صدای معلم

« در شیوه نامه ی برگزاری امتحانات در نیم سال اول سال 1399 علی رغم شعارها و تبلیغات وزیر آموزش و پرورش و سایر مدیران هیچ گونه جایگاه مشخص و شفافی برای « شورای مدرسه » تعریف و تببین نشده است »

اداره آموزش و پرورش را به " ستاد ملی مبارزه با کرونا " بسپارید !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

گزارش انتقادی صدای معلم از برگزاری امتحان مجازی توسط وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مبارزه با کرونا

امروز چهارشنبه سوم دی ماه و در آستانه برگزاری امتحانات نیم سال اول سال تحصیلی ، تعدادی از دانش‌آموزان با تجمع در ساختمان آموزش و پرورش ایذه خواستار برگزاری امتحانات به صورت مجازی شدند.

در این رابطه ؛ ایرنا نوشت : ( این جا )

« دانش‌آموزان در تجمع خود در ساختمان آموزش و پرورش ایذه خواستار برگزاری امتحانات به صورت مجازی شدند.

یکی از این دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ما در طول سال تحصیلی به صورت مجازی آموزش دیدیم و اکنون این با فرا رسیدن موعد امتحانات به ما اعلام کردند که باید به صورت حضوری امتحان دهیم.

گزارش انتقادی صدای معلم از برگزاری امتحان مجازی توسط وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مبارزه با کرونا

ما می‌خواهیم همان گونه که آموزش ما به صورت مجازی بوده است امتحان ما هم مجازی باشد؛ آیا در طول این چند روز کرونا ریشه کن شده است که از ما می‌خواهند حضوری امتحان دهیم؟

ما و خانواده‌هایمان نگران ابتلا به ویروس کرونا هستیم و با توجه به لزوم توجه به سلامتی ، از مسوولان آموزش و پرورش می‌خواهیم که خواسته ما را عملی کنند و امتحانات ما به روش مجازی برگزار شود.

مدیر آموزش و پرورش ایذه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به مصوبه وزارت آموزش و پرورش اختیار برگزاری امتحانات به صورت مجازی یا حضوری به شورای مدارس واگذار شده و اداره آموزش و پرورش هیچ دخالتی در این کار ندارد.

حسین آقاملاپور ادامه داد: این شورا از مدیر مدرسه، نماینده انجمن اولیا و مربیان، نماینده شورای معلمان و نماینده شورای دانش‌آموزان تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: امروز نیز این توضیح به دانش‌آموزان معترض داده شد؛ شورای هر مدرسه با توجه به شرایط آن تصمیم گیری راجع به برگزاری حضوری یا مجازی امتحانات را می‌گیرد.

گفتنی است این تجمع پس از ساعتی خاتمه یافت. »

این سخنان مدیر آموزش و پرورش در حالی بیان می شوند که وزارت آموزش و پرورش خود در این زمینه دچار بی برنامگی ، بی نظمی و فقدان راهبرد مشخص و حتی اقتدار لازم برای پیشبرد اهداف و شیوه نامه های خویش است .

وزیر آموزش و پرورش امروز بازدیدی از باشگاه خبرنگاران جوان داشته و مطالبی درباره جزئیات برگزاری امتحانات دانش آموزان گفته است .( این جا )

گزارش انتقادی صدای معلم از برگزاری امتحان مجازی توسط وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مبارزه با کرونا

پرتال وزارت آموزش و پرورش نوشت :

« حاجی میرزایی در پاسخ به این پرسش که موضع آموزش‌ و پرورش نسبت به چگونگی برگزاری امتحانات چیست؟ گفت: ترجیح ما به دلیل افزایش ضریب اطمینان از امتحان، آزمون حضوری است، اما مرجع اجازه دادن به اینکه ما می‌توانیم آزمون حضوری برگزار کنیم یا خیر، ستاد ملی کرونا است بنابراین اگر جایی به ما اجازه بدهند آزمون حضوری میسر است.

وزیر آموزش‌ و پرورش اظهار کرد: با استان‌ها هماهنگ کردیم که اگر در بعضی مناطق نگرانی وجود ندارد از طریق آزمون حضوری کار دنبال شود که البته اگر ستاد کرونا اجازه ندهد امتحان غیرحضوری برگزار خواهد شد . »

اما وزیر آموزش و پرورش در جایی دیگر ، حرف دیگری می زند .

حاجی میرزایی در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران می گوید : ( این جا ) « در هر منطقه‌ای که ستاد ملی مقابله با کرونا مخالف برگزاری آزمون حضوری باشد، آزمون های دانش آموزان  به‌صورت مجازی امتحانات برگزار می‌شود.

شیوه‌نامه برگزاری امتحانات ابلاغ‌ شده و اختیار آن به شورای مدارس واگذارشده است.
 همچنین روش‌های آزمون غیرحضوری هم مشخص‌شده و در اختیار مناطق و مدارس قرارگرفته است. »

البته رئیس مرکز سنجش و پایش وزارت آموزش و پرورش که چندی پیش « شیوه نامه برگزاری امتحانات » را به مدارس ارسال کرده است نیز چنین مواضع دوگانه ای دارد .

خسرو ساکی می گوید :

« در اجرای تبصره ذیل بند (ب) این بخشنامه، صرفاً در خصوص برگزاری حضوری ارزشیابی تحصیلی و تربیتی پایه‌های اول و دوم ابتدایی، صرفاً در مناطق دارای وضعیت زرد و پس از اخذ مجوز کتبی از کارگروه مدیریت و کنترل بیماری کرونا استان امکان‌پذیر است. »

در ابتدای شیوه نامه چنین آمده است :

« در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش آموزان فراهم باشد، ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، مطابق آیین نامه هاي مربوط دوره هاي تحصیلی و با رعایت کامل شیوه نامه هاي بهداشتی انجام می گیرد.

در تبصره « دوره ابتدایی » نیز آمده است :

« تبصره- براساس پیشنهاد معاونت محترم آموزش ابتدایی، از دانش آموزان پایه هاي اول و دوم ابتدایی در دروس فارسی (خواندن و نوشتن) و ریاضی، آزمون عملکردي به صورت حضوري در مدرسه، با گروه بندي دانش آموزان و رعایت کامل شیوه نامه هاي بهداشتی به عمل می آید. »

نکته قابل تامل آن است که در این شیوه نامه هیچ گونه اشاره ای به اخذ مجوز از ستاد ملی مبارزه با کرونا نشده است . ( این جا )

همچنین در شیوه نامه مذکور علی رغم شعار و تبلیغات وزیر آموزش و پرورش و سایر هیچ گونه جایگاه مشخص و شفافی برای « شورای مدرسه » تعریف و تببین نشده است .

پرسش « صدای معلم » آن است که چرا مدیران و مقامات آموزش و پرورش با افکار عمومی صداقت ندارند ؟

گزارش انتقادی صدای معلم از برگزاری امتحان مجازی توسط وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مبارزه با کرونا

چرا هر موقع این مدیران کم می آوردند آدرس غلط می دهند و افکار عمومی را گمراه می کنند ؟

این رسانه بارها متذکر شده است فقدان برنامه و اقتدار لازم  و کافی برای اجرای برنامه ضمن ایجاد بلاتکلیفی در مخاطبان و جامعه هدف حتی موجب طلبکار شدن آنان از وزارت آموزش و پرورش خواهد شد که مورد " ایذه " گواه محکمی برای تایید این ادعاست .

اگر قرار است همه آدرس ها به ستاد ملی مبارزه با کرونا ختم شود ؛ آیا بهتر نیست اداره آموزش و پرورش را به دست همان ستاد بسپارد تا خودشان هم پاسخ گوی این اعتراضات و سایر عوارض و پیامدهای مخرب ناشی از تعطیلی مدارس باشند ؟

( کلیپ را مشاهده فرمایید )

پایان گزارش/


گزارش انتقادی صدای معلم از برگزاری امتحان مجازی توسط وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مبارزه با کرونا

چهارشنبه, 03 دی 1399 22:36 خوانده شده: 320 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/10/04 - 12:03
با تشکر از صدای معلم
متاسفانه از ابتدای استقرار دولت تدبیر و امید! تمام مقدرات و امکانات کشور به پزشکان سپرده شد!!
پاسخ + +6 -1 --
ناشناس 1399/10/04 - 13:14
کار به کجا کشیده که دانش اموز به خود جرات می دهد بیاید صحن اداره و شعار بدهد امتحان نمی دهیم کی اینها را اینقدر پررو کرده است؟
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/10/04 - 15:55
برادر یا خواهر محترم

توهّم در جذب نیرو نیز اینها را اینقدر پررو کرده است

اینان جوانانی شایسته اند که نمره مفت می گیرند و شاید رانت شاغل قراردادی شدن داشته باشند و سپس سابقه و آزمون شاید آنرا حلال کند و رقیب برتر و توانمندتری را هم به نقص تبصره‌هایی کنار بزنند و .. هزار قصه
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/04 - 22:02
با سلام:
آزادی بیان و کاملا قانونی بدون هیچگونه توهین به شخصی پسندیده است .انتقاد این دانش آموزان در قالب اعتراض ،پسندیده است و باید سخن آنان شنیده شود و دلایل آنان لحاظ گردد .از کجا معلوم که سخن آنها درست تر نباشد و اصلا به عنوان یک انسان حق سخن دارند.از جمله هنر های معلم آموزش آزادی بیان و حق اختیار به دانش آموز است همانطور که قانون مداری را آموزش می دهد به آنها هم تغییر ساختار آن را می آموزد.به شخصه تجربه کرده ام که دانش آموزان اعتراض کرده اند که ما فلان معلم را نمی خواهیم و معلمشان را خودشان انتخاب کرده اند .اینها پسندیده است.بارها گفته ام هنر معلم و هنر آ.پ در جذب و نگهداشت است نه در سلب اختیار.سپاسگزارم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/05 - 13:04
کاش دانش آموزان شما ببینند و
این همه شعور را تایید کنند!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/10 - 10:32
اگر همه چیز دانش اموز محور باشد که باید مجازی را هم تعطیل کنیم. به نظرم داره خلظ مبحث میشه اگه به دانش اموز حق بدیم که مثلا معلم را خودش انتخاب کند یا مدیر را خودشان انتخاب کنند. به نظر این برداشتی شخصی از دموکراسی هست.
آیا به دانش آموز اجازه می دهند علیه افرادی مانند طوسی اعتراض کند؟ آیا آنها می توانند مثلا علیه بسیج و روحانیت که در ندارس جا خوش کرده اند شعار دهند؟
حق اعتراض محفوظ است. اما قبول کنید که همه چیز را نمیشه دانش آموز تعیین کند. همه اونها اول سال تعهد داده اند و امضا کرده اند که به قوانین مدرسه پابند باشند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/10 - 11:18
یه کم بی معنی نیست حرفشون که میگن انلاین درس دادین باید انلاین هم امتحان بگیرید. داستان فقط دپو فقط سر تقلب است. جون تو حضوری تقلب نمی تونند بکنند. منظورشان اینه آنلاین باشه تا تقلب کنند. من و تو می دونیم درد اینها چیست. تدریس آنلاین اگه به صورت اصولی و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری اش مقدور باشد چندین بار موثرتر از حضوری است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/10 - 11:22
داستان بر سر نمره مفتی است. نمره مفت میخوان. والسلام
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1399/10/04 - 15:43
با سلام:
طبق نظر بسیاری از پزشکان در گزارشها ،کوید 19 خطرناکتر از آنفولانزای نوع B نیست.باید دنبال سیاست پنهان جهانی در مورد این ویروس گشت.این سیاست که خودش را درپشت این ویروس پنهان کرده است ،بیشتر کشورهای در حال توسعه را نشانه گرفته که می بایست در یک مقطع زمانی مشخص ،منجر به براندازی نرم بسیاری از دولتها شود.این سیاست،به گونه ای پیش می رود که اقتصاد و اجتماع و سطح دفاعی و امنیتی و علمی، برخی کشورهای مد نظر آنان،را هدف قرار داده تا بتوانند آسیبهای جدی در کوتاه مدت و بلند مدت برای آنها ایجاد کنند.به عباراتی سیاست ویروسی باید منجر به تداوم سلطهء آنان و زانو زدن دولتهای دیگر،در برابرشان گردد.البته با یک واقعیت ویروسی،تقریبا غیر قابل انکار.هر دولتی که به هوش باشد خواهد توانست ،از صدمات چنین سیاستی رهایی یابد.سپاسگزارم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/04 - 16:41
یعنی نابودی ۹۵ درصد کشورها !!!!
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/06 - 00:35
«پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:
منَ خانَ أمانةً فی ‌الدُّنیا و لَم یَرُدَّها اِلی اَهلِها ثُمَّ اَدْرَكَهُ المَوتُ ماتَ علی غَیرِ مِلّتی!
کسی که در دنیا در یک امانت خیانت ورزد و به صاحبانش رد نکند تا اینکه مرگ او فرا برسد، او بر آئین من (اسلام) نمرده است!
صدای معلم ،این نظر از صاحبش صادر شده و صاحبش ناشناس نیست آنرا با نام خودش منتشر کن.ممنون
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/10 - 10:36
تئوری توطئه؛ تاریخ مصرفش گذشته. کار کار انگلیسی هاست. دایی جان ناپلئون!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/10 - 10:37
اگر این طوری باشد که به نفع ماست. استبداد و دیکتاتوری در بعضی کشورها برچیده میشه.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/13 - 00:09
مدیران مدارس در این ایام، مظلوم ترین هستند.
فوق العاده مدیریتشون از فوق العاده ویژه تمام وقت هم کمتره
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/21 - 18:02
مدرسه ها داره باز میشه، خوشحال هستین صدای معلم؟! بالاخره خوشحالی تون رو نشون بدین، اینهمه انتظار!!! فقط لطفا اسم سایت تون رو عوض کنید. چون کلا در هیچ جنبه ای ربطی به نام معلم ندارد. سپاس

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور