صدای معلم

دبیر پیشین هیات دولت و وزیر فعلی آموزش و پرورش ! در لایحه " شفافیت " و در تعریف این واژه آمده است : " وضعیتی که در آن اطلاعات، صلاحیت ها، رفتارها و عملکرد های موسسات مشمول در زمان مناسب و با کیفیت مناسب در معرض دسترسی و استفاده اشخاص ذینفع یا عموم مردم یا مراجع نظارتی قرار می گیرد"

صدای معلم بار دیگر وزیر آموزش و پرورش را به شفاف سازی در مورد افتتاح همزمان 1982 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی با 10 هزار کلاس درس فرا می خواند

گروه گزارش/

شفاف سازی در مورد افتتاح همزمان 1982 پروژه آموزشی و پرورشی و ورزشی با 10 هزار کلاس درس و پرسش صدای معلم

با گذشت 18 روز از پرسش « صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش در مورد افتتاح همزمان 1982 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی با 10 هزار کلاس درس، پاسخی از طرف وزارتخانه صادر نشده است.

پیش تر این رسانه از وزیر آموزش و پرورش پرسیده بود: ( این جا )

" پرسش « صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش در راستای شفاف سازی و تنویر افکار عمومی آن است که لیست مدارس و تعداد کلاس هر مدرسه، به تفکیک استان، شهرستان و منطقه آموزش و پرورش در اختیار تمامی اصحاب رسانه قرار گیرد. "

جدای از رسالت و وظایف روابط عمومی، متاسفانه کلید واژه شفافیت و پرسشگری، همچون کلید واژه حقوق شهروندی، مورد غفلت دست اندرکاران و مقامات دولتی است. در صورتی که شفاف سازی عملکرد دولت (به معنای عام) از جمله شاخص‌های حکمرانی مطلوب است که ارتقای وضعیت این شاخص از طریق آگاهی مستمر و بدون تبعیض شهروندان از فرآیند‌ها و امور مربوط به سازوکار‌های حاکمیتی فراهم می‌شود.

شفاف سازی در مورد افتتاح همزمان 1982 پروژه آموزشی و پرورشی و ورزشی با 10 هزار کلاس درس و پرسش صدای معلم

با عنایت به اینکه افزایش شفافیت دولت، نظارت و اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت را به دنبال داشته و مشارکت همگانی (مردم و دولت) برای مبارزه با فساد را تقویت خواهد کرد، رئیس جمهور محترم، لایحه "شفافیت" مصوبه هیات وزیران به تاریخ 25 / 2 / 1398  را در تاریخ  1 / 4 / 1398  به مجلس تقدیم کرده است.

در این لایحه واژه شفافیت به صورت زیر تعریف گردیده است:

" وضعیتی که در آن اطلاعات، صلاحیت ها، رفتارها و عملکرد های موسسات مشمول در زمان مناسب و با کیفیت مناسب در معرض دسترسی و استفاده اشخاص ذینفع یا عموم مردم یا مراجع نظارتی قرار می گیرد."
لایحه شفافیت در دو سطح تکالیف عام و اختصاصی مهمترین حوزه‏‌های شفافیت را مورد توجه قرار داده که در سه دسته «شفافیت وظایف، اختیارات، مأموریت‏‌ها و صلاحیت‌‏ها»، «شفافیت فرآیند‌های سازمانی» و «شفافیت اطلاعات سازمانی» تقسیم‌بندی شده است.

شفاف سازی در مورد افتتاح همزمان 1982 پروژه آموزشی و پرورشی و ورزشی با 10 هزار کلاس درس و پرسش صدای معلم

با توجه به آنکه وزیر محترم آموزش و پرورش در زمان تصویب این لایحه در هیات دولت و تقدیم آن به مجلس، عهده دار مسئولیت دبیری هیئت دولت بوده اند، شایسته است نسبت به پرسش اصحاب رسانه در مورد آمار منتشر شده از طرف وزارت آموزش و پرورش و به تبع آن سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، پاسخگویی مناسب داشته باشند.

پایان گزارش/


شفاف سازی در مورد افتتاح همزمان 1982 پروژه آموزشی و پرورشی و ورزشی با 10 هزار کلاس درس و پرسش صدای معلم

 
   
شنبه, 11 آبان 1398 15:42 خوانده شده: 368 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
دبیر مهربان 1398/08/11 - 19:08
حرف زدن اسان عمل و شفافیت و صداقت مشکل
بابا پول ندارند چرا بدروع وعده رتبه بندی از اول مهر را دادند و...؟؟؟؟
خدا ازشون نگدره که بدروع سر اصلاح طلبان را هم یال ۹۶ و ۹۴ کلاه گداشتند
هنوز از سازمان نطام معلمی و کاهش تنوع مدارس اموان ادامه تحصیل معلمان و ...هم خبری نیست!!!!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/08/12 - 12:40
اصلا آمار پروژه های کل ایران پیشکش.فقط آمار کلاس و مدرسه استان سیستان و بلوچستان را منتشر کنند.
پاسخ + +4 0 --
نوسازی 1398/08/12 - 13:28
متاسفانه سازمان نوسازی مدارس به حیاط خلوت برخی نمایندگان مجلس در اعتراض به وزارتخانه تبدیل شده است.ریاست سازمان هم جهت تتمیع نمایندگان به عدم استیضاح و یا رای اعتماد، مناسبات و روابط فراسازمانی و خارج از مدار قانون روی آورده است.
آنچه بیش از پیش این سازمان را تهدید می کند، بی انگیزگی کارمندان به علت عدم ساز و کار های مناسب حقوقی و ارتقای شغلی است.ریاست سازمان با توجه به آنکه یک مدیر خارج از این بدنه است، به استعداد و مهارت و توانایی های نیروهای داخلی، نه اشراف دارد و نه نگرش.به همین خاطر تا چشم کار می کند مشاوران مختلفی را از وزارت علوم و یا به سفارش برخی نمایندگان به سازمان وارد کرده است.
از وزیر محترم خواهشمندیم به گزارشات و جلسه ای که اخیرا با برخی مسئولین سازمان داشته اند دلخوش نباشند.وقتی هم برای شنیدن درد و دل کارمندان سازمان و دیگر ادارات کل استان ها بدون حضور مسئولین سازمانی بگذارند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور