صدای معلم

" میثاق نامه معلمی چه شد ؟ آیا واقعا « صدای معلمان » شنیده شد ؟ "

نگاهی بر عملکرد فراکسیون امید مجلس در حوزه آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم ؟

صدای معلم منتشر می کند ؛

گروه گزارش/

نگاهی بر عملکرد فراکسیون امید مجلس در حوزه آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

« محمدرضا عارف » رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در نشست خبری خود و در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مطالبی را در مورد عملکرد خویش در حوزه " آموزش و پرورش و معلمان " بیان کرده است .

ایشان گفته است :

" کمیته ویژه‌ای برای مسایل دانشگاه‌ها ایجاد شد که عمدتا به پیگیری مشکلات سیاسی و امنیتی دانشجویان می‌پرداخت و این که امروز دیگر دانشجوی ستاره دار نداریم، حاصل زحمات این کمیته است.

همچنین کمیته اجتماعی به مسایل صنفی اقشار مختلف مخصوصا کارگران و معلمان پرداخت. کمیته‌های ویژه‌ای هم برای حوادثی مانند قطار سمنان، پلاسکو و هواپیمای اوکراینی ایجاد شد. "

عارف در جای دیگری تاکید می کند : " همچنین طرح‌های تحقیق و تفحص متعددی هم توسط فراکسیون امید مطرح شده از جمله مهمترین آنها می‌توان به طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و همچنین تحقیق و تفحص از شهرداری تهران نام برد که خواسته اقشار وسیعی از مردم کشور بود. البته در مورد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس رأی لازم را نیاورد. "

پس از رای بالای اعتماد مجلس شورای اسلامی به « سیدمحمد بطحایی » وزیر پیشین آموزش و پرورش ، « صدای معلم »  در 31 مرداد 1396 در گزارشی ضمن طرح پرسش و درخواست برای " شفاف سازی در مورد این رای اعتماد نوشت : ( این جا )

نگاهی بر عملکرد فراکسیون امید مجلس در حوزه آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

" در جریان رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور، فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی مواضع شفافی در این رابطه اتخاذ نکرد و صداهای مختلفی از اعضای این فراکسیون شنیده شد.

« فراکسیون امید » قاعدتا می توانسته یکی از این سه موضع زیر را اتخاذ کرده باشد:

 1- به کل وزرای پیشنهادی آقای روحانی رای اعتماد داده است.

2- به اکثریت وزرای پیشنهادی رای اعتماد داده و به یکی دو نفر رای منفی داده است.

 3- فراکسیون به جمع بندی نرسیده و اعضای فراکسیون بر اساس تشخیص خود عمل کرده اند.

 اگر رای به وزرا  به تشخیص فردی نمایندگان بوده است چهره های شاخص اصلاح طلب و به خصوص اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات باید مواضع خود را شفاف اعلام کنند.

 مطلب بعدی این است که آیا فراکسیون امید با فراکسیون های اصولگرا و مستقل مجلس در خصوص رای اعتماد  به وزرا تفاهم و توافقی رسیده بود؟

 اگر پاسخ مثبت است و آن گونه که شنیده می شود قرار بوده سه فراکسیون اصلی مجلس ، به طور هماهنگ به همه وزرای پیشنهادی رای اعتماد بدهند آیا  فراکسیون های اصولگرا و مستقل مجلس به این توافق پای بند بوده اند؟

 رای پایین برخی وزرای اصلاح طلب و رای منفی به بیطرف وزیر نیرو در مقابل رای بالای رحمانی فضلی ، بطحایی و برخی دیگر از وزرایی که مورد انتقاد جریان اصلاح طلب بودند این احتمال را تقویت می کند که فراکسیون امید از فراکسیون های رقیب رودست خورده و در حالی که اعضای  فراکسیون امید به همه وزرای پیشنهادی رای اعتماد داده اند ، اصولگرایان عهدشکنی کرده و به وزرای با گرایش اصلاح طلبی رای منفی داده اند و دلیل نامتجانس بودن آرا همین نکته بوده است .

فراکسیون امید باید به صورت شفاف به مردم توضیح دهد که چه موضعی در قبال وزرای پیشنهادی رییس جمهور اتخاذ کرده و با فراکسیون های دیگر به چه توافقی رسیده است.

اگر نظر این فراکسیون مبنی بر حمایت از سید محمد بطحایی بوده است بسیاری از معلمان می خواهند بدانند فراکسیون امید بر اساس چه تحلیل و یا دلایلی به « سید محد بطحایی » رای اعتماد داده است .

« صدای معلم » امیدوار است که هیات رئیس فراکسیون امید در جهت شفاف سازی و استمرار " اعتماد و امید "  در این موارد به جد پاسخ گو باشد . " زمانی که مدیر صدای معلم مجددا درخواست خود را مطرح کرد اطرافیان ( محافظان ) ایشان « علی پورسلیمان » را به عقب هل دادند ."

هیچ فرد و یا مقامی به این گزارش صدای معلم پاسخی نداد .

2 آذر ماه 1396 کنگره  سراسری حزب مجمع عمومی فرهنگیان ایران اسلامی از تشکل های فرهنگیان در « سالن معلم » اداره آموزش و پرورش منطقه 3 تهران برگزار گردید .

پس از سخنرانی « فرج کمیجانی » دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران  اسلامی ، « محمد رضا عارف » نماینده مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن پرداخت .

( این جا )

بخش مهم و اعظم سخنان عارف در مورد « فراکسیون امید » مجلس و به نوعی دفاع از عملکرد آن بود .

پس از پایان سخنان ایشان یکی از حاضران مجلس در کسوت " روحانی " خطاب به عارف چنین گفت :

" مردم به فرمایش شما کارشان را خوب انجام دادند اما پس از انتخابات ریاست جمهوری آن چه که  انجام شده و به ویژه درانتخابات وزرا ء مردم از عملکرد شما راضی نیستند .

( تشویق شدید و بی وقفه حاضران )

نگاهی بر عملکرد فراکسیون امید مجلس در حوزه آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

من میان مردم هستم . مردم سعی می کنند که فرمان را به دست اصلاحات بدهند اما بعدا همان هایی که مخالف اصلاحات هستند همه کاره می شوند !

( تشویق شدید و بی وقفه حاضران )

عارف هم در پاسخ به این فرد روحانی عنوان کرد که فردا در نشست مجمع انجمن اسلامی معلمان این پاسخ شما را خواهم داد .

« صدای معلم » در ادامه نوشت :

" پس از پایان سخنرانی ، مدیر صدای معلم تصمیم گرفت با توجه به آن محمدرضا عارف کوچک ترین اشاره ای به مسائل  و چالش های آموزش و پرورش و معلمان در نشست نکرده بود از نزدیک و در بیرون از سالن ، چند پرسش را به صورت کوتاه با ایشان مطرح نماید .

علی رغم آن که هنگام مشایعت تقریبا خبرنگار و یا معلمی همراه ایشان نبود ؛ مدیر صدای معلم درخواست خود را مطرح کرد .

ابتدا این درخواست با بی اعتننایی عارف رو به رو شد اما زمانی که با اصرار مدیر صدای معلم رو به رو گردید عنوان کرد که بعدا پاسخ می دهم !

زمانی که مدیر صدای معلم مجددا درخواست خود را مطرح کرد اطرافیان ( محافظان ) ایشان « علی پورسلیمان » را به عقب هل دادند ."

هیچ گاه ایشان و یا فردی از سوی ایشان به خاطر این حرکت غیرحرفه ای و غیراخلاقی عذرخواهی نکرد .

در انتخاباتی که در 29 خرداد 1397  در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزار شد ؛ « محمدرضا عارف » با 13 رای به عنوان « رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس »  انتخاب شد .

« صدای معلم » گزارش کرد : ( این جا )

« فاطمه سعیدی » عضو کمیسیون آموزش هم در توئیتی نوشت :

" دکتر عارف با رای اعضای کمیسیون آموزش به ریاست این کمیسیون رسید. امیدوارم روزهای خوبی برای دو حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی در پیش باشد  . "

پرسش « صدای معلم » این است که دستاورد حضور عارف در کمیسیون آموزش مجلس برای معلمان چه بود ؟

در حالی که طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از اقدامات فراکسیون امید ذکر می شود ؛ این تحقیق و تفحص سرانجام به کجا رسید ؟

عملکرد و دستاورد " کمیته ویژه ای " که رئیس فراکسیون امید عنوان می کند برای " معلمان " تشکیل شد به چه نتایجی رسیده و چرا تاکنون به فرهنگیان گزارش کار نداده است ؟

همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید ؛ در سمت چپ آقای عارف ابتدا « فرج کمیجانی » دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی و سپس « داود محمدی » دبیر کل انجمن اسلامی معلمان ایران و نیز نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی نشسته اند .

 نگاهی بر عملکرد فراکسیون امید مجلس در حوزه آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

این دو فرد از کسانی بودند که 4 سال پیش  و قبل از دهمین دوره انتخابات فعلی مجلس ، با نمایندگان تشکل های فرهنگیان ، " میثاق نامه معلمی " امضا کردند .

نگاهی بر عملکرد فراکسیون امید مجلس در حوزه آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

آقای محمدی ، آقای کمیجانی و خانم اولاد قباد بگویند که در مورد این " میثاق نامه " و حرف هایی که زدند چه اقدامات و عملکردی داشته اند ؟

« صدای معلم » در 4 سال گذشته بارها وبارها از این افراد و نیز تشکل های فرهنگیان به جد خواست تا در مورد میثاق نامه معلمی و قول هایی که داده شد پاسخ گو باشند . ( این جا )

 نگاهی بر عملکرد فراکسیون امید مجلس در حوزه آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

" تاکید بر شنیدن صدای معلم که خواستار بهبود وضعیت معیشتی و افزایش کیفیت آموزشی هستند " از اقدامات فراکسیون امید در مجلس ذکر شده است .

آیا واقعا " صدای معلمان " شنیده شد ؟

پایان گزارش/


نگاهی بر عملکرد فراکسیون امید مجلس در حوزه آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

چهارشنبه, 30 بهمن 1398 16:24 خوانده شده: 280 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/11/30 - 17:59
امروز 30 بهمن امتحان آنلاین رتبه بندی رو برای ارتقا رتبه به رتبه عالی دادم - بعد از 25 سال تدریس و مدرک دکترای تخصصی و ارایه بیش از 200 کتاب و مقاله در آموزش و ارزشیابی و روش تدریس، نمره ام 67.5 شد!!!؟؟؟ دو روز هم مرخصی گرفته بودم و منابع بسیار قدیمی و غیر علمی و پر از اشتباه و نقص شان را مطالعه کردم ضمن اینکه از نکات مهم هم خلاصه برداری کردم و از آنها استفاده کردم. این پیام را دریافت کردم:
"شما حداقل امتیاز لازم در صلاحیت حرفه ای (آزمون) را کسب ننموده اید. شما در این مرحله مشمول طرح رتبه بندی نمی شوید."

می توانم در صحن علنی مجلس به تمام ایرانیان ثابت کنم که این کار حضرات هم "ادیت و سانسور و مخفی کردن حقایق" بود. همین نوع تقلب و مهندسی منتقدان خودشان را در "کنکور" و حتی آرای خروجی از صندوق های رای هم دارند.

اگر نتوانستم ثابت کنم از معلمی کنار می روم چون دروغ گفته ام.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/11/30 - 18:00
والا خودشون هم می دونند که توی چهار سال اندازه یک هفته هم درست و حسابی کار نکردند. خجالت داره
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/11/30 - 18:04
امید؟! به فراکسیون امید؟! خخخخخ
پاسخ + +1 0 --
داود 1398/11/30 - 18:06
ظاهرا قدرت به مذاق دکتر عارف شیرین شده که با ناامید کردن هواداران خود در مجلس دهم برای مجلس یاذدهم داوطلب شده است.واقعا در قضایای ابان ماه وگرانی بنزین وسقوط هواپیما و... اصلاح طلبان منفعل عمل کردند.قربان تمیکنت شوم می بین وسربالا مکن دکترخوب و ساکت !!! تو 105 را در فراکسون پشت سرت داشتی وکاری برای هوادارانت نکردی.حالا با چه رویی دوباره کاندید شدی؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/11/30 - 18:08
آقای عارف خجالت نمی کشند با اون کارنامه درخشانشان در مجلس پشت تریبون قرار می گیرند. ایشان نان به نرخ روز خوری را معنی کردند و اگر کشور را دوست دارند باید خود را بازنشسته کنند.
عارف، ابتکار، کلانتری، ... چرا مردم از دست اینها خلاصی ندارند؟ اینا چه دسته گلی به سر مملکت زده اند به عیر از اینکه برای آقازاده هایشان و حسابهایشان را در خارچ کشور رسیده اند. مگه تو انقلاب چه کرده اند اینا که باید اینقد خود را به ما تحمیل کنند؟
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/11/30 - 18:09
راست و شفاف از دیدن این چهره (عارف) حالم به هم می خورد. این مرد فرصت طلب در مجلس چه کار کرده است؟
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1398/11/30 - 21:55
امید ؟ کدام امید؟ امید به گور رفته و به باد رفته؟

امید به گرفتن شکلات به جای امید به شایسته سالاری در اشتغال؟

با شرایط استخدامی مسخره مثل سن و سال؟

لعنت خدا بر گروهان ظالمین

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مورد اجرای بخشنامه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم انتخاب شبکه اجتماعی داخلی مناسب هر مدرسه ، شما خودتان کدام پیام رسان را ترجیح می دهید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور