صدای معلم

مدیر صدای معلم در نشست خبری سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش : از شما تشکر می کنم که برای رسانه ها ارزش قائل هستید ؛ برخی از معاونین و مدیران وزارت آموزش و پرورش همین مقدار را هم رعایت نمی کنند ، کسی هم آن ها را معمولا مورد مواخذه قرار نمی دهد ! نشست های کانالیزه شده و استرلیزه شده مانند نشست امروز رئیس جمهور با دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان با آن شرایط و دعوت و برنامه ریزی نه مشکلی از آموزش و پرورش حل می کند ، نه کمکی به ارتقای جایگاه دانشجو می کند و نه ارتقای ارزش دانشگاه فرهنگیان ! دوستان رسانه و خبرنگار ابتدا جایگاه خود را در آموزش و پرورش تعریف و تثبیت کنند بعد نقد و نقادی از دیگران را !

ذوعلم : مطالبه رسانه ها را حق می دانم ؛ بنده اولین مخاطب این " بایستگی ها " هستم

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

هفته پژوهش و جایگاه رسانه و خودانتقادی علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش

امروز دوشنبه 18 آذر نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین علی ذوعلم  رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش با خبرنگاران و به مناسبت هفته پژوهش در محل این سازمان برگزار گردید .

در ابتدا توتونچیان که به تازگی به سمت مشاور رسانه ای این سازمان منصوب گردیده است ضمن تشکر از خبرنگاران خواهان انعکاس رسانه ای مناسب و نیز هم افزایی رسانه ای با مشارکت رسانه ها گردید .

هفته پژوهش و جایگاه رسانه و خودانتقادی علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش

وی اظهار امیدواری کرد تا این نشست بتواند به رفع محذوریت از پژوهش و جایگاه آن در نظام آموزشی کمک کند و نسبت به سنوات قبل با رویکردی متفاوت نقش آفرینی صورت گیرد .

در ابتدای نشست ذوعلم ضمن تشکر از رسانه ها برای حضور گفت :

" بحث اصلی من نگاهی است به کاستی های زیرساختی که ما در امر پژوهش در آموزش و پرورش داریم . هر چند تلاش های همکاران قبلی ما که در این جا داشتند و نیز مجموعه مطالعات آموزش و پرورش و همکاران مات در استان ها و شهرستان ها داشتند همچنان ما دچار این کاستی ها هستیم .

اگر بخواهیم تحول اصلی در آموزش و پرورش ایجاد کنیم بدون گره خوردن با پژوهش این امر محقق نخواهد شد و اگر در فرآیند ، ساختار و برون داد و عملکرد مجموعه پژوهشی ما در آموزش و پرورش تحولی اتفاق بیفتد ؛ آن تحول می تواند به تحول در سایر بخش های آموزش و پرورش هم سرعت ببخشد .

هفته پژوهش چند جنبه دارد . اول آن که اطلاع رسانی شود ، تلاش های معلمان ، پژوهشگران و دانش آموزان که آقای دکتر کریمی رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در یک نشست دیگر مطرح خواهند کرد .

نگاه دیگر این که ما یک نگاه کلان به مقوله پژوهش در آموزش و پرورش و بایستگی و شایستگی ها داشته باشیم .

البته من وقتی سخن از از بایستگی ها به میان می آورم خود بنده اولین مخاطب این " بایستگی ها " هستم و باید این ها را دنبال کنیم که تحقق پیدا کند .

این که به شما می گوییم به این خاطر است که شما هم کمک کنید تا این بایستگی ها مطالبه شود و کمک شود تا تحقق پیدا کند و ثانیا پی گیری کنید تا واقعا انجام شود .

برای امسال شعاری که برای هفته پژوهش انتخاب شده است ؛ " پژوهش ، خلاقیت و زندگی " است .

ما خیال می کنیم و گمان می کنیم که بر اساس یافته های پژوهشی و مبانی نظری تحول که داریم بر این گمان هستیم که بدون تقویت عنصر خلاقیت و پویایی فکری و تقویت عقلانیت و تفکر در لایه های مختلف فرآیند یاددهی – یادگیری در آموزش و پرورش ما به آن تحول دست نخواهیم یافت .

متاسفانه عنصر خلاقیت هم در برنامه درسی و هم در تعاملات میان دانش آموزان و معلمان و هم در سطح مدرسه ما و هم در ساختار کل آموزش و پرورش به قدر کافی توجه نشده است .

پژوهش در آموزش و پرورش باید به رشد خلاقیت کمک کند .

دومین نکته زندگی واقعی است که دانش آموزان دارند . این سوال همواره مطرح است که برنامه درسی و کتاب های درسی فعلی ما چقدر با نیازهای واقعی دانش آموزان و نسل نوجوان و جوان ما پیوند برقرار کرده است ؟

این سوال ، سوال کاملا درستی است و ما هم به این نقیصه کاملا اذعان داریم .

البته رفع این دو نقیصه یعنی رشد خلاقیت و هم توجه به نیازهای واقعی بچه ها نیاز به کارهای طولانی مدت و زیرساختی دارد که ما انتظار داشته باشیم شش ماه ، یک سال و یا دو سال ، اتفاقات خیلی عجیبی بیفتد به دور از یک نگاه پژوهشی و علمی است .

جهت گیری ما بسیار مهم است .

هفته پژوهش و جایگاه رسانه و خودانتقادی علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش

آن جهت گیری که ما فعلا در سازمان پژوهش داریم همین است که بتوانیم اسناد تحولی را به طور کامل و با توجه به دلالت های آشکار این سند تحولی دنبال کنیم .

مرحله هم سوسازی برنامه درسی و اسناد تحولی را پشت سر گذاشتیم و وارد مرحله انطباق  شدیم ولی برای اجرای کامل باید بر اساس کمبودها و کاستی هایی که در زیرساخت ها داریم شروع کنیم .

یکی از مهم ترین کمبودهای ما زیرساخت ساختاری و تشکیلاتی است که خوشبختانه اصلاحاتی که در سازمان پژوهش انجام می شود در همین راستاست که ما بتوانیم مقوله پژوهش و برنامه ریزی و استاندارد سازی را از مقوله تولید بسته های یادگیری جداکنیم تا این که این تولید بسته های یادگیری بتواند در یک نگاه مشارکتی به جامعه عرضه شود  و همه جامعه در ابن باب مشارکت کنند .

از آن طرف نقد و بررسی و پاسخ گوئی در مورد برنامه درسی ما هم خیلی شفاف تر انجام شود .

کار دشواری است به جهت آن که فرهنگ سازمانی و آن معهودات و کلیشه های ذهنی یک مانع است .

بحث کمبود منابع انسانی متبحر و متخصص بحث دیگری است .

در پژوهش ما دچار نقص ساختار در امر پژوهش هستیم .

ما فقط یک پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش داریم با حدود 20 نفر عضو هیات علمی که قطعا در امر پژوهش کافی و کارآمد نیست .

یک نقص فرهنگ پژوهشی داریم که غالبا پژوهش های ما در موضوعات آکادمیک و بعضا متاسفانه پژوهش های کلیشه ای و ویترینی خلاصه می شود و گاهی پژوهش ها فقط ابزاری است برای پژوهشگر که فقط ارتقا پیدا کند در حالی که پژوهش های ما باید " مدرسه محور " شود . ما پژوهش مدرسه ای نیاز داریم که بتواند کاستی ها ، چالش ها و مسائل مدرسه ما را عرصه واقعی تعلیم و تربیت است شناسایی کند و راهکارهای واقع بینانه و قابل تحقق ارائه کند .

ما کمبود اعتبار پژوهشی داریم . الان فصل بودجه است . ما مکاتبه کردیم درخواست کردیم از دوستانمان و آنها هم همت کردند و کمک کردند . می دانیم وضع بودجه سال آینده کشور مضیقه هایی دارد ولی واقعا پرداختن و و تقویت اعتبارات پژوهشی آموزش و پرورش یک سرمایه گذاری بسیار مهم برای آینده ما است. همچنین ما نیاز داریم به این که مسئله پژوهش تا سطح استان ها تا سطح مناطق و مدارس تسری پیدا کند .

این نکته را عرض کنم سال گذشته که بنده وارد این سازمان شدم نگرانی جدی وجود داشت در سطح مدیران آموزش و پرورش و معاون پژوهشی که معاونت پژوهشی در استان ها حذف بشود و خوشبختانه امسال این را می توانم عرض کنم که با همت دوستان  و پیگیری که شد دیگر این دغدغه امروز وجود ندارد جایگاه معاون پژوهشی در استان ها تثبیت شده و خوشبختانه بیانیه گام دوم انقلاب هم به کمک ما آمد .

هفته پژوهش و جایگاه رسانه و خودانتقادی علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش

تاکید رهبر معظم انقلاب این که مدل چهل سال دوم به امر علم و پژوهش توجه کافی بکنیم اولین مخاطب آن در آموزش و پرورش ما هستیم بنابراین خوشبختانه جایگاه معاونت پژوهشی در استان ها تثبیت شده است و همکاران و دوستان ما به خصوص شخص وزیر محترم آموزش و پرورش به این امر اهتمام جدی دارند که بتواند این ساختار استان ها تکمیل بشود و ارتقا پیدا بکند .

ما بتوانیم واقعا پژوهش را به سطح مدرسه و به سطح دانش آموز پیش ببریم . کارهای پژوهشی خیلی خوبی هم توسط محققان تعلیم و تربیت در عرصه مدل سازی برای ورود پژوهش به عرصه فرایند یاددهی یادگیری در دوره های مختلف شکل گرفته وجود دارد. ما باید حتما بتوانیم با یک نگاه مشارکتی به کل مراکز پژوهشی دانشگاهی و حزوی و پژوهشگاه هایی که در کشور وجود دارند و استفاده از دستاوردهای دیگران در امر تجربه ها و فرایندهایی که پژوهش را توسعه داده به طور واقعی نه شعاری و کلیشه ای و تقلیدی واقعا به تعمیق فرهنگ پژوهش در آموزش و پرورش بپردازیم. این حتما منوط به تلاشی است که ما بتوانیم -- جمعی در آموزش و پرورش داشته باشیم . " یک نقص فرهنگ پژوهشی داریم که غالبا پژوهش های ما در موضوعات آکادمیک و بعضا متاسفانه پژوهش های کلیشه ای و ویترینی خلاصه می شود و گاهی پژوهش ها فقط ابزاری است برای پژوهشگر که فقط ارتقا پیدا کند . "

 آخرین نکته بنده این است که یکی از مهمترین چالش های نظری ما در امر پژوهش در آموزش و پرورش این است که هنوز مبانی نظری تحولی ما به عنوان مفروضات و پیش فرض ها و یک پارادایم اندیشه ای در پژوهش های آموزش و پرورش ما آن چنان که باید ورود پیدا نکرده است. در حقیقت هنوز بسیاری از پژوهش ها متاسفانه بر اساس همان نگاه ها و مبانی غربی و سکولاریستی انجام می شود که یک چالش جدی ایجاد می کند .

ما گاهی در نشست های تخصصی و مباحثه ای که با دوستانمان داریم به این نکته اذعان دارند که ما باید به این سمت پیش برویم پژوهش های ما هم یک تحول درونی و پارادایمی پیدا بکند متناسب با اسناد تحولی ما. یعنی تعریف ما از انسان تعریف ما از هستی تعریف ما از ارزش ها اگر چه این مبانی برای یک پژوهشگر و محقق آموزش و پرورش پذیرفته نشده باشد روی آن تامل نکرده باشد به عنوان یک چهارچوب درنیامده باشد ما همچنان بر اساس همان نگاه های موجود در علوم انسانی غربی پی خواهیم گرفت و قطعا با جهت گیری تحولی ما منافات خواهد داشت و سازگار نخواهد بود. قطعا این فرایند هم باز یک پژوهش محور و علمی خواهد بود . باید یک گفت و گو هایی شکل بگیرد و مباحثی صورت بگیرد که ما بتوانیم قدم به قدم و به تدریج به این سمت و سو بیشتر سوق پیدا بکنیم.

هفته پژوهش و جایگاه رسانه و خودانتقادی علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش

 در اینجا لازم است که حتما تشکر بکنم به طور کلی از همه دوستان و همکارانی که در عرصه پژوهش در سال گذشته فعالیت می کردند و زحمت می کشیدند . من به استان های مختلف که می روم پژوهشگران و محققان و به خصوص فرهنگیان پژوهشگری که نشست دارم که چقدر دوستان ما عمیق و با وقت گذاری و با دغدغه در بحث های پژوهشی ورود پیدا می کنند . از معلمان پژوهشگر تشکر می کنیم. از دانش آموزان خلاق و پژوهشگر تشکر می کنیم.

به این هم توجه داشته باشیم که ما در عرصه ورود امر پژوهش و تبدیل پژوهش به یک گفتمان به یک فرایند هنوز کارهای زیادی باید انجام بدهیم که انجام نداده ایم. بخشی از کارهای پژوهشی حتما به عهده ماست و بخشی به عهده رسانه هاست ، بخشی به عهده جامعه نخبگان و جامعه علمی کشور است بخشی هم به عهده سیاست گذاران و برنامه ریزان است که واقعا به مسئله پژوهش توجه کنند و حمایت کافی از این مقوله به عمل بیاورند.

من از تک تک شما دوستان تشکر و خیر مقدم عرض می کنیم. شما به عنوان یک رکن تقویت تعلیم و تربیت برای مجموعه وزارتخانه مجموعه سازمان ارزشمند هستید. ما از شما تشکر و تقدیر می کنیم.

در ادامه خبرنگاران به طرح پرسش های خود پرداخته و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش به آن ها پاسخ داد .

مشروح پرسش و پاسخ صدای معلم با علی ذوعلم به زودی در صدای معلم منتشر می گردد .

پایان پیام /


هفته پژوهش و جایگاه رسانه و خودانتقادی علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش

دوشنبه, 18 آذر 1398 22:12 خوانده شده: 803 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ه 1398/09/19 - 03:21
حرفهای ویترینی وپوپولیستی
فقط شعاروخود را عزیز کردن
اگر به کام دوم اعتقاد دارید
چهل سال بودید تشریف ببرید
جوانتر ها بیایند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 11:19
شما از خودشون هستید و به دنبال سیاسی کردن اوضاع سازمان پژوهش و در نتیجه حفظ آقای ذوعلم

در حالی که سازمان انقلابی و اسلامی بوده و هست.
مشکل در مدیریت است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 17:44
سازمانی که متهم به اجرای سند ۲۰۳۹ است باید منتظر تحولات بیش از این باشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/23 - 06:36
" نظام سلطه " یعنی : نادیده گرفتن سازمان پژوهش به عنوان مهمترین منبع فکری و برنامه ریزی حوزه تعلیم و تربیت کشور یه وسیله محدود کردن این تشکیلات در ۱۱ نفر به عنوان رئیس حوزه ای تربیت و یادگیری آنهم از نیروهای طلاب جوان خارج از سیستم که زیر نظر مستقیم آقای ذوعلم اداره می شوند و توسط نیروهای نظامی و امنیتی، سازمان دهی می شوند.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 07:47
الله

جناب آقای ذوعلم
سلام علیکم
در جلسه معارفه شما را هدیه مقام معطم رهبری به سازمان پژوهش معرفی کردند.
آمده بودید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را اجرا کنید.

اما شما نه تنها اسناد تحولی را کنار گذاشتید و به دنبال پیدا کردن نگاشت چهارم غیر مصوب هستید.

بلکه هر کسی را هم که دوستانه از شما خواست به اسناد تحولی وفادار باشید، برکنار و منزوی کردید.

شما تنها سرمایه سازمان پژوهش یعنی متخصصین و کارشناسان را با تهمت مجریان ۲۰۳۰ مورد بی مهری تمام قرار دادید در حالی که خودتان ۲۰۳۰ را به ایران و آموزش و پرورش آوردید. نام و امصایتان گواه است.

جایگزینی طلاب جوان که نه تجربه مدرسه دارند و نه تخصص تربیتی بدون هیچ سازوکاری جایگزین کارشناسان باسابقه و دلسوز کردید.

شما به تمام معنا این سازمان را منهدم کردید.
امروز کل سازمان از شما خون به جگر است.
فردا مقام معظم رهبری این حرف را به شما خواهد گفت.

شما شکست خورده اید
تقوا حکم می کند کنار بروید. فرد صالح دیگری بیاید.

اللهم عجل لولیک الفرج
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 17:48
آقای ذوعلم باید مستندات خود را در زمینه اینکه سازمان پژوهش قبل از این مجری سند ۲۰۳۰ بوده رسما ارائه کند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 07:00
انتصاب جناب..... علی محبی به عنوان معاون حوزه های تربیت و یادگیری حجه الاسلام ذوعلم در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بسیار معنادار و قابل تامل است.

کسی که نه سابقه آموزش و پرورش دارد و نه مدرک مرتبط
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 07:55
کاش آقای ذوعلم پاسخ دهد :
با کدام پیوست پژوهشی سازمان پژوهش را به بهانه تغییر ساختار اینچنین منهدم کردید؟!!!
با کدام پیوست پژوهش به جای اسناد تحولی نگاشت چهارم را اجرا می کنید؟!!
با کدام پیوست پژوهش طلاب جوان را جایگزین متخصصان تعلیم و تربیت کردید؟!!
با کدام پیوست پژوهش کلیه کتاب های درسی را بدون اجازه مولفان دستکاری و تغییر دادید؟!!!
کدام یک از کارهای شما با اجازه هیات امنا و شورای عالی آموزش و پرورش انجام می شود.
از چشم انداز شما جز خودتان کس دیگری هم خبر دارد؟!!
خروجی سازمان شما در این ده ماه جز انجام کارهای خلاف قانون با این همه تحمیل هزینه چیست؟!!!
چرا تیم شما همه از شما جدا شدند و رفتند؟!!
حجج اسلام محمدی بهشتی سوزنچی دکتر قاسم پور و .....
آیا چند جوان طلبه بی اطلاع می توانند با نظر شما سازمان را اداره کنند؟!!
پاسخ + 0 0 --
ه 1398/09/19 - 09:35
عملکرد ایشان ودوستانشان هیچ ارتباطی به حضرت آقا ندارد
برای سلامتی وعزت مقام معطم رهبری این بزرگ مظلوم عالم دعا کنید
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 07:57
جدا کردن حوزه های تربیتی از دوره های تحصیلی خلاف سند برنامه درسی ملی است.
جدا کردن تفکر از حوزه معارف اسلامی خلاف اسناد تحولی است.
تلفیق دو حوزه قرآن و معارف اسلامی خلاف اسناد تحولی است.
جابجایی اجباری کارشناسان و متخصصان در حوزه های علمی در داخل سازمان خلاف عقل و منطق و صداقت است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/07 - 08:18
فصل الخطاب ماجرا، اجرای صحیح و دقیق (( بی کلک )) اسناد تحولی است.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 07:59
اقای دوعلم با حلوا حلوا دهن شیرین نمی شود.
از یک طرف هفته پژوهش را پر سر و صدا جار می زنید.
از سوی دیگر دهان پژوهشگر و متخصص را با تهدید می دوزید.

لم تقولون ما لا تفعلون؟؟؟!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/21 - 15:28
بَدگُهر را علم و فن آموختن
دادنِ تیغی به دستِ راهزن

تیغ دادن در کفِ زنگیِ مست
بِه که آید علم، ناکس را به دست

علم و مال و منصب و جاه و قِران
فتنه آمد، در کفِ بَدگوهران

جانِ او مجنون، تنش شمشیرِ او
واسِتان شمشیر را ز آن زشت خُو

آنچه منصب می کند با جاهلان
از فضیحت، کی کند صد ارسلان ؟

عیبِ او مخفی ست چون آلت بیافت
مارَش از سوراخ بر صحرا شتافت

جمله صحرا مار و کژدُم پُر شود
چونکه جاهل، شاهِ حُکم مُر شود

مال و منصب ناکسی کآرَد به دست
طالبِ رسواییِ خویش او شده ست

شاه را در خانۀ بَیدَق نهد
این چنین باشد عطا کاحمَق دهد

حکم چون در دستِ گمراهی فتاد
جاه پندارید، در چاهی فتاد

ره نمی داند، قلاووزی کند
جانِ زشت او جهان سوزی کند

چون نمایی؟ چون ندیدستی به عُمر
عکسِ مَه در آب هم، ای خام غُمر

احمقان، سَروَر شدستند و ز بیم
عاقلان سرها کشیده در گلیم
پاسخ + +1 0 --
دعوتنامه 1398/09/19 - 08:00
بسمه تعالی

دعوتنامه

از وزیر محترم دعوت می شود به مناسبت هفته پژوهش نشستی صمیمانه با سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی داشته باشند.

هر ساله به بهانه روز دانشجو در دانشگاه ها جلسات بحث و گفت و گو بین مدیران و دانشجویان برگزار می شود و دانشجویان سخنان خود را صریح مطرح می کنند و این اقدام خوبی است.

از وزیر محترم آموزش و پرورش دعوت می شود چنین جلسه ای را با پژوهشگران، مولفان متخصصان و کارشناسان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار کنند.

پای صحبت ایشان نشسته و نظرات دلسوزانه ایشان را بشنوند.

اگر در پی اجرای سند تحول بنیادین هستید، بدانید که بهترین و صادق ترین مشاوران شما همین افراد هستند.

اگر به پیشینه تولید اسناد تحولی بنگرید خواهید دید که موثرترین سهم همکاری در تولید سند تحول و سند برنامه درسی ملی با ایشان بوده است.

و نیز یک مرحله به نام همسو سازی با برنامه درسی ملی طی هفت سال کلیه کتاب های درسی را تغییر داده اند.

لطفا دعوتمان را پذیرا باشید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 18:11
اميدواريم آقاي وزير مثل آقاي ذوعلم نباشند و براي افراد فريخته سازمان ارزش قائل شوند و در جمع صميمي ايشان، شنونده مسائل و مشكلات سازمان باشند. چشم به راه ايشان و هيأت همراه هستيم.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/09/19 - 08:15
آفرین بر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و رئیس محترمش
حقیقتا استوارتان خوب است.
دائم کل اعضای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را جمع کنید و خبر سازی رسانه ای کنید.

هر چند اینکارتان توهین به شعور مخاطبان فرهیخته سازمانتان است.
اما ایشان هم دریافته اند و سکوت را ترجیح می دهند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/07 - 09:07
کشتی نساز ای نوح ! طوفان نخواهد آمد.
بر شوره زار دل ها باران نخواهد آمد

شاید به شعر تلخم خرده بگیری اما
جای که سفره خالیست، ایمان نخواهد آمد

رفتی کلاس اول این جمله را عوض کن :
آن مرد تا نیاید، باران نخواهد آمد.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 08:20
ای کاش روابط داخلی دکتر علی ذوعلم هم مانند. روابط عمومیشان همراه با خوش اخلاقی انصاف مهربانی و درک متقابل بود.
کاش ایشان جز پژواک صدای خودشان به شنیدن صدای همکارانشان علاقه نشان می دادند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 08:24
حضرت رسول (ص) فرمودند :

إن أخوف ما أخاف عیلکم الشرک الخفی و اشکر السّر فاّن الشرک أخفی فی امتی من دبیب النمل علی الصّفا فی الیلة الظلماء؛

بیشترین چیزی که برای شما از آن می ترسم شرک خفی و پنهان است پس از شرک سر و پنهان دور باشید زیر شرک در امت من از راه رفتن مورچه بر سنگ سیاه در شب تار پوشیده تر است.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 09:02
سخن از بایستگی شد.
اهل منبر احادیث متواتر در خصوص لعن و مذمت کسانی که شایستگی پستی را ندارند ولی ان را می پذیرند بیان می شود.

آقای ذوعلم طلاب عزیز با کدام شایستگی و بایستگی احساس تکلیف کردند و بدون درک مدرسه و کلاس درس و یا بدون داشتن مدرک تحصیلی مرتبط حاضر به پذیرفتن این جایگاه های خطیر شدند؟!

شما طبق چه موازین شرعی ایشان را انتخاب فرمودید؟!!
ایشان طبق کدام موازین شرعی احساس تکلیف کردند؟!!

خوب است حضرات روحانیون هم خود را گاهی مخاطب سخنان اهلبیت علیهم السلام بدانند.
پاسخ + 0 0 --
ه 1398/09/19 - 09:53
بسیار زیبا وبجا
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 18:58
دلم به حال رهبري مي سوزد كه همه اين آزمون خطاها به پاي ايشان نوشته مي شود. كاش رياست سازمان تحقيقات از مجراي ديگري انتخاب مي شد تا اين ذهنيت ها به وجود نمي آمد.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/09/19 - 09:12
اگر شعار جوان گرائي مي دهيد چرا از خودتان شروع نمي كنيد مگر خون شما رنگين تر است وياچيزي داريد كه ديگران ندارند
خودتان با سابقه 40 ساله بمانيد وبه سرنوشت سازمان عده اي جوان بي تجربه را بگماريد كار درستي است
شما چه امتيازي داريد كه در سن پيري هم بايد رئيس باشيد اما پيچيده ترين بخش معاونت را با وجود نيروهاي درون سازماني به يك جوان كم تجربه بدون طي كردن مراحل پختگي بسپاريد
نكند طرح جوان گرائي استثنا دارد ؟
اين همان عدالت است كه شعارش را مي دهيد
كاش كسي جز شما شعار جوان گرائي مي داد ويا از خودش شروع مي كرد
پاسخ + +4 0 --
عقیق 1398/09/19 - 09:47
بجای آن که بخش پژوهش انعکاسی از مضروبی
آرا باشد و در جهت کیفیت بخشی آن و اولویت ها
و نیازهای پژوهش در حیطه آموزش و پرورش، گفتگو شود ، به طرح گلایه ها و ایرادات مدیریتی خلاصه می شود.
یعنی کسی متوجه بحران مدیریتی و ضعف آن
نیست. کسی متوجه منبع درد نیست ؟
اگر درد نبود این همه شکوائیه هم نبود.
صدافسوس بر مرتبت پالایش و واکاوی پژوهش
در این وزارتخانه که به هیچ گرفته می شود.
پاسخ + +3 0 --
یوسفی 1398/09/19 - 13:21
باسلام
همه نظرات را خواندید و خواندم .احساس نمیکنید جای کار می لنگد.احساس نمیکنید که یک نظر موافق ویا تایید سطحی هم وجود ندارد و نداشت.انصافا بعد از این همه مخالف و انتقاد جای تامل دارد که هیچ عکس العملی ندارید .واقعا اینقدر پست و مقام دارای اهمیت است که از آن دل نمیکنید.جالب اینجاست که پاسخ ندادید و اگر دادید دعا به جان این وآن است.مگر با دعا کار درست میشود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 18:34
آقاي يوسفي با شما موافقم يك جاي كار مي لنگد. هيچكس مطالب را تاييد نمي كند. اين نشان از دو چيز است :

يا اين افراد دروغ مي گويند.
يا مي ترسند كه حقيقت را بگويند و مورد تعقيب و اذيت و آزار قرار گيرند و از نان خوردن بيافتند.

لطفا حربه تهديد را دست كم نگيريد.
بدون تهديد خيلي ها گوشه نشين شدند.
خيلي ها كه عمري صادقانه و خالصانه به اسلام و انقلاب و نظام تعليم و تربيت خدمت كرده بودندبه جاي ترفيع و توفيق خدمت ذليل و خار و بي آبرو شدند.

از طرفي مي گويند آتش به اخيار باش
از سوي ديگر مخالفان را سر به زير آب مي كنند.

لطفا زود قضاوت نكنيد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 21:42
هر جا این آقا صحبت می کند انبوهی از نظرات مخالف ونگرانی توسط مردم باهوش ودلسوز ثبت می شود
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 15:24
حب مقام که اینقدر مورد مذمت قرار گرفته است متاسفانه فقط و فقط برای مردم است و آقای ذوعلم فقط برای وظیفه آمده است ، پس چون برای وظیفه آمده است اگر اشتباها کل سازمان را هم با خاک یکسان کند مهم نیست در تئوری ایشان فقط و فقط انجام وظیفه مهم است و نتیجه ملاک نیست اصلا اگر سال دیگه هیچ گتابی هم به دست دانش اموزان نرسد میگوید مشیت خدا بود نرسد ما تمام تلاشمان را کردیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 18:13
در مكتب پراگماتسم ( عملگرايي ) نتيجه كار به قدري اهميت دارد كه همه بايد قرباني هدف شوند.

اين تفكر اسلامي و حتي انساني نيست كه در سازمان شاهد هستيم.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 15:27
آقای دکتر ذوعلم ممنونیم ، سالها بر این باور بودیم دوران مدیریت حجه الاسلام و المسلمین محمدیان ایذاداتی وجود دارد ولی خداوند متعال شما را فرستاد تا تمام کاستیهای آن زمان را توتیای چشمانمان کنیم واقعا ممنونیم از مدیریت تدبیر و برنامه ریزیهای دقیق و حساب شده شما ، اگر نیاز دارید بلیط مشهد یا حرم حضرت معصومه برای شما بگیریم یکم بروید به کارهای خودتان در این سازمان فکر کنید به خودتان چه نمره ای میدهید ، اصلا میتوانید به خود نمره بدید؟ آیا شرمسار از رفتارتان نمیشوید؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 15:30
یکسال از حضور آقای دکتر ذوعلم در سازمان میگذرد لطفا یک گزارش عملکرد از کارهای خود بدهید چه کاری انجام داده اید ؟نه تنها کاری انجام ندادهید بلکه سازمان را به 50 سال قبل برده اید ؟ چقدر زمان میبرد تا این اشتباهات شما جبران شود؟ چقدر زمان می برد که لطمه و صدمه هائی که به نظام تعلیم و تربیت و به پژوهش این کشور زده اید جبران شود؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 15:32
از صدای معلم ممنونم که یک فضائی را ایجاد کرده است که انتقادات افراد سازمان پژوهش انعکاس کند مشی و روش آقای ذوعلم در جلسات اینگونه است که می آید خودش صحبت می کند و میگوید من جلسه دارم و خداحافظ ، در هیچ جلسه ای به وضوح ننشسته تا انتقادات صریح همکاران را جواب دهد که بین همکاران مرسوم است که ایشان که هیچ حرفی را گوش نمی دهد و تعاملی ندارد پس چرا صحبت کنیم؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 18:07
در تاييد اين مطلب، به همين دليل است كه چندي است جلسات پرسش و پاسخ ماهانه ايشان با اعضاي محترم سازمان بدون حتي يك پرسش از سوي جمع، برگزار مي شود.

جلساتي كه موضوع و محتواي آن مصرف خارج از سازمان دارد و براي تنظبم گزارش براي رده بالايي هاست.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 15:35
باید گفت عقل کلی را در سازمان منصوب کرده اند که نیاز به مشورت با هیچکس ندارد و اگر کسی هم انتقادی کند می گوید نمی فهمید شما باید همراه باشید شما باید کمک کنید ، در واقع یک آدم آهنی را برنامه ریزی کرده اند و گفته اند این کارها را انجام بده و مثل کسی که هیچ قوه تشخیصی ندارد در حال متلاشی کردن سازمان است

خدا قوت آقای دکتر ذوعلم ، بوی دست پختتان خوب به مشام می رسد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 18:55
آقاي ذوعلم متخصصان سازمان تهديد نيستند. كافر و منافق هم نيستند. همه مسلمان هستند و شما را هم انسان شريف و مسلماني مي دانند. اين سازمان مجري سند 2030 نبوده و نيست. لطفا اين تهمت را مبناي تغييرات راديكالي خود قرار ندهيد.

اين سازمان در چندين سال اخير دوره هاي سختي را پشت سرگذاشت. طرح همسوسازي با برنامه درسي ملي دوران سخت و پركاري بود.

شايسته نبود كه اينچنين مزد افراد سازمان داده شود.

شما متخصصان را بيكار كرده و افراد خام و بي تجربه خودتان را جايگزين كرده ايد؟ آيا اين عقلاني و اقتصادي است؟!!!!
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/09/19 - 15:40
ابزار فشار طرفداران آقای ذوعلم اینست که چون کاردرستی انجام میدهد اینقدر مخالف دارد ، شما را به خدا قسم میدهم به ارواح مطهر شهدا قسم میدهم ، کدام کار آقای ذوعلم برمبنای برنامه ، بر اساس طرح پژوهشی است با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمیشود ، کدام کار ایشان قابل دفاع است کدام کار ایشان را میتوان تا حدودی با اسناد بالادستی همسو دانست ؟ آیا صرفا هر چه که قبل انجام میشده غلط است درست است؟
پاسخ + 0 0 --
عقیق 1398/09/19 - 15:59
به نظر شما فردی با تخصص فقه و اصول ، کلام ، الهیات و معارف اسلامی ، قادر به اداره این واحد تخصصی و حرفه ای و علمی هست؟
عجب جسارت تحقیرآمیزی در قبول این سِمت داشته اند.
قدری شرم و حیا نتیجه این همه تحصیلات مذهبی نبوده است ، چه انتظاری دارید ، لابد معجزه.
در این شرایط یک دستفروش هم قادر است آن را مدیریت نماید. لکه ننگ بطحایی در دل آموزش و پرورش.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 16:20
شما میگوئید مدیر به خدا قسم اگر سازمان مدیر نداشت کارش بر مبنا و اصول جلو میرفت یک مدیر بدون تخصص کل سازمان را منهدم می کند فقط یک قدم دیگر مونده که سازمان رو منهدم کند صبر کنید نزدیک است
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/09/19 - 17:42
نگران نباشید به آقای دکتر ذوعلم مهلت بدهید اجرای سند تحول بنیادین با سیستم‌ قبلی و افراد کم انگیزه امکان پذیر نبود.

قطعا ایشان با کادر جوان و تغییر ساختار در مدت مشخص تحول بنیادین را اجرا خواهند کرد.

مسلما برای رسیدن به هدف باید از برخی منافع گذشت کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 18:41
کاش شما به جناب ذوعلم می گفتيد :
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی یک کارخانه نبود که یک مهندس با ۲۰۰ کارگر باشند. و همه تحت دستورات يكطرفه مهندس كار كنند.

بلكه اینجا همه متخصص هستند که لاجرم یکی از آن ها می تواند مدیر بشود و او بايد در کارها با مشورت دیگران عمل كند.

مانند همه بخش های استراتژیک نظام که همین گونه اند.

مانند اتاق عمل كه همه افراد جاي مشخصي دارند. و رئيس بيمارستان نمي تواند نظرات ساير متخصصان را ناديده بگيرد.

اشتباه آقاي ذوعلم دقيقا همين جا بود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 18:42
چند ماه و چند سال ديگر برادر !
البته بجز وقت دادن كار ديگري از كسي بر نمي آيد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 18:51
ان شاء الله
البته اگر بر موازين قانون و اسناد تحولي حركت شود و نه اميال و آرزوهاي شخصي و سليقه اي

نگاه بايد بر اساس خرد جمعي و استفاده از همه امكانات و فرصت ها باشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 19:03
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به دلايل زير در حال انحلال عملي است :

1- فروپاشی مهمترين سرمايه سازمان پژوهش يعني نيروي متخصص سازمان در مدتي بسيار كوتاه و حجمي گسترده
2- تغييرات راديكالي بدون هيچ پيوست پژوهشي
3- جابجايي متخصصان و كارشناسان به صورت گسترده براي از بين بردن مرجعيت علمي سازمان پژوهش
4- اجراي نگاشت چهارم سند برنامه درسي ملي غير مصوب به جاي سند برنامه درسي ملي مصوب و ارائه گزارش هاي كذب ( مانند استقرار كامل حوزه هاي يادگيري طيق سند برنامه درسي ملي )
5- جایگزین افراد ناکارآمد و غیر متخصص به نام جوانگرايي بدون اتخاذ تمهيدات و سازوكار لازم
6- دستبرد گسترده به کتاب های درسی بدون خبر و رضایت اعضاي شورای برنامه ریزی درسي و شوراي مولفان كتاب

آيا اينها نشان از تغيير راديكالي و با هدف انقلاب ایدیولوژیک در وزارت نيست ؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 19:09
کاش آقای ذوعلم پاسخ دهد :
با کدام پیوست پژوهشی سازمان پژوهش را به بهانه تغییر ساختار اینچنین منهدم کردید؟!!!
با کدام پیوست پژوهش به جای اسناد تحولی نگاشت چهارم را اجرا می کنید؟!!
با کدام پیوست پژوهش طلاب جوان را جایگزین متخصصان تعلیم و تربیت کردید؟!!
با کدام پیوست پژوهش کلیه کتاب های درسی را بدون اجازه مولفان دستکاری و تغییر دادید؟!!!
کدام یک از کارهای شما با اجازه هیات امنا و شورای عالی آموزش و پرورش انجام می شود.
از چشم انداز شما جز خودتان کس دیگری هم خبر دارد؟!!
خروجی سازمان شما در این ده ماه جز انجام کارهای خلاف قانون با این همه تحمیل هزینه چیست؟!!!
چرا تیم شما همه از شما جدا شدند و رفتند؟!!
حجج اسلام محمدی بهشتی سوزنچی دکتر قاسم پور و .....
آیا چند جوان طلبه بی اطلاع می توانند با نظر شما سازمان را اداره کنند؟!!
پاسخ + 0 0 --
ه 1398/09/19 - 20:16
به نظر شما ۱۱ ماه حضور ایشان مدت کمی است
کدام جوان ؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 21:39
از وزیر آموزش وپرورش درخواست داریم انتصاب مدیران در سازمان پژوهش را زیر نظر بگیرند واجازه ندهند افراد فاقد تخصص وارد این سازمان تخصصی بشوند با رفتن آقای دکتر ذوعلم بیرون کردن این افراد غیر متخصص کار سختی خواهد بود .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 18:21
بخاطر دارم كه عالمي بر بالاي منبر مي گفت :

پيغمبر صلّی الله علیه و آله فرمود : هر كس‏ فردى را بر كاري بگمارد و بداند فرد ديگري از او عالم تر و تواناتر است به خدا و رسول و همه مؤمنان خيانت كرده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/21 - 19:56
مثل خیلی از معلمان رسمی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/21 - 21:43
معلمان رسمی بالای منبر نمی روند نابخرد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/19 - 19:07
در كل حوزه هتي دولتي و به ويژه وزارتي و بالاخص سازمان پژوهش پست های حرفه ای را به پست های سیاسی تبدیل کرده اند.

به عنوان مثال : به نام گام دوم انقلاب و جوان گرایی، سیاست متخصص زدایی را اجرا می کنند.

سیاست زدگی، واژگون کنندهاست نه پیشبرنده

مجلس يا شوراي عالي انقلاب فرهنگي و يا شوراي عالي آموزش و پرورش بايد پست هاي سياسي را از پست هاي تخصصي و اداري جدا كند.

اينكار نياز به مصوبه دارد و الا سازماني تخصصي مانندسازمان پژوهش با تفكرات سياسي بي رحمانه يك شبه منهدم مي شود.

لطفا پيگير مجدانه شود.
پاسخ + 0 0 --
ه 1398/09/20 - 06:55
مقایسه ای ساده :
مدیر کل دفتر تالیف نظری قبلی - مدیر فعلی ؟
مدیرکل دفتر فنی حرفه ای قبلی - مدیر فعلی ؟
مدیرکل انتشارات وتکنولپژی قبلی - مدیر فعلی ؟
مدیر مدرسه دارلفنون قبلی - مدیر فعلی ؟
مدیر کل حوزه ریاست قبلی - مدیر فعلی ؟!؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
معاون پشتیبانی قبلی- معاون فعلی ؟
مدیر برنامه ریزی ومالی قبلی - مدیر فعلی؟
اداره ر‌ابط عمومی قبلی؟ رئیس فعلی ؟
مشاوران وزین وبا تجربه قبلی- مشاوران فعلی ؟
وضعیت توزیع کتاب سالهای قبل- وضعیت توزیع امسال ؟
شبکه ملی رشد سالهای قبل - وضعیت فعلی شبکه
روحیه همکاران در سالهای قبل- روحیه الان
وووو...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 06:56
اگر چنین مصوبه ای صورت گیرد دیگر یک مدیر مانند آقای ذوعلم توان و امکان جابجا کردن تمامی کارمندان و کارکنان و متخصصان و کارشناسان را نخواهند داشت.

یک مدیر تحت فشار یک نماینده مجلس و یا یک ارگان غیر دولتی سایر مدیران و معاونان را با توسل به تهمت و توطئه مجبور به استیضاح نخواهد کرد.

اینکه مدیر روابط عمومی سازمان پژوهش برکنار می شود و حوزه تخصصی زبان عربی کشور به او واگذار می گردد و یا از متخصصان خواسته می شود که به اجبار به سایر بخش های غیر تخصصی سازمان نقل مکان کنند و پست ها را برای جوان ترها خالی کنند و الا تمرد از دستور خواهد بود.در اثر نبودن چنین قانونی است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 07:05
تنها نه ز سستی هنری سر نزد از ما
در بی هنری نیز به جایی نرسیدیم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 07:20
کدام سازمان کدام پژوهش کدام برنامه ریزی آموزشی؟!!!

خبرنگاران محترم چرا به بهانه هفته پژوهش فقط سراغ رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی می روید؟!!

لطفا بروید سراغ پرسنل سازمان پژوهش، فرقی نمی کند که کارشناس و متخصص باشد و یا مولف کتاب و یا آبدارچی

بروید وضعیت مدیریت سازمان و امنیت شغلی آن و میزان محبوبیت رئیس سازمان پژوهش را جویا شوید.

امروز سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی = آقای ذوعلم
و آقای ذوعلم = سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

بقیه به تهمت اجرای سند ۲۰۳۰ مجرم و متخلف و خائن هستند.
همه باید بروند و علی بماند و سازمانش

ان شاءالله چنین نخواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 08:37
امسال که در جشنواره فیلم رشد خود این افراد تریبون به نماینده یونسکو دادند و او هم سند 2030 را تاکید کرد کسی بود از آقای ذوعلم سوال کند؟ این سند 2030 ابزار دست آقای ذوعلم و همفکرانشان هست برای حذف دیگران ؟ اگر آقای ذوعلم توانست در کتابهای سالهای قبل یک مورد اجرای سند 2030 را بیاورد ؟
....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 08:17
آقای دکتر خسرو باقری معتقدند که سند تحول بنیادین افتضاح است.
آقای دکتر علی ذوعلم معتقدند که سند برنامه درسی ملی افتضاح است.

فرق در اینجاست
که یکی در حوزه تفکر، سند تحول بنیادین را نقد می کند.
و دیگری در حوزه عمل، آن را رد می کند.
پاسخ + 0 0 --
کارشناس تربیتی 1398/09/20 - 09:19
جناب آقای پور سلیمان
با سلام
حقیقتا کامنت های مربوط به سازمان پژوهش را که می خوانیم نشان دهنده غرض ورزی مشهود درباره سازمان هستیم، اینکه شما امانت دارانه به انتشار این کامنت ها می پردازید شایسته است ولی حق مدیر است که تشخیص دهد کدام دسته از کامنت ها غرض ورزی است و یا تبلیغ فردی:
کامنت های منزجر کننده ای مانند کامنت های مربوط به دکتر حسینی (مدرس فرازمینی زبان انگلیسی و به اصطلاح شاگردان او ) و حمله به آقای ذوعلم سایت شما را به محمل اشائه اغراض فردی و "خود خوانی های" بی مایه ای تبدیل کرده.
مثلا در این یادداشت شما از نشست کدام کامنت حرفی درباره محتوای سخن ایشان زده شده، و یا بازهم مثل موارد قبل تکرار کینه های شتری است. من به شخصه وقتی مصاحبه ها را می خوانم از میان مدیران آموزش و پرورش فقط در حرف های ذوعلم و حسینی (معاون استثنایی) فراتر از حرف های روزمره مطلبی می یابم.
پاسخ + 0 0 --
عقیق 1398/09/20 - 09:38
این منِ شما می تواند محدود به شرایط خاص باشد که قادر به دیدن فراتر نباشید. مشکل اصلی عملکرد و تخصص ویژه معاونت پژوهش است.
افراد لطفا تخصص خود را فراموش نکنند و به سادگی در خصوص پژوهش ، جانبداری و طرفداری و سلیقه ای ، قلم خود را به رقص در نیاورند.
دنیای شفاف و علمی و تعهد امانتداری فرد پژوهشگر ، با چنان مدیریتی تیر خلاص خورده است.
کدام پژوهش ؟ با سواد حوزه ، پژوهش مدیریت نمی شود.
رسالت مال من و شماست که در این سایت ، به تمیز واقعیت از اکاذیب مقدس مآب بنشینیم.
بزرگ ترین خطا از سوی کسانی صورت می گیرد که اصرار به حمایت افراد دارند ، شما سازمان پژوهش را نجات دهید نه جناب ذوعلم را . عجب نام با مسمایی!!
گفت آن که یافت می نشود آنم آرزوست.
پیکر پژوهش با مدیریت دو روحانی شکسته شده است صد رحمت به جناب محمدیان. حداقل خارج از توان علمی خود حرکت نکرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 11:50
جنابعالي به عنوان كارشناس تربيتي بفرماييد كدام مطالب حرف تازه اي داشت. آيا اين كه فرمودند « غالبا پژوهش های ما در موضوعات آکادمیک و بعضا متاسفانه پژوهش های کلیشه ای و ویترینی خلاصه می شود و گاهی پژوهش ها فقط ابزاری است برای پژوهشگر که فقط ارتقا پیدا کند. » حرف هاي جديد و تازه است.

آيا بيان حرف هاي كليشه اي كه همه مي داند از يك دستگاه پژوهشي براي شما مطلوب است؟!!

لطفا در سخنان جناب آقاي ذوعلم كلمه « بايد » را بشماريد.

چند سال است كه به مناسبت هفته پژوهش ( و يا هر هفته ديگر ) نشست خبري برگزار مي شود. و بايدها و نبايدهاي تكراري و كليشه اي تكرار ميشود؟

كمي منصف باشيد.
كمي به آينده نظام اسلامي كه خونبهاي هزاران شهبد است بيانديشيد؟
پاسخ + 0 0 --
شواف 1398/09/20 - 11:55
وقتي بازي با الفاظ و طرح شعارهاي پوچ و تهي مبناي نظر و عمل قرار مي گيرد چه جاي دفاع دارد برادر عزيزم

كافي است با دقت مطالب را بار ديگر بخوانيد.

مشتاقيم بدانيم با توجه به صرف وقت و هزينه درباره اين نشست خبري، « خروجي اين نشست خبري چيست؟ »

لم تقولون ما لا تفعلون ؟!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 12:04
شما به فرماييد در جامعه تك صدايي كه مديران از حاشيه امن بالايي برخوردارند و هيچكس را ياراي نقد نيست، اگر امثال آقاي پور سبيمان و وب سايت ايشان ( صداي معلم ) هم جرأت بيان حرف دل فرهنگيان و منتقدان را نداشته باشد، كجا بايد حقيقت را گفت؟!!

بفرماييد كجا حاضر است اين مطالب پيش پا افتاده از نر شما و حياتي از منظر منتقدان را منتشر كند؟

از آقاي علي پورسليمان عزيز كه تمام سختي ها و برخوردهاي تند و سخت مسئولان را به دليل شاف سازي رسانه اي به جان خريده و تحمل مي كنند سپاسگزارم.

اجرتان با امان زمان عج
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 13:31
جناب پور سلیمان از شما بسیار سپاسگزاریم ، چنان خفقانی در سازمان تحمیل کرده اند که به صراحت آقای ذوعلم می گوید نمی توانید کار کنید بروید ، جواب سازمان در آخرین همن اندیشی هم خیلی قاطع بود ، سکوت ، چه واژه جالب و پر معنی ، یاد این ضرب المثل می افتم که جواب ابلهان خاموشیست ؛ و چه زیبا سازمان این جواب را داد و این جماعت چقدر خود شیفته و خود فریفته اند که عقل جمعی سازمان را در مقابل توان ذهنی اندک و محدود خود قرار داده اند ، البته خدای متعال جای حق نشسته و ان شالله هر چه زودتر نظام تعلیم و تربیت از دست این افراد خودخواه خلاص خواهد شد
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/09/20 - 09:27
فقط متاسفم
از عدالت گفتن به مولف هاي كتابهاي درسي به زحمت وام 20 ميليوني با كلي انتظار ونوبت مي دهند وبه دو نورچشمي تازه وارد بدون سابقه وانتظار وام 70000 ميليوني
بازنشسته ها وبقول خودشان سن بالا هارا ايراد گفتند وازبا اهرم جوان گرائي ادم هاي بي تجربه را نشاندند وبعد نيروهاي باز نشسته نور چشمي را بعنوان مشاور و... به كار دعوت كردند
دم از صرف جوئي مي زنند واسراف و بيت المال اما حوزه رياستي كه ايجاد كردند ماهيانه 100 ميليون براي سازمان خرج تراشيدند
تعديل نيرو وچابك سازي گفتند اما با ساختار سازي دهها پست ايجاد كردند وهر روز ادم جديد وارد كردند
با كلي دكتر برنامه ريزي درسي در سازمان سركار داريم رفتن از نيروي اننتظامي برنامه ريز درسي اوردند
اين حرفها را نمي توانيم بزنيم چون مهر مي خوريم وازپست ناچيزي هم كه داريم مي افتيم وتبعيد ميشويم اين حرفها را خدا كنه رئيس محترم ببينه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 14:16
وام های 70میلیونی بدون نوبت حرام است حرام
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 12:47
درسازمان پژوهش تجربه وسابقه يك جرم است
معاون مديركل حوزه رياست با مدرك ليسانس و با 5 سال سابقه وبدون يك روز مديريت ويا معاونت يك مدرسه يهوي معاون مديركل ميشود ويك وام 70000ميليوني هم به ايشان داده ميشود
ويا معاون مديركل كمك اموزشي با كمتر2 سال سابقه از بيرون به سازمان دعوت ميشود
وانقدر جو سنگين ميشود كه كسي اجازه اعتراض هم ندارد
ايا اين همان زلزله است
كاش كسي بالاتر از رياست سازمان در وزارت خانه مي بود تااين حرفها راميشنيد
كاش وزيرگروهي را ناشناس براي ارزيابي اوضاع مي فرستاد نه با كارمندان بلكه مديران گفت وگو مي كردند
رياست به چه قيمتي
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 14:49
مردمی که سکوت را ادب می شمارند، چیزی جز ذلت و خواری نخواهند دید.
پاسخ + 0 0 --
ه 1398/09/20 - 15:38
چندین نفر شامل مدیر کل - معاون مدیر کل - رئیس اداره - وچند کارمندو راننده تمام وقت فقط کارمنشی گری دفتر رئیس سازمان را اداره می کنند
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/20 - 23:40
زیر سوال بردن ۴۰ سال تلاش سازمان پژوهش کار ساده است.
به ویژه آنکه رئیس آن سازمان هم باشی.
اما اینکه چرا وضعیت پژوهش اینچنین است؟ سوال سختی است.
زیرا گستره مدارس آموزش و پرورش به وسعت ایران اسلامی است.
در این حجم از کار و نیز کمبود اعتبارات مالی گذشته را منکوب کردن و گذشتگان را خیانتکار و مجری ۲۰۳۰ دانستن واقعا بی انصافی است و نیز باعث محبوبیت شما نخواهد شد.

اگر امروز وحدت در ایران اسلامی حاکم است، به برکت نظام آموزش رسمی است.
اگر امروز در میادین بین المللی و هسته ای و المپیادها موفق هستیم به برکت نظام آموزشی است.

این ها مجوزی برای انقلاب رادیکالی در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی نمی شود.

با احترام
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/21 - 07:45
پیش بینی آقای دکتر محرم آقا زاده در حدود دو سال پیش صحیح از آب دد آمد :

چرا حجه الاسلام و المسلمین ذوعلم زلزله هفت ریشتری در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و وزارت آموزش و پرورش است؟

http://www.iranto.ir/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AD%D8%AC%D8%AA%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%B0%D9%88%E2%80%8C%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%B2%D9%84%D8%B2%D9%84%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C/
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 21:34
نمي دانستيم .... تا اين اندازه ايشان را مي شناسند و پيشگويي هم مي كنند.

در طول ماه هاي آينده همه اين افراد به اشتباه خود پي خواهند برد.

صادقانه بگويم قدر اين گوهر را بدانيد.
دارو تلخ است اما شفا بخش است.
پاسخ + 0 0 --
تشكر از آقاي قرائتي 1398/09/22 - 22:06
آقاي قرائتي در در همایش 2 هزار نفری دانشجو معلمان استان گلستان در روز 20 آذر 1398 ( دو روز پيش ) صراحتاً فرمودند :

« باید خاک آموزش و پرورش را همانند حوزه‌های علمیه تغییر داد تا شاهد تحول در این نهادهای اثرگذار باشیم. »

اين همان كاري است كه آقاي ذوعلم در سازمان پژوهش قرار است به بهانه اجراي سند تحول انجام دهند.

حاج آقاي عزيز ممنون كه حقيقت را روشن فرموديد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/09/21 - 07:48
آیا نامه ۶۰ تن از استادان در انتقاد از انتصاب حجه اللسلام آقای ذوعلم صحیح و وارد بود؟

http://www.sedayemoallem.ir/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DA%AF%D9%81%D8%AA-%DA%AF%D9%88/item/15586-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%87%DB%8C%D8%A6%D8%AA%E2%80%8C%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%DB%80-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C
پاسخ + 0 0 --
عقیق 1398/09/21 - 13:34
کاش ما نیز به مرحله ای از رشد عقلانیت
می رسیدیم که به مقام والای انسانها ارزش
قائل می شدیم و با تظاهر و خدعه به موعظه
نمی پرداختیم. در کشوری مثل سوئد یک
دانش آموز به نام گرتا تونبرگ جهانی می شود
و در کشور ما ۶۰ استاد دانشگاه پشیزی ارزش ندارد.
بعد هم به بی تفاوتی متهم می شوند، در حالی که
وجود ذاتی آنان برای حضرات بی ارزش است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 21:30
آن نامه اساساً سياسي و مغرضانه بود.
ايشان از فلسفه تعليم و تربيت و اسلام چه دركي دارند كه به يك حجه الاسلام كه دغدغه اش اسلام ناب است اعتراض كنند؟

آيا نبايد به آقاي ذوعلم فرصت دهيم تا خودشان را ثابت كنند؟
چرا درباره ايشان مغرضانه برخورد مي شود؟
آيا ايشان در همين شش ماه گذشته كم به سازمان و افراد آن خدمت صادقانه داشته اند؟
خوب است شما هم مثل بقيه افراد سازمان حق شناس و مودب باشيد.
پاسخ + +1 -1 --
ه 1398/09/21 - 09:20
حجم ونوع مطالب فوق واقعا جای تامل دارد
پیشنهاد می شود صدای معلم تا خروج سازمان پژوهش از وضعیت موجود به صدای سازمان پژوهش تغییر نام دهد
پاسخ + 0 0 --
عقیق 1398/09/21 - 13:16
عجب ذهنیت واگرایی!!
شاهرگ هر فعالیتی پژوهش است و تعهد هر تحصیل کرده ای به این و آب و خاک و مردم
که با سرمایه های آن توانمند شده است ،
اهمیت و توجه به این شاهرگ حیاتی وزارتخانه
است. لابد درک و استنباط حقیقی از امر پژوهش
ندارید، چون اگر داشتید بیان این همه نظر و ایراد
توسط خوانندگان را به منزله مشکل دار بودن
سازمان می دانستید و یا به حساب ناکارآمدی مدیر
آن. بالاخره بدون پژوهش ، سخن گفتن ارزش علمی
ندارد. اما من معلم متوجه وجود بحران در این بخش هستم.
پاسخ + +1 -1 --
ه 1398/09/21 - 09:20
حجم ونوع مطالب فوق واقعا جای تامل دارد
پیشنهاد می شود صدای معلم تا خروج سازمان پژوهش از وضعیت موجود به صدای سازمان پژوهش تغییر نام دهد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/21 - 15:58
منظورتان " ساختمان " پژوهش و برنامه ریزی آموزشی است؟
پاسخ + 0 0 --
دانش اموز اسبق دکتر 1398/09/21 - 11:43
هفته پژوهش و گرامیداشت پژوهشگران برتر؟!! دکتر حسینی رفت یه پژوهش راجع به اینکه چرا اموزش پ مشهد - علیرغم سخنرانی وزیر در نماز جمعه تهران بر علیه مافیای کنکور - با این مافیای فاسد و چپاولگر همکار و همسفره شده که زدند پرده های گوشهاش رو پاره کردند و دندانهایش را شکستند و ...

اینها به تنها چیزی که فکر نمیکنند فردایشان هست که باید پاسخگو باشند و به تنها چیزی که فکر میکنند رنگین تر کردن سفره زن و بچه هایشان هست... رنگ سفره شما رنگ خون نسل ماست ... ما مستضعفان که در حال چپاول ما هستید. برا ثبت نام موسسات گاج و قلم چی از هر دانش اموز ۱۰ میلیون تومان در یالن شهید حاتمی اموزش پرورش مشهد مغدس میگرفتند! ...
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/09/21 - 23:03
آقای ذوعلم فقط حرفه
در زیرمجموعه خودش دارن می خورن و می برن و ظلم‌می کنن
مدیر کل حوزه ریاست خون یه سازمان رو تحت نظارت آقای ذوعلم تو شیشه کرده
کاش حداقل لباس حضرت علی تن تون نبود
افراد متخصص و زحمت کشیده سازمان رو به انژوا بردن
و دارن ردیف های استخدامی برای آدم های می گیرن که تو خونه خواببیدن منتظر حقوقشون درست بشه بیان پشت میز
آقای ذوعلم سما به تک تک افراد سازمان بابت این بی عدالتی ها مدیونی
اگر اعمال شخصی تون قبول درگاه الهی باشه مطمئن باشید سر پل صراط بسیار بدکار خواهید شد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 08:56
افرین کارها حرف دل ما رو زدید
آقای ذوعلم اگر حوزه خودش خبر داره و به داد نمی رسه وااااااای به حال دنیا و اخرتش
البته مدیرکل ایشون رییس سازمان هستند و آقای ذوعلم فرمانبردار ایشون
خدا به داد آخرت شما برسه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 10:22
بسمه تعالی

جناب آقای دکتر مهدی نوید ادهم
دبیر کل محترم شورای عالی آموزش و پرورش
سلام علیکم

با احترام طبق قانون سه یا پنج سال باید از " اجرای " اسناد تحولی گذشته باشد تا امکان بازنگری پیدا شود.

شواهد نشان می دهد حجه الاسلام علی ذوعلم با تاخیر انداختن اجرای سند تحول بنیادین و سند برنامه درسی ملی ( به بهانه بازآرایی تشکیلاتی سازمان پژوهش ) به دنبال خرید زمان برای بازنگری اسناد است.

و تیمی از افراد مد نظر، پشت پرده به دنبال تنظیم مجدد نگاشت چهارم هستند که به هر قیمتی شده رای موافق آن را از شورای عالی بگیرند.

در حالیکه نباید طرح همسو سازی با برنامه درسی ملی را اجرای سند برنامه درسی ملی تلقی کرد. این خلاف صریح قانون است.

اگر غیر از این است شورای عالی در راستای شفاف سازی استنادات خود را منتشر کند.

با تشکر از توجه شما
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 22:33
براي ايشان كاري ندارد كه همين قانون را هم تغيير دهند.
شوراي عالي براي دفاع از قانون تا كنون در مقابل كدام مدير و معاون متخلف ايستاده كه اين دومينش باشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 15:57
با سلام و احترام
پیشنهاد انتقال سازمان پژوهش به شهر مقدس قم

پیشنهاد می شود با توجه به رویکرد جدید آقای ذوعلم در تبدیل سازمان به حوزه علمیه و نیز با عنایت به این که تعداد زیادی از طلاب محترم هر روز از قم به تهران و بالعکس در تردد هستند به منظور جلوگیری از اتفاقات احتمالی چون تصادف این سازمان کلا به شهر مقدس قم منتقل شود.

در صورت تحقق چنین پیشنهادی اهداف و رویکردهای ایدئولوژیک حجه الاسلام و المسلمین ذوعلم و نهادهای پیگیر یکجا محقق می شود.

اعضای سازمان فعلی را هم به سایر حوزه های ستادی و یا دانشگاه های فرهنگیان و نیز مدارس بفرستید.

ساختمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را هم اجاره بدهید و درآمد حاصله را به عنوان پاداش و حق الزحمه به پرسنل جدید بدهید..

لطفا این پیشنهاد را جدی بگیرید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 23:37
با اين تصميم سازمان در كنار حوزه هاي علميه و بزرگان رشد ايديولوژيك خود را به كمال خواهد رساند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 23:44
يكي پرسيد : چرا نظام تعليم و تربيت كه اين همه درباب اهميت آن در اسلام و انقلاب سخن رانده شده و در رأس همه كارها قرار دارد چرا به اين وضع درآمده است ؟

گفتم : درست گفته اند نظام تعليم و تربيت بالاترين طبقه يك برج مرتفع 40 طبقه است. اما اين طبقه نه آب دارد و نه گاز و نه آسانسور

افراد مجبورند هر روز ظرف آب و كپسول گاز را روي دوش تا طبقه 40 از پله ها بالا ببرند.

شعار سند تحول هم يكي از همين اهميت هاست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 23:19
وقتي گفتار و رفتار امرا و علما را باهم مقايسه مي كنم ياد شعر آقاي ناصر فيض مي افتم :

سیاست را نمی‌خواهم نه از نزدیک، نه از دورش
ندارد چون پدر، مادر نه آن‌جورش نه این‌جورش

دلی دارند خوش هرچند معذورین مامورش
مرا هرگز دل خوش نیست از مامور و معذورش

سیاست جنگ بین عده‌ای سیاس اگر باشد
همین کافی است روگردانم از هرچه سلحشورش

وطن یعنی همین جایی که می نامد مرا دشمن
به جرم عشق ورزی به آن همواره مزدورش

فدای خاک پاکش می کنم این جام شیرین را
شود در کام من چون زهر اگر هم شهد انگورش

سیاست چیز خوبی نیست مخصوصا در اين دوران
که هرکس زور می گوید به هر کس می رسد زورش

سیاست گاه مانند زنی زیباست اما من
گذشتم از سر خیر سیاه و سبزه و بورش

نه از معذور آن دارم دلی خوش، نه از تربیت
همانطوری که گفتم از سیاست‌های مامورش
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/22 - 23:36
جناب حجه الاسلام و المسلمين آقاي دكتر علي ذوعلم معاون محترم وزير
سلام عليكم
مصاحبه حضرتعالي با خبرنگاران را به مناسبت هفته پژوهش مطالعه كردم.

بايد بگويم از اين جمله شما كه « ایدئولوژیک بودن نباید یک امر منفی تلقی شود. » بسيار شگفت زده شدم.

شما هنوز در اول راه مديريت سازمان پژوهش هستيد و نيز براي اجراي سند تحول بنيادين آمده ايد و از طرفي سازمان پژوهش محل تضارب آراء و مصداق واقعي تحقق آيه « فبشر عباد الذين يستمعون القول فيتبعون احسنه » است.

كاش به جاي برخورد سلطه گرانه با موضوعات و افراد در تحقق اهدافتان اينگون عجله نمي كرديد و با متخصصان و صاحبنظران سازمان مشورت مي كرديد.

و آن سازمان مجموعه اي از خردمندان جمع هستند كه مي توانند مشاوران خوبي براي شما باشند. كاش همه را طرد نمي كرديد و از همه فرصت ها استفاده مي فرموديد.

جوانگرايي يك ضرورت است. اما نيازمند سازوكار است. آن سازوكار متخصصان آن مجموعه هستند. بهتر بود در كنار ايشان قرار مي گرفتند. تخصص زدايي به قيمت جوانگرايي هزينه سنگين و غيرقابل جبراني است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/23 - 19:16
حضرت آقاي ذوعلم !
شما كه مي فرماييد : « ایدئولوژیک بودن تعليم و تربيت نباید یک امر منفی تلقی شود. »

بفرماييد اگر شما نبوديد و يك عده ديگري با اغراض ايدئولوژيك غربي يا شرقي كتاب هاي درسي را بدون حساب و كتاب و اجازه از مولفين و شوراي برنامه ريزي دستكاري مي كردند، و مي گفتند چون ما رئيس سازمان هستيم اجازه داريم و صاحب اختياريم.

آيا شما از ايشان مي پذيرفتيد؟
آيا مسئولان سازمان را متهم به فتنه و خيانت نمي كرديد؟

پس چون شما هستيد و لباس پيامبر صلي الله عليه و آله را بر تن داريد، دليل نمي شود هر چه خواستيد بكنيد و كسي را هم جرأت تذكر قانوني نباشد.

قضاوت با خود شما
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/03 - 13:46
حـاج آقــاي ذوعـلـم
چــــرا بدون اطـلاع مولـفيـن و كارشناسان كتــاب هاي درسي را تغيير مي دهــيد؟

آيا فـــــردا همين طـلاب قـــم ( كه در پشت پرده عامل تغييرات گسترده در كتاب هاي درسي هستند ) پاسخگوي حوادث احتمالي خواهند بود ؟!!!!!!

مسلماً خــيــر
زيرا وقتي امروز اسمي از آن ها در بين نيست، فــردا خواهد بود؟!!!!!!!


آقاي ذوعلم
جز مولفان و كارشناسان حق دست بردن در كتاب را ندارند. حتي شما

اين قانون است. لطفا به قانون احترام بگذاريد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/03 - 00:17
حضور نیروهایی چون علی ذوعلم و مسعود فیاضی در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش اتفاقی نیست. این سازمان نقش مهمی را در تدوین و تغییر محتوای کتاب‌های درسی مدارس ایران بر عهده دارد.

در ماه‌های اخیر گزارش‌های متعددی درباره تغییر محتوای کتاب‌های درسی در ایران منتشر شد که ریشه در همین سازمان داشت. از جمله یک فهرست طولانی از حذفیات کتاب‌های درسی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان از جایگزینی ادبیات حکومتی پس از انقلاب ۵۷ به جای ادبیات کلاسیک ایران داشت.

این سازمان همچنین در حال برنامه‌ریزی برای گنجاندن مطالب ضدآمریکایی در کتاب‌های درسی است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/03 - 00:20
آقای ذوعلم برای اعمال نظارت خود در مجلات رشد، مسعود فیاضی را به عنوان مدیرمسئول مجلات رشد منصوب کرده است. این اتفاقات در نهایت منجر به استعفای سید امیر موسوی از سردبیری مجله رشد جوان شد. او سیاست‌های گروه جدید را «متحجرانه» خوانده و چون حاضر نبوده به «خواسته‌های غلط» آن‌ها تن بدهد، استعفا داد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/06 - 10:14
" مدرسه زندگی " یا " مدرسه اسکولاستیک " ؟!!

حجه الاسلام و المسلمین ذوعلم
سلام علیکم
حضرتعالی با شعار " مدرسه زندگی " مدعی اجرای سند تحول بنیادین شدید، شما اما عملکرد یکساله شما نشان از تاسیس " مدارس اسکولاستیک " در کشور دارد.

شواهد مختلفی بر این مطلب وجود دارد :
- برکنار صاحبنظران و متخصصان و کارشناسان سازمان پژوهش
- جایگزینی و انتصاب طلاب جوان و بی تجربه در پست های کلیدی
- دستکاری کتاب های درسی با نظارت و سفارش حوزه علمیه قم بدون اجازه از صاحبان اثر و مولفان
- پایبند نبودن به مصوبات و اسناد تحولی در تغییرات رادیکالی
- اظهار نطرات شخصی در حوزه ای درسی بدون پیوست پژوهشی و علمی و ...
همه و همه نشان از انقلاب ایدئولوژیک مد نظر شما در استراتژیک ترین سازمان کشور دارد.

با ادامه این رویه، آینده کشور را تیره و نگران کننده می بینم.
امید که به حقیقت نپیوندد.

ان شاءالله
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/18 - 22:22
شکاف بین انقلاب اسلامی با جمهوری اسلامی را می توان در نوع مدیریت آقای دکتر علی ذوعلم در این سازمان و تعامل ایشان ا صاحب نظران و متخصصان و نیز قوانین و مقررات و مصوبات ملاحظه کرد. خوب است این پدیده مورد پژوهش روانکاوانه و جامعه شناسانه قرار گیرد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/10/07 - 08:37
از هيأت امناي محترم سازمان پژوهش خواهشمندم بر نحوه جذب نيروهاي مورد نياز سازمان پژوهش كه بايد بر اساس معيارهاي دقيق علمي و مصوب سازمان باشد، دقت و نظارت كافي داشته باشد.
جذب كساني كه حتي يك روز در مدرسه فعاليت آموزشي و پرورشي نداشته و مدرك تحصيلي مرتبط هم ندارند با چه ملاكي انجام مي شود؟
آيا ايشان مي توانند آينده اين كشور را بسازند؟!!
آيا مي توانند سند تحول بنيادين و سايد اسناد را اجرا كنند؟!!
لذا خواهشمندم در اين زمينه مصلحت سازمان و آينده نظام تعليم و تربيت و دانش آموزان در نظر گرفته شود.
كوتاهي در اين زمينه نابخشودني است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/07 - 09:33
اميدي به هيچكس نيست؛ جز « او »

کشتی نساز ای نوح ! طوفان نخواهد آمد.
بر شوره زار دل ها باران نخواهد آمد

شاید به شعر تلخم خرده بگیری اما
جای که سفره خالیست، ایمان نخواهد آمد

رفتی کلاس اول این جمله را عوض کن :
آن مرد تا نیاید، باران نخواهد آمد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور