صدای معلم

پس از استماع دفاعیات علی پورسلیمان و ذکر موارد قانونی :

بازپرس با انتقال پرونده شکایت از صدای معلم به دادسرای فرهنگ و رسانه موافقت کرد

گروه رسانه/

گزارش صدای معلم از روند رسیدگی به شکایت از علی پورسلیمان در  شعبه چهارم بازپرسی ناحیه 31 جرایم رایانه ای و فن آوری اطلاعات تهران

امروز دوشنبه 17 دی ماه  مدیر صدای معلم بر اساس ابلاغیه شعبه چهارم بازپرسی ناحیه 31 ( جرایم رایانه ای و فن آوری اطلاعات تهران ) در  برابر بازپرس حضور یافت .

بازپرس ابتدا ضمن رویت مدارک هویت اقدام به تفهیم اتهام به علی پورسلیمان نمود .

بازپرس به ایشان گفت که می تواند وکیل بگیرد اما مدیر صدای معلم در پاسخ اظهار داشت :

" من یک معلم هستم و نیازی به وکیل ندارم .

خودم از حقوق قانونی ام دفاع خواهم کرد . "

مدیر صدای معلم پس از سخنان بازپرس گفت :

" « صدای معلم » یک رسانه مجوز و شناسنامه دار از مراجع ذی صلاح است و  ارجاع این پرونده به لحاظ قانونی باید به دادسرای فرهنگ  و رسانه باشد و از نظر اینجانب دادسرای جرایم رایانه ای و فن اوری اطلاعات " صالح  به رسیدگی  نمی باشد. "

سپس طی درخواست کتبی درخواست انتقال پرونده را به دادسرای فرهنگ و رسانه نمود .

پورسلیمان در برابر تفهیم اتهام تاکید کرد :

" روند قانونی رسیدگی به مسائل رسانه ای از این قرار است که اگر مطلبی منتشر می شود و شخص یا اشخاصی نسبت به مطالب منتشر شده نظر، ایراد یا جوابیه ای دارند می توانند آن را مطرح نموده و رسانه موظف به انتشار آن می باشد. ولی شاکی محترم بدون مراجعه به ما یا ارسال جوابیه راسا اقدام به شکایت به مراجع قضایی  نموده اند بدون اینکه ما شخص ایشان را دیده باشیم یا با ایشان صحبتی داشته باشیم و یا علت شکایت شان را بدانیم.

گزارش صدای معلم از روند رسیدگی به شکایت از علی پورسلیمان در  شعبه چهارم بازپرسی ناحیه 31 جرایم رایانه ای و فن آوری اطلاعات تهران

جهت استحضار آن مقام محترم قضایی ؛ ماده 23 قانون مصبوعات تقدیم می گردد :  " من یک معلم هستم و نیازی به وکیل ندارم .خودم از حقوق قانونی ام دفاع خواهم کرد . "

"  هرگاه در مطبوعات مطالبی مشتمل بر توهین یا افترا، یاخلاف واقع ویا انتقاد نسبت به شخص (اعم از حقیقی یاحقوقی) مشاهده شود، ذی نفع حق دارد پاسخ آن را ظرف یک ماه، کتبا برای همان نشریه بفرستدو نشریه مزبور موظف است این گونه توضیحات و پاسخ ها را در یکی از دو شماره ای که پس از وصول پاسخ منتشر می شود، در همان صفحه و ستون، و با همان حروف که اصل مطلب منتشر شده است، مجانی به چاپ برساند، به شرط آنکه جواب از دو برابر اصل تجاوز نکند و متضمن توهین و افترا به کسی نباشد. "

پس از آن بازپرس با درخواست مدیر صدای معلم مبنی بر انتقال پرونده به دادسرای فرهنگ و رسانه موافقت نمود .

« صدای معلم » از برخورد منطقی و تمکین در برابر قانون  بازپرس شعبه چهارم ناحیه 31 ( جرایم رایانه ای و فن آوری اطلاعات تهران ) تشکر و قدردانی می کند .

پایان گزارش/


گزارش صدای معلم از روند رسیدگی به شکایت از علی پورسلیمان در  شعبه چهارم بازپرسی ناحیه 31 جرایم رایانه ای و فن آوری اطلاعات تهران

دوشنبه, 17 دی 1397 14:24 خوانده شده: 663 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
امامی 1397/10/17 - 14:47
با سلام
امید است روند ادامه پرونده نیز
چنین هموار باشد و نتیجه مطلوب
داشته باشد. انشاالله.
پاسخ + 0 0 --
کرامت رنجبر دستنایی 1397/10/17 - 17:33
با سلام و ادب خدمت جناب پورسلیمان و سرکار خانم امامی
اگر چه در این موقعیت حساس قلم در نیام و زبان در کام دارم و رخصت دفاع از رسانه صدای معلم برایم مقدور نیست اما همواره در کنار شما خواهم بود و خواهیم ماند.

همچنین تشکر میکنم از سرکار خانم امامی که تمام قد از رسانه صدای معلم دفاع می کنند.
به امید روزهای خوب ... پایدار باشید.
شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/10/17 - 22:06
با سلام و احترام،
استاد گرانقدر،

زبانم در قبال همدلی و ارادت حضرتعالی ، قاصر است.
به امید روشنایی افکار و عزت تمامی معلمان.
پایدار و سربلند باشید. سپاسگزارم.
پاسخ + +3 -1 --
حسین رمضان پور 1397/10/17 - 15:07
درود و خدا قوت به جناب پور سلیمان و تیم صدای معلم. متاسفانه مسیر حق طلبی و فعالیت مدنی در کشور ما بسیار دشوار و گاه پر مرارت است.

اما باید مایوس نشد و با تمام توان ادامه داد.
در کنار شما بوده و هستیم جناب پور سلیمان عزیز
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/10/17 - 15:28
پيشنهاد مي كنم اگر مي خواهيد شكايات شما كاملا" عادلانه و سريع مورد رسيدگي قرار گرفته و برخورد مطابق با قوانين ! انجام شود حتما" سري به اداره بازرسي و رسيدگي به شكايات اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران بزنيد .
پاسخ + 0 0 --
تعجب 1397/10/17 - 23:06
مگه آپ چیز درستی هم داره که " اداره بازرسي و رسيدگي به شكايات اداره كل آموزش و پرورش" ش باشه؟! اونم طهران؟
پاسخ + 0 0 --
مدیر 1397/10/24 - 05:29
رسیدگی به شکایات شهر تهران را نگویید که تیم ..... هستند. اکثر مدیران مدارس ناموفقی بوده اند که ده دوازده سال قبل بازنشسته شده اند . هرکس که چیزی حتی غیر مستند می نویسد به سان یک مچ بگیر روانه مدارس شده و مثل بازپرسان اداره آگاهی با تطمیع مدیر بخت برگشته می گویند که آمده ایم کمک کنیم تا شکایت بسته شده و مساله حل و فصل گردد. غافل از اینکه در فکرشان تذکر و پرونده سازی موج می زند .
پاسخ + +3 -1 --
معلمی از بناب 1397/10/17 - 16:07
سلام خسته نباشید جناب پور سلیمان الحق و الانصاف مسئولیت بزرگی را بر گردن گرفته اید دفاع از حقوق معلم و آموزش و پرورش مسئولیت خطیر و پر هزینه ای می باشد که از دست هر کسی ساخته نیست به شما خدا قوت می گوییم‌و مطمئن باشید که در این مسیر پر تلاطم پشتیبان و همراه شما خواهیم بود متاسفانه مسئولین عزیز آموزش وپرورش بعضا جانب افراد خارج از آموزش وپرورش را گرفته و برعلیه همکار خود موضع می گیرند ولی بدانید که رانت خواران و باندهای مافیایی به اهداف خود که همانا خفه کردن صدای معلم است نخواهند رسید. موفق و سربلند به راه خود ادامه دهید که افتخار بزرگی برای قشر فرهنگی محسوب می شوید
پاسخ + 0 0 --
اولیا 1397/10/17 - 16:20
برای آقای پور سلیمان و همکاران محترم ایشان که تنها صدای حق طلبی نه تنها معلمان بلکه همه ی ایرانیان اعم از اولیا و دانش آموزان هستند و برای قاضی پرونده ی ایشان که با قضاوت عادلانه خویش هم به خود و هم به هم ی منتظران نتیجه، خدمتی قابل تقدیر نموده اند سلامتی و توفیقات روز افزون آرزومندیم و امیدواریم که همچنان مسیر پرونده در جهت حقبقت و حصول نتیجه ی مطلوب پیش رود.
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1397/10/17 - 21:30
منم امیدوارم تبرئه بشه ولی این توصیفات اغراق گونه شما از این سایت درست نیست کجای این سایت صدای حق طلبی معلمهاست؟
پاسخ + +3 0 --
شهاب 1397/10/17 - 17:37
امیدوارم دادگاه یادادسراحکم تبرئه ی آقای پورسلیمان را صادر کندمنتظر خبرهای امیدبخش بعدی هستم
پاسخ + +1 -3 --
بهروز 1397/10/17 - 19:53
این حرف پورسلیمان هیچ سندیت قانونی ندارد. کجای قانون گفته یک رسانه بدون وجود مستندات قانونی به دیگران توهین کرده یا افترا بزند و سپس سر و ته کار را با چاپ جوابیه هم بیاورد. اصل ایراد تهمت و توهین و افترا مذموم است. خاصه آنکه از سوی یک معلم باشد.
لازم است پورسلیمان به مستند قانونی این ادعایی کرده اشاره کند
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1397/10/17 - 23:13
جای شکایت میتونستند جوابیه بفرستند ولی نفرستادند رسالت رسانه نقد و اطلاع رسانی است و پورسلیمان طبق وظائف حرفه ایش عمل کرده است هر چند من خودم ازمنتقدین پور سلیمان هستم و همیشه بر علیه اش کامنت میذارم ولی ایندفعه حق با پورسلیمان است و منم وظیفه ام به عنوان معلم اینکه از حق دفاع کنم
پاسخ + +1 0 --
کاکتوس 1397/10/17 - 19:54
خوب چه فرهنگی بین دادگاه رسانه با این دادگاهی که شما تشریف بردی است؟ ممکن بود همین دادگاه کلا حکم به تبرئه شما بده
پاسخ + 0 0 --
کاکتوس 1397/10/17 - 23:17
باتوجه به اینکه ما مثل اصلاح طلبها نامرد و رفاه زده و عقده ای نیستیم انصافا هر کامنتی که بر علیه پور سلیمان گذاشته میشه حتی تند ترین کامنت ها هم منتشر میشه درسته که با عقاید ایشان مخالفم و ایشان را فردی ضد معلم می دانم ولی من خودم از ظرفیت بالای ایشان در انتشار تمامی کامنت هایی که بر علیه اش است من خودم شگفت زده شدم اگر در کلاس درس هم این قدر ثبور باشه و این ظرفیت بالا رو داشته باشه حتما در تدریس هم موفق است البته نمیدونم چی تدریس می کنه و رابطه اش با شاگردها چه طوریه
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/10/18 - 10:43
باسلام و سپاس از جناب آقای پورسلیمان.واقعا حرف زدن و بیان حقیقت و دفاع از آن در سرزمین ما بسیار سخت و طاقت فرساست. بنده به دلیل یک انتقاد و درد دل که در اداره منطقه به جایی نرسید چنان تهدید شدم و در فشار مدرسه و فرد مورد نقد قرار گرفتم که مجبور شدم از شما خواهش کنم بخشی از مطلب و دلنوشته ام را حذف کنید. شجاعت شما قابل تحسین است هر چند که حقایق نوشته شده همکاران را در این سایت درج می کنید. بنده شخصا در طول سالهایی که پیگیر سایت بوده ام جز دفاع از حقوق همکار و دانش آموز چیزی ندیده ام. برایتان آرزوی سربلندی دارم
پاسخ + +3 0 --
Ebrahim Nikbakhsk 1397/10/18 - 13:05
سلام بر جناب پورسلیمان
برایتان استواری و گشاده رویی در این کار و قلم زنی برای معلمها در خواست داریم .
بقول قدیمیها: املای نانوشته غلط ندارد .
کارت درست است که مخالف هم شما را می ستاید .درود بر صدای معلم
دردودد
درود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور