صدای معلم

علی رغم تاکید وزیر آموزش و پرورش در نشست حضوری در 25 شهریور با هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان و نیز پیام امروز به مناسبت آغاز سال تحصیلی این دانشگاه در مورد اولویت داشتن و اصالت آموزش حضوری ؛

مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان بدون شفاف سازی در نوع و وضعیت آموزش به دانشجو معلمان توسط رئیس دانشگاه برگزار شد !

صدای معلم منتشر می کند ؛

گروه گزارش/

گزارش صدای معلم از مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان و آموزش حضوری دانشجو معلمان

ساعت از 20 / 9 صبح گذشته اما خبری نیست .

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش روز قبل و به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان به خبرنگاران اطلاع داده بود که راس ساعت 9 در پردیس " نسیبه " حضور یابند .

" حسین خنیفر " رئیس دانشگاه فرهنگیان و ساعت  05 / 9 سلام گویان وارد سالن گردید .

" مهرزاد حمیدی " معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ساعت 10 / 9 وارد شد .

" علی محمدی " معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان ساعت 18 / 9 در سالن حضور پیدا کرد .

" حجت الاسلام علی عسکری " مشاور وزیر آموزش و پرورش و نماینده وی در دانشگاه فرهنگیان ساعت 24 / 9 وارد سالن گردید .

حجه الاسلام دادگر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان ساعت 22 / 9 وارد سالن شد .

ساعت 20 / 9 از طریق ویدئو پروژکتور کلیپی از پیاده روی زائران به مناسبت اربعین از سال های قبل به نمایش در می آید و این در حالی است که 26 شهریور 99 معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تاکید می کند طبق دستورالعمل ستاد کرونای کشور اربعین امسال خرمشهر و مرز شلمچه آماده پذیرش زائران اربعین حسینی نیستند.

فرماندار خرمشهر گفته است :

« در اربعین سال جاری باتوجه به فراگیری بیماری کرونا هیچ برنامه ای برای پذیرش زائران و خدمت رسانی به آنها در خرمشهر و مرز شلمچه وجود ندارد .طبق تصمیم اتخاذ شده از سوی وزارت کشور و استانداری خوزستان پیاده‌روی اربعین امسال در خرمشهر و مرز شلمچه برگزار نمی‌شود. »

ساعت 29 / 9 مجددا کلیپ ویدئویی مراسم عزداران از سایت آپارات به نمایش در می آید .

ساعت 30 / 9 توسط جوانی آیاتی چند از قرآن کریم به مدت 12 دقیقه تلاوت می شود .

کلیپی از " حسن روحانی " رئیس جمهور پخش می شود که سال قبل در این دانشگاه حضور پیدا کرده است .

روحانی می گوید که باید دانشجو معلمان را برای " فردا " تربیت کرد نه برای " دیروز " .

 هنوز و پس از گذشت نزدیک به یک دهه از تاسیس دانشگاه فرهنگیان مسئولان این دانشگاه و سایرین از ضرورت حضور این دانشگاه می گویند و این در کلیپ هایی که به نمایش در می آید به وضوح پیداست .

در کلیپی که پخش می شود برخی چهره های ماندگار مانند غلامحسین مصاحب ، سیداحمد فرید ، محمد جواد مشکور ، روح الله خالقی ، جعفر شعار ، حبیب یغمایی ، غلامحسین شکوهی و... نشان داده می شوند که در دانشسراهای عالی و تربیت معلم تحصیل کرده اند اما این چهره ها در یک " بازه زمانی " 100 ساله از دستاوردهای این دانشسراها ذکر می شود اما به طور مشخص از چهره های ماندگار و صاحب نام مراکز تربیت معلم پس از انقلاب اسلامی خبری نیست .

مجری مراسم در آغاز به مدیران و مقامات و دانشجو معلمان حاضر و نیز همه افرادی که از طریق وبینار به این مراسم متصل هستند خیرمقدم و تبریک می گوید جز خبرنگاران و رسانه ها .

حجت الاسلام علی عسکری که پیش تر معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش را بر عهده داشت ؛ پیام وزیر آموزش و پرورش را به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان قرائت می کند اما همچون مراسم استان البرز روان نبوده و با تپق همراه است .

گزارش صدای معلم از مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان و آموزش حضوری دانشجو معلمان

این پیام که در پرتال وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است به شرح زیر است :

« امسال بهار تعلیم و تربیت در حالی به مشتاقان دانش و بینش، رخ می‌نماید که تقارن آن با ماه حزین محرّم، حال و هوایش را «حسینی» کرده است. ماه بزرگی که در آن معلّم آگاهی و آزادی، حضرت اباعبدالله الحسین-علیه‌السلام- خریداران خرد، خواهندگان آزادی و خواستاران عدالت را با آموزه‌های اصیل اسلام آشنا می‌کند.

 بر «امام حسین(ع)»، بانی مکتب رهایی و رستگاری، سلام می‌فرستم و از روح بلند او و تمامی یاران پاک و پایدارش برای اعتلای تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین اسلامی، مدد می‌جویم و از «عاشورا»، نه به‌عنوان جنگی که با سپیدی صبح آغاز می‌شود و با سیاهی شب پایان می‌پذیرد، که به‌مثابه‌ یک «فرهنگ» که در طول زمان و عرض زمین می‌آموزاند، بهره‌ها می‌برم.

 نیم‌نگاهی به یافته‌های صاحب‌نظران در حوزه‌ی توسعه کافی است تا به این نکته‌ی بسیار مهم برسیم که مهم‌ترین عنصر حیات‌بخش در فرایند تحقق توسعه، «سرمایه‌ی انسانی» است. سرمایه‌ی سعادت آفرینی که تنها مسیر استحصال آن، «تعلیم و تربیت» است. از این رو نهاد تعلیم و تربیت، خطیرترین نهادی است که می‌تواند با اتخاذ روش‌های نوین، از طریق تربیت صحیح نیروی انسانی قابل و قادر، تسهیل‌گر و تسریع‌گر طریق تعالی‌بخش توسعه‌ی پایدار باشد.

با عنایت به جایگاه ژرف «معلّم» در غنا بخشی به فرایند تعلیم و تربیت، کوچک‌ترین تردیدی باقی نمی‌ماند که دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی، به‌عنوان مراجع صلاحیت‌دار تربیت معلّم، زیربنایی‌ترین نقش را در این چرخه ایفا می‌کنند.

ازاین‌رو، ضروری است این دو دانشگاه مولّد با توجه ویژه به این مهم که رسالت ذاتی آنان تربیت نیروی متخصص و متعهد برای بزرگ‌ ترین نهاد فرهنگی و فرهنگ ‌ساز کشور است، با بهره‌مندی جامع و جاذب از آخرین دستاوردهای علمی نافع و همسو با آموزه های آیینی و فرهنگی ایران اسلامی، در این مسیر سخت، اما سبز، گام‌های استوارتری بردارند.

گزارش صدای معلم از مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان و آموزش حضوری دانشجو معلمان

 وزارت آموزش و پرورش در دوره‌ی کنونی با هدف رفع آسیب‌ها و دفع آفت‌های عیان و نهان، مجدانه برآن است تا با ابتناء بر اسناد بالادستی، به‌ ویژه سند تحول، منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، مطالبات رئیس‌جمهور محترم، برنامه‌های دولت تدبیر و امید در حوزه‌ی آموزش و پرورش و برنامه‌های تقدیمی اینجانب به مجلس شورای اسلامی، با بازتعریف در شاخص‌های آموزشی و پرورشی و بازآفرینی در روش‌های آموزش و پرورش، به سمت و سویی حرکت کند که محصول نظام تعلیم تربیت، نسلی خداجو، دین‌مدار، معرفت‌گرا، آزادی‌خواه، عدالت ‌گستر، گفتمان پذیر، نوع‌دوست، صلح‌ طلب، ستم‌ستیز، دانش‌پژوه، مهارت پیشه و خلّاق باشد.

ضمن بزرگداشت «هفته‌ی دفاع مقدس» و گرامی داشت یاد و خاطره‌ی شهدای آن دوران غرورآفرین، مسرورانه آغاز سال جدید تحصیلی را به یکایک استادان معظّم، دانشجویان معزّز و کارمندان خدوم دو دانشگاه تبریک و تهنیت می‌گویم و تأکید می‌کنم از تهدید ناشی از شیوع کرونا باید فرصت‌های یادگیری جدید و خلاقانه‌ای ساخت تا در سایه آن ظرفیت‌های مدیریتی و مهارت‌های رویارویی و یادگیری در شرایط سختی و بحرانی توسعه یابد.

 بر این‌ اساس آموزش‌های حضوری و توسعه ظرفیت‌های یادگیری ترکیبی باید در اولویت برنامه‌ریزی قرار گیرد.

امیدوارم در سایه سار الطاف الهی و با همدلی و همراهی روزافزون، در زمره‌ی «جاهدان عرصه‌ی آموزش» و «مجاهدان وادی پرورش» باشید . »

وزیر آموزش و پرورش در نشستی که 25 شهریور با رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان داشت چنین گفته بود :

« توانستیم در شروع سال تحصیلی جدید با کرونا کنار بیاییم. اگرچه به نظر می‌رسد ساده‌ترین راه در مواجهه با ویروس کرونا این است که بگوییم آموزش غیرضروری است و باید متوجه خسارات ناشی از آموزش غیرحضوری هم باشیم.

اصل را بر آموزش حضوری قراردادیم و در دانشگاه هم باید آموزش حضوری را تأکید کنیم و سعی کنیم دانشجو معلمان را حتی برای یک روز هم شده به کلاس بیاوریم. اگر هم در مورد خوابگاه برخی دانشجویان به مشکل و مسئله می‌رسیم باید ترتیبی اتخاذ کنیم تا این دانشجویان بتوانند در مدت بیماری کرونا در نزدیک‌ترین دانشگاه محل سکونت خود به تحصیل مشغول شوند و از آموزش حضوری برخوردار شوند. »

گزارش صدای معلم از مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان و آموزش حضوری دانشجو معلمان

" حسین خنیفر " رئیس دانشگاه فرهنگیان بر خلاف مجری مراسم که چندین بار به مقامات ، مدیران ، اساتید و دانشجو معلمان اغاز سال تحصیل را تبریک گفت اما به حضور " خبرنگاران و رسانه " اشاره و از آنان قدردانی کرد اما رئیس این دانشگاه در سخنرانی 15 دقیقه ای خود هیچ گونه اشاره ای به نوع آموزش ها با توجه با تاکید وزیر آموزش و پرورش بر اولویت داشتن " آموزش حضوری " نکرد .

در پیام خنیفر به مناسبت بازگشایی دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدید هم هیچ گونه اشاره ای به این مساله نشده است . ( این جا )

رئیس دانشگاه در بخشی از سخنان خود گفت :

« سال ، سال خاصی است . سال تحصیلی جدید ، دنیای جدید ، دنیای تحولات و دنیای سه تا ده شمرده می شود .

اخیرا در ادبیات سیاسی یا اجتماعی ، دنیای سه تا 10 .

زمانی می گفتند کرونا دو سال ما را گرفتار کند الان بین 3 تا 10 سال . پیش بینی ها این را می گویند .

بنابراین اصطلاح جدیدی به نام " کرونا زیست " یا " زیستن با کرونا " را مطرح می کنند و ما به کرونا ثابت کردیم که آموزش تعطیل بردار نیست .

آموزش در هر شرایطی باید مسیر خودش را طی کند و شعار جدیدی که از هفته قبل در رسانه های دنیا مطرح شده است :

SCHOOL WITHOUT DEATH "

 یعنی آموزش  یا مدرسه بدون مرگ .

گزارش صدای معلم از مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان و آموزش حضوری دانشجو معلمان

و این اصطلاح بسیار زیبایی است . بعضی ها می گویند : مرگ مدرسه و مرگ آموزش و اتفاقا این نشان داد که آموزش مرگ ندارد .

دوستی نوشته بود ، من پدر دو بچه هستم .در مدتی که کرونا شروع شد می خواستم به درس این ها برسم . دیدم تمان زندگی ام فلج شد . زندگی خانوادگی ، زندگی شغلی ، زندگی حرفه ای ، زندگی اجتماعی ، زندگی ارتباطی و... این ها را کمکی کنم درس بخوانند .

پس آن معلم در سر کلاس با این همه دانش آموز چه کار می کند .

از ساعت 8 صبح تا 12 تا 30 / 12 و یک هم می آموزاند ، هم تپق نزند ، هم شیک باشد ...

می دانید ویژگی معلم ، ویژگی خاصی است .

مکانیک بدش نمی آید ماشین ها خراب شوند ، قاضی بدش نمی آید دعوایی شود ، زن و شوهری ، خیابانی و..

پزشک هم بدش نمی آید مردم هم یک سرماخوردگی و.. بگیرند و چراغش روشن باشد .

تنها کسی که همیشه دعا می کند مشتری اش صالح و سالم و خندان بیاید معلم است بر عکس همه مشاغل که نام و نان و کامشان به آسیب هاست .

حالا این آسیب ها طبیعی است یا غیرطبیعی ، اگر هم نباشد آن ها بیکارند .

تنها معلم است – البته جسارت نشود خدمت پزشکان حاضر در جلسه یا عزیزانی که حرفه ای هستند . ..

دنیا وارد یک کریدور جدید آموزشی شده است و واقعا معلمان جدید ما و دختران و پسرانی که در جلسه هستند باید خودشان را برای این دوران آماده کنند .

دورانی که آموزش ها تلفیقی هستند . آموزش ها ترکیبی هستند .

امکان دارد که افق های جدیدی از این آموزش ها مطرح شوند .

ادعا می شود این تلویزیونی که الان در خانه ما هست ممکن است یک سال دیگر نباشد .

دستگاهی اختراع شده الان خیلی کوچولو که در تمام شبکه های دنیا قابل رصد هست و یک دگمه و باتری ...

( تذکر دادند که جناب آقای دکتر فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران از جلسه تشریف بردند و از تشریف فرمایی اینم برادر عزیزمان تشکر می کنیم . )

آموزش های ال ام اس آموزش هایی هستند که نظام تعلیم و تربیت را تغییر داده اند . تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است . در حال تحول است .

مهم ترین وظیفه ما این است که ما تام و تمام آموزش ببنیم . آموز ش کم نگذاریم . حتی اگر به صورت فشرده باشد .

استاد درس را در 25 دقیقه به صورت کمپرس شده ارائه می کند اما لب کلام را می دهد .کلاس های کمپرس شده کمک می کند در یک وقت کوتاه ارائه بدهد. از ساعت هفت و نیم شروع می کند تا ساعت ده از ده و نیم تا یک و نیم . کلاس های بیست و پنج دقیقه ای کمپرس شده یا فشرده شد. انشاءالله ما هم بتوانیم این دوره را به خوبی بگذرانیم بدون این که کاستی در آموزش داشته باشیم.

به دو نکته اشاره می کنم. این برنامه به صورت زنده برای استان ها و خبرنگاران و عموم پخش می شود به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی . مقام عالی وزارت تقریبا بیست و پنجم خدمتشان بودیم  حدود 4 ساعت در دانشگاه فرهنگیان تشریف آوردند. جلسه بسیار خوبی بود و معاونین محترم هم برنامه ها را ارائه دادند. در همین سال ها یکی از بهترین یادگارها خواهد بود.

مقام معظم رهبری در سال 97 اینجا تشریف آوردند سخنرانی کردند. رئیس جمهور محترم اینجا تشریف آوردند. وزرای مختلف که تا الآن ما خدمت  سه وزیر بودیم.

آقای دکتر بطحایی، آقای دکتر حسینی، آقای دکتر حاجی میرزایی هم همین جا تشریف آوردند. با توجه به این جلسات متعدد در دانشگاه فرهنگیان از وزرات خبر دادند چون دانشگاه شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان در کنار هم  در کلام مقام معظم رهبری ذکر می شوند. دانشگاه شهید رجایی گفتند اگر بشود امسال مراسم روز یکشنبه مراسمی مانند اینجا نمادین است وزیر محترم آن جا تشریف بیاورند و ما گفتیم این افتخار است و ما هم حضور پیدا می کنیم . آقای دکتر عظمتی نیم ساعت پیش به من زنگ زدند و دعوت رسمی مجدد کردند که با توجه به این که در اینجا سه سال پشت سر هم مراسم افتتاح سال جدید و سال تحصیلی بوده یک بار هم شهید رجایی باشد ما هم قبول کردیم. ده روز پیش ساعاتی را در خدمت وزیر محترم بودیم و انشاء الله فردا در آنجا مراسم خواهد بود. .....

در مورد سند تحول خوشبختانه با توجه به گزارشی که آقای دکتر ابراهیمی هم بودند ما در شورای عالی آموزش و پرورش بودیم حدودا سی و هفت درصد ما ادعا می کنیم و پای ادعایمان می ایستیم . 37  درصد از مفاد سند تحول تقریبا در دانشگاه فرهنگیان محقق شده است. این رقم، رقم خیلی درشتی است نسبت به بعضی جاها ده درصد پنج درصد پانزده درصد با محاسبه آن جدول هایی که داشتیم مصداقی و مستند و دقیق هم حساب شده به ما ارائه داده و همه هم صحه گذاشتند که 37 درصد تحقق سند تحول را داریم.

امیدواریم در آغاز این سال تحصیلی و تا پایان سال به پنجاه درصد برسد. پنجاه درصد رقم خیلی درشتی است نسبت به مفاد سند تحول. بناربراین گام دوم هم فعالیت های بسیار خوبی عزیزان ما شروع کردند که انشاءالله آن هم محقق بشود . دست های الهی زیادی به سمت ما دراز شده که یک موردش دیروز بود.

من می خواستم خبر خوب بدهم. ما در کنار بازنگری برنامه های آموزشی از زحمات بسیار ارزشمند معاونت آموزش آقای دکتر روشندل اینجا هستند نزدیک بیست برنامه از نود و پنج همین طور مانده و ما بازنگری کردیم و برنامه های درسی مان را جناب آقای دکتر کامل بررسی کردیم . برنامه درسی هر کدام حدود سیصد چهارصد صفحه است که من جلسه ای که خدمت وزیر بودیم آقای دکتر  اصفهانی از آقای نامداری پرسیده است. دکتر اصفهانی از بزرگان تعیم و تربیت ما در اصفهان است .

گفتیم برنامه ابتدایی را شما بازنگری کردید گفته اند بله . این برنامه بسیار ارزشمند است و تا به حال کسی این گونه برنامه آموزش ابتدایی را بررسی نکرده است. آیا همه برنامه های شما این مراحل را می گذراند. گفته اند بله. بیست برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد کامل این مسیر را  حرکت کرده و ایشان گفته اند من افتخار می کنم چنین برنامه ای را در دانشگاه فرهنگیان در حال بازنگری و به روز شدن است. این بحث کیفی است. بحث های کیفی باید اطلاع رسانی بشود. همچنین در بحث اقلیمی هرم هیئت علمی ما در حال تغییر است. بالای دویست ردیف هیئت علمی جدید گرفتیم.

نزدیک هشتاد درصد عزیزان دارند جذب می شوند که انشاءالله از وجود خیلی از این اساتید صدو شصت هفتاد تا کامل برنامه ها و کارهایشان بسته شده و به وزارت علوم داده شده که این عزیزان بیایند به هیئت علمی های موجود که پیش کسوتان پر افتخار ما هستند اضافه بشوند. گر چه پیشکسوتانی که الان حدود صد نفر داریم از افتخارات ما هستند حفظ این عزیزان چون اینها معدن تجربه هستند ما به اینها افتخار می کنیم به خاطر این که اینها خاک کلاس دیده اند و می دانند دانشجو را برای کجا تربیت می کنند.

یک اصطلاحی در مدیریت z است و آن خرد فرد پیشکسوت به اضافه شجاعت جوانی که اگر اینها جمع بشود تحول شروع می شود. می گویند خرد پیر تفکر جوان.

من دیروز کاشان بودم عکس نفر دوم آقای احمد فتاحی . یک ساختمان شصت میلیارد تومان یک هکتار کامل چهار طبقه مرز فرهنگی بوده است. ما دو ماه در نخ این آقا رفتیم با آقای دکتر ساداتی نژاد روی آن کار کردیم. ما دو ماه روی این مسئله کار کردیم دیروز ایشان این ساختمان بسیار بزرگ عظیم می خواهم بگویم علاوه بر مسائل کیفی مسائل کمی هم هست. این ساختمان شصت میلیاردی محبت کردند و به نام مرکز خواهران کاشان به نام کردند برای همیشه و یک اتاق کوچکی برای خودشان پیش بینی کردند که اگر اجازه داشته باشد مدفن ایشان باشد. می خوام دانشجوی تربیت معلم پا روی قبر من بگذارد.

ما خدمت امام جمعه بودیم . خدمت فرماندار خدمت رئیس آموزش و پرورش و عزیزان ما در اصفهان و به برکت این جلسه این ساختمان شصت میلیارد تومانی به دانشگاه فرهنگیان اهدا شد. مانند ساختمانی که در اهواز قم و چند جای دیگر بود داشتیم. از هیچ چیزی فرو گذار نکردند اینجا باب دانشگاه است. پیش بینی کرده رستوران بزرگ آشپزخانه بزرگ سردخانه های بسیار بزرگ که این دست های غیبی است که به سمت دانشگاه دراز می شود بدون اینکه یک ریال از هزینه هایمان یا بودجه هایمان یا جای دیگر بخواهیم به این اختصاص بدهیم و این خیر بزرگوار با افتخار این ساختمان را در اختیار مرکز دایر ما قرار داده اند. ما شصت و چهار پردیس و سی و چهار مرکز داریم. ما مرکز دایر داریم در کاشان ولی مطلوب نیستند و مرکز قدیمی یک میلیون متر مربع فضای فیزیکی و کالبدی داریم که هفتاد درصد آن فرسوده است و بایستی اینها هم نونوار بشوند.  

رئیس دانشگاه فرهنگیان در سخنان خود به امکانات و تسهیلات اختصاص یافته به دانشجویان و اساتید سایر دانشگاه ها و مقایسه آن با دانشگاه فرهنگیان و وضعیت دانشجو معلمان آن نپرداخت با آن که معاون وزیر علوم نیز در این مراسم هم حضور داشت .

گزارش صدای معلم از مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان و آموزش حضوری دانشجو معلمان

 گزارش صدای معلم از مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان و آموزش حضوری دانشجو معلمان

گزارشگر : علی  پورسلیمان

پیاده سازی و ویرایش : زهرا قاسم پور دیزجی

 پایان گزارش/


گزارش صدای معلم از مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان و آموزش حضوری دانشجو معلمان

شنبه, 29 شهریور 1399 20:56 خوانده شده: 328 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -1 --
نرگس کارگری 1399/06/29 - 22:17
دانشگاه ها مجازی شروع به کار کردند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/30 - 19:39
خوب چرا مگه بچه دبستانی هستند؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/30 - 19:41
چرا دانشجویان مجازی است ؟؟؟آیا با کشورهای پیشرفته مانند ژاپن و آلمان و ایتالیا و اسپانیا و فرانسه و آمریکای و انگلیس مخصوصا که علاقه دارید مقایسه میکنید ؟؟؟مقاله می نویسید؟؟؟؟ دلیل مجازی بودن دانشگاه را لطف کنید بگویید
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/06/29 - 22:49
اعضا گروه سرود،مجری و خنیفر ، فاصله اجتماعی را رعایت نکردن ، وقتی می گوییم پروتکل های بهداشتی نمایشی است و هر جمع شدنی باعث گسترش ویروس می شود باور نمی کنید
پاسخ + +2 0 --
نرگس 1399/06/30 - 00:15
وزارت علوم آموزش سال تحصیلی ۹۹ رو تو همه دانشگاه‌ها مجازی اعلام کرده. فرهنگیانم مثل بقیه‌. انتظار دارین چیکار کنن
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/06/30 - 20:23
البته بعضی اساتید علی الخصوص تحصیلات تکمیلی حضوری برگزار می کنند البته به دلیل قلت دانشجو، استقبال می‌شود.
پاسخ + +1 0 --
ز اطهری 1399/06/30 - 19:09
دانشجومعلم نسیبه هستم.

برخلاف اظهار حضرات مدیر،‌سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان اصلا کیفیت حداقلی را هم ندارد.

از صدای معلم خواهش می‌کنیم از این سامانه و کلا کیفیت آموزش مجازی در دانشگاه گزارشی نهیه کنند.

قرار بود کلاس‌ها از ۲۹ شهریور رسما آغاز شود ولی سامانه از دسترس خارج است و ظاهرا در حال بروز رسانی است و کلاس‌های این هفته تعطیل شده است.
با این وضعیت باید دوباره سراغ پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی برویم و کلاس‌های درس تبدیل می‌شود به چند فایل صوتی استاد و یک آزمون آبکی پایانی
از درس‌های ترم قبل که چیزی یاد نگرفتیم خدا به داد این ترم برسد.
پاسخ + 0 -1 --
تاجیک-مدرس دانشگاه 1399/06/30 - 19:18
در دانشگاه همه بار آموزش مجازی فقط بر دوش استادان است.
حتی داخل دانشگاه هم خبری از اینترنت پرسرعت نیست و سیستم‌های کامپیوتری برای تولید محتوا و برگزاری کلاس نیست.
مدیران دانشگاه استاد شوآف و نمایش هستند.

در تمام ایام تابستان حتی یک ثانیه آموزش برای استادان در نظر گرفته نشده است.
دانشگاه فقط بلد است هر روز یک بخشنامه و دستورالعمل جور واجور ارسال کند.

به سامانه مدیریت یادگیری هیچ امیدی نیست با حداقل کیفیت و سرعت،‌ کوچکترین ارتباط بین استاد و دانشجویان را ناممکن کرده است.
نمیدانم این تشکیلات عریض و طویل هوشمندسازی در سازمان مرکزی و استان‌ها با این بودجه‌های میلیاردی و نیروی انسانی فراوان دقیقا چه وظیفه‌ای برعهده دارند.
واقعا شرمنده دانشجویان‌مان هستیم یک سامانه یادگیری الکترونیکی با حداقل کیفیت حق مسلم آنهاست. دانشگاه فرهنگیان به واقع رها شده و هیچ نظارتی بر آن نیست. وزیر آموزش و پرورش هم چون نتوانسته رییس دانشگاه را برکنار کند این دانشگاه را به امان خود رها کرده است.
کاش تیم کارشناسی وزارت نظارتی بر اوضاع آموزش دانشگاه داشته باشد.
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1399/06/31 - 16:18
باسلام من دانشجومعلم فکرمی کردم این گونه سایت های خبری که به نام معلم هستند باادبیات معلمی پیگیر امورمعلمان هستند.معلمان شریف برای مادانشجومعلمان الگوی صداقت بوده وهستندولی متاسفانه به نظرمیاد نوشته این معلم محترم(اگرمعلم هستند) بیشتربه دنبال مچ گیری ویاابرازناراحتی ازکسی یاطیفی است.نحوه ی آموزش سال تحصیلی جدیدهم به دانشجویان واساتیدازهفته های گذشته اطلاع رسانی شده
پاسخ + 0 0 --
محسن احمدزاده 1399/07/01 - 12:52
امروز اول مهر است و هنوز سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه خارج از دسترس است.
دانشگاه بخشنامه داده و استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها را ممنوع کرده ولی سامانه هم خارج از دسترس است.
ترم قبل همه جا گفته شد که دانشگاه غافلگیر شده و ضعف و کاستی‌ها بخاطر آماده نبودن زیرساخت است. این ترم که فرصت کافی برای برنامه‌ریزی وجود داشته چرا همه چیز به هم ریخته است؟؟
نکند هنوز رییس دانشگاه به دنبال تثبیت میز ریاست خود است؟
چرا هیچ نهادی بر دانشگاه نظارت نمی‌کند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/02 - 13:46
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان اظهار کرد: متأسفانه سهمیه امسال دانشگاه فرهنگیان هرمزگان با وجود کمبود شدید به معلم در استان در رشته‌های مختلف نصف شده است و امروز با اطلاع از این موضوع بلافاصله از طریق سازمان سنجش پیگیر موضوع شدیم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور