صدای معلم

" مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد و بقیه مدیران مانند ایشان یک بار کلیات طرح " سازمان نظام معلمی" را مطالعه کنند ! آیین نامه اجرایی مدارس در این موارد دیگر منسوخ شده است ! "

خط قرمز آموزش و پرورش را فقط " سازمان نظام معلمی " تشخیص می دهد و بس !

گروه گزارش/

خط قرمز در آموزش و پرورش چیست و ضرورت تاسیس سازمان نظام معلمی

پرتال اداره کل آموزش و پرورش استان یزد نوشت :

" مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : تنبیه بدنی خط قرمز آموزش و پرورش است و هیچ معلمی حق تنبیه دانش آموزان را ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر " گفت : به موجب ماده 77 آئین نامه اجرایی مدارس، تنبیه بدنی از سوی  کادر اداری و آموزشی تخلف اداری محسوب می‌شود و برخورد قاطع و قانونی با خاطیان صورت خواهد گرفت .
وی افزود : این حرکت به هیچ عنوان پسندیده نیست و از کنار آن بی تفاوت نخواهیم گذشت معلمان باید به عنوان الگوی تربیتی در هرشرایطی بتوانند رفتار خود را کنترل کرده و از تنبیه بدنی خودداری کنند .

خط قرمز در آموزش و پرورش چیست و ضرورت تاسیس سازمان نظام معلمی

دانافر اظهار داشت : اداره ارزیابی عملکرد و حراست آموزش و پرورش استان در حال بررسی موضوع تنبیه بدنی هستند و برابر قانون برخورد قاطع از طریق مراجع ذیربط صورت خواهد پذیرفت. "

سید محمد بطحایی وزیر ( پیشین ) آموزش و پرورش سه‌شنبه 11 اردیبهشت 1397 در آئین سپاس از معلم در دبیرستان دخترانه هفت تیر اظهار داشت : خط قرمز ما در آموزش و پرورش حفظ حریم و صیانت از حرمت معلمان است. اگر این حرمت بشكند چیزی در آموزش و پرورش نخواهیم داشت؛ در واقع حرمت یك میلیون و 700 هزار معلم شاغل و بازنشسته و حرمت نظام آموزشی شكسته شده است. معلمان نیز به عنوان " مهم ترین مطالبه " در جهت حفظ جایگاه حرفه ای و حیثیت شغلی خود در تاسیس این سازمان البته با رویکرد " استقلال حرفه ای " اهتمام لازم و جدی را داشته باشند .
وزیر آموزش و پرورش با بیان این كه مهمترین مسئولیت ما صیانت از حریم معلم است، اظهار داشت: اگر كرامت معلم را حفظ نكنیم چگونه توقع داشته باشیم معلمی كه مورد توهین قرار گرفته است در كلاس درس كرامت بخشیدن را به دانش آموزان بیاموزد.
بطحایی ادامه داد: گاه توهین به معلم و ورود ناشیانه به حریم و حركت معلم به ویژه در كلاس ضربه هولناكی به تعلیم و تربیت وارد می كند از این رو به تمامی مدیران ستادی و استانی تاكید شده كه نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند. "
 
بدون تردید معلمی فرآیندی پیچیده و حساس است .
صدور حکم در مورد یک " وضعیت " بدون بررسی های جامع و کارشناسی صفات بسیاری از مدیران در وزارت آموزش و پرورش است .
باید بررسی کرد چه عواملی در کلاس درس موجب شکل گیری تنبیه ( بدنی ) می شوند .
این کار نه از عهده اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات برمی آید و نه در صلاحیت حراست و نه هیچ فرد و رکن دیگری .
 
خط قرمز در آموزش و پرورش چیست و ضرورت تاسیس سازمان نظام معلمی
 
بند 9 از وظایف و اختیارت " سازمان نظام معلمی " بر اساس آخرین پیش نویس در سال 1395 بر " رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه ای " معلمان تصریح می کند . ( این جا )
بند 10 از همین ماده می گوید : " اظهار نظر کارشناسی در مورد تخلفات حرفه ای معلمان به عنوان مرجع رسمی "
بند 11 اذعان دارد : " حمایت حقوقی و قضایی از معلمان و همکاری با مراجع برای رسیدگی به جرایم و تخلفات غیرصنفی "
حال پرسش این است که مدیرانی مانند " دانافر " و سایرین آیا به وجوب و ضرورت تاسیس سازمان نظام معلمی برای حفظ حرمت و حریم حرفه ای معلمان نرسیده اند ؟
این گونه اظهار نظرهای غیرکارشناسی و استناد به آیین نامه ای که سال ها پیش تصویب شده است و به روز رسانی نگردیده است تا کی باید استمرار داشته باشد ؟
به نظر می رسد معلمان نیز به عنوان " مهم ترین مطالبه " در جهت حفظ جایگاه حرفه ای و حیثیت شغلی خود در تاسیس این سازمان البته با رویکرد " استقلال حرفه ای " اهتمام لازم و جدی را داشته باشند .
پایان گزارش/

خط قرمز در آموزش و پرورش چیست و ضرورت تاسیس سازمان نظام معلمی
پنج شنبه, 02 آبان 1398 12:18 خوانده شده: 2341 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
دبیر مهربان 1398/08/03 - 23:06
انشاا...تشکیل شود این نهاد صنفی مهم برا معلمان
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/08/04 - 02:28
این حرکت به هیچ عنوان پسندیده نیست و از کنار آن بی تفاوت نخواهیم گذشت معلمان باید به عنوان الگوی تربیتی در هرشرایطی بتوانند رفتار خود را کنترل کرده و از تنبیه بدنی خودداری کنند
مدیر کل اموزش و پرورش یزد راست میگویی.تو رفتارت را کنترل کرده ای که مجیز گوی مهربان و قلم به مزد شده ای و از کنارش بی تفاوت نمیگذری!سرویس دهی منظم و مرتب شما را به اجامر و اوباش تبریک میگویم و ....ه و همیشه در صحنه باشی.ارزش صندلی که به ات تکیه زده ای خیلی بالاتر از ابرو و ناموس است انرا قدر بدان1

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور