صدای معلم

" شادی فرهنگیان و فرصت با هم بودن در شب یلدا "

شبی به یاد ماندنی در آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

برگزاری شب یلدا در در آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری و گزارش صدای معلم

جمعه 29 آذر  سالن همایش های فدک واقع در آموزش و پرورش شهر ری میزبان فرهنگیان و بازنشستگانی بود که برای " شاد بودن " و " فرصت با هم بودن " و به مناسبت " شب یلدا " دور هم گرد آمده بودند .

تاکنون آن چه از آموزش و پرورش این ناحیه و سایر مناطق در صدای معلم منعکس شده است حاکی از انتقادات فراوان همکاران و معلمان به عملکرد مسئولان و مدیران آموزش و پرورش این ناحیه و یا سایر نواحی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان ها استان تهران بوده است اما برگزاری چنین مراسمی آن هم در جنوبی ترین نقطه تهران ، گامی مثبت و قابل تقدیر از سوی مسئولان آموزش و پرورش این ناحیه در افکار عمومی فرهنگیان تلقی می شود .

میزبان این مراسم ، « مجتبی قریشیان » مدیر عامل تعاونی مصرف فرهنگیان تهران بود .

برگزاری شب یلدا در در آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری و گزارش صدای معلم

وی در سخنانی ضمن اشاره به سنت های ایرانی و لزوم پاسداشت و حراست از آن ها گفت :

مسئولان ما " به خواب زده " هستند و توجه کافی به مطالبات بازنشستگان به عنوان سرمایه اجتماعی ندارند .

وی هدف از برگزاری چنین مراسمی را دو عامل برشمرد و گفت :

شب یلدا از اعیاد بزرگ و باستانی ایرانیان است .

دیگر آن که عاملی باشد برای همگرایی و همدلی بین فرهنگیان به ویژه قشر بازنشستگان .

قریشیان از همکاری و همراهی « حسن خلیل آبادی » رئیس شورای شهر ری در برگزاری این مراسم قدردانی کرد .

قریشیان ضمن انتقاد از رویکرد صدا و سیما در برخورد با مسائل و آسیب های اجتماعی عملکرد آن را ضد شادی و نشاط اجتماعی ارزیابی کرده و تصریح کرد که این رسانه سراسری در برخی موارد مروج خشونت در جامعه است .

در ادامه دو فرهنگی به اجرای موسیقی سنتی با نواختن دف پرداختند که با تشویق حاضران به روبه رو گردید .

از نکات قابل توجه در این مراسم صمیمی و شاد توجه به کودکان و شادی آنان بود به گونه ای که حاضر به ترک سن نبودند .

در این مراسم یکی از بازنشستگان فرهنگی که برای مسابقه به روی صحنه به زحمت و با کمک " عصا " آمده بود به فرهنگیان گفت که 40 سال معلمی کرده است و همکاران می گویند که من آدم سنگینی هستم اما آمده ام که بگویم :

" شاد باشید  "

برگزاری شب یلدا در در آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری و گزارش صدای معلم

برگزاری شب یلدا در در آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری و گزارش صدای معلم

برگزاری شب یلدا در در آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری و گزارش صدای معلم

پایان گزارش/


برگزاری شب یلدا در در آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری و گزارش صدای معلم

شنبه, 30 آذر 1398 13:56 خوانده شده: 623 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
شاکی 1398/09/30 - 15:19
البته سیطره انجمن اسلامی معلمان مادام العمر شهرری بر ناحیه2 شهرری دیگر مجال شادی را برای فرهنگیان شایسته این شهرستان باقی نگذاشته!!رئیس این ناحیه متاسفانه فرد دمدمی مزاجیه و اصلاً روی حرفش نمیشه حساب کرد...اختیار انتصاب یک مدیر کانون رو هم از خودش نداره و باید با زعمای انجمن اسلامی معلمان مشورت کنه...کلاً این ناحیه شده بنگاه کارپردازی انجمن اسلامی معلمان !!هرکس تو این منطقه مسوولیتی داره حتما باید یه جورایی وصل باشه به انجمن اسلامی معلمان و در برنامه های انجمن شهرری پشت میز پذیرش بشینه و کیک و ساندیس پخش کنه...!!آقای مدیرکل لطفا فکری به حال ری بکنید!!و ری را به جوانان شایسته ی بومی این شهر بسپارید...یکبار به سیطره ی انجمن اسلامی بر ادارات این شهر پایان بدهید تا شادی واقعی به آموزش و پرورش این شهر برگردد!!اینا شادی انجمنی هاست!!
پاسخ + 0 0 --
م.ک 1398/10/02 - 17:10
من به عنوان یک فرهنگی ؛ که این عنوان را نیز جامه ای نمی دانم که بر قامت ناساز بنده راست بیاید؛ معتقدم مشکلات ما از آن جا نشات می گیرد که اگر مخالف میل ، خواسته ، نظر و رای خود ؛ کلامی ، رفتاری و تصمیمی ، بشنویم و ببینیم ؛ گو آن کلام و رفتار و تصمیم، همه خیر باشد و حق ؛ آن را ناراست خوانده، و تلاشی ناخودآگاه در ما شکل می گیرد که آن کلام و رفتار و تصمیم را خلاف حق جلوه دهیم ، غافل از آن که این مسولیتی خطیر است و گناهی بزرگ.
بنده هم این گونه بوده و هستم آن گونه که خلاف میلم را تاب نمی آورم اما از هر فرصت بهره می برم تا میزان این نقیصه را در وجود خود بکاهم
پدرعزیزم نیز عمر خویش را صرف بارور کردن بذر فرهنگ در این جامعه کرده است از دیرباز با جامعه فرهنگیان مراودات بسیار داشته ام در شادی های معنوی و لذت های روحی حاصل از شغل پیامبران ، در مشکلات شان ؛ به خصوص مشکلات اقتصادی شان ؛از مناعت طبع ایشان لحظه ای دور نزیسته ام.
پاسخ + 0 0 --
م.ک 1398/10/02 - 17:11
مدح نگفته ام و مذمت هم نکرده ام چرا که در تشخیص صواب و نا صواب هنوز به آن درجه از عیار نرسیده ام.
یازده سال است که در ناحیه دو شهر ری مشغول خدمت هستم ، هیچ گاه با اداره ، مدیریت ، اداره کل و وزارت خانه و... ارتباط نداشتم وبه تفاوت میان واژه ها فکر خود را مشغول نساخته ام چرا که می دانم همه در یک راستا و در خدمت آموزش و پرورش در جهت ساخت آینده ای درخشان برای آینده سازان این کشورهستیم و در پی آن که هر سال بهتر ازگذشته باشیم .
نمی گویم مدیران قبل چه کردند و چه می توانستند بکنند که به هر دلیل از آن باز ماندند چرا که خود در جامه معلمی چنان ام که ایشان در مقام خویش.
نادر زمان هایی پیش می آمد که به عنوان یک معلم ، وجود ریاست یا مدیریت اداره را ملموس احساس کنم اما خدمات ایشان قابل مشاهده بوده و هست و منکر آن جز طبل رسوایی خویش نخواهد کوفت.
پاسخ + 0 0 --
م.ک 1398/10/02 - 17:13
در دوسال گذشته بنده اگر چه از کلاس به ندرت خارج می شدم تغییراتی را حس می کردم و هرچه پیش تر می رفتم همه موارد را بر وفق تر و موافق تر باپیشرفت های آموزشی می دیدم؛ مداخله های به هنگام ، حمایت های به جا، تذکر به کسانی که واقعا به جا تر از آن تذکر امکان نداشت و... .
بر آن شدم علت را بیابم تا رسیدم به مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو شهر ری ایشان را ندیده بودم _کم خارج از کلاس دیده می شوم_ شخصی را دیدم که مشغول رفع مشکل پیر زنی در دفتری شیشه ای بود که شخصی از اتباع با معلولیتی مشهود به سختی به سمت در می رفت که ایشان به یاری فرد معلول در را باز کرد و به پیشواز شخص رفت و دست گیر و همراه؛ ایشان را به اتاق آورد ، پرسیدم می توانم با رییس صحبت کنم
پاسخ + 0 0 --
م.ک 1398/10/02 - 17:13
و این بود که من پس از یازده سال اول بار مدیر و رییس اداره را ملاقات کردم متوجه دغدغه ایشان شدم نسبت به امر آموزش و طرح های ناب ایشان در جهت بهبود فرایند آموزش ؛ ریشه یابی مشکلات و راه کارهای فوق العاده ایشان؛ واقعا پس از سال ها گرد رنج نادیده گرفتن همگان ؛ چه مردم چه دولت مردان؛به معلم بودن و به معلم ماندن خود افتخار کردم ، پس از سالیان دراز به واقع پای درس حق می نشستم در هر کلام اشتباهات مرا در برداشت از مفاهیم و زحمات زحمت کشان عرصه خدمت اصلاح می کرد و مورد به مورد از افراط و تفریط بازام می داشت _ حتی در مورد اظهار نظر راجع به اظهار سعادت بنده در هم کلامی با ایشان.
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1398/10/02 - 23:22
جناب "م.ک"این امامزاده ای که شما پیدا کرده ای کور میکنه که شفا نمیده...دورتادورش رو عناصر گروهک موسوم به انجمن اسلامی معلمان شهرری گرفته اند و حرف و عمل این فرد اصلاً قابل اعتنا نیست...شرافت یک تعریفی داره!!شما به آدمی که یه حرفی میزنه و بعدش زیرش میزنه و به روی خودش هم نمیاره چه نمره ای از شرافت میدهید؟!این آقا اختیار انتصاب یک مسوول کانون رو از خودش نداشت!!چگونه میتونه اختیار اداره ی یک منطقه رو داشته باشه...!!بس کنید این خیمه شب بازی هار و بابا!!مدیرکل هم این بابا رو نمیخواد ول نمی کنه بره!!
پاسخ + 0 0 --
م.ک 1398/10/02 - 17:14
دوباره بازگشتم به انگیزه اولیه ؛روزگاری که به انگیزه ساختن جامعه ای باغرور و با شکوه در ابتدای خدمتم پا به عرصه گذاشتم؛ دیدم که دیده شده ایم ..._ این کلام با شرک متفاوت است ، این دیده شدن دیده شدنی است در راستای همدلی و هم افزایی جهت رسیدن به مطلوب.
دیدارها بیش تر شد و می دیدم که برخلاف روزگار که همگان در پی اثبات خویش و کار خویش اند برای مقاصد و اهداف ذهنی شان ایشان از هر بوق و کرنا کردنی می پرهیزد وسعی بر این دارد با قلم کشیدن بر سر خویش و در سکوت بیش ترین خدمت را از هر قسم که باشد پیشه کند تا چرخ های فرهنگ ساز کشور روان تر بچرخد دغدغه اش این است که غم نان ؛ شرایط بد محیطی و ... هیچ یک ، هیچ کس را از تحصیل باز ندارد نمی دانم راضی اند یا خیر ولی خود از زبان ایشان در جمع مدیران شنیدم که مدیران و اهالی مدرسه را موظف ساخت تا لیست کسانی که مشکلی در زندگی و ... دارند که از تدریس بازشان می دارد با ذکر نام و آدرس به ایشان تحویل دهند که در غیر این صورت مسول اند و کوتاهی آنان قابل گذشت نخواهد بود
پاسخ + +1 0 --
م.ک 1398/10/02 - 17:15
که غم نان ؛ شرایط بد محیطی و ... هیچ یک ، هیچ کس را از تحصیل باز ندارد نمی دانم راضی اند یا خیر ولی خود از زبان ایشان در جمع مدیران شنیدم که مدیران و اهالی مدرسه را موظف ساخت تا لیست کسانی که مشکلی در زندگی و ... دارند که از تدریس بازشان می دارد با ذکر نام و آدرس به ایشان تحویل دهند که در غیر این صورت مسول اند و کوتاهی آنان قابل گذشت نخواهد بود.و فرمایش همیشگی ایشان همیشه در گوش بنده به صدا در می آید که به مدیران مدرسه می گویند اگر کسی گرسنه آمد مدرسه ،عیب نیست ولی اگر گرسنه به منزل بازگشت ما مسول ایم ؛ اگر دانش آموزی با لباس و کفش پاره به مدرسه آمد و با همان جامه و کفش بازگشت ما مقصریم ؛ ما ملجا و پناه گاه این عزیزانیم.
پاسخ + 0 0 --
س.م 1399/02/05 - 22:05
ببخشید وقت شریفتان را میگیرم این رئیس بعد از دو سال هنوز اجازه انتخاب معاون پرورشی برای این اداره را نداشته . چون مجوز از طرف انجمن صادر نشده . و متاسفانه دو سال با سرپرست اداره میشه. باند بازی را تعطیل کنید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور