صدای معلم

« طرح دولت فرانسه برای غرس ۵۰ میلیون اصله نهال در حالی اعلام می شود که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور در نظر دارد تا طرح تغییر قانون اساسی برای افزودن لزوم مبارزه با تغییرات آب و هوایی به ماده اول این قانون را به همه پرسی بگذارد »

طرح دولت فرانسه برای مقابله با پیامدهای گرمایش زمین با مشارکت " مدارس دولتی "

ظرح دولت فرانسه برای مقابله با پیامدهای گرمایش زمین و درختکاری با مشارکت مدارس دولتی

دولت فرانسه اعلام کرد که در راستای مقابله با گرمایش زمین و افزایش دمای هوا در این کشور برنامه ای ۲۰۰ میلیون یورویی برای درخت کاری را اجرا خواهد کرد.

به گفته ژولین دونورماندی، وزیر کشاورزی، مواد غذایی و جنگل های فرانسه ۵۰ میلیون اصله نهال در چهارچوب این طرح کاشته خواهد شد تا این کشور آمادگی بیشتری برای زندگی با آب و هوای گرمتر طی دهه های آینده داشته باشد. این عضو کابینه فرانسه با این حال تاکید کرد که یافتن گونه هایی از درخت های متناسب با روند گرمایش زمین و همچنین نهال ها و بذرهای کافی از درختان «چالش بزرگ» پیش روی اجرای این برنامه است.

ژولین دونورماندی افزود که در این طرح از منابع جنگل ها به شکل «پایدار» استفاده خواهد شد. به نظر می رسد که این وعده وزیر کشاورزی فرانسه در راستای رفع نگرانی آن دسته از هواداران محیط زیست باشد که خواستار عدم دخالت انسان در حیات جنگل ها شده اند.

دولت فرانسه در نظر دارد طرح گسترده درختکاری در این کشور را با مشارکت مدارس دولتی اجرا کند تا به گفته ژولین دونورماندی سطح آگاهی دانش آموزان از گرمایش زمین و تبعات آن افزایش یابد.

ظرح دولت فرانسه برای مقابله با پیامدهای گرمایش زمین و درختکاری با مشارکت مدارس دولتی

محیط زیست در فرانسه  -  کپی رایت  AP Photo

طرح دولت فرانسه برای غرس ۵۰ میلیون اصله نهال در حالی اعلام می شود که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور در نظر دارد تا طرح تغییر قانون اساسی برای افزودن لزوم مبارزه با تغییرات آب و هوایی به ماده اول این قانون را به همه پرسی بگذارد.

کارشناسان هشدار داده اند که سال ۲۰۲۰ میلادی ممکن است تبدیل به گرمترین سالی شود که بشر تاکنون تجربه کرده است. به گفته دانشمندان فعال در اداره نظارت بر تغییرات آب و هوایی وابسته به برنامه کوپرنیک در اتحادیه اروپا ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ گرمترین ماه نوامبر از زمان آغاز ثبت دمای هوا بود. محققان این مرکز همچنین اعلام کرده اند که قاره اروپا پائیز امسال گرمترین پائیز تاریخ خود از زمان آغاز ثبت دمای هوا را تجربه کرد.

یورنیوز فارسی


ظرح دولت فرانسه برای مقابله با پیامدهای گرمایش زمین و درختکاری با مشارکت مدارس دولتی

یکشنبه, 30 آذر 1399 22:07 خوانده شده: 180 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور