صدای معلم

« مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی دقیقا توضیح دهد به دنبال کدام ظرفیت و راهکار قانونی است ؟ آیا ایشان قرار است برای حل یک مشکل که " قانون " شفافیت و نحوه برخورد با آن را مشخص کرده است ؛ منتی بر سر یک شهروند محروم از حقوق قانونی بگذارد ؟ آیا از نظر ایشان ، دستورالعمل های وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش مافوق " قانون " هستند ؟ »

آقای مدیر کل ! منتی بر اجرای " قانون حمايت از حقوق معلولان " نیست !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

انتقاد از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مورد قانون حمايت از حقوق معلولان

ممانعت از ورود « نرگس خدادادی » داوطلب مستعد و نابینا که ساکن گناآباد است موجب واکنش های گسترده ای در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی شده است .

پیش تر ؛ « صدای معلم » گفت و گوی اختصاصی با نرگس خداددادی انجام داد . (این جا )

« پرتال اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی » نوشت : ( این جا )

« خدابنده، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت : با تاکید استاندار خراسان رضوی ، آموزش و پرورش استان مسئول پیگیری مشکل این دانش آموز شده است.انتقاد از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مورد قانون حمايت از حقوق معلولان

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی  خدابنده مدیرکل این سازمان در واکنش به مشکلات جذب یک دانش آموز روشندل در مصاحبه ورودی دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد : با تاکید استاندار خراسان رضوی ، آموزش و پرورش استان مسئول پیگیری مشکل این دانش آموز شده است.

 وی در ادامه تصریح کرد : فرآیند جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان براساس دستورالعمل های وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش صورت می گیرد و کلیه معاینات پزشکی با در نظر گرفتن شاخص های ابلاغی با حضور تیم متخصص انجام می پذیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر اینکه هرساله تعداد زیادی از دانشجویان برای حضور در دانشگاه فرهنگیان متقاضی هستند و باید با گذر از فیلترهای در نظر گرفته شده مجوز تحصیل در این دانشگاه را دریافت کنند گفت : در مورد شرایط دانش آموز روشندلی که از شهرستان گناباد در کنکور سراسری امسال رتبه خوبی کسب کرده ولی در معاینات پزشکی ورودی دانشگاه فرهنگیان موفق به کسب حدنصاب لازم نگشته با پیگیری های استاندار و رایزنی و مکاتبه اداره کل آموزش و پرورش در تلاش هستیم تا مشکل را برطرف کنیم.انتقاد از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مورد قانون حمايت از حقوق معلولان

وی در پایان خاطر شنان کرد : سعی می کنیم از تمام ظرفیت های قانونی برای حل این مشکل استفاده کنیم و بر همین اساس مکاتباتی را با وزارت آموزش و پرورش برای ارائه راهکار قانونی جهت رفع مشکل انجام داده ایم. »

« صدای معلم » پیش تر در ابتدای گزارش خود چنین آروده بود :

« طبق ماده 15 قانون حمايت از حقوق معلولان که در 13 اردیبهشت 1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و برای اجرا به دولت ابلاغ گردیده است  ( این جا ) ؛ دولت مكلف است حداقل 3 درصد از مجوزهاي استخدامي رسمي، پيماني و كارگري دستگاه‌هاي دولتي و عمومي اعم از سازمان‌ها، وازتخانه ها، موسسات، شركت‌ها و نهادهاي عمومي انقلابي و ديگر دستگاه‌هايي را كه از بودجه كشور استفاده مي‌كنند، به افراد داراي معلوليت واجد شرايط اختصاص دهد.
طبق تبصره يك اين ماده، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، موسسات دولتي، شركت‌ها و نهادهاي عمومي انقلابي مكلفند سه درصد از مجوزهاي استخدامي خود را به افراد داراي معلوليت اختصاص دهند. سازمان اداري و استخدامي كشور موظف است نسبت به تخصيص اين سهميه استخدامي براي افراد داراي معلوليت اقدام و بر رعايت آن نظارت كند.
همچنين در تبصره 2 اين ماده آمده است: بالاترين مسئول دستگاه‌هاي اجرايي، نهادهاي عمومي غيردولتي، شهرداري‌ها و بانك‌ها مكلف به اجراي دقيق مفاد اين ماده هستند. متخلفان حسب مورد با حكم مراجع ذي‌صلاح به مجازات‌هاي مندرج در ماده 4 اين قانون محكوم مي‌شوند. »

پرسش این رسانه از ایشان و سایر مسئولان و مقامات آن است که آیا قانون حمايت از حقوق معلولان فصل الخطاب  نیست ؟

آیا از نظر ایشان ، دستورالعمل های وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش مافوق " قانون " هستند ؟

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی دقیقا توضیح دهد به دنبال کدام ظرفیت و راهکار قانونی است ؟ آیا ایشان قرار است برای حل یک مشکل که " قانون " شفافیت و نحوه برخورد با آن را مشخص کرده است ؛ منتی بر سر یک شهروند محروم از حقوق قانونی بگذارد ؟

پرسش دیگر آن که آیا استفاده این مدیر فرهنگی از واژه " فیلتر " امری منطقی و اخلاقی است ؟

آیا دست اندکاران و عاملانی که نقش " صافی " را بر عهده گرفته اند خود همگی در زمره " معلمان حرفه ای " هستند که می خواهند بر اساس معیارهای حرفه ای آینده آموزش را با محوریت " معلم " رقم بزنند ؟

بر اساس نظرسنجی که در صدای معلم بارگذاری گردیده است  ؛ اکثریت مخاطبان هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران را معتبر و سازگار با معیارهای علمی ارزیابی نمی کنند .

پایان گزارش/


انتقاد از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مورد قانون حمايت از حقوق معلولان

پنج شنبه, 22 آبان 1399 10:56 خوانده شده: 102 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور