صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

گروه اخبار/

حاجی بابایی و انتخابات ریاست جمهوری 96

ایلنا نوشت: عضو هیات موسس جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی با تاکید بر این‌که بازگشت به خط امام (ره) از اهداف این جبهه است، گفت: هر کسی که مردم دوست داشتند و به ما القاء کردند، نامزد جبهه نیروهای انقلاب است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به فعالیت گسترده جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی، در واکنش به احتمال کاندیداتوری خود به‌عنوان نامزد نهایی این جریان، اعلام کرد: جبهه نیروهای مردمی، یک جبهه گسترده و وسیع است که شبکه‌های خود را در تمام شهرها، شهرستان‌ها و روستاها گسترش داده و تقریباً اکثر جریان‌های ارزش‌گرا را در خود جا داده است.

 

بازگشت به خط امام (ره) از اهداف جبهه نیروهای انقلاب است

او یکی از ویژگی‌های جبهه مردمی نیروهای انقلاب را رویکرد فراجناحی دانست و گفت: یکی از اهداف جبهه نیروهای انقلاب این است که چگونه می‌توانیم به خط امام (ره) بازگردیم و نکات مثبت را تقویت، و نقاط منفی را برطرف کرده و برادری و اخوت را در جهت رفع مشکلات مردم ایجاد کنیم.

 

باید متن اصلی اسلام را در انقلاب جایگزین کنیم

نماینده اصولگرای همدان در مجلس همچنین خاطر نشان کرد: سعی خواهیم کرد کشور را به‌سمت کارآمدی پیش برده و با رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی، حاشیه‌ها را کنار زده و متن اصلی اسلام را در انقلاب جاگزین کنیم.

او یادآور شد: تفاوت حرکت این جبهه با جریان‌های پیشین این است که این‌بار قصد داریم در جریان انتخاب نامزدها به جای رویکرد بالا به پایین همیشگی، از پایین به بالا اقدام کنیم.

عضو هیات موسس جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی یادآور شد: بر این اساس، درمورد هیچ گزینه‌ای بحثی مطرح نشده و قرار است بنشینیم، صحبت کنیم، بحث کنیم و به جمع‌بندی نهایی برسیم.

 

هر کسی که مردم دوست داشتند و به ما القاء کردند، نامزد جبهه نیروهای انقلاب است

وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: بنابر این همه باید به‌سمتی حرکت کنیم که آن حرکت عظیم به‌راه بیافتد و هر کسی که مردم آن فرد را محبوب می‌دانند و هرکسی که مردم دوستش داشتند و فکر می‌کنند آن فرد می‌تواند مشکل‌شان را مرتفع کند، و مردم به ما القاء کردند که آن فرد می‌تواند مشکل‌شان را حل کند، همان فرد انتخاب شود.

 

حضور نمایندگان فعلی و ادوار مجلس در فهرست ۵۵۰ نفره معنای خاصی ندارد

حاجی‌بابایی در پاسخ به این سوال که باتوجه به حضور تعداد قابل‌توجهی از نمایندگان فعلی و ادوار اصولگرا در فهرست ۵۵۰ نفره حامیان جبهه نیروهای انقلاب، آیا احتمال دارد گزینه موردنظر این جبهه برای کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری یکی از نمایندگان مجلس باشد، گفت: به هرحال نمایندگان چه ادواری و چه نمایندگان فعلی، نماد دموکراسی کشور هستند اما حضورشان در این فهرست لزوماً نمی‌تواند معنای خاصی داشته باشد.

نماینده اصولگرای همدان در مجلس دهم اضافه کرد: با این حال حضور نمایندگان در فهرست حامیان جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی می‌تواند این معنا را القاء کند که همه حضور یافتند تا آن هدف بزرگ شکل بگیرد.

عضو هیات موسس جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی همچنین یادآور شد: مهم نیست که چه نامی به این جریان بدهیم، بلکه مهم این است که این حرکت به‌نام جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی برای این آمده که یک سر و گردن بالاتر از این‌که چه کسی اصولگرا است یا اصلاح‌طلب، به‌سمتی حرکت کنیم که نظام و مردم در آن جهت مشکل دارند. به‌عنوان مثال درصورتی که خواست مردم رونق اقتصادی یا مقابله با اشرافی‌گری باشد، باید در جهت این خواست حرکت کنیم.

 

دلیل شباهت اعضای هیات موسسه جبهه نیروهای انقلاب به کابینه

او همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره این‌که باتوجه به حضور افرادی با تخصص‌های مختلف در میان گروهی که به‌عنوان اعضای هیات موسس جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی آغاز فعالیت این جبهه را اعلام کردند، آیا می‌توان حدس زد که این افراد می‌توانند اعضای کابینه دولت موردنظر این جبهه را تشکیل دهند، گفت: هیچ ایرادی به این مسئله وارد نیست؛ در واقع این مسئله به‌خاطر تاکید جبهه به کارآمدی بود و ما به‌جای این‌که افراد را صرفاً از یک جریان سیاسی خاص گزینش کنیم، با نگاه به نیازها در گزینش افراد اقدام کردیم.

نماینده اصولگرای همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باتوجه به این‌که نگاه جناحی تا پیش از این بارها آزموده شده و به نتیجه نیز نرسیده، سعی داریم یک سر و گردن بالاتر از رویکرد جناحی، به‌سمت گمشده‌های نظام، راه امام و مقام‌ معظم رهبری برویم تا ببینیم آیا بالاخره این رویکرد می‌تواند مشکل مردم را حل کند یا خیر.

حاجی‌بابایی در پایان تصریح کرد: با این حال حرف و نظر نهایی با مردم خواهد بود و آن‌ها هستند که در نهایت تصمیم‌ می‌گیرند، جبهه نیروهای مردمی انقلاب چگونه باید عمل کند.

منتشرشده در اخبار

عمق نگاه‌مان را که اندکی بیش‌تر کنیم، مجموعه‌ای از ناامنی‌های ارزان و آسان و کمین‌ گرفته پشت هر حادثه‌ی معمولی را می‌بینیم که ناشی از ناتوانی نظام سیاست‌گذاری عمومی و فساد مدیریت شهری است/ این پدیده را هم اگر درست ببینیم، روشن است که ضایعه‌ای است که به فقدان تربیت شهروندی باز می‌گردد. تربیتی که مانند بسیاری ضروریات دیگر، جایش در نظام آموزشی و پرورشی ما (به معنای عام کلمه، و نه فقط وزارت آموزش و پرورش) خالی است/ تربیتی که سامان‌دهی آن کمترین وظیفه‌ی نظام سیاسی است/ این روی‌دادها می‌رسند و می‌روند. عبرت‌آموزی در گرو اندیشیدن مکرر و هربار جدی‌تر و عمیق‌تر به ریشه‌های فسادخیز و بحران‌آفرین و فاجعه‌سازی است که از همین روی‌دادها که همه‌جای دنیا هست/ ه اصلاح سیاسی و اجتماعی امری فانتزی و فوق‌برنامه و سلیقه‌ای و برای اوقات فراغت نیست...

منتشرشده در یادداشت

گروه گزارش/

سومین نشست مجمع انتخاباتی شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان تهران با حضور اعضای این تشکل و برخی از چهره ها و شخصیت ها روز سه شنبه ساعت 30 / 16 تا 18 در کانون حر منطقه 11 تهران برگزار گردید .

مشروح این نشست در سه بخش ارائه خواهد گردید .

سعی کرده ایم فارغ از کلیشه های خبرنگاری راجع به محتوای سخنان ایراد شده در این نشست بپردازیم .

منتشرشده در گزارش و گفت‌وگو

در 4 سال گذشته با گوشت و پوست خود این موضوع را احساس کردیم که آموزش و پرورش نه تنها از اولویت های دولت ایشان نبود بلکه اصولا در لیست اولویت ها هیچ جایگاهی نداشته است/ می دانیم که ذات علم قطعا بهتر از ذات ثروت است، اما اگر از دانش آموزان فعلی نظام آموزشی سوال شود، علم بهتر است یا ثروت (در شرایط واقعی)، انتظار چه پاسخی خواهید داشت/ چند نفر از مشاوران شما از "فرهنگیان شاغل به تدریس در آموزش و پرورش" خواهند بود/ تا کی باید شاهد "فراری دادن مغزها" در کشور باشیم و دم نزنیم/ دانش آموزان بر اساس توانمندی و علاقه تعیین رشته نمی کنند و مهمترین دلیل انتخاب رشته، موقعیت اجتماعی و مالی آن شغل است/ هر کس که بتواند شغل دیگری انتخاب کند، هرگز معلم نخواهد شد این زنگ خطری برای آینده کشور است/ فرهنگیان هیچ سهمی از برنامه های صدا و سیما ندارند، فقط با پرداخت پول می توان در صدا و سیما دیده شد. تمام برنامه های آموزشی این نهاد محدود شده است به تبلیغ فروش سی.دی های موسسات خاص که حتی الفبای آموزش را نمی دانند/ با وجود اینکه تعداد فارغ التحصیلان دکترای تخصصی در آموزش و پرورش قابل مقایسه با  آموزش عالی است و بسیاری از همکاران فرهنگی ما به کار پژوهش و تحقیق مشغولند، اما هیچ سهمی از بودجه های پژوهشی دولت شما (و دولت های قبل) به آموزش و پرورش اختصاص نداشته است/ خبر دارید در یک سال گذشته، چند بار دولت شما اعلام کرده تا آخر هفته کلیه مطالبات فرهنگیان پرداخت می شود  و نشد...

منتشرشده در یادداشت

ویژگی های هاشمی رفسنجانی از نگاه یک معلم

بازخوانی و تیپ شناسی افراد به ویژه نخبگان و رجال موثر و لیدرهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به ویژه به لحاظ تجارب ارزنده و ذخائر گران سنگی که در وجود آنان نهفته و یا بر جای مانده، اهمیتی خاص و تعیین در سرنوشت و کیان و مسائل استراتژیک و راهبردی جامعه و کشور دارد.

مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمره چنین شخصیت های بزرگ و مطرح و الگو قرار دارد. دکترین و منش و رفتار هاشمی بستر ساز بازآفرینی و بازساز ارزشی و در عین حال فرهنگ نقادی و ارزیابی و چکاچک اندیشه ها و ایده ها و اصول انسانی- الهی دیالوگ معطوف به عقلانیت و رحمانیت و عطوفت و سمحه و سهله و گذشت و خرد و تدبیر و درایت بود.

آن گونه که اخلاق بزرگوارانه و تواضع و انعطاف و معقول و متعارف او که از سینه گشاده و فراخ آن سفر کرده و نیت خیرخواهانه و مرشدانه و هادیانه او بر می خواست در نظر و عمل بسیاری از جوانان و مبارزان و سیاسیون و فرهنگ دوستان موثر واقع گشت و نقش "بالانسر" و تعدیل کننده و وحدت بخش هاشمی، نقل محافل و مجالس بوده و هست.

ادب و عفو و فروتنی او زبانزد خاص و عام می باشد. همین "کاراکتر" این "الیت" محبوب موجبات آگاهی و بصیرت و دوراندیشی و نجات بخش قابل توجهی از مبارزان و زندانیان سیاسی عصر پهلوی و ممانعت از فرار مغزها و نخبگان پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

او به رغم بسیاری از بی مهری ها و حملات ناجوانمردانه و اتهامات و اکاذیب و جوساری ها و لجن پراکنی ها از ناحیه افراطیون، فریب خوردگان و مغرضان از هر دو جناح سیاسی مطرح کشور و باندها و شبکه های اختاپوسی مقدس مآبان و یا لاقیدهای سیاسی و برخی منتفعان در پوشش ژورنالیستی و سازمانی و گروهی و رفیقان نیمه راه با انگ ها و برچسب هایی نظیر عالی جناب سرخ پوش و یا عالی جناب خاکستری، بسیار مودبانه، خردمندانه و صبورانه با قضایا مواجه می شد.

برخی گوهرناشناسان وطنی و خذف پرستان و شب پره های دون که فاصله وسیع و عمیقی با اصالت دین و فرهنگ و انقلاب و زعامت نظام داشتند و در جمود و و حجد و رویاهای خود به سر می بردند در حالی، هاشمی و سازندگی و زحمات و تلاش ها و آینده نگری و کلان اندیشی او را به محاق می بردند که مردم قدردان و خردمندان و به ویژه بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری همواره پشتیبان و حامی مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی بودند و بسیاری از دانشمندان و سیاسیون و مبارزان و حتی برخی رهبران بزرگ و منصف و آگاه منطقه و جهان او را می ستودند و خرد و اندیشه و دکترین و مدیریت و شایستگی وی را مورد تحسین قرار می دادند.

الیاس سرکیس، سلیمان فرنجیه و نیز بزرگانی از مغرب زمین به هوش سیاسی، نبوغ فرهنگی و طرح ها و برنامه های توام با رشد و توسعه و سازندگی او اذعان داشتند.

در موضوعات مهم و راهبردی منطقه ای و حتی جهانی و در امر انرژی و به خصوص سلاح استراتژیک نفت و اوپک، مردانی چون زکی یمانی و دیگران با او به مشورت پرداخته و از ایشان نظرخواهی می نمودند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی از دیرباز و از اوان جوانی همراه با مردم و نهضت و جنبش مردمی بود و با مغز و نبوغ شایان توجه اقتصادی که داشت توانست بسیاری از طلاب و محرومان جامعه را در همان سال های 40 و 50 صاحب خانه و کاشانه نماید و علاوه بر ایراد سخنرانی ها و تشکیل جلسات مذهبی و تفسیر قرآن و طرح مسائل عقیدتی و اجتماعی و انقلابی و حتی به رشته تحریر در آوردن تفسیر موضوعی قرآن در زندان ستم شاهی و همکاری با فدائیان اسلام و شرکت در رهبری و طراحی و عملیاتی نمودن برنامه های کلان و موثر سیاسی و مبارزاتی علیه ساواک، سیا و منافع شیطانی امپریالیسم آمریکا و به خطر انداختن طرح ها و سناریوهای اسرائیل غاصب و متحدش، شاه و دربار و ساواک، با انقلابیون بزرگ منطقه ای- جهانی رابطه ای صمیمانه و ارگانیک داشت و محرومان و ستمدیدگان و مبارزان فلسطین، لبنان، عراق و آمریکا لاتین از او به عنوان یک حامی و همگام و دلسوز یاد می نمودند.

مرحوم هاشمی در تربیت و کادرسازی مجرب و مفید سیاسی ، اقتصادی ، و امنیتی برای نظام و مشاوره ارزشمند به لیدر انقلاب و نظام و رهبری و تداوم رهبری و ولایت فقیه ید طولایی داشته و نقش به سزایی ایفا نموده است .

حقیقتا ، او یار دیرین و صمیمی و همیشگی امام و رهبر معظم انقلاب و بلکه به منزله ستونی مستحکم و مطمئن برای جمهوری اسلامی مطرح بود .

البته مطالب مطروحه و فوق الذکر نافی این واقعیت نمی باشد که وی به لحاظ نقش کاریزماتیک و به اصطلاح برخی کج اندیشان و یا غیرمنصفان نقش به اصطلاح " شبه پاتریمونال " که به عهده داشت و خود ستودنی برای انقلاب و نظام مطرح بود و در مرکز توجه داخلی ها و جهانیان واقع شده بود و یک ویژگی خاصی هژمونیک داشت از طرفی مورد حسادت و بغض و کینه کوته اندیشان و واپس گرایان و ورشکستگان سیاسی و حزبی و بخش هایی از شبه روشنفکران و یا لائیک ها و حتی خشک مقدسان قرار گرفته و از سوئی به قصد و انگیزه ایجاد شکاف و خلل میان رهبران و بزرگان و حتی طبقه متوسط و زیرین جامعه در کانون سناریوی فتنه انگیزی و تفکیک سازی و  رو در رو قرار دادن انقلابیون از سوی سودجویان و مغرضان منطقه و بین الملل و دشمنان قسم خورده این مرز و بوم واقع می گشت اما پرواضح است که هاشمی ضمن دفاع از خود در برابر سیاست تخریب و اتهام زنی و از دور خارج کردن بدخواهان و تازه به دوران رسیده ها و یا انقلابیون یک شبه از سویی هوشیاری در مقایب پولیتیک آب داخل لانه مورچه ها ریختن ؛ همواره سعی و اهتمام داشت تا در دام خصم نیفتاده و با تدبیر و درایت و کفایت و تیزبینی و هوشی که از خود بروز می داد مترصد آن بود ضمن خاموش نمودن آتش فتنه و دشمن تراشی بومی و داخلی بیگانگان را نیز در عملیاتی نمودن نقشه های شوم و خطرناک شان ناکام ساز و به گونه ای نباشد که براندازان و جنگ افروزان به این نتیجه برسند که میان هاشمی و انقلاب و رهبری و دوستان ، فاصله ای افتاده است ؟!

در پیام رهبری انقلاب به مناسبت ارتحال هاشمی ، نیز این حقیقت مکتوم مانده که آن مرحوم به رغم دارا بودن نظراتی متفاوت و اختلاف نظر و سلیقه که امری طبیعی و لازمه رشد و توسعه و ترقی و پویایی است هرگز از تعلق خاطرش نسبت به نظام و انقلاب و رهبری کاسته نشد .

به هر حال ، عقلانیت سیاسی ، کلان نگری ، عشق به وطن و درایت و دیانت و انسانیت ایجاب می کند تا انسان ها دست از تخریب ، حسادت ، خودبینی و منفع طلبی به هر عنوان بردارند و به مفاخر ملی ، مذهبی و ذخایر و سمبل های ارزش و میزان و عقل و معنویت و سرمایه های عظیم و جاوید میهن احترام بگذارند و ضمن اداء دین خود و احترام به حقوق دیگران ، جاده صاف کن استکبار و مغرضان و بدخواهان نشوند .

هاشمی نیز همچون سایر انسان ها هرگز خود را معصوم نمی دانست و کارنامه سیاسی ، اقتصادی و عملکرد اجرایی اش قابل نقد و ارزیابی است و از نقد هرگز نمی هراسید .

اگر پیرامون استقراض از بانک جهانی  صندوق بین المللی پول و سیاست تعدیل اقتصادی ، برخی صاحب نظران انتقادات و ایراد هایی را عنوان نموده اند و به اعترافات حتی سران و کارشناسان بانک جهانی و صندوق اشاراتی کرده اند ؛ مع الوصف هرگز نباید به هاشمی و سیاستش به منزله یک جزیره جداگانه دورافتاده نگریست و شرایط زمانی و موقعیت اضطراری پس از جنگ و همچنین نیت خیرخواهانه و خدمات و دلسوزی ها و سیاست سازندگی و اشتغال زایی و هنر مملکت داری و تنش زدایی داخلی – منطقه ای و جهانی را به تاق نسیان سپرد .

ویژگی های هاشمی رفسنجانی از نگاه یک معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

منتشرشده در یادداشت

انتظار بر اين است كه يك مدير با توجه به داشتن اختيارات مختلف نسبت به مسئوليت هاي قانوني خود پاسخ گو باشد/ هر انتقاد در اين زمينه بايد در راستاي پاسخ گويي به مقوله كارايي و اثربخشي مورد توجه قرار بگيرد/ اكثريت غالب مديران اين نهاد از طريق نمايندگان مجلس برگزيده شده و نيز ضمانت استمرار مديريتي آن ها نيز بر نمايندگان مجلس وابسته است/ در هر زماني كه آموزش و پرورش در اختيار اصول گراها و يا پايداري ها قرار گرفته؛ قبض و بسط مديريت ها تا حذف كامل رقيب به صورت كامل ادامه يافته و حتي در دولت قبلي، تصور يك مدير ارشدي منسب به جناح رقيب در راس مديريت ها ممكن نبوده است/ ا تعامل نيرو در سازمان هاي مختلف به شرط توجه به صلاحيت ها در راستاي حركت مطلوب به هدف هاي سيستم يك امر طبيعي مي باشد؛ هر چند كه اين نيروها نيز بايد نسبت به عملكرد خود پاسخ گو باشند/ عويق حقوق معلمان از ماه هاي قبل به صورت يك بدعت نامناسب شروع شده و ضرورت حل اين معضل از مهمترين اولويت هاست...

منتشرشده در یادداشت

گروه رسانه و تشکل/

به مناسبت درگذشت « آیت الله هاشمی رفسنجانی » ، « سازمان معلمان ایران » از تشکل های فرهنگیان بیانیه ای صادر کرد .

متن کامل این بیانیه که در اختیار « صدای معلم » قرار گرفته است به شرح زیر است

منتشرشده در اخبار

   گروه رسانه و تشکل/

به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی ، « مجمع فرهنگیان ایران اسلامی » اطلاعیه ای صادر کرد .

متن کامل این اطلاعیه که در اختیار « صدای معلم » قرار گرفته است به شرح زیر  است

منتشرشده در اخبار

گروه اخبار/

پیام تسلیت وزیرآموزش و پرورش به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت ارتحال "حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی" (ره) رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیامی صادر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در پیام دکتر فخرالدین دانش آشتیانی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ * ارْجِعِی إِلَى رَبِّکِ رَاضِیَةً مَرْضِیَّةً * فَادْخُلِی فِی عِبَادِی * وَادْخُلِی جَنَّتِی *

ارتحال جانگداز استوانه ی استوار انقلاب ، یار پایدار حضرت امام خمینی (ره) و یاور ماندگار مقام معظم رهبری ، "حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی" (ره) ، به مانند دیگر اتفاقات تلخ تاریخ ، ناگوار بوده و به آسانی قابل جبران نیست.

تلخی این خبر را ، اتکال به الطاف الهی و شکوه سال ها مجاهدت ایشان در مبارزه ی با طاغوت و مساعدت شان در شکل گیری و وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی و همراهی همه جانبه ایشان در تثبیت و توسعه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می تواند تحمل پذیر کند.

به یقین ملت غیور ، انقلابی و قدر شناس ایران اسلامی به نیکی آن نیک مرد را می شناسند و چندان در فراز و فرود دوران پیش از انقلاب و روزهای پر فروغ پس از انقلاب از مساعی آسمانی آن مرد ساعی و صبور خاطره ها دارند که بتوانند با یاد آن اینک ، خاطر پریشان خود را تسلی دهند.

اینجانب به نمایندگی از جامعه ی فرهیخته ی فرهنگیان کشور، غمگنانه این رحلت جانسوز را به محضر مقام معظم رهبری ، ملت شریف ایران و به ویژه بیت معظم آن فقید سعید، تسلیت و تعزیت گفته ، از درگاه خداوند رحمان برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و برای خانواده ی معزا و عموم دوستداران و دلبستگان ایشان صبر و شکیبایی تمنا دارم.

پایان پیام/

منتشرشده در اخبار

گروه گزارش/

تسلیت صدای معلم به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

" نظام باید به آموزش و پرورش بیش از این اهتمام بورزد "
" معلمان و مدیران مدارس باید پرسش گری را در دانش آموزان تقویت کنند. "
" معلم هایتان باید راضی باشند و نشاط داشته باشند ."
"  نمی توان با معلمان بد برخورد کرد فقط به این دلیل که خواسته ای دارند ؛ چرا که خواسته شان ناحق نیست . معلم سودای مدیریت و ریاست ندارد . باید معلمان را شاداب نگه داریم ، زیرا معلم شاداب کلاس خود را شاداب می کند...."


این ها جملاتی به نقل از مرحوم " آیت الله هاشمی رفسنجانی " بودند که در سی و دومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش ایراد گردیده بود .
بدون تردید ، فرهنگیان و معلمان دوران خوب و کارنامه درخشان دکتر محمد علی نجفی وزیر آموزش و پرورش این عزیز ازدست رفته را از یاد نخواهند برد .
« گروه صدای معلم » این ضایعه بزرگ را تسلیت می گوید .
پایان پیام /

منتشرشده در گزارش و گفت‌وگو
صفحه1 از102

نظرسنجی

عملکرد دانشگاه فرهنگیان را در ارتباط با اهداف تعریف شده و تربیت " معلم حرفه ای "چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین ها

 بیمه نوین

تبلیغات در صدای معلم

تلگرام صدای معلم

انتشارت آفرینندگان

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

امیران سیستم شرکت نرم افزاری

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 فراکسیون صنفی معلمان در مجلس

final 1

banerjavan

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور