صدای معلم

« چرا باید چهار هزار مدرسه کانکسی در ایران باشند در حالی که بارها درباره برچیده شدن مدرسه های کانکسی در ایران صحبت شده است ؟ »

وزیر آموزش و پرورشی که در مورد اولویت داشتن " آموزش حضوری " شعار می داد چرا به عیادت معلمان و دانش آموزان آسیب دیده کانکسی نرفت ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پرسش های صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش در مورد مدرسه کانکسی در منطقه چشمه شیرین و چنگستان بخش سردشت دزفول و وضعیت معلمان و دانش آموزان آسیب دیده

پس از اعتراضات گسترده نسبت به عملکرد « محسن حاجی میرزایی » وزیر آموزش و پرورش در بی اعتنایی و بی توجهی نسبت به وضعیت دانش آموزان و معلمانی که به واسطه برخورد صاعقه با یک مدرسه کانکسی در خوزستان دچار سوختگی شدید شدند و در زمانی که در این استان حضور پیدا کرده بود ( این جا ) وزارت آموزش و پرورش به این واقعه تلخ واکنش نشان داد .

پرتال وزارت آموزش و پرورش نوشت : ( این جا )

« وزارت آموزش و پرورش در پی وقوع حادثه تاسف برانگیز اصابت صاعقه و آتش سوزی کانکس محل اسکان همکاران فرهنگی در سردشت دزفول اطلاعیه ای صادر کرد.

پرسش های صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش در مورد مدرسه کانکسی در منطقه چشمه شیرین و چنگستان بخش سردشت دزفول و وضعیت معلمان و دانش آموزان آسیب دیده

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در این اطلاعیه آمده است: این حادثه حوالی ساعت ۲۱ (سه شنبه ۳۰دی ماه) رخ داد و متاسفانه در اثر برخورد صاعقه به کانکس محل اسکان همکاران فرهنگی؛ سه نفر از معلمان در منطقه چشمه شیرین و کنگرستان بخش سردشت دزفول دچار سوختگی شدند.

یک تن از فرهنگیان آسیب دیده در این حادثه از معلمین عزیز عشایری و دو تن دیگر نیز از معلمان عزیز روستایی بودند که شبِ حادثه برای اقامت در این کانکس مستقر شده بودند.

وزیر آموزش و پرورش دقایقی پس اطلاع از این حادثه ناگوار، به کورش مودت؛ مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ماموریت دادند که این موضوع را مورد پیگیری جدی قرار دهند که بلافاصله مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان به همراه هیاتی در بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز حضور یافتند و در جریان مراحل درمان و اقدامات پزشکی صورت گرفته برای این عزیزان قرار گرفتند و ضمن تماس با دکتر نجاتی؛ مدیریت بیمارستان طالقانی اهواز خواستار تسریع و رسیدگی هر چه بیشتر به فرهنگیان حادثه دیده و ۳ نفر از  جوانانی که برای کمک به آنان آمده بودند؛ شدند.

در عین حال مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به نیابت از وزیر آموزش و پرورش ماموریت یافتند که نسبت به انتقال یکی از فرهنگیان آسیب دیده در این حادثه؛ با رضایت خانواده ایشان به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان اقدام کنند. آیا آقای حاجی میرزایی مانند رئیس جمهور احتمالا از ترس ابتلا به کرونا در بیمارستان حضور نیافته است ؟

وزیر آموزش و پرورش همچنین در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با حضور استاندار، که به عنوان آخرین برنامه سفر وزیر در استان خوزستان برگزار شد، دستور دادند که این موضوع با قید فوریت مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرار بگیرد؛ در عین حال مراقب های درمانی از این عزیزان همدلانه انجام شود.

گفتنی است در حال حاضر حال عمومی همکاران بستری شده در بیمارستان طالقانی اهواز رو به بهبودی است و صبح امروز از بخش مراقب های ویژه به بخش داخلی این بیمارستان منتقل شدند . »

پرسش نخست « صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش آن است زمانی که ایشان خود در این استان حضور داشته  ، چه دلیلی برای این کار متصور است؟ این توضیح زمانی پذیرفتنی است که آقای حاجی میرزایی در جای دیگر باشند و نتواند مستقیم به عیادت این عزیزان برود .

هر چند این هم نمی تواند دلیلی موجه برای عدم حضور در وزارتخانه ای باشد که رابطه انسانی در آن حرف اول را می زند .

آموزش و پرورش محیط انسانی است و با بخشنامه و روابط خشک اداری نمی توان بر آن مدیریت کرد .

وزارت آموزش و پرورشی که حدود یک سال است مدارس را تعطیل کرده و علت آن را " جان و سلامت " دانش آموزان و معلمان بر می شمارد ؛ چه دلیل قانع کننده ای برای این عدم حضور می تواند اقامه نماید ؟

پرسش این است ؛ زمانی که وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه ها و اظهار نظرهای متعدد ، آموزش حضوری را اولویت می داند چه دلیلی برای عدم حضور در بیمارستان و عیادت از ارکان تعلیم و تربیت وجود دارد ؟

پرسش های صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش در مورد مدرسه کانکسی در منطقه چشمه شیرین و چنگستان بخش سردشت دزفول و وضعیت معلمان و دانش آموزان آسیب دیده

آیا آقای حاجی میرزایی مانند رئیس جمهور احتمالا از ترس ابتلا به کرونا در بیمارستان حضور نیافته است ؟

آخرین اخبار حاکی است یکی از افراد حادثه دیده  مدرسه کانکسی  کنگرستان  سردشت دزفول فوت کرد .

 بخشدار سردشت دزفول گفت :

یکی از نوجوانان حادثه دیده در آتش سوزی کانکس سردشت دزفول بر اثر جراحات وارده جان باخت.

نیما همتی چالگرد یکی از نوجوانان کنگرستان از توابع سردشت دزفول با حدود ۱۵ سال سن که در حادثه آتش سوزی مدرسه کانکسی سردشت دزفول دچار سوختگی ۵۰ درصد شده بود در بیمارستان طالقانی اهواز جان باخت

چرا باید چهار هزار مدرسه کانکسی در ایران باشند در حالی که بارها درباره برچیده شدن مدرسه های کانکسی در ایران صحبت شده است ؟

این گونه وقایع دلخراش و داستان ناتمام تحصیل دانش آموزان در مکان های ناایمن  پر خطر تا کی ادامه خواهد داشت ؟

پایان گزارش/


پرسش های صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش در مورد مدرسه کانکسی در منطقه چشمه شیرین و چنگستان بخش سردشت دزفول و وضعیت معلمان و دانش آموزان آسیب دیده

سه شنبه, 07 بهمن 1399 11:44 خوانده شده: 301 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
مرتضی 1399/11/07 - 14:46
شما از کدام روابط انسانی حرف می زنید
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/11/07 - 15:38
برا چی بره؟ خسته میشه.
کار داره.
برای ما شاد میسازه.
احکام و پرونده های سنوات قبل ما رو زیرورو میکنه ببینه چطور میشه جیب ما رو خالی تر کرد.
سوالات رتبه بندی رو طراحی میکنه کسی نتونه جواب بده به حقوقا اضافه نکنه چند ماه رو بالا بکشه.
کجا بره؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/08 - 09:46
تامین سرویس رایگان دانش آموزان روستایی

به گزارش اقتصادآنلاین، قانون تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش که طی نامه شماره 112115 مورخ 1399.10.04 و در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی از سوی ریاست جمهوری به این وزارتخانه ابلاغ شده بود جهت بهره‌برداری و اجرا به ادارات آموزش و پرورش استان‌ها ارسال شد.
پاسخ + 0 0 --
پدرام 1399/11/08 - 11:08
سلام ..
این چه سوال بی ربطی بود که شما مطرح کردین؟؟!! اصلاً شما از اصل موضوع بی اطلاع هستید .. جناب وزیر این معلمان فداکار و دلسوز را اصولاً از بدنه آموزش و پرورش نمیدونن.. این بیچاره ها معلمان خرید خدماتی هستند که به عنوان برده آموزشی در دستگاه عریض و طویل جناب وزیر برای رفع مشکل کمبود معلم بکار گرفته شدن و برای برده ها هم سرنوشتی بهتر از اونچه برای این عزیزان اتفاق افتاد نمیشه متصور بود .. تنها تفاوت این عزیزان با نور چشمی های آقای وزیر اینه که در دانش گاه فرهنگیان درس نخوندن و مدرکشون از گارگاه معلم سازی آقای وزیر و هم صنف هاشون صادر نشده .. تو گویی معلمینی که در این مدت سیادت این دو گار گاه بر تولید معلم مجری آموزش چند نسل از مردم سرزمینم بودن کارشون را در حد انبیای الهی انجام دادن و جامعه ای با وجدان ، وطن دوست، آگاه به حقوق خود ، مسئولیت پذیر و .... را ساخته و پرداخته کرده اند.. وای بر شما جناب وزیر که اگر سر سوزنی وجدان و شرافت میداشتید اینگونه بر طبل منم منم نمیکوبیدید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/08 - 12:34
این مدرسه غیرانتفاعی که شهریه کلاس اولش 10میلیون است مال کیست،آقای قالیباف؟
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: این سخن سردار محمدباقر قالیباف که گفت" ما به دنبال افزایش مشارکت مردم در تربیت فرزندان خودشان هستیم ولی حاضر نیستیم آموزش و پرورش را برای منفعت‌های کوچک اقتصادی قشر خاصی واگذار کنیم" با سؤال کاربران در فضای مجازی مواجه شد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/08 - 12:35
کاربران از وی پرسیدند: «صاحب امتیاز مدرسه غیرانتفاعی "مهر هشتم" کیست آقای رئیس مجلس؟» این مدرسه در زمینی به مساحت حدود پنج هزار مترمربع ساخته شده و هزینه ثبت‌نام کلاس‌های ابتدائی آن بیش از 10 میلیون تومان است. زمین این مدرسه از اموال دولتی است که اجاره مختصری بابت آن پرداخت می‌شود.

اشاره این روزنامه به الیاس قالیباف فرزند رئیس مجلس است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/09 - 20:28
بسته باشه مدارس بهتره. امنیت همه تامین میشه
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1399/11/12 - 08:41
خود شما که همش میگفتین آموزش حضوری الان دفاعتون چیه؟
پاسخ + 0 0 --
نوری 1399/11/12 - 18:55
جناب آقای علی پورسلیمان!
خواهش میکنم در صورت امکان شما مدعی العموم همکارا بشید و مقاله ای بزنین به عنوان مطالبه گروهی از معلمان که اولین فارغ التحصیل های نورچشمی تربیت معلم( که آن زمان فوق دیپلم گرفته اند)و حالااز بالاترین مدرک دانشگاهی محروم می شوند ، دفاع کنید.البته آقای الهیار ترکمن قرارشده که کف ورودی آموزش و پرورش را از طریق سازمان مدیریت لیسانس اعلام کنن که اتفاقا در بخشنامه جدید بهمن ۹۹، گروه فوق دیپلم به عنوان یک گروه حساب نشده و به جای آن لیسانس ذکر شده که احتمال می رود مشکل فوق دیپلم ها حل شده باشد و آن ها رالیسانس حساب کنند.
شما قلمتان برنده است و به راحتی می توانید با گذری به تاریخ اولین بخشنامه محدودیت اعمال مدرک از سال ۹۳داشته باشید، لغو آن را به طور کلی برای کلیه کارمندان دولتی خواستار شوید و در محد‌وده آموزش و پرورش نیز خواهان برخورداری گروههای فوق دیپلم و دیپلم های دانشسرای مقدماتی برای مدرک دوم در صورت نیاز آموزش و پرورش شوید.
شمامی توانید حق ما را زنده کنید.چون به پیگیری های شما بیشتر اهمیت می دهند . موفق و منصور باشید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور