صدای معلم

پرسش آن است ؛ افراد و جریاناتی که در برابر اختصاص ردیف بودجه ای برای سند 2030 که معلوم نیست چقدر مقرون به واقعیت باشد برمی آشوبند و جو سازی می کنند چرا در برابر این موضوعات مهم و راهبردی و پسرفت مداوم کیفیت آموزشی که مهم ترین آن عملكرد بسیار ضعیف دانش آموزان ايراني در نتايج اوليه مطالعه بين المللي تيمز 2019 است سکوت اختیار می کنند ؟!

برای ارتقای " صلاحیت های حرفه ای معلمان " چقدر بودجه و اعتبار اختصاص داده اید ؟

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پرسش صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش در مورد اختصاص بودجه و اعتبار برای فعالیت های کیفیت بخشی و صلاحیت های حرفه ای معلمان

در نشست رسانه ای معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش که با موضوع « لایحه بودجه سال 1400 » برگزار گردید ( این جا ) ( این جا ) ؛ « صدای معلم » از اللهیار ترکمن پرسید :

« بر اساس آمار ، بودجه صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی بیش از 200 درصد نسبت به سال پیش افزایش داشته اما بودجه کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و عدالت آموزشی تنها 28 درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشته است . »

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع پاسخ مشخص و شفافی در مورد دلایل پایین بودن بودجه کیفیت بخشی ارائه نکرد ضمن آن که به صراحت گفت: « سازمان مدارس غیردولتی جزء سازمان های مستقل وزارت آموزش و پرورش است و من خیلی در جریان ریز جزئیات آن نیستم . همان طور که ریز و جزئیات سازمان آموزش و پرورش استثنایی ، نهضت ، سازمان پژوهش و.. را نمی دانم .»

پرسش صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش در مورد اختصاص بودجه و اعتبار برای فعالیت های کیفیت بخشی و صلاحیت های حرفه ای معلمان

در این خصوص ، « علی پورسلیمان » مدیر صدای معلم به روزنامه همشهری گفت : ( این جا )

« اصرار الهیار ترکمن به بی‌اطلاعی در خصوص افزایش 233 درصدی بودجه صندوق حمایت از مدارس غیردولتی را به‌معنای «فرار از پاسخگویی» می‌داند و می‌گوید افکار عمومی انتظار پاسخ روشن در این زمینه دارند به‌ویژه از معاون برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش که بودجه زیر نظر مستقیم او به دولت و سپس مجلس پیشنهاد می‌شود. »

یکی از موارد مهم در بحث راهبردی کیفیت آموزشی توجه به ارتقای صلاحیت های حرفه ای معلمان است که بخشی از آن می تواند از طریق آموزش های ضمن خدمت معلمان تحقق یابد .

وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر با برگزاری " آزمون رتبه بندی معلمان " در مورد صلاحیت های  حرفه ای معلمان تصمیم می گیرد .

« صدای معلم » بارها و در گزارش های متعدد به مبانی علمی ، کارشناسی و قرینه آن در آموزش تطبیقی نظام های آموزشی توسعه یافته و موفق ، انتقادات فراوانی را مطرح کرده است .

حتی اخیرا این وزارتخانه به کاربران سامانه ضمن خدمت فرهنگیان ( LTMS )  اعلام کرده است که فقط از طریق گوشی موبایل می توانند در آزمون های این سامانه شرکت کنند .

( در این اطلاعیه آمده است :  از روز شنبه مورخ ۲۲ / ۹ / ۱۳۹۹ تمامی آزمون ها ( دوره های ضمن خدمت – مسابقات و جشنواره ها – رتبه بندی و … ) که از روی سامانه جامع مدیریت آموزش فرهنگیان برگزار می گردد فقط از طریق گوشی همراه اجرا خواهد شد )

پرسش « صدای معلم » از وزارت آموزش و پرورش آن است  : این مدلی که در حال حاضر در این وزارتخانه در حال اجراست و همه چیز را به فضای مجازی احاله داده و حتی در برخی موارد برای آموزش ضمن خدمت معلمان از آنان پول می گیرد در کدام یک از مدل های موفق آموزشی جهان قرینه و یا نمونه مشابهی دارد ؟

پرسش صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش در مورد اختصاص بودجه و اعتبار برای فعالیت های کیفیت بخشی و صلاحیت های حرفه ای معلمان

پرسش این رسانه آن است که آیا وزارت آموزش و پرورش بودجه مشخص ، مستقلی و پایداری را برای ارتقای صلاحیت های حرفه ای معلمان تخصیص داده است ؟ مگر نه این که این موضوع یعنی ارتقای صلاحیت های حرفه ای معلمان بارها در سند تحول بنیادین هم دیده شده است .

پرسش « صدای معلم » آن است ؛  افراد و جریاناتی که در برابر اختصاص ردیف بودجه ای برای سند 2030 که معلوم نیست چقدر مقرون به واقعیت باشد برمی آشوبند و جو سازی می کنند چرا در برابر این موضوعات مهم و راهبردی و پسرفت مداوم کیفیت آموزشی که مهم ترین آن عملكرد بسیار ضعیف دانش آموزان ايراني در نتايج اوليه مطالعه بين المللي تيمز 2019 است سکوت اختیار می کنند ؟! ( این جا )

پرسش صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش در مورد اختصاص بودجه و اعتبار برای فعالیت های کیفیت بخشی و صلاحیت های حرفه ای معلمان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در چهاردهمین برنامه گفت‌وگوی هفته وزارت آموزش و پرورش آمادگی نظام آموزش عالی کشور را برای برگزاری دوره‌های تکمیلی برای معلمان اعلام کرد. ( این جا )

چرا مسئولان وزارت آموزش و پرورش از این فرصت ها برای بازسازی و نوسازی پیکر و کالبد نظام آموزشی کشور استفاده نمی کنند ؟

فرصت سوزی ، انفعال و روزمرگی تا کجا و کی باید ادامه یابد ؟

پایان گزارش/


پرسش صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش در مورد اختصاص بودجه و اعتبار برای فعالیت های کیفیت بخشی و صلاحیت های حرفه ای معلمان

سه شنبه, 02 دی 1399 14:30 خوانده شده: 295 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -3 --
احمد 1399/10/02 - 21:49
جناب صدای معلم...!
عدم موفقیت دانش آموزان را در مسابقات یا غیره و ذلک را
با عناوین پر طمطراق : «صلاحیت های حرفه ای» تنها به گردن
صنف یتیم معلمان نیندازید!
نوشتن مقالات تنها رفتن به قاضی ! و برگشتن کاملا راضی
کار پرافتخاری نیست!
کمی هم در مورد زیست معلمان زیر خط فقر و تدریس در
کلاس های چهل ، پنجاه نفره بنویسید.
بهترست اول صلاحیت حرفه ای خبرنگاران ، مدیران و سایر
صنوف تعیین گردد تا نوبت به همه برسد!
آسیاب به نوبت ...
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/10/02 - 23:26
آقای احمد

سلام

1- مخاطب اصلی و راهبردی این گزارش ، مدیران و مقاماتی هستند که برای این دستگاه برنامه ریزی می کنند و تصمیم گیری می کنند .

از عملکرد و رویکرد آن ها انتقاد شده است .

2- هر کسی در سیستم در برابر عملکرد خود مسئول است و باید پاسخ گو باشد .

معلم و غیرمعلم ندارد .

3- وقتی از آیتم " کیفیت بخشی " بحث می شود ، " تراکم کلاسی " هم یکی از آن هاست . هر چند برای کلاس های تعطیل فعلا سخنی نداریم !


4- معلم باید انتقاد پذیر باشد و از طریق " رفتار حرفه ای " خود آن را به دیگران انتقال دهد .

قطعا اگر بدنه آموزش و پرورش یعنی " معلمان " کنش گر ، هوشمند و مطالبه گر بودند هر کسی جرات و جسارت زورگویی و تحمیل شرایط را به آنان نداشت .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1399/10/03 - 09:10
صدای معلم، سلام
لطفا درباره بند آخر پاسخ تان که فرمودین مطالبه گری اگر در قشر معلم وجود می داشت، مثلا حق و حقوق محفوظ می مانْدْ. ( کلمه می مانْد). سوال مگر برخی قشرها که مزایای شان چند برابر معلم هست، از روی مطالبه گری شان بوده؟؟؟؟!!!!!!!'
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/10/03 - 09:35
آقا / خانم محمدی

درود

اتفاقا صورت مساله همین جاست و البته تناقضی عظیم در آن نهفته !

وقتی این جا نظام آموزشی ایران را با با سایر نظام ها به ویژه موفق و فرضا موضوع " تعطیلی مدارس "مقایسه می کنیم خیلی ها و نخست همین " معلمان " موضوعاتی مانند جهان سوم بودن ایران ، فقدان امکانات ، غیر قابل قیاس بودن و... را پیش می کشند اما همین که بحث " حقوق و مزایا " پیش می آید خود را با همان جوامع تطبیق می دهند !


دوست و همکار مجترم

اگر قرار بود آموزش در کشور ما در ریل خودش باشد که دیگر جهان سوم نبودیم !

و مهم تر از همه این ها رفتار صداقت محور است .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1399/10/03 - 12:48
با سپاس از پاسخ
منظور از سایر قشرها، کشورهای دیگر نیست.
مثلا اساتید دانشگاه حتی آزاد و غیر انتفاعی و علمی کاربردی و پیام نور و سایر، حقوق چند برابری شان نسبت به آموزگار متخصص، تحصیلکرده و کاربلد، چرا؟!!! چون اون ها مثلا مطالبه گر بوده اند؟! خیر لطفا کلمه مطالبه گری را قربانی این ساخت نکنید.
یا مثلا کارمندان وزارت تعاون یا راه یا نیرو، خیلی اهل مطالبه گری بوده اند که مسکن و ماشین و مزایا داده شده؟ ( لطفا این بین خلط مبحث به زحمات هیچ قشری نیست و نشود، همه محترم هستند و قابل بهترین مزایا).
پاسخ + 0 -4 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/03 - 00:06
با سلام:
به نظر شما آموزشهای ضمن خدمت ،معلم را حرفه ای می کند ؟برادر خبر نداری که یک آزمون مجازی برگزار می شود و در دفتر دبستان به طورگروهی و یا برای همدیگر پاسخ می دهند و 20 ساعت برایشان ضمن خدمت تخصصی صادر می شود.آیا این روش پرورش حرفه ای و اخذ صلاحیت حرفه ای است یا اینکه خودمان را گول می زنیم؟آموزشهای حضوری هم مشکل دارد چرا که معمولا اکثر مدرسین آن انتصابی اند و ادارات هر کس را که به مذاقشان خوش آید ،مدرس می گذارند و آنها هم شکسته و بسته دورهء 40 ساعته را در یک پنجشنبه و جمعه تمام و سر جمع می کنند.خودمان را گول نزنیم .سنجش صلاحیت حرفه ای با آزمون و ضمن خدمت صحیح نیست.معیار دیگری بجوییم.سپاسگزارم
پاسخ + 0 0 --
حسن 1399/10/03 - 10:24
از مزایای آموزش و فضای مجازی است که طرفدار دو آتشه آن هستید. فکر
می کنید دانش آموزان و دانشجویان در امتحان مجازی غیر از شمای معلم ، عمل می کنند. ما سر و ته همین نظام آموزشی هستیم. نقش مان زیاد متمایزکننده نیست. بیشتر ما شبیه
همدیگریم.
پاسخ + 0 0 --
حسن 1399/10/03 - 10:52
اگر خود شما این کارها را نکرده بودید مطلع نبودید. پس معلوم هست که خود
شما تمام این مسیر را طی نموده اید. و گر نه مثلا من از این خلاف ها
بی اطلاع هستم. چون ما با وجدان خدمت کرده ایم.
همه را همرنگ خود نبینید. یا رطب خورده منع رطب چون کند؟

ظاهرا تدریس کنار خانواده در جایی گرم و نرم و بدون تحمل مشقت سحرخیزی و طی مسیر در گرما و سرما و تحمل شداید، برای شما خیلی خیلی
جذاب شده است. منتظر عواقب باور خود بنشینید.
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/03 - 12:31
پاسخ به حسن:
اگر معلم هستی نام ونام خانوادگی و سطح تحصیلات و پایهء تدریس و محل خدمتت و میزان تجربه خودت را بنویس تا بیشتر برایت قضیه را روشن کنم و گرنه حرف مفت کنتور نمی اندازد.هرچند سخن شما گویای چیز دیگری است .و کاملا غیر منطقی و از قضیه پرت.این سخن تو را شاگرد ابتدایی من هم از تو بهتر می نگارد و بیشتر وقوف دارد.
پاسخ + 0 0 --
حسن 1399/10/03 - 12:53
اگر سنجش شعور افراد با مدرک تحصیلی بود آنگاه بافرهنگ ترین
کشور جهان بودیم، چون مدرک گرایی
مرض مشمئزکننده این جامعه هست.
که شکر با وجود تحصیل کرده هایی چون شما لیاقت جهان سومی را هم نداریم.
مواخذه کردن کامنت گذاران سایت در حد و مرام شما یکی اصلا نیست. خم شوید و زیر پاهایتان را نیم نگاهی
بیندازید تا شاید قدری لایق تعامل باشید.
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/03 - 14:42
پاسخ به حسن :
سخن پرت و پلا و خارج از بحث این نوشتار ،پاسخ ندارد.مادامی که پیش سازمانده علمی خود را ارتقاء ندهید همواره از موضوعات پرت خواهید بود .با بزرگتر از خود نشستن و خود را همسنگ گفتگو دیدن با او عواقب مخرب روحی و هذیان گویی در پی دارد.این سخن قصار بشنو که:"مادامی که انسان در سخن منطقی واماند روی به بیهوده گویی می آورد."(شیبانی،سخنان قصار).
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1399/10/03 - 11:44
حقوق پرستارلیسانس بااضافه کاربدون رتبه بندی ۱۴میلیون ولی برای اضافه کردن ۲۰۰هزارتومان به حقوق معلم هزارشرط می گذارند چنین کشوری هیچ وقت روی پیشرفت نخواهدداد البته خواسته خیلی ها همین وضعیت است چون غیرازاین باشد الفاتحه خواهدشد دردورانی که سایر کشورها فضا قطب شمال و جنوب را تسخیر کرده اند من معلم بایدبه مسئولان بفهمانم این ره که می روندبه ترکستان است
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/10/03 - 12:25
دوست عزیز ناشناس

سلام

واقعا کار پرستاران به ویژه در این اوضاع کرونایی و بحرانی قابل مقایسه یا مشاغل دیگر است ؟

در حال حاضر اکثریت مدارس کشور به مدت ده ماه تعطیل هستند .

آیا بیمارستان ها تعطیل هستند ؟

زمانی می توان از این مقایسه دفاع و به تبعیض تاخت که مدرسه باز باشد و آموزش حضوری در جریان باشد .


والا آموزش مجازی کیفیتی ندارد و مضار و عواقب ناگوارش در این سیستم از فایده اش بیشتر است .

دیدگاه و ذهنیت جامعه نسبت به تعطیلی معلمان هم منفی است .

این یک واقعیت است و نمی توان آن را انکار کرد .

تازه همان پرستاران حقوق قانونی شان هم پرداخت نمی شوند .

دبیرکل خانه پرستار گفته است میزان مهاجرت پرستاران 300 درصد افزایش داشته است .

معلمان چه ؟!

چرا چنین چیزهایی را در مورد معلمان نمی گویند ؟

تازه کلی صف کشیده شده برای ورود به استخدام در حرفه معلمی !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/03 - 12:56
لطف کنید فیش حقوق یک پرستار را ضمیمه نمایید تا ما هم باور کنیم.
حیف از خدمات ایثارگرایانه پرستاران
و پزشکان‌ به بیشتر ما ناسپاسان.
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1399/10/03 - 12:56
البته مقایسه حقوق و مزایا در هر قشری، وجود دارد و این زیر سوال بردن مقام پرستاران عزیز نیست. و کاش نیاز به این مقایسه ها نباشد.
ضمنا؛ معلم مدرسه را تعطیل نکرده جناب صدای معلم!!!
ستاد ملی کرونا خیلی از مشاغل را بعلت کمک به همین کادر درمان و پرستارهای گرامی، تعطیل اعلام کردند.
گناه ناکرده ی معلم الان در این بین چیست؟
مدارس تعطیل شده؟ نگاه مردم به معلم منفی است؟ بس کنید از نوع گفتمان و نگارش.
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1399/10/03 - 12:59
وانگهی ؛ پرستاران به خارج می روند و معلمین چرا نمی روند؟ معلمین هم می روند بسیاری از اساتیدی که رفته اند، روزی معلم بوده اند. اطلاع ندارید، مطلع باشید. بعدشم در صف استخدام پرستاران هم الان خیلی ها منتظر ورود هستند.
از این نوع گفتمان بگذریم که حیف وقت و حس که صرف این مباحث می شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/04 - 12:21
برای کسانی که سنگ پرستاران را به سینه می زنند
اولا. کادر درمان وظیفه ذاتی خود را انجام می دهند و نه بیشتر!
دوما.معلمان در کلاس های متراکم و بی امکانات دچار انواع درد و مرض شده اند!
سوما.شما شاید خودتان سواد آموزش غیرحضوری ندارید و یا عمدا انجام نمی دهید وگرنه اکثر معلمان آنقدر سرشان در گوشی و لپ تاپ بوده که دچار بیماری چشم و میگرن شده اند.
چهارما. صنوف دیگر مثل رانندگان و آرایش گران و ...هم در ارتباط مسقیم با مردم هستند .
و در آخر: اگر کادر درمان یکسال است تحت فشار هستند ، معلمان سی سال در وضعیت سخت کار می کنند.
شاید شما معلم نیستی یا وظایف خودت را انجام نمی دهی!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/04 - 16:12
پرستاران هم سی سال خدمت می کنند و یا به دلیل سختی کار کمی کمتر.

همه وظیفه خود را انجام می دهند اما تفاوت ها همیشه ویژه هست.
منبع زیر را علاقمندید مطالعه نمایید:
کار سخت و زیان‌آور به چه کارهایی اطلاق می‌گردد؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/04 - 16:14
مشاغل سخت و زیان آور:
کار در معادن اعم از تحت الارضی یا سطح الارضی که ایجاب می‌نماید کارگران در تونل‌ها و راهروهای سر پوشیده به استخراج بپردازند.
کار استخراج شامل جدا کردن یا منفجر ساختن مواد از سطح کار، حمل مواد عملیات مربوط به انفجار، اداره تأسیسات آب و برق در داخل معدن و به طور کلی هر گونه مباشرت و نظارتی که ایجاب نماید کارگر در تونل‌ها، راهروها یا میله‌های معدن انجام وظیفه نماید، می‌باشد.
حفر قنوات و چاه‌ها و فاضلاب‌ها و تونل‌های زیرزمینی و کار در مخازن سربسته.
تخلیه و حمل مواد مذاب از کوره‌های مشغول به کار و کار مستمر در مجاورت کوره‌های ذوب به نحوی که کارگر در معرض مستقیم حرارت یا بخارات زیان آور متصاعد از کوره باشد.
کارگرانی که مستقیماً و مستمراً در امرتولید درکارگاه های دباغی، سالامبورسازی و روده پاک کنی اشتغال دارند و کار مستمر در گندابروها، جمع آوری، حمل و دفن زباله شهری.
بقیه......
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/04 - 16:15
کار کارگرانی که مستمراً به امر جمع آوری و انتقال و انبار کردن کود (نظافت مستمر طویله، اصطبل، سالن‌های پرورش طیور) در واحدهای دامداری و طیور اشتغال دارند.
کار مستمر و مداوم در فضای باز و در ارتفاع بیش از پنج متر از سطح زمین بر روی دکل‌ها، اتاقک‌های متحرک، داربست‌ها و اسکلت‌ها.
بقیه.....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/04 - 16:17
کار مداوم برروی خطوط و پست‌های انتقال برق با فشار شصت و سه کیلوولت و بالاتر.
مشاغل شن پاشی، پخت آسفالت دستی، قیرپاشی و مالچ پاشی.
عملیات جوشکاری در داخل مخازن.
کارهایی که استمرار آنها موجبات ابتلا به بیماری‌ها حاصل از اشعه را فراهم می‌آورد، نظیر کار با مواد رادیواکتیو و قرار گرفتن در معرض پرتوهای یونساز به تشخیص مراجع ذی صلاح و به استناد قانون حفاظت در برابر اشعه مصوب جلسه مورخ بیستم فروردین ماه ۱۳۶۸ مجلس شورای اسلامی.
کار در محل‌های با فشار محیط بیش از حد مجاز از قبیل غواصی.
کار مستمر در محیط‌هایی که با وجود رعایت مقررات حفاظتی و ایمنی موجبات بیماری‌های گوشی و یا کری کارگر را فراهم سازد.
کار در امور سمپاشی باغات و اشجار و مزارع و ضدعفونی اماکن و طویله‌ها و آشیانه‌های مرغداری در زمان سمپاشی.
کار کارگرانی که مستقیماً در امر تولید و ترکیب سموم و حشره کش ها اشتغال دارند در زمان انجام کار.
کار با وسایل دارای ارتعاش درحدی که برای سلامتی کارگر زیان آور باشد.
بقیه......
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/04 - 16:18
شاغلین در زندان‌ها و ندامتگاه‌ها که مستقیماً با زندانیان در ارتباط هستند.
شاغلین در مراکز روان درمانی که مستقیماً با بیماران روانی در ارتباط هستند.
هوشبری، مامایی، فوریت‌های پزشکی، کارشناس علوم آزمایشگاهی، و مشاغل زیرمجموعه آن‌ها
خبرنگاری
آتش نشانی
رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون و بین شهری، راهداران و رانندگان وزارت راه و شهرسازی در جاده‌ها (چنانچه رابطه، تابع قانون کار باشد).

بنده نامی از معلمان ندیدم اما گروه درمان هستند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/05 - 00:23
همین تفکر است که باعث شده، معلمان در چشم مردم جامعه کم ارزش جلوه کنند. آیا آموزش و نگهداری 40 دانش آموز در یک کلاس بی امکانات به مدت 6 ساعت در یک روز ، کار سختی نیست؟!
والدین همین بچه ها ، تحمل یک یا دو نفرشان را ندارند!
سختی کار که فقط جسمی نیست!! در ضمن شما سطح تحصیل معلمان را هم در نظر بگیر. البته من که معتقدم کار و شغل هرکسی وظیفه اوست و منتی بر کسی ندارد. ولی نمی دانم چرا باید دائما در حال تشکر از کادر درمان باشیم!؟ شاید به این دلیل که جامعه ما مریض است و در جامعه مریض، پزشکان و کادر درمان اهمیت بیشتری دارند!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/05 - 13:12
اولا خدا وکیلی ۶ ساعت را ثابت کنید که دقیقا و صد در صد در کلاسی اید و
در اختیار دانش آموز.

ثانیا معیار تشخیص سختی کار، برای
خود استانداردهایی معلوم دارد.

ثالثا شما مختارید خود را مَلک و
سخت کوش بنامید، واقعیت ها مهم و عمومی هستند نه خیالات شما و من.

من هم معلم هستم اما چون شما
نمی اندیشم. متوجه حق تفاوت برداشت و سنجش شدید؟ امری بدیهی
و طبیعی.
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/03 - 13:10
با سلام خدمت برادر پور سلیمان:
بحث مد نظر در این نوشتار پیرامون میزان تخصیص بودجه برای ارتقاء صلاحیت معلمی است.نباید به حواشی و مسائل غیر پرداخت.بغضی دوستان بدون توجه به موضوع و مقایسهء خود با سایر مشاغل سعی در توجیه این مساله دارند که باید بدون هیچ معیاری افزایش حقوق داشته باشند و همگی از یک رتبه و پایهء حقوقی برخوردار باشند.آیا چنین خواسته ای منطقی و عقلانی است؟و برخی هم به آموزشهای حضوری و غیر حضوری اشاره دارند که قبلا صدای معلم به آن پرداخته است و در این نوشتار جایی ندارد.اگر از منظر دیگر نگاه شود می توان اینگونه گفت که میزان تخصیص بودجه برای استفاده از ابزار جهت آموزش مجازی،و ارتقاء آن چه میزان است؟میزان تخصیص بودجه برای اعمال مدرک دوم که گامی در جهت تخصصی شدن است چه میزان است؟میزان تخصیص بودجه برای سنوات تجربی معلمین چه میزان است؟میزان تخصیص بودجه برای نظام مندی زیر ساختهای صلاحیتها چه میزان است؟و امثال اینها.با سپاس
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/10/03 - 13:36
آقای شیبانی

سلام

البته موضوع تعریف و ارتقای « صلاحیت های حرفه ای معلمی » بسیار مهم و راهبردی است .

برخی از معلمان تا این چیزها را می شنوند و یا می خوانند شروع به مقاومت می کنند در حالی که باید پذیرفت اساس پیشرفت نظام آموزشی و حتی پیشرفت یک کشور حضور معلم حرفه ای در سیستم است .


مگر جایی در ادبیات " توسعه " گفته شده پرستار ، کارمند شرکت نفت ، کارمند اداره مالیات و... رکن توسعه پایدار هستند ؟


زمانی می توان سخت و جانانه از افزایش حقوق معلمان دفاع کرد که نظام آموزشی ارزش افزوده ای برای مناسبات توسعه داشته باشد .


باید معلمی استخدام شود که واقعا کارآمد و کنش گر و پژوهشگر باشند . وگرنه اگر معلمی ضعیف و ناکارآمد وارد این چرخه شود دیگر نمی توان کاری کرد .

خانم مولود پاک روان این موضوع را در مقاله زیر به خوبی تحلیل کرده است :


http://www.sedayemoallem.ir/%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87/item/20016-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
حسن 1399/10/03 - 13:39
کامنت اول خود شما به توهین و افترازنی پرداخته و بجای ارائه
راهکاری موثر، درون خود را خالی
نموده اید. انتظار دارید بکوبید و
بتازید و کسی دَم برنیاورد.
واکنش ها طبیعی است. چی شد کم آوردید دامن مدیر سایت را گرفتید؟ ؟
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/03 - 14:52
سلام مجدد:
فرمایشات جناب پورسلیمان بسیار متین. مستدام باشید.آن هارمونی که مد نظر است همین است .آنجا که فرموده اید:"باید معلمی استخدام شود که واقعا کارآمد و کنش گر و پژوهشگر باشند . وگرنه اگر معلمی ضعیف و ناکارآمد وارد این چرخه شود دیگر نمی توان کاری کرد ."
کاملا و به روشنی هر یک از مردان تعلیم و تربیت را باید به تفکر و اندیشه بیاورد.از دیدگاه ساختارگرایانهء جنابعالی متشکرم.دست مریزاد.
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/03 - 15:00
پاسخ به حسن:
ارتقاء رتبه و افزایش حقوق بدون معیار مفهوم ندارد.تلاش کن تا ارتقاء یابی.من هم دست معلم تلاشگر و علمی و تخصصی را می بوسم و در جهت ارتقاء او به سهم خود حمایت می کنم.
"برو سعی کن کز تو ماند چو شیر
چه باشی چو روبه به وامانده سیر".
آراء تربیتی را خودتان از این تک بیت اتخاذ کنید.
پاسخ + 0 0 --
حسن 1399/10/03 - 15:30
چه بلند است صدای طبلی که درونش خالیست و تا کسی بر آن می کوبد ، همه دورش جمع می شوند.روناس آرا

و یا

-تواضع سر رفعت افرازدت
تکبر بخاک اندر اندازدت

تواضع ز گردن فرازان نکوست
گدا گر تواضع کند خوی اوست
سعدی
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/03 - 16:44
خطاب به حسن:
لالایی و سرچ کردن بلدی ولی در اخذ رأی تربیتی زمان زیادی باید طی کنی.اخلاق علمی ،راهکار دارد.رستگاری در تفکر است .پس سکوت کن و تواضع ورز تا عایداتت بیشتر شود.
پاسخ + 0 0 --
حسن 1399/10/03 - 20:03
اگر حوصله خرج دادم و پاسخ تان را را دادم برای بیشتر شناخته شدن ماهیت افکارتان بوده است تا هنگام جولان دادن،حواس تان باشد این سایت بیداران است.
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/03 - 23:25
خطاب به حسن:
در چار چوب بحث سخن کنیم.دنبال افکار و ایدتولوژی دیگران نباشیم.مطلق اندیشی نکنیم.تلاش صدای معلم هم ستودنی است .ضمن اینکه خود دست اندر کاران این سایت هم ادعایی بر این ندارند که تمام سخنانشان را باید دیگران قبول کنند و فقط آنها بیدارند.بلکه جایگاهی است برای نقد و گفتگو و حرف حساب و در چارچوب مباحث.خروج از مبحث متن،و فرافکنی از اخلاق علمی نیست.سعی کنیم به سایت خود و با نام معلم احترام گذاشته و افتخار کنیم .و اگر نکته ای آورده می شود و آتو به دست بد خواهان می دهد و یا برداشت منفی می آورد، خودمان درصدد هدایت و اصلاح همدیگر با گزارهء سلبی و ایجابی برآییم و در دام خناسان نیفتیم.خیر هم را بخواهیم و منطقی و استوارو آگاهانه، عیب مجموعهء خودمان یعنی آ.پ را نقد کنیم آنوقت گل مطالبه گری را با همت همین سایت ،خواهیم چید.سپاسگزارم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/04 - 12:04
بهترین نشانه ی تمدن، وجود انسان بزرگوار و نیک است که خودخواه نباشد و همراه با دیگران برای خوشبختی همه کار کند.((جواهر لعل نهرو))
پاسخ + 0 0 --
داود 1399/10/03 - 19:44
با سلام از دولت لیبرال (به معنای حاکمیت )انتطاری بیشتر از این نمی رود. جایی شنیدم که شورای نگهیان در زمان تصویب قانون تاسیس مدارس دولتی جهارده ایراد شرعی وحقوقی به قانون گرفته ولی با اصرارمجمع تشخیص تصویب شد. نبض تهیدست نگیرد طبیب درد فقیر ای پسرک بی دواست ما فقرا با همه بیگانه ایم مرد غنی با همه کس اشناست. دادن حق وامتیار ویژه به مدیران کل آموزشی برای تاسیس مدارس غیر دولتی از همان نگاه سرمایه داری به اموزش وکالایی کردن آن بر می خیزد. یاد فیدل کاسترو غرب ستیز! می افتم که آموزش ودرمان وورزش را صددر صد رایگان و برای همه برابر کرده بود. اصل سی قانون اساسی کجایی !دقیقا کجای ذهن دنیا دوست مسوولان هستی!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/10 - 08:00
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش متذکر شد:

دانشگاه فرهنگیان و دوره ۴ ساله، جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها یا ماده ۲۸ و مشارکت سایر دانشگاه‌ها در تربیت معلم سه شیوه برای جذب در آموزش و پرورش است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور