صدای معلم

" « صدای معلم » ضمن دعوت مجدد از همه تشکل های فرهنگیان به شفاف سازی در مورد عملکرد از آنان دعوت می کند تا در این گونه نشست ها به جای برگزاری مراسم رسمی و اداری و اعمال " تربیون های یک طرفه " از نقد عملکردشان توسط منتقدان و رسانه های مستقل استقبال کنند "

مجمع فرهنگیان ایران اسلامی به جای تعریف از " خودش " در مورد عملکرد گذشته پاسخ گو باشد !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

نقد صدای معلم در مورد عملکرد مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

هنوز هیچ یک از تشکل های فرهنگیان که در  گزارش صدای معلم به عملکرد آن ها اشاره گردید در مورد آن واکنشی نشان نداده و پاسخی نداده اند . ( این جا )

هنوز مسئولان این تشکل ها در مورد قول هایی که در مفاد " میثاق نامه معلمی " آمده بود گزارش و یا گردش کاری ارائه نکرده اند .

نقد صدای معلم در مورد عملکرد مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

همچنین این تشکل در مورد عملکرد خود در 6 سال گذشته در مورد حمایت از وزرای آموزش و پرورش به ویژه « محمد بطحایی » که به دفاع موکد و بلاقید و شرط از وی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش پرداخت توضیحی ارائه نکرده است .

« مجمع فرهنگیان ایران اسلامی » در مورد عمکرد سه تن از افراد منتخب در صندوق ذخیره فرهنگیان که مورد حمایت این تشکل و نیز از اعضای این تشکل هستند پاسخ گو نبوده است .

همین وضعیت در مورد 3 فرد از اعضای منتخب در شورای عالی آموزش و پرورش نیز صادق است .

روز گذشته ، کانال مجمع فرهنگیان ایران اسلامی نوشت :

" سومین کنگره سراسری مجمع فرهنگیان ایران اسلامی روز پنجشنبه  پنجم دیماه ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

مغیثی مسئول کمیته اطلاع‌رسانی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی ضمن اعلام این خبر گفت: این کنگره در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش منطقه ۳ شهرتهران برگزار خواهد شد.

او با اشاره به دعوت  از اصحاب رسانه، شخصیت های سیاسی، فرهنگی و نمایندگان منتخب اعضای مجمع به منظور حضور در این نشست ادامه داد: در این کنگره فرج کمیجانی دبیر کل حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی گزارشی از عملکرد یکساله حزب را ارائه خواهد داد.

مغیثی ا‌دامه داد: با توجه به اساسنامه حزب و لزوم انتخاب مجدد بازرسان حزب در این کنگره سراسری جهت انتخاب بازرسین از اعضای دارای حق رای کنگره رای‌گیری صورت گرفته که مطابق مفاد اساسنامه سه نفر به عنوان بازرس اصلی و دو نفر به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

گفتنی است در این کنگره 36 نفر از اعضای شورای مرکزی، اعضای هیات رئیسه مجمع فرهنگیان استان‌های کشور و  از اعضای کمیته‌های استانی، اطلاع‌رسانی، زنان، دانشگاهیان، پشتیبانی، آموزش، جوانان، شورای راهبردی و  دفتر سیاسی حزب هر کدام 10 نفر شرکت کرده و در انتخابات بازرسان شرکت خواهند داشت.

لازم به ذکر است که مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از تشکل‌های اصلی اصلاح طلب است که هم به لحاظ سیاسی و هم از حیث صنفی پایگاه قابل توجهی در میان فرهنگیان دارد. "

پرسش « صدای معلم » از مسئولان این تشکل آن است که بر اساس کدام مستندات و شواهد به چنین استنتاجی رسیده اند ؟

نقد صدای معلم در مورد عملکرد مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

احتمالا مسئولان این تشکل موفقیت اعضای مورد حمایت خویش در راه یابی به صندوق ذخیره فرهنگیان و نیز  شورای عالی آموزش و پرورش را مورد نظر قرار داده است .

اما این دوستان باید بدانند که مشارکت کم تر از 25 درصد ( 23 درصدی )  برای انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان و میزان آرای آنان در این مشارکت حداقلی نمی تواند دلیلی بر این مدعا باشد . ( این جا )

« صدای معلم » پس از برگزاری انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان در گزارشی نوشت : ( این جا )

"اکنون با توجه به میزان مشارکت حدود 180 هزار نفری از حداقل  800 هزار عضو صندوق ذخیره فرهنگیان ( 88 درصد فرهنگیان کشور عضو این صندوق هستند ) که مشارکت کم تر از 25 درصد را گواهی می دهد؛ این پرسش جدی مطرح است که آیا افراد منتخب می توانند نماینده قانونی و واقعی اعضای صندوق باشند ؟

همچنین میزان مشارکت فرهنگیان در انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش کم تر از 10 درصد بود .

نقد صدای معلم در مورد عملکرد مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

هم زمان « صدای معلم » در گزارشی نوشت : ( این جا )

" زمانی که شورای معلمان و نماینده معلمان در ساختار نظام آموزشی جایگاهی ندارند ، معلمان در منطقه و یا ناحیه آموزشی خود مطابق ماده 5 آیین نامه گروه های آموزشی و تربیتی حتی حق انتخاب سر گروه خود را ندارند و توسط مدیر اداره منصوب می شوند و نیز در شورای معاونین منطقه حتی به اندازه " یک رای " ارزش و جایگاه ندارند ؛ این گونه اقدامات نمی تواند « مساله مشارکت » را در ارکان و اضلاع آموزش حل کند ضمن آن که از نظر ما اعتماد و سرمایه اجتماعی در حال حاضر وضعیت مطلوبی ندارد و پر رنگ شدن فضای امنیتی در زمان وزارت سید محمد بطحایی شکاف " اداره و مدرسه "  و یا  " صف و ستاد " را به حداکثر خودش رسانده است .

این پیامی است که باید توسط سیدمحمد بطحایی شنیده شود .

« صدای معلم » وزیر آموزش و پرورش را به تامل جدی در این موارد فرا می خواند . "

این رسانه همچنان بر این باور است :

" اگر وزیر آموزش و پرورش با معلمان صادق است و واقعا می خواهد به معلمان و مدرسه خدمت کند دست از این شعارها برداشته همزمان با حضور معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش ترتیب حضور معلمان در ادارات و تصمیم گیری در موارد درگیر با معلمان و تشکیل سازمان نظام معلمی یا پارلمان معلمان را پیگیری کند . "

 « صدای معلم » ضمن دعوت مجدد از همه تشکل های فرهنگیان به شفاف سازی در مورد عملکرد از آنان دعوت می کند تا در این گونه نشست های انتخاباتی به جای برگزاری مراسم رسمی و اداری و اعمال " تربیون های یک طرفه " از نقد عملکردشان توسط منتقدان و رسانه های مستقل استقبال کنند .

پایان گزارش/


نقد صدای معلم در مورد عملکرد مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

پنج شنبه, 28 آذر 1398 22:10 خوانده شده: 513 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
آموزگار 1398/09/29 - 00:53
حقیقت داره
که مجمع پست های مهم رو خرید و فروش میکنه؟
البته در حال سقوط عجیبی هستند در. دید. فرهنکیان
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/04 - 14:09
این مجمع ..... که شما فکر میکنید انجام می دهد.
مجمع .... لابی گر فرصت طلب دبکتاتور
پاسخ + +4 0 --
شاکی 1398/09/30 - 00:46
مسوول مجمع در شهرری مسوول بازرسی ناحیه یک شهرریه...فقط و فقط کل زمانش رو صرف لابی و ارتباط و کارهای سیاسی میکنه و کل کار بازرسی ناحیه یک رو محول کرده به کارشناس بخت برگشته زیرمجموعه اش و اگر کوجکترین اطلاعی از الفبای فرم های بازرسی داشته باشه یا اشرافی به امور داشته باشه...بقیه اشون هم همینن دنبال پست و مقام و جایگاهی که با این فقدان شایستگی هایی که دارند یک کلاس درس رو نمی تونند اداره کنند...از .... گست رو که بگیری هیچی ندارن برای ارائه!!شخصاً آمادگی شرکت در مناظره با هریک از افراد مجمع که مدعی دفاع از عملکرد مجمع رو داره دارم!!
پاسخ + +4 0 --
شاکی 1398/09/30 - 00:50
الان دقیقا در شهرستان های استان تهران دو مورد از اقدامات مدنی که این مجمع انجام داده رو احصاء کنند ببینیم چند چندن با خودشون!!فقط دنبال کاسبی پست و مقام بودن که هنر نیست که؟!غیر از فشار آوردن به مدیرکل ها جهت جلوس بر مناصب ثمره اش چی بوده؟!دقیقاً مجمع کجاست؟!
پاسخ + 0 -1 --
آمنه مغیثی 1398/10/01 - 08:26
سلام و عرض ادب و احترام؛
با توجه به اعتقاد بنده در رابطه با امین بودن صدای معلم در انتشار خبر انتظار نداشتم خبر برگزاری کنگره مجمع را تقطیع شده قرار دهند و به نقد بنشینند. در همان خبر اطلاع رسانی شده بود که در کنگره آتی گزارش عملکرد یکساله حزب توسط دبیرکل محترم جناب آقای کمیجانی ارائه خواهدشد.مزید بر آن خدا را شاکرم که مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در انتصابات خود دیدگاه های سیاسی افراد را لحاظ نکرده تنها به شایسته سالاری و انجام امور به نحو شایسته برای مردم اعتقاد دارند و قضاوتهای نابجای بعضی منتقدنماها جای بسی تاسف دارد.
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1398/10/01 - 11:19
سرکارخانم مغیثی،در اینکه آقای صیدلو کارشان درسته که اصلاً بحثی نیست...روی سخن منتقد با مجمع کاسبکار فرهنگیانه...انصافاً آقای صیدلو کاری به این فشارها و سیاسی کاری ها نداشته و ندارند...و شما هم قابل احترام هستید...اما مجمع فرهنگیان یک گروهک کاسبکار و امتیاز بگیر و فرصت طلبیه که هیچ ثمره ای برای استان تاکنون نداشته است جز کاسبی پست و جایگاه...در غیر اینصورت نمایندگان مجمع در شهرستان های تهران بیایند دو مورد از اقدامات مدنی انجام شده برای استان را تشریح کنند...قضاوت نابجا نیست واقعیت تلخ و بی پرده است...و نه تنها مجمع بلکه انجمن اسلامی معلمان هم وضعش همینه...
پاسخ + 0 0 --
فریاد 1398/10/01 - 23:04
((مزید بر آن خدا را شاکرم که مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در انتصابات خود دیدگاه های سیاسی افراد را لحاظ نکرده تنها به شایسته سالاری و انجام امور به نحو شایسته برای مردم اعتقاد دارند و قضاوتهای نابجای بعضی منتقدنماها جای بسی تاسف دارد.))
این حرف فقط جوک است
مدیرکل شهرستان ها فقط به خاطر ماندن حاضراست به همه باج بدهد. مثلا مسئول دفتر نقوی در داره کل چکار میکند؟ اطرافیان قمی چه میکنند؟ مثلا آن خانم معاون که هیچ هنری جز وصل بودن به محمودی ندارد چه میکند؟
چرا دیگران را احمق فرض میکنید؟
اگر حرف زدن بلد نیستید دروغ نگویید
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1398/10/02 - 07:52
لطفا فرافکنی نکنید و موضوع بحث رو از مجمع به مدیرکل شهرستان ها تغییر ندهید...الان موضوع فقط مجمع و تشکل های فرهنگیانه....!!
پاسخ + 0 0 --
رحمت 1398/10/02 - 08:24
منتقد نما؟؟؟؟؟
مثل تماشاگرنما؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/04 - 14:06
خانم مغیثه سلام.
به زبان ساده عرض می کنم که مجمع فرهنگیان اسلامی نماینده معلمان نیست.
شما تشکلی هستید لابی گر و فرصت طلب.
مجمع خود خوانده فرهنگیان شما مامن افرادی لابی گر .... و مشکل دار مانند فرج کمیجانی و غلامرضا کریمی محمد خرم و غیره است. بزودی پرده ها خواهد افتاد و .... مجمعتان برملا خواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1398/10/14 - 06:21
شرم بر افراد دروغگو
شرم بر افراد ریاکار
شرم بر شما و تمامی کسانی که میبینند و کتمان می کنند

شما و دوستانتان در اداره کل صرفا به علت ارتباط جناحی و حزبی به این موقعیت رسیده اید
همانا شبیه رهبران خود ریاکار و تابع باد هستید
قطعا همه شما را بعد از انتخابات پیش رو هم در مجلس و هم در ریاست جمهوری از اداره کل به بیرون پرت خواهیم کرد
و بعد با شهامت خواهیم گفت که ما حزبی عمل میکنیم
به امید روزی روشن
پیشنهاد میکنم مجدد همراه با اقای صیدلو و معاونین نالایقشان بلافاصله بعد از شکست در انتخابات خود را بازنشسته کنید
یقینا به صلاح شما خواهد بود
پاسخ + +1 -2 --
شاکی تر 1398/10/01 - 16:53
همشون سر و ته یک کرباسن. همین آقای صیدلو با رانت سازمان معلمان و حزب آقای نوبخت اومد وبعدازیکسال هیچ کاری نکرده و به شدت متزلزل نشون داده وانتصاباتش هم ضعیف و رانتیه از معاونا تا مدیرمناطق.فقط حرفای خوبی زده
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1398/10/02 - 07:54
سازمان معلمان توانایی حمایت از اعضای رده بالای خودش رو هم نداره...رانتش کجا بود برای آقای صیدلو؟!تمام پست و مناصب رو در آموزش و پرورش انجمن اسلامی معلمان و مجمع فرهنگیان تصرف نموده اند...موضوع بحث الان مشخصاً مجمع فرهنگیانه فرافکنی نکنید لطفا!!
پاسخ + 0 0 --
رحمت 1398/10/02 - 10:28
شما تعیین می کنید در مورد چه موضوعی باید صحبت کرد؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +1 -1 --
شاکی تر 1398/10/02 - 15:20
چرا به شما برخورد چه سازمان چه مجمع وچه انجمن همه دنبال برنامه خودشون هستن نه حقوق فرهنگیان.فرافکنی رو شما می کنید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور