صدای معلم

نامه ی عجیب و پرسش برانگیز وزیر علوم ،تحقیقات و فن آوری به معاون اول رئیس جمهور ؟!

وزیر علوم هم به صف مبارزه کنندگان با " مساله تبعیض" پیوست !

صدای معلم بررسی می کند ؛

گروه گزارش/

تبعیض در وزارت علوم و تقاضا اجرای بخشنامه افزایش 50 درصدی برای هیات علمی و کارکنان

موضوع اجرای بخشنامه افزایش 50 درصدی از محل فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری به وزارت علوم نیز کشیده شده است .

« منصور غلامی » وزیر علوم در نامه ای به « اسحاق جهانگیری » معاون اول رئیس جمهور  در تاریخ بیستم اسفند 1398 می نویسد : ( 1 )

" با تشکر از حمایت های همیشگی حضرت عالی از آموزش عالی کشور ، همان گونه که مستحضرید اخیرا معاون محترم رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه طی بخشنامه شماره  696488 مورخ  30 / 11 / 1398 در خصوص " امکان افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تا سقف 50 درصد برای کارکنان و دستگاه های اجرایی " صادر کرده اند ، در نتیجه اعمال این افزایش که در دستگاه های مختلف به اجرا درآمده است سبب اختلاف حقوق و مزایای کارمندان ستادی وزارت عنف و دانشگاه ها و مراکز آموزشی ، پژوهشی و فناوری با دیگر کارکنان شده است .

از این رو به استناد ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه در خصوص برقراری عدالت در نظام پرداخت ، رقع تبعیض و متناسب سازی دریافت ها ، نسبت به تامین اعتبار آن مقرر شد موضوع تامین ما به التفاوت حقوق آن ها با کارکنان سایر دستگاه ها از طریق اصلاح ضرائب فوق العاده ها در دستور کار هیات های امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، پژوهش و فناوری قرار گیرد .

بر این اساس تقاضا دارم دستور فرمایید . " تبعیض های پیش آمده بر اثر اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری بین معلمان با کادر اداری و ستادی در وزارت آموزش و پرورش و نیز سایر دستگاه ها مورد قبول و رضایت معلمان نیست .

این مسائل در حالی مطرح می شوند که هیات علمی ها از قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی شده اند و  به صورت هیات امنایی اداره می شوند و در بودجه سالانه بر خلاف سایر کارکنان دولت که سقف افزایش حقوق تعیین می شود ، آنها از سقف حقوق معاف هستند .

از سوی دیگر در بخشنامه مزبور آمده است: منابع مورد نیاز برای اجرای این بخشنامه در سال ۱۳۹۹ از محل اعتبارات هزینه‌ای مصوب دستگاه‌های اجرایی، با تأکید بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و درآمدهای حاصل از فروش اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول مازاد، با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و هم‌چنین سایر موارد پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌شود.

 ضمن آن که در این بخشنامه تاکید شده است:‌ اجرای این بخشنامه منوط به عدم ایجاد هرگونه بار مالی مازاد بر اعتبارات مصوب و تخصیص داده شده است.

آیا وزیر علوم نیز مانند وزیر آموزش و پرورش و معاون " قانون دان و قانون مدار " وی فکر می کند که هنوز در مورد تخصیص منابع مالی و اعتبارات برای اجرای این بخشنامه " شفاف سازی " نکرده اند .

آیا دولت منابع دیگری دارد که می تواند در این مواقع و بر حسب درخواست و یا پی گیری یک عضو کابینه و آن هم با یک " نامه " در اختیار آن وزارتخانه و یا دستگاه قرار گیرد ؟

در نظام آموزش عالی و دانشگاهی سیستم ارتقای شغلی و رتبه بندی اعضای هیات علمی  کاملا شفاف و مشخص شده است . به همین صورت در مورد ارتقای اعضای اداری آن نیز آیین نامه هایی پیش بینی شده است .

آیا آموزش عالی نیز مانند نظام آموزش و پرورش است که یک شبه و با یک تصمیم آنی رتبه بندی و ارتقای شغلی حذف و به حدود 20 سال و یا بیشتر برگردیم ؟!

این نکته از آن جهت بیان شد که اگر مطابق نظر وزیر علوم تبعیضی میان حقوق و مزایای کارمندان ستادی این وزارت با سایر کارکنان پیش آمده است باید با همان ساز و کارهایی که " قانون خاص " برای آن پیش بینی کرده است این تبعیض را ترمیم کنند در غیر این صورت باید همانند سایر کارمندان و معلمان به قانون مدیریت خدمات کشوری بازگردند .

آیا می توان از یک " قانون عام " خود را رها کرد اما زمانی که موضوع " منافع " پیش می آید به قوانین عام استناد کرده و آن را توجیه کرد ؟

ضمن آن فایده " قانون " در شمولیت و فراگیری آن است در غیر این صورت وقتی برخی گروه ها و افراد به دلایل مختلف خود را مستنثنی کنند دیگر قانون خاصیت خود را از دست داده و به " ضد " خود تبدیل می شود .

تبعیض در وزارت علوم و تقاضا اجرای بخشنامه افزایش 50 درصدی برای هیات علمی و کارکنان

به نظر می رسد تعداد قابل توجهی از کارگزاران دولت هم زمان با کار اجرایی عضو هیات علمی دانشگاه نیز هستند . اگر مطابق نظر وزیر علوم تبعیضی میان حقوق و مزایای کارمندان ستادی این وزارت با سایر کارکنان پیش آمده است باید با همان ساز و کارهایی که " قانون خاص " برای آن پیش بینی کرده است این تبعیض را ترمیم کنند در غیر این صورت باید همانند سایر کارمندان و معلمان به قانون مدیریت خدمات کشوری بازگردند .

انتظار می رود که رئیس جمهور و معاون وی ضمن توجه به مفاد قانون به درخواست های متعدد و نگرانی های به حق معلمان در موضوع اجرای بخشنامه فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری توجه کافی داشته و رتبه بندی را به احکام شغلی برگردانند .

ضمن آن که هنوز هیچ مقامی توضیح نداده است که با استناد به کدام قانون ، معلمان نمی توانند از " حق شغل حرفه ای " که در سند تحول بنیادین اجرای آن مورد تاکید قرار گرفته است بهره مند بوده و از مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری که آموزش و پرورش تحت شمول آن است و معلمان به خاطر تصویب و اجرای آن سال ها قبل آسیب ها و هزینه های فراوانی را متقبل شده اند ؛ استفاده کنند ؟

تبعیض های پیش آمده بر اثر اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری بین معلمان با کادر اداری و ستادی در وزارت آموزش و پرورش و نیز سایر دستگاه ها مورد قبول و رضایت معلمان نیست .

( 1 )

تبعیض در وزارت علوم و تقاضا اجرای بخشنامه افزایش 50 درصدی برای هیات علمی و کارکنان

پایان گزارش/


تبعیض در وزارت علوم و تقاضا اجرای بخشنامه افزایش 50 درصدی برای هیات علمی و کارکنان

چهارشنبه, 21 اسفند 1398 22:28 خوانده شده: 2545 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +17 -7 --
دانش آموز اسبق دکتر 1398/12/22 - 11:14
دوستان می دانید چرا به یه دکترای تخصصی در وزارت علوم ماهی بیش از سی ملیون تومان از بیت المال مستضعفان میدن اما به امثال دکتر حسینی در آموزش پرورش ماهی سه میلیون تومان؟!

الف) چون بعضی ها از نگاه عدالت محورانه جمهور اسلامی برابر ترند.

ب) چون هیات علمی ها در جهت تلف کردن عمر و جوانی مردم و تاراج دسترنج آنها بخدمت گرفته شده اند.

پ) چون هیات علمی ها خودی و آقا زاده ها هستند.

چ) چون دکتر حسینی برای بیدار سازی مستضعفان و رهایی آنها تیوری و روش تدریس ارایه داد.

ح) همه موارد.
پاسخ + 0 0 --
معلم با سابقه 1398/12/22 - 13:03
اگر علی(ع) زنده بود گردن تمام این پدرسوخته های ظالم را می زد....لعنت برظالم...به اسم دین حکمرانی می کنند. ولی بر خلاف دین عمل می کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/22 - 15:36
هیچکدام
پاسخ + 0 0 --
روح گاندی 1398/12/22 - 16:34
چون نور چشمی های بی سوادشون که با رانت و حق کشی هیات علمی کردند جامعه را به قهقرا بردند تمدن ایرانی را نابود کردند و ...
پاسخ + 0 0 --
واقع بین 1399/01/08 - 15:20
دریافتی هیات علمی (تنها با احتساب کسورات مالیات و بیمه) با مدرک دکتری بین 5.5 میلیون برای استادیار پایه 1 تا حدود 8 تومن برای استادیار مثلا پایه 20 هست (20 سال سابقه). به چند نکته توجه کنید:
اولا به دست آوردن هر موقعیت شغلی در ایران مثل کارمندی می تونه با با پارتی انجام بپذیره و مختص هیات علمی نیست. کارمندهایی ریس شدن که اول با مدرک دیپلم ورود پیدا کردن و بدون حضور در کلاس از دانشگاه های پولی راحت مدرک خریدن و الان معاون و ریس هستند.
ثانیا گناه هیات علمی که بدون پارتی آمده چی هست که بخاطر حقوق کم کارمند باید مثال زده بشه. در حالی که در خارج از ایران هم حقوق هیات علمی به دلیل جوانی که در راه علم گذاشته و دود چراغ خورده دو تا سه برابر کارمند هست.
پاسخ + 0 0 --
واقع بین 1399/01/08 - 15:34
اون زمانی که کارمند دنبال نیمه گمشدش بود اون شخص بدون پول و پارتی که هدفش هیات علمی شدن بود دنبال تعیین استاد راهنمای مقطع ارشدش بود. اون زمانی که کارمند از زندگی مشترک لذت می برد و دنبال اسم برای بچه اش می گشت هیات علمی در خوابگاهی با کمترین امکانات زندگی میکرد و دنبال عنوان مناسب برای رساله دکتری بود. ضعف بینایی ضعف اعصاب و جوانیش رو به علم فروخت تا در به در دنبال نصف درآمد یک کارمند باشه اما چون جامعه اشباع بود از تحصیل کرده های بیکار، به نون شب هم محتاج شد. بعد 4 سال تحصیل در مقطع کارشناسی 2.5 سال در ارشد و 4.5 تا 8 سال در دکتری تازه چند سال مثل مارکوپولو از بین بیست تا سی مصاحبه علمی و عقیدتی و ... در نصف دانشگاه های کشور بالاخره یک حقوق 5.5 میلیون تومنی در سن 40 سالگی میگیره. دوستاش که رفتن خارج به پول ایران ماهی 50 میلیون درآمد دارن! وقتی برای تولد یک سالگی بچه اش جشن میگیره کارمند برای دخترش جهازیه میخره!
پاسخ + +8 -1 --
شهاب 1398/12/22 - 14:01
چقدرفشاربروزیرعلوم زیادبوده که چنین نامه ای نوشته است مطالبه گری درجامعه آ.پ وجود ندارد وزیر ومعاونش هیچ اقدامی برای رفع تبعض انجام نمی دهند وهمه ی حواس آن ها به یخچال نویسی عده ای است باتشکرازآقای پورسلیمان بابت انتشار این مطالب ومطالبه گری از مسئولان
پاسخ + 0 0 --
صادق 1399/01/15 - 19:47
حرفای تکراری است خیلی از کارمندان از اساتید هم دارای سطح علمی بیشتری هستند و هم دارای مدارک بالا. اساتید جز برخی افراد خاص که دارای علم واقعی هستند بقیه شون یک معلم بیشتر نیستند مثل اموزش و پرورش
پاسخ + 0 0 --
کارمند 1399/08/25 - 09:05
شما هیات علمیها کم مونده دنیا رو هم بخورید . اسفندماه سال قبل که از بودجه ای که برای کارکنان بود به نون و نوا رسیدید و حق کارکنان رو خوردید این مصوبه مختص کارکنان بود ولی شما با دوز و کلک تصاحبش کردید. ایشاله ازش خیر نبینید
پاسخ + +6 -2 --
حمید حسین زاده 1398/12/22 - 14:23
درود بر شرف وزیری که تمام تلاشش را برای احقاق حق کارکنان زیرمجموعه اش انجام می دهد قبل از این که زیرمجموعه اش دست به کار شوند و موضوع را از طریق رسانه ها پی گیری نمایند.
پاسخ + 0 0 --
قصار 1398/12/22 - 15:39
ماهی بزرگتر ماهی کوچکتر را می بلعد تا روزی که کرونای کوچکتر ماهیان را ببلعد
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/12/22 - 20:21
امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تا 50 درصد طبق آخرین بخشنامه سازمان برنامه بودجه بر معلمان مشمول رتبه بندی حذف گردید ، همین افزایش اندک 2 هزار تومان تا 300 هزارتومانی معلمان حذف می شود و دوباره روز از نو ،معلمان برای اجرای رتبه بندی دوباره انتظار بکشند که اگرم اعمال بشه میشه دوباره افزایش همون 200 و 300 هزار تومانی .تو سری جدید به معلمان.2. دستگاه‌های مشمول بخشنامه شماره 696488 مورخ 30/11/1398 برای اعمال بند (1) این دستورالعمل در این مقطع عبارتند از:

وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های تابعه (به غیر از سازمان و ادارات کل دامپزشکی)، وزارت آموزش و پرورش و دستگاه‌های تابعه (به غیر از کادر آموزشی- مشمولین نظام رتبه‌بندی معلمان)، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های تابعه،

https://shenasname.ir/subjects/wage/6439
پاسخ + 0 0 --
کارمند 1399/08/25 - 09:10
دوست عزیز وزیر علوم فقط بخاطر فشار کارکنان مجبور شد چنیین نامه ای بنویسه. دقیقاه ده ماه است که کارکنان بهش فشار آوردن. میدونی چرا؟ پارسال اسفند بخشنامه ای که برای افزایش حقوق کارکنان به وزارت فرستاده بودن وزیر و معاونشان با کلک به نفع اساتید حکم افزایش زدند و سر کارکنان بی کلاه مانده. به خار همین همه جا کارکنان نامه و اعتراض نوشتند تا اینکه وزیر علوم را مجبور کردند چنین نامه ای بنویسه. وزیر علوم فقط به فکر اساتید هست چون خودش هم هیت علمیه. برای کارکنانش ذره ای ارزش قایل نیست و جز بعنوان عمله و برده بچشم دیگه ای به کارکنانش نگاه نمیکنه
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/12/22 - 21:45
همین افزایش اندک امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای معلمان مشمول رتبه بندی حذف شد.

https://shenasname.ir/subjects/wage/6439
پاسخ + 0 0 --
خ 1398/12/23 - 17:18
خدایا شکر
پاسخ + 0 0 --
داود 1398/12/22 - 22:38
هیچ چاره ای جز شکایت به دیوان عدالت اداری نیست.فشار باید از بیرون سیستم وارد شود وگرنه خود سیستم گوش شنوایی برای شنیدن وپاسخگویی به معلمان ندارند.به نظر من نه ازریاست دولت ونه وزیر محا فظه کارش نباید انتظار حل مشکل معلمان را داشت.با گرانان به از گرانی نیست. اگر بخشنامه افزایش 50% که در کامنت بالا آمده حقیقت داشته باشد باید مستندات ذکر شود.
پاسخ + +2 0 --
علیرضا 1398/12/22 - 22:54
عجیب اینجا است که وزیر ما با این همه اعتراض معلمان سکوت کرده اما زیر علوم در حمایت از ما معلمان وارد عمل شده.
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1398/12/23 - 11:02
توجه توجه توجه توجه توجهامتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تا 50 درصد طبق آخرین بخشنامه سازمان برنامه بودجه بر معلمان مشمول رتبه بندی حذف گردید ، همین افزایش اندک 2 هزار تومان تا 300 هزارتومانی معلمان حذف می شود و دوباره روز از نو ،معلمان برای اجرای رتبه بندی دوباره انتظار بکشند که اگرم اعمال بشه میشه دوباره افزایش همون 200 و 300 هزار تومانی .تو سری جدید به معلمان.2. دستگاه‌های مشمول بخشنامه شماره 696488 مورخ 30/11/1398 برای اعمال بند (1) این دستورالعمل در این مقطع عبارتند از:

وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های تابعه (به غیر از سازمان و ادارات کل دامپزشکی)، وزارت آموزش و پرورش و دستگاه‌های تابعه (به غیر از کادر آموزشی- مشمولین نظام رتبه‌بندی معلمان)، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های تابعه،

https://shenasname.ir/subjects/wage/6439
پاسخ + 0 0 --
داود 1398/12/23 - 11:31
باسلام اقا یا خانم ناشناس به ادرس ذیل کامنت شما مراجعه کردم وسخنان شما واقعیت دارد.اما در بخشنامه فوق الذکر هیچ مجوزی برای ابطال ایین نامه رتبه بندی معلمان از سوی سازمان برنامه وبودجه صادر نشده ودر این مورد سکوت کرده وافزایش 50%امتیازات را برای مشمولین نظام رتبه بندی منع قانونی کرده است.حالا چه ارتباطی بین بخشنامه افزایش 50%با حذف نظام رتبه بندی وجود دارد را باید از دیوان عدالت بخواهیم.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/12/23 - 11:35
تاریخ صدور این دستورالعمل چه زمانی بوده؟
پاسخ + 0 0 --
داود 1398/12/23 - 11:41
مورد دوم مربوط به تامین اعتبار بخشنامه افزایش 50%کارکنان اموزش وپرورش است که منوط به عدم ایجاد هر گونه بار مالی مازاد بر اعتبار مصوب وتخصیص داده شده از محل صرفه جویی در هزینه های اموزش وپرورش وفروش اموال منقول وغیر منقول مازاد اموذش وپرورش(در این وانفسای کمبودبودجه) با رعایت قانون است.اقای الهیار ترکمن باید منبع اعتبار اجرایی بخشنامه 50%را شفاف اعلام کند وارتباط اعتبار آن را با اعتبار بودجه رتبه بندی (بدون چشم بندی ومعلق بازی)مشخص کند.البته دشتگاه های نظارتی ومایندگان باید مو را از ماست بیرون بکشند.
پاسخ + 0 0 --
داود 1398/12/23 - 11:48
حواله دادن معلمان به بودجه 99 ومتناسب سازی رتبه بندی معلمان با عوامل امتاز فصل ده هم نوعی فریب دادن معلمان است.از یک سو رتبه بندی حذف شده واز سوی ریگر به آن در بودجه 99استناد می شود.مشکل در این سیسم غیر عقلانی این است که به قانون احترام گذاشته نمی شودوبناچار برای رفع تنافضات آن بیشتر دست به قانون شکنی می زنیم .
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/12/23 - 11:50
به فرض احکام جدید مبتنی بر افزایش ۵۰ درصد حذف بشه، احکام قبلی یعنی رتبه بندی به قوت خود باقی است.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/12/24 - 18:07
لطفا کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جاکرده است ؟را بخوانید
این کتاب درس های خوبی برای کسانی که به دنبال ماده قانونی می گردند دارد
واضح وروشن است که با اجرای فصل ده بین کارکنان دولت که دارای شرایط یکسانی هستند که ملاک همان رتبه است نبایدتبعیضی وجود داشته بتاشد نیاز به ادله فصل وماده ورتبه بندی وحق شغل حرفه ای وغیره نیست
پاسخ + 0 0 --
ع خ 1398/12/29 - 10:10
سلام. من کارمند دانشگاه هستم. وزیر علوم قدمی برای کارکنان دانشگاه برننیداره . اینجا همه چی مال اساتیده و وضعیت حقوق ما کارکنان واقعا بده.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/29 - 12:25
زهی خیال باطل بردار این وزیر علوم چون خودش هست علمی اگه دقت کرده باشید می فرماید هیت علمی نه معلم این هیت علمی ها همیشه به فکر خودشون نه دیگران اگه سازمان بازرسی کل کشور ورود کنه فجایع و فساد هایی که این هست علمی ها باعث اون هستن از اختلاس هایی که تا به حال مطرح شده بالاتره فقط یک نمونه اش همون پرونده بورسیه ها که آخرش مشخص نشد و از این دست بسیار
پاسخ + 0 0 --
m 1399/08/26 - 12:31
اتفاقا برعکس. اینقدر این وزیر غلامی در حق کارکنانش کم گذاشته سر همین بحث پنجاه درصد. همه ارگانها اجرا کردند بغیر از وزارت علوم . که وزارت بنفع اساتید این بخشنامه را مصادره کرد. و کارکنان شکایت کردند از وزیر علوم. و الان همین شکایتها باعث شده که تحت فشار این نامه را بنویسه. اینهفته هم مجلس بخاطر کوتاهی در حق کارکنان خواستند که در صحن علنی وزیر پاسخگو باشه.
پاسخ + +1 0 --
داود 1398/12/23 - 12:20
تاریخ دستور العمل :ده اسفند نود وهشت
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/12/23 - 21:39
به گزارش فرتاک نیوز،

معصومه آقاپورعلیشاهی در مورد افزایش حقوق سال ٩٩ اظهار داشت: طبق تصمیمات کمیسیون تلفیق افزایش حقوق سال آینده ١٥ درصدی است در این میان فرهنگیان مشمول افزایش حقوق ٥٠ درصدی خواهند شد.
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1398/12/23 - 21:59
ماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: افراد شاغل که در سال ٩٨ یک میلیون و ٥٠٠ هزار تومان حقوق ماهیانه دریافت می‌کردند در سال آینده به میزان ٧٥٠ هزار تومان افزایش حقوق خواهند داشت
پاسخ + 0 0 --
فرهاد 1398/12/23 - 23:47
همکار عزیز این پنجاه درصد واسه ما دیگه نیس واسه همین زیر دووهشتصده
پاسخ + +1 -1 --
صادق 1398/12/23 - 23:07
دوستان عزیز کم بگوئید رتبه بندی مردم عادی وکارمندان دیگر ادارات برایشان مسلم شده که معلمان زیاده خواه هستند هم 50 درصد هم رتبه بندی میخواهند در حالیکه ایها الناس ما رتبه بندی نمی خواهیم معادل رتبه بندی که برای کل کارمندان به نام فوق العاده ویزه است برای ما هم اعمال کنند چون در رتبه بندی بالای 12 سال است مارا سرکار میگذارند الان می خواهند دنباله ان سریال را 12 سال دیگر ادامه دهند
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/12/24 - 16:14
پس وزیر آموزش و پرورش چی؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/12/24 - 17:46
رفته گل بچینه
پاسخ + 0 -1 --
حقی 1398/12/26 - 02:13
درود بر شرف وهمت وآزادگی وزیر محترم علوم
وسلام بر چشمان خوابیده ودهان بسته و فکر تعطیل وزیر آموزش وپرورش
پاسخ + 0 0 --
علی برکة الله 1398/12/29 - 12:33
وزیر علوم اصولا" شرافت و همت رو زیرپا گذاشته و با اجرای قانون و مصوبه ای که برای کارمندان دانشگاهها و کارکنان وازارتخانه بوده ولی آن قانون و مصوبه رو برای اعضای هیآت علمیهای دانشگاه عملی کرده نشان داده که نه شرف داره و خیلی دون همت می باشد. علی برکة الله
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1398/12/26 - 17:16
همکاران توجه توجه توجه توجه

بالاخره وزیر اعتراف کرد!

بعد از دو هفته جنجال بر سر نحوه اجرای بخشنامه افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم و مصاحبه های کذایی الهیارترکمن بالاخره امروز حاجی میرزایی آن حماسه ساز بزرگ لب به سخن گشود و فرمود:

اعتبار رتبه‌بندی از محل فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری بود

او با اشاره به اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: در فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری ۱۰ فوق‌العاده حقوق پیش‌بینی‌ شده است و دولت هم به‌تازگی مصوبه‌ای داشته است که دستگاه‌هایی که این فوق‌العاده‌ها را افزایش نداده‌اند این کار را انجام دهند. معلمان چون در سال ۹۴ و ۹۸ که قانون رتبه‌بندی برایشان اعلام شد از همین ظرفیت فصل دهم استفاده کردند


http://moallemirani.com/40889
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/12/28 - 22:43
دوستان عزیز از یکی از دانشگاه های وزارت علوم پیگیر شدم موضوع این نیست موضوع اینه که افزایش پنجاه درصد را دانشگاه های علوم پزشکی برای کارمندان غیر هیئت علمیشون اجرا کردن ولی وزارت علوم برای کارمندای بدبخت غیر هیئت علمیش اجرا نکرده و این نامه هم تاثیری نداشته براشون زر صورتیکه قوانین دو وزارت خونه یکیه!
مقدار کمی به کارمندای وزارت علوم اضافه کردن و درصد زیادیشو دادن به هیات علمی های وزارت علوم در صورتیکه این افزایش مال کارمندا بوده نه هیات علمی!
کارمندای غیر هیئت علمی هم از فشار این تبعیض نامه نوشتن برای رهبر معظم که به دادشون برسه
پاسخ + +3 0 --
من 1398/12/29 - 08:44
اقا ساده نباشین. وزیر علوم نامه زد به اسم کارمندان درخواست پول کرد ولی افزایش حقوق رو به استادا داد
پاسخ + 0 0 --
واقع بین 1399/01/08 - 15:44
کدام افزایش حقوق! قرونی زیاد نکردن
پاسخ + +2 0 --
کارمند وزارت علوم 1398/12/29 - 09:53
ببینید فقط در افزایش جدید برای من کارمند وزارت 400 تومان افزایش و به هیات علمی 4 میلیون اضافه شده، الان 24 تومان حکم از این ها دارم، چقدر تبعیض
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/08 - 15:45
هیات علمی که استاد تمام هست حکمش 12 تومنه
چطور 24 تومن میگیره!!!! وقتی حکمش 12 تومنه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/08 - 15:53
تعداد خیلی کمی موفق میشن استاد تمام بشن اونم بعد سالهای سال نوشتن مقالات بین المللی و کتاب و ...
پاسخ + 0 0 --
م 1399/10/10 - 08:54
اسفند 98 براتون اضافه نشد؟ اون مصوبه برای کارکنان بود که با کلک بنفع شما هیات علمیها صادر شد شما حق ما رو خوردین
پاسخ + +1 0 --
صادق 1399/01/17 - 22:05
وزیر علوم باید جواب بدهد چرا بخشی از این حق کارمندان از فصل دهم را به ناحق به اعضای عیات علمی داده
پاسخ + 0 0 --
حسن 1399/03/01 - 17:53
حقوق 12 میلیونی برای تازه واردههاست اساتید قدیمی رقمی بالغ بر 20 تا 25 میلیون امسال دریافت می کنن البته بیشتر هم هست اونی که با چشم دیدم میگم
پاسخ + +2 0 --
صصاد 1399/01/17 - 22:06
پزیر محترم علوم باید پاسخگوی اختصاص بخشی از حق کارمندان به اعضای هیات علمی باشد از فصل دهم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/05/06 - 11:32
بابا‌حقوقشونم‌ زیاد‌ نیست‌ برادر‌من‌ سال‌اول‌استخدامش هحکم نومیلیون‌ و سیصد‌هست‌خداشاهده‌ همین‌ قدر‌ بود‌ بااین‌ همه‌درس‌خوندن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/27 - 11:38
درود بر شرفت که گفتی وزیر علوم خودشهیات علمی چقد اون موقع که ناکمه زده و به اسم کارمند جماعت پول گرفته و حالا که به فکر معلمها ست یا خودش یا دیگران و چی؟؟؟؟؟؟؟؟فرض کرده بعد هم حالا کو که چنین قانونی در مورد افزایش حقوق دوباره ایراد بشه یکی ام نیس به این وزیر بگه بیل زنی باغچه خودت و بیل بزن و حق کارمندای غیر هیلا علمی خودت و بده یا حق و میدی یا از دیوان عدالت اداری ازت میگیرن اونم بعد از اینکه دولا دولا داری از پله ها رد می شی حق بینوا خوردن نداری درست که خودتم جزئ اساتیدی ولی انصافم خوب چیزیه
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/02/27 - 11:40
حالا خوبه معنی هیات علمی ام فهمیدیم کارداشنجو نام استاد کار کارمند نام استاد استعمار به شیوه فرهنگی مبارکه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/27 - 11:46
میگم چرا اینقدر هر روز پیشرفت میکنیم؟ نگو از تلاش طاقت فرسای این گروهه بیچاره ها حیفن تازگی ها عده ایشون و برا اموزش دوره استراحت به خود و ترک تلاش مضاعف به چین فرستادن خدا به داد چینی ها برسه امروز و فرداست که چین کن فیکن بشه خدایا کرونا کم بود که حالا دعا در مورد این فاجعه هم بش اضافه شد
خدایا بابت انچه که از بیت المال حیف و میل کردی مدیونی اکه بفهمی و بیزینس ببخشید کار زیاد بهت فرصت بده
پاسخ + 0 0 --
ابراهیم 1399/06/14 - 19:01
دانشگاه که خونش از معلم آموزش و پروش رنگین تر نیست که حقوقش ده برابر معلم باشه
پاسخ + 0 0 --
ابراهیم 1399/06/14 - 19:10
ووالا هیات علمی دانشگاه هم یک معلمه درثانی خیلی از معلمها هستند که بسیار بیشتر از یک هیات علمی بادانش آموز کار می کننند کار تحقیقاتی خون دل می خورند تا همان دانش آموز تبدیل شود به یک دانشجوی نخبه و یک عضو هیات علمی دانشگاه
ضمناخیلی از معلمها دکترا دارندولی حقوقشان یک دهم هیات علمی دانشگاهه چرا باید اینجور باشه
ان شاالله بارفع تبعیض حقوق معلم آموزش و پرورش و هیات علمی دانشگاه شاهد عدالت آموزشی واقعی باشیم
پاسخ + 0 0 --
م 1399/10/10 - 10:10
کجا حقوق کارکنان بیشتره. شما امسال اسفند پنجاه درصد افزایش داشتید ولی دانشگاه این بخشنامه رو قرونی برای ما اضافه نکرد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور