صدای معلم

" صدای معلم منتشر می کند "

وزیر آموزش و پرورش مافیای آزمون و کنکور را محکوم می کند ؛ معاونش مجوز عقد قرارداد صادر می کند ؟!

گروه گزارش/

عقد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با موسسات کنکور و مافیای آموزشی

روزی نیست که وزیر آموزش و پرورش در سخنرانی ها و نشست هایش در مورد مبارزه با مافیای کنکور حرفی نزند .

آخرین بار « سیدمحمد بطحایی » در دیدار اعضای هیئت‌ رئیسه نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی که دیروز در دفتر کارش برگزار شد گفت :

" شرط اصلی یادگیری در مدارس شادی و پویایی است که امروزه در مدارس بسیار کم است و علتش وجود کنکور و سایر آزمون‌هاست، لذا اگر کنکور و سایر آزمون‌های استرس‌زا حذف شوند قطعاً شادی و نشاط بر فضای جامعه حاکم خواهد شد.

وی شرط اصلی یادگیری را انطباق مطالب با نیازها دانست و ادامه داد: بسیاری از محتواهای درسی تأثیری در زندگی دانش آموزان ندارد و متأسفانه خانواده‌ها نیز فرزندانشان را بیشتر به سمت کنکور محوری سوق می‌دهند و این‌یک فرهنگ شده است، بنابراین گام‌هایی که در یک‌ساله اخیر در خصوص حذف آزمون‌های زائد برداشته شد با مقاومت بسیاری از افراد مواجه شد. " در تاریخ ۹۷/۸/۵ در پاسخ به درخواست برخی استان ها ، مجوز انعقاد قرارداد مالی با چند موسسه معروف جهت فعالیت در مدارس ، با امضای رییس سنجش وزارتخانه صادر شده است

اداره کل ارزیابی و عملکرد وزارت آموزش و پرورش 12 تیرماه سال جاری در بخشنامه ای سراسری اعلام کرد :

"  نظر به اینکه در سال‌های اخیر شیوع تبلیغات نامناسب در فضای رسانه‌ای به‌ویژه رسانه ملی درزمینه برگزاری آزمون‌های متعدد و تهییج جامعه به لزوم استفاده از کتاب‌های کمک‌ درسی، نگرانی‌هایی برای جامعه تعلیم و تربیت به وجود آورده است و بعضی مدارس تحت تأثیر فضای رسانه‌ای و رویکردهای تجاری آموزشی به رقابتی ناخوشایند در استفاده از آزمون‌های مذکور و کتاب‌های غیرضروری روی آورده‌اند.

لذا وزارت آموزش‌ و پرورش در جهت صیانت از حقوق مردم و عمل به وظایف ذاتی و تعهدات حرفه‌ای خویش در مراقبت از اهداف تربیتی و برنامه درسی ملی و هماهنگ با تمایل خانواده‌ها، دانش‌آموزان و دلسوزان تعلیم و تربیت کشور به پالایش محیط یادگیری و مدرسه از عوامل مزاحم در جریان تربیت صحیح و واقعی، در اراده‌ای قطعی، مخالفت صریح خود را با آزمون‌های زائد و شیوع استفاده از کتاب‌های کمک‌آموزشی که در اغلب موارد با اهداف تعلیم و تربیت رسمی کشور ناسازگار است اعلام می‌دارد و بر همین اساس وجود هرگونه رابطه مالی مدارس، عقد قرارداد و سازمان‌دهی و همکاری در موضوع مذکور برای مدیران در سطوح مختلف را تخلف از مقررات تلقی می‌نماید و لازم است مدیران محترم اجرای دقیق و صحیح آن را در دستور کار قرار دهند و در سال تحصیلی آتی با توجه به مفاد این بخشنامه از انعقاد هرگونه قراردادی با مؤسسات مذکور خودداری نمایند." 

در آخرین گزارش صدای معلم که با سکوت وزارت آموزش و پرورش همراه بود چنین آمده است : ( این جا )

" آیا وزیر آموزش و پرورش و مدیران زیردست ایشان آن گونه که در انظار و در سخنرانی ها در مورد اثرات مخرب این آزمون ها و موسسات داد سخن می دهند در پشت پرده نیز این چنین هستند ؟

مهر ماه سال 96 ، « محمدرضا پوردستمالچی » از کلیه مدیران و معاونین آموزشی مدارس تهران ( هر دبیرستان 2 نفر ) برای شرکت در ضیافت نهار در مجتمعی مجلل واقع در خیابان ملاصدرا دعوت می کند و آخر کار یک پکیج تبلیغاتی در اختیار آن ها قرار می دهد .

همین فرد که از مشاوران معروف کنکور می باشد دوشنبه 4 تیرماه  در اردوگاه منظربه ( شهید باهنر ) وزارت آموزش و پرورش برای روسای ادارات مشاوره سراسر کشور سخنرانی می کند .

« سیدمحمد بطحایی » در 11 تیرماه سال جاری توافق نامه ای را با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در زمینه کنکور منعقد می کند . وجود هرگونه رابطه مالی مدارس، عقد قرارداد و سازمان‌دهی و همکاری در موضوع مذکور برای مدیران در سطوح مختلف را تخلف از مقررات تلقی می‌نماید و لازم است مدیران محترم اجرای دقیق و صحیح آن را در دستور کار قرار دهند و در سال تحصیلی آتی با توجه به مفاد این بخشنامه از انعقاد هرگونه قراردادی با مؤسسات مذکور خودداری نمایند

جالب است که اتحادیه های انجمن های اسلامی دانش آموزان قراردادی را نیز با موسسه " مرات " در این زمینه منعقد کرده است .

بنا بر اظهار نظر صریح وزیر آموزش و پرورش ، این وزارتخانه از این موسسات 5 درصد بایت فعالیت هایشان در مدارس اخذ می کند .

یکی از مسئولان واحد بازرگانی موسسه گاج به صدای معلم می گوید که این موسسه میزان مدیران آموزش و پرورش در هفته گلاب گیری کاشان  در اردیبهشت ماه سال جاری بوده است .

بسیاری از این موسسات هفتگی در مدارس آزمون های مختلف برگزار می کنند .

حال پرسش « صدای معلم » این است که آیا واقعا زور وزیر آموزش و پرورش به این موسسات نمی رسد ؟

گفتمان سازی که وزیر آموزش و پرورش از آن صحبت می کند این گونه قرار است پیاده شود ؟

این همه درهم تنیدگی میان موسساتی که به اذعان وزارت آموزش و پرورش حتی مجوز تبلیغات در صدا و سیما را ندارند با مدیران آموزش و پرورشی که بعضا حتی نمایندگی  این موسسات را بر عهده دارند دستگاه تعلیم و تربیت ما را به کجا خواهد برد ؟"

گزارش و مدارک نشان می دهند که وزارت آموزش و پرورش عملا با افکار عمومی صادق نیست و به عبارت دیگر گفتار و عملش با هم کاملا تضاد دارد .

در تاریخ ۹۷/۸/۵ در پاسخ به درخواست برخی استان ها ، مجوز انعقاد قرارداد مالی با چند موسسه معروف جهت فعالیت در مدارس ، با امضای رییس سنجش وزارتخانه صادر شده است .

پرسش صریح و شفاف صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش آن است که  چرا در این زمینه با معلمان و جامعه صادق نیست ؟

مگر همین وزارت آموزش و پرورش چند ماه پیش اعلام نکرده بود :

" وجود هرگونه رابطه مالی مدارس، عقد قرارداد و سازمان‌دهی و همکاری در موضوع مذکور برای مدیران در سطوح مختلف را تخلف از مقررات تلقی می‌نماید "

« صدای معلم » از شفاف سازی و پاسخ گویی وزیر آموزش و پرورش در این زمینه استقبال می کند .

عقد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با موسسات کنکور و مافیای آموزشی

عقد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با موسسات کنکور و مافیای آموزشی

عقد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با موسسات کنکور و مافیای آموزشی

عقد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با موسسات کنکور و مافیای آموزشی

عقد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با موسسات کنکور و مافیای آموزشی

عقد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با موسسات کنکور و مافیای آموزشی

عقد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با موسسات کنکور و مافیای آموزشی

عقد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با موسسات کنکور و مافیای آموزشی

پایان گزارش/

عقد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با موسسات کنکور و مافیای آموزشی                     

دوشنبه, 14 آبان 1397 22:19 خوانده شده: 3858 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
دبیر 1397/08/14 - 22:47
دروغ و ریا کشور را گرفته
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/08/15 - 20:02
شیر تو شیری شده با این سیستم های غیر شفاف و آلوده و بیمار و...
کاش هر وزیر و مدیری با شجاعت و تخصص و پاکدستی جرات تغیر و انتخاب معاونان باافراد جوان و کاربلد را داشت
پاسخ + +7 0 --
الف صفدری 1397/08/14 - 22:54
حرفی برای گفتن نیست!
نابود باد تزویر؛ نابود باد طمع...!
پاسخ + +7 0 --
جمال 1397/08/14 - 22:59
... ماشالله فقط همین کم بود منتظر پاسخ جناب
بطحایی هستیم.
پاسخ + +9 0 --
آموزگار 1397/08/14 - 23:12
حق آموزش و پرورش این وزیر نیست . مافیا مافیا مافیا ، بیشتر از یک سال این وزیر از مافیا حرف می زند ، مافیا داخل وزارت آموزش و پرورش است . لعنت بر فریبکاری ، لعنت بر دورویی ، لعنت بر خائن به آموزش و پرورش
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1397/08/15 - 00:00
وزیر این را می داند که مردم از این همه هزینه و تبلیغ و...به ستون آمدند وبا این کلمات فقط قصد جذب نظرها را دارد وگرنه در مدارس دولتی ومحروم بچه ها را از معلم های خوب و تخصصی همچنان محروم وم نگه میدا رد از آن طرف مدارس غ انتفاعی خود را پوشش کنکوری می دهند.
وای براین وزیر دروغگو و ....که آینده جوانان ما را به بازی گرفته وبا این ترفند کاریش بچه های مناطق محروم را مجبور به فرار از کشور نموده وزیرکانه علاوه بر غول کنکور قصد آن داشت تا غول امتحانات نهایی را هم متولد کند و رشد دهد وبا تحمیل هزینه های ترمیم معدل بچه ها را راهی موسسات جدید کند.اگر دلسوز بودند مدارس را از عدالت آموزشی بهره‌مند می کردند.
پاسخ + +7 0 --
کمالی 1397/08/15 - 00:01
اقای مرتضی نظری دم خروس زده بیرون دیگر قسم حضرت عباس را باور نمی کنیم
پاسخ + +3 0 --
یا علی 1397/08/15 - 00:02
چه افتضاحی شد . آقای بطحایی به جای رجز خواندن بر علیه مافیای خیالی ، معاونش را توجیه کند که مافیا اسم یک موسسه نیست ، بلکه همین موسساتی که ایشان مجوز داده است مافیای مورد نظر وزیر است .
پاسخ + +5 0 --
حسن فولادپور 1397/08/15 - 00:02
با سلام اقای بطحایی لطفا استعفاء والسلام.
پاسخ + +6 0 --
مربی 1397/08/15 - 00:03
آقای عمادی به جای شعر و شاعری بهتر است به کار اصلی اش بپردازد . البته کار اصلی او مجوز دادن به مافیا نیست .
پاسخ + +5 0 --
صادق 1397/08/15 - 00:05
وزیر آقای عمادی ف.ک است . احتمالا مجوزها را با هماهنگی ف.ک صادر کرده است
پاسخ + +5 0 --
فاطمه 1397/08/15 - 00:25
ظلم به آموزش وپرورش وقتی شد که وزیرش ضعیف ترین وزیر دولت شد.با این رسوایی دیگر می شود کاملا علارت قوز بالا قوز را برای این وزارتخانه واین وزیر به کار برد
پاسخ + +7 0 --
نیک نژاد 1397/08/15 - 01:38
وزیری که می گفت ضد کنکوری است
نمی دانست که تیمش خودش کنکوری است
مجوز به گاج و قلم چی دهد
سر والدین و معلم کلاه آورد
بگفتا منم آن یل ضد کنکوری پیل تنن
به خاک افکنم مافیا مافیای کهن
خداوند سبحان ولی برتر است
به تزویریان اوهمی آگه است
بدانست که این خدعه و حیله است
به کنج و به خلوت ولی گر روند
صدور مجوز به صد جو دهند
به ناگهه ولی روی سکه بگشت
دورویی و تزویرم از بام رست
به آنی برفت ابروشان در این سرزمین
که انشالله روند از کل این سرزمین
پاسخ + +7 0 --
سوپر مخ کلاس دکتر 1397/08/15 - 04:34
از کانال دکتر (t.me/drsmhhosseini73):
اگر می‌خواهیم در شکل‌گیری و توسعه جوامع انسانی، دموکراتیک، شاد و متمدن و مترقی سهیم باشیم باید ترتیبی دهیم تا آینده‌سازان این مرزوبوم علاوه بر کسب دانش و ارتقای استراتژی ها و کیقیت یادگیری خود، در کلاس های ما نورم‌ها و اصول و اسلوب و مهارت‌های مورد نیاز زندگی در چنین جوامعی را نیز کسب نموده و در خود نهادینه کنند. به عبارت دیگر، کلاس‌های ما - که می توانند به‌صورت دموکراتیک اداره شوند - باید به ارتقای سطوح، سبک‌ها و کیفیت تفکر، نگرش، بینش، منش، شخصیت و نیز مهارت های اجتماعی نسل فردا نیز بینجامند. همین‌طور شهروندان باید در طول زندگی آکادمیک خود متفکر، استدلال گرا، علت و معلول یاب،منتقد، خلاق، مشارکت‌جو و هم‌زمان اهل رقابت و آگاه به مسائل اجتماعی و سیاسی نیز بار آیند تا قادر باشند با موفقیت با واقعیات دنیای پیچیده کنونی و دنیای پیچیده تر فردا مواجه شوند و نقش بسیار مؤثرتری در سرنوشت خود و ما ایفا نمایند.
پاسخ + +3 0 --
سوپر مخ کلاس دکتر22 1397/08/15 - 04:35
ادامه مطلب دکتر:
روش تدریس منحصربفرد این‌جانب که بر یادگیری تیمی در محیط های رقابتی در فضایی دموکراتیک تمرکز دارد و در غالب کتب فوق به آن پرداخته‌ام در این راستا - بر مبنای تیوری آموزشی-سیاسیم - طراحی و ارائه‌شده است که متاسفانه در ایران مورد استقبال وزیر و مسیولان آپ ... واقع نشد!
پاسخ + +5 -1 --
معلم 1397/08/15 - 06:43
درود بر سایت صدای معلم ، زبان گویای فرهنگیان
دهها سند هم از درغگویی و .....اینها روکنی ، آنقدر پر رو تشریف دارن که مرتب انکار و توجیه می کنند. بدترین و ناکارآمدترین تاریخ آموزش و پرورش ، همین بطحایی هست.
پاسخ + +7 0 --
امامی 1397/08/15 - 07:31
سلام
یک سئوال از مجموعۀ وزارتخانه :

اگر نیّت حذف آزمون برای کاهش استرس دانش آموزان
را دارید ، سیستم کج مدار امتحانات و پرسش کتبی
کلاسی و میان ترم و آخر ترم ، که استرس زاتر است،
برای آن چه اندیشیده اید؟!!!
چگونه سنجش یادگیری بجا آوریم که استرس
امتحانات و نمره گرایی افراطی را حذف کنیم؟
اگر قصد و نیت دیگری از حذف آزمونها ندارید برای این سئوال ، لطفا پاسخ بیابید. تشکر
پاسخ + +6 0 --
کریم 1397/08/15 - 07:46
با عرض معذرت از وزیر محترم
با این خبر مستند آیا بنده معلم حق دارم که فکر بکنم کاسه ای زیر نیم کاسه است ؟
پاسخ + 0 0 --
وزیر 1397/08/19 - 12:32
سلام
نه
مهم ترین چیزی که شما نداری ، "حق" است !
پاسخ + +4 0 --
رضا 1397/08/15 - 07:47
آقای نظری لطفا جهت تنویر افکار عمومی و زدودن این ننگ از دامن آموزش و پرورش حرف بزنید
پاسخ + +4 0 --
محرم 1397/08/15 - 07:48
با وزیری مثل بطحایی ما معلمان از رای دادن به روحانی پشیمانیم پشیمانیم پشیمانیم پشیمانیم پشیمانیم
پاسخ + +3 0 --
ناصر 1397/08/15 - 07:51
آقای وزیر شما اگه اول صبح وبه موقع سر کارتون تشریف می برید یک نگاهی هم به این دانش آموزان بیاندازید که با چه امیدی به مدرسه می روند آنوقت شما یک روز فعالیت موسسات را ممنوع وفردای آن روز مجوز صادر می کنید
پاسخ + +4 0 --
دانش 1397/08/15 - 07:52
الان کاملا روشن شد چرا آموزش وپرورش به این حال روز افتاده
پاسخ + +2 0 --
محسن 1397/08/15 - 07:54
آقای این طور می خواهید از حق وحقوق معلمان ودانش آموزان دفاع کنید
پاسخ + +3 0 --
بی نام 1397/08/15 - 07:56
فکر کنم آقای وزیر به جای حمایت از همکاران ودانش آموزان اشتباهی از موسسات حمایت می کنند فکر کنم انها به صرفند
پاسخ + +3 0 --
معلم 1397/08/15 - 08:43
هردم ازاین باغ بری می رسد؟!!!
پاسخ + +4 0 --
محسن 1397/08/15 - 08:45
ازصدای معلم بابت روشنگری ممنونیم
پاسخ + +3 0 --
مهران 1397/08/15 - 09:00
ازحرف تاعمل فاصله بسیاراست.!!!
پاسخ + +3 0 --
مدیر 1397/08/15 - 09:07
به حال این سیستم آموزشی باید تاسف خورد...
پاسخ + +2 0 --
شهریار 1397/08/15 - 13:09
وقتی مافیا تا قلب وزارتخانه نفوذ می کند امیدی به اصلاح ایت سیستم نیست.
پاسخ + +2 0 --
ایمان 1397/08/15 - 13:17
عزل معاون وزیر که بخشنامه با امضای او ارسال شده حداقل کاری است که باید انجام شود.
پاسخ + +2 0 --
معلم نا امید 1397/08/15 - 13:34
چی فکر می کردیم چی شد...!!!
پاسخ + 0 0 --
وزیر 1397/08/19 - 12:33
یعنی لحظه ای بوده که شما به صداقت این وزیر اعتماد داشته ای ؟!!!!!
پاسخ + +2 0 --
پویا حسن نیا 1397/08/15 - 14:34
اقای بطحایی دو صد گفته چون نیم کردار نیست...
پاسخ + +1 0 --
مرتضوی 1397/08/15 - 14:36
وزرا چون منع آزمون می کنند
چون به خلوت می روند ,صدور مجوز می کنند
پاسخ + +1 0 --
نامجو 1397/08/15 - 14:41
جناب وزیر لطفا یک بار عملکرد خود را با این سه محور بررسی کنید
پندار نیک
گفتار نیک
کردار نیک
پاسخ + +2 0 --
massum 1397/08/15 - 14:50
خانه از پای بست ویران است!!!
دارم فکر میکنم وزیر آموزش وپرورش چگونه با همین علم کردن مافیا ۴ ماه شورونشاط وتازگی را از فرزندان کنکوری ایران گرفت!و چگونه استدلال های منطقی وخرمندانه آنها را نشنید!یعنی نخواست که بشنود!
نخواست بپذیرد که اگر موسسات کنکوری کنکور را به تجارت تبدیل کرده اند ایراد از خودآپ است!اگر خلا دراپ وجود نداشت ویادگیری وسیستم آموزشی بی نقص بود نیازی به استفاده ازین کتابها وکلاس هانبود!
فکرمیکنم به توهین هایی که توسط خودشان یا نمایندگانشان دردوبرنامه مناظره تلوزیونی به فرزندان ایران شد!
این ۴ ماه را یادم نمیرود!
حالا امروز میبینم همان وزیر،همان معاون!درحال فشردن دطت همان مافیا!
افسوس که خانه از پای بست ویران است!!!
پاسخ + +4 0 --
یک دانش آوز 1397/08/15 - 14:51
با سلام

5 ماه است وزیر محترم آموزش و پرورش جناب آقای بطحایی و معاونینشان ما دانش آموزان و مخالفین این مافیا را مافیا خطاب میکنند! با کلی اعتراض و انتقاد از این تهمت ها که ما دانش آموزان این مرز و بوم هستیم مافیا نیسم ما حامی مافیا نیستیم ولی ایشان و باز معاونیناشون مارا مافیا خطاب میکنند و پافشاری میکنند به این حرفشان ! در نهاین این دانش آموزان هستن که موفق میشوند و ثابت میکنند مافیا نیستن و امروز چه جالب تمام قرداد های وزیر اموزش و پرورش اقای بطحایی و معاونیناشان با مافیا نشان میدهد که چه کسی مافیا بود و چه کسی حامی مافیا و دانش اموزان تنها مخالفین مافیا بودند مخالفین این قرداد ها بودند...

افسوس و تاسف و هزاران تاسف

ان شاالله نمایندگان محترم مجلس آگاهای به این موضوع را داشته باشند
پاسخ + +4 0 --
صبا عبدالهی 1397/08/15 - 15:03
همه مصاحبه ها فقط ژسست پوپولیستی دارن وفقط اصطراب برای دانش اموزان با طرح های ناگهانی تاثیرمعدل
پاسخ + +2 0 --
Farnaz 1397/08/15 - 15:05
با سلام. وزیر محترم آموزش و پرورش میفرماید به دنبال ایجاد نشاط و شادی در بین دانش آموزان است اما کاملا حرف ایشان با عملشان در واقعیت متضاد است ! ۴ ماه از طلایی ترین دوران درسی داوطلبین کنکور با استرس تاثیر قطعی معدل گذشت ! بهتر است جناب وزیر به جای تقابل با دانش آموزان ، فکری به حال تبلیغات میلیاردی صدا سیما کند.
پاسخ + +3 -1 --
میلاد 1397/08/15 - 15:07
ای آنکه شعار و ریا شاهکارت استعفا و استیظاح بود نوش جانت.
این وزیر برکنار کنید.زشته وزیر پسرش مثلا طلبه باشه و خودش دروغگو.
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1397/08/15 - 15:09
جمع کن بطحایی هر دفعه یک حالی از جوانان میگری کشور های دیگه مردم تشویق به درس میکنن که بخونن پیشرفت کنن اما تو برعکس مانع درس خوندم ملت میشی که سود ببری از جیب مردم شرم اوره
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1397/08/15 - 15:22
و کشوری که وزیر مهم‌ترین وزارتخانه ش چنین آدم ریاکاری باشه دیر یا زود به زوال و فنا کشیده می‌شود

نه فقط وزیر تزویر و ریا
بلکه دولت تزویر و ریا
پاسخ + +2 0 --
آريا 1397/08/15 - 15:43
دشمن فرضي آموزش و پرورش براي توجيه بي كفايتي عملكرد وزارتخانه = مافيا!
لطفا اين كلمه در فرهنگستان، وارد فرهنگ لغت فارسي بشه!
پاسخ + +1 0 --
صادق 1397/08/15 - 19:00
چرا مجلس به چنین وزیرانی رای اعتماد می دهد؟
پاسخ + 0 0 --
وزیر 1397/08/19 - 12:38
نمیدونم منتشر میشه یا نه اما مینویسم .
آقا صادق !
جواب سوالت خیلی سخت نیست .
اگر جریان آزاد اطلاعات در کشور برقرار بود ، کافی بود یه نگاهی به لیست صاحبان مدارس غیرانتفاعی و همچنین مدرسه محل تحصیل فرزندان بسیاری از مسوولین بندازی .
پاسخ + +1 0 --
دوستی 1397/08/15 - 20:38
بی تدبیری وناهماهنگی دروزارت آموزش وپرورش بیدادمی کند.
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1397/08/15 - 21:06
این یکی از ثمرات بقای توهّم در جذب نیروست
پاسخ + +1 0 --
پیمان یوسفی 1397/08/15 - 22:06
تااااااااسف بار است
پاسخ + +1 0 --
نوروز 1397/08/15 - 22:09
ملوک الطوایفی یعنی همین.....
پاسخ + +1 0 --
مهدی 1397/08/15 - 22:17
وزیر راست میگه ولی آخه موسسات کنکور پولش خوبه واسه همین نمیش به جنگ مافیا کنکور رفت
پاسخ + 0 0 --
حقگو 1397/08/16 - 12:05
از این بساط مافیای کنکور و اسمهای چلق و چوق اکثر ا منتقل هستند که بساطشان را جمع نمی کنند هر روز تبلیغ در صدا وسبما پولهای یاد آورده صرف تبلیغ میشود و برای من وامثال تو گفتم وشنیدن ودیدن این گرگها سالهاست که با ...آشنا هستند .
پاسخ + 0 0 --
عادل 1397/08/16 - 16:27
سلام
خانه از پای ......
دوستان عزیز و منتقد
آیا در آموزش و پرورش با این عریض و طولیل بودن
ورسالت سنگین فقط نکات منفی وجود دارد .
آیا نمی شود یکبار هم شده تیشه به ریشه خودمان نزنیم
ولی بزن جای نار احتی نیست دسته از خودمان است.
وزیر محترم مبارزه با کنکور را شروع نموده
حالا به جای حمایت فقط دنبال روزنه ای برای تخریب می گردیم
مشخص است در مدرسه مهارت صداقت
و احترام به همدیگر را خوب تمرین نکرده ایم
امر به معروف و نهی از منکر را مد نظر قرار دهید
پاسخ + 0 0 --
باباقدرت 1397/08/19 - 06:58
عادل خان به برکت وجود مدیران ارشد وزارت آپ واقعا جای مثبت ی قابل رویت نیست اما تا دلتان بخواهد طرح ها و نقشه های مخرب و حیله گرانه وجود دارد. بارها گفته ایم وقتی کتب درسی مرتبا تغییر می کند. نظام آموزشی کشور دچار تغییرات شدید می شود. ( واقعا کجای دنیادیده اید در 40 سال چهار تغییر و تحول عمیق در ارکان نظام آموزشی رخ دهد ) حجم کتب متناسب با ساعات اختصاص یافته نیست، معلمان انگیزه کافی ندارندو... خب تمام این موارد به موسسات غیر خودی ( بخوانید مافیا و..) مجال عرض اندام می دهند. مافیای کنکور و.. ناشی از ندانم کاری های شخص وزیر و اعوان وانصا ناکارامدش هست.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/08/19 - 07:07
اگر به مسایل آپ نگاه کنیم جای امیدواری نمی ماند. بحران نیروی انسانی ، وجود وزیر و نیروهای بی کفایت اطافش، کمبود بودجه ، ارایه طرحهای مکارانه و تحقیرآمیز ( طرح معلم تمام وقت ، انگار تابحال معلمان نیمه وقت بوده اند. ) کمبود تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهیی . اجرای طرح های قایم به شخص که همین منابع اندک را به باد داده اند. طرح های مشفق ، تعالی مدیریت، بالندگی ، همیار مشاور، مدارس عاری از خطر ، طرح کاد، و.... . صدر و ذیل آموزش و پرورش مملو از افراد متحجر و ناراحت و البته بی کفایت هست.
پاسخ + +1 0 --
بی نام 1397/08/16 - 21:05
امان ازدست این مافیای قدرتمند که درهمه جای سیستم آموزشی نفوذ داره ...
پاسخ + +1 0 --
محمد 1397/08/16 - 23:15
طبق تحقيقات نيمي ازيافته هاي علمي يك حوزه معرفتي بعدازشش سال دستخوش تغيير مي شود وچه بسامباني نيزازهم فرو پاشيده ومباني ديگري جايگزين مي شودبنابراين باتوجه به اين ديدگاه،برنامه هاي درسي بايد به عوض محور قرار دادن محتوا،كتاب هاي كمك درسي،طرح هاي سليقه اي،ازمون هاي بي پايه ونگرش هاي استبدادي به فرايندها توجه كرده وانها را محور اموزش وتعليم وتربيت قرار دهند.وزير محترم از مشورت هاي متخصصان برنامه درسي استفاده نماييد نه از مشاوران اقتصادي
پاسخ + +1 0 --
دانش 1397/08/17 - 13:29
وقت از این که در همچنین وزارتخانه ای با این وزیر ضعیف کار می کنم تاسف می خورم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/08/18 - 13:53
شرم آور است . پنج درصد می گیرند مجوز می دهند . پس تمام دعواها سر این بوده که چرا سفره ای که متعلق به آموزش و پرورش است ، دیگران پای آن نشسته اند . اگر کشوری داشتیم که مسئولین پاسخگو بودند ، باید وزیر استعفا می کرد و رییس جمهور عذرخواهی می نمود . چرا با افشای این اسناد محکم مسئولین روابط خصوصی وزارتخانه خفه خون گرفته اند ؟ جواب مردم را بدهید .
پاسخ + +1 -1 --
فرهنگی 1397/08/19 - 04:20
آخرین خبر !!! قرار براین شده است که طی هفته آینده شیوه نامه تعامل با موسساتی که شرایط آموزش و پرورش را داشته بپذیرند. ، اعلام و مدارس بتوانند با آنها قرار داد ببندند.
آخر سروصدای و گردوخاک راه انداختن وزیر و اون کمره ای بی کفایت معلوم شد ..!! ایجاد رانت و انحصار برای یکی دوتا موسسه و گرفتن باج از آنها . اینجوری بدون ایجاد فضای رقابت ، مدارس را به دوستان کنکوری خود واگذار می کنند.
الحق که آخر کلک و حقه بازی هستند.
پاسخ + +1 0 --
عاشق سمپاد 1397/08/19 - 10:59
ای وزیر ضدمافیا. ای برتر از خیال وقیاس و گمان ووهم. ای آلبالو!!شما که روزی ده تا مصاحبه خودت وپنجاه تا مصاحبه هم معاونینت خصوصا دکتر حکیم زاده درمورد مافیا و باندهای مخوف کنکور وازمون می کردن.دیدی اخر چطوری دستت رو شد:))))))
پاسخ + 0 0 --
حامیان پژوهش تهران 1397/08/23 - 13:47
از غزل مدیر پژوهشسراهای تهران توسط آقای باقری تشکر میکنیم . تهران نیاز به نگاه جدید و کار جدید دارد . نگاه بسته و وابسته که به دنبال انتصاب همسر خود به عنوان مدیر پژوهشسرا در منطقه ۶ باشد کاری پیش نمی رفت. رویکرد جدید را منتظریم
پاسخ + 0 0 --
حامیان پژوهش تهران 1397/08/23 - 13:47
از غزل مدیر پژوهشسراهای تهران توسط آقای باقری تشکر میکنیم . تهران نیاز به نگاه جدید و کار جدید دارد . نگاه بسته و وابسته که به دنبال انتصاب همسر خود به عنوان مدیر پژوهشسرا در منطقه ۶ باشد کاری پیش نمی رفت. رویکرد جدید را منتظریم
پاسخ + 0 0 --
بنیامین 1397/08/23 - 14:19
آخرین بخشنامه ای که آقای کمره ای مدیرکل ارزیابی عملکردوزارت آموزش وپرورش برای استان ها ابلاغ کرده ممنوعیت ورود کتاب های غیردرسی وبرگزاری آزمون های موسسات می باشد که نشان دهنده عزم وزارت آموزش وپرورش وشخص آقای کمره ای هست که با مافیا مبارزه می کنند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور