صدای معلم

« سکوت مدارس احتمالاً بیشتر از آنکه فایده داشته باشد، ضرر خواهد داشت، زیرا شواهد کمی وجود دارند که نشان دهند کودکان منبع اصلی انتشار ویروس هستند »

برای مبارزه با ویروس کرونا نیازی به بستن مدارس نداریم

توسط دکتر جنیفر نازو/ یک محقق ارشد در مرکز بهداشت سلامت جان هاپکینز - مترجم : ر. هاشمی/ معلم

آیا مدارس در شیوع و گسترش کرونا تاثیر دارند

 10 مارس 2020

ایتالیا و ژاپن که با گسترش سریع Covid-19 روبه رو شدند، مدارس را برای جلوگیری از همه گیری تعطیل کردند. برخی از مناطق در ایالات متحده نیز این کار را انجام داده اند ، و موافقت کرده اند که زندگی مردم را به طور قابل توجهی تغییر دهند، زیرا این حرکت، از مرگ و بیماری جدی جلوگیری می کند.

اما هیچ شواهد روشنی وجود ندارند که چنین اقداماتی باعث کند شدن این شیوع شود.

بیشتر آنچه در مورد تأثیر تعطیلی مدارس در انتقال بیماری می دانیم مربوط به آنفلوانزا است ، که کودکان می توانند به ویژه آسیب پذیر شوند ، گاهی اوقات می میرند یا به آن دلیل، به شدت بیمار می شوند.

بیش از همه ، مسئولان باید در مورد آنچه شناخته شده است و آنچه در مورد تأثیر این اقدامات نیست ، صادق باشند. کودکان عامل مهمی در ابتلا به عفونت آنفلوانزا هستند زیرا تعامل آنها با مردم بیشتر از بزرگسالان است و همچنین ویروس بیشتری را نیز به بدن منتقل می کنند. فرض بر این است که تعطیلی مدارس باعث کاهش تعداد تماس ها و در نتیجه سرعت انتقال می شود.

در طی بیماری همه گیر آنفلوانزا H1N1 2009 ، مدارس در سراسر کشور تعطیل شدند. A C.D.C. مطالعه نشان داد که والدین عمدتا از این اقدامات حمایت می کنند ، اما مطالعات دیگر نشان داد که کودکان علی رغم توصیه های رسمی برای انجام این کار ، اغلب در خارج از خانه دور هم جمع می شوند یا از سایت های عمومی بازدید می کنند. خوشبختانه ، مدارس در کمتر از سه روز در اکثر موارد بازگشایی شدند ، زیرا داده ها نشان دادند که بیماری آنفولانزا به حدی نیست که انتظار می رفت.

هنوز ، برخی شواهد نشان می دهند که این اقدامات باعث کاهش تعداد عفونت ها نشده و فقط سرعت انتشار را کاهش می دهند - اگرچه این می تواند به کاهش بار سیستم های بهداشتی کمک کند.

گرچهCovid-19 با آنفلوانزا متفاوت است.

گزارش های کمی در مورد ابتلای کودکان به کوید -19 گزارش شده است. مشخص نیست چرا ممکن است کودکان آلوده شوند ، اما آن قدر ملایم که مورد توجه و آزمایش قرار نگیرد.

اگر کودکان بیماری شدیدی را از بیماریCovid-19 تجربه نکنند یا در شیوع آن مشارکت نداشته باشند - و تاکنون هیچ مدرک روشنی در این زمینه پیدا نکرده ایم - احتمالاً تعطیلی مدارس تأثیر کمی در شیوع آن خواهند داشت.

همه کشورهای آسیب دیده مدارس را تعطیل نکرده اند.

آیا مدارس در شیوع و گسترش کرونا تاثیر دارند

سنگاپور ، که به دلیل پاسخ به Covid-19 نمونه شده است ، متوجه شد تعطیلی مدارس بیشتر ضرر دارد. رهبران سیاسی و مقامات بهداشتی در آنجا نگرانی های مربوط به Covid-19 را از طریق ارتباطات شفاف ، سازگار و شفاف در مورد واکنش آنها به ویروس برطرف کرده اند.

در صورت باز ماندن مدارس ، مسئولان می توانند تدابیری را برای محدود کردن هرگونه گسترش احتمالی در بین کودکان و کارمندان وضع کنند. همه دانش آموزان می توانند روزانه از نظر تب ، نشانه احتمالی عفونت Covid-19 ، بررسی شوند. حتی باید بیشتر به شستن دست توجه شود و به کودکان یادآوری شود که صورت خود را لمس نکنند. باید به کودکان یاد داد که در آستین خود عطسه کنند. مدارس می توانند تنظیمات مربوط به نشستن را برای نگه داشتن کودکان در فاصله شش فوت در نظر بگیرند. با گرم شدن هوا ، در صورت امکان می توان دروس را خارج از خانه گذراند.

با این وجود ، ممکن است مقامات دولتی برای بستن مدارس تحت فشار قرار بگیرند. برای اثربخشی واقعی ، مدارس باید قبل از اینکه حتی 1 درصد از مردم آلوده شوند تعطیل شوند و آنها باید تا پایان اپیدمی بسته بمانند ، که این ممکن است ماه ها باشد. کودکان نمی توانند در محیط های دیگر جمع شوند ، که اجرای آنها بسیار دشوار است. اگر مدارس تعطیل شوند ، دانستن زمان بازگشایی آنها دشوار است.

اگر مدارس تعطیل شوند ، برنامه های مراقبت از کودک نیز بسته می شوند و والدین شاغل ممکن است مجبور شوند برای مراقبت از فرزندانشان در خانه بمانند. مراقبت های بهداشتی و کارگران زیرساخت های حیاتی به همین دلیل قادر به انجام کار خود نیستند. ممکن است به آن والدین حقوقی پرداخت نشود که این یک سختی فوق العاده است. ایالات باید مجبور شوند مزایای بیکاری را گسترش دهند و به کارفرمایان کمک کنند تا در صورت لزوم کارگران را در خانه بمانند.

در حالی که بچه ها از مدرسه خارج نمی شوند ، مناطق باید به آنها غذا و آموزش دهند. تعطیلی مدارس می تواند باعث قطع خدمات اجتماعی مانند برنامه هایی شود که به بیش از 30 میلیون کودک ناهار می دهند و به 11 میلیون نفر صبحانه می دهند. برای برخی از کودکان ، از جمله جوانان بی سرپناه ، مدارس می توانند امن ترین مکان باشند و با محرومیت از دسترسی این کودکان ، حمایت مورد نیاز آنها حتی چیزی به اندازه مکان اولیه برای شستن لباس های آنها محروم خواهد شد.

کودکان نیاز به ادامه یادگیری دارند. وقفه در آموزش می تواند به رشد کودک آسیب جدی وارد کند و کاهش شکاف پیشرفت در خانواده های کم درآمد را دشوارتر کند. مدارس ممکن است آموزش آنلاین را به عنوان یک گزینه جایگزین در نظر بگیرند اما باید اطمینان حاصل کنند که همه خانواده ها به فناوری های مورد نیاز این روش ها دسترسی دارند.

اگر مدارس تعطیل شوند ، دانستن زمان بازگشایی آنها دشوار است. برای تأثیرات بهداشت عمومی ، تعطیلات مدارس باید برای مدت زمان شیوع بیماری حفظ شود.

دولت های ایالتی و محلی باید به طور واضح دلایل تعطیلی مدارس و چگونگی تصمیم گیری برای بازگشایی آنها را توضیح دهند تا والدین و کارفرمایان بتوانند نحوه مدیریت برنامه های روزمره را برنامه ریزی کنند.

بیش از همه ، مسئولان باید در مورد آنچه شناخته شده است و آنچه در مورد تأثیر این اقدامات نیست ، صادق باشند.

آیا مدارس در شیوع و گسترش کرونا تاثیر دارند

گرچه ممکن است تمایل به ارائه تعطیلی مدارس به عنوان ابزاری کاملاً ثابت برای محافظت از بهداشت عمومی وجود داشته باشد ، اما تأثیر کامل آنها به راحتی ناشناخته است.

کوچک شمردن اختلال در این اقدامات که ممکن است باعث شود یا اغراق بیش از فواید آنها می تواند اعتماد عمومی به دولت را در زمانی که بیشترین نیاز به آن است ، از بین ببرد.

جنیفر نوژو دانشمند ارشد مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز و دانشیار دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه

.

نسخه ای از این مقاله در تاریخ 11 مارس 2020 ، بخش A ، صفحه 23 نسخه نیویورک با عنوان: تعطیلی مدارس ممکن است مفید نباشد چاپ می شود.

منبع : https://www.nytimes.com/section/magazine


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آیا مدارس در شیوع و گسترش کرونا تاثیر دارند

دوشنبه, 19 آبان 1399 16:05 خوانده شده: 189 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -19 --
احمد 1399/08/19 - 20:07
صدای معلم دقیقاً در حال حاضر به همان مرضی
مبتلاست که حدود ۱۰ ماه قبل مهندس حریر ایرج چی
(خخخخخ) بدان مبتلا بود!
یادمان نمی رود که «ایرج» ، کرونا را پیش پا افتاده
قلمداد کرد؟! و حتی قول استعفاء داد!
ظاهراً هر دو به مرض نسیان خودخواسته مبتلایند...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/22 - 00:57
خیلی تعجب هست گروه منفی زدن استخدام کردید؟شما که خودتان ساز مخالف هستید هر چه منفی بزنید سر موضوع حضور دانش آموزان معلمان با شما مخالف هستند باطل باطل است وحق حق است ولو یکنفر باشد
پاسخ + +10 -19 --
احمد 1399/08/19 - 20:07
صدای معلم دقیقاً در حال حاضر به همان مرضی
مبتلاست که حدود ۱۰ ماه قبل مهندس حریر ایرج چی
(خخخخخ) بدان مبتلا بود!
یادمان نمی رود که «ایرج» ، کرونا را پیش پا افتاده
قلمداد کرد؟! و حتی قول استعفاء داد!
ظاهراً هر دو به مرض نسیان خودخواسته مبتلایند...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/22 - 19:32
ماشاءالله گروه منفی زدن خیلی خوبی دارین واقعا تلاشگر هستند و واجب الهدیه هستن خسته نباشین دلاوران
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/22 - 19:32
ماشاءالله گروه منفی زدن خیلی خوبی دارین واقعا تلاشگر هستند و واجب الهدیه هستن خسته نباشین دلاوران
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/24 - 06:53
ناشناس انرژی منفی میدی بعد می خوای منفی نزنن؟
پاسخ + +9 -9 --
مدرس آزاد 1399/08/20 - 22:25
قال رسول الله(روحی و جسمی له الفدا):
همنشین خوب از تنهایی بهتر و تنهایی از همنشین بد بهتر.

پس می توان نتیجه گرفت:

حضور دانش آموز سالم از مدرسۀ خالی بهتر و مدرسۀ خالی از حضور دانش آموز مریض بهتر.

حال آقازاده یا نخبه ای می تواند با تحلیل بدون خدشه برای دانش آموز مشکوک تفسیر یا حدیثی یا آیه ای بیاورد؟!
پاسخ + +8 -9 --
مهران 1399/08/20 - 23:20
کودکان ناقلان پنهان هستند و عامل گسترش بیماری کرونا پس مدارس در ایران که نه بودجه دارد و نه مدیریت و نه امکانات باید کلا مدارس تعطیل شود یعنی نه حضوری و نه شاد تا خانواده ها آرامش روحی روانی داشته باشند که خود سبب از بین رفتن بیماری میشود جان آسوده. با خیال آسوده

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور