صدای معلم

رنگینه حمیدی : اکنون که تمام مکاتب و مراکز تعلیمی در کشور آغاز به فعالیت نموده، از معلمین عزیز تقاضا می نمایم که همانند سابق با درک رسالت ایمانی و مسؤلیت های سنگین ملی شان در قبال جامعه با عاطفه ی پدری و مادری شان تلاش های خویش را منعطف تربیت سالم نسل نوین نمایند

پیام سرپرست وزارت معارف ( آموزش و پرورش افغانستان ) به مناسبت « روز جهانی معلم » : درس معلم ار بود زمزمه محبتی ؛ جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

12 مهر همه مدارس افغانستان بازگشایی شدند . 

پیش تر دولت افغانستان از اول شهریور دانشگاه ها ، مدارس خصوصی ، مدارس دولتی پایه یازدهم و دوازدهم را بازگشایی کرده بود .

بر اساس خبر منتشره ، وزارت بهداشت افغانستان  پیش تر اعلام کرده بود که با آغاز دوباره این کلاس‌ها و دانشگاه‌ها، روند شیوع ویروس کرونا افزایش نیافته است و بر این اساس دولت تصمیم به بازگشایی سایر کلاس‌ها گرفته است.

در ایران نیز اکثریت مدارس در تعطیلی به سر می برند و علی رغم اعلام وزیر آموزش و پرورش مبنی بر  « در اولویت داشتن آموزش حضوری » به نظر می رسد اراده جدی برای تحقق این امر مشاهده نمی شود ضمن آن که بسیاری از مسئولان و مدیران در این وزارتخانه نیز در عمل با وزیر همراهی نمی کنند .

تعداد قابل توجهی از معلمان ، مدیران ، معاونین و کادر آموزشی مدارس در سراسر کشور نیز با ترساندن غیرمنطقی دانش آموزان و ایجاد فضای ترس آلود و غیرواقعی موجب خلوت تر شدن مدارس از جمعیت دانش آموزی شده اند .

« شبکه شاد » علی رغم تبلیغات فراوان مسئولان این وزارتخانه و به دلایلی با ناکارآمدی رو به رو شده است . ( 1 )

در نشست رسانه ای مسئول شبکه شاد و مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش که به صورت « حضوری » برگزار گردید ؛ خبرنگاران انتقادات فراوانی را نسبت به آموزش مجازی و شبکه شاد ابراز کردند . ( این جا )

پیام « محسن حاجی میرزایی » وزیر آموزش و پرورش ایران به مناسبت « روز جهانی معلم »  در « صدای معلم » مننشر گردید . ( این جا )

« رنگینه حمیدی « که در حال حاضر سرپرستی وزارت معارف ( آموزش و پرورش ) را بر عهده دارد ، پیامی به این منظور صادر کرده است .

خانم حمیدی در این پیام می گوید :

« برای تمام معلمین و اعضای خانواده های معزز شان از بارگاه ایزد متعال طلب رحمت و مغفرت می نمایم که در اثر این بیماری واگیر جهانی، وفات و یا هم متضرر شده اند . »

متن کامل این پیام که در پرتال وزارت معارف افغانستان منتشر شده به شرح زیر است .

 

پیام رنگینه حمیدی سرپرست وزارت معارف یا آموزش و پرورش افغانستان به مناسبت  روز جهانی معلم

بسم الله الرحمن الرحیم

درس معلم ار بود زمزمه محبتی

جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را

علوم و تجارب بشری از یک نسل به نسل دیگر و از یک جامعه به سائر جوامع انتقال می یابد و جهان هر روز شاهد نو آوری های شگفت انگیز در رشته های مختلف علم و دانش است که این پروسه سریع علمی تنها توسط معلم صورت می گیرد و معلمان در حقیقت بانیان تمدن بشری، قافله سالاران و مشعل داران کاروان مدنیت و تعالی و ترقی در جهان می باشند.

پیامبر بزرگوار ما حضرت محمد مصطفی(ص) به عنوان تهداب گذار اصلی مدنیت و تربیت اسلامی، خود را معلم خوانده و فرموده اند: (انما بعثت معلما) یعنی بدون شک من معلم فرستاده شده ام.

روز پر افتخار معلم برای تمامی معلمین زحمتکش، پرتلاش و مبارز کشور از صمیم قلب مبارک باد گفته مساعی پیگیر، فداکاری ها و خدمات ارزنده ی معلمین، مدرسین و استادان نهادهای تعلیمی در راه مقدس تربیت سالم فرزندان وطن قدردانی می نمایم.

افغانستان عزیز همانند سایر کشورهای جهان شاهد مبارزه نفس گیر با پدیده ی مهلک کوید-۱۹ و مردم رنجدیده ما متحمل خسارات هنگفت مالی و جانی از شیوع این پدیده شده اند.

بناء برای تمام معلمین و اعضای خانواده های معزز شان از بارگاه ایزد متعال طلب رحمت و مغفرت می نمایم که در اثر این بیماری واگیر جهانی، وفات و یا هم متضرر شده اند.

اکنون که تمام مکاتب و مراکز تعلیمی در کشور آغاز به فعالیت نموده، از معلمین عزیز تقاضا می نمایم که همانند سابق با درک رسالت ایمانی و مسؤلیت های سنگین ملی شان در قبال جامعه با عاطفه ی پدری و مادری شان تلاش های خویش را منعطف تربیت سالم نسل نوین نمایند.

پیام رنگینه حمیدی سرپرست وزارت معارف یا آموزش و پرورش افغانستان به مناسبت  روز جهانی معلم

در نتیجه مدیریت سالم نظام تعلیمی به خصوص خدمات با کیفیت معلمین، نسل های آراسته به زیور دانش و ارزش های اسلامی، وطن دوست و کادر های متعهد به جامعه تقدیم خواهد شد که از یک سو تحرک جامعه ی ما در جهت اصلاح و انکشاف همه جانبه رهبری خواهد نمود و از جانب دیگر معلمین مبارز ما به مثابه ی صدقه ی جاریه خیر و پاداش عملکردشان را دریافت خواهند کرد.

یک بار دیگر برای تمام معلمین زحمتکش کشور این روز پر میمنت را مبارک باد گفته، موفقیت های مزیدشان را در امر تربیت سالم فرزندان وطن و اجرای فعالیت تدریسی استدعا می نمایم.

با احترام

رنگینه حمیدی

سرپرست وزارت معارف

 

( 1 )

کلیپ ویدئویی :

بهبهان ؛
حرکت اعتراضی دانش آموزان به علت مشکل سرعت کم و قطعی اینترنت


پیام رنگینه حمیدی سرپرست وزارت معارف یا آموزش و پرورش افغانستان به مناسبت  روز جهانی معلم

دوشنبه, 14 مهر 1399 10:24 خوانده شده: 159 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
مدرس آزاد 1399/07/16 - 14:03
جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای و ثبت نام نکرده در مدرسه را، شش صبح

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور