صدای معلم

" سالیان سال است که برخی از نمایندگان مجلس در جای جای ایران اسلامی به جای حمایت‌های سیاسی و فکری از آموزش و پرورش سرگرم مهره‌چینی‌های غیراصولی در دستگاه تعلیم و تربیت هستند"

نمایندگان مجلس و اخلال در گفتمان تعلیم و تربیت ؛ مقصر کیست ؟

خدانظر دریکوند/ مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان لرستان

مدیرکل سابق آموزش و پرورش لرستان خطاب به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: به دوستان عزیز نماینده پیشنهاد می‌کنم اگر توان امضاء جمع کردنتان را صرف رفع مشکلات کارخانجات و احیای صنایع تولیدی و اشتغال‌زایی در حوزه‌ی انتخابیه خود کنید و لشکر جوانان تحصیل‌کرده بیکار و فهیم همشهری را سر یک لقمه نان حلال بیندازید دیگر نیازی به چینش افراد در آموزش و پرورش و تبلیغات انتخاباتی با هزینه‌های سنگین ندارید.

 دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش

خدانظر دریکوند در مراسم تودیع و معارفه مدیران آموزش و پرورش لرستان ضمن بیان مشکلات آموزش و پرورش، عدم اجازه مداخله‌گری نمایندگان مردم در مجلس را یکی از رویکردهای مدیریتی خود دانست و اظهار کرد: من معتقد هستم که محیط آموزش و پرورش باید به دور از ریا، چاپلوسی، نابرابری، بی‌اعتمادی، نفاق و افراط‌گری باشد، زیرا آموزش و پرورش تنها با با فضاهای آرام بهبود می‌یابد.


وی افزود: در طول مدت کوتاه خدمت خود بنده و همکارانم روزانه با ده‌ها عامل مزاحم از جانب کسانی مواجه بودیم که برای بر هم زدن تمرکزمان از هر کاری بهره می‌گرفتند، باید دانست که ایجاد اختلال در دستگاه تعلیم و تربیت گناهی سنگین و نابخشودنی است.


مدیرکل سابق آموزش و پرورش لرستان درخصوص حواشی اخیر این اداره کل گفت: حواشی اخیر آموزش و پرورش پیام مهم و سرنوشت‌سازی برای مدیران ارشد و تصمیم‌گیران آموزش و پرورش داشت و چه افتخاری بالاتر از اینکه بنده گفتمان مهم و قابل تاملی را در کشور مطرح کرده‌ام.


وی اضافه کرد: سالیان سال است که برخی از نمایندگان مجلس در جای جای ایران اسلامی به جای حمایت‌های سیاسی و فکری از آموزش و پرورش سرگرم مهره‌چینی‌های غیراصولی در دستگاه تعلیم و تربیت هستند.


مدیرکل سابق آموزش و پرورش لرستان به نشست‌ها و جلسات خود با برخی از نمایندگان اشاره کرد و افزود: در نشست‌ها من از کمبود تجهیزات می‌گفتم آن‌ها از عزل و نصب‌ها، من از تلاش برای جذب اعتبارات می‌گفتم آن‌ها از عزل و نصب‌ها به همین دلیل می‌دانستم با مشکل سختی روبه رو هستم.


دریکوند ضمن تاکید به اینکه خواسته‌های نمایندگان زیاده‌خواهی نبود بلکه تمامیت‌خواهی بود، تصریح کرد: به دوستان عزیز نماینده پیشنهاد می‌کنم اگر توان امضاء جمع کردنتان را صرف رفع مشکلات کارخانجات و احیای صنایع تولیدی و اشتغال‌زایی در حوزه‌ی انتخابیه خود کنید و لشکر جوانان تحصیل‌کرده بیکار و فهیم همشهری را سر یک لقمه نان حلال بیندازید دیگر نیازی به چینش افراد در آموزش و پرورش و تبلیغات انتخاباتی با هزینه‌های سنگین ندارید.


وی اضافه کرد: اگر موضوع دیدارهای پی‌درپی و رفت و آمدهای هفته‌ایتان به وزارت آموزش و پرورش را صرف مشکلات این دستگاه می‌کردید به طور حتم معلمان فهیم و دانش‌آموزان و خانواده خود قدردان زحمت شما بودند و به موقع پاسخ خیراندیش شما را خواهند داد.

آساره نیوز

سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 07:36 خوانده شده: 2924 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 0 --
....... 1397/02/25 - 11:03
سلام

دست مریزاد

ده نفر چون شما جوانمرد در وطن پیدا می شد
حال و روزمان این نبود.....آقای لاریجانی است.
نمایندگان را تطمیع می کنند که ئیس فقط ایشان
باید باشند بی کفایتی و استبداد و تک بُعدی شدن
مجلس حاصل ریاست زنجیروار این نادان بیسواد زورگوست.
پاسخ + 0 0 --
........ 1397/02/26 - 11:17
رئیس

صحیح است.
پاسخ + +6 -3 --
رضایی 1397/02/25 - 12:04
اقدام دریکوند وایستادنش مقابل نمایندگان ستودنی بود.امیدواریم مدیران سایراستان ها الگوبگیرند
پاسخ + +3 -1 --
علی شیخی 1397/02/25 - 22:58
چرا پاداش بازنشستگی ۹۶ فرهنگیان را پرداخت نمی کنید...

خدا ازتون نگذره خیلی نیاز داریم.
پاسخ + +2 -2 --
بازنشسته متنفر 1397/02/25 - 23:22
دست مریزاد به شهامت وغیرت آقای دریکوند واقعا گل کاشتی وگل گفتی ، وحقیقتا اغلب قریب به اتفاق نمایندگان ( البته به اصطلاح نماینده جیب مبارکشان و تمنیات نفسانیشان) کارشان همین گند کاریهاست در مجلس چون نه دغدغه ی آبادانی کشور را دارند نه لیاقت وسواد درمجلس بنابراین فقط برای معامله گری با وزیران واستانداران وفرمانداران وارد مجلس شده اند و در کل ملت وکشور ایران چندین سال است که بدبخت دست این نالایق های نماینده ومجلس است ، ویکی از مشکلات اساسی این مشکلات هم شورای به اصطلاح نگهبان است که اجازه ورود کاندیداهای حقیقی را نمی دهد که وارد صحنه ی انتخابات شوند ومردم باید همیشه بین بد و بدتر باید انتخاب داشته باشند
پاسخ + +2 -3 --
معلم 1397/03/22 - 15:36
البته ایشان خودش از طریق رانت سیاسی در آن جایگاه قرار گرفتند وگرنه جز درصد قلیلی از معلمان استان وی را نمیشناختند در ضمن به نظر همه ی همکاران یک نماینده برای اینکه وعده هایش عملی شود و بتواند کاری در راستای نمایندگیش انجام بدهد بایستی مهره ها را خودش بچیند بعنوان مثال اگر یکی از مدیران شهر بخواهد به حرف پامنبریان هتل نشین گوش کند که نه سر پیازند و نه ته آن مدیریتش بمانند چند روز آخر حضرتت میشه و در نهایت باید بگویم در آموزش و پرورش ما یک مقوله گم هت آن تجربه در امور یعنی بایستی بدون اغماض تمام مدیران مدارس و اعضای ستادی از بین افراد بالای 25 سال انتخاب شوند و مدیران ارشد هم ناظر بر امور بدون جناح بندی ولی......... آموزش در استان لرستان =رانت سیاسی و جناحی
پاسخ + +2 -2 --
روانشناسی 1397/04/01 - 22:59
سلام اتفاقا آقای دریکوند زیاد باج به نمایند گان دادند چرا یکباره اينجور شد الله علم
پاسخ + +3 0 --
معلم 1397/06/18 - 22:42
آقای دریکوند وارد زد وبند سیاسی با نمایندگان شد، در استخدامها جانب انصاف را رعایت نکرد... اینگونه هم که می فرمایند نبوده!
پاسخ + +2 0 --
آ موزگار 1397/07/02 - 14:09
آقای دریکوند خیلی ظلم کردورفت
پاسخ + +2 0 --
آموزگار 1397/07/04 - 12:59
از جبار متکبر می خواهم که پست هاومیز های کسانیکه ظلم می کنند وحامی ظالم سر مایه خواری خود واولادشان قرا ر بدهد.امینننننننن
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/07/11 - 13:23
آقای دریکوند شما خودتان هم با سفارش همین نمایندگان به این منصب رسیدید .واقعا در مدت مدیریت کوتاه نشان دادید که بر اساس لیاقت انتخاب نشدید و خداوند کمک کرد که طولمدیریت شما کم بود.
پاسخ + +2 0 --
ندای حق 1397/07/27 - 20:13
با سلام
اقای خدا نظر دریکوند بزرگترین ظلم را در حق جوانان بیکار لرستان شما و تنها شما با قومی و فامیل گرایی رابطه را بر ضابطه مغلوب کردید و با سواستفاده از مصوبه سال95 تمامی فامیل خود را بصورت حق التدریس بکارگیری کردید و بارها به شما در دفترتان و در راهروی ساختمان اداره کل یادآور شدم ولی گوش نکردید بروید حلالیت بگیرید از این افرادی که مشمول طرح بودند و حقشان را ضایع کردید و چه زندگیها که نابود کردید وجدانن افرادی مثل شما برای دستگاه تعلیم و تربیت جای سم است حیف است شما معلم باشید....
پاسخ + +2 0 --
ندای حق 1397/07/27 - 20:18
باسلام
....آقای دریکوند را شنیدم به نظر من هر رسانه یا پیام رسانی بخواهد از شما تعریف کند خیانت به اصحاب رسانه است شما خیانتکار به جوانان لرستان هستید و از موقعیت خود سوء استفاده کردید و تمامی سفارش شده ها را بکار گیری نمودید البته وقتی نماینده ای با اون ویژگیها بلد نباشد چه کسی را بر مسند مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت قرار دهد خوب نتیجه اش چنین گندی است و با نفوذ در بین اصحاب رسانه مرتب از شما تعریف میکنند...جای تاسف دارد برای لرستان
پاسخ + +2 0 --
ندای حق 1397/07/29 - 19:33
باسلام
اینکه آقای دریکوند مدیر کل آموزش و رورش استان لرستان شد رفت با آنهمه خیانت و پارتی بازی...البته جناب صید محمدخان بیرانوند نماینده فقط طایفه بیرانوند از ایشان حمایت کرد و ایشان نیز باید در پل سراط جواب بدهند....بیایید فعل گذشته صرف نکنیم..حال را دریابید جناب اقای خیرایی معاونت پشتیبانی فردی که دقیقا استاد دریکوند بوده و الان دارد فقطط راه او را ادامه میدهد اینکه هیچ مسئولی رسیدگی نمیکند جای تعجب دارد.؟؟؟
پاسخ + +1 0 --
پارسا 1397/09/15 - 10:01
جالبه...اقای دریکوند ادم رو یاد ضرب المثل بزن و داد کن میندازه
شما که خودت وام دار نماینده ها هستی...شما اول مدیریت یاد بگیر و چرا تا روی صندلی مدیر کلی بودی همچین نطقی نکردی...ما که از نزدیک شاهد بودیم برای قصب پست مدیر کلی شبانه با اتوبوس از لرستان رفتی وزارت خانه ....شما بهتر بود باهمان پست معاونت پشتیباتی اکتفا میکردی....اگر قصد به خدمت بود.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/11/22 - 21:25
سلام ، برادر گرامی همکار عزیز الان کدام وزارتخانه یا اداره ایست که در آن روابط و پارتی بازی نیست تو را خدا یکی را نام ببر من مخلصت هستم ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/01 - 23:03
سلام خدمت جناب دریکوند من شما را قضاوت نمیکنم چون کارمند زیر دست شما نبوده ام........اما از نوشته هایتان بر میاید که تجویزی در لفافه و رمز گونه با کد مخصوص حضرات برای بهبود اوضاع نمایندگان کرده اید........ نه .....معلم و محصلین ......بیشتر طمع این گروه را جنبانده اید و راهکاری پنهانی در قالب داد و بیداد و سر وصدا ...که این روزها با پیش نویس (شیر مادرت حلالت...ببین چه میگه ) در فضای مجازی دست به دست و در واقع موبایل به موبایل می چرخه ارائه داده اید ...شما خوب و بد هرکاری که کرده اید خودتان میدانید و خدای خودتان ...اما شما را به همین خدا قسم میدهم ...مردم را با چرب زبانی ...وعده و وعید کار و ....به دام نمایندگان بی کفایت نیندازید ...... مخصوصا مردم دیار خودتان ..خطه لرستان .....تاکتیک عوض کردن با مهره هایی چون جوانان بیکار و پدر و مادران چشم انتظار و مردم محروم و دانش اموزان جوان و هیجانی و مردمانی چشم به افق دوخته .......نه انسانی است نه اخلاقی .....
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/06/08 - 15:17
اینقدر از این مدیرکلهایی که در زمان مدیر کلیشون استانیشون مدینه فاضله بوده و الان منقد هستند بدم میاد و نفرت دارم هر فردی حتی پایین تر و بالاتر.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور