صدای معلم

" آیا تحمیل هزینه به معلمان و دانش آموزان برای استمرار آموزش در شبکه شاد در تضاد آشکار با اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد رایگان بودن " تحصیل " برای همه آحاد و اقشار مردم نیست ؟ "

اظهارات جدید وزیر آموزش و پرورش در مورد " شبکه شاد " و پرسش های " صدای معلم " ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پولی بودن شبکه شاد و اظهارات جدید وزیر آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

نخستین بار مهدی شرفی  شنبه 30 فروردین در گفت و گو با " ایرنا "  درباره استفاده معلمان و دانش آموزان از فضای شبکه شاد اظهار داشت: هم اکنون در حال پیگیری این موضوع هستیم که تا چند روز آینده استفاده از اینترنت در فضای شبکه شاد برای همه دانش آموزان و معلمان رایگان شود.

هر چند آموزش و پرورش با همکاری وزارت ارتباطات اینترنت رایگان برای استفاده معلمان در آموزش مجازی در نظر گرفت، اما با توجه به اینکه اینترنت رایگان براساس کد ملی معلمان اختصاص داده می شد، ممکن است افرادی که خط موبایل آنها به نام شخص دیگری است، از این خدمات بهره مند نشده باشند.

رییس مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش اعلام کرد: با رایگان شدن اینترنت در شبکه شاد، نگرانی معلمان و دانش آموزان برای حجم و هزینه اینترنت از بین می رود.

پس از آن بود که محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری یکشنبه 28 اردیبهشت 99 درباره بهای خریداری اپلیکیشن شاد گفت: ما قرارداد پولی منعقد نکردیم و  پولی تبادل نشده است. قرارداد صلح نوشتیم و اپلیکیشن شاد، هبه بوده است. « از نظر بخش قابل توجهی از معلمان فرصت هاي آموزشی در فضاي مجازي در شکل هاي مختلف آن نمی تواند بدیل مناسبی براي فرصت هاي آموزشی واقعی و حضوري را تلقی شود. می توان این فرصت ها را فرصت هاي مکمل آموزش حضوري مدرسه اي تلقی کرد . »

وزیر آموزش و پرورش درباره اینکه چرا از اپلیکیشن‌های پیام ‌رسان موجود برای آموزش استفاده نشد؟ پاسخ داد: آموزش امری حاکمیتی است و باید در بستر بومی محقق شود. هزینه اینترنت شبکه شاد هم رایگان شده است. ارزیابی ما این است که دستاوردهای شبکه ‌شاد قابل ارائه است. »

اما حاجی میرزایی به تازگی و در آخرین اظهار نظر در شبکه 1 صد و سیما چنین گفته است :

" من اگر بخواهم سابقه این کار را توضیح دهم ما ابتدا بنایمان این شد که که از طریق شبکه های پیام رسان داخلی استفاده کنیم و از آن ها خواستیم و آن ها را  به مدارس معرفی کردیم و گفتیم که با این شبکه ها اتصال برقرار کنند و کار انجام شود .

اما بعضا دیدیم که محیط برخی از این شبکه ها محیط مورد پسند ما نیست ! تعطیل کردن آموزش حضوری حتی در مناطق " قرمز " به نوعی ستاندن " حق آموزش " از دانش آموزان است و استمرار این وضعیت لطمات جبران ناپذیری بر پیکره آموزش و جامعه وارد خواهد کرد .

یک مشکلاتی دارد که نمی خواهم دقیق تر در موردش صحبت کنم .

مشکلاتی دارد . من همه را صدا زدم و گفتم هر کسی که بتواند کاملا " ایزوله " و " انحصاری " در اختیار ما قرار بدهد ما حاضریم باهاش کار کنیم .

" همراه اول "  آمد و این فضا را در اختیار ما قرار داد .

او انگیزه اش از ترافیکی استفاده می کند فطعا برای او منفعتی دارد .

ما هزینه ای نکردیم ولی او از این ترافیک بهره مند می شود اما یک سرویسی را در اختیار ما قرار داده که ما حدود 14 میلیون نفر داریم به آن سرویس می دهیم و خدمات می دهیم بدون آن ما خرجی کرده باشیم .... »

نخستین پرسش " صدای معلم " از وزیر آموزش و پرورش آن است که این چرخش مواضع از رایگان بودن به پولی شدن شبکه شاد بر چه اساس و منطقی بوده و آیا این به نوعی سوء استفاده از اعتماد معلمان نیست ؟

پولی بودن شبکه شاد و اظهارات جدید وزیر آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

آیا تحمیل هزینه به معلمان و دانش آموزان برای استمرار آموزش در شبکه شاد در تضاد آشکار با اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد رایگان بودن " تحصیل " برای همه آحاد و اقشار مردم نیست ؟

وزیر آموزش و پرورش و سایر مسئولان در نشست ها و مصاحبه ها دائما از تلاش ها و مجاهدت های معلمان در مورد ادامه آموزش در این شبکه سخن رانده اند .

اکنون و با این مواضع پرسش این است که آیا آن تعریف و تمجیدها واقعی بوده است ؟

آیا وزیر آموزش و پرورش قرار است بر اساس همین رویه و در آغاز سال تحصیلی جدید در مناطق زرد و قرمز هم چنان هزینه آموزش را از جیب معلمان و دانش آموزان پرداخت نماید ؟

هنوز وزارت آموزش و پرورش به آخرین گزارش " صدای معلم " با عنوان " چرا وزارت آموزش و پرورش در مورد پیشنهاد یونسکو برای بازگشایی مدارس سکوت کرده است ؟ " ( این جا ) پاسخی ارائه نکرده است .

در بخشی از این گزارش آمده بود :

" ر گزارشی با عنوان "  بررسی آموزش مجازی توسط معلمان ایران در دوران قرنطینه ناشی از شیوع کرونا " که در خرداد 1399 توسط " پژوهشکده برنامه ریزی درسی و نوآوری های آموزشی " وابسته به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و توسط پژوهشگران " دکتر محمد حسنی ، دکتر احد نویدی ، دکتر سهیلا غلام آزاد ، دکتر فرشته زینی وند نژاد " منتشر شده است در بخش " نتیجه گیری و پیبشنهاد " چنین آمده است : " به نظر می رسد که از نظر بخش قابل توجهی از معلمان فرصت هاي آموزشی در فضاي مجازي در شکل هاي مختلف آن نمی تواند بدیل مناسبی براي فرصت هاي آموزشی واقعی و حضوري را تلقی شود. می توان این فرصت ها را فرصت هاي مکمل آموزش حضوري مدرسه اي تلقی کرد. "

تعطیل کردن آموزش حضوری حتی در مناطق " قرمز " به نوعی ستاندن " حق آموزش " از دانش آموزان است و استمرار این وضعیت لطمات جبران ناپذیری بر پیکره آموزش و جامعه وارد خواهد کرد .

پایان گزارش/


پولی بودن شبکه شاد و اظهارات جدید وزیر آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

دوشنبه, 30 تیر 1399 14:48 خوانده شده: 601 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1399/04/30 - 20:43
همتت را پشه بردارد به هندوستان برد

اینترنت رایگان همین؟ تکلیف تجهیزاتی که ندارید و نداریم و اگر هم می داشتیم وظیفه ای نداشتیم چه می شود؟
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/04/30 - 22:49
مطمئنا گوشی های معلمان و دانش آموزان در سال جاری بر اثر استفاده مداوم و حجم زیاد محتواها، مرتبا خراب خواهد شد. خرج روی دست خانواده ها و معلمان خواهد گذاشت.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/04/30 - 23:06
سال گذشته هم اینترنت فضای مجازی جهت آموزش رایگان نبود؛ ‌رایگان شدنش از ٢٩ اردیبهشت اعلام شد که به درد هیچکس نخورد؛
‌و ضمنا در هیچ کشوری از پیام‌رسان برای آموزش دانش‌آموزان استفاده نمیشود. بعلاوه اجبار و تهدید در نصب شاد در گوشی شخصی نوعی ظلم آشکار است.....
پاسخ + +6 0 --
شهاب 1399/04/31 - 03:19
آموزش مجازی بیشتر جنبه شعاری پیدا کرده است برای سرپوش گذاشتن بربی کفایتی مسئولان مربوطه است درحقیقت قابلیت اجرایی ندارد با عدم توانایی وزارت بهداشت در کنترل وکاهش کرونا ونبودمدارس هوشمند آموزش به صورت حضوری برگزار شود تا ناتوانی های آ.پ بهترآشکارشود
پاسخ + +7 0 --
منتقد 1399/04/31 - 07:26
باسلام این سیستم به هیچ کس پاسخگو نیست!!همین خانم مظفر بعنوان مسوول بازرسی وزارتخانه چقدر پاسخگو بوده اند؟! مدیران کل استان ها چقدر پاسخگو هستند؟!که وزیر پاسخگو باشد!!اینا پاسخ به هیچ کس و هیچ چیزی جز قدرت ندارند چون مشروعیتشون رو از انتصاب می گیرن!!دقت کنید در انتصاب مدیران معمولاً افراد انچوچک و بی عرضه و گماشته منصوب می شوند که بتوانند فرمانبرداران خوبی باشند و والسلام
پاسخ + 0 0 --
مظلوم 1399/04/31 - 12:48
این بی عرضه ها عرضه دادن کارنامه آزمون استخدامی سال 89 را تا کنون نداشتند
اینان بی عرضگان جاودانه تاریخند
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/04/31 - 11:38
جالبه از فروردین ماه به طور روزانه مصاحبه و خبر درباره بازگشایی مدارس پخش می شود. اینهمه سبک مغزی در تاریخ بی سابقه ست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/02 - 13:34
کدوم کرونا؟ دیجیتالم کجا بود؟
پاسخ + +7 -1 --
معلم 1399/04/31 - 22:46
آموزش فقط حضوری و با ماسک
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/01 - 13:55
آفرین بر شما ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/04 - 15:57
درسته باید از اول مهر ازتمام فضاهای خالی مثل مساجد سالن های ورزشی کتابخانه ها و... استفاده کنن و کلاسهاحضوری بشه
پاسخ + +2 -6 --
ناشناس 1399/05/02 - 11:25
علاقمندان امر آموزش کودکان کار به سایت مدرسه " صبح رویش " ، مراجعه
نمایند.
آدرس مدرسه :
خیابان شوش چهارراه هرندی(دروازه غار) مدرسه کودکان کار صبح رویش
شماره تلفن 09128977010
پاسخ + 0 0 --
khakhs 1399/05/02 - 20:53
مگه مدرسه شماره ثابت نداره؟
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1399/05/02 - 18:16
مشاور وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:
مذاکره برای تهیه تبلت دانش‌آموزی مناسب سامانه شاد
مشاور وزیر آموزش و پرورش در اپلیکشین شاد خاطر نشان کرد: با وزارت صمت، وزارت دفاع، شرکت همراه اول و شرکت‌های پرقدرتی که توان تولید داخلی دستگاه‌های هوشمند را دارند، برای تهیه تبلت دانش‌آموزی مذاکره شده است‌.
کد خبر 454469 ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ -
پاسخ + 0 0 --
بی سیم 1399/05/04 - 22:21
فقط دانش آموز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

معلم چییییییییییییییییییییییییییییییییییییی؟
پاسخ + 0 0 --
lecturer 1399/05/08 - 16:20
آموزش رایگان چی؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/11 - 17:28
اگه تو قسمت ارتباط با وزیر سوال بپرسیم پی وی نمایش داده میشه؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور