صدای معلم

پایگاه خبری تحلیلی جماران در گفت و گو با مدیر گروه سایت سخن معلم

معلمان چه می خواهند ؟

علی پورسلیمان  پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

پورسلیمان، در گفت و گو با جماران به تحلیل مطالبات فرهنگیان در اعتراضات این روزها پرداخت.


علی پورسلیمان، مدیر سایت سخن معلم، در گفت و گو با خبرنگار جماران با یادآوی اینکه هفته معلم 94 در حالی فرا می رسد که آرام آرام به سال دوم استقرار دولت تدبیر و امید می رسیم، یادآور شد: دولت  دکتر روحانی در ابتدای کار، با توجه به شناختی که از جامعه فرهنگیان و معلمان و مطالبات آنان و نیز ذهنیت فرهنگیان نسبت به چهره علمی و مدیریتی دکتر نجفی داشت، ایشان را جهت اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی کرد. البته با انتظاری که از ترکیب مجلس می رفت خیلی هم دور از انتظار نبود که دکتر نجفی موفق به ورود به هیات دولت  نشود.»

سابقه بالای مدیریتی علی اصغر فانی

وی افزود: «دکتر فانی چهره ای بود که سابقه طولانی در مدیریت های گوناگون و سطوح مختلف آن داشت  و تجارب ایشان،  همراه با پایین بودن دوز سیاسی، وزنه ای بود که دولت روحانی را به معرفی ایشان به مجلس ترغیب نمود.فانی در ابتدای کار و به ویژه در زمان سرپرستی وعده های فراوانی داد.نگاهی به برخی اقدامات و نیز برنامه ها می تواند ما را  در تحلیل وضعیت موجود و نیز برون رفت احتمالی  از آن یاری دهد.»

تشکیل معاونت اقتصادی

پورسلیمان با بیان این که وعده مهم فانی در ابتدای وزارت، تشکیل معاونت اقتصادی بود، افزود:«به گفته فانی این طرح با مخالفت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  روبه رو شده است. استدلال سازمان مدیریت این است که این امر با کوچک سازی ساختار اداری و یا دولتی هماهنگی ندارد.تشکیل این معاونت می توانست در مدیریت منابع اقتصادی و حتی خلق منابع جدید جهت تحصیل  درآمد نقش مهمی داشته باشد، همچنین نظمی به تحصیل و فرآیند مصرف منابع مالی به آموزش و پرورش بدهد .هر چند به نظر می رسد فانی تلاش و یا سماجت ویژه ای جهت این امر نداشته و حتی نامه ای در این مورد به سازمان مدیریت ننوشته است.»

افزایش ضریب فوق العاده شغل

به گزارش جماران پورسلیمان افزود: «از دیگر مسائل مهم و پر چالش در این زمینه می توان به بحث افزایش ضریب فوق العاده شغل مطابق ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره نمود. تا پیش از اعتراض جمعی از فرهنگیان به دیوان عدالت اداری در مورد ضرایب اعمال شده، این ضریب برای اکثر فرهنگیان 800 محاسبه می گردید اما در احکام جدید، این ضرایب به  1300 ارتقاء یافت.»

وی افزود:«در واقع، فوق العاده شغل معلمان با یک افزایش تقریبا 60 درصدی مواجه گردید و این  امری قابل توجه بود، هر چند فرهنگیان و معلمان اعتقاد دارند که ضرایب مربوطه  هنوز مطابق قانون اعمال نمی گردند.»

مسئله رتبه بندی معلمان

مدیر سایت سخن معلم، بحث رتبه بندی معلمان را از دیگر مسائل مورد توجه و پرچالش برشمرد و گفت:«مطابق سند تحول بنیادین، این بند باید برای معلمان اجراء شود. مسئولان وزارت آموزش و پرورش در ابتدا سعی می کردند که آن را نسخه ای تمام عیار برای حل مشکلات معیشتی معلمان معرفی کنند اما مرور زمان و نیز مبهم بودن برخی نکات موجب شده است که این وضعیت کم رنگ شود. اصولا رتبه بندی جهت تعیین صلاحیت های حرفه ای و نیز طبقه بندی آنان بر اساس شایستگی های شغلی است و گره زدن این طرح با حکایت تاریخی معیشت و اقتصاد معلمان امری شتاب زده و حتی غیر علمی بود.»

وی در بیان ایرادات این طرح ابراز کرد: «مهم ترین ایرادی که به این طرح وارد است این است که هنوز به درستی مشخص نیست که اجرای رتبه بندی معلمان در آموزش و پرورش بر عهده کدام بخش و یا مدیریت است؛ ضمن آن که شاخص های نمره گذاری و یا رتبه بندی هنوز شفاف نشده و منابع مالی پشتیبان این نظام طبقه بندی مشخص نیست.»

پورسلیمان ادامه داد:«بر اساس تجارب سایر کشورها و نیز اصول علمی پذیرفته شده در علم مدیریت آموزشی، این امر باید توسط " سازمان نظام معلمی " صورت گیرد. نهادی که در نسخه نهایی سند تحول بنیادین توسط وزرای وقت آموزش و پرورش حذف شد. مهم ترین موضوع، فرآیند اجرا و نظارت است که متاسفانه در این بخش کاستی ها و کمبودهای فراوانی وجود دارد و به نظر می رسد که فقدان چنین نهادی در آموزش و پرورش موفقیت این طرح را با پرسش  مواجه خواهد نمود.»

عدم اجرای ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری برای معلمان

پورسلیمان در گفت و گو با خبرنگار چماران با اشاره به این  که برخی از مواد  و بندها در قانون مدیریت خدمات کشوری  مانند ماده 68 برای معلمان اصولا اجراء نمی شود و بخش مهمی از اعتراضات معلمان به این مساله بر می گردد، گفت:«مطابق این ماده " به دستگاه‌های اجرایی  اجازه داده می‌شود نسبت به پرداخت فوق‌العاده ویژه به میزان حداکثر تا 35 درصد(35%) حقوق و فوق‌‌العاده‌های مستمر با رعایت سقف بیست و پنج درصد(25%) از مشاغل با تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و محل وجوه حاصل از صرفه جویی دستگاه متبوع اقدام نماید." متاسفانه این ماده در آموزش و پرورش انجام نمی شود و فرهنگیان و معلمان کشور عدم اجرای آن را تبعیض می دانند.»

پرداخت هایی که در آموزش و پرورش وجود ندارد!

وی افزود: «در حال حاضر دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر کارمند در دولت در حال فعالیت هستند و بیش از یک میلیون معلم در وزارت آموزش و پرورش به خدمت اشتغال دارند. پرداخت هایی همچون عیدی، پاداش، فوق العاده، حق العمل، رفاهی، کارانه، اضافه کار و بسیاری موارد دیگر که از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است. مشخص نیست چرا وقتی در دولت ملاک پرداختی ها عملکرد ، کیفیت ارائه خدمات و رضایت ارباب رجوع ملاک عمل نیست؛ چرا وقتی به جای همه  فقط رضایت رئیس ملاک عمل است، این همه پرداخت متفرقه وجود دارد ؟ پرداخت هایی که گاها تا چند برابر حقوق اصلی و ثابت کارمند هم می رسند.»

میزان ساعات کار مفید در ایران

پورسلیمان با اشاره به گزارش  مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ایران، تصریح کرد:« این مرکز در گزارشی از درصد پایین ساعات کار مفید در کشور خبر داده است. بر اساس این گزارش ساعات کار مفید کارمندان بخش دولتی از شاغلین بخش خصوصی به مراتب کمتر است. کار مفید در ایران سالانه ۸۰۰ ساعت است. این در حالی است که ساعات سالانه کار مفید در کشورهای ژاپن، کره‌جنوبی و چین به ترتیب ۲۴۲۰، ۱۹۰۰ و ۱۴۲۰ ساعت است.»

وی افزود: «مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش خود تصریح می‌کند که در خوشبینانه ‌ترین حالت، ساعات کار مفید در هر روز تا دو ساعت است، که بر این اساس در طول هفته به ۱۱ ساعت نمی‌رسد. گرچه آمارهای دیگری از ۶ تا ۷ ساعت کار مفید در هفته حکایت دارد. بر اساس قانون ساعات کار هفتگی در ایران ۴۴ تا ۴۹ ساعت است.با این تفاسیر، فلسفه این همه پرداخت های متفاوت که در میان کارمندان دولت وجود دارد بیش از پیش مورد پرسش جدی قرار می گیرد و دولت تدبیر و امید باید برای این وضعیت چاره ای بیندیشد.»

مسئله بیمه طلایی

مدیر سایت سخن معلم، مشکل بیمه طلایی معلمان را از دیگر مسائل چالش برانگیز در میان فرهنگیان و معلمان دانست و گفت:«قرار بر این شده است که در سال جدید ، بیمه طلایی در چهار بسته به فرهنگیان عرضه شود .بهترین این بسته ها که از نوع اول آن است و شامل خدمات دندان پزشکی و عینک می شود با یک افزایش 270 درصدی روبه رو شده است و این وضعیت با توجه به میزان دریافتی معلمان و سایر مشکلات با اعتراض فرهنگیان و معلمان روبه رو شده است.»

برخی مدیران به برنامه های دولت تدبیر و امید اعتقادی ندارند

وی اضافه کرد: «در کنار این مشکلات بزرگ و کوچک،  که در زمینه معیشت معلمان و اقتصاد آموزش و پرورش خودنمایی می کند، برخی از مشکلات نیز همچنان و با وجود تغییر دولت از منظر بسیاری از معلمان بر جای خویش مانده اند. از جمله این مسائل حضور برخی از مدیران برجای مانده از دولت سابق است که اعتقادی به برنامه های دولت تدبیر و امید نداشته و همراهی احتمالی آن ها هم صوری و یا ظاهری است.»

وی افزود:«به عنوان مثال مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در دو نشست رسانه ای که در سال قبل برگزار نمود، قول تغییر برخی از مدیران را داد اما تاکنون و گذشت تقریبا یک سال از آن سخنان و دوسال از سپری شدن عمر دولت هنوز کار خاصی انجام نشده است. حتی ایشان در حرکتی غیرقابل انتظار، مشاور خود را از میان اعضای فعال ستاد رییس جمهور پیشین برگزیده است که عملکرد گذشته اش نشان می دهد چندان اعتقادی به برنامه های این دولت ندارد.»

شمشیر استیضاح نمایندگان،وسیله ای برای نفوذ در آموزش و پرورش

پورسلیمان برکناری مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر تحت فشار برخی از نمایندگان مجلس  را از دیگر موارد قابل توجه دانست و گفت: «تاکنون حداقل سه بار زمزمه استیضاح وزیر آموزش و پرورش در رسانه ها شنیده شده است و برخی از نمایندگان از این ابزار جهت پیش بردن مقاصد خویش با عنوان احقاق حقوق و مطالبات معلمان استفاده می کنند. بسیاری از فرهنگیان و معلمان بر این باروند که فانی در هیات دولت تحرک و چابکی لازم را ندارد. موقع طرح بودجه و مسائل آن در حاشیه بوده و در برابر نمایندگان مجلس از خود پایداری و جسارت لازم را نشان نمی دهد.

وی ادامه داد: « وچود چنین فضایی در آموزش و پرورش و موقعیت فانی در افکار عمومی فرهنگیان، موجب شده است فردی چون حمید رضا حاجی بابایی، که بسیاری از مشکلات و معضلات کنونی آموزش و پرورش حاصل مدیریت او و تیمش است، موضعی طلبکارانه گرفته و حتی فانی را به مناظره فرا بخواند.حاجی بابایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش در دولت احمدی نژاد، تاکنون به منتقدان خویش پاسخ گو نبوده و به عنوان مثال با وجود مشکلات عدیده پیش آمده ناشی از اجرای شتاب زده و نمایشی  "تغییر ساختار" هنوز از آن دفاع می کند.»

استخدام های غیر کارشناسی در دولت دهم

پورسلیمان اضافه کرد: «در موضوع استخدام های بی رویه، که به قول فانی تمام کوپن استخدام معلم‌های آموزش و پرورش توسط وزیر قبلی استفاده شده و بنا بر اعلام مسئولان 250 هزار نیروی مازاد در آموزش و پرورش وجود دارند، حاجی بابایی هنوز پاسخ مشخصی به این سیاست های غلط و بی ضابطه خویش نداده است.»

مشکلات پیش آمده برای فعالان صنفی دردولت نهم و دهم

پورسلیمان  با اشاره به این که از دیگر موارد طرح شده توسط معلمان، رسیدگی به وضعیت معلمانی است  که در دولت های نهم و دهم دچار احکام اداری و قضایی شدند، گفت: «حرکت مثبت فانی در این زمینه، نوشتن نامه به رئیس قوه قضائیه بود که با استقبال فعالان تشکل های معلمان روبه رو گردید؛ هر چند پاسخی در این زمینه داده نشد. اما در حوزه آموزش و پرورش تحول خاصی در پرونده های اداری فعالان معلمان که در هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش محکوم شده بودند، روی نداده است.»

مشاورانی که از فانی دفاع  نمی کنند!

وی گفت:« از حدود بیست مشاوری که فانی را احاطه کرده اند به نظر می رسد فقط دکتر اکرمی است که از ایشان  در برابر فشارها و انتقادات غیر کارشناسی و سهم خواهانه برخی نمایندگان مجلس دفاع می کند.»

بی تفاوتی فانی به برنامه احسان علیخانی!

پورسلیمان در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار جماران با بیان این که در پایان سال 93 و نیز آغاز سال 94 دو حرکت مهم یکی در آموزش و پرورش و دیگری در مقیاس کلان جامعه رخ داد، گفت: «اولین اتفاق، برخی سخنان سخیف و نیز توهین آمیز احسان علیخانی در برنامه بهار نارنج شبکه سوم سیما، در واپسین روزهای سال 93 بود. با این که انتشار این فیلم اعتراض بسیاری از فرهنگیان و معلمان در سراسر کشور را برانگیخت اما هیچ گونه واکنشی از سوی وزیر آموزش و پرورش و یا روابط عمومی این وزارتخانه مشاهده نگردید. این در حالی است که  وزیر بهداشت در مورد سریال " در حاشیه " مهران مدیری در همان روزهای آخر سال نامه ای به صدا و سیما نوشت و نگرانی های خود را به این سازمان و مسئولان آن انتقال داد.»

وی افزود: «مورد دیگر، مربوط به خبر انتشار موفقیت مذاکرات هسته ای ایران بود. با وجود خوشحالی ملت ایران از این  واقعه، در پرتال وزارت آموزش و پرورش، این خبر هیچ گونه انعکاسی نداشت و تنها عکس العمل فانی سکوت در برابر این موفقیت بود. این در حالی است که در پرتال این وزارتخانه و با شدت گرفتن اعتراضات فرهنگیان نسبت به وضعیت موجود، از ایشان به عنوان « عضو کابینه تدبیر و امید » یاد می شود.»

دستور رئیس جمهور برای رسیدگی به خواسته های معلمان

مدیر سایت سخن معلم ادامه داد: «پس از  نامه نگاری های فراوان فرهنگیان و گروه های معلمی با ریاست جمهور، که از اوائل مهر ماه سال قبل شروع شده بود و همچنین بالا گرفتن  اعتراض معلمان نسبت به وضعیت وجود که از اواخر بهمن ماه سال قبل آغاز گردید، دکتر روحانی روز بیست و چهارم فروردین ماه سال جاری دستور تشکیل کار گروهی متشکل از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش را صادر نمود.اگر چه مشابه چنین کاری در زمان دولت اصلاحات نیز صورت پذیرفت اما انجام چنین کاری نشان از توجه رئیس جمهور به افکار عمومی دارد.»

 وی اضافه کرد: «برخی از فرهنگیان و معلمان اعتقاد دارند  که باید با تدبیر و بردباری و نیز ارتباط و تعامل با این کمیته به جای نفی موجودیت و یا کارکرد آن، به پی گیری مجدانه مطالبات خویش بپردازند. برخی از معلمان نیز با بدبینی به این گونه اقدامات می نگرند و بر این باورند که این قبیل کارها، سیاستی برای گذر از بحران است.»

پورسلیمان از عدم گفت و گو و مذاکره با مسئولان توسط برخی فرهنگیان و معلمانی که در روزهای پایانی سال 93 که به عنوان اعتراض در محل ادارات آموزش و پرورش و حتی استان داری ها تجمع کرده بودند، انتقاد کرد.

فضای بسته و امنیتی در دولت نهم و دهم مانع پیگیری مطالبات معلمان شده بود

پورسلیمان با اشاره به وضعیت امنیتی و بسته دولت نهم  دهم که مانع پیگیری مطالبات معلمان شده بود، گفت: «پس از تجمعات معلمان در اسفند ماه سال 85 که در مقابل مجلس شورای اسلامی و به خاطر باز پس گیری قانون مدیریت خدمات کشوری توسط دولت احمدی نژاد صورت پذیرفت و البته دولت نهایتا در مقابل خواسته معلمان تمکین نمود، موج دستگیری ها و بازداشت های فعالان تشکل های معلمان در سراسر کشور آغاز  گردید. برای بسیاری از این فعالان در دادگاه های انقلاب و نیز هیات های تخلفات اداری پرونده هایی تشکیل شد .پس از آن، جامعه فرهنگیان کشور وارد یک سکوت تقریبا 8 ساله شد.»

وی افزود:«در این مدت و با وجود فضای بسته و امنیتی هیچ گونه تحرک و یا فعالیتی حتی در حد نوشتن یک نامه از سوی فرهنگیان مشاهده نشد. با روی کار آمدت دولت تدبیر و امید و باز شدن فضا برای فعالیت های صنفی و مدنی ، میل به پی گیری مطالبات در میان جامعه فرهنگیان و معلمان شکل گرفته است.»

تشکل های معلمان و پی گیری مطالبات

وی در پایان سخنان خود با خبرنگار جماران تصریح کرد: « با شرایط پیش آمده و تجاربی که فعالان تشکل ها و نیز جامعه معلمان حداقل در دهه اخیر آموخته اند، باید دید که تا چه اندازه از آن تجارب درس خواهند گرفت و آیا مجالی برای تفکر در مورد چرخه " سکوت تا اعتراض " و جلوگیری از بازتولید شرایط قبل فراهم خواهد بود؟

آیا فرهنگیان و معلمان با وجود جمعیت میلیونی و فراگیر خویش راه کارهایی قانون مند و کم هزینه همچون تشکیل « فراکسیون صنفی معلمان در مجلس " و نیز استفاده از پتانسیل " رسانه " جهت مدیریت افکار عمومی و همراه نمودن جامعه با مطالبات خود را مورد تامل قرار خواهند داد ؟»

انتهای پیام /*

 

شنبه, 29 فروردين 1394 11:59 خوانده شده: 3766 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +24 0 --
دبیر 1394/01/29 - 12:55
فرهنگیان نیوز - تدبیر:

جناب آقای عظیمی شهرابی
رئیس محترم مرکز تحول اداری و منابع انسانی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور
موضوع : مقرری ماه اول
با سلام و احترام بازگشت به نامه شماره ........ 1392/1/29 در خصوص کسر مقرری ماه اول کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری اعلام می دارد:
بر اساس نظریه ی شماره 20200/65 مورخ 1387/4/30 اداره کل بررسی های امور حسابرسی وزارت خانه ها،‌موسسات دولتی و نهادهای دیوان محاسبات کشور به عنوان اداره کل هزینه ی سازمان بازنشستکی کشوری
افزایش ضریب سالانه حقوق کارکنان دولت که همه ساله پس از تصویب هیاتت وزیران اعلام می گردد،‌جزو هیچ یک از عناوین احصاء شده در مواد قانونی از جمله ماده 100 قانون استخدام کشوری نمی باشد و مشمول کسر مقرری ماه اول نیز نمی باشد.
اصل نامه در سایت www.edari.ir اداره کل امور اداری و تشکیلات و در قسمت بخشنامه ها موجود می باشد.
پاسخ + +21 0 --
معلم 1394/01/29 - 13:06
مگر قرار نبود رتبه بندی از اول 94 شروع شود؟ پس چی شد؟
پاسخ + 0 0 --
عبدالله 1394/01/29 - 14:37
دولت قبل اجازه نداده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/01/29 - 14:43
مگر قرار نبود نظام هماهنگ پر داخت از اول 88 اجرا شود پس چی شد؟ 6 سال دیگر .مگر قرار نبود رتبه بندی از اول 94 اجرا شود پس کو؟12 سال بعد. فکر ی به حال معیشت معلمان کنید. 18 سال بعد.......
پاسخ + +29 -1 --
حشمت 1394/01/29 - 13:15
عالی بود آقای پورسلیمان. اما کو گوش شنوا، ما هزاران بار این مطالب را گفته ایم ولی آقایان نوبخت و فانی و معاونانش هیچ توجهی نمی کنند.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1394/01/29 - 13:18
سلام
دوست عزیز
حشمت
مطالبات صنفی باید مرتب بیان شوند .
مطالبات باید در سه سطح " معیشت ، منزلت و معرفت " توسط فرهنگیان و از طریق رسانه ها ، گفتمان مسلط در میان فرهنگیان و جامعه شود .
پایدار باشید .
پاسخ + +22 -11 --
فرهاد 1394/01/29 - 13:24
استخدام های غیرقانونی زمان احمدی نژاد که با پارتی بازی و فشارنمایندگان صورت گرفت و همین طور نیروهایی که از نهضت سواد آموزی به آموزش و پرورش تحمیل شدند، اینها مازاد هستند نه ما معلمان تربیت معلم رفته که همه عمر خود را فدای آموزش و پرورش کرده ایم. دولت باید همه نیروهایی را که به طور غیرقانونی در زمان دولت احمدی نژاد استخدام شده اند را اخراج کند.
پاسخ + 0 0 --
عبدالله 1394/01/29 - 14:36
عزیزم با سلام
همه معلمان عزیزند.
توهین صد هزار نفر معم کار درستی نیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/01/29 - 14:54
فر هاد عزیز اتفاقا مگر همین نیروها کاری از پیش ببرند.درب آموزش وپرورش در دهه 60 همین طور باز ماند واکثر مسئولین وزارتخانه مربوط به همان دورانند و اکثر ورودی های آن دوره یا نتوانستند یا نخواستند قدمی بردارند در میان ورودی های جدید افراد با سواد زیاد وجود دارد که عاشق احمدی نژاد نبودند واز فرط ناچاری به آموزش وپرورش آمدند نخبه های ورودی دهه 60 یا دق کردند ویا با افسردگی بازنشست شدند وعده ای هم تاجر شدند
پاسخ + +29 -1 --
عزیزی 1394/01/29 - 14:00
این مقرری ماه اول چرا از معلمان کسر مشود واز سایر ادارات کسر نمی گردد آیا قانون یکی نیست ؟ این هم از افتخارات فانی....
پاسخ + +27 -4 --
ناشناس 1394/01/29 - 14:09
همه ی موارد تبعیض بین معلمان و مصداق های آن را یا اطلاع ندارید یا در این مصاحبه نخواستید بازگو نمایید. مشکل اصلی ما تبعیض است.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1394/01/29 - 14:39
دوست عزیز
سلام
متن را با دقت بخوانید .
ماده 68 دلالت بر این امر دارد .
همچنین موضوع " پرداخت هایی که در آموزش و پرورش وجود ندارد! "
پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ایران منش 1394/01/29 - 14:41
با سلام
برخی از معلمان آی کیو هستند @
حتما باید گفته شود تبعیض تا برخی بفهمند !
پاسخ + 0 0 --
حسن 1394/01/29 - 15:49
برادر عزیز مشکل معلمها تبعیض است .
اما مشکل سیاسیون کوبیدن دیگران است.
آی کیو بودن معلمان واقعی ات.شما اشتباه می کنید.
آقایان می خواهند مشکلات خود را به گردن دیگران بیندازند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/01/30 - 20:15
اقای ایران منش ،متاسفانه منش ایرانی ندارند
یکی از عوامل تبعیض و سند غلط اجرا شدن قانون مدیریت ، فیکس شدن تفاوت تطبیق است که در قانون قرار نبود ثابت بماند و قرار بود با افزایش ضریب ریالی مناسب ایت تفاوت مستهلک شود و این تفاوت تطبیق برای سایر کارمندان دولت چندین برابر معلمان است . و مطمئنم جناب پورسلیمان اگر اطلاع داشتند این مورد را هم بیان می فرمودند.
پاسخ + +13 0 --
محمد 1394/01/29 - 20:26
من با ۲۶ سال سابقه آن چیزی که تجربه کردم سال به سال حلقه کمبودها آموزش و پرورش فرا گرفته است
و دولت نیز هر سال توانسته نسبت به سال قبل هزینه های آموزشی را کم کرده و حقوق معلمان را هم ثابت نگهداشته است
پاسخ + +5 -14 --
سرمدی 1394/01/29 - 21:12
مدیر کل اموزش و پرورش بر خلاف نظر رهبری در عزل نیروهای مثبت و معتقد همت گماشت و هر چی نیروی توانمند و ولایتی را در منطقه دو تهران با کمک رییس منطقه دستور عزل صادر کرد. . همه شاهدند ایشان دست و گوش بسته جناح اصلاحات است و خودش عامل صدور دستور محاکمه نیروهای انقلابی در ادارات شده است
پاسخ + 0 0 --
سجاد 1394/01/30 - 17:14
قوم و خویشات عزل شدن؟؟
پاسخ + +11 0 --
محمد 1394/01/29 - 21:50
پاداش بازنشستگان سال93 راکی می خواهند بدهند
پاسخ + +12 -1 --
مجتبی 1394/01/29 - 21:52
به عنوان یک فرهنگی به این نتیجه رسیدم که دولت و حاکمیت نگاه تحقیرانه و بی تفاوتی نسبت به فرهنگیان دارد. و آنچه در شعار و مناسبت ها در مورد معلمان می گوید با عمل خیلی فرق دارد.یعنی نوعی کوچک انگاشتن معلمان. واین در درازمدت اثرات منفی زیادی روی تعلیم و تربیت کشور میگذارد...
پاسخ + +14 0 --
امیر 1394/01/29 - 22:58
سلام با توجه به نامه دیوان چرا پس باز هم مقرری ماه اول کسر گردیده لطفا پاسخ دهید
پاسخ + +13 0 --
مهدی کارتول 1394/01/29 - 23:30
تشکیل فراکسیون معلمان در مجلس می تواند راهکار بلند مدت خوبی باشد .
معلمان شهرهای بزرگ می توانند معلمان دردکشیده و دلسوز واقعی آپ را حمایت کنند تا وارد مجلس شود از از حق ما دفاع کند
پاسخ + +8 0 --
مهدی 1394/01/30 - 22:27
ماهی ها برای همیشه در جویبار نمی مانند
پاسخ + 0 -10 --
عماد 1394/01/31 - 08:04
با سلام بعد از دستگیری رفیق فتنه گر شما جناب پور سلیمان کی نوبت شما می رسد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/01 - 00:17
جواب ابلهان خاموشیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/01 - 00:17
جواب ابلهان خاموشیست.
پاسخ + +2 -5 --
احمد 1394/02/01 - 10:22
آقای حاجی بابایی بهترین وزیر بوده اند بخاطر عینک سیاسی که دارید فرافکنی نکنید
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1394/02/01 - 10:38
معلم پول ندارد
معلم امید ندارد
معلم انگیزه ندارد
معلم عشق ندارد
معلم زندگی ندارد
معلم جان ندارد...

معلم گرسنه است
معلم ضعیف است
معلم فقیر است
معلم ...
پاسخ + +1 -2 --
ali 1394/02/02 - 08:24
آقای محترم
فرضا مشکلات موجود مربوط به وزیر و یا دولت قبلی بوده! شما که دوسال از عمر دولتتان می گذرد چه کاری کرده اید.؟!
تا کی آدم های مثل شما ضعف های خودشان را می خواهند با بزرگ نمایی کردن (شاید) ضعف های دولت قبل بپوشانند.
کاش بجای این حرفها می آمدید و برنامه های اجرا شده و یا در حال اجرای تان را می گفتید!!!!
فقط برای آدم‌های مثل شما می‌شود متأسف شد!
پاسخ + 0 0 --
صفا 1394/02/04 - 12:38
ممنون از سایت سخن معلم که درددل معلمان عزیز را منعکس می دهند.
پاسخ + 0 0 --
ته 1394/07/06 - 11:04
معلم ازفقر نمی نالد ازفرق می گوید که اززمان جنگ به آن تحمیل شد است ما مثل بقیه زندگی داریم . نمایندگان با هزارحق ونیرنگ به سرکار می آیند آنها به فک جیب خو دشان هستند ما را فراموش کردند همه همینند د مشت نمونه خلوار است آقا خانم عزیز رای ندهد گرچه الان انتخاب شده اند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا رتبه بندی معلمان در شکل و ساختار کنونی که برای آن تعریف شده است به ارتقای منزلت اجتماعی معلمان در جامعه منجر خواهد گردید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور