صدای معلم

" آیا اگر رسانه ای با مشی مستقل و مدنی از مسئولان آموزش و پرورش توضیح خواسته و خواهان شفاف سازی شود ؛ از این همراهی کنار گذاشته خواهد شد ؟ آیا انتظار این مسئولان آن است که رسانه ها " بازوی خبری – تبلیغاتی " آنان بوده و نقش روابط عمومی را ایفا کنند ؟ آیا مواضعی که این مدیران بیان می کنند وفق قانون شوراهای آموزش و پرورش و حتی " آیین نامه اجرایی مدارس " است ؟ هنوز وزارت آموزش و پرورش به سلسله گزارش های صدای معلم در مورد مستندات قانونی و حقوقی این وزارتخانه در مورد آموزش های مجازی جاری در شبکه شاد و مهم تر از آن برگزاری آزمون ها به شیوه " غیرحضوری " پاسخی نداده است "

نشست خبری " اعتدادی " مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و چند پرسش ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

نشست خبری اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و پرسش های صدای معلم

نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان امروز شنبه با خبرنگاران برگزار گردید .

علی رغم دعوت پیشین از  « صدای معلم » ، امروز از این رسانه برای حضور در نشست دعوتی به عمل نیامد .

پرتال اداره کل آموزش و پرورش اصفهان در گزارش خبری خود می نویسد : ( این جا )

" در این نشست محمد اعتدادی مدیرکل، معاونین و رؤسای ادارات داخلی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان پاسخ گوی اصحاب رسانه بودند. "

این ادعا در حالی بیان می شود که تاکنون اداره کل آموزش و پرورش اصفهان در مورد گزارش های متعدد این رسانه پاسخ گو نبوده است .

محمد اعتدادی در ابتدای این نشست از همراهی همیشگی اصحاب رسانه با آموزش پرورش تشکر و قدردانی می داند . اگر قرار باشد این گونه مسئولان به محض طرح پرسش هایی از این قبیل از خود رفع مسئولیت کرده و همه چیز را به جای دیگری احاله دهند ؛ پس جایگاه مدیر کلی و... به چه دردی می خورند ؟

پرسش « صدای معلم » از مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان آن است که بگوید شرط همراهی همیشگی با ایشان چیست ؟

آیا اگر رسانه ای با مشی مستقل و مدنی از مسئولان آموزش و پرورش توضیح خواسته و خواهان شفاف سازی شود ؛ از این همراهی کنار گذاشته خواهد شد ؟

آیا انتظار این مسئولان آن است که رسانه ها " بازوی خبری – تبلیغاتی " آنان بوده و نقش روابط عمومی را ایفا کنند ؟

لازم است تا این اداره کل در اسرع وقت نسبت به عدم دعوت از رسانه صدای معلم پاسخ گو باشد .

نشست خبری اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و پرسش های صدای معلم

و اما چند پرسش ؛

« اعتدادی » از امضاء تفاهم نامه با اداره پست استان اصفهان خبر داد و گفت: برای اینکه خانواده ها بتوانند فرزندان خود را در نزدیکترین مدرسه به محل سکونت خود ثبت نام کنند با اداره پست استان تفاهم نامه ای منعقد شد تا آدرس محل سکونت خانواده ها توسط کد پستیِ ثبت شده و مدرسه مورد نظر توسط کارکنان اداره پست کنترل شود و پس از تایید، دانش آموز می تواند در نزدیکترین مدرسه به محل سکونت خود ثبت نام شود.

ممکن است دانش آموزی نخواهد در مدرسه نزدیک به محل سکونت خود ثبت نام کند که در سامانه از خانواده پرسیده می شود و در صورت عدم ثبت نام در مدرسه نزدیک محل سکونت خود می بایست مدرسه دیگری را انتخاب نماید که تذکرات لازم در خصوص احتمال عدم ثبت نام به دلیل پر شدن ظرفیت به کاربر داده خواهد شد.

نشست خبری اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و پرسش های صدای معلم

اعتدادی ضمن درخواست از خانواده ها برای ثبت نام فرزندان شان در مدرسه نزدیک محل سکونت خود، تصریح کرد: به دلیل شرایط ویژه استان توصیه می کنیم دانش آموزان کمتر از سرویس ایاب و ذهاب استفاده کنند تا با کم شدن رفت و آمد سرویس از تراکم دانش آموزان درون آن هم کاسته شود.

« صدای معلم » در آخرین گزارش خود خطاب به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش نوشت : ( این جا )

" از حدود یک ماه پیش هم معاونین و مسئولان این وزارتخانه نشست های مختلف و متعددی را با موضوع " ثبت نام  در مدارس " آغاز کرده اند بدون آن برنامه ی کلی و راهبرد اصلی وزارت آموزش و پرورش در مورد " بازگشایی واقعی مدارس " شفاف و تعریف شده " باشد .

اگر قرار باشد مدارس همچنان در تعطیلی به سر برند  و یا " تقویم آموزشی " به حاشیه برود ؛ دیگر چه فرقی می کند چه کسی در کجا و با چه شرایطی در مدرسه ثبت نام کند ؟ "

آیا آقای اعتدادی و همکاران ایشان تاکنون نگاهی آسیب شناسانه به کیفیت آموزش در شبکه شاد انداخته و یا کار پژوهشی – میدانی در مورد آن انجام داده اند ؟

نشست خبری اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و پرسش های صدای معلم

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در پاسخ به سوالات خبرنگاران ضمن تشکر از سوالات کلیدی آنها، در خصوص ادامه وضعیت آموزش مدارس می گوید :

هرگونه تصمیم گیری در خصوص بازگشایی یا عدم بازگشایی مدارس در گرو تصمیم گیری ستاد ملی مدیریت کرونا خواهد بود و در حیطه اختیارات ما نیست ...

هنوز وزارت آموزش و پرورش به سلسله گزارش های صدای معلم در مورد مستندات قانونی و حقوقی وزارت آموزش و پرورش در مورد آموزش های مجازی جاری در شبکه شاد و مهم تر از آن برگزاری آزمون ها به شیوه " غیرحضوری " پاسخی نداده است ؟

اما پرسش این است ؛ اگر قرار باشد این گونه مسئولان به محض طرح پرسش هایی از این قبیل از خود رفع مسئولیت کرده و همه چیز را به جای دیگری احاله دهند ؛ پس جایگاه مدیر کلی و... به چه دردی می خورند ؟

آیا مواضعی که این مدیران بیان می کنند وفق قانون شوراهای آموزش و پرورش و حتی " آیین نامه اجرایی مدارس " است ؟

نشست خبری اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و پرسش های صدای معلم

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در این نشست از رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس به هنگام حضور دانش آموزان می گوید و این در حالی است که در همین نشست از " فاصله فیزیکی مناسب " میان مدعوین به عنوان مهم ترین اصل در برابر همه گیری کرونا خبری نیست .

آیا صرف زدن ماسک که بیشتر جنبه نمایشی دارد به پروتکل های بهداشتی توجه شده است ؟

در این نشست خبری از پرسش های خبرنگاران و پاسخ های مسئولان نیست اما اگر حضور داشتیم این پرسش را مطرح می کردیم که آیا به دانش آموزان ، معلمان و حتی اولیای آنان ، آموزش های لازم همانند سایر کشورها در این زمینه داده شده است ؟

و این اداره کل چه میزان بودجه و اعتبار برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی و نیز نظارت بر انجام دقیق آن ها در نظر گرفته است ؟

پایان گزارش/


نشست خبری اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و پرسش های صدای معلم

شنبه, 31 خرداد 1399 15:04 خوانده شده: 164 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -1 --
همکار فرهنگی 1399/04/05 - 20:30
با سلام صمن سپاس از دغدعه صدای معلم عرض می شود درتمام کشورها اولین واکنش موقتی به بحران پیش بینی نشده کرونا استفاده از سامانه های آموزشی و آموزشهای از راه دور و آزمون های غیرحضوری بود این اقدامات موقتی نه از لحاظ منطقی و نه علمی خوشایند هیچ کشوری همچنین ایران نبوده و واکنشی به بحران است اکنون تمام کشورها درحال اصلاح و توسعه آموزش های راه دور و طراحی روش های مکمل هستند به مسولان مجله الکترونیکی فخیم صدای معلم پیشنهاد می شود به جای تکرار مطالبه اسناد حقوقی سامانه گزارشی از اصلاح و نحوه ارتقای سامانه شاد تهیه کند
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/04/05 - 20:59
همکار محترم فرهنگی

سلام

پرسش این است که آیا این نوع سامانه ها با استاندارد های جهانی سازگاری دارند ؟


در ضمن کار یک روزنامه نگار ، نقد و نقادی و پرسش گری و مطالبه گری است و نه حتی ارائه پیشنهاد مانند نحوه ارتقای سامانه و...

این را باید کارشناسانی انجام دهند که در ادارات فخیمه پشت میزها و صندلی ها جلوس فرموده و در حال گذران وقت هستند !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
رهگذر 1399/04/20 - 19:20
سلام
جناب اعتدادی در حالیکه وزارت آموزش و پرورش به سمت یکپارچگی سامانه های مالی،دانش آموزی و... پیش میرود لطفا این بار مضاعفERP را از روی دوش مدیران و کارشناسان بردارید.وقت و هزینه فرهنگیان استان را مصروف انجام چندباره کار نکنید. سامانهERP یعنی موازی کاری

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور