صدای معلم

همیشه جای پرسش جدی است که روابط عمومی های وزارت آموزش و پرورش در بیش از 750 منطقه و ناحیه آموزشی کشور و نیز واحدهای مختلف و متعدد ستادی و اداری در این وزارتخانه به چه کاری مشغول هستند و برون داد و بازده واقعی این واحدهای بوروکراتیک و زاید برای نظام آموزشی چیست ؟ مشخص نیست اداره آموزش و پرورش سرعین که حتی اختیار کشیدن یک " دیوار " را ندارد به چه دردی می خورد ؟ مطابق قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش ؛ شورای آموزش و پرورش شهرستان 22 مورد وظیفه و اختیار برای آن تعریف و تبیین شده است و به عنوان نمونه بند 4 از ماده 8 این قانون بر برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد اجاره ، احداث و توسعه اماکن آموزشی و پرورشی شهرستان دلالت دارد . پرسش « صدای معلم » از رئیس شورای آموزش و پرورش سرعین و نیز مدیر آموزش و پرورش آن است که آیا گزارش شفافی در مورد بند های 1 ، 3 ، 5 ، 9 ، 12 ، 13 و بند 22 از ماده 8 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش را در اختیار افکار عمومی قرار داده اند ؟ تا چه زمانی باید چشم مسئولان وزارت آموزش و پرورش به جیب خیرین باشد که آن ها برای این وزارتخانه دل بسوزانند ؟

خانه معلم سرعین تابلو ندارد ؟!

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش - تاریخ بازدید : 11 مهر 1398 /

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

نخستین گزارش صدای معلم در مورد " خانه معلم سرعین " شنبه 9 مرداد 1395 با عنوان " گزارشی از خانه معلم سرعین / نگاهی به وضعیت شهرستان توریستی سرعین !/ آیا در سرعین چیزی به نام شهرداری وجود دارد ؟ ( گزارش تصویری ) " منتشر شد . ( این جا )

دومین گزارش از این خانه ی معلم حدود یک سال بعد در تاریخ چهارشنبه 29 شهریور 1396 با عنوان : " یک سال گذشت ....افزایش 100 درصدی تعرفه ها در خانه معلم سرعین ! شهرداری تکانی به خودش داد اما آموزش و پرورش انگار نه انگار !( گزارش تصویری) " منتشر گردید . ( این جا )

در این گزارش آمده بود :

" در بازدید مجددی که از خانه معلم سرعین داشتیم به نظر می رسید که اتفاق خاصی رخ نداده بود .

برخورد مسئول پذیرش مثل پارسال غیرفرهنگی و طلبکارانه بود .

حتی بنر " خوش آمدگویی " به معلمان و همکاران فرهنگی را نیز برداشته بودند .

معلمی می گفت عمدا برداشته اند تا معلمان نیایند و این جا را به " غیرفرهنگی ها " بدهند تا پول بیشتری درآورند !

دیگر باید به چه زبانی بگویند !

با این حال مثل سال قبل و سال های پیش ظرفیت تکمیل بود !

سرعین یک شهرستان با هتل ها ، هتل آپارتمان ها و مهمان پذیرهای متعدد و فراوان است .

تعرفه های خانه معلم سرعین تفاوت چندانی با سایر جاها ندارد بلکه در برخی مواقع بیشتر هم هست اما مشخص نیست که چگونه توسط معلم ها و سایر مراجعه کنندگان پر می شود و ظرفیت تکمیل می خورد ...

معلم دیگری که برای اجاره به خانه معلم سرعین مراجعه کرده بود و با " پاسخ منفی " رو به رو شده بود با حالت اعتراضی می گفت که اگر قیمت ها بیش از این هم شوند باز هم اجاره می کنند و باز هم می نویسند :

" ظرفیت تکمیل است " !

نکته مهم و قابل توجه این است که تنها در عرض یک سال قیمت اجاره در خانه معلم سرعین دو برابر شده است .

این افزایش 100 درصدی بهای خدمات  در خانه معلمی که متعلق به آموزش و پرورش و معلمان است  و در حالی که حقوق معلمان در این یک سال  از افزایش کم تر از 10 درصدی برخوردار بوده است قابل توضیح نیست .

می شود گفت وضعیت خانه معلم سرعین در این حداقل یک سال نه تنها تغییری نکرده است که حتی برای معلمان هم بدتر شده است ! بهتر است مسئولان وزارت آموزش و پرورش کمی بالاتر به خیابان چالدران مراجعه و هتلی را که  برای کارمندان قوه قضائیه ساخته شده است را رویت کنند .

آموزش و پرورش به راه خود می رود ...

اما بخش دیگر گزارش صدای معلم در مورد پارکی بود که در این شهرستان است .

به نظر می رسید که شهرداری به انجام تغییراتی در این پارک دست زده است .

سنگفرش پارک در خیلی جاها عوض شده و ترمیم شده بود .

در بخشی که منتهی به بخشداری و فرمانداری می شد در حال " جدول کشی " بودند...

اگرچه وضعیت " نظافت و پاکیزگی " تغییر چندانی نکرده بود و شاید مقصر بیشتر کسانی باشند که علی رغم تابلوی " چادر زدن ممنوع " بی خیال به تذکرات و هشدارها ، همیشه و همه جا کار خود را انجام می دهند !

نکته دیگر این بود که اتومبیل پارسالی دور از چشم دیگران و در جای دیگری که در " دید " نباشد پارک شده بود !

احتمالا مسئولان و مدیران شهری این شهرستان ، گزارش صدای معلم را خوانده اند  و تکانی به خودشان داده بودند .

اما مدیران آموزش و پرورش همچنان راه خود را می روند .... "

در این مدت گویی نه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل و نه اداره آموزش و پرورش سرعین این گزارش را رویت کرده بودند !

همیشه جای پرسش جدی است که روابط عمومی های وزارت آموزش و پرورش در بیش از 750 منطقه و ناحیه آموزشی کشور و نیز واحدهای مختلف  و متعدد ستادی و اداری در این وزارتخانه به چه کاری مشغول هستند و برون داد و بازده واقعی این واحدهای بوروکراتیک و زاید برای نظام آموزشی چیست ؟

آیا وظیفه روابط عمومی فقط در این خلاصه می شود که چند خبر را به صورت کلیشه ای و قالبی کار کرده و در کنار عکس ها و تصاویر بی کیفیت به همراه سخنان تکراری و غیرحرفه ای مسئولان و مقامات منتشر کند ؟

هزینه هایی که برای کارمندان روابط عمومی از جمله حقوق ، هزینه سفر ، پشتیبانی  و... مصرف می شود در کنار هزینه هایی که برای نگهداری ، پشتیبانی و مسائل فنی  سایت  انجام می شود واقعا چه دستاوردی برای آموزش و پرورش و ذی نفعان آن یعنی دانش آموزان و معلمان دارد ؟

سومین گزارش ( خبر ) در صدای معلم دوشنبه 27 خرداد 1398 منتشرشد . ( این جا )

در بازدید اخیری که اخیرا از خانه معلم انجام شد بازهم وضعیت تغییر چندانی نکرده بود .

نکته ی مهم آن است که خانه ی معلم سرعین تابلو ندارد .

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

هر چند با دقت در سخنان  حجت الاسلام محمود اصغری امام جمعه سرعین که  در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سرعین  بیان کرده است می توان به دلیل آن پی برد .

« اصغری » گفته است :

"  زمین و ساختمان احداث شده مدرسه حجاب دخترانه شهر سرعین وقفی بوده و جزو فضای آموزشی محسوب می شود و واقفان این مدرسه ناراضی از اسکان فرهنگیان هستند .

امام جمعه سرعین تاکید می کند :

" حتی نماز خوانده شده در این مکان حرام است. "

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

کانال " سرعین شهریمیز " می نویسد :

" پنج شنبه مورخ 18 مهرماه 98 در جلسه ای با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان با فرماندار سرعین اهم مسایل و موارد آموزش وپرورش شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه حسن پور با بیان عملکرد شهرستان در حوزه های مختلف آموزش و پرورش شهرستان سرعین، از خیّرین مدرسه ساز شهرستان به عنوان نماد خیرخواهی و مشارکت پذیری در سطح استان نام برده و بیان داشتند در سال جاری ۱۰ مورد از فعّالیت های خیّرین در قالب مدرسه سازی، مرمت و تکمیل فضاهای آموزش و پرورش سرعین توسط این عزیزان انجام شده و یا در حال انجام می باشد.

ایشان از اقدام خیرخواهانه خیّرین در امر کیفیت بخشی مدارس تقدیر و تشکر نموده و از عملکرد مجمع خیرین مدرسه ساز و مشارکت اولیاء در کنار منابع دولتی به عنوان الگوی سازنده  مشارکت در شهرستان یاد کردند.

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

در این نشست همچنین در رابطه با موارد ذیل بحث و توافق به عمل آمد:

1- تفکیک حیاط مدرسه حجاب از خانه معلم و استفاده اختصاصی دانش آموزان از محوطه در ایام تحصیل نصب نرده و حایل

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

2- استاندارد سازی کلاس های مدرسه حجاب و تبدیل سوئیت به کلاس درس و برداشتن سرویس های بهداشتی 

3- مطالعه  و بررسی و همچنین اعلام نتیجه به شورای آموزش و پرورش شهرستان در مورد احداث مدرسه دوازده کلاسه در جنب اداره فعلی آموزش و پرورش

4- پیگیری و انجام مقدمات واگذاری اداره مرکز اقامتی (خانه معلّم) مربوطه به شهرستان سرعین

5- پیگیری اداره کل آموزش و پرورش استان از وزارتخانه جهت اخذ مجوز لازم احداث مرکز آموزشی و رفاهی "

نکته ی قابل توجه آن است که مطابق گزارش این کانال مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل دستور شفاهی جداسازی حیاط مدرسه حجاب و ایجاد دیواربین محوطه مدرسه و ساختمان خانه معلم را جهت اجرا را صادرکرده است .

به عبارت دیگر ، مشخص نیست اداره آموزش و پرورش سرعین که حتی اختیار کشیدن یک " دیوار " را هم ندارد به چه دردی می خورد و چه جایگاهی دارد ؟

این در حالی است که مطابق قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش ؛ شورای آموزش و پرورش شهرستان 22 مورد وظیفه و اختیار برای آن تعریف و تبیین شده است و به عنوان نمونه بند 4 از ماده 8 این قانون بر برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد اجاره ، احداث و توسعه اماکن آموزشی و پرورشی شهرستان دلالت دارد .

سرعین یک شهرستان برخوردار و توریستی است که هتل های شیک و مجلل ، هتل آپارتمان ها و مراکز اقامتی قابل توجهی را در خود جای داده است .

از سوی دیگر ، تب ساخت و ساز در این شهر با توجه به جاذبه های گردشگری آن در سال های اخیر به نحو قابل توجهی اوج گرفته است .

پرسش « صدای معلم » از رئیس شورای آموزش و پرورش سرعین و نیز مدیر آموزش و پرورش آن است که آیا گزارش شفافی در مورد بند های 1 ، 3 ، 5 ، 9 ، 12 ، 13 و بند 22 از ماده 8 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش را در اختیار افکار عمومی قرار داده اند ؟

تا چه زمانی  باید چشم مسئولان وزارت آموزش و پرورش به جیب خیرین باشد که آن ها برای این وزارتخانه دل بسوزانند ؟

آیا مسئولان این وزارتخانه از ظرفیت های قانونی به صورت کامل ، درست و منطقی استفاده کرده اند ؟

بهتر است مسئولان وزارت آموزش و پرورش کمی بالاتر به خیابان چالدران مراجعه و هتلی را که  برای کارمندان قوه قضائیه ساخته شده است را رویت کنند .

آیا آنان مثل ما هستند ؟

آیا آن ها هم مشکلات ما دارند ؟

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

پایان گزارش/


خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

یکشنبه, 05 آبان 1398 20:25 خوانده شده: 420 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
سینا سلیمی 1398/08/05 - 21:09
نفرین و ننگ بر مدیران نالایقی که بلای جان آموزش و پرورش شده اند .
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/08/06 - 20:37
متاسفانه حاج میرزایی هم با همان تیم بطحایی ادامه داده انگار نه انگار از تحول و امید دادن به معلمان و.‌...
پاسخ + 0 0 --
احمد وند 1398/08/07 - 08:12
ضمن تشکر از تهیه گزارش باید بگویم که برخی از اصناف و کسبه سرعین نیز عمکاری لازم با معلمان را ندارند. من بارها به سرعین رفته ام و با وجود آنکه جلوی ساختمان خانه معلم بوده ام ولی وقتی از مغازه دارها آدرس این مکان را پرسیده ام جای دیگری را آدرس داده اند. در سرعین کسی ادرس اداره آموزش و پرورش را هم بلد نیست برای آنها فقط یک چیز مهم است پول و می توان آنها را بی سواد پول دار تلقی کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/07 - 22:34
یه محمودزاده نامی که مدیرکل آذربایجان غربی و جوانی جویای بود و رییس ستاد احمدی نژاد هم بود و به برکت ستاد انتخاباتی به نان و نوایی رسیده بود به مانند تحفه نظنز فرستاده شد به استای اردبیل. آنجا را آباد کرد و آمد اردبیل ...
با خدمات ارزنده ای که انجام داد فرستادند تا اردبیلی ها هم ... یکی از نگرانی های این مدیر در زمان مدیریتش جمع شدن معملم ها در یک جا بود نه این که نگاه امنیتی داشته باشد ...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور