صدای معلم

" نتایج به‌ دست آمده از 1500 والدینی که تاکنون در پیمایش Co-SPACE (Covid-19 Supporting Parents, Adolesents and Children in Epidemics) نام نویسی کرده‌اند نشان دهنده این است که بیش از نیمی از کودکان خردسال (53%) نگران ابتلای خانواده و دوستانشان به این بیماری هستند "

پژوهش‌های دانشگاهی درباره ترس کودکان از کرونا چه می‌گویند ؟

مترجم: فاطمه بزرگ‌نیا

 پژوهش‌های دانشگاهی درباره ترس کودکان از کرونا چه می‌ گویند

پژوهش دانشگاه آکسفورد درباره سلامت روان نشان می‌دهد این روزها کودکان نگران کمبود مواد غذایی و ابتلای خانواده به بیماری کرونا هستند.

به گزارش گاردین، بر اساس یافته‌های یک نظرسنجی، یک پنجم کودکان سنین ابتدایی (5-11 سال) از بیرون آمدن از خانه‌هایشان در هراساند و نگران نبودن غذای کافی در طول دوره شیوع بیماری کوید 19 هستند.

پژوهشی در دانشگاه آکسفورد با هدف پیگیری تاثیر این بیماری همه‌گیر بر سلامت روان کودکان و جوانان انجام شده است. نخستین یافته‌های این پژوهش حاکی از این است که کودکان خردسال (4-10 سال) نسبت به افراد گروه سنی 16-11 سال از این بابت نگران‌ترند.

نتایج به‌ دست آمده از 1500 والدینی که تاکنون در پیمایش Co-SPACE  (Covid-19 Supporting Parents, Adolesents and Children in Epidemics) نام نویسی کرده‌اند نشان دهنده این است که بیش از نیمی از کودکان خردسال (53%) نگران ابتلای خانواده و دوستانشان به این بیماری هستند.

یک سوم (33%) والدینی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند اظهار داشته‌اند که فرزندانشان از این بابت که خودشان به بیماری مبتلا شوند هراسان‌اند، تقریباً یک چهارم (23%) کودکان خردسال نگران آلوده کردن افراد دیگر هستند و بیش از یک سوم (36%) آن‌ها نیز به علت عقب ماندن از تکالیف مدرسه مضطرب هستند.

والدین کودکان خردسال همچنین این گونه بیان کرده‌اند که فرزندانشان نگران میزان درآمد حاصله خانوار (16%) و تاثیر طولانی مدت شیوع این بیماری در آینده‌اند. (15%)بر اساس مشاهدات والدین، فرزندان بزرگتر آن‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای کمتر نگران این موضوع هستند. با این وجود محققان خاطرنشان کرده‌اند برخلاف فرزندان خردسال که ممکن است اضطراب خود از این مسئله را به والدین خویش ابراز کنند، برای والدین پی بردن به احساسات فرزندان بزرگسال‌شان چندان راحت نیست.به گفته کتی کرسول (Cathy Creswell)، استاد روانشناسی بالینی دانشگاه آکسفورد،  به طور کلی تحقیقات انجام شده اطلاعات ارزشمندی را در مورد چگونگی نحوه حمایت والدین و سرپرستان از سلامت روان فرزندانشان ارائه کرده است. با این حال در این مرحله دانسته‌های ما درباره آنچه که ممکن است در زمینه بیماری کوید 19 موثرترین باشد اندک است.

امیدواریم که بیش از 10000 والدین و سرپرستان در نظرسنجی آنلاین جدید شرکت کنند. پاسخ آن‌ها ما را به درک حقیقی این موضوع رهنمون می‌سازد که چگونه خانواده‌ها با این مسئله به مقابله می‌پردازند و چه نوع حمایتی از کودکان، جوانان و خانواده‌های آن‌ها در این دوره می‌تواند منجر به تفاوتی چشمگیر در وضعیت آن‌ها شود.

پژوهش‌های دانشگاهی درباره ترس کودکان از کرونا چه می‌ گویند


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پژوهش‌های دانشگاهی درباره ترس کودکان از کرونا چه می‌ گویند

دوشنبه, 15 ارديبهشت 1399 09:15 خوانده شده: 441 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با برگزاری سالانه مراسم بزرگداشت " مقام معلم " موافقید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور