صدای معلم

پرسش « صدای معلم » از آقای کریمی فر و سایر مسئولان وزارتخانه در حوزه رفاهی آن است که آیا رضایت معلمان را در بخش هایی مانند خانه های معلم ، مراکز رفاهی و تفریحی و... تامین کرده اند که به فکر تامین مسکن آن ها افتاده اند ؟! وزارتخانه ای که هزینه ی نشست ها و جلسات خود در مکانی مانند " باشگاه فرهنگیان " را می خواهد از " جیب معلمان " تامین کند چگونه می تواند این ادعاها را مطرح کند و اعتماد معلمان ار جلب کند ؟

وزارت آموزش و پرورش قبل از تامین " مسکن فرهنگیان " خانه های معلم و مراکز رفاهی معلمان را آباد کند !

گروه گزارش/

انتقاد صدای معلم از عملکرد وزارت آموزش و پرورش در مورد مسکن فرهنگیان و خانه های معلم و مراکز رفاهی

« صدای معلم » در گزارش پیشین خویش با عنوان : " پرسش صدای معلم از مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش آن است که رویکرد کاهش هزینه ها که در سایر بخش های این وزارتخانه هم دنبال می شود تاکنون چه نتایجی به همراه داشته است ؟ آیا در ساماندهی نظامنامه رفاهی فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش پاسخ گویی و مسئولیت پذیری تعریف و تبیین شده است ؟ آیا بهتر نیست به جای این همه حرف های شعاری و تکراری ، نظارت هوشمندانه و پاسخ گویی در این وزارتخانه تعریف و نهادینه گردد ؟
اتخاذ رویکرد " کاهش هزینه ها " یا " تامین رضایت معلمان " ؟! ( این جا ) نوشت :

" در خبری که یک از مسئولان " باشگاه فرهنگیان تهران " به صدای معلم ارائه کرده است قرار است مجموعه استخر و سونای این باشگاه " برون سپاری " شود و البته این موضوع قبلا هم تکرار شده و تجربه موفقی نبوده و نارضایتی معلمان را به همراه داشته است .

این مسئول به صدای معلم گفته است که وزارت آموزش و پرورش انواع همایش های ستادی و اداری خود را در این باشگاه برگزار می کند و تاکنون بیش از 10 میلیارد ریال به این مجموعه بدهکار است اما با این فرض که این جا مال خودشان است از تسویه هزینه ها خودداری می کنند .

این مسئول در ادامه ضمن انتقاد از رویکرد نادرست مسئولان وزارتی ادامه می دهد :

وقتی چنین وضعیتی باشد باشگاه فرهنگیان مجبور می شود برای تامین حداقل هزینه های جاری خودش به سایر بخش ها فشار وارد کند .

ما هم مجبور می شویم از کیفیت خدمات کم کنیم و همین امر موجب نارضایتی معلمان می شود . "

همان گونه که انتظار می رفت هیچ مسئولی به این گزارش و دغدغه های فرهنگیان پاسخی ارائه نکرده است . از سوی دیگر ، وزیر آموزش و پرورش در ابتدای وزارت خود به صراحت به معلمان اعلام کرد که انحرافات را گزارش دهند .

ظاهرا « حاجی میرزایی » فراموش کرده بود که مرجع رسیدگی به این انحرفات را به طور شفاف مشخص نماید !

در ادامه وضعیت استخر و سونای باشگاه فرهنگیان تهران ، « ابراهیم نیک بخش » از فرهنگیان مطنقه 10 تهران به صدای معلم گفت که بلیت استخر را مجددا گران کرده اند .

انتقاد صدای معلم از عملکرد وزارت آموزش و پرورش در مورد مسکن فرهنگیان و خانه های معلم و مراکز رفاهی

وی ضمن انتقاد از بی توجهی مسئولان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد : " امروز پنج شنبه به استخر رفتم . دیدم همکاران نسبت به گران شدن بلیط معترض هستند . همه با هم به طرف اتاق مدیر عامل رفتیم که ایشان نبودند.
همه با هم قرار گذاشتیم تا یک هفته نرویم . "

این در حالی است که حدود 3 ماه پیش بلیت را از مبلغ 5000 تومان به 7500 تومان افزایش داده اند . در واقع بلیت استخر و سونا برای معلمان در عرض کم تر از 6 ماه افزایش 100 درصدی را تجربه کرده است .

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش که اداره این امور را بر عهده دارد به تازگی از ساخت 170 هزار واحد مسکونی ویژه فرهنگیان خبر داده و عنوان کرده است :

" مدت اجرای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مسکن بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش‌ و پرورش 3 سال یعنی تا آبان 1401 است.

انتقاد صدای معلم از عملکرد وزارت آموزش و پرورش در مورد مسکن فرهنگیان و خانه های معلم و مراکز رفاهی

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌ و پرورش، گودرز کریمی فر در گفت‌وگو با خبرنگار این مرکز با اشاره به تفاهم‌ نامه همکاری در حوزه مسکن بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: موضوع این تفاهم‌نامه، تأمین 170 هزار واحد مسکونی در شهرها و مناطق روستایی برای فرهنگیان فاقد مسکن بر اساس اعلام نیاز آموزش‌ و پرورش با استفاده از کلیه ظرفیت‌ها و منابع مالی و امکانات موجود وزارتخانه‌های آموزش‌ و پرورش و راه و شهرسازی در 32 استان کشور است . " ظاهرا « حاجی میرزایی » فراموش کرده بود که مرجع رسیدگی به این انحرفات را به طور شفاف مشخص نماید !

این در حالی است که هنوز تکلیف " مسکن مهر " از دولت قبل به درستی مشخص نیست .

پرسش « صدای معلم » از آقای کریمی فر و سایر مسئولان وزارتخانه در حوزه رفاهی آن است که آیا رضایت معلمان را در بخش هایی مانند خانه های معلم ، مراکز رفاهی و تفریحی و... تامین کرده اند که به فکر تامین مسکن آن ها افتاده اند ؟!

آیا این به نوعی تداعی " سنگ بزرگ " نیست ؟

وزارتخانه ای که هنوز نمی تواند و قادر نیست تا نظارت جامعی بر مراکز رفاهی و تفریحی خود داشته و رضایت ذی نفعان را جلب کند چگونه و با کدام پشتوانه می خواهد مسکن آنان را تامین کند ؟

وزارتخانه ای که هزینه ی نشست ها و جلسات خود در مکانی مانند " باشگاه فرهنگیان " را می خواهد از " جیب معلمان " تامین کند چگونه می تواند این ادعاها را مطرح کند و اعتماد معلمان ار جلب کند ؟

پایان گزارش/


انتقاد صدای معلم از عملکرد وزارت آموزش و پرورش در مورد مسکن فرهنگیان و خانه های معلم و مراکز رفاهی

پنج شنبه, 07 آذر 1398 16:20 خوانده شده: 569 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +12 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/09/08 - 08:08
بعد از ۲۵ سال خدمت با مدرک دکترای تخصصی تازه حالا فهمیدم که در این سالیان استحمار، استعمار و استثمار شده بودم و در واقع به برده گی گرفته شده بودم چرا که هم اکنون هیچ چیز ندارم و «زیر» خط فقر زندگی که نمیکنم بلکه دارم تلاش میکنم زنده بمانم..... با هزار مکافات و وام و قرض دو سال قبل یک اپارتمان خریدم که سالها باید ماهی سه میلیون تومان قسط به بانکهای «نزول خوار» .... بدهم که سند اپارتمان من در گرو انهاست و در واقع مال من نیست!!!؟ زندگینامه امثال من باید بعنوان سند در تاریخ ثبت شود.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/09/09 - 15:23
سنگ بزرگ نشانه نزدن و...
پاسخ + +1 0 --
زاغری 1398/09/08 - 12:28
متاسفانه تازگیها یه حس بدی به سراغم آمده است و آن هم اینکه از اول ،با ورود به آموزش و پرورش کلاه گشادی را بر سر خود گذاشته ام خیلی احساس شست مینم و دارم تلاش میکنم تا یه کسب و کار خوبی را راه بیندازم. بد جوری از قافله عقب مانده ایم. یهو چشم باز کردم و دیدم که صاحب هیچ چیز نیستم. اکثر کارگران کارخانه ها و حتی پاکبانان محترم شهرداری دریافتی بیشتری از من معلم با مدرک فوق لیسانس شیمی دارند. خیلی متاسفم.
پاسخ + 0 0 --
معلم لر مشهدی 1398/09/08 - 16:03
دیگه حنا تون رنگی نداره حاج آقا!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور