صدای معلم

" علی رغم پایان دوران مجلس دهم ؛ تشکل های فرهنگیان هیچ گاه در مورد میثاق نامه معلمی " پاسخ گو نبودند ! پرسش « صدای معلم » از این گونه تشکل ها آن است که آیا مانیفستی برای ایجاد و فربه سازی " حوزه عمومی " در آموزش و پرورش دارند ؟ "

حمایت سازمان معلمان ایران از " حمیدرضا حاجی بابایی " ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه تشکل ها/

حمایت سازمان معلمان ایران از حمیدرضا حاجی بابایی و وضعیت تشکل های فرهنگیان در ایجاد حوزه عمومی آموزش و پرورش

« سایت سازمان معلمان ایران » در مطلبی با عنوان " حاجی بابایی و ریاست مجلس " نوشت :

"  همان گونه که انتظار می رفت سر انجام گزینه اصلی ریاست مجلس از طرف ائتلاف 4 نفره وزرای احمدی نژاد و میر سلیم معرفی شد و توئیت امروز حاجی بابایی نشان می‌دهد که نیکزاد و حسینی به نفع وی از صحنه رقابت ریاست مجلس کنار رفته اند گرچه هنوز مشخص نیست میر سلیم عضو دیگر ائتلاف 4 نفره چه تصمیمی برای ادامه رقابت خواهد گرفت ولی اگر فرض را بر رقابت سه نفره حاجی بابایی میر سلیم و قالیباف بگذاریم معادله رقابت به نفع حاجی بابایی پیش می‌رود زیرا رقیب  تاثیر گذاری چون نیکزاد که در بین اصولگریان و مدیران احمدی نژاد از محبوبیت ویژه ای برخوردار است به نفع وی کنار کشید ؛ همچنین مغز اقتصادی این مدیران شمس الدین حسینی حاضر شد به نفع حاجی بابایی کنار رود فردی که در استان‌های شمالی نیز نفوذ قابل توجهی دارد همانگونه که نیکزاد در بین آذری زبانها نیز از محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده و رای آنها را نیز با خود دارد .

به هر حال تا اینجای کار شرایط به نفع حاجی بابایی پیش رفته و وی فاصله بسیار کمی تا رسیدن به صندلی ریاست مجلس یازدهم دارد و اگر میرسلیم نیز در ادامه حاضر به حمایت از وی شود حاجی بابایی به فینال این رقابت به همراه قالیباف راه یافته است البته ممکن است سه ضلعی شدن رقابت بین این سه نفر نیز به نفع حاجی بابایی باشد و در صورت دو مرحله‌ای شدن انتخاب رئیس مجلس در مرحله دوم میرسلیم به نفع حاجی بابایی کنار رود.

حمایت سازمان معلمان ایران از حمیدرضا حاجی بابایی و وضعیت تشکل های فرهنگیان در ایجاد حوزه عمومی آموزش و پرورش

 آنچه مسلم است و بدون تعصب باید اذعان کرد امتیازات حاجی بابایی در بین همه گزینه های ریاست بیشتر و تجربه وی برای اداره مجلس مثال زدنی از شش دوره تجربه نمایندگی گرفته تا حضور در هیات رئیسه و ریاست فراکسیون فرهنگیان که بیش از یک دهه است ادامه دارد ریاست فراکسیون ولایی مجلس دهم ریاست بر کمسیون تلفیق برنامه ششم و حضور در کمیسیون‌های مهمی چون سیاست خارجی و امنیت ملی اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس علاوه بر تجربه فراوان در مجلس یک دوره حضور وی در دولت دهم احمدی نژاد به عنوان وزیر آموزش و پرورش از حاجی بابایی یک شخصیت ملی ساخته است که این شخصیت ملی خود برای ریاست یکی از قوای جمهوری اسلامی ایران که اتفاقاً به فرموده امام خمینی قدس سره در راس امور است آماده کرده است .

به هرحال ضمن احترام به سایر رقبای حاجی بابایی که از شخصیت‌های بر جسته نظام می‌باشند به نظر می رسد انتخاب حاجی بابایی به ریاست مجلس در مجموع به نفع مجلس و جایگاه اصلی آن ، مردم و کشور خواهد بود.

پیش تر یک عضو شورای مرکزی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی تهران نیز نوشت :

" اخبار رسیده از اطراف و اکناف کشور، دلالت بر ان دارد که فرهنگیان یکپارچه، عزم خویش را چنان جزم کرده اند که پس از سال ها، کلید اداره مجلس یازدهم در دستان حاجی بابایی آرام بگیرد. شواهد بر آن دلالت دارد که تمامی معلمان فارغ از نگاه و دلبستگیهای سیاسی یا جناحی، پای کار حاجی بابایی  ایستاده اند. " این گونه مواضع دو پهلو ، سیاست زده که با اصول مدنیت تشابه چندانی ندارد ؛ قرار است کدام مشکل از بحران های موجود نظام آموزشی ایران را حل کند ؟

اگر چه اظهار نظر یک عضو نمی تواند موضع یک تشکل در مورد مجمع فرهنگیان ایران اسلامی محسوب شود اما پیام سازمان معلمان ایران در این مورد که به نوعی حمایت از  « حمیدرضا حاجی بابایی »  محسوب می شود پرسش برانگیز است .

تشکلی که همواره خود را " اصلاح طلب " می خواند و در انتخابات مجلس یازدهم از لیست کاندیداهای اصلاح طلب حمایت کرد ؛ مشخص نیست که چگونه به حمایت از ایشان با دیدگاه های خاص سیاسی برخاسته است ؟

هر چند این تشکل سیاسی تاکنون انتقادات جدی نسبت به عملکرد فراکسیون فرهنگیان در طول دوران مجلس دهم نداشت .

علی رغم پایان دوران مجلس دهم ؛ تشکل های فرهنگیان و فعالان صنفی مشتمل بر : سازمان معلمان ایران ، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی ، انجمن اسلامی معلمان ایران ، شاخه فرهنگیان حزب ندای ایرانیان ، شاخه فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه ،شاخه فرهنگیان حزب اتحاد ملت ، منتخبان فرهنگیان بازنشسته و شاخه فرهنگیان حزب کارگزاران ایران اسلامی ، تعدادی از اعضای معتدل و اصلاح طلب کانون صنفی تهران هم با عنوان فعالان صنفی معلمان که با برخی از نمایندگان مجلس « میثاق نامه معلمی » امضا کردند ؛ هیچ گاه در مورد این میثاق نامه به فرهنگیان و حوزه عمومی آموزش و پرورش پاسخ گو نبودند .

حمایت سازمان معلمان ایران از حمیدرضا حاجی بابایی و وضعیت تشکل های فرهنگیان در ایجاد حوزه عمومی آموزش و پرورش

« صدای معلم » بارها و در گزارش های متعدد خود از انفعال این تشکل ها در برابر تعهدات عمل نشده انتقاد کرد . ( این جا )

چهارشنبه 10 بهمن 1397 ؛ برخی از اعضای تشکل های فرهنگیان شامل انجمن اسلامی معلمان ایران، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، جمعیت اسلامی فرهنگیان، سازمان معلمان ایران، جامعه اسلامی فرهنگیان و همچنین تعدادی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش نشستی با"  سعید جلیلی " عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده رهبر ایران در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار کردند .( این جا )

« صدای معلم » ضمن انتشار خبر این نشست خواهان انتشار متن کامل و غیرگزینشی این نشست شد اما این موضوع هیچ گاه تحقق نیافت . این در حالی است که « محمد داوری » سخنگوی سازمان معلمان ایران در گفت و گو با جواد بابازاده ، یکی از شاخص های مدنیت را شفافیت دانست . ( این جا )

پیش تر ، « مقصود فراستخواه » در گفت و گو با صدای معلم چنین گفت : ( این جا )

" مشکل عمده آموزش و پرورش این است که حوزه عمومی ندارد و برای همین است که دست شما را باید بوسید که برای معلمان رسانه ای ایجاد کرده اید.

حمایت سازمان معلمان ایران از حمیدرضا حاجی بابایی و وضعیت تشکل های فرهنگیان در ایجاد حوزه عمومی آموزش و پرورش

بدبختی آموزش و پرورش این است که حوزه عمومی ندارد، صدای معلم ندارد. مطالبه ای نیست. خانواده ها متأسفانه بالاجبار می خواهند خودشان را سر پا نگه دارند. به دومینوی تست زنی می پیوندند تا بلکه بچه های شان رشد کنند . متاسفانه تعلیم و تربیت ایران حوزه عمومی چندان ندارد. درد آشنایانی مستقل و صاجب رأی که در این حوزه مطالبه بکنند. کنش داشته باشند. همه، متأسفانه  کارکنان آموزش و پرورش شده اند و اندک است کنشگران اموزش و پرورش. رشدیه کارمند آموزش و پرورش نبود. کنشگر بود. باغچه بان، بهمن بیگی ، توران میرهادی، محمد باقر هشیار اینها همه کنش گر بودند. اگر می خواهیم مشکلات آموزش و پرورش حل بشود باید حوزه عمومی آموزش و پرورش توسعه پیدا بکند. "

پرسش « صدای معلم » از این گونه تشکل ها آن است که آیا مانیفستی برای ایجاد و فربه سازی " حوزه عمومی " در آموزش و پرورش دارند ؟

آیا با این حرکات و پیام ها می توان به ایجاد و حفظ " سرمایه اجتماعی " در حوزه آموزش امیدوار بود ؟

این گونه مواضع دو پهلو ، سیاست زده که با اصول مدنیت تشابه چندانی ندارد ؛ قرار است کدام مشکل از بحران های موجود نظام آموزشی ایران را حل کند ؟

محمود بهشتي لنگرودي که زمانی سخنگوي کانون صنفي معلمان بود و در حال حاضر در زندان به سر می برد از جمله معلماني بود که از حضور حاجي بابايي در جمع فرهنگيان معترض و دفاع وي از حقوق صنفي معلمان خاطرات بسيار دارد.

حمایت سازمان معلمان ایران از حمیدرضا حاجی بابایی و وضعیت تشکل های فرهنگیان در ایجاد حوزه عمومی آموزش و پرورش

وي در  آبان 1388 در گفت وگو با روزنامه «اعتماد» و در ارزيابي خود به عنوان نماينده فرهنگيان از نامزد يازدهمين دوره وزارت آموزش و پرورش مي گويد :

«ديدگاه کلي فرهنگيان اين است که آقاي حاجي بابايي نسبت به وزراي آموزش و پرورش دوران سازندگي تا امروز و به خصوص بعد از محمدعلي نجفي که چهره محبوبي براي فرهنگيان به شمار مي رود، بهترين گزينه يي است که براي تصدي وزارت آموزش و پرورش معرفي شده است. حاجي بابايي به مسائل آموزش و پرورش اشراف کامل داشته و نيروي معتدلي است. تعامل وي تا امروز با تشکل هاي معلمان و بازنشستگان مثبت بوده، البته ايشان فرد زيرک و سخنور و سياستمداري هم هست که با تفکر و تامل صحبت مي کند و اين ويژگي مثبتي براي يک فرد به شمار مي آيد. 

به نظر جامعه فرهنگيان، در شرايط امروز آموزش و پرورش، با اظهارات ناسنجيده يي که مي شنويم، در اين برهه که آموزش و پرورش مورد هجمه نيروهاي بيروني قرار گرفته و هر فردي به خود اجازه مي دهد در امور آموزش و پرورش مداخله کند، حميدرضا حاجي بابايي فرد قدرتمندي است که اگر همچنان بر اعتقادات گذشته خود پابرجا باشد، مي تواند از اين حرکت هاي افراطي جلوگيري کند. البته به نظر مي رسد نمايندگان مجلس امروز بايد از ايشان تضمين هاي لازم را براي اظهارات و برنامه هايي که اعلام کرده است، بگيرند. از سوي ديگر فکر مي کنم او مي تواند بالاترين راي نامزد وزارت آموزش و پرورش را از آن خود کند، به خصوص آنکه جناح هاي مختلف مجلس هم نسبت به ايشان نگاه مثبتي دارند.» بدبختی آموزش و پرورش این است که حوزه عمومی ندارد، صدای معلم ندارد. مطالبه ای نیست.

سخنگوي فعلي و دبير سابق کانون صنفي معلمان در پاسخ به اين سوال که چرا رئيس دولت دهم پس از معرفي گزينه هايي همچون سوسن کشاورز و فاطمه آليا براي وزارت آموزش و پرورش، اين را انتخاب کرده است، مي گويد؛ «فضاي آموزش و پرورش امروز بسيار ملتهب است و به نظر مي رسد معلمان اثرگذاري بالايي در فضاي مدارس دارند. شايد براي کاهش ميزان التهاب و کاستن از حجم گسستگي ميان معلمان و مسوولان نظام آموزش و پرورش، معرفي آقاي حاجي بابايي اقدام مدبرانه يي باشد. شايد هم توافق پشت پرده يي باشد بين مجلس و دولت و شايد هم آقاي احمدي نژاد از مواضع خود کوتاه آمده که البته بعيد به نظر مي آيد که آقاي حاجي بابايي از مواضع خود چشم پوشي کند.»

بهشتي لنگرودي در پاسخ به اقدامات حاجي بابايي در دفاع از حقوق و اعتراضات صنفي معلمان در دوران فعاليت مجلس هفتم و هشتم، و اينکه آيا اين اقدامات زمينه سازي براي آينده و ارتقا به پله هاي بالاتر دنياي سياست نبوده، مي گويد؛ «حاجي بابايي با پيگيري اجرايي شدن نظام هماهنگ از دوران مجلس ششم، جايگاهي در جمع فرهنگيان و بازنشستگان پيدا کرد و به نظرم نيازي به زمينه سازي براي آينده نداشت. شايد حتي پيگيري ها و دفاعيات او از فرهنگيان، هزينه هايي هم براي وي در پي آورد. فرهنگيان اين گونه مي بينند که نامزدي براي وزارت آموزش و پرورش براي خود آقاي حاجي بابايي هم غيرمنتظره بوده است.»

حمایت سازمان معلمان ایران از حمیدرضا حاجی بابایی و وضعیت تشکل های فرهنگیان در ایجاد حوزه عمومی آموزش و پرورش

بهشتي لنگرودي «اشراف حاجي بابايي به مسائل آموزش و پرورش» و «تعامل مثبت وي با فرهنگيان» را اين گونه معنا مي کند؛ «ايشان سابقه قابل توجهي در مسائل و فعاليت هاي مرتبط با آموزش و پرورش دارد. سال ها در فراکسيون فرهنگيان مجلس حضور داشته و شايد به خاطر بهره مندي از ويژگي سياستمدار بودن، تعامل خوبي هم با تشکل هاي فرهنگيان داشته است. آن هم زماني که بسياري از نيروهاي سياسي با گرايش مخالف دولت، جرات همکاري و همفکري با تشکل هاي صنفي معلمان را نداشتند. هر بار که نمايندگان فرهنگيان به ايشان مراجعه کردند، پاسخگو بود و در هر زمان که مقدور بود از تشکل ها حمايت کرد. اما اينکه چه اندازه اهداف سياسي در پس اين حمايت ها نهفته است، عملکرد پس از حضور در وزارت آموزش و پرورش گوياتر خواهد بود.»

آن زمان ؛ « صدای معلم » ( سخن معلم سابق ) با انتقاد از این سخنان آقای بهشتی نوشت : "

" افراد در بیان نظرات خود آزادند اما بیان چنین دیدگاهی از سوی فردی که خود را  " سخنگوی کانون صنفی معلمان " می داند به نظر می رسد که باید با تامل و تفکر بیشتری صورت می گرفت !

" سخن معلم " در مطالب گوناگونی در مورد ایشان به اظهار نظر پرداخته است ...
در آخرین موضع گیری ، به مقایسه دو برنامه از دو چهره از لحاظ محتوایی پرداخت و باور ما این بوده است چیزی که آقای حاجی بابایی تخت عنوان " برنامه " منتشر کرده است به تنها چیزی که شباهت ندارد برنامه است !
متنی بسیار کلی و انشا گونه که هیچ گونه جهت گیری خاصی در مورد آموزش و پرورش و مشکلات آن ندارد ؛ ضمن آن که راهکار خاصی را نیز برای برون رفت از وضعیت کنونی ارائه نداده است .
آقای حاجی بابایی فردا باید در مورد کدام برنامه عملیاتی پاسخگو باشد ؟
انتظار این بود که آقای بهشتی به جای ستایش از شخصیت ایشان و جنبه های کاریزماتیک آن کمی به نقد برنامه های ایشان می پرداخت .
از سوی دیگر ، ملاک برای قضاوت در مورد صلاحیت ها و شایستگی های یک فرد ، وضعیت کنونی است .
بهتر بود آقای بهشتی در مورد عملکرد ایشان به عنوان دو دوره رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس بیشتر توضیح می داد .
تردیدی نیست که آقای حاجی بابایی یک چهره سیاسی است و از نظر ما ، وزیر آموزش و پرورش باید یک چهره " تکنوکرات " با حداقل موضع گیری سیاسی و تکیه بر " تخصص محوری " باشد که البته این شاید انتظارواقع بینانه ای از دولتی مانند " دولت دهم " نباشد !
البته وضعیت انتخاب وزیر آموزش و پرورش در دوران پس از انقلاب به جز سال اول از یک ریتم و راهبرد خاص پیروی کرده است ...
نکته مهم دیگر که شاید نوعی آسیب فرهنگی نیز باشد تکیه بر توانایی های شخصی یک فرد و اصطلاحا " قدرت " به جای طرح " اقتدار سازمانی " است .
افراد به جای اصلاح سیستم و نیز تعریف و تبیین مشکلات آن سعی می کنند که باز هم در راستای تئوری " قهرمان پروری " به فکر حل مشکلات آن سیستم از طریق قدرت آن فرد باشند و این پدیده اصلاح ساختار قدرت در جامعه از طریق " پویش فرهنگی " را به تاخیر خواهد انداخت .
به نظر می رسد مشکل آموزش و پرورش آن گونه که سخنگوی کانون صنفی معلمان توصیف نموده است نوع " تعامل وزیر با فرهنگیان و تشکل ها " نباشد چرا که سیگنال های ارائه شده در سال های اخیر از سوی آقای حاجی بابایی نشان می دهد که ایشان برای ابقا باید سیاست های شخص رئیس دولت را ادامه دهد و شاید ایشان این کار را انجام دهند ...
اما شاید مشکل اصلی آموزش و پرورش سایه سنگین و طاقت فرسای " سیاست " بر تار و پود آن باشد که فضای درون آن را به شدت امنیتی و ایدئولوژیک نموده است .

پایان گزارش/


حمایت سازمان معلمان ایران از حمیدرضا حاجی بابایی و وضعیت تشکل های فرهنگیان در ایجاد حوزه عمومی آموزش و پرورش

دوشنبه, 05 خرداد 1399 19:24 خوانده شده: 894 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/03/05 - 20:48
آزموده را آزمودن خطاست.
ملت ایران ۴ دهه مرتکب چنین
خطایی می گردد. دریغ از عبرت
و بدست آوردن قدرت تشخیص.
یاد شعر ناصر خسرو افتادم:
روزی ز سر سنگ عقابی بهوا خاست
واندر طلب طعمه پر و بال بياراست
.
.
بسيار منی کـرد و ز تقدير نترسيد
بنگر که ازين چرخ جفا پيشه چه برخاست
.
.
چون نیک نگه‌کرد و پر خويش بر او ديد
گفتا ز که ناليم که از ماست که بر ماست
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/03/05 - 21:01
سازمان معدودی از معلمان ناشناس بی اثر:
منظورتان از جمله زیر و ادامه آن در متن، نشستن صرف حاج بابایی روی صندلی
مسئولیت ها بدون انجام کار بزرگ ، اثرگذار و مثال زدنی است یا فقط نقش سیاسی داشتن ایشان . به سر شما کدام تاج را
زده اند؟ چون که سر ما بی کلاه و
زندگی مان بی بار از خدمات ناپیدای ایشان است. ایشان فقط نشستند و یا فراکسیون فرهنگیان‌بی خاصیت بود!!!!!
از متن:
آنچه مسلم است و بدون تعصب باید اذعان کرد امتیازات حاجی بابایی در بین همه گزینه های ریاست بیشتر و تجربه وی برای اداره مجلس مثال زدنی از شش دوره تجربه نمایندگی گرفته تا حضور در هیات رئیسه و ریاست فراکسیون فرهنگیان که بیش از یک دهه است .....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/05 - 21:15
همین بَه بَه گفتن ها و کف زدن های چون شماهایی ، عده ای را علیرغم بی لیاقتی و بی کفایتی، شش دوره نماینده و وزیر آموزش و پرورش ساخته است.
وظیفه شما تعریف و تمجید و خوش رقصی
نیست. وظیفه شما نقد و تحلیل عملکرد
مسئولانه است. وظیفه شما حمایت همه جانبه از معلمان و مطالبه حق و حقوق نانوشته ، پایمال شده و نادیده معلمان است. اجازه دهید عوام برقصند و پایکوبی
کنند اما شما اجازه ندارید در کسوت پوپولیسم ظاهر شوید. اگر ماهیت و هویت
قانونی دارید انتظار ما از شما روشنگری و روشن اندیشی است نه سیاه بازی.
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1399/03/05 - 21:03
سازمان معدودی از معلمان ناشناس بی اثر:
منظورتان از جمله زیر و ادامه آن در متن، نشستن صرف حاج بابایی روی صندلی
مسئولیت ها بدون انجام کار بزرگ ، اثرگذار و مثال زدنی است یا فقط نقش سیاسی داشتن ایشان . به سر شما کدام تاج را
زده اند؟ چون که سر ما بی کلاه و
زندگی مان بی بار از خدمات ناپیدای ایشان است. ایشان فقط نشستند و یا فراکسیون فرهنگیان‌بی خاصیت بود!!!!!
از متن:
آنچه مسلم است و بدون تعصب باید اذعان کرد امتیازات حاجی بابایی در بین همه گزینه های ریاست بیشتر و تجربه وی برای اداره مجلس مثال زدنی از شش دوره تجربه نمایندگی گرفته تا حضور در هیات رئیسه و ریاست فراکسیون فرهنگیان که بیش از یک دهه است .....
پاسخ + 0 -3 --
شهسوارزاده 1399/03/05 - 21:57
به نام دوست
تار نمای وزین " گروه صدای معلم " همواره تلاش نموده مسائل جامعه ، بویژه آموزش و پرورش را با نگاهی علمی و تخصصی بررسی کند .
یک مثال بارز این نطر ، همین نقد موشکافانه است .

امید است تشکل های مدنی بویژه تشکل های مدنی فعال در حوزه آموزش و پرورش با توجه جدی به حوزه های عمومی به نقش خود بعنوان حلقه واسط بین مردم و مسئولین بخوبی عمل کنند .
زیرا یک بال توسعه پایدار ، تشکل های مدنی می باشد .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +3 0 --
محمدی 1399/03/05 - 22:11
در زمان وزارت حاجی بابایی ، دولت در تاریخ ایران بیشترین درآمد را داشت ولی بیشترین فاصله را معلمان با کارمندان دولت از لحاظ حقوق و وضعیت رفاهی پیدا کردند و حاجی بابایی با شعارهایی مسخره مثل رتبه بندی و بیمه طلایی معلمان را فریفت و فقط نظاره گر بود تا احمدی نژاد ، معلمان ایران را نابود کند. و با استخدام سرایدار آن و رانندگان اداره به عنوان معلم بزرگترین خیانت را به جامعه زد. حالا سازمان کدام معلمان می خواهد حاجی بابایی رییس مجلس شود به جای اینکه محاکمه شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/06 - 08:26
پایان لاریجانیسم؟ | از یکشنبه سیاهِ برادرِ حاشیه‌ساز تا نامه خشنِ برادرِ قاضی‌القضات | برادرِ سیاستمدار ۱۴۰۰ می‌آید؟
همشهری آنلاین
علاقمندان مطالعه نمایند.
پاسخ + +1 -5 --
شهاب 1399/03/06 - 13:23
ریاست حاجی بابایی وقالیباف قطعا ازرییس قبلی مجلس برای جامعه فرهنگیان بهتر خواهد بود ولی در سال های اخیر ودولت های قبل ضربات مهلکی برپیکر آ.پ کشوروارد شده است که به این راحتی قابل درمان نیست بلاخره دربین نمایندگان فعلی مجلس همین دوفرد توانمند تر ازبقیه هستند چاره ای نیست به نظرمن این حمایت می تواند تا حدودی مبارک باشد
پاسخ + 0 0 --
تناوب 1399/03/06 - 23:26
متاسفانه کسی (حاجی بابایی) که نتوانست در آزمون استخدامی سال 89 کارنامه آزمون صادر کند چگونه لایق ریاست مجلس است ؟!
و متاسفانه آقای قالیباف در سیاست شبه اصول گراست در حالی که ظاهر اصولی دارد ولی در باطن به اصل و باطن نمی پردازد بلکه به ظاهر می پردازد مثلا من نظام وظیفه را در یک آی سی یا چیپ قرار میدهم ولی آیا به قوانین نظام وظیفه پرداخته شد؟ من برای پلیس بنز الگانس گرفتم و پلیس وجه دار شد! ولی به ریشه‌یابی جرم پرداخته شد؟ هر کس در جاده تند برود مستحق محرومیت اجتماعی است ولی آیا به علت و ضرورت تند رفتن و یا منافع و مضرات تند نرفتن پرداخته شد؟ آیا در زمانی که کاندید ریاست جمهوری بود آب در جوی اشتغال نمود یا فراموش کرد؟ پس چرا دور بعد آنهمه با طرحهای ناقص و پر عیب آب در جوی اشتغال می‌کرد؟ اشتغال از بابی از نوع احمدی نژادی و از بابی درست کردن آمار و نه شایسته سالاری و اشعاری در ذهن
البته در زمینه اشتغال به رسانه ملی بنگرید که چگونه در سال 92 نامزدی آب در این جوی نمی‌کرد ولی در سال 96 شعار اول بود! چه قدر ضعیفند این غافلان آینده نگر توهّم زده
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/03/07 - 09:45
جناب تناوب
من هم مدعی بی نقص وبی اشتباه بودن این افرادنیستم
بهتر است بدانیم فرد بی نقص وبدون اشتباه وجود ندارد مهم اشتباهات کمتر افراد درمقایسه بادیگران است
حاجی بابایی درزمان وزارت خویش بر آ.پ اشتباهات کمتری درمقایسه با وزیران فعلی داشت واوضاع آ.پ بدحال بود ولی به بدحالی امروز نبود امروز اگر رتبه بندی برسرزبان ها افتاده است حاصل تلاش همین فرد بود که سند تحول را تدوین کردبیمه طلایی درزمان ایشان بسیار کارآمد تر از امروز بود اضافه کاری ها به موقع پرداخت می شد نوسازی مدارس با سرعت بسیار بالایی انجام می گرفت هوشمند سازی مدارس اززمان ایشان کلید خورد وپیش رفت
در مورد آقای قالیباف فقط یک کار ایشان راه اندازی مرکز 110 کاربی نظیری بود که تا کنون کاری درحد این کار برای پلیس صورت نگرفته است بقیه مسائل بماند
فعلا این مجلس با چنین نمایندگانی شکل گرفته به نظر شما فردی توانمندتر از این افرادوجود دارد که برکرسی ریاست مجلس تکیه بزند ؟
من به جناح کسی کار ندارم برای من مهم عملکردافراداست چندین سال جناب لاریجانی رییس بود چه کاری انجام داد
پاسخ + 0 0 --
متفکر 1399/03/07 - 17:04
خدایا ما چه گناهی مرتکب شدیم که باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنیم؟
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/03/08 - 09:08
آقای قالیباف یک سپاهی مخلص تمام عیار است.
پاسخ + 0 0 --
cd 1399/03/08 - 13:23
آقای قالیباف فقط یک سپاهی است
پاسخ + +4 0 --
مهدی 1399/03/06 - 19:04
اینکه جایگاه ریاست مجلس را از الان مصادره به نام یک قشر و حاجی و حافظ قشر فرهنگیان دانستن، از نمودهای عدم درک حقوق شهروندی توسط مجموعه ای است که خودش را فرهنگی و اهل علم می داند. یعنی اگر رییس مجلس از کشاورزان بود الان باید کشاورزان خوشحال می شدند و منتظر رفع مشکلات حوزه کشاورزی؟ یا اگر شغل و تخصص ایشان ورزش بود، حمایت ورزشکاران و رایزنی های آنها را در پی داشت؟؟؟!
هرکی به فکر قشر خویش هست آره؟! تاسف برای همه مون
پاسخ + 0 0 --
تناوب 1399/03/06 - 23:29
احسنت
من نگویم که مرا از قفس آزاد کنید قفسم برده به باغی و دلم خوشحال (شادی که شاد نیست) کنید
این الحدیقه الحقیقه؟
پاسخ + +1 -2 --
حقی 1399/03/06 - 22:42
در ساختار غیر دموکراتیک کشور ما هیچ کسی نمی تواند کار خاصی انجام دهد . تمام تلاش ما باید برای تغییر ساختار به سمت مردمسالاری واقعی و آزادی باشد.
پاسخ + +4 -1 --
معلم 1399/03/07 - 00:06
آخه یکی نیست بگه بابا به ما چه ربطی داره که ایشون رئیس مجلسه یا آبدارچی مجلس . مهم اینه که ایشون اون وقت که وزیر آموزش و پرورش بود هیچ گلی به سر ما نزد و الان هم خیری ازش نمیخواهیم خدا کنه شرش به ما نرسه.
اما از این عزیزانی که به ظاهر فرهنگی هستن و اسم خودشون رو گذاشتن سازمان معلمان، خواهش داریم از هر کسی میخواهید حمایت کنید و از هر کس میخواهید برائت کنید خواهشا خودتون رو به جامعه فرهنگی و معلمان منتسب نکنید.
ما وجودمون خیلی پاکتر از این هست که به این قشر و اون جناح این .... آلوده بشه . ما معلم هستیم . و معلم خواهیم ماند
برید بساطتون رو جای دیگ پهن کنید ما از دست شما خسته ایم و متنفریم از شما
پاسخ + +2 -7 --
ناشناس 1399/03/07 - 10:08
انشاء الله با ریاست حاجی بابایی شاهد تحولات بزرگی در زندگی معلمان باشیم و اکنون معلمان فارغ از هر گونه جناح از حاجی بابایی حمایت می کنند تا رتبه بندی اصلی که برگرفته از هیات علمی دانشگاهها بود با ریاست حاجی بابایی به منصه عمل بر آید
پاسخ + 0 0 --
بی خط 1399/03/07 - 18:30
انشاء الله شاهد تحولات بزرگ بی خطشه خواهیم بود و فارغ از هرگونه جناح، بی هیچ خطشه ای حمایت می کنیم و بی هیچ خطشه ای الگو گرفته و بی هیچ خطشه ای رتبه شناسی و رتبه بندی داشته باشیم، همانطور که هیئت های علمی علی الخصوص مدارک دکتری بی خطشه هستند و ریاستشان آینده ای بی خطشه برای جامعه خواهد داشت علی الخصوص که به سواد قرآنی و عربی و علوم انسانی مسلط بوده و دکتری داشته و سوابق وزارت وزین علم و نمایندگی و سخنرانی و استدلال و مکاتبه هم زینت آن شده باشد.
پاسخ + +4 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/03/07 - 17:51
چهل سال از انقلاب و سی سال خدمت در ان، پایانش شده مستاجری و قرض و وام و زندگی صفر.20 سال دیگهء عمر، آنهم اگر باشد به خدا پناه می برم از شرک و نفاق و الحاد و از شرک خفی و از شرک جلی و به دنبال این و ان راه افتادن .پناه بر خدا
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1399/03/08 - 11:04
بزرگوار، ما همه بازنشسته های فرهنگی مثل شما هستیم.و در این نظام که عمرمان تباه شد، قشر فرهنگی غیر از تبعیض و فقر و تحقیر و بدبختی نصیبی نبرد و الان هم که بازنشسته فرهنگی زیر خط فلاکت زندگی که نه بلکه عمر را سر می کند. دعا کنیم با تغییر شرایط و ایجاد دموکراسی واقعی در کشور شاید مردم به آرامش روانی و شاید رفاه حداقلی برسند.
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1399/03/08 - 11:04
قالیباف رئیس مجلس شد.

دموکراسی صد در صد در ایران حاکم است.
چون قبل از آغاز فعالیت مجلس در دوره جدید، رئیس آن مشخص بود!!!!
خود نمایندگان حق انتخاب آزادانه و بی خط و ربط را ندارند وای به حال ملت.
پاسخ + 0 0 --
cd 1399/03/08 - 13:24
قالیباف اقبال عمومی تری نسبت به دیگر افراد حاضر و موجود داشت
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1399/03/08 - 11:08
حاجی بابایی حتی عضو هیئت‌رئیسه
مجلس هم نشد!
پاسخ + 0 -4 --
فرهنگی 1399/03/12 - 15:01
منصفانه قضاوت کنیدچون آقای قالیباف از پاسداران متعهد انقلاب است.
پاسخ + +1 0 --
معلم 1399/03/15 - 22:12
همکاران ، دوستان یاران، برادر، خواهر معلم فرهنگی عزیز آدم سیاسی به در آموزش و پرورش نخورده، نمیخوره و نخواهد خورد.
اینایی که میگن اگر این بیاد یا اون بره کار درست میشه سخت در اشتباهید.
مشکلات آموزش و پرورش فقط و فقط به دست خود فرهنگیان حل میشه نه کسی که هرگز کلاس نرفته، معلم نبوده و معلمی نکرده چطور مشکل مار و حل میکنه؟؟
پاسخ + +1 0 --
معلم 1399/03/15 - 22:15
اینایی هم که به اسم سازمان معلمان از این یا اون دفاع میکنن یا علیه کسی جبهه میگیرن اول ثابت کنن که معلم هستن بعد از اسم معلمان استفاده کنن.
جهت یاد آوری عرض کنم معلم کسی هست که در کلاس تدریس میکنه یا به عنوان دیر و معاون در مدرسه خدمت میکنه نه آونی که سال ها اسم معلمی داره اما با چسبیدن به این مسئول و اون مسئول در ادارات مختلف بوده و هر وقت لازمه خودش رو معلم مید.ونه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، کدام یک از دولت های ذیل توانستند حداقل انتظارات جامعه تعلیم و تربیت را فراهم کنند ؟

دولت حسن روحانی - 3.1%
دولت محمود احمدی نژاد - 21.3%
دولت محمد خاتمی - 27.2%
هیچ کدام - 48.4%

مجموع آرا: 1947

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور