صدای معلم

« صدای معلم » در نشست رسانه ای مدیر کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش : چرا اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات نتوانسته است حافظ قانون مداری در این وزارتخانه باشد ؟ در نظرسنجی که در صدای معلم انجام شد 6 / 77 درصد از مخاطبان از عملکرد این اداره کل رضایت نداشتند . برخی بر این باورند که این اداره کل و شاخه هایش در مناطق و نواحی سرکاری هستند و به گونه ای در آخر نظر مدیر مجموعه را تایید می کنند چون استقلال ندارند !

مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش : " صدای معلم " نقدها را به گوش همه ما ، همه مخاطبان و همه فرهنگیان می رساند

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ نخستین نشست رسانه ای « زهرا مظفر » مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش پس از گذشت 13 ماه از انتصاب ایشان در سالن جلسات معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع برگزار گردید .

در این بخش ، مشروح پرسش های صدای معلم و پاسخ این مقام وزارت آموزش و پرورش را می خوانید .

 اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش وجایگاه صدای معلم

درود بر شما و همکاران محترم رسانه

خانم مظفر گفته اید :

اگر مدرسه‌ای برخلاف دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری امتحانات و روند ثبت‌نام دانش‌آموزان عمل کند، والدین و معلمان می‌توانند شکایات خود را به این وزارتخانه ارسال کنند که طی ۷ تا ۱۰ روز رسیدگی می‌شود.

زهرا مظفر درباره شکایت والدین و معلمان برای رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها در مدارس برای برگزاری امتحانات در دوران شیوع کرونا اظهار کرد: تاکنون شکایتی در این زمینه ارسال نشده است اما والدین و معلمان می‌توانند به سامانه شکایت آموزش و پرورش مراجعه و شکایت خود را ثبت کنند.

دوره‌های متوسطه اول و دوم به جز پایه نهم و دوازدهم بقیه امتحانات سایر مقاطع الزاماً غیرحضوری است، اگر احیاناً مدرسه‌ای غیر از این عمل کند، والدین و معلمان می‌توانند به سامانه شکایت آموزش و پرورش مراجعه کنند.

پرسش این است با توجه به آن که عضویت در شبکه شاد مطابق اعلام وزارت آموزش و پرورش " اجباری " نیست  ، چرا باید آزمون به صورت غیرحضوری اعلام گردد ؟

مبنای قانونی و مستندات حقوقی وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری غیرحضوری امتحانات چیست ؟

اگر قصد دارید به سخنان وزیر آموزش و پرورش استناد کنید باید گفت :

ماده 4 از قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش به صراحت می گوید :

" هیچ یک از مقررات آموزشی و پرورشی کشور که با وظایف شورای عالی آموزش و پرورش مربوط است ، قبل از تصویب در شورا رسمیت نخواهد یافت .

ماده 5 از همین قانون می گوید :

" مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش در حدود اختیارات قانونی شورا برای موسسات ذی ربط لازم الاجراست . این مصوبات پس از تایید رئیس شورا ، توسط دبیر کل به موسسات مربوط ، ابلاغ خواهد شد . "

بند 8 از ماده 6 این قانون به " تصویب آیین نامه ها و مقررات امتحانات مدارس " اختصاص دارد .

آیا برای این حرف هایی که زده اید و جامعه را به " شکایت " ترغیب کرده اید این مراحل  و فرآیند قانونی طی شده است ؟

اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش وجایگاه صدای معلم

ممکن است بگویید وزیر آموزش و پرورش به استناد مصوبات " ستاد ملی مبارزه با کرونا " این دستور را صادر کرده است .

پرسش من این است که آیا این ستاد خودش جایگاه قانونی و حقوقی دارد ؟

آیا اصل " سلسله مراتب قوانین " مقدم بر سلسله مراتب اداری توسط شما ، وزیر و سایر مسئولان رعایت شده است ؟

گفته اید :

" شیوه برگزاری امتحانات پایه اول دبستان در اختیار مدیر و معلم مدرسه است، اگر آنها به این نتیجه برسند که دانش‌آموزان، دانش کافی را در این پایه کسب کرده‌اند می‌توانند به صورت حضوری و غیر حضوری امتحانات را برگزار کنند.

رئیس اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با یادآوری اینکه چگونگی برگزاری امتحانات سایر پایه‌های ابتدایی به شورای مدارس واگذار شد، تصریح کرد: آنها می‌توانند در زمینه نحوه برگزاری امتحانات و حضور دانش آموزان تصمیم‌گیری کنند اما اگر در این زمینه هم مشکلی وجود داشت، می‌توانند شکایت خود را در سامانه یا پرتال شکایات آموزش و پرورش ثبت کنند.

بند 8 از اختیارات شورای مدرسه تصریح  می کند :

8- بحث‌ و اتخاذ تصميم ‌در مورد چگونگي ‌برگزاري‌ امتحانات‌ با رعايت‌ مقررات ‌و دستورالعمل هاي‌ مربوط.

مبنای قانونی این تفاوت گذاری و درجه بندی چیست ؟

این در حالی است که این تفکیک در قانون نیامده و همه مقاطع در همه مدارس از این اختیارات برخوردارند.

اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش وجایگاه صدای معلم

2 تیر 1394 رئیس  دیوان عدالت اداری حجةالاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه درباره شکایت‌های وارده به این دیوان در ارتباط با وزارت آموزش و پرورش می گوید :

" وزارت آموزش و پرورش بسیار گسترده است و خواه یا ناخواه تصمیماتی که در درون این مجموعه گرفته می‌شود، با شکایت‌هایی در دیوان همراه می‌شود. منشأ عمده این شکایات نیز به بخشی از قانون و مصوبات دولت و بخشی دیگر به اقدامات و آیین‌نامه‌های تنظیم شده در این وزارتخانه باز می‌گردد.

در راستای مشکلاتی که برای کادر آموزشی و اداری این وزارتخانه پیش آمده است، اخیراً جلسه‌ای با مسئولان وزارت آموزش و پرورش داشتیم اما نمی‌دانم چرا آقایان مسئول در آموزش و پرورش اهتمام لازم را ندارند.

وی به مسئولان آموزش و پرورش توصیه کرد قبل از اینکه شکایتی از تصمیمات‌شان در دیوان عدالت اداری مطرح شود، آیین‌نامه‌ها و تصمیمات خود را در چارچوب قانون وضع کنند و مورد بازنگری قرار دهند.

با توجه به گستردگی این وزارتخانه و تعداد فراوان کارکنان از مسئولان وزارت آموزش و پرورش تقاضا داریم به مشکلات کارمندان و معلمان بیشتر توجه کنند و البته بخشی از شکایت فرهنگیان و کارکنان این وزارتخانه وارد است. "

پرسش این است که چرا اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات نتوانسته است حافظ قانون مداری در این وزارتخانه باشد ؟

در نظرسنجی که در صدای معلم انجام شد 6 / 77 درصد از مخاطبان از عملکرد این اداره کل رضایت نداشتند .

برخی بر این باورند که این اداره کل و شاخه هایش در مناطق و نواحی سرکاری هستند و به گونه ای در آخر نظر مدیر مجموعه را تایید می کنند چون استقلال ندارند .

 

اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش وجایگاه صدای معلم

زهرا مظفر:

من تشکر می کنم از صدای معلم .

صدای معلم اتفاقا خیلی خوب است که نقدها را به گوش همه ما و همه مخاطبان و همه فرهنگیان می رساند و استدلال من این است اگر قطاری در حال حرکت نباشد سنگ زدن به آن هیچ معنایی ندارد.

ما برای این که احساس کنیم آموزش و پرورش یک تحول و یک تغییر را در روند آموزشی خودش ایجاد کرده و ناخواسته قطعا نقدهایی را هم به دنبال دارد و این به منزله این نیست که اداره کل ارزیابی عملکرد به صورت منفعل عمل می کند.

 در راهنمایی و رانندگی وقتی چراغ قرمز یا زرد است پلیس آنجا می ایستد و می گوید ماشین حرکت کند . ما آزمون دادیم که چراغ قرمز یعنی حرکت ماشین توقف ولی وقتی پلیس می ایستد حرف پلیس اولویت دارد بر آن چراغ راهنما.

در مصوبات ستاد کرونا که به دلیل بیماری کرونا و این وقفه تحصیلی که در کل جهان اتفاق افتاد و با توجه به مطالعاتی که وزارت آموزش و پرورش توسط  مرکز مدارس خارج از کشور  آن ها را ترجمه کرده و در اختیار صاحب نظران این حوزه گذاشت و خود ما با همکاران مرتب آنها را مطالعه و بررسی می کردیم اقدامات وزارت آموزش و پرورش در اتفاقی که افتاد و پیش بینی نشده بود نسبت به سایر کشورهایی که خیلی به لحاظ امکانات فضای مجازی و یا امکانات فیزیکی امکانات بهتری داشتند کار آموزش و پرورش موفقیت آمیز بود و اقداماتش خیلی به موقع و با سرعت بود. همان طوری که اتفاقا با دوستانی که در حوزه سلامت هستند گفتم چطور شما اعلام کردید که مدافعان سلامت که الان دارند همکاری می کنند باید آنها جزء " شهید " محسوب بشوند من درخواستم این بود که مدافعان آموزشی هم کمتر از آنها کار نکردند.

من در این جمع می گویم  و مطالبه من از خیلی افراد موثر در دولت که ما می توانیم و با آنها ارتباط داریم به ویژه سازمان اداری استخدامی این است که اموزش و پرورش با چیزی بیش از حدود چهل میلیون مخاطب یعنی بیش از پانزده میلیون و سیصد هزار دانش آموز به همین تعداد والدین پدر و مادر و نزدیک به هشتصد نهصد هزار کارمند هم اداری و هم آموزشی در شرایطی که برایشان به وجود آمد بلافاصله با همکاری سایر دستگاه ها از جمله صدا و سیما اتفاقات بسیار خوبی را رقم زد.

اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش وجایگاه صدای معلم

این که شما می فرمایید قوانین نداشتیم و زیرساخت ها فراهم نبود کاملا شما متین و درست اشاره می کنید و الآن جزء دستور کار آموزش و پرورش برای سال جاری این است که مصوبات اصلاحی را از شورای عالی اموزش و پرورش در راستای آموزش مجازی هم شرح وظیفه معلمان ، هم شرح وظیفه دانش آموزان مدیر مدرسه و تمامی بخشنامه ها و دستورالعمل های از جمله آیین نامه اجرایی مدارس و مصوبات شورای عالی که تا الآن اشاره ای به آموزش فضای مجازی نداشت این بسته را فراهم کنند و بقیه مصوبات را برای سال آینده اخذ کنند و این به معنای این نیست که آموزش و پرورش صبر می کرد چون مصوبات قانونی ندارد هیچ اقدامی انجام ندهد ، وارد آموزش مجازی نشود و آموزش را تعطیل کند که ضرر این جبران ناپذیر بود چرا که  ما زمان مان محدود بود ، از مهر آینده هم باید سال تحصیلی جدید آغاز می شد.

 بنابراین کاری که آموزش و پرورش انجام داد در ستاد مرکزی مقابله با بیماری کرونا که در سطح کشوری با حضور رئیس جمهور محترم تشکیل می شد و کمیته آموزش و پرورش با ریاست مقام عالی وزارت و عضویت خود ما و سایر معاونت ها تشکیل می شد در آنجا تمامی این دغدغه های معلمان بررسی و نهایتا بهترین تصمیم گرفته می شد چون تمامی اعضای شورای معاونین همه خودشان از مدرسه ، منطقه و استان در سمت مدیریت در ستاد قرار گرفتند بنابراین درک مشخص  و منطقی از مدرسه داشتند و از معلم و از دانش آموز داشتند که به وسیله سه نوع آموزشی که مجبور بودند آنها را در دستور کار قرار بدهند.

 اولین اقدام رسانه ملی بود که از طریق رسانه ملی در همان هفته اول آموزش را آغاز کردند و خود معلمان به صورت خودمختار-  می خواهم بگویم - معلمان جهادگونه وارد کار شدند .

 من اشاره می کنم زمانی که در سال 58 دفاع مقدس شروع شد جنگ تحمیلی بر ما وارد شد ؛ آیا آن موقع بسیج فلسفه ای داشت یا حضور بسیجیان در جبهه آیا قانونی بود ؟ در همان موقع به فرمان امام بسیج تشکیل شد و حتی کسی که یک روز آموزش ندیده بود در آن شرایط مجبور شد در جبهه حضور پیدا کند در جایی که در روبه روی دشمن و با اسلحه و بحث جان در میان بود. مجبور شد در آن شرایط در جبهه حاضر بشود و از کیان و مملکت دفاع کند.

 الآن هم معلمان ما با دست خالی و با جیبشان در فضای مجازی ... واقعا امکانات در کشور ما فراهم نبود.

پورسلیمان:

ببخشید در آن برهه آیا به خاطر اضطرار قانون را هم تعطیل کردند؟

اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش وجایگاه صدای معلم

مظفر:

 قانون تعطیل نشد ولی الآن در حال بازنگری است. معلمان با وسایل شخصی آمدند . در فضاهایی که خودشان با دانش آموزان در ارتباط بودند آموزش را پیگیری کردند.

 از طریق رسانه ملی آموزش را پیگیری کردند و در نهایت آموزش و پرورش از یک پیام رسان داخلی که اطلاعات دانش آموز و معلمش محرمانه بماند شبکه دانش آموزی شاد یا شبکه اجتماعی شاد را راه اندازی کرد که سایر دستگاه ها در این زمینه به ما کمک کردند و تقریبا بیش از نود درصد معلمان و دانش آموزان و مدارس تقریبا نزدیک به صد در صد در این سامانه ثبت شدند اما فعالیت حدودا هشتاد و پنج درصد از دانش آموزان در این فضای شاد شکل گرفت و مابقی از طریق بسته های آموزشی و از طریق راهبران آموزشی رصد شدند که آموزش تعطیل نشود.

 در راستای آزمون حضوری و غیرحضوری که فرمودید پروتکل های بهداشتی وقتی رئیس جمهور ابلاغ می کند آموزش و پرورش یکی از دستگاه های زیرمجموعه ستاد اصلی است و لازم الاجرا است بنابراین آموزش و پرورش باید نسبت به آزمون های حضوری و غیرحضوری اقدام می کرد صرفا در پایه هایی که حساسیت داشتند مانند پایه اول ابتدایی چون خواندن و نوشتن جزء ضروریات است برای دانش آموزان و معلم مدرسه می توانست تشخیص بدهد آیا این دانش آموزش امکان انتقال به پایه بعدی را دارد ؟ آیا این از طریق آزمون حضوری می تواند موفق باشد یا غیر حضوری که صد در درصد با توجه به بخشنامه تفویض اختیاری که سال های قبل به استان ها مدارس با رویکرد مدرسه محوری ابلاغ شده بهترین تصمیم بود که به مدرسه و مدیر و معلم واگزار شد.

 پایه نهم و دهم چون آزمون های ورودی را دارند و برای خانواده ها حائز اهمیت است که از یک آزمون هایی برخوردار باشند ، یک شرایط خاص و ویژه ای داشته باشند که اعمال نظر و نفوذ افراد خیلی در آنها دخیل نباشد . پایه دوازدهم برای کنکور و پایه نهم برای ورود به پایه متوسطه دوم در مدارس تیزهوشان دولتی و با شرایط خاص بنابراین آزمون های حضوری را طراحی کرد .

 البته یک اقدام بسیار خوبی برای پایه نهم انجام داد که استانی آن را برداشتند به منطقه حتی به مدرسه تفویض کرد که مدرسه می توانست در شرایطی که اگر دو کلاس یا سه کلاس دارد برای هر کلاسش یک سوالی طراحی بکند و آزمون هایش را در شرایط مختلف با رعایت پروتکل های بهداشتی برقرار کند.

این که من عرض کردم شکایتی ندارم ، تعداد شکایت در این زمینه بسیار اندک بوده است. چند شکایت محدود از استان ها داشتیم که یا احیانا پرتکلهای بهداشتی رعایت نشده یا آزمون هایی که غیرحضوری هستند در مدارس که مطالبه کردند که حضوری برگزار بشود . حتی ما به فردای آن روز هم موکول نشده است.

ما با مدیر کل استان تماس گرفتیم ، با منطقه و مدرسه تماس گرفته شده و منتفی شده و این که اعتراض اولیاء برای آزمون حضوری برای پایه نهم بیشتر بود درست است اما به هر حال اولیاء هم منطقا راضی شدند و به دلیل این که اکثریت اولیاء با مکاتباتی که ما با استان ها داشتیم و گزارش هایی که ما داشتیم راضی بودند از این که یک آزمون منسجم و مرتبی برای دانش آموزان نهم برگزار شود چون سرنوشت ساز است برای سال های آینده آنها .

اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش وجایگاه صدای معلم

آموزش و پرورش الآن در شرایطی قرار گرفته که از طریق شبکه شاد مدیران موظف شدند که تک تک دانش آموزان مدرسه را که در سال قبل به هر دلیلی نتوانسته اند از طریق شبکه های مجازی آموزش را دریافت کنند شناسایی کنند و در سناد و سامانه شاد که الآن ، قرار است ثبت نام در دو جا باشد هم در سناد و هم در شاد اطلاعات دانش آموزان لینک بشود مشخصا در شبکه شاد تعیین بشود و دانش آموزان نحوه آموزش شان به چه شکل است و برای سال آینده اگر احیانا ما مجبور شدیم یا مانند امسال صد در صد غیر حضوری باشند یا تلفیقی باشند با رعایت پروتکل های بهداشتی ممکن است تراکم کلاس را کم کنیم و ممکن است کلاس ها را یک روز در میان کنیم  اینها همه جزء برنامه ها است و یا این که کلا وضعیت سفید شود و آموزش به حالت عادی برگردد .

 اگر آموزش به حالت عادی برگردد قرار است که شبکه شاد را تعطیل نکنیم و همچنان توسعه و تقویت شبکه شاد در بعضی از فعالیت هایی که امکان آن وجود دارد برای دانش آموزان داشته باشیم که این آمادگی برای کشور و دانش آموزان و برای آموزش و پرورش فراهم شود که اگر احیانا شرایط بحرانی دیگری برای ما به وجود آمد مانند زلزله یا سیل یا همین بیماری بود قابل برنامه ریزی بوده و رصد انجام بدهیم.

پیاده سازی و ویرایش : زهرا قاسم پور دیزجی

پایان گزارش/


اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش وجایگاه صدای معلم

یکشنبه, 08 تیر 1399 14:40 خوانده شده: 1179 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
رئیسی 1399/04/08 - 16:29
عرض سلام،آیاخانم مظفرپاسخگوی شکایات زمان آقای کمره ای هم هستند؟پرونده شکایت بنده بیش ازدوسال هست دروزارتخانه هست وهنوزبابت مواردی جواب قانع کننده ای نداده اند،مدارک ومستنداتم راارائه داده ام ولی سعی درخسته کردن وگذشت اجباری من دارند.
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/04/09 - 09:51
باسلام،متاسفانه وضعیت یکی از شایسته ترین همکاران اداره کل شهرستان های استان تهران که اردیبهشت سال گذشته از سوی جناب صیدلو جهت تصدی سمت مشاور اجرایی معرفی شد،علی رغم شکایت های متعدد هنوز مبهم است،فقط باید یک شفاف سازی انجام شود که چه کسی نامه ی استعلام ایشان را ارسال ننموده و ضمن برخورد با متخلف حق تضییع شده اعاده شود اما هیچ کس پاسخگو نیست،خانم مظفر این یک قلم را پیگیری کنید همانند مشت نمونه خروار...از حجم تضییع حق سازمان یافته و زورمدارانه مطلع می شوید...صدای معلم عزیز این پرونده را پیگیری کند به نکات جالبی میرسد و پرده از نفاق و دروغ و تزویر و سواستفاده از مقام و موقعیت اداری برخی افراد مسوول برداشته میشود....
پاسخ + 0 0 --
ح صادقی 1399/04/09 - 13:12
آقای کمرئی خودش زمانی مدیرکل شهرستان های استان تهران بود که متاسفانه به نیروهای شایسته و نخبه چندان بهایی نمی داد،البته به مراتب از افراد قبل از خود بهتر بود اما آنقدر که به نیروهای زیرآب زن و چاپلوس و متملق که بعدها زیرآب مرتضی نظری را هم در وزارتخانه زدند بها میداد به نیروهای هزینه داده و شایسته بها نداد و با خفت نیروهای توانمند و منتقد و صاحب نظر را رد حد کارشناس و کارشناس مسوول نگاه می داشت و به افراد بی مایه بها میداد!!وضعیت آموزش و پرورش نواحی یک و دو شهرری محصول ورود ضعیف ترین نیروها بعنوان مدیر به این مناطقه که انتخاب آقای کمرئی بودند و امروز هم که نیروهای غیربومی آموزش و پرروش شهرری را دردست گرفته اند و اینها میراث آقای کمرئی است...شما از ایشان چه انتظاری میتوانستید داشته باشید؟!
پاسخ + 0 0 --
رئیسی 1399/04/09 - 15:10
باسپاس ازنظرات شما،اتفاقاشکایت بنده هم مربوط به شهرری هست،به خاطربی کفایتی بعضی نیروهای اداره وپنهانکاری هایشان یه مشکل کوچک روتبدیل کردن به معضلی بزرگ که قسمتهای مختلف اداره کل ووزارتخانه درگیراین موضوع شدند
پاسخ + 0 0 --
رئیسی 1399/04/09 - 15:16
ومنشاءتمام مشکلات انتصاب مدیری بودکه بدون رزومه مدیریتی وبراساس پارتی بازی به مدیریت یکی ازبهترین مدارس درسطح تهران رسیده بودوباچشم پوشی اداره درجذب نیروهای بی صلاحیت آزادبودکه یکی ازهمین نیروهامشکلات درسی وروحی بسیاری روبرای فرزندمن ودانش آموزان دیگربه وجودآورد،اداره شهرری سعی داشت بامدارک جعلی حضوراین نیروهاروقانونی تلقی کنه ولی باپیگیری نهادهای دیگرمجبوربه گزارش حقیقت وپیگیری شکایت بنده شدند.
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/04/08 - 18:53
ارزیابی عملکرد بسیار مشکل دارد ویکی از مهمترین کارها شکایت از این بخش بسیار ضعیف است
پاسخ + 0 0 --
ح صادقی 1399/04/09 - 13:15
لطفا به موضوع ورود نیروهای غیربومی از همه جا رانده به مدیریت نواحی یک و دو ری ورود پیدا کنید،فرهنگیان شهرری از این وضعیت بسیار ناراضی هستند و نمی دانند چگونه باید صدایشان را برسانند؟!چرا ری با این همه قدمت فرهنگی و شهدای داشن آموز و فرهنگی لیاقت داشتن مدیر بومی نداشت؟!
پاسخ + 0 0 --
مهناز میرزایی 1399/07/02 - 17:27
بله در شهرری مخصوصا ناحیه ۱شهرری بی کفایت ترین مدیران و بی مسئولیت پذیرترین هستند وقتی شکایت دارید رسیدگی نمی شود رشوه و فساد اداری زیاد دارد و به نیروهای کاری بها داده نمی شود پارتی بازی فوق‌العاده شدید دارد و کسی هم پاسخگو نیست
پاسخ + 0 0 --
مهناز میرزایی 1399/07/02 - 17:39
سلام منم شکایتم از مدیر م بود بی جهت ابلاغ منو لغو کرد شفاها گفت رفتم مقطع بدون هیچ پرسشی با اینکه ما فرم یک اموز پر کردیم منو جا به کردند شکایت به ارزیابی فاسد ناحیه ۱ زدم مدیر یه مشت دروغ نوشت شد مستندات مگه نمی گن باید مستندات پیوست شود نشد کاملا معلوم بود طرفدار مدیر ان به اداره کل شکایت کردم اولش خوب رسیدگی می کردن روز دوم سوم معلوم دم شون دیده بودن منو ۱۰ روز معطل کردن آخر هم محکوم کرون ریختن سرم مدیر حق داره گفتن تو برو سازماندهی شو بعد رسیدگی می کنیم نامه رو دادم وزارتخونه اونجا آقای رحمانی گفتن رسیدگی ش خوبه بعد روز دوم منو محکوم کرد معلوم بود دم شون حسابی مدیر دیده بود سر من داد زدن تا اینکه با خانم دکتر مظفر ارتباط گرفتم سپردن به آقای نصیریان اون اول گفت باشه باشه ولی اداره کل شهرستان های استان به هیچ عنوان مستندات جعلی نمی ده و باز جواب ش برگردوندن بنده است باز به خانم دکتر زنگ زدم اینقدر شکایت می کنم تا ریشه رشوه دهندگان و گیرندگان دست شون کوتاه بشه خدایا به امید تو
پاسخ + 0 0 --
مهناز میرزایی 1399/07/02 - 17:41
باید مدیران بی سواد ناحیه ری برداشته شوند بیشتر شون ..... هستن که انگیزه رو از معلم می گیرن معلم دیگه هیچ حرمتی نداره دوستم می گفت بنده خدا اینجا ایران چه توقعی داری به شکایت رسیدگی بشه
پاسخ + +5 -1 --
حسن 1399/04/08 - 21:49
جناب مدیر کل اگر واقعا صدای ما به شما می رسد پس بدان که من به عنوان یک معلم بزرگترین آرزویم مرگ است و علت آن را هم از کسانی بپرسید که روزی می گفتند بروید بچه دار شوید تا جامعه رشد کند و من الان با دو تا بچه تنها ماندم و هیچ کس کمکم نمی کند خدایا ما که سوختیم تو به فریاد این ملت برس آمین
پاسخ + +5 -2 --
ناشناس 1399/04/09 - 12:36
سلام صدای معلم عزیز: نویسنده ای به نام سرکارخانم امامی بودند مطالب خوبی می نوشتند. چرا دیگه نمی نویسند؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/04/09 - 14:26
دوست عزیز

سلام

خانم امامی خودشان پیام دادند که می خواهند قدری استراحت کرده و تجدید قوا کنند .

امید که همه فرهنگیان در " نوشتن " فعال باشند .


شما هم می توانید در این حوزه وارد شوید و تجربه کسب نمایید .

پایدار باشید .
پاسخ + +3 -1 --
اسماعیل ایمانلو 1399/04/09 - 13:04
خانم مظفر لطفا پرونده تضییع حق گزینه ی پیشنهادی مدیرکل شهرستان های استان تهران بعنوان مشاور اجرایی را پیگیری و به نتیجه برسانید تا سه روی شود هرکه درو غش باشد!!وقتی فساد اداری اینگونه سازمان یافته است که در روز روشن یکی از خدوم ترین و شایسته ترین نیروهای آموزش و پرورش بدون هیچ دلیلی نامه ی استعلام اطلاعاتش اساساً به مراجع ذیربط نمی رسد و مداخله ی آشکار جهت عدم انتصاب ایشان انجام می شود...سایر نیروهای فرودست که دیگر چه امنیتی در این سیستم میتوانند داشته باشند!!لطفا به خون برادران شهیدتان قسم این موضوع را کاملاً پیگیری کنید و حق تضییع شده را اعاده کنید و نگذارید نیروهای خدوم و شایسته ی سیستم آموزش و پرورش دلسرد و ناامید شوند!!
پاسخ + +5 0 --
اسماعیل ایمانلو 1399/04/09 - 13:07
صدای معلم عزیز...لطفا این یک مورد را بصورت ویژه مورد پیگیری قرار دهید...به نتایج جالبی میرسید...اینکه چگونه یک فرد مسوول براحتی با سوء استفاده از مقام و موقعیت اداری اعتبار و جایگاه یک همکار صاحب نظر را بدلیل بغض شخصی و اینکه مطالبی در صدای معلم منعکس نموده که باب طبع ایشان و همپالگی هایشان نبوده است مورد عداوت و ضربه زدن قرار میدهد!!لطفا تا به تکاپو نیافتاده اند که پرونده سازی کنند و عمل شنیع خودشان را موجه جلوه دهند به این پرونده ورود فرمایید...
پاسخ + +4 0 --
مدرس دربند 1399/04/10 - 18:40
آنقدر اجازه ندادید مجلاتتون مقالات دکتر حسینی رو منتشر کنند که ایشون این مقاله رو که بازتابی از سیستم تعلیم و تربیتی فاجعه بار و وحشتناک شماست نگشت :

https://www.slideshare.net/SMHHosseini/ss-235558580
پاسخ + +2 0 --
دبیر 1399/04/15 - 00:37
انتصاب نابه جای ایشون
فقط با برخورد و پیگیری قاطع تخلفات اداره کل شهرستان های تهران میتونه نشان از شایستگی های پنهان باشه
پاسخ + 0 0 --
حسن كاظمي 1399/04/19 - 15:13
٠٩١٢٣٧٥٨٣٠١كلي نامه ثبت شده دارم كه همه بدون پاسخ مونده وناحيه يك راي ارزيابي عملكرد هيچ كاري براي انجام اونها نكرده وبدون پاسخ مونده مجموعه اي با شش مدرسه با مديريت هيات امنايي بصورتيكه هيچ هيات امنايي درمدارس وجود ندارد و شهريه مدارس به حساب شخصي واريز مي شود همه تخلفات قانوني محرز شده اما كسي عملكرد درستي نداره مسيله بعدي تسويه مالي اين مدارس يا يا جعل امضاي من به عنوان رييس انجمن وعضو شوراي مالي يا بصورت رابطه اي با اداره اموزش وپرورش ناحيه يك ري تسويه حساب صورت گرفته كه هرجا طي يكسال پيگيري كردم بدليل اينكه رييس هيات امناي اين مجموعه اقاي مهندس نويد دبيركل وزارت بودن مي گفتند قابل عمل واجرا نيست واي به حال مملكتي كه در اموزش وپرورش كه مركز اموزش وتربيت نيروهاي اينده ساز اين كشور پرورش پيدا مي كنند اينطور عمل شود ادمي كه خودش قانون وزارتي را اعلام مي كنه خود در اجراي قانون تخلف مي كنه من اسناد و تمام نامه هاي ثبتي را دارم كه بدون جواب مونده
پاسخ + +1 0 --
حسن كاظمي 1399/04/19 - 16:10
من چندين سال در اين مجموعه مدارس ري يك رييس انجمن بودم وبه عنوان عضوي از شوراي مالي كليه اسناد به امضا من نرسيده ومن نميدونم چطور اين مجموعه طي اين ساليان كه من رييس انجمن بودم كار تسويه حساب انجام شده طبق صحبت اقاي صفري در وزارتخانه و جناب اقاي رومياني رييس انجمن اوليا ومربيان اسناد مربوط به هزينه شهريه بايد به امضاراعضاي شوراي مالي برسه جالبه مدير سابق يكي از مدارس هم از هدينه كردها بصورت كامل بي اطلاع هستند من الان اين موضوع را مطرح كردم يا امضاي من جعل شده ويا اسناد مالي بصورت رابطه اي تسويه حساب شده هرجا ما رفتيم گفتند امكان نداره مبلغ شهريه در حسابي خارج اد حساب مدرسه واريز شود ارزيابي عملكرد ناحيه يك ري كاملا از تخلف از قانون مطلع هستند وهيچ عملكردي ندارند
پاسخ + +1 0 --
حسن كاظمي 1399/04/19 - 16:23
سال تحصيلي ٩٨-٩٩مدير يكي از مدارس شنيدم ادارهرناحيه يك تاييد نكرده وبا امضاي مستقيم جناب صيدلو مديركل به مديريت رسيده در صورتيكه شنيده شد اين مدير ازمون مديران را شركت نكردند يكبار هم اداره كل اومدم گفتم ايا مدير كل ميتونه اشخاصي را كه درازمون مديريت شركت نكرده اند انتصاب به مديريت كند پاسخي در يافت نكردم
پاسخ + +1 0 --
حسن كاظمي 1399/04/19 - 17:51
اوليا يك مدرسه بدليل اينكه عملكرد مدرسه تاثيرمستقيم برروند رشد و اموزشي فرزندشان را دارد دلسوزترين شخص در مدرسه مي توانند باشد اما زمانيكه اعلام گزارش ميكنن به ارزيابي عملكرد يا به بخش هاي ديگر اداره و متاسفانه در اختيار مدرسه قرار مي گيرد ديگر اين اوليا از ترس اخراج وبدرفتاري با فرزندش شكايت وگزارش نخواهد داد متاسفانه مردم حرف براي گفتن دارند اما به كجا بايد بگويند كه مشكلي براشون نداشته باشه تا اين ترسها هست و مدارس با سه نظر دانش اموز ،اوليا ،وپرسنل اموزشي مدرسه ومديريت اداره وعمل نشود پيشرفتي حاصل نخواهد شد تاثير تمام تصميم گيريها بر دانش اموز هست اما زماني متوجه ميشوند كه طرحها در حال اجرا شدن هستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/20 - 21:02
بخشنامه «نظارت بر حقوق والدین و دانش‌آموزان» ابلاغ شد/ اجرای طرح «اولیای ناظر»
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش به تشریح جزئیات بخشنامه «نظارت بر حقوق والدین و دانش‌آموزان» و اجرای طرح «اولیای ناظر» پرداخت.
۹۹/۰۴/۲۰.خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش:
پاسخ + +2 0 --
حسین 1399/04/22 - 12:31
آقای ارزیابی عملکرد : ۷۰ درصد معلمان ابتدایی ایران از نهضت هستند که هر کدوم ۲ سال دوتا خانم‌میانسال رو خواندن نوشتن یاد دادن !!!!! شما برای مربیان پیش دبستانی که بالای ۱۰ سال تمام‌وقت فعالیت کردین‌ چه کردید ؟؟؟؟مصوبه مجلس رو زیر پا گذاشتین و این شاخه اون شاخه میپرین ؟؟؟ پست که ماندگار نیست لطفا کمی انصاف و انسانیت داشته باشین
پاسخ + +2 0 --
مهیار 1399/04/25 - 14:22
آقایون ارزیابی عملکرد !!! شش ماه دیگه دولت تموم میشه و همه تون میرین مدرسه ، کمی انصاف داشته باشین آخه ...مصوبه مجلس در مورد پیش دبستانی بود شما میرین بازم بازم نهضت جذب میکنین ؟؟؟؟؟؟؟چرا متوجه نیستین ؟ ۳۰ ساله دارین نهضتی میگیرین چرا آخه ؟؟؟
پاسخ + +1 -1 --
همکار 1399/06/04 - 21:32
سلام خواهشن احترام حرمت معلم با سابقه بالا رو توی ادارات آموزش وپرورش نگه دارین ما که از روزی که وارد سیستم آموزش ووپرورش‌شدیم همش داریم بی احترامی میبینیم آرزوی یه روی خوش رو داریم به گور میبریم جای دیگه که احترام وحرمت نداریم دلمون خوشه که لااقل توی اداره خودمون بما احترام بزارن که اینم نیست
پاسخ + +1 0 --
زینب 1399/06/14 - 21:32
سلام چرا اینقدر دیر باید اعلام شود که مدارس حضوری است .بچه ها بزرگ شدن و اینمدت هم که زیاد بیرون نرفتن کفش و لباسها و روپوش مدرسه کوچک شده چطور اولیا یکروزه اینا رو تهیه کنن .وقتی میگید 35 صفحه پروتکله پس چرا باید روز آخر اعلام کنید . ما در خانواده معلم داریم که می گفت تا 6 ماه دیگه هنمدارس باز نمیشه
پاسخ + 0 0 --
اشرفی 1399/10/08 - 16:13
متاسفانه ارزیابی وعملکرد،حراست وتمام کارشناسان یک مجموع همه با هم هماهنگ وبادستورمدیرمربوطه سعی درتضییع حقوق معلمان رادارند،که این کاررابا بنده دراداره آموزش وپرورش دیشموک کرده اند.
پاسخ + 0 0 --
میترا فتوت 1399/10/13 - 09:22
سلام من ۲۲ سال سابقه خدمت دارم معلم تربیت بدنی هستم از طرف اداره به ما لباس دادن تا محل کار بپوشیم من از سر کار چون کار داشتم رفتم اداره ناحیه ۶ از اداره به مدرسه به تربیت بدنی زنگ زدن مانتو این خانم کوتاه نیست از جناب وزیر استدعا دارم شاید این مساله کوچیک چقدر حال من بد شد چرا مانتویی که خودتون دادید رو حراستیش میکنن ؟چرا یه عده با افکار افراطی جلوی کار معلمارو میگیرن ؟تا کی اینجور آدما که اصلا نه کار آموزشی بلدن ونه سطح فرهنگ درست حسابی میان تو اداره میشن و بقیه رو قضاوت میکنن بعد ۲۲ سال حراستی کردن توهین هست
پاسخ + 0 0 --
مریم قربانب 1399/12/20 - 23:26
سلام
بنده از مدرسه حمزه سید الشهدا منطقه ۱۴ پسرانه فنی نسبت به نحوه امتحان و نمره و ارزیابی نمره پایانی شاکی هستم بدون در نظر گرفتن شرایط موجود امتحان پایان ترم پایه ۱۱ فنی در گوگل فرم ۶ سوال در ۱۵ دقیقه و همین میشود ملاک قبولی متاسفم بدای این دیدگاه و ظلمی که در حق دانش آموز ان میشود چرا باید برای راحتی خودشان در گوگل فرم آن هم درآن زمان کوتاه ؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/04/03 - 15:11
سلام من نیروی قراردای خدماتی آموزش پرورش مشهد هستم من و عده ای از همکارانم چندماه است که هیچ حقوقی دریافت نکردیم ۶ماه است تورو خدا صدای مارو به گوش مسئولین برسونید ما جواب زن و بچه و صاحبخانه و قسط و قرض و چطوری بدیم بدون حقوق با این همه زحمتی که ما میکشیم مرد ما اینه همه زندگیمان به هم ریخته تورو خدا یه کار بکنین

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، کدام یک از دولت های ذیل توانستند حداقل انتظارات جامعه تعلیم و تربیت را فراهم کنند ؟

دولت حسن روحانی - 3.1%
دولت محمود احمدی نژاد - 21.3%
دولت محمد خاتمی - 27.2%
هیچ کدام - 48.4%

مجموع آرا: 1947

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور