صدای معلم

" لشگر ناقلان ویروس دوباره به راه افتاد ! "

آیا " دیوار مدارس " باز هم کوتاه تر می شود ؟

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

تعطیلی مدارس به خاطر کرونا و انتقاد صدای معلم از مسافرت ها و عزاداری ها و تجمعات

امروز سه شنبه 15 مهر 1399 است .

با اعلام استانداری تهران از تاریخ ۱۲ مهر تا ۱۸ مهر فعالیت‌ برخی مراکز در استان تهران ممنوع شد .

یکی از این مراکز ، « مدارس » و « دانشگاه ها » بودند . این اعلام استانداری در حالی اعلام شد که به گفته وزیر آموزش و پرورش 90 درصد مدارس تعطیل بودند .

نخستین پرسش « صدای معلم » آن است که آیا واقعا فعالیت ده درصد باقیمانده آن قدر خطرناک و پُرریسک بود که تصمیم به تعطیلی آن ها گرفته شد ؟

مسئولان پاسخ دهند که اعلام این تعطیلی یک هفته ای چه تاثیری بر وضعیت ازدحام مردم در شهر  تهران داشته است و آمار بیماری را کاهش داده است ؟ ( اگر بپذیریم که این تعطیلی ریشه سیاسی نداشته و متاثر از جنگ آذربایجان و... نبوده است )

گزارش ها و اخبار منابع رسمی نشان می دهند که تقریبا با اعلام این تعطیلی موج « مسافرت های بین شهری » طبق معمول آغاز شده و به گفته رئیس پلیس راه کشور در پایان هفته به اوج خود خواهد رسید .

تعطیلی مدارس به خاطر کرونا و انتقاد صدای معلم از مسافرت ها و عزاداری ها و تجمعات

این افراد خواسته و یا ناخواسته موجب انتشار ویروس کرونا به سایر نقاط کشور خواهند شد .

نظیر این وضعیت که منجر به پیک سوم کرونا  در حال حاضر شده است در اوایل شهریور و هم زمان با دهه ی محرم رخ داد و دو عامل مسافرت و وضعیت شرکت مردم در هیات ها ، حسینیه ها ، مساجد و...  موجب گردید که " ایران " رتبه اول مرگ و میر روزانه بیماری کرونا در جهان را از آن خود کسب نماید .

تعطیلی مدارس به خاطر کرونا و انتقاد صدای معلم از مسافرت ها و عزاداری ها و تجمعات

به گفته مسئولان ؛ در ۳۰ استان از ۳۱ استان ایران وضعیت قرمز یا هشدار اعلام شده‌ است.

از 15 شهریور که مدارس بازگشایی شدند پیامدهای این گونه حرکات به گردن " مدارس " افتاد .

برخی مسئولان به ویژه در وزارت بهداشت و... با تندی و صراحت با بازگشایی مدارس مخالفت کردند و این در حالی است که این عده تاکنون مخالفت جدی و مستمری با دو عامل قبلی نداشته اند و نوع گفتمان و برخورد آن ها با مساله بیشتر از جنس " توصیه " بوده است .

تعطیلی مدارس به خاطر کرونا و انتقاد صدای معلم از مسافرت ها و عزاداری ها و تجمعات

بسیاری از مدیران ، معاونین ، معلمان و کادر آموزشی مدارس نیز با انتشار اخبار غیرواقعی ، یک طرفه و اغراق آمیز بدون آن که در مورد منبع انتشار و شیوع بیماری مطمئن باشند ؛ انگشت اتهام را به سوی « مدرسه » گرفته و دائما بر طبل « تعطیلی مدارس " کوبیده اند .

علی رغم اعلام وزیر آموزش و پرورش مبنی بر « اولویت داشتن آموزش حضوری » در مدارس کم نبودند مسئولان و مقاماتی که با « محسن حاجی میرزایی » همدل نبودند و ساز ناکوک می زدند .

در آخرین مورد ، « الحسینی » مسئول شبکه شاد ، در نشست رسانه ای  آموزش حضوری را در این شرایط بی معنا دانست که این گفته با انتقاد و اعتراض شدید مدیر صدای معلم در نشست رو به رو گردید .

نتیجه این اقدامات ضدتربیتی و پوپولیستی افت بیش از 40 درصدی حضور دانش آموزان در مدارس پس از  گذشت یک ماه فعالیت بود .

تعطیلی مدارس به خاطر کرونا و انتقاد صدای معلم از مسافرت ها و عزاداری ها و تجمعات

« صدای معلم » بارها در گزارش های خود به این وضعیت اعتراض کرده و از عملکرد مسئولان وزارت آموزش و پرورش به ویژه نهادهای نظارتی و کنترل مانند حراست ها ، بازرسی ها و...در این مورد انتقاد کرده است .

پیش بینی می شود پس از این تعطیلات و نیز تعطیلی هفته آخر مهر ماه که احتمالا موج چهارم کرونا شروع خواهد شد ؛ باز هم همان افراد ، گروه ها و جریانات ذره بین به دست گرفته و با انداختن تقصیرات ، آخرین ضربات را بر جسد نیمه جان " مدرسه " فرود آورند .

واقعا این پرسش مطرح است که در کجای جهان این رفتارها قابل مشاهده هستند جز کشور ما ؟!

پایان گزارش/

( کلیپ ویدئویی زیر را مشاهده نمایید )


تعطیلی مدارس به خاطر کرونا و انتقاد صدای معلم از مسافرت ها و عزاداری ها و تجمعات

سه شنبه, 15 مهر 1399 15:29 خوانده شده: 288 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -16 --
ایروانی 1399/07/15 - 18:22
در هیچ جای جهان واقعا در هیچ جای جهان این رفتار ها نه از مسئولین نه از معلمین نه از دانش آموزان مشاهده میشود .
نمیدونم چرا «شمال» رفتن موجب انتشار کرونا نمیشه ولی «مدرسه» با تمام روادید و پروتکل های بهداشتی عامل انتقال کرونا میشه. ما میگیم دانش آموزان بچه ان کله شون باد داره متوجه نمیشن ولی چرا معلمان و مسئولین که ازشون انتظار میره با اینا همراه میشن و بدتر میکنن ؟؟!!!من واقعا از معلمان انتطار این حرکت رو نداشتم.من اسم ایشان رو معلم نمیذارم اسم شون رو کارمند میذارم چون معلم «دلسوز» است و کاری نمیکند که به ضرر مدرسه و دانش آموز باشد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/16 - 19:32
شما وظیفه دارید ضد معلمان بنویسی ؟؟؟مگر نمیگویی مدارس حضوری خوب دولت هست و وزارت آموزش و پرورش برو آنجا بسط بشین داد بزن هوار بکش چرا نمیروید و به معلمان توهین میکنید ؟؟؟مقصر معلمانند؟؟؟بگو‌کیست؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/16 - 19:35
شما بهتر اسم این رسانه را به رسانه مدرسین آزاد و چوخ بختیار تغییر دهید چرا اسم معلمان را یدک می‌کشید و مرتب به معلمان توهین میکنید از رهبری یاد بگیرید رعایت پروتکل های بهداشتی را و به راه حل های ایشان توجه نمایید تا چراغ. راهتان باشد
پاسخ + +16 -2 --
مهدی 1399/07/15 - 21:00
هیچکس بر طبلی نکوبیده آقای صدای غیر معلم. از کی تا به حال در امور اجرایی آموزشی، از معلم ها نظرخواهی شده که حالا بخواهد نظر و به گفته شما طبل معلم ها، منجر به مثلا تعطیلی مدارس شود؟؟؟؟ جالبه یه کلید واژه را مدام تکرار می کنید.خسته نشدین از اینهمه حرف بی اساس؟
بعدشم اینکه معلم ها دارند به طور مرتب به بچه ها درس می دهند، حالا چند ماه مجازی و حضوری بصورت تلفیقی. این کجاش اشکال داره؟؟
اینهمه کنسرت، همایش، دانشگاه ها، ، تالارها، سینماها، سیرک ها، جشنواره ها و همه و همه تعطیل شدند. یعنی اونا هم بر طبلِ به گفته شما تعطیلی می زنند یا اینکه واقعیت و نیاز امروز جامعه و اولویت بر مراقبت های بهداشتی است و چاره ای جز محدودیت تجمع نیست.
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1399/07/16 - 00:09
سلام و وقت همکاران بزرگوار بخیر و نیکی .
حقیقتا روزهای اول بازگشایی مدارس از کلاس من ۷۰ درصد حضوری می آمدند و بعد از اینکه جناب وزیر فرمودند آموزش حضوری اختیاری هست تعداد دانش آموزان به حالت متغیر ۵۰یا ۶۰ درصد رسید ، طبق معمول سال های گذشته برای آشنایی و توجیه اولیا جلسه ای تشکیل شد در جلسه یکی از اولیاء فرمودند همسر من در صداو سیما شاغل هستند همکارانش فهمیدند بچه ی ما حضوری می آد مدرسه ، به همسرم گفتند دیوانه ای می فرستی مدرسه!!! برای همین ما دیگه نمی خواهیم بیاد مدرسه ، اولیاء دیگر در روزهای بعد یکی پس از دیگری اجازه ندادند تا اینکه الان به ۳۰ درصد حضوری رسیده است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/16 - 19:42
کاملا درست است اصلا معلمان چه تقصیر ی دارند که مدام مورد اهانت قرار میگیرند این یک مسیر اشتباه صدای معلم است با مقالات پیش پا افتاده و دستچین چرا مطلبی مخالف آقای سلیمان پور منتشر نمیشود ؟؟؟ مگر آقای روحانی جلسه سران قوا را تعطیل نکردند ؟؟؟ چرا مدیران بالا مجازی جلسه دارند؟و چراهای دیگر مگر وزارت بهداشت نمی‌گوید بازگشایی مدارس اشتباه است لجاجت باعث این نوشته های توهین آمیز به معلمان است
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/07/16 - 10:36
با این تفاوت ظریف که نادیده گرفته می شود و آن این که سفر یک تصمیم فردی و یا نهایت خانوادگی است ولی
باز بودن مدارس و آموزش در آن ، یک تصمیم جمعی و کلی است و مربوط به ۱۵ - ۱۶ میلیون جمعیت کشور.
سفر نرفتن من در شرایط کرونایی
می تواند ناشی از ترس ، شعور برای کمک جهت پیشگیری از سرایت بیماری
و.......باشد. اما آیا همه مردم ، این ویژگی ها را دارند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/16 - 19:44
معلم نه سفر میرود نه امکانات سفر رفتن و همیشه در مدرسه است در اینجا یقه والدین را بگیر آقای سد معلم چرا معلمان را مواخذه میکنید
پاسخ + +8 0 --
شهاب 1399/07/16 - 17:23
اعتمادمردم به مسولان کاهش پیدا کرده است واکثراتوصیه ها را جدی نمی گیرند مسولان هم دنبال شعاردادن هستند تا رفع تکلیف کنند با این اوضاع کرونا در کرونا خواهیم داشت باریشه نامشخص
پاسخ + +2 -6 --
معلم آگاه و بصیر 1399/07/17 - 00:17
مدارس کم برخورداری که با تعداد قابل توجهی از دانش آموزانی که محروم از مستلزمات سخت افزاری مورد نیاز برای شرکت در کلاس های انلاین انهم فقط درشبکه شادی که تعداد بیش نیمی از کلاس ها در ان تعریف نشده است و مدارسی که بدلیل عدم تخصیص سرانه وعدم توان مالی خانواده ها امکان استفاده واجاره اینترنت و کلاس انلاین از اسکای روم وادابت کانکت و... نمی باشند عملا فاصله طبقاتی شدن را عمیق تر میکند . در صورتیکه با چهار گروه نمودن هر کلاس و برگزاری کلاس ها دو گروه دو گروه در دو محدوده زمانی منفک شده فاصله 2 متری وگند زدایی خطرش بسیار بسیار از مترو واتوبوس بی ارتی کمتر بود
پاسخ + +3 0 --
داود 1399/07/17 - 09:44
باسلام در موردعدم مخالفت تند وصریح مسوولان بهداشتی نسبت به شرکت در مراسم عزاداری محافظه کاری وترس بی تاثیر نبود !در مورد مسافرت مسوولان بهداشتی کوتاهی کردند وستاد کرونا هم چندان قدرت واقتدار نداشت.ممنون
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/17 - 22:15
بالا رفتن آمار مرگ و میر فقط بخاطر بازگشایی مدارس است و کسانی که می‌میرند یا معلمان و خانواده آنها یا اقوام آنها هستند
پاسخ + +7 -1 --
سعید 1399/07/17 - 13:52
شما واقعا صدای معلم رو انعکاس میدید یا آلت دست وزیر و ماله کش سیاست های غلط آموزش و پرورش هستید، میشه مصداقی از اخبار غیر واقعی، یک طرفه و اغراق آمیز ارائه بدید، به نظر میرسه حتی به اخبار رسمی که قطعا فاجعه کشتار کرونا رو بسیار کوچکتر از چیزی که در واقعیت هست نشون میده هم بی توجه هستید، نمی‌دونم واقعا این چند هفته به عنوان معلم سر کلاس های پر استرس حاضر بودید یا فقط مشغول انعکاس صدای معلم !!!! هستید.
دوست عزیز کرونا به خصوص در تهران وضعیت خطرناکی پیدا کرده و اگه شعور بالای اولیای دانش آموزان و معلمانی که سعی کرده اند آگاهی دانش آموزان و خانواده ها رو بالا ببرند نبود الان اوضاع به مراتب وخیم تر بود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/17 - 14:22
سخن شما متین هست
پاسخ + +5 0 --
مدرس آزاد 1399/07/21 - 21:45
دیوار مدرسه به علت وجود و بقای توهّم در جذب نیرو کوتاه بوده، هست و خواهد بود!

چگونه است که در کار تدریس، در مدارسی یک نفر دانش آموز نیز نیست ولی در مکانهایی حضور داوطلبانه دانش آموزان دیده می شود ؟!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور