صدای معلم

مهدی خلیلی / دبیر منطقه 2 تهران

چتر نجات شما را چه کسی می بندد ؟

گروه کتاب و رسانه /

چتر نجات شما را چه کسی می بندد داستان اول:
دوگدا 
دو گدا در يكي از خيابان هاي شهر رم كنار هم نشسته بودند. يكي از آنها صليبي در جلو خود گذاشته بود و ديگري ستاره داوود. مردم زيادي كه از آنجا رد مي شدند به هر دو نگاه مي كردند ولي فقط تو كلاه كسي كه پشت صليب نشسته بود پول مي انداختند.
كشيشي كه از آن جا رد مي شد مدتي ايستاد و ديد كه مردم فقط به گدايي كه پشت صليب نشسته پول مي دهند و هيچ كس به گداي پشت ستاره داوود چيزي نمي دهد. رفت جلو و گفت: « رفيق بيچاره من، متوجه نيستي؟ اينجا يك كشور كاتوليك هست، تازه مركز مذهب كاتوليك هم هست. پس مردم به تو كه ستاره داوود جلو خود گذاشتي پولي نمي دهند، به خصوص كه درست نشستي كنار دست گدايي كه در جلو خود صليب گذاشته است. در واقع از روي لجبازي هم كه باشد مردم به او پول مي دهند نه به تو.»
گداي پشت ستاره داوود بعد از شنيدن حرف هاي كشيش رو به گداي پشت صليب كرد و گفت: «هي "موشه" نگاه كن كي اومده به برادران "گلدشتين" بازاريابي ياد بده؟»
.(گلدشتين يك اسم فاميل معروف يهودي است).


داستان دوم:
حکایت شاه عباس و رسیدگی به امور اقتصادی
شاه عباس از وزیر خود پرسید:
امسال اوضاع اقتصادی کشور چگونه است؟
وزیر گفت:
الحمدالله به گونه ای است که تمام پینه دوزان توانستند به زیارت کعبه روند!
شاه عباس گفت:
نادان !

اگر اوضاع مالی مردم خوب بود کفاشان می بایست به مکه می رفتند نه پینه دوزان، چون که مردم نمی توانند کفش بخرند ناچار به تعمیرش می پردازند، بررسی کن و علت آن را پیدا نما تا کار را اصلاح کنیم.
 این دو داستان از کتاب چتر نجات شما را چه کسی می بندد؟ نقل شده  که مولفان آن - خانم اعظم قربان  کاسوایی و ثریا عمرانی – آموزگاران منطقه 17 تهران –  هستند که توسط انتشارات آفرینندگان چاپ و منتشر گردید .

این کتاب شامل صدها داستان کوتاه و خواندنی کسب و کار می باشد. برای تهیه کتاب می توانید با شماره 09128698547 و 66575881 تماس بگیرید.

شنبه, 06 تیر 1394 20:31 خوانده شده: 2171 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 -1 --
علی 1394/04/06 - 23:05
بسیار عالی و عالی بود.ولی آن چنان به درد اکثر فرهنگیان عزیز نمی خورد .چون به حقوق بخور نمیر کارمندی عادت کرده اند و اگر هم پول یا ارثی یا چیزی به شان برسد قدرت بکار گیری آن را برای کسب و کار ی آزاد وغیر از آموزش و پرورش ندارند.هرچند که دولت باید چنان آن ها را از نظر مالی و امکانات تأمین کند که اصلا نیازی به حضور در خارج از دایره ی آموزش و پرورش نداشته باشند مگر آن هایی که ریسک پذیرند و دوست دارند درجه های رشد و نمو اقتصادی را تا بالاترین ها بپیمایند.
پاسخ + 0 0 --
شهراد 1394/04/07 - 10:36
همگار محترم سلام
منظور همکار عزیز جناب آقای خلیلی از معرفی کتاب مذکور لزوما این نبود که جنابعالی و امثالهم بورید و کسب و کار راه بیندازید بلکه هدف کسب معرفت و افزایش بینش بود خصوصا در جامعه ای که فاتحه ی کتاب و کتاب خوانی خیلی وقت است خوانده شده است. نمی دانم چرا همین که بحث از کتاب و کتاب خوانی و خرید کتاب می شود عده ای حاضر و آماده کاسه گدایی به دست در صدد توجیح کتاب نخواندن و گریز از دانش هستند.
با سپاس کتاب بخوان همکار محترم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور