صدای معلم

" در هفته شوراهای آموزش و پرورش ، استاندار اصفهان از پاسخ به پرسش های صدای معلم خودداری کرد ! "

گزارش مشروح صدای معلم از همایش شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اصفهان

گزارشگر : نرگس کارگری

گروه گزارش/

آن چه در زیر می آید ؛ گزارش مشروح صدای معلم از برگزاری همایش شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اصفهان است که سی ام دی ماه در خانه آموزشی و رفاهی شماره ۳ فرهنگیان استان اصفهان در سالن نقش جهان در ساعت سه و ده دقیقه بعدازظهر  برگزار شد و یک ساعت و نیم به طول انجامید.

در این نشست اجازه ی هیچ گونه پرسشی به خبرنگاران حاضر داده نشد اما  خبرنگاران صدا و سیما پرسش های خود را مطرح کردند .

در پایان نشست استاندار اصفهان به عنوان " رئیس شورای آموزش و پرورش اصفهان " به پرسش های خبرنگار صدای معلم پاسخ نداده و همه را به « محمد اعتدادی » مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان  احاله کرد .

« صدای معلم » در نشست رسانه ای « مجتبی زینی وند » رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش که به مناسبت " هفته ی شوراهای آموزش و پرورش " برگزار گردید قول پیشین این مقام وزارتی را در مورد صدور دستور العمل الزام وزارت آموزش و پرورش به دعوت از همه خبرنگاران و رسانه های حوزه آموزش و پرورش را به ایشان که 2 سال پیش داده شده بود را یادآوری کرد .( این جا )

زینی وند هم در برابر همه خبرنگاران قول داد که این بخشنامه ظرف یک هفته و حداکثر تا پایان دی 1398 صادر خواهد گردید .

با این حال و علی رغم گذشت بیش از یک هفته تاکنون چنین بخشنامه و یا دستور العملی ابلاغ نگردده است .

 

گزارش مشروح صدای معلم از همایش شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اصفهان

اعتباریان ( مجری نشست ) :

در اين كشتي درآ، پا در ركاب ماست درياها

مترس از موج، بسم الله مجراها و مُرساها

با توکل به نام اعظمت

عرض سلام و احترام خدمت شما سروران ارجمند و مدعوین عالیقدر

گرامی می داریم مقدم پر مهر شما را در همایش سراسری شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اصفهان

امروز 30 دی ماه ، مصادف با آخرین روز از هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش. هفته ای که همزمان با یکصدمین سالگرد تأسیس اداره آموزش و پرورش استان اصفهان می باشد. امسال با شعار نگاه ملی ، تحول منطقه ای گرامی داشته می شود .

این نکته را عرض کنم که با توجه به آنکه در نظر داریم زمان جلسه به خوبی رعایت شود و برنامه هایی که پیش بینی شده است رأس ساعت مقرر ، پیش رود ، با کمال امتنان و احترام تقاضا داریم از حضور بزرگوارانی که قرار است از فیض بیاناتشان استفاده کنیم ، اقتضای زمان را بفرمایید. گرامی می داریم یاد و خاطره همه شهدا ، به ویژه شهدای جبهه ی بین المللی مقاومت استفاده می کنیم از بیانات سکاندار آموزش و پرورش استان اصفهان جناب آقای اعتدادی ، مدیرکل محترم اداره آموزش و پرورش استان اصفهان

با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد

 گزارش مشروح صدای معلم از همایش شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اصفهان

اعتدادی:

سلام علیکم و رحمه الله

سپاس و ستایش پروردگار بزرگ را که توفیق داد امروز و در ایام بزرگداشت هفته ی شوراهای آموزش و پرورش و به منظور تجلیل از شوراهای برتر شوراهای آموزش و پرورش در خدمت شما اساتید و بزرگواران خودم باشم در مجموعه آموزش و پرورش استان اصفهان . قبل از هر چیز و در طلیعه ی عرایضم خدمتتان عرض کنم که چون تأکید آقای استاندار بود جلسه را شروع کردیم و دو مرتبه تاکنون به من گفته اند ، جلسه را شروع کنم تا بیایند. ایشان در مسیر هستند و به دستور ایشان جلسه را شروع کردیم و با برنامه زمان بندی که داریم ، ان شاء الله در فرصت محدود و کوتاهی که جلسه ی ما قرار است شکل بگیرد ، سر وقت بتوانیم جلسه را به پایان برسانیم و به این واسطه بنده هم نکاتی کوتاه به جهت آن که می خواهیم از بیانات عزیزان و سایر دوستان محترم و جناب استاندار استفاده کنیم ، چند جمله ای را خیلی کوتاه و مختصر خدمتتان تقدیم می کنم.

اولا جا دارد عرض خوشامد عرض کنم خدمت تمام فرمانداران و بخشداران و سروران ارجمند و اساتید خودم .من از ذکر نام این عزیزان به واسطه ی آنکه یک عده ای در جلسه هستند می بینم و عده ای را ممکن است توانم تشخیص دهم ، از دکر نام فرمانداران و بخشداران و شهرداران عزیز به جهت آنکه خدای ناکرده کسی از قلم نیفتد عبور می کنم. و خیر مقدم ویژه می گویم خدمت این عزیزان که همیشه یار و یاور آموزش و پرورش بودند و در جلسات شورای آموزش و پرورش همیشه فعال درخشیدند و تا امروز نتیجه ی آن را شاهد هستیم. خدمت تمام روسای آموزش و پرورش کل استان و معاونین خودم ، روحانیت معظم ، اعضای محترم شوراهای آموزش و پرورش سراسر استان و مناطق که در جلسه شرف حضور دارند خیر مقدم ویژه عرض می کنم خدمت اعضای شورای آموزش و پرورش استان اصفهان به ریاست آقای دکتر رضایی ، خدمت جناب آقای نصر ، رییس محترم شورای شهر و عضو شورای آموزش و پرورش استان اصفهان ، جناب آقای صبوحی ، مدیرکل محترم اقتصاد و دارایی، جناب آقای دکتر ملا احمدی ، عضو شورای آموزش و پرورش ، سرکار خانم دکتر فرشاد ، مدیر کل محترم بهزیستی که امروز دعوت ما را پذیرفتند و ما فراوان به ایشان و مجموعه ایشان زحمت داده ایم. جناب آقای مهندس میربد ، مدیر کل محترم نوسازی و تجهیز مدارس استان که زحمت کشیدند و شرف حضور دارند. جناب آقای سجاد ، عضو شورای آموزش و پرورش و مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری که خدمتشان هستیم و زحمت کشیدند در این جلسه شرف حضور دارند. عذرخواهی می کنم اگر اسم کسی را از قلم انداختم. مجددا خیرمقدم عرض می کنم خدمت تک تک عزیزان. فرمانداران و بخشداران عزیز و اعضای محترم شوراهای آموزش و پرورش.

بنده عرایضم را در دو بخش البته خیلی کوتاه تقدیم حضورتان می کنم. در بخش اول ، قانون شوراهای آموزش و پرورش ، مصوب دی ماه 1372 توسط مجلس محترم شورای اسلامی وظایفی را تعیین کرده است برای این شورا  سیاست گذاری ، اجرا و نظارت از جمله وظایف اصلی شوراهای آموزش و پرورش هستند و اهدافی را شوراهای آموزش و پرورش دنبال می کنند. 15 مورد هدف گذاری شده است. بنده به خاطر ضیق وقت از ذکر همه ی آن ها معذور هستم . فقط اشاره می کنم به چند هدف.

کاهش تمرکز ، تحقق مشارکت مردم ، نظارت مردم ، عدالت آموزشی ، مشارکت دستگاه ها و سازمان ها  و گسترش فضاهای آموزشی جزء اهداف 15 گانه شوراهای آموزش و پرورش بودند که اشاره ای مختصر به آن را داشتم. با قانون شوراهای آموزش و پرورش ، تشکیل شده از 22 ماده ، 21 تبصره  و 28 بند .

کلیه ابعاد مطرح شده در 22  ماده قانونی در جهت ارتقای کیفیت آموزش و پرورش پیش بینی شده در کنار مشارکت و نظارت مردم. ذیل قانون در واقع شوراهای آموزش و پرورش که استحضار دارید و دنبال هم می کنید کارگروه هایی تشکیل می شود و این کارگروه ها در واقع مواردی را که قرار است در شوراهای تصویب شود را هماهنگی می کنند و از فیلترها عبور می دهند تا به شورای آموزش و پرورش برسد. در واقع این کار یکی از کارهای مفیدی است که باید در شوراهای آمزوش و پرورش به بحث و تبادل نظر گذاشته شود. با نمایندگی دستگاه های بیرونی.

بخش دوم عرایضم مربوط به وضعیتی ست که ما در آموزش و پرورش استان اصفهان در سال 97 داشتیم. در سال 97 ، 331 جلسه در کل استان ، شورای آموزش و پرورش با ریاست فرمانداران عزیز و بخشداران و اعضای محترم شورا ، ائمه ی محترم جمعه شکل گرفته . مجموعا 2039 مصوبه داشتیم در مباحث آموزش و پرورش ، اداری ، مالی و عمرانی و نوسازی و پژوهشی. به لطف خدا و با همتی که صورت گرفته ، مجموعا 90 درصد از مصوباتی که در طول سال 97 شوراهای آموزش و پرورش داشته به وقوع پیوسته خدمتتان عارضم که در استان اصفهان مجموعا 36 شورا تشکیل می شود با اعضای برابر با 531 نفر.

جا دارد مجدا تقدیر و تشکر داشته باشم از فرمانداران عزیز که موضوع آموزش و پرورش را همیشه در اولویت کارهایشان قرار داده اند. به جهت این که دوستان عزیز ما ، فرمانداران محترم به اهمیت آموزش و پرورش در جهت توسعه ی پایدار پی برده اند و بارها و بارها بنده حضورا در شوراهای آموزش و پرورش رسیده ام و متوجه دلسوزی و همدلی فرمانداران عزیز در توسعه ی آموزش و پرورش شاهد و نظاره گر این اتفاق بوده ام.

ما امروز در این جلسه در واقع به میمنت و به پاس زحماتی که همه ی شوراها کشیده اند در استان اصفهان تشکیل شده . اما با توجه به شاخص هایی که تعیین شده از طرف وزارت آموزش و پرورش و به ما بالاغ شده است ما ناگزیر با توجه به ان شاخص ها ، تعدادی از شوراهای شهرستان ها را به عنوان شوراهای برتر انتخاب کردیم که در طول جلسه و با حضور استاندار معزز استان تقدیر می شوند و تشکر و قدردانی به عمل می آید.

فقط ای نکته را در پایان عرایضم خدمتتان تقدیم کنم که با تصویب شورای آموزش و پرورش شاهدش هستید و هستیم که نگاه فرابخشی به دستگاه عظیم آموزش و پرورش صورت گرفت و این اتفاق میمون و مبارک هست برای ما به جهت اینکه اعتقاد داریم که آموزش و پرورش و مجموعه آموزش و پرورش و کاروان آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند بار سنگین تعلیم و تربیت را به دوش بکشد . سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هم ترکیبش همین است. همراهی دستگاه ها ، نهادها ، ائمه محترم جمعه و همه ی کسانی که می توانند بیایند و به مجموعه آموزش و پرورش کمک و خدمت کنند. خیرین محترم همه و همه این باعث شده که امروز نگاه به آموزش و پرورش ، نگاه فرابخشی باشد .

بر محمد و آل محمد صلوات

 گزارش مشروح صدای معلم از همایش شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اصفهان

اعتباریان :

سپاس و تقدیر فراوان از استاد اعتدادی مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان اصفهان و دبیر شورای محترم آموزش و پرورش استان

ضمن اینکه عرض می کنم که عزیزان بزرگواری که قرار است از فیض بیاناتشان بهره مند می شویم ،  با کمال امتنان و احترام رعایت زمان را خواهند نمود. و برنامه ها را پیش خواهیم برد .

دعوت می کنم از فرماندار ارجمند ، رییس شرای شهر شاهین شهر ، جناب آقای مهندس تاجمیری که از بیاناتشان بهره مند می شویم. به برکت صلوات بر محمد و ال محمد

 

 اعتدادی:

 البته عرض کردم خدمت همه بنده عذرخواهی می کنم . خیر مقدمی داشته باشم خدمت ائمه ی محترم جمعه ، جناب آقای هاشمی ، امام جمعه شاهین شهر که در این جلسه شرف حضور دارند.

 گزارش مشروح صدای معلم از همایش شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اصفهان

تاجمیری :

در آستانه ی دهه ی فجر انقلاب اسلامی که طی آن حرکت متأخر همه ی مردم ایران ، متعاقب بیش از یک قرن تلاش و مجاهدت در مسیر دستیابی به آزادی و پیشرفت و رهبری بزرگ مجد و اصلج قرن 20 ام ، امام خمینی با شعار هدف معنابخشی به زندگی برای ملت عزیزمان رقم خورد و دولت و ملت پر افتخار جمهوری اسلامی بهترین ها من جمله آزادی ،امنیت و عزت را از خدای متعال طلب می کنیم. و همه ی ما در گام دوم این حرکت سرنوشت ساز ، نسبت به منافع کشور ، نظام و مردم مسئولیت داریم.

من خیلی کوتاه عرایضم را در سه بند عرض کنم. اشاره ی کوتاهی به اوضاع آموزش و پرورش و شورا و موقعیت شورای آموزش و پرورش شهرستان و چند نقطه نظر و پیشنهاد مرتبط.

طبیعی ست که گرامیداشت نهاد قانون شوراهای آموزش و پرورش با قریب 3 دهه تجربه و سابقه ، در تشکیلات معطم تعلیم و تربیت کشور که از آن به عنوان فصل مشترک دولت و ملت نام برده می شود هم ضرورت دارد و هم گویای نیازهای فرابخشی آموزش و پرورش هست و هم نماد مشارکت آمده و از الگوهای اعتقادی و الزامات اجرایی و هم یادآوری کننده ی اصل مسئولیت و پشتیبانی همگانی ، از امر خطیر تعلیم و تربیت است. البته در مقام واقعیت فراموش نکنیم که ما آموزش و پرورش الان را یکی از مصادیق مصون جامعه پذیری در جامعه می شناسیم و این مهم امروز مشهودی با مثال ها و باورهای جدیدی مواجه شده است که بخواهیم به آن بپردازیم و مدیریت کنیم  و در واقع حفظ و تداوم و انتقال ارزش های ملی و اعتقادی و قانونی از نسل دانش آموز را داشته باشیم ، حتما باید از امکانات و قوانین تجدید نظر کنیم. این شاکله به هر جهت پذیرفته شده است . در این مسیر تلاش می شود ظرفیت های آموزش و پرورش هم برگردد.

در شهرستان پیشرو و پر افتخار شاهین شهر و میمه که در آستانه ی 300 هزار نفر جمعیت است. از موقعیت جغرافیایی و ارتباطی خاصی نزدیک به مرکز استان دارای تنوع فرهنگی و جمعیتی ، دارای رتبه های ممتاز در شاخص های رسمی و استانی دارد و بخش های مختلف از جمله  ، رتبه ی اول توسعه ی استانی بین شهرستان های استان هستیم و همین طور رتبه ی اول استان در میزبانی از جمعیت با سواد و جمعیت 6 سال به بالای باسواد  و در حوزه های خاص آموزش و پرورش ظرفیت خاصی هست. دو سه مورد را فقط اشاره می کنم.

جمعیت 40 هزار نفره ی دانش آموزی ، جمعیت 2 هزار نفری فعال فرهنگی ، بیش از 120 فضای آموزشی ، اهتمام خانواده ها به سرمایه گذاری در امر آموزش که تحصیل 19 درصدی جمعیت دانش آموزی را در مدارس غیر دولتی رقم زده و رتبه ی دوم استان را در جلوتر بردن در برنامه ی ششم توسعه به دست آورده ایم. توسعه ی متداوم رشته های تحصیلی و سهم 48 درصدی هنرجویان فنی و حرفه ای و کاردانش و نردیک به هدف گذاری قانون برنامه که 50 درصد است . در عین حال از چالش هایی که در استان در شورای آموزش و پرورش در جریانند ، و شرایط توضیح آن نیست من جمله کمبود امکانات و کمبود نیروی انسانی ، آمار بالای بازنشستگان محترم فرهنگی ، بالا بودن میانگین سنوات فرهنگیان ، چالش های فراروی عمده فرهنگیان و بافت خاص فرهنگی شهرستان . رشد 6 درصدی جمعیت دانش آموزی و از حیث میانگین استان ، بالا بودن رشد نسبت به میانگین استان و مهاجر پذیری که در مجموع اینها باید از تمامی متولیان تشکر نمایم. از مدیریت شایسته و فرهیخته آموزش و پرورش شاهین شهر جناب آقای اسماعیل زاده ، به ویژه در تأمین مقدمات سال تحصیلی علی رغم ایجاد ، فرصت آموزش و پرورش برای ردیف 3000 نفر دانش آموز جدید ، 400 نفر کمبود نیروی آموزشی ، رییس آموزش و پرورش بخش میمه ، خیرین و مجمع خیرین استان ، اداره کل محترم نوسازی و به هر حال اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان ، البته ما برادریمان را به اداره کل ثابت کردیم و اعتبارات آموزش و پرورش را در کمیته برنمه ریزی نسبت به سال قبل ، نزدیک به 3 برابر افزایش دادیم ، علی رغم موانع و مشکلاتی که داشتیم .

حضور استاندار در ساعت 3:40 دقیقه

صلواتی عنایت بفرمایید.

با کسب اجازه از محضر استاندار محترم  ،اگر اجازه دهید یکی دو مورد از عرایض بنده مانده است که به استحضار دوستان برسانم.

رضایی ( استاندار اصفهان ):

بفرمایید .

 گزارش مشروح صدای معلم از همایش شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اصفهان

تاجمیری:

اجرای بند 3 ماده 13 که ، 5 درصد عوارض صدور پروانه ساختمانی ، در شهرداری ها هست. دوستان مطلع هستند که مصوبه ی جدید را در ابتدای همین ماه جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. که پیگیری اجرای آن بتواند در شورای استان راه گشا باشد . دولت مجاز شد که یک درصد سود خالص بانک های دولتی را به برنامه های توسعه ی آموزش و پرورش و مطالبات فرهنگیان اختصاص دهد.

اصلاحی راجع به فروش املاک مازاد ساختار آموزش و پرورش ایجاد شده و در واقع امکان اجازه ی اماکن آموزشی را اجاره بدهند در ساعات غیر رسمی آموزش و همین طور معاف شدن تغییر کاربری ها از عوارض شهرداری در کمیسیون ماده ی 5 که این موارد هم در واقع نقطه نظرات و پیشنهاداتی به نظرم رسید به سمع و نظر دوستان برسانم.

 حضور حاج آقای هاشمی ، امام جمعه محترم شاهین شهر  که تنها امام جمعه محترمی هستند که در بین همه ی ائمه ی جمعه حضور پیدا کردند ، بنده تقدیر می کنم و از ایشان از مراتب فضل و اهتمام ایشان به موضع فرهنگیان از هسته ی تعلیم و تربیت است. از باب تضییع وقت عذرخواهی می کنم و امیدوارم همه ی ما در راستای تحقق اهداف ملی و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ، توجه خاص و مطالبه ی مردم در انجام مسئولیت حرفه ای و امر خطیر آموزش و پرورش توفیق داشته باشیم به برکت صلوات بر محمد و ال محمد.

 

اعتباریان :

 سپاس فراوان از حضور جناب مهندس تاجمیری ، فرماندار محترم و رییس شورای آموزش و پرورش شاهین شهر.

جا دارد عرض خیر مقدم داشته باشم حضور نماینده ی محترم هیئت دولت در استان و استاندار معظم اصفهان ، جناب آقای دکتر رضایی که همراهان و معاونین محترمشان هم در محفل و جلسه ی ما حاضر شدند و حضورشان عذض خیر مقدم داریم. ان شاء الله در ادامه ی برنامه استفاده خواهیم کرد از بیانات  ،نماینده مدیران محترم آموزش و پرورش استان ، جناب آقای کمال ، مدیر محترم آموزش و پرورش ناحیه 4 اصفهان.

حق داده به ما وعده ی خیر و حسنات

هم وعده ی جنات سراسر نعمات

خواهی که نصیب تو شود این برکات

بفرست مدام بر محمد صلوات

گزارش مشروح صدای معلم از همایش شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اصفهان

کمال :

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه ی بزرگواران حاضر در جلسه و با کسب اجازه از شما به ویژه ریاست محترم شورا ، استاندار محترم و مدیر محترم آموزش و پرورش .

ابتدا لازم هست که بنده به عنوان نماینده ی مدیران استان در شورا حضور دارم از زحمات شورای استان ، به ویژه وقت گذاری ، اخلاق مداری ، منش و شخصیت فرهنگی و دغدغه های استاندار محترم که واقعا متفاوت می اندیشند. متفاوت عمل می کنند  و در بخش آموزش و پرورش به عنوان یک فرهنگی و عضو کوچکی از خانواده ی بزرگ آموزش و پرورش تقدیر و تشکر می کنم.

در بحث قانون شوراهای آموزش و پرورش ، شاید ادعا بشود کرد که یکی از ابزارهایی که مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی هست ، قانون شوراهای آموزش  و پرورش هست که 26 سال پیش ، با نگاه توسعه ی درست و اساسی که از آموزش و پرورش باید شروع شود . این قانون تصویب شده . من خیلی مختصر خدمتتان عرض کنم که در ماده ی 8 این قانون ، 22 وظیفه  برای این شورا مشخص شده . تقریبا جامع و کامل همه ی وظایف آموزش و پرورش در این ماده ی قانونی دیده شده . از بحث مسائل مالی ، رفاهی ، منابع انسانی ، ارتقای آموزش نیروی انسانی ، جذب همه ی دانش آموزان لازم التعلیم واقعا جای تقدیر و تشکر از بزرگان را داریم .

در نظر گرفتن نماینده ی عالی دولت و همین طور نماینده ی مقام معظم رهبری در صدر این شورا ، واقعا نظامت و قدرت خاصی به این شورا داده است. اما من مواردی را خدمت بزرگان جلسه خواهش دارم با توجه به این که عمده ی مشکل ما در آموزش و پرورش استان اصفهان ، حول 2 بحث شکل می گیرد: یکی بحث فضا و تجهیزات و دوم نیروی انسانی که با این وضعیت استان اگر اقدامات و عملکرد خوب شورای آموزش و پرورش نبود ، الان غیر از این بود.

اما در بحث قانون شوراها ، استدعایم این است که ، این قانون با توجه به اینکه آیین نامه اجرای آن هم در چهار سال بعد یعنی 1376 تصویب شده ، ولی هنوز بسیاری از ظرفیت های آن ، واقعا کشف نشده و به آن پرداخته نشده است. من اشاره می کنم ، ماده 13 هنوز به طور کامل انجام نشده ، نگاه توسعه مدارانه ای هم که گفتم ، سنوات بعد ، فرض تبصره 2 ، در آمدها بعد که آمده مالیات بر ارزش افزوده و تجمیع مالیات ها اصلا حدف شده ، که شاید اگر آن بود ، بخشی از مشکلات مالی ما حل بود. ماده 16 ، هنوز به طور کامل  ،معطل مانده ، ماده 18 که می توانست فضاها را بسیار تأمین کند ، هنوز انجام نشده و باز هم متأسفانه در قانون جامع مسکن تبصره های 4 گانه این قانون حذف شده که ان شاء الله امیدوارم این قانون اجرایی شود.

من فقط خدمت بزرگان جلسه می گویم که دو تا خواهش جناب استاندار از محضر شما بزرگوار دارم. یکی اینکه دستور بفرمایید ، کمیته ای تشکیل شود و ظرفیت های معطل این قانون ان شاء الله بررسی شود و شما که الحمد لله در کشور شهره هستید به نگاه بلند توسعه  ،به خصوص توسعه در مبنای آموزش و پرورش  ،از بستر آموزش و پرورش ان شاء الله پرچم دار حداقل اجرای ماده ای مثل ماده ی 16 که در استان اصفهان همیشه پیش قراول بوده باشید.

دومین خواهشم این است که با توجه به اینکه خیرین  آمدند کمک دولت و نگاهشان این است باز هم دستور دهید ، کمیته ای تشکیل شود که ما واقعا شرمنده خیری که آمده است همه ی هستی خود را گذاشته است و کاری انجام داده و ما در بحث مسائل خدمات و انشعابات و شبکه گذاری می مانیم . هم ما نمی توانیم از ان فضا استفاده کنیم. هم نگاه خیر این است که من آمدم کمک دولت ، چرا دولتی ها با هم نیستند ! و نکته ی آخر در خصوص آموزش و پرورش شهر اصفهان ، این نکته را بگویم که آموزش و پرورش نواحی 6 گانه شهر اصفهان ، با داشتن 40 درصد دانش آموز ، از 40 درصد فضا و نیروی انسانی برخوردار نیستند و شاید کم بهره تر از همه ی مناطق و نواحی هستند . به برکت صلوات بر محمد و آل محمد

اعتباریان:

با تشکر از برادر ارجمندم جناب آقای کمال ، در خدمت رییس شورای شهر استان اصفهان ، جناب آقای دکتر نصر هستیم.

با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد

پیاده سازی و ویرایش : نرگس کارگری

ادامه دارد


گزارش مشروح صدای معلم از همایش شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان اصفهان

چهارشنبه, 09 بهمن 1398 19:01 خوانده شده: 272 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور