صدای معلم

" این تشکل ها ابتدا شفاف سازی را از خود آغاز کنند ! "

خط و نشان کشیدن تشکل های دانشجویی خارج از آموزش و پرورش برای مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و چند پرسش ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

درخواست تجمع برخی تشکل های دانشجویی خارج از آموزش و پرورش علیه مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و پرسش های صدای معلم

به تازگی برخی تشکل های دانشجویی  که عمدتا آن را " بسیج های دانشجویی " تشکیل می دهند در نامه ای به استاندار آذربایجان شرقی خواهان صدور مجوز برای برگزاری تجمع اعتراضی علیه " جعفر پاشایی " مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی شده اند . ( 1 )

در این نامه آمده است :

" با عنایت به طرح موارد متعدد و مستند از تخلفات عدیده صورت گرفته در مجموعه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و نظر به قداست کیان تعلیم و تربیت و همین طورخدشه دار شدن اعتماد عمومی به ویژه اعتماد جامعه ی فرهنگیان عزیز استان و نیز با توجه به عدم شفاف سازی و پاسخ گویی بایسته مدیر کل آموزش و پرورش عیل رغم درخواست متعدد از سوی تشکل ها ، دلسوزان و فعالین جامعه فرهنگی و رسانه ای ، بدین طریق از حضرتعالی به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش استدعا داریم ضمن دستور بررسی دقیق تر موضوعات مطروح ، دستور فرمایید فرمانداری محترم تبریز نسبت به درخواست تجمع اعتراضی جمعی از تشکل های دانشجویی به شرح ذیل و با رعایت پروتکل بهداشتی ، کارسازی و موافقت معمول دارند . "

این نامه به تایید و امضای جمعی از تشکل ها رسیده است .

درخواست تجمع برخی تشکل های دانشجویی خارج از آموزش و پرورش علیه مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و پرسش های صدای معلم

نخستین پرسش « صدای معلم » آن است که آیا این تشکل ها که عمدتا در خارج از حوزه آموزش و پرورش هستند ؛ تاکنون پی گیر مشکلات و چالش های این حوزه بوده اند ؟

آیا این پی گیری های قبلی مستند بوده است ؟ زمانی که از معلمان این استان  و رسانه های مستقل به خاطر پی گیری مطالبات قانونی شکایت شد و فرهنگ امنیتی جایگزین امنیت فرهنگی شد ، کجا بودند ؟

آیا این تشکل ها بر مسائل آموزش و پرورش احاطه و اشراف دارند و آیا مرسوم و معمول است که تشکل هایی دانشجویی خارج از آموزش و پرورش این چنین خواهان اعتراض و برگزاری تجمع علیه یک مدیر کل آموزش و پرورش شوند ؟

آیا این تشکل ها در حوزه تحصیل و فعالیت خود یعنبی " آموزش عالی " مشکلی ندارند که نوبت به آموزش و پرورش رسیده است ؟

« شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی »  در نامه‌ای به  مدیر کل آموزش و پرورش استان در 24 خرداد 1399 برای حضور در نشست خبری و رسانه‌ای دعوت می کند .

در این نامه چنین آمده است : ( این جا )

" با نظر به تاریخ پر افتخار انقلاب عزیزمان شاهدیم که جوانان و فرزندان انقلابی و دغدغه‌مند این کشور همواره به عنوان دیده بان شفافیت و نهاد مطالبه گری نقش بی بدیلی در پیشگیری و مبارزه با فساد و همین طور ارتقای شاخص اعتماد عمومی به حریم اسلام و انقلاب داشته اند.

از آنجایی که سالهاست اخبار ضد و نقیضی از وجود تخلفات عدیده در بطن و گوشه کنار دستگاه تعلیم و تربیت در محافل فرهنگیان و همچنین رسانه‌های دیداری و شنیداری مطرح می‌گردد و شاهد هستیم که در طی روز‌ها و هفته‌های اخیر نیز مطالبی در رسانه‌ها منتشر گردیده است که در شأن جامعه عزیز و با منزلت فرهنگیان نمی‌باشد و متاسفانه برآورد‌های اولیه حاکی از آن است خدشه دار شدن اعتماد عمومی و احساسات پاک جامعه بزرگ فرهنگیان شده است؛ لذا در راستای عمل به فرامین امامین انقلاب تکالیف الهی و انقلابی بسیجیان عزیز، بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از جنابعالی دعوت می‌نماید در اسرع وقت ضمن ترتیب نشست خبری و رسانه‌ای و اعلان جهت گیری‌های لازم نسبت به پاسخگویی به همه موارد و اخبار مطروحه اعم از:

۱) شفاف سازی دقیق نسبت به مسائل مالی
۲) پاسخ گویی در رابطه با وضعیت مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی
۳) ارائه گزارش عملکرد در خصوص اداره کل آموزش و پرورش استان در دوره کرونا و به ویژه طرح معلم یار
۴) پاسخ گویی نسبت به روند نزولی آمار‌های حوزه آموزشی استان
در راستای تنویر افکار عمومی و فرهنگیان عزیز قدم‌های مناسب برداشته شود. "
 
« جعفر پاشایی » در یازدهم آذر ماه 1392 به سمت مدیر کلی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی منصوب می شود .
 
درخواست تجمع برخی تشکل های دانشجویی خارج از آموزش و پرورش علیه مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و پرسش های صدای معلم
 
« شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی » در نامه ی خود طوری وانمود می کند که گویی آقای پاشایی به تازگی و به قول خودشان طی روز‌ها و هفته‌های اخیر ، در رسانه ها دیداری و شنیداری ، مساله دار شده اند !
 
این تشکل ها شفاف و صریح پاسخ دهند که در 7 سال گذشته کجا بودند ؟
 
زمانی که از معلمان این استان  و رسانه های مستقل به خاطر پی گیری مطالبات قانونی شکایت شد و فرهنگ امنیتی جایگزین امنیت فرهنگی شد ، کجا بودند ؟
 
پرسش صریح « صدای معلم » از این تشکل ها که اکنون دلسوز آموزش و پرورش و معلمان شده اند آن است که چرا این گونه تحرکات پس از تشکیل مجلس یازدهم به وقوع می پیوندد ؟
 
اگر جای اعتراض و یا انتقادی باشد برای رسانه های مستقلی مانند صدای معلم است که در طول این سال ها روند انتقادی خود را حفظ کرده بدون آن که پاسخی از سوی مسئولان ذی ربط دریافت دارد .
 
( 1 )
 
درخواست تجمع برخی تشکل های دانشجویی خارج از آموزش و پرورش علیه مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و پرسش های صدای معلم
 
پایان گزارش/

درخواست تجمع برخی تشکل های دانشجویی خارج از آموزش و پرورش علیه مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و پرسش های صدای معلم

چهارشنبه, 04 تیر 1399 15:42 خوانده شده: 576 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
همشهری 1399/04/05 - 16:38
آقای صدای معلم. به باور و یقین رسیدن برای بعضی ها یک دقیقه و برای بعضی ها زمانبر است و شاید خیلی طول بکشد. ولی نفس به یقین رسیدن خیلی مهمتر از زمان به یقین رسیدن است و منطقی نیست که دیر به باور رسیدن را کوبید، چون می توان گفت شاید به احتمال قوی، این مربوط به سیر طبیعت امور باشد. حالا چه زود و چه دیر برای عده ای مسجل شده و به این باور رسیده اند که شخصی در حیاتی ترین و مهمترین سازمان یک استان دغل کاری می کند و با توسل به راههای انحرافی تمام ارزش های کشور را زیر پا می گذارذ. وظیفه ی امثال جنابتان بجای سرکوب کردن افراد همنوا و هم مرام با خود حمایت از آنها و انرژی گرفتن از آنها و متحد شدن با آنهاست نه طرد آنها با اما و اگرهای ضعیف. که این روند به نفعع امثال پاشائی ها و به ضرر شما و جامعه است امیدوارم با درک عمیق از حساسیت موضوع در پاک سازی سازمان از وجود همچون افراد و نجات مردم یک استان از دست آنها با همدیگر به نتایج مثبتی برسید.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/04/05 - 21:04
دوست عزیز

سلام

این که افراد و جریاناتی حتی خارج از آموزش و پرورش سال ها سکوت پیشه کنند و به یک باره داعیه دار منافع و حقوق آموزش و پرورش و معلمان شوند نه منطقی است و نه قابل پذیرش .


« صدای معلم » رسانه ای مستقل است و بر اساس نرم های حرفه ای و. اخلاقی فعالیت می کند .

اهل سیاست بازی و سیاسی کاری و... هم نیست .

پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، کدام یک از دولت های ذیل توانستند حداقل انتظارات جامعه تعلیم و تربیت را فراهم کنند ؟

دولت حسن روحانی - 3.1%
دولت محمود احمدی نژاد - 21.3%
دولت محمد خاتمی - 27.2%
هیچ کدام - 48.4%

مجموع آرا: 1947

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور