صدای معلم

« وزارت آموزش و پرورش این کشور با استفاده از یک سیستم خودآزمایی آنلاین تب پیگیری می‌کند که آیا معلمان یا دانش‌آموزان تب دارند یا خیر و هر کسی با دمای بیش از ۳۷.۵ درجه سانتی‌گراد تب داشته باشد، باید در خانه بماند »

معلمی در کره جنوبی به دلیل دروغ گفتن در مورد ابتلایش به کرونا به 6 ماه حبس محکوم شد !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

زندانی شدن یک معلم کره جنوبی به علت دروغ گویی در مورد ابتلایش به کرونا

 بی بی سی گزارش داد : ( این جا )

« یک معلم در کره جنوبی که تست کرونایش مثبت شده بود به دلیل دروغ گفتن به مقامات ردیابی این ویروس به ۶ ماه زندان محکوم شد. اگر تست کرونای یک دانش آموز در یک مدرسه‌ای مثبت اعلام شود، تمام مدرسه تا زمانی که بازگشت دانش‌آموزان امن تلقی نشود به کلاس‌های آنلاین روی می‌آورد.

همکاری نکردن این معلم در زمینه ردیابی ویروس کووید ۱۹ منجر به ابتلای دست کم ۸۰ نفر به این ویروس شد.

دادگاه گفته که این معلم پس از آن که دریافت حامل ویروس کروناست، به مقامات اطلاعاتی نادرست در مورد شغلش داشت و گفت که بیکار است.

او در دادگاه ضمن عذرخواهی از کارش گفت که فکر نمی کرده که مسئله ای مهم در نتیجه این اقدام او اتفاق بیفتد. »

 نخستین بار ، کره جنوبی مدارس را در میانه شیوع کرونا و پس از دو ماه تعطیلی بازگشایی در ماه مه کرد .

زندانی شدن یک معلم کره جنوبی به علت دروغ گویی در مورد ابتلایش به کرونا

خبرگزاری فرانسه پیش تر نوشت : دانش‌آموزان کره‌ای پس از مدت‌ها با ماسک و همچنین مقررات سخت گیرانه شست و شوی دست وارد مدارس شده و مورد استقبال معلمان و مسئولان قرار گرفتند. مدارس درحالی در کره جنوبی بازگشایی شدند که این کشور بعد از چین اصلی‌ترین ضربه را از کرونا خورد اما به لطف برنامه‌ریزی دقیق و انجام آزمایش‌های متعدد توانست کرونا را مهار کند. ( این جا )

تمام مدارس این کشور بین پنج مه و یک ژوئن برای همه ۵.۵ میلیون دانش آموز مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان این کشور بازگشایی شدند . در این زمینه خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد : دانش‌آموزان ایرانی در میان ٧۵ کشور جهان از نظر آموزه‌های علوم و ریاضیات در رتبه ۵١ جهان قرار گرفتند ...رتبه‌های نخست این رتبه ‌بندی در انحصار پنج کشور آسیایی سنگاپور ، هنگ‌کنگ ، ژاپن ، کره جنوبی و تایوان بود .

« وزارت آموزش و پرورش می گوید که روند بازگشت به مدرسه تدریجی خواهد بود.

 بر اساس برنامه این وزارتخانه، دبیرستان های کره جنوبی از روز ۱۳ می (۲۴ اردیبهشت) بازگشایی می شود و به تدریج تا پایان ماه می (۱۱ خرداد) همه دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی سر کلاس خواهند رفت.

 وزیر آموزش و پرورش کره جنوبی تاکید کرد که بازگشایی مدارس به معنای پایان کامل کرونا نیست و همه باید برنامه ها و دستورکارها را با دقت اجرا کنند. »

زندانی شدن یک معلم کره جنوبی به علت دروغ گویی در مورد ابتلایش به کرونا

رویترز در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی نوشت :

« علاوه بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توسط معلمان و دانش‌آموزان، موتورسیکلت‌هایی حاوی مواد ضدعفونی‌کننده اقدام به ضدعفونی کردن محیط مدرسه می‌کنند.

طبق دستورالعمل‌های جدید بهداشتی برای مدارس کره جنوبی، دانش آموزان و معلمان به جز هنگام وعده‌های غذایی باید از ماسک استفاده کرده و میزهای خود را نیز ضدعفونی کنند. پنجره‌ها نیز برای بهبود جریان هوا باز بوده و میزها با فاصله یک متری از هم قرار گرفته‌اند.

وزارت آموزش و پرورش این کشور با استفاده از یک سیستم خودآزمایی آنلاین تب پیگیری می‌کند که آیا معلمان یا دانش‌آموزان تب دارند یا خیر و هر کسی با دمای بیش از ۳۷.۵ درجه سانتی‌گراد تب داشته باشد، باید در خانه بماند.

همچنین اگر تست کرونای یک دانش آموز در یک مدرسه‌ای مثبت اعلام شود، تمام مدرسه تا زمانی که بازگشت دانش‌آموزان امن تلقی نشود به کلاس‌های آنلاین روی می‌آورد. »

زندانی شدن یک معلم کره جنوبی به علت دروغ گویی در مورد ابتلایش به کرونا

پیش تر ، « صدای معلم » در گزارشی با عنوان : « گزارش بانک جهانی از رتبه بندی کشورها در « شاخص توسعه انسانی » نوشت : ( این جا )

«این گزارش که در سال 2016 و از سوی OECD انشتار یافته است عنوان می کند :

« دانش‌آموزان ایرانی در میان ٧۵ کشور جهان از نظر آموزه‌های علوم و ریاضیات در رتبه ۵١ جهان قرار گرفتند ...رتبه‌های نخست این رتبه ‌بندی در انحصار پنج کشور آسیایی سنگاپور ، هنگ‌کنگ ، ژاپن ، کره جنوبی و تایوان بود و کشور فنلاند که‌سال‌ها نام خود را در صدر بهترین نظام‌های آموزشی جهان به ثبت رسانده بود این بار در رتبه ششم قرار گرفت مقام بیستم به انگلستان رسید و هشت‌ پله بعد نام ایالات متحده آمریکا دیده می‌شد ، کشورهای آفریقای جنوبی و غنا نیز دو رتبۀ آخر این فهرست را به نام خود کردند ....

نکته مهم آن است که 4 کشور سنگاپور ، هنگ‌کنگ ، ژاپن و کره جنوبی که بالاترین رنکینگ را در مدارس و کیفیت آموزش کسب کرده بودند در شاخص توسعه انسانی هم چنان در رتبه های نخست قرار دارند .

" ایران " در رتبه کشورهای با توسعه انسانی متوسط رو به پایین طبقه بندی شده است . »

پایان گزارش/


زندانی شدن یک معلم کره جنوبی به علت دروغ گویی در مورد ابتلایش به کرونا

جمعه, 18 مهر 1399 12:47 خوانده شده: 275 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -2 --
نرگس کارگری 1399/07/18 - 23:22
در ایران معلم را با وضعیت جسمی نامناسب به مدرسه می کشند.معلم هم چاره ای ندارد. پس عملا حق سلامت اجتماعی برای معلم و کارمندان دولتی نیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/19 - 21:59
مدارس روسیه هم تعطیل شدند اینها که واکسنش هم تولید کردند ستاد کرونای ایران آیا وجود خارجی دارد ؟یا فقط یک اسم است ؟ فقط مخصوص تهرانی هاست یا کل مملکت وضعیت خوزستان و بوشهر و‌ ایلام و ....که بدتر از تهران است
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1399/07/19 - 18:43
مدارس کره جنوبی به پای مدارس ایران نمی رسند هروقت کره جنوبی توانست مثل مدارس ایران بدون امکانات بهداشتی یک نفر مبتلا به کرونا نداشته باشد آن وقت باید ازکره جنوبی گفت هروقت توانستند بدون تجهیزات مجازی آموزش مجازی برگزارکنند تازه به گرد مارسیده اند واقعا مسوولان خدوم ما چه شاهکاری می کنند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/07/19 - 21:56
با این وضعیت قرمز و شمایی که نه امکانات داری و همتون جز آقا زاده ها و بعضی بازاریان چه تاکیدی دارید حتما معلمان به مدرسه بروند برای دو نفر دانش آموز که معلوم نیست پدر و مادرش به چه دلیل اورا به مدرسه فرستاده اند میگویند ستاد کرونا باید تصمیمی بگیرد اصلا چیزی به نام ستاد کرونا وجود خارجی ندارد وضعیت بحرانی است پس این ستاد کجاست؟؟؟فقط،میگویند ماسک بزنید مگر ماسک جلوی همه ویروس ها را میگیرد واقعا مایه تأسف است
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1399/07/23 - 16:17
کشوری قانونمندوپرتلاش مثل کره جنوبی بی جهت نیست که ثمره آموزش و پرورش سخت گیرانه اش پرورش نسلی پرتلاش در آینده وتسخیروسیطره کل بازارهای جهانی شده!
پاسخ + +5 -1 --
ک 1399/07/24 - 07:30
حرف اول توکشورکره جنوبی قانون والزام به قانونه!هرکس تخطی کنه بدون ضابطه،اماواگرباید مجازات بشه!فردخاطی بدون مقاومت اشتباهش روقبول وکاراشتباهش رو توجیه نمیکنه،فردخاطی خودش میادتمکین میکنه تاتنبیهش کنندحالامیخواد معلم باشه دانش آموزیا جزءمقامات یاشهروندی عادی باشه و هیچ فرقی هم نمیکنه همینه که این قانونمندی باعث پیشرفت روزبه روزکره جنوبیه که سیستم سخت گیرانه اش درآموزش وپروشش در دنیامعروفه!کاش ایران هم این شکلی بود
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1399/07/30 - 02:44
همکارعزیزببخشیدچندسال اونجا بودید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور