صدای معلم

" اگر سخن مدیر کل در مورد نقش تربیتی معلمان صحبح و قریب به واقعیت باشد پس انفکاک جربان و کلیت آموزش در دو شاخه آموزشی و تربیتی واجد و حامل کدام تئوری جدید و جامع در علم پداگوژی ( تعلیم و تربیت ) است ؟ "

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان ! از سرپرست پیشین این وزارتخانه یاد بگیرید : " ما اصلا می گوییم انتقاد خوب است ! نمی گوییم حتی سازنده اش ! "

گروه گزارش/

انتقاد صدای معلم از مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و جایگاه نقد و انتقاد

پرتال اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان امروز سه شنبه 30 مهر نوشت :

" اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، در گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی نواحی و مناطق استان به ایراد سخن پرداخت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان صبح امروز سی اُم مهرماه 1398، در گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی نواحی و مناطق استان ضمن گرامیداشت ایام پایانی ماه صفر در سخنانی به نقش مهم حوزه های پرورشی و تربیت بدنی پرداخته و افزود: همه نگاه ها در آموزش و پرورش به سوی حوزه پرورشی است و این حوزه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از جایگاه رفیعی برخوردار بوده و در سالیان اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از سوی دیگر در سند تحول بنیادین، هر معلم به عنوان یک مربی تربیتی محسوب می شود و 4 ساحت از ساحت های تربیتی این سند، مستقیما به حوزه پرورشی مربوط می شود که این امر نشان دهنده آن است که راه رسیدن به اهداف پیش بینی شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از حوزه پرورشی می گذرد.

اعتدادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موفقیت ها و دستاوردهای کسب شده در آموزش و پرورش استان از جمله کسب عنوان نخست بیست و دومین جشنواره شهید رجایی در میان سایر دستگاه های استان افزود: بخش عمده‌ای از توفیقات به دست آمده اخیر در آموزش و پرورش استان مرهون تلاش ها و زحمات‌ حوزه‌های پرورشی و تربیت بدنی است و اگر امروزه در مسابقات فرهنگی، هنری، قرآنی، ورزشی و ... حائز رتبه های فروان در سطح کشور شده ایم به واسطه زحمات همکاران شاغل در این حوزه هاست که با تلاش شبانه روزی مقدمات کسب این دستاوردها را فراهم نموده و سبب شده اند تا امروزه آموزش و پرورش استان مورد تقدیر دستگاه های نظارتی قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان دریافت نظرات و انتقادات را لازمه پیشرفت و کیفیت بخشی به فعالیت ها دانسته و اظهار داشت: ارائه انتقادات سازنده و نظرات دلسوزانه، زمینه ساز افزایش کیفیت فعالیت ها و تامین رفاه بیشتر برای همکاران خواهد بود. اعتدادی افزود: در مباحث مربوط به نقل و انتقالات پیش از آغاز سال تحصیلی، منافع همکاران و رفاه ایشان مورد توجه قرار گرفت و نهایت همکاری صورت پذیرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به معضل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان پیش از آغاز سال تحصیلی و مرتفع شدن این معضل با تلاش شبانه روزی همکاران اشاره داشته و تصریح نمود: با توجه به معضل کمبود نیروی انسانی در استان، کوچک ترین تعلل و تاخیر در تامین نیروی انسانی می توانست زمینه ساز بروز مشکلات فروانی گردد لکن در تمامی پیش بینی ها و سیاست گذاری ها در این زمینه، حوزه پرورشی به طور خاص مورد توجه قرار گرفت؛ چرا که باور و اعتقاد ما بر این بود که این حوزه با توجه به نقش و جایگاه آن، نباید با کمبود و بی مهری مواجه شود.

اعتدادی در پایان به اهداف راه اندازی سامانه ERP نیز اشاره داشته و افزود: پیش از راه اندازی این سامانه، نمونه هایی از بروز تخلف در تعیین تکلیف نیروی انسانی وجود داشت که راه اندازی و استفاده از سامانه ERP سبب شد تا اینک اشراف کاملی از شرایط نیروی انسانی خود داشته باشیم."

در گزارش پیشین صدای معلم از محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان پرسش گردید و خواسته شد تا مستندات خود در مورد این که مطالبه جامعه از آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین است را ارائه کند و البته تاکنون روابط عمومی این اداره کل پاسخی به این گزارش ارائه نکرده است . ( این جا )

اگر سخن مدیر کل در مورد نقش تربیتی معلمان صحبح و قریب به واقعیت باشد پس انفکاک جربان و کلیت آموزش در دو شاخه آموزشی و تربیتی واجد و حامل کدام تئوری جدید و جامع در علم پداگوژی ( تعلیم و تربیت ) است ؟

آیا استمرار فعالیت امور تربیتی در نظام آموزشی جاری با توجه به انتقاداتی که نسبت به کارایی و اثربخشی آن به عنوان یک " نهاد ناکارآمد " از سوی کارشناسان مطرح می گردد را می پذیرد ؟

« جواد حسینی » سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش در نشستی که با خبرنگاران به مناسبت " روز خبرنگار " داشت چنین گفت : ( این جا )

" جامعه را باید نسبت به آموزش و پرورش حساس کنیم . مشارکت جامعه و اولیا و بخش خصوصی و عمومی و دولت را برانگیزانیم .

خبرنگاران می توانند چشم بینای جامعه و اولیا باشند . گوش شنوای مخاطبین و صاحب نظران باشند و  برای انتقال هوش ادارکی جامعه به برنامه ریزان نظام تعلیم و تربیت باشند .

مجدد می گویم عامل اصلی پیوند صاحب نظران ، مردم و جامعه و اولیا به بدنه نظام تعلیم و تربیت می توانند باشند .

ما اگر خواسته باشیم مدارس و آموزش و پرورش باکیفیت داشته باشیم شک نکنید که باید مدارس را به جامعه و جامعه مان را به مدرسه تبدیل کنیم .

برای این که مدارس ما جامعه شود و جامعه ما مدرسه شود خبرنگاران و اصحاب رسانه بیشترین نقش را می توانند ایفا کنند اما وظیفه ما این است که ضمن آن که مقام خبرنگار و اصحاب رسانه را ارج می نهیم و پاس می داریم و ضمن آن که به آن ها دسته گل به عنوان تقدیر باید دهیم و قدرشان را بشناسیم ؛ قدرشناسی مهم تر برای خبرنگار آن است که زمینه اتصال آن ها را به همه ابعاد لایه های ارتباطی اتصالی سازان فراهم کنیم .

خبرنگاران این انتظار را از ما دارند همچنان که جامعه از خبرنگاران چنین اننظاری دارند سازمان هایی را شاهد باشند سازمان شیشه ای شکل نه سازمان های قالی شکل و یا کلبه ای شکل .

بهترین هدیه ما به خبرنگاران این است که سازمان مان را  شیشه ای کنیم .

انتقاد صدای معلم از مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و جایگاه نقد و انتقاد

در همه لایه های اطلاعاتی آن ها را متصل کنیم و سهولت اطلاعات را برای آن ها تامین کنیم و ما این کار را خواهیم کرد .

به همین دلیل اولین اقدام من در وزارت آموزش و پرورش استقلال روابط عمومی و شورای اطلاع رسانی بود .

یک کاری که آن می تواند انجام دهد این اتصال شما را بهتر برقرار کند .

دومین کاری که کردیم به تمام مدیران کل و مدیران سازمانی ابلاغ کردیم به هیچ عنوان از رسانه و خبرنگاری حق شکایت و پی گیری های قضایی را نخواهید داشت . یکی دو مورد هم بود که آن را لغو کردیم .

بعد گفتیم یک کمیته ای در وزارت تشکیل بشود که اگر شما به خبرنگاری اعتراض دارید که اصلا نباید داشته باشید در آن کارگروه با روش " متقاعد سازی " و " مفاهمه " حل بشود و از پی گیری قضایی پرهیز کنید .

یک اشکالی که همیشه دولت مردان را تهدید می کند انتقاد خوب است اما سازنده اش !

شما هر انتقادی هم بکنید می گویند سازنده نیست !

ما اصلا می گوییم انتقاد خوب است ! نمی گوییم حتی سازنده اش !

بنابراین شما دائم به ما کاستی ها یمان را هدیه کنید .

ما از شما خواهش می کنیم تمام ناراستی های نظام تعلیم و تربیت را – کم هم نیستند – مرتب به ما گوشزد کنید . به جامعه گوشزد کنید .

انتقاد صدای معلم از مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و جایگاه نقد و انتقاد

همچنان بهترین هدیه ما به شما دسترسی شما به سطوح مختلف اطلاعات سازمانی است .

بهترین هدیه شما به ما هم روش کردن کاستی های ما در امر برنامه ریزی پیرامون بحث تعلیم و تربیت است که ما به شدت از آن استقبال می کنیم ."

پیشنهاد صدای معلم به مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان و نیز مجموعه کاری ایشان آن است که به جای تعریف انواع قیود و صفات برای " نقد " کمی آستانه تحمل و میزان نقدپذیری و پاسخ گویی خویش را افزایش دهند .

این رسانه در راستای اجرای اهداف سامانه ERP که یکی از مهم ترین آن ها " افزایش شفافیت فرآیند ها و جریانات اجرایی نزد مشتریان ( ذی نفعان ) است یه ایشان پیشنهاد می کند تا به صورت شفاف و عملیاتی در مورد عملکرد خویش پاسخ گو باشند .

پایان گزارش/


انتقاد صدای معلم از مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان و جایگاه نقد و انتقاد

سه شنبه, 30 مهر 1398 22:38 خوانده شده: 658 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
فرهنگی پیگیر 1398/08/02 - 13:40
فساد تو اموزش و‌پرورش استان و شهرستانها و مناطق بیداد می کند. از نوع اخلاقی تا مالی و ... حتی تو اداره کل
پاسخ + +1 0 --
محمدی 1398/08/04 - 20:27
در استان‌اصفهان رابطه و اخلاقیات .... در همه امور حرف اول را می زند. بالاترین مدرک تخصصی هم که داشته باشی و تخصص و تجربه. مدیریت برای افراد خاصه که روابطشون با معاون اداره در حد اونطور که گفتم باشه. ضمن خدمت و دوره های حضوری مدرسش که دیگه نگو لیسانس غیر مرتب داشته باش و دکترای تخصصی مرتبط کیلوی چند. مدیر کل پاشو از پشت میزت و یه سری تو ادارات شهرستانها بزن زیاد دور نه ۳۰ کیلومتریت.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/08/09 - 14:42
همه جناحی و باند بازیه. واقعا دیپلم داشته باش بله قربان بگو و سکوت کن بهتر از دکترای پرسروصدا و منتقد باش و ...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور