صدای معلم

" مرتضی تمجیدی نخستین گفت و گو ( مصاحبه ) با رسانه ها را ابتدا با صدای معلم انجام داد "

مدیر کل سابق آموزش و پرورش زنجان از دخالت نمایندگان مجلس و انفعال و استیصال مسئولان وزارتی می گوید : بزرگ ترین مساله معلمان نه معیشت که انفعال و بی تفاوتی است !

گروه گزارش/

دخالت نمایندگان مجلس در امور داخلی آموزش و پرورش به ویژه عزل و نصب ها موضوع تازه ای نیست هر چند به قول مرتضی تمجیدی این نمایندگان آن را دخالت ندانسته و آن را " مشورت " و یا " احساس مسئولیت " تلقی می کنند .

شدت دخالت نمایندگان مجلس به حدی رسید که  « مرتضی نظری » رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با اشاره آن ها و انفعال سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش  و بدون کم ترین مقاومتی به بهانه کوچک سازی و یا چابک سازی سازمانی  حذف گردید .

با این حال مدیر کل سابق آموزش و پرورش زنجان آن را بدون راه حل نمی داند .

تمجیدی معتقد است اگر فرهنگیان ما احساس مسئولیت می‌کردند و در صحنه بودند اتفاقات اخیر رخ نمی‌داد. تصمیم‌گیران اصلی آموزش‌ و پرورش باید نهادهای و مراجع و جریان‌های فرهنگی باشند. اگر کانون صنفی فعال و قوی داشته باشیم و شوراهای معلمان قوی باشند دیگر شاهد دخالت عناصر خارجی نیستیم. بی‌تفاوتی‌ها و ضعف در بین فرهنگیان باعث می‌شود که افراد دیگر این جسارت را پیدا کنند و وارد فاز دخالت شوند.

وی بزرگترین مسئله فرهنگیان را نه معیشت نیست بلکه انفعال و بی تفاوتی معلمان می داند .

مرتضی تمجیدی نخستین گفت و گو ( مصاحبه ) با رسانه ها را با صدای معلم در تاریخ 1392/11/27 انجام داد . ( 1 )

متن کامل گفت و گو را می خوانیم .

 دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و بی تفاوتی و انفعال معلمان

 اگر قرار باشد نام دستگاه‌های اجرایی را که مزه دخالت یا به تعبیر اهل مجلس «مشورت» نمایندگان خانه ملت را چشیده‌اند ردیف کنیم به اعتراف دوست و دشمن حداقل در استان زنجان، آموزش‌ و پرورش‌ در صدر این لیست قرار دارد.

لیست بلندبالای «احساس مسئولیت» نمایندگان در قبال دستگاه‌های اجرایی وقتی وسیع‌تر می‌شود که بدانیم سالی که پیش روست، سال آخر مجلس دهم محسوب می‌شود و نمایندگان فعلی اگر اسب را برای مجلس بعدی زین کرده‌اند باید کم‌کم به فکر رأی باشند.

این احساس مسئولیت یک روز از آستین شرکت شهرک‌های صنعتی استان بیرون می‌زند، یک روز همراه فرمانداری سلطانیه می‌شود، روز دیگر سراغ اداره‌های مختلف ابهر را می‌گیرد، هر از چند گاهی سراغ برخی پست‌های استانداری می‌رود و گاهی با اتفاق نظر چند نماینده در اداره‌کل آموزش‌ و پرورش خیمه می‌زند تا مبادا تعلیم و تربیت بدون نظر نمایندگان نفسی بکشد.

دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و بی تفاوتی و انفعال معلمان

آش این دخالت‌ها و یا مشورت‌ها گاهی آن‌قدر شور می‌شود که حتی داد مدیر روابط‌ عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش هم در می‌آید که نمایندگان عزیز ملت، وزارت آموزش‌ و پرورش مسئول جمع‌آوری رأی برای هیچ نماینده‌ای نیست و این جمله آن‌قدر برای برخی نمایندگان سنگین می‌آید که تغییر مدیر روابط‌عمومی را یک شبه رقم می‌زنند، موضوعی که مدیر کل اسبق آموزش‌ و پرورش استان آن را نمونه‌ای از دخالت آشکار برخی نمایندگان در امور اجرایی و انفعال مسئولان وزارتی در برابر این دخالت‌ها می‌داند. وقتی مدیر کل شدم وزیر وقت دکتر فانی بود که کم‌تر اجازه دخالت به نمایندگان می‌داد. بعد از فانی، دکتر آشتیانی هم به استقلال آموزش‌ و پرورش بها می‌داد اما در یکی دو سال اخیر میزان دخالت‌ها بیش‌تر شده است.»

مرتضی تمجیدی که حالا یک سالی می‌شود ردای بازنشستگی را بر تن کرده در بیان نمونه‌ای از «احساس مسئولیت» نمایندگان در قبال آموزش‌ و پرورش می‌گوید:

«برای نمونه آقای مرتضی نظری که مسئول روابط‌عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش بود چند ماه پیش جمله‌ای در فضای مجازی مطرح کرد و گفت که آموزش‌ و پرورش سازمان رأی کسی نیست و از دخالت برخی نمایندگان گلایه داشت. همین سخن ساده و عادی را برخی از نمایندگان تحمل نکردند و به خاطر فشاری که آوردند وزیر، مسئول روابط‌عمومی را تغییر داد.»

تمجیدی که چهار سال مدیریت آموزش‌ و پرورش استان را بر عهده داشت درباره سیستم انتصاب‌ها در این دستگاه  اظهار می‌کند: «در زمان مدیریتم سعی شد در انتخاب‌ها، گزینش نیروی انسانی و انتصاب مدیران نواحی دقت بیش‌تری داشته باشیم. شاخص‌های ما این بود افرادی انتخاب شوند که در بین فرهنگیان مقبولیت و محبوبیت داشته باشند. افرادی ابلاغ گرفتند که قدرت درک مسائل آموزش‌ و پرورش را داشته باشند و به همین خاطر این انتخاب‌ها کمک کرد ما در شاخص‌های آموزشی ‌و پرورشی روند رو به جلویی داشته باشیم. وضعیت ایده‌آل نبود اما نسبت به گذشته تفاوت‌های چشم‌گیر و آشکاری را شاهد بودیم.»

وی ادامه می‌دهد: «بنده از سال 92 تا زمستان سال 96 که مسئولیت آموزش‌ و پرورش استان را داشتم، تلاشم این بود که قدم‌های هر چند کوچکی برای کیفیت بخشی به این نهاد بردارم و در این مدت توانستیم تغییراتی را ایجاد کنیم. در آخرین ارزیابی وزارت آموزش‌ و پرورش از وضعیت استان‌ها، زنجان رتبه چهارم را در کشور کسب کرده بود. به مشارکت دادن معلمان توجه شود و معدل دانش‌آموزان بهبود پیدا کرد چون یکی از شاخص‌های مهم در بحث کیفیت آموزش و کنکور محسوب می‌شود.

اما تمجیدی از روزگاری که بعد از بازنشستگی‌اش بر تعلیم و تربیت گذشته دل پری دارد و می‌گوید: «بعد از بازنشستگی‌ام متأسفانه در مدت یک سال اخیر شاهد بی‌ثباتی در سطح مدیریت کلان استان بودیم و مطمئناً این شرایط به کیفیت آموزش‌ و پرورش، نیروی انسانی و وضعیت دانش‌آموزان لطمه می‌زند. در این بین تعلل و کوتاهی مسئولان وزارتی و استانداری مشهود است و به نظر می‌رسد نباید بیش از این شاهد این تعلل و کوتاهی باشیم.

مدیرکل اسبق آموزش‌ و پرورش استان می‌افزاید: این وضعیت گربان‌گیر بخش‌های مختلف مدیریتی کشور است و تنها در استان زنجان دیده نمی‌شود. مطمئناً جامعه تعلیم و تربیت مشکلات زیادی دارد و این مسئله آن مشکلات را دو چندان می‌کند. برای تعلیم و تربیت استان خوشایند نیست که در یک سال اخیر جابه‌جایی‌های متعددی ببینیم چون این موضوع عقلانیت و منطقی‌ بودن را در گسترده‌ترین نهاد آموزشی زیر سؤال می‌برد.

دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و بی تفاوتی و انفعال معلمان

او با اشاره به این موضوع که «وقتی نهادی که قرار است به دانش‌آموزان تفکر، منطق و عقلانیت بیاموزد، خودش در شرایط نامعلومی باشد برای جامعه قابل قبول نیست»، تأکید می‌کند: «مسئله مهم این است که انتخاب و انتصاب مسئولان ذی‌ربط حق ذاتی و قانونی فرد مسئول محسوب می‌شود و فرقی نمی‌کند این انتصاب در چه سطح مدیریتی باشد. آن مدیر باید پاسخگو باشد و به همین خاطر باید استقلال در انتخاب و عمل را هم داشته باشد.

متأسفانه در سال‌های اخیر نهادها، افراد و عوامل خارج از آموزش‌ و پرورش سعی می‌کنند در فرآیند قانونی انتخاب مسئولان دخالت کنند و به جای تفکر به منافع ملی و استانی و حل مسائل جامعه به دنبال مسائل شخصی هستند و دنبال اینکه برای اطرافیان خود پست و جایگاهی کسب کنند.»

تمجیدی می‌گوید: «فشار می‌آورند و سعی می‌کنند خواسته‌های شخصی‌شان را اعمال کنند و متأسفانه در این بین برخی از نمایندگان مجلس بدون توجه به اصل تفکیک قوا که اصلی قانونی است سعی می‌کنند نظرات و افکار غیرمنطقی خودشان را با فشار و زور و روش‌های خاص اعمال کنند. اگر فرهنگیان به دنبال هویت حرفه‌ای و بازیابی جایگاه و نقش خودشان هستند یکی از راهکارها این است که با مطبوعات و اصحاب رسانه ارتباط و تعامل بیش ‌تری داشته باشند .

متأسفانه در این بین باید به این موضوع اشاره کرد که در این شرایط مسئولان وزارتی و استانی هم دچار انفعال و استیصال هستند و گاهاً مسئولان استانی تشویق می‌شوند تن به خواسته‌های غیرقانونی برخی از نمایندگان بدهند.

این موضوع به یک فرهنگ تبدیل شده است و برخی نمایندگان در تمامی انتصاب‌ها از آبدارچی گرفته تا مدیر و معاون و مدیرکل دخالت می‌کنند و از اهرم استیضاح بهره لازم را می‌برند در حالی که استیضاح وسیله‌ای است برای حذف وزیران ناکارآمد نه وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف شخصی و به جایی رساندن اقوام و اطرافیان و آن‌هایی که در ستادهای انتخاباتی بودند.

به گفته این مدیر بازنشسته جای خالی مدیران شجاع و مستقل و کسانی که تسلیم این خواسته‌ها نشوند در بین مدیران استانی و وزارتی خالی است و این مسئله باعث شده در عزل و نصب‌ها همیشه ردپایی از نفوذ و دخالت کسانی دیده شود که مسئولیتی ندارند. از طرفی دیگر در نتیجه این دخالت‌ها کسانی انتخاب می شوند که در درجات چهارم و پنجم مدیریتی قرار دارند. همه نمایندگان اعلام می کنند که دخالتی ندارند اما همه می‌دانند و دلایل و شواهدی وجود دارد که ثابت می‌کند از ابتدا در همه مسائل دخالت دارند.

وی ادامه می‌دهد: «جای گلایه وجود دارد که چرا آموزش‌ و پرورش باید تسلیم این هیاهوها شود. اگر دخالت‌های بی‌جای برخی نمایندگان یک روی سکه باشد روی دیگر آن ضعف برخی مدیران ستادی است که تسلیم این فضا می‌شوند. زمانی که در استان قبول مسئولیت کردم دوره قبلی مجلس بود. نمایندگان استان در دوره قبل تعامل بهتری با آموزش‌ و پرورش داشتند و دخالت‌های بسیار کم‌تری دیده می‌شد. وقتی مدیر کل شدم وزیر وقت دکتر فانی بود که کم‌تر اجازه دخالت به نمایندگان می‌داد. بعد از فانی، دکتر آشتیانی هم به استقلال آموزش‌ و پرورش بها می‌داد اما در یکی دو سال اخیر میزان دخالت‌ها بیش‌تر شده است.»

تمجیدی با ذکر این نکته که «امیدواریم حاکمیت قانونی را تصویب کند که مدیران بر اساس شایستگی انتخاب شوند و ثبات مدیریتی داشته باشند»، درباره علل بروز این رفتار از سوی نمایندگان می‌گوید: «شاید نیاز به آسیب‌شناسی داشته باشد و یک مطالعه فرهنگی بطلبد تا بتوان برای این دخالت‌ها پاسخی علمی و قانع‌کننده داد. اما متأسفانه این وضعیت در سال‌های اخیر رو به رشد بوده و عده‌ای با زدوبند بر سر کار آمده‌اند و می‌خواهند هم‌چنان جایگاه خود را داشته باشند و فکر می‌کنند اگر افرادی را که از اطرافیان خود هستند در مدیریت بگمارند دوره مسئولیت‌شان ادامه می یابد.»

مدیرکل اسبق آموزش‌ و پرورش استان با تأکید بر این نکته که «به نظر نهادهای نظارتی باید حساس شوند و موضوع را بررسی کنند چرا که این موضوع در بلند‌مدت تأثیر منفی بر مدیریت کلان دارد»، اظهار می‌کند: «فرقی که سال‌های اخیر با سال‌های گذشته دارد این است که ما شاهد وادادگی بیش‌تر مسئولان دولتی هستیم در حالی که اگر اجازه‌ای از سوی آن‌ها داده نشود جلوی مسئله دخالت گرفته می‌شود.

بخشی از مدت مدیریت من با آقای انصاری به‌ عنوان استاندار زنجان هم‌زمان بود. از آن‌جایی که ایشان در آموزش‌ و پرورش از معلمی تا مدیرکلی را طی کرده بودند کاملاً به مسائل این دستگاه آشنا بودند و همین مسئله کمک می‌کرد تا تعامل خوبی بین آموزش‌ و پرورش و نهاد استانداری ایجاد شود. بعد از تغییر مسئولیت
آقای انصاری شرایط فرق کرد و شاهد افت نگرش به آموزش‌ و پرورش بودیم و آن دوره خوب ادامه پیدا نکرد و از این بابت آموزش‌ و پرورش لطمه خورد.»

دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و بی تفاوتی و انفعال معلمان  تمجیدی درباره نقش فرهنگیان در بروز دخالت نمایندگان در دستگاه تعلیم و تربیت نیز تأکید می‌کند: «اگر فرهنگیان ما احساس مسئولیت می‌کردند و در صحنه بودند اتفاقات اخیر رخ نمی‌داد. تصمیم‌گیران اصلی آموزش‌ و پرورش باید نهادهای و مراجع و جریان‌های فرهنگی باشند. اگر کانون صنفی فعال و قوی داشته باشیم و شوراهای معلمان قوی باشند دیگر شاهد دخالت عناصر خارجی نیستیم. بی‌تفاوتی‌ها و ضعف در بین فرهنگیان باعث می‌شود که افراد دیگر این جسارت را پیدا کنند و وارد فاز دخالت شوند.

اهمیت آموزش‌وپرورش برای نمایندگان سابقه تاریخی دارد و مربوط به این دوره نیست. اگر دقت کرده باشید تا دوره‌های دوم و سوم مجلس خبری از دخالت نبود و بعد از آن کم‌کم شروع شد و در دوره اخیر به اوج خود رسیده است. تصور برخی نمایندگان این است که آموزش‌ و پرورش دستگاه فراگیری است و نفوذ زیادی در جامعه دارد به عبارتی نصف جمعیت استان زنجان با آموزش‌ و پرورش ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم دارند.

شاید تصور نمایندگان این است که اگر اطرافیان و نزدیکان را در این دستگاه نصب کنند به نوعی آینده انتخاب خود را تضمین کرده‌اند. این تصور غلط سبب توجه به نفوذ افراد در آموزش‌ و پرورش شده است و متأسفانه کسانی  هم معرفی می‌شوند که افرادی ضعیف و منفعل‌اند و تنها به دنبال حضور هستند.»

وی درباره تعامل نمایندگان استان در دوره فعلی مجلس با او در دوران مدیریتش هم اظهار می‌کند: «در دوران مدیریت من بیش‌ترین فشارها از سوی 2 نماینده فعلی بود. آقای فریدون احمدی کمک زیادی به آموزش‌ و پرورش کردند و اقای مرتضی خاتمی هم ارتباط خوبی با این سازمان دارند.»

تمجیدی درباره وضعیت کلی آموزش‌ و پرورش نیز تصریح می‌کند: «فرهنگیان شاهد هستند که آموزش‌ و پرورش حتی اولویت دست چندم دولت هم نیست. ما از طرفی شاهد تلاش فرهنگیان در دور افتاده‌ترین روستاهای استان هستیم و از طرفی می‌دیدیم آن چنان که باید به این زحمات پاسخ داده نمی‌شود و این من و همکارانم را رنج می‌داد. آموزش‌ و پرورش نیازمند تغییر در ساختار و تغییر در نگرش مسئولان حاکمیتی است.

زمان انتخابات شاهد بحث‌ها و شعارهایی برای فرهنگیان بودیم که بعد از انتخابات به فراموشی سپرده شد. مهم‌ترین سرمایه اجتماعی حاکمیت، مردم، فرهنگیان و نخبگان هستند و اگر ببینند شعارها عملی نشده‌اند دچار سرخوردگی می‌شوند که برای آینده کشور خوب نیست.»

وی تأکید می‌کند: «اگر فرهنگیان به دنبال هویت حرفه‌ای و بازیابی جایگاه و نقش خودشان هستند یکی از راهکارها این است که با مطبوعات و اصحاب رسانه ارتباط و تعامل بیش ‌تری داشته باشند. به‌عنوان مثال در جامعه 15 هزار نفری فرهنگیان زنجان، افراد توانمند و قلم به دست بسیاری هستند که انتظار می‌رود با همکاری اصحاب رسانه و فضای اجتماعی دست به قلم شوند و موضوعات تعلیم و تربیت را در رسانه‌ها مطرح کنند.

طبیعی است که این مطرح‌کردن می‌تواند باعث ایجاد حساسیت اجتماعی شده و می‌شود امیدوار بود به کسانی که که در سطح کلان تصمیم می‌گیرند فشار وارد شود. بزرگترین مسئله فرهنگیان به نظر من معیشت نیست بلکه انفعال و بی تفاوتی است.»

روزنامه صدای زنجان

***

گفت و گوی صدای معلم و مرتضی تمجیدی :

اولین مصاحبه رسانه ای آقای مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان

مصاحبه گر : سید حسن موسوی ( دبیر و فعال فرهنگی استان زنجان)

ویرایش  و تدوین : سید حسین موسوی (مشاور و مدرس دانشگاه)

آنچه در این نوشته می آید، مصاحبه کوتاهی با آقای مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان است. در این مصاحبه برنامه ها و دیدگاه های کلی ایشان در حوزه آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفته است.

آقای تمجیدی می گوید : مدیریت دانشگاه فرهنگیان زنجان باید در اختیار افرادی باشد که دارای مقبولیت و مشروعیت علمی باشند. رفتارهای تنگ نظرانه باعث شده است دانشگاه فرهنگیان از حضور برخی از نیروهای متعهد و توانمند و باتجربه محروم شود.

 

1-  جناب آقای تمجیدی با عرض تبریک به جنابعالی جهت انتصاب به سمت مدیر کلی آموزش و پرورش استان زنجان و آرزوی موفقیت، ابتدا خودتان را معرفی کنید و به سوابق مدیریتی و تحصیلی خود اشاره ای داشته باشید.

اینجانب مرتضی تمجیدی به عنوان مربی تربیتی بیش از 20 سال فعالیت نموده ام. حدود یک سال به عنوان مسئول مرکز مشاوره و یک سال و نیم به عنوان معاون پرورشی استان زنجان و 40  ماه نیز به عنوان مسئول آموزش و پرورش ناحیه 2 زنجان از سال 81 تا 84 خدمت کرده ام. در زمینه تحصیلات در سال 1379 در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده ام.

 

2-  وضعیت موجود آموزش و پرورش استان را در زمینه های( آموزشی ، پرورشی، پژوهشی ، مالی و... ) چگونه ارزیابی می کنید.

علیرغم تلاش های صورت گرفته، استان ظرفیت های بالایی در زمینه های یاد شده دارد. باید با تلاش و استفاده از تمام توانمندی ها از این ظرفیت برای پیشرفت و توسعه استفاده کنیم.

 

3-  به طور خلاصه برنامه های اجرایی وعملیاتی شما برای اداره آموزش و پرورش استان چیست ؟

کیفیت بخشی- توسعه مشارکت دانش آموزان، معلمان، اولیا در فرآیند تعلیم و تربیت- بهادادن به نیروهای توانمند و نخبه آموزشی و پرورشی و بهره مندی از حضور آنان در ادارات با نگاه کارشناسی و علمی و استفاده از نتایج کارهای پژوهشی و کارشناسی جهت رفع مسایل آموزش و پرورش.

 

4-  برخی دانش آموزان پس ار فارغ التحصیل شدن صرفا در مسائل درسی پیشرفت کرده اند و در زمینه های دیگر از جمله مهارت های زندگی، بعد عاطفی، حضور و مشارکت فعال در جامعه عملا پیشرفت خاصی نکرده اند.به نظر جنابعالی مشکل چه بوده و چه برنامه ای در این زمینه دارید.

متاسفانه مهارت خوب زندگی کردن، هدف ما نبوده است. هدف اصلی باید برقراری ارتباط موثر و مثبت با دیگران، آموزش تفکر منطقی، خلاقیت و کارآفرینی و نگاه جامع تربیتی باشد. این موضوع در برنامه تحول بنیادین تحت عنوان « حیات طیبه» معرفی شده و هدف ما عملیاتی کردن این برنامه خواهد بود.

 

5-  با توجه به اهمیت و جایگاه دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلمان توانمند، انتقادهای اساسی به وضعیت دانشگاه فرهنگیان زنجان مطرح می شود. (من جمله : وضعیت مدیریتی و اداری دانشگاه، وضعیت آموزشی و مدرسین و همچنین وضعیت علمی دانشجومعلمان و بی انگیزگی آنان) چه برنامه ای برای احیای وضعیت آموزشی و پژوهشی این دانشگاه استراتژیک دارید؟

توانمندسازی معلمان یک ضرورت اساسی است. لازم است از حداکثر ظرفیت علمی اساتید و فرهنگیان نخبه برای آموزش دانشجومعلمان استفاده شود. مدیریت دانشگاه باید در اختیار افرادی باشد که دارای مقبولیت و مشروعیت علمی باشند. در سال های گذشته رفتارهای تنگ نظرانه باعث شده است دانشگاه فرهنگیان از حضور برخی از نیروهای متعهد و توانمند و باتجربه محروم شود. لازم است نگاه ویژه و جدی و کارشناسانه برای شناسایی و حل مشکلات این دانشگاه ایجاد شود.

 

6-  در خصوص به کارگیری و استفاده از ظرفیت های نیروهای توانمند و شایسته و همچنین بها دادن به جوانان دیدگاه و نگرش جنابعالی چیست ؟

نیروهای باتجربه و شایسته سرمایه اصلی ما برای ارائه خدمات آموزشی و پرورشی به دانش آموزان به حساب می آیند. در سایه بهره مندی از این نیروها و تقویت آن ها می توان به کاهش چالش ها امیدوار بود. راهبرد توجه به جوانان به عنوان سرمایه های اصلی و مهم کشور و یکی از اولویت های برنامه ای مدیریتی در قالب فعال سازی گروه مشاوران جوان خواهد بود.

7-  با شنیدن این کلمات اولین کلمه ای که به ذهن شما خطور می کند را بیان کنید :

  •         معلم : ایثارگر
  •         هوشمند سازی : ضرورت
  •         دانش آموز : آینده
  •         مشاور مدرسه : پشتیبان
  •         زنگ انشا : کارگاه فکر
  •         سند تحول : نقشه راه
  •         مرتضی تمجیدی : خدمتگزار فرهنگیان

در پایان از جنابعالی که در این مصاحبه شرکت کرده و پاسخگوی برخی از سوالات فرهنگیان بودید تقدیر و تشکر نموده و امیدواریم این شور و نشاطی که با حضور شما و همکارانتان در بین فرهنگیان استان ایجاد شده تداویم یابد.

دوشنبه, 05 فروردين 1398 14:35 خوانده شده: 1738 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
محمد صیدی 1398/01/05 - 17:51
آقای تمجیدی که این‌همه شعار میده کِی به دانشگاه فرهنگیان استان خودش بها داده بیاد بگه
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/01/06 - 21:12
خبر غم انگیزی است
ای کاش...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/07 - 02:23
استاد عزیز مشکل اصلی مدیریت است نه معلمان وزیر وقتی می بیند در کارش دخالت میکنند استعفا دهد مگر وزیر حز فرهنگیان نیست اگر همه مدیران اجازه دخالت ندهند ان وقت است که معلمان قدرت می گیرند وقتی وزیر منفعل و صندلی دوست باشد معلمان قدرتی ندارند صنف هم که نمیشود به وجود آورد ضعف لز مدیریت شروع میشود و به پایین رخنه میکند ماشالله شما استادی جانم
پاسخ + +1 0 --
A 1398/01/06 - 13:47
در جلسه ای با حضور یکی از نمایندگان شهرستان درخواستم از ایشان این بود که اگر می خواهید خدمتی به آموزش و پرورش بکنید لطفا دور ان را خط بکشید، و بی خیال این وزارتخانه شوید. اموزش و پرورش به سواد و تخصص شما نیازی نداره. تنها کاری که از دست این عزیزان بر می اید مهره چینی به سلیقه خودشان است. این عزیزان که بیشرشان عنوان دکترا بر شانه و پیشانی خود حمل می کنند نه تخصصی دارند نه هوش چندگانه و...
پاسخ + 0 0 --
@ 1398/01/06 - 14:52
سلام آقای تمجیدی ترسوتر از این حرفاست حدالاقلچپ چند مدتی با او کار کردیم ایشان در دوران مدیریتش فقط نیرو سوزی کرد به جای نیرو سازی،جای تاسف دارد الان دم از شجاعت میزند،ایشان ۴ سال آموزش وپرورش را معطل کرد،انشاا... روزی پاسخگوی اعمالش خواهد بود،تزویر#ریا،روزی به حقیقت سلام خواهد کرد ،خداوند دروغگویان را روسیاه خواهد نمود انشاا...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/08 - 07:39
از وزیر آموزش و پرورش که ترسوتر نیست!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/08 - 07:40
همیشه این طور بوده است. مدیران آمورش و پرورش کاغذی بوده اند و از بیرون کنترل می شوند.
پاسخ + +1 0 --
A 1398/01/06 - 17:52
یعنی یه آدم حسابی و متخصص تو این مملکت پیدا نمیشه
پاسخ + 0 0 --
علي 1398/01/06 - 18:48
سلام
خدا اموزش و پرورش رر از دست بيگدلي نماينده خدابنده نجات بده
به اسم فرزند شهيد چه سو استفاده ها كه نمي كنه
چه فشارهايي كه براي خواسته هاي شخصي نمي اره
بزودي مقاله افشاگرانه اي از مطالبات به ناحق ايشان و كاملا شخصي منتشر خواهم كرد
پاسخ + 0 0 --
MESO 1398/01/06 - 21:14
آبروی شهیدان را هم بردند مخصوصا با سهمیه های کذایی و رانت های حنده دار! توانایی یک شخص چه ربطی یه شهیدش داره؟ آیا با مرگ برادر یا پدر توانایی های او به بازماندگان منتقل می شود و بارماندگان سوپرمن و سوپر مدیر می شوند؟
پاسخ + 0 0 --
MESO 1398/01/06 - 21:15
کارنامه آقای تمجیدی هم جالبه: کلا تو فاز تربیتی رفته ..
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/06 - 19:43
سلام .اقای تمجیدی ..در زمان مدیر کلی خودشان مدیران ضعیف برای اداراتو نواحی انتخاب کردند وحتی پافشاری کردند که این مدیران ضعیف همچنان به کار خود ادامه بدن در نخبه سوزی وبی انگیزه کردن نیروها مقام دارهستند چگونه فراموش کردند به سر اموزش وپرورش استان زنجان چه بلاهایی اوردند
پاسخ + +1 0 --
MESO 1398/01/06 - 21:04
شهرهای آذربایجان غربی! چه بلایایی که نماینده های عزیز و نخبه مجلس، این دکاتیر ارجمند بر سر آموزش و پرورششان نمی آورند. برای تعیین مدیر کل نماینده ها باید چراغ سبز بدن، استاندار باید اوکی بده و ... تنها چیزی که در این میان مهجور می ماند مهارت ها و تحصص مدیر است که محلی از اعراب ندارد. زمانی رییس یکی از زندان ها رییس آموزش و پرورش یکی از مناطق کرده بودند. هنوز فراموش تکرده ایم یک جوان کم سن و سال را که رییس ستاد احمدی نژاد بود سالها مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی بود و جالبه اینکه بعدها رفت و مدیر کل اردبیا شد تا اردبیلیان هم از هنر و مهارت ایشان بهره ها ببرند. و جدید داستان انتصاب مدبر کل جدید بیشتر به جک شبیه بود: قرعه بنام صمدی بود اما یک روز فبل ورق برگشت و تفالی به حافظ زدند و ابراهیمی پشت فرمان نشست.
پاسخ + 0 0 --
MESO 1398/01/06 - 21:10
داستان انتصاب مدیر آموزش و پرورش یکی از شهرهای آ-غربی همه شنیدنی است: شبانه با مادر پیرش به خانه نماینده شهر می رود و مادر شروع به گریه می کند و التماس می کند که پسر ایشان را مدیر آموزش و پرورش شهرستان کند. فرزند مدیر آموزش و پرورش می شود ....
پاسخ + 0 0 --
MESO 1398/01/06 - 21:12
واقعا مسخره نیست که دو سال مانده بعضیا را مدیر یا معاون می کنند تا از مزایا بازنشستگی استفاده کد؟ این چه قانون نانوشته ای است. بعضی چیزا تنها نسخه ایرانی دارند.
پاسخ + 0 0 --
MESO 1398/01/06 - 21:16
نکته جالب در فرمایشات تمجیدی «توانمندسازی معلمان» است که اگر واقعا و قلبا به این موضوع ایمان داشته و در عمل هم نشان داده بشند قابل تقدیر است.
پاسخ + 0 0 --
@ 1398/01/06 - 22:20
واقعا این مصاحبه از آقای تمجیدی است،انگار هرکس نشناسدفکر میکند خودش کمتر گند زده به سیستم دستگاه تعلیم وتربیت استان.خدایا شکرت تمجیدی هم.....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/07 - 00:21
سلام خودتان در انتخابات شرکت کردید ؟؟؟؟؟جناب مدیر کل لطفا پاسخ بدید
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/01/07 - 00:33
تو را خدا عکسا را نگاه کنید. آدم را یاد جنگل می اندازه! اینها از این راه نون می خورند! دادوبیداد و ادای انفلابیون واقعی را درآوردن.
پاسخ + 0 0 --
A 1398/01/07 - 08:54
واقعا نو ایران اگه جای مدیران را با کارگران عوض کنند نه تنها هیچ اتفاقی نمیدافتد بلکه وضعیت بهتر هم می شود. جای یکی از اون نماینده ها پی مجلس را که سالها دهان مبارکشون را باز نکرده تا اظهار فضل کند با چوپان روستای ما عوض کنید مطمئن باشید هیچ اتفاقی نم افته و کسی همدمتوجه نمیشه.
پاسخ + 0 0 --
MESO 1398/01/07 - 11:16
این هم نکته هوشمندانه است که مطرح شده در عنوان:
«بزرگ ترین مساله معلمان نه معیشت که انفعال و بی تفاوتی است.»
اگر بی تفاوت نبودیم و بموقع عکس العمل نشان می دادیم به این روز فلاکت بار نمی افتادیم و ...
دنیا نه از آدم بدها و نه از آدم خوب ها در رنج و عذاب است مشکل بی تفاوت ها هستند که فقط نگاه می کنند و عکس العملی ئشان می دهند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/09 - 20:47
چرت و پرت
پاسخ + 0 0 --
تهرانی 1398/01/09 - 21:33
به نظر میرسد ایشان عذاب وجدان گرفته میخواهد خودش تطهیر کند گند زد به نقطه نقطه دستگاه تعلیم تربیت امیدوار هستیم دستگاههای نظارتی ورود پیدا کند ودر آخر حالا میخواست یکی بدتر از خودش مدیر کل کند خدا را شکر بطحایی ذره ای به ...آمد حالا یه هندوانه نبریده را فرستاد وبه ۱۵هزار معلم زنجانی توهین غیر قابل بخشش نثار کرد،ودر این جنایت استاندار لجوج زنجان دهاتی بی منطق سهیم است پیوند لجاجت وجهالت مبارک است.
پاسخ + 0 0 --
بی تفاوت 1398/01/11 - 12:00
خوب حالا مگید چکار کنیم بریم بزنیم دک و پوزشان را پایین بیاوریم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مشکل وزارت آموزش و پرورش در ایران چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور