صدای معلم

« اولیای دانش آموزان خواهان شفاف سازی و پاسخ گویی مسئولان وزارت آموزش و پرورش به ویژه رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان شدند »

اولیای دانش آموزان در اعتراض به آزمون « مدارس سمپاد » و عملکرد « سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان » در برابر وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند

صدای معلم منتشر می کند ؛

گروه گزارش/

تجمع اولیای دانش آموزان در اعتراض به آزمون مدارس سمپاد و عملکرد سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در مقابل وزارت آموزش و پرورش

امروز دوشنبه 14 مهر ، جمعی از اولیاء دانش آموزان در ساعات اولیه صبح با تجمع در برابر وزارت آموزش و پرورش نسبت به آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان که در مرداد ماه برگزار گردید اعتراض خود را اعلام کردند .

این افراد دیروز نیز تجمعی را به صورت « محدود » در برابر وزارت آموزش و پرورش برگزار کردند .

« علیزاده  » مادر یک دانش آموز به « صدای معلم » گفت :

« پسرم  در این آزمون شرکت کرد و نمره اش ۶۶/۳ شده است . متاسفانه به علت آزمون غیراستانداردی که برگزار شد و نحوه پذیرش پر اشکال ، فرزند من موفق به راهیابی در مدارس علامه نشد با اینکه دوستانش با تراز پایین تر پذیرش شدند. من چطور می توانم حق پایمال شده پسرم را بازگردانم؟ این آزمون از زمان برگزاری تا کنون روح و روان بچه های شرکت کننده و خانواده هایشان را بسیار متاثر کرده و من خبر دارم هنوز خانواده ها مشغول پیگیری هستند . »

مادر دانش آموز دیگری که از استان های شمالی کشور آمده است به « صدای معلم » چنین گفت :

در طراحی و تصحیح و نحوه پذیرش آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۹۹ مشکلاتی وجود داشته است.
از جمله ۱۰ سوال دو گزینه ای که سبب از دست رفتن زمان سر جلسه امتحان شده؛ سوالات صفحه آخر دفترچه دوم بسیار کمرنگ به طوری که ۴۰ سوال در ۲۰ دقیقه باید پاسخ داده می شد و این مشکل کمرنگ بودن سبب از دست رفتن زمان بیشتر شده چرا که نیاز به تمرکز زیاد داشته؛ سوالات در چند مرحله با ۳ کلید تصحیح شده طوری که برخی دانش آموزان با ترازهای پایین به یک باره به صورت غیر واقعی ترازشان بالا رفته و قبول اعلام شده اند.
مدارکی وجود دارد که برخی سوالات را داشته اند و بعضی اساتید هوش عین آنها را با دانش آموز کار کرده اند.
حق کشی های زیادی در چند مرحله پذیرش صورت گرفته که می توان به تفصیل در مورد آن صحبت کرد.
در برخی مدارس دانش آموز با تراز پایین تر از سایرین پذیرش شده اما متاسفانه شفاف سازی از سوی سمپاد صورت نگرفت.
معترضین ساکت ننشسته اند و از طریق مراجع قانونی مشغول پیگیری می باشند. »

تجمع اولیای دانش آموزان در اعتراض به آزمون مدارس سمپاد و عملکرد سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در مقابل وزارت آموزش و پرورش

« مویدی » مادر دانش آموز دیگری ضمن انتقاد از نحوه پاسخ گویی مسئولان وزارت آموزش و پرورش و بی تفاوتی آنان در برابر این اعتراضات به « صدای معلم » گفت :

« حتما در جریان مشکلات به وجود آمده در آزمون سمپاد امسال هستید. دردی از ما دوا نشد بلکه به دردهایمان افزوده شد . با کلیدها و فرمول های عجیب و غریبی که سازمان برای آزمون ارائه داد، بسیاری از افرادی که ترازی پایین تر داشتند به این مدارس راه یافتند!
استدعا دارم صداي ما را به مراجع مربوطه برسانيد! »

« سپیده » مادر دانش آموز در تشریح وضعیت به وجود آمده گفت :

« وزارت آموزش و پرورش و سازمان استعدادهای درخشان این وزارت در آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان در مرداد سال جاری که با چندین بار به تعویق افتادن برگزار گردید که از ۱۰۰ سوال کلی آزمون ۱۳ سوال غلط داشت که۳ سوال با استناد پاسخنامه سمپاد گزینه صحیح نداشته که ناچار به حذف ۳ سوال شده اند و ۱۰ سوال هم هر کدام دو گزینه صحیح داشته که تصمیم گرفته اند هر دانش آموزی هر کدام از دو گزینه را انتخاب کرده نمره اش را بگیرد ( در مرحله اولیه اعلام نتایج، تصحیح ۱۰ سوال مورد دار با دو گزینه صحیح) (طبق بند ۷ و ۳ دفترچه های سوالات آزمون پاسخ به بیش از گزینه غلط محسوب می شود و نمره منفی دارد)
در راستای تکمیل ظرفیت و رسیدگی به اعتراضات در اقدامی عجیب و عجولانه بدون در نظر گرفتن محاسبات فنی مربوطه،این ده سوال را برای کسانی که این ده سوال را جواب صحیح دادند یا جواب ندادند یا جواب غلط دادند، به طور یکسان همه را حذف کردند که بسیار ناعادلانه بوده و بدون هیچ استدلالی منطقی نسبت به اعلام نتایج ثانویه و تکمیل ظرفیت اقدام نمودند که همواره وزارت آموزش و پرورش، این تکمیل ظرفیت کذایی را بعنوان پاسخ معترضین و مراجع قضایی سوال کننده برای توجیه کار سراسر اشتباه خود مطرح می کند، فارغ از اینکه چنین اقدامی فاقد وجاهت قانونی بوده و صرفا برای پذیرش عده ای به روش معکوس بوده است و در این مقطع دانش آموزانی که پاسخ صحیح را نه تنها تشخیص نداده بلکه آن را غلط زده اند، بابت این پاسخ غلط امتیاز مثبت و تشویقی گرفته و به یکباره برابر فرمول ارائه شده از سوی سمپاد، تراز بالاتر از تراز دانش آموزان تیزهوشی که علیرغم مبهم بودن سوالات، پاسخ صحیح داده اند کسب کرده و در تکمیل ظرفیت، مجوز ورود به مدراس سمپاد را کسب کرده اند.( تصحیح مرحله اول اعتراضات با حذف ۱۰ سوال دو گزینه ای برای پذیرفته نشدگان) و مرحله دوم اعتراضات با فرمول سوم که مطرح نشد تصحیح گردید.
ضمنا کلید پاسخنامه سوالات طبق دستورالعمل سازمان سمپاد می بایست حداکثر سه هفته پس از آزمون منتشر می شد که تقریبا چهار هفته بعد منتشر شد.
این موارد به همراه موارد مبهم دیگری از قبیل استاندارد نبودن دفترچه سوالات که بسیاری از دفترچه‌های سوالات دارای ۱۰ سوال آخر بسیار کمرنگ بوده و همچنین آبی بودن فونت سوالات که باعث کندی شدید و سردرگمی در پاسخگویی دانش آموزان به ویژه دانش آموزانی که از عینک استفاده می کردند، شده است. همچنین عدم بارگذاری کارنامه ها در مرحله اول و دوم رسیدگی به اعتراضات در سایت و عدم شفاف سازی ترازها و تعداد تکمیل ظرفیت در دو سری متوالی و تدریجی اعلان کردن همین تعداد معدود که مبهم بودن بیشتر آزمون را در پی داشته‌ است.
لازم به ذکر است مستندات لازم جهت اثبات ادعا موجود می باشد که در جلسه رسیدگی ارایه خواهد شد.
بنابراین به استناد بند الف قسمت ۱ ماده ۱۰ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری و عدم پاسخگویی مسئولین آموزش و پرورش علیرغم مراجعات مکرر بسیاری از والدین از تمامی نقاط کشور و با توجه به استاندارد نبودن آزمون خواهان ابطال آزمون، پذیرش و ثبت نام فوری کلیه دانش آموزان دارای تراز فی ما بین دو تراز قبولی و پاسخگویی و محاکمه افراد مسئول در برگزاری و اعلام نتایج آزمون و جبران ضرر های مادی و معنوی والدین و دانش آموزان گرامی را در این خصوص هستیم.»

« مرادی » ولی دانش آموز ضمن انتقاد از تبعیض صورت گرفته تصریح کرد :

« من از معترضین آزمون سمپاد هستم . خواهش می کنم به اعتراضات رسیدگی کنید .
پسر من با تراز ۵۹۰۰۰ در آزمون سمپاد پذیرفته نشده اما از دوستان پسرم هستند که با تراز ۵۷۰۰۰ وارد مدرسه تیزهوشان شدند . چه کسی باید پاسخ گو باشد ؟

تجمع اولیای دانش آموزان در اعتراض به آزمون مدارس سمپاد و عملکرد سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در مقابل وزارت آموزش و پرورش

چندی پیش ، روح‌الله متفکرآزاد با اشاره به طرح سئوال خود از وزیر آموزش و پرورش در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: این سئوال در خصوص دلیل نابه سامانی و خطاهای فاحش در آزمون ورودی استعدادهای درخشان تابستان 1399 بود. 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات جدی آزمون سمپاد، اعتراضات به جا و به حق داوطلبان را به دنبال داشت، افزود: ایراد نخست این بود که این آزمون با چندین مرتبه تأخیر برای دانش آموزان بالاخره برگزار شد و در این رابطه برای داوطلبان و خانواده‌ها اطلاع رسانی دقیق و درستی صورت نگرفت که موجب ایجاد استرس برای داوطلبان شد که البته این ایراد به دلیل شیوع ویروس کرونا قابل درک است.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر کارنامه آزمون بایستی یک هفته پس از اعلام نتایج منتشر می‌شد که تا داوطلبانی که پذیرفته نشده یک هفته فرصت برای اعتراض به نتایج داشته باشند که این زمان بندی نیز در آزمون امسال رعایت نشد.
حدود 10 درصد از سئوالات به جای یک گزینه صحیح، دارای دو گزینه صحیح  بوده است
متفکرآزاد، اصلی‌ترین مشکل در برگزاری آزمون سمپاد امسال را برای پایه هفتمی‌ها دانست که  حدود 10 درصد از سئوالات آزمون به جای یک گزینه صحیح دارای دو گزینه صحیح بوده است و گفت: این یعنی آزمون با اشکال جدی مواجه بوده است چرا روی جلد دفترچه آزمون خطاب به داوطلب قید شده اگر برای سئوالی دو پاسخ صحیح انتخاب کنید، جواب سئوال باطل تلقی شده و این سئوال برای شما نمره منفی دارد.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: به همین دلیل بخشی از دانش آموزان به این سئوالات پاسخ ندادند که این مسئله نتیجه آزمون را تغییر می‌دهد.
وی اضافه کرد: حتی برخی سئوالات از منابعی خاص عیناً در آزمون قید شده و هیچ تغییری نکرده بود به این شکل که حتی گزینه درست نیز همان بوده که در برخی منبع خاص بوده است.
متفکر تصریح کرد: همه این موارد از وزیر و معاونان وی در حوزه مربوطه سئوال شد که ضمن تشکر از پاسخگویی وزیر و پذیرش بخشی از خطاهای رخ داده، عنوان شد که با در نظر گرفتن سه شیوه در تصحیح سئوالات آزمون، برای اینکه مشکلی برای دانش آموزان ایجاد نشود، بیش از 2 هزار داوطلب را به صورت مازاد پذیرفتند تا همه داوطلبانی که از سئوالات دارای ایراد نمره منفی گرفته‌اند، امتیاز آن‌ها به نحوی اصلاح و جبران شود. 
وی افزود: وزیر آموزش و پرورش توضیح داد که امسال به خاطر شرایط کرونا و تأخیر چندباره در برگزاری آزمون و برای لو نرفتن سئوالات، مجبور به تغییر چندباره تیم طراحان سئوال شدند که بخشی از مشکلات در آزمون امسال ناشی از همین تغییرات بود.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نهایتا به خاطر مکتوب شدن پاسخ‌های وزیر و معاونان وی و راهکارهای عنوان شده برای جبران خسارات از داوطلبان از پاسخ‌های وزارت آموزش و پرورش درباره این سئوال به دلیل حصول نتیجه مطلوب قانع شدم.»

با این حال به گفته این افراد معترض نه تنها از پاسخ و عملکرد مسئولان راضی نشده اند بلکه این افراد تاکید می کنند که رئیس تازه منصوب شده سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در این زمینه مسئولیت قبول نکرده و آن را به رئیس قبلی احاله می دهد .

در مدتی که این افراد تجمع کرده بودند مسئولی برای پاسخ گویی حضور نیافت .

تجمع اولیای دانش آموزان در اعتراض به آزمون مدارس سمپاد و عملکرد سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در مقابل وزارت آموزش و پرورش

تجمع اولیای دانش آموزان در اعتراض به آزمون مدارس سمپاد و عملکرد سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در مقابل وزارت آموزش و پرورش

پایان گزارش/


تجمع اولیای دانش آموزان در اعتراض به آزمون مدارس سمپاد و عملکرد سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در مقابل وزارت آموزش و پرورش

دوشنبه, 14 مهر 1399 13:01 خوانده شده: 1152 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
فرجی 1399/07/14 - 14:54
متاسفم که عده ای ناکارآمد که صادق نیستند باید از فرزندان تیزهوش وپاک و یکرنگ ما گزینش کنند.ما نگران بدبینی آنها به جامعه و مسئولیت هستیم.خاطره این ناحقی اگر جبران نشود....حقوق کودک ۱۲ ساله زیادی پایمال شده.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/26 - 13:48
حقشونو ندادند که هیچ،چند سری با اعصاب و روان بچه های معصوم بازی شد بخاطر بی کفایتی و حماقت مسئولین امر، دو مرحله برای تاریخ آزمون،یه مرتبه برای نتایج آزمون و دو مرحله برای افزایش ظرفیت ،خداجزاشونو بده،که در حق بچه های مظلوم ظلم کردند و نگاهشونو به آینده و تلاش خراب کردند ،و بی عدالتی رو آموختند
پاسخ + +10 0 --
میرحسن حسینی 1399/07/14 - 15:38
سمپاد ۹۹ افتضاح و فاجعه بود
پاسخ + +10 0 --
استعداد 1399/07/14 - 19:47
استعداد های درخشان؟؟؟ والا الان دیگه خبری از ادیسون و انیشتن و زکریای رازی نیست. همه میخوان جراح مغز شوند تا وقتی ملت پراید سوار در جاده های مرگ، مرگ مغزی شدند، بتوانند اعضایش را به پژو سواری دیگر پیوند دهند. از این بین چه می رسد به این خانواده ها؟ خب یک عالمه پُز اینکه فرزندم دکتر جراح هست و در خواستگاری کم نیاورند و دست بالا داشته باشند. به همراه زیر میزی های چند ده میلیونی. حالمان از این دوران به هم میخوره .
پاسخ + +11 0 --
مدرس آزاد 1399/07/14 - 22:44
بار الهی !! تحمل این همه خطا و نادانی و اشتباه و راه های غلط درمان و نبود و تشخیص درد و درمان چقدر سخت است !
ادعای هوش و تشخیص هوش دارند در حالی که گویا کم هوش از باهوش امتحان گرفته و او را معترض کرده و با هوش نیز نتوانسته با استدلال محکمتری کم هوش را محکمتر زیر سؤال ببرد پس
شایسته است که طبق روال سیستمی که در جذب نیرو توهّم زده نیست مشکل را حل کند!!
پاسخ + +6 -8 --
ناشناس 1399/07/15 - 08:20
فابل توجه عزيزان خود با هوش پندار ! اگر فرزند بنده و شما داراي هوش و استعداد ذاتي بالا باشد در ساير مدارس كشور نيز مي تواند نبوغ خود را عيان كند وگرنه به زور كتابهاي كمك درسي و ساعات اضافه كلاس و فوق برنامه و ... من هم مي توانم خودم را با هوش و تيز هوش و ... بنامم
پاسخ + +8 -1 --
مریم 1399/07/15 - 09:18
بسیار متاسفم ک همچین نخبه هایی مسئولین فرزندان این مرز و بوم هستن من تا پای مرک پیگیر حق فرزندم خواهد بود
پاسخ + +6 0 --
مانا 1399/07/15 - 09:19
ترازهای پایینتر رو هی یواش یواش بردن داخل و ترازهای بالا بیرون موندن،هیچکس هم پاسخگو نیست و همه به هم پاس میدن،
پاسخ + +10 -1 --
یک معلم 1399/07/15 - 09:21
مسئولین چطور می توانند حق کودکان ۱۲ ساله رو ضایع کنند،کودکی که به جای بازی ۱ سال زحمت کشیده تا ایندهی بهتری برای خودش رقم بزند.
چه مسئولین بی کفابیتی که نتوانستند یک امتحان را درست برگزار کنند چه از نظر طرح سوال ،چه از نظر نحوه ی بر گزاری،چه از نظر تصحیح ونه از نظر پذیرش
پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1399/07/15 - 09:22
بسیار سپاسگزارم از این که این خبر را بازتاب دادید،بیش از یک ماه است که درگیر این مساله ایم و صدای عدالت خواهیمان به جایی نرسیده
پاسخ + +7 -1 --
محمد طاها قدیری 1399/07/15 - 09:24
خدا از سر تقصیرات این سمپادیها نگدره که دو ماهه ملت را اسیر بی سوادی وبی تدبیری خود کردند و اولیا از سراسر ایران با مشکلات اقتصادی سختی وخطرات راه و بحرانی کرونا به تهران میایند تا از وزارت اموزش و پرورش پاسخی برای این بی تدبیری بگیرند اما کسی پاسخگو نبود دوشنبه ۱۴ مهر خانم و اقای دکتری از شیراز به سمت تهران بودند که در اصفهان تصادف کردند و الان حال اقای دکتر بده و ضربه مغزی شدند چه کسی پاسخگوی این نادانی سمپادیهاست لطفا جواب دهد
پاسخ + +10 0 --
دانیال 1399/07/15 - 09:24
بچه ها دچار سرخوردگی شدن،تراز۶۳۰۰۰رو پذیرفتن و تراز۶۷۰۰۰رو قبول نکردن
پاسخ + +4 0 --
مقدم 1399/07/15 - 09:25
سلام!
حتما در جریان مشکلات به وجود آمده در آزمون سمپاد امسال هستید ! دردی از ما دوا نشد بلکه به دردهایمان افزوده شد . با کلید ها و فرمول های عجیب و غریبی که سازمان برای آزمون ارائه داد بسیاری از افرادی که ترازی پایین تر داشتند به این مدارس راه یافتند ، به خون سیدالشهدا که اربعینش نزدیک است از حق پایمال شده فرزندم نمیگذرم. ياوري و عبدلله پور و حيدري و مهاجراني بايد تقاص پس بدن...تو این شرایط بد کرونا و جاده ها هرروز این والدین عزیز از شهرستان ها به سمت تهران حرکت میکند و برای عده ای مشکلات بزرگی پیش اومده من موندم چه طور شب راحت خوابتان میبرد خدا به دادتان برسد که نزد خدای بزرگ‌باید جوابگو باشید
پاسخ + +4 0 --
مریم نصیری 1399/07/15 - 09:26
واقعا جای تاسف داره که گزینش از بچه های نخبه باید به وسیله سوالهای پراشتباه و گزینش سلیقه ای صورت بگیره. واقعا نوشتن ۱۰۰ تا سوال درست برای گزینش توسط سمپاد خیلی سخت بود که این کار رو بی دقت و پراشتباه انجام داد و یا دسیسه ای بود برای انتخاب سلیقه ای و با پارتی که توسط خودشون چیده شد. و بیشتر متاسفم برای مسئولین که برای اجتماع والدین نگران هیچ ارزشی قائل نشدن و در این یک ماه و اندی هیچ کدوم پاسخ منطقی نداد
پاسخ + +6 0 --
تارا پيرمندي 1399/07/15 - 09:27
سلام بر خوانندگان عزيز
كاش صداي ما به گوش سمپاد ميرسيد
من نظرم اينه كه با گفتگو منطقي خيلي از مشكلات رو ميشه خل كرد
تمام خواسته ما مبني بر ناعادلانه بودن تصحيح سوالات پر از اشكال و اشتباه است
راما كه راضي به اذيت بچه هايي كه هرچند به ناحق وارد تيزهوشان شده اند نيستيم ولي خواسته ي ما تصحيح برگه هاي پاسخنامه براساس يك كليد واحد است كه باتوجه به غلط بودن ١٣ سوال بهتراست ١٣ سوال براي همه حذف و دوباره تراز گيري شود و هيچ بچه اي كه دور اول قبول شده از تيزهوشان اخراج نشود بلكه كمتري تراز اخرين نفر پذيرفته شده دوره اول براساس حذف ١٣ سوال مبناي گزينش جديد همه دانش اموزان باشد
حداقل اينگونه عدالت براي همه شركت كنندگان رعايت شده و انگار امتحان از اول به جاي ١٠٠ سوال ٨٧ سوال براي همه شركت كنندگان بوده
به اميد تصميم گيري بر اساس تفكر مبني بر عدالت
پاسخ + +7 0 --
وخدايي هست 1399/07/15 - 09:28
سمپاد ٩٩ اخر بي عدالتي و عدم رعايت استانداردبود
پاسخ + +3 0 --
مقدم 1399/07/15 - 09:30
salam
حتما در جریان مشکلات به وجود آمده در آزمون سمپاد امسال هستید ! دردی از ما دوا نشد بلکه به دردهایمان افزوده شد . با کلید ها و فرمول های عجیب و غریبی که سازمان برای آزمون ارائه داد بسیاری از افرادی که ترازی پایین تر داشتند به این مدارس راه یافتند ، به خون سیدالشهدا که اربعینش نزدیک است از حق پایمال شده فرزندم نمیگذرم ياوري و عبدلله پور و حيدري و مهاجراني بايد تقاص پس بدن ..با این شرایط بد کرونا و جاده ها هرروز تعدادی از والدین عزیز به سمت تهران حرکت میکنند که یرای عده ای مشکل بوجود امده کی جوابگو هست من مانده ام که چطور خواب راحت میروید در نزد خدا باید جوابگو باشید خدا به دادتان برسد
پاسخ + +3 0 --
غلامرضا میانسری 1399/07/15 - 09:31
متاسفم از اینکه وزارت آموزش و پرورش که متولی آموزش صحیح است در یک آزمون کاملا نا منصفانه حق بچه های ما خورده شد بدلایل زیر:
۱- کمرنگ بودن سوالات ۹۱تا۱۰۰
۲-تصحیح آزمون با سه کلید مختلف
۳- قبول شدن بچه های با تراز پایینتر از بچه های ما
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1399/07/15 - 09:45
کارمند ا و مسولین سمپاد انگار دکتری دروغگویی و ....گرفتند یاوری خانم که اینقدر بیسواده از ما راه حل میخواد که چکار کنم کجای دنیا سوال تستی دو گزینه ای بوده و.........
پاسخ + +2 0 --
ناهید نیشابوری 1399/07/15 - 09:45
با سلام با توجه به تخلفات صورت گرفته در آزمون سمپاد هفتم که شامل موارد ذیل می باشد خواستار رسیدگی فوری و جلوگیری از تضییع حقوق دانش آموزان نخبه می باشم
۱ به تعویق انداختن چند باره آزمون (به خصوص از تاریخ ۲۷ تیر به ۹ مرداد)در صورتی که تاریخ دفترچه آزمون ۲۷ تیر بوده و امکان لو رفتن سوالات در دو هفته زیاد بوده .۲ تعداد ۱۳ سوال ایراد دار که سه سوال بعد آزمون حذف شده ودیگر اینکه ده سوال با دو جواب صحیح بوده که باعث شده تعداد سوالات نزده دانش آموزان باهوش تر بالا بره چون در دفترچه ذکر شده جواب بیشتر یک عدد نمره منفی تلقی میشود. ۳ تصحیح آزمون با سه کلید متفاوت
پاسخ + +3 0 --
بی نام 1399/07/15 - 09:45
میدانید چرا بی نام هستم
براینکه حق دخترم بود قبول شودشاید بگوییدنه
ولی حتی یه فرد بیسواد هم فقط وفقط کمی به موضوع توجه کندمتوجه عمق فاجعه خواهدشد
باطراحی ۱۳سوال غیراستانداردوازهمه بدترتصحیح پاسخبرگ باسه کلیدتاکید میکنم با۳کلیدکه خود مسولین اقراربه این موضوع کردند
واینکه این اشتباه بزرگ واقعاهیچ توجیهی ندارد
وظلم نابخشودنی که درحق همه بچه های ۱۲ساله شده
وتحقیرها وشکنجه هایی روحی وروانی که طی این یه ماه ونیم شدیم
وبخاطر گناه نکرده مجازات شدیم
فرزندان ما ازجمله دخترخودم یه ماه ونیم هس که خودشو بخاطر اشتباه مسولین سمپاد ازهمه قایم میکندوشبهاکاووس میبیند
چه کسی جوابگو این ظلم نابخشودنیست
چطور میخواهند جبران اینهمه اذیت وازارشوند
سولین سمپاد توی چشامون نگاه میکنن ,میگوینداشتباه کردیم
ومیگویندکه بچه های تراز پاینترازشما رفتند توکلاس نشتند
ولی ما کاری برای شماکه حقتون هس نمیتونیم بکنیم
وبجای جبران
خیلی راحترازاب خوردن بگویند که کاری نمیشه کرد
پاسخ + +3 0 --
فرهنگ 1399/07/15 - 09:50
کسانی که در حق فرزندان 12ساله ما ظلم کردند باید در محضر خدا پاسخگو خداوند پاسخگو
پاسخ + +2 0 --
عرفان توکلی 1399/07/15 - 09:55
سلام من یکی ازمعترضین هستم امسال مسیولین واقعا سمپادو نابود کردند اون از امتحان و نوع سوال و ایرادات ازمون از همه بدتر کلید و نوع تصحیح که یک ازمون با سه نوع کلید تصحیح شد و هر بار یکسری را وارد سمپاد کردند اخر کجای دنیا یک ازمون با سه کلید هر بار هم یک‌عده با ان کلید تصحیح میشود نه همه دانش آموزان و فرمولهای عجیب و غریبی در اوردند که باعث شده ترازهای پایین وارد شدند و تراز های بالاتر عدم قبولی گرفتند . من تا اخر مسیر از راه قانونی پیگیر حق فرزندم هستم و به هیچ وجع کوتاه نخواهم امد . دیروزیکی از معترضین که از شیراز به تهران نیامد که صدایش را به گوش مسیولین سمپاد برسونه در راه تصا ف کرده و ضربه مغزی شده مسولین سمپاد چگونه میخواهند جواب این بیعدالتیها و این اتفاقات را بدهند ؟
پاسخ + +1 0 --
رمضانیان 1399/07/15 - 10:00
بدترین قسمت موضوع اینه که تو افزایش ظرفیت ،رتبه های پایین تر وارد مدرسه تیزهوشان شدند ورتبه های میان پذیرش اول و پذیرش تکمیلی نتونستن ورود کنن!!
کجای دنیا یه آزمون سراسری دو معیار پذیرش ،دو کلید داره؟!
پاسخ + +3 0 --
حمید 1399/07/15 - 10:05
واقعا دل آدم برای این بچه های معصوم که با سیاستهای غلط مسئولین وزارت آموزش و پرورش و بالاخص سمپاد آینده تحصیلی خود را در هاله ای از ابهام می بینند, بدرد می آید. کودکان 12 ساله ای که می بینند صندلی فلان مدرسه با بی عدالتی مختص کسانی شده است که از طرق مختلف از قبیل رانت و خرید سوالات و بی تدبیری مسئولین امر شده است سر خورده و دلسرد از آینده تحصیلی خود می شوند. فقط میتوان گفت متاسفم. حیف نام فرهنگ که بر روی این وزارتخانه است.
پاسخ + +1 0 --
يك مادر 1399/07/15 - 10:07
سلام
متاسفانه مسئولین بی کفايت نتوانستند در طول اين مدت كه آزمون مرتب هم به تاخير افتاد یک امتحان را درست برگزار کنند چه از نظر طرح سوال چه از نظر نحوه ی بر گزاری و در آخر هم نحوه ي تصحيح و پذيرش كه تا اين حد ناعادلانه بود!
ترازهای پایینتر رو هی یواش یواش بردن داخل و ترازهای بالا بیرون ماندند و ،هیچکس هم پاسخگو نیست!
پاسخ + +3 0 --
محبی 1399/07/15 - 10:20
سلام .خدا از سر تقصیرات سمپاد نگذره..دو ماه است زندگی رو از ما گرفتندوهمه را اسیر بی سوادی خود کردند.من خ
ودم پنج بار از ارومیه به تهران امده ام بابت گرفتن حق فرزندم که ترازهای پایینتر از تراز پسرم در تیزهوشان ثبت نام شدند ولی متاسفانه کسی پاسخگو نیست.وهیچگونه شفاف سازی از طرف سمپاد نشد.وهرروز یه دانش آموز جدیدی با تراز پایین وارد تیزهوشان میشودبه امام حسین که اربعینش نزدیک است از حق پایمال شده فرزندم نمیگدرم.حق گرفتنی است.
پاسخ + +2 0 --
رزا 1399/07/15 - 10:24
ازمون سراسر خطا و مسئولان بی تدبیرو بچه هایی ککه از همان کودکی با حق کشی به معنی واقعی اشنا شدند زیبا نیست
پاسخ + +2 0 --
محبی 1399/07/15 - 10:26
سلام.خدا از سر تقصیرات سمپاد نگذرد دوماه است زندگی مارو سیاه کردندوهمه را اسیر بی مسعولیتیوبی تدبیری خود کردند.من از ارومیه پنج بارتهران امده ام برا گرفتن حق پایمال شده پسرم که ترازهای پایینتر از تراز پسرمن پذیرش شده اند وهیچ گونه شفاف سازس ازطرف سمپاد نشد.متاسفم در کشوری که همه دم از مسلمانی وحق حرف میزنندولی درعمل شاهد چیز دیگری هستیم.
پاسخ + +4 -1 --
اميرپاشا خداوردي 1399/07/15 - 10:27
من معلم نيستم ، من داوطلب شركت در آزمون تيزهوشان ٩٩ بودم ادعاي نخبه بودن ندارم، ولي حقم ضايع شده، معلم خوبم صداي من را به مسئولين برسان ،به آنها بگو نخبه پسر ١٢ ساله اي است كه در جلسه امتحان متوجه طراحي غلط ١٣ سوال اين آزمون شد ولي كسي كه متوجه غلط بودن سوال ها نشد به جاي او تشويق شد، لقب تيزهوش گرفت ,صندلي اش را گرفت و الان سر كلاس تيزهوشان خواب است !
چرا جاي من را رتبه هاي پايين تر از من در سمپاد گرفته اند، اين نا عدالتي هميشه در خاطرم ميماند.
پاسخ + +1 0 --
زهرا 1399/07/15 - 10:29
آزمون ورودی ششم به هفتم مدارس تیزهوشان امسال بهیچ وجه استاندارد نبود وریسس مرکز استعدادهای درخشان پاسخگو نیست و از طرفی گفته شده هرگزینه یک جواب صحیح دارد و از طرفی ۱۰ تا تست دوگزینه ای که باعث شد پسر من بیشتر این تسستها رو نزنه و از طرفی ۱۰ سوال آخر که خیلی آسان بود ناخوانا بود و اعداد خیلی کمرنگ چاپ شده بودند که باعث شد پسر من آنها رو هم نزنه .‌ما از صدای معلم تشکر میکنیم که حرف دل ما رو اطلاع رسانی کردند به امید اینکه مسولین خطای خود را پذیرفته ودرصدد جبران برآیند که اشک این طفل معصومها رو درآوردن
پاسخ + +2 0 --
پیوندی از سمنان 1399/07/15 - 10:30
واقعا جای بسی تاسف هست برای آموزش و پرورش و سازمان استعدادهای درخشان ناکارآمد که در ۱۰۰سوال ۱۳ سوال اشتباه طراحی میکنه و تاسف بارتر و از آن در تصحیح پاسخبرگها با ۳ روش متفاوت اقدام میکنه ، مگر ممکنه سازمانی که اسم که می خواهد دانش آموزان نخبه تحویل جامعه بدهد اینقدر بی اشتباه عمل کند و با این اشتباهات بچه هایی رو با تراز بالاتر پذیرش نکند
پاسخ + +4 0 --
سپهر 1399/07/15 - 10:33
ای کاش عدالت برقرار شود .همه ما منتظر پاسخ شفاف مسئولین به این خطاهای بزرگ و غیر قابل چشم پوشی هستیم .چگونه دوماه آرامش را از وجود بچه ها و والدین آنها گرفتید و با بی انصافی حتی جوابگو هم نیستید . یکی از والدین در راه آمدن به تهران تصادف کردند و بدحال هستند .
پاسخ + +3 -1 --
محمد طاها 1399/07/15 - 10:34
با توجه به تخلفات بسیار محرز و آشکار سمپاد در آزمون امسال پایه هفتم و همچنین نحوه مدیریت غلط وزارت آموزش و چرورش در پاسخگویی به معترضین بر حق و قانونی و موارد زیاد نقض قانون در این آزمون چه در طراحی غلط ۱۳ سوال و چه در اعلام نتایج و بعد از آن در بررسی مجدد اعتراضات که نهایتا منجر به آن شد که تعداد زیادی دانش آموز کم هوش از دانش آموزان باهوش سبقت گرفته و پذیرش این مدارس بشوند،و این موضوع باعث ناعدالتی شدید در بین دانش آموزان و حس بدبینی به مسئولین گردیده،نه تنها به طور جدی خواهان رسیدگی به خواسته قانونی معترضین هستیم،بلکه خواهان محاکمه افراد مقصر در برگزاری این آزمون و جبران خسارتهای زیاد وارده به دانش آموزان عزیز و والدین گرامی هستیم و برای احقاق این خواسته قانونی، هرگز کوتاه نماییم..با تشکر
پاسخ + +3 0 --
وحیدیان 1399/07/15 - 10:34
واقعا باعث تاسف هست که سمپاد اینگونه رفتار کرده.چطور میخوان حق کودک ۱۲ ساله که یکسال زحمت کشیده رو جبران کنند.
آزمونی که روی جلدش نوشته اگر به سوالی ۲ جواب بدهید،غلط محسوب میشود ولی کلید آزمون ۱۰ سوال ۲ جوابه و بلکم ۳ حوابه دارد.۳ سوال حذفی داشت که از این ۳ تا ۲ سوال جواب صحیح داشت.رنگ فونت آزمون آبی روشن بود،که باعث میشود چشم بچه ها خسته شود و توانایی آنها در پاسخ دادن کم شود، تاریخ آزمون رو که جابجا کنن و اطلاع رسانی درستی انجام ندن و...و از همه بدتر با فرمولهای مسخره پاسخنامه بچه ها رو تصحیح میکنن که فقط حق بچه های نخبه پایمال میشه و دانش آموزان با تراز پایین وارد تیزهوشان میشن و دانش آموز زرنگ از تیزهوشان جا میمونه و بعد با کمال پررویی اسم خود را مسئول گذاشتن
فقط موندم خانم یاوری و مهاجرانی و عبداله پورو دیگر مسئولین سمپاد که با این سنشون نمیتونن سوالات را کنترل و بررسی کنن و به مشکلات پیش آمده رسیدگی کنن ،چطور از بچه ۱۲ ساله انتظار دارن که بتونه پاسخ صحیح بده.
امیدوارم که خداوند انتقام دل شکسته ی بچه ها رو از این مسئولین بگیره.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/07/15 - 10:47
بسیار باعث تاسف است که کودک 12 ساله درابتدای نوجوانی آزمون های تحصیلی خود را با چنین خطای فاحشی شروع کند و درگیر خطای بزرگترها شود آیا چنین نوجوانی در سن پانزده سالگی و 18 سالگی با امنیت خاطر کنکور خواهد داد
چطور کارنامه ای که توسط کارکنان خودشون قرائت می شود با کارنامه ای که خودشون صادر کردند متفاوته
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/07/15 - 10:48
واقعا قلب درد گرفتیم از این همه بی نظمی و حق کشی سمپاد. مزمن باشید درپیش گاه خداوند باید پاسخگو باشند. بچه های معصوم این کشور را امثال خانم یاوری نابود کردن. این حق الناس است و باید پاسخ دهند. ما که در آموزش و پرورش نه تدبیری نی بینیم و نه امیدی
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/07/15 - 10:49
چطور ممكنه اين اتفاق بيفته يكي با اختلاف يك درصد بمونه
ولي اوني كه پايينتر هست بره بالا
دفعه اول با يه فرمول خاص اصلاح كنن دفعه دوم بيان با يه فرمول ديگه اي مگه امكان داره
ازمون بايد ابطال بشه
پاسخ + +2 0 --
یک دادخواه 1399/07/15 - 10:54
چه کسی میتواند به حق پایمال شده یک بچه ۱۲ ساله پاسخ دهد که .... آری با توام آقای حاج میرزایی آقای باقرزاده آقای مظفری آقای ساکی خانم مهاجرانی خانم یاوری از خون شهیدت خجالت بکش که در راه حق جهاد کرد واکنون با نام آن عزیز به مقام ومنصب رسیدی و برای خود میتازی
پاسخ + +3 0 --
ثنا 1399/07/15 - 11:03
دخترمن باداشتن تراز 66670 درشهرتبریز قبول نشده ولی بعضی ها با تراز پایینتر وبا فرمول کذایی در تکمیل ظرفیت پذیرفته شدند بااین کار هم سطح کارآمدی مدارس تیزهوشان پایین می آید و هم حق فرزندان ما ضایع میگردد
زمانی که سیزده سوال حذف ودوگزینه ای شد کسانی بودن که طبق کلید اساتید معروف هم تراز بادخترم بودن ولی در دوگزینه ای کردنها سوال اشتباه آنها صحیح اعلام شد ونمرات مثبت گرفته وبالاتر رفتن .یکبار در دور اول ویکبار در دور دوم حق دانش آموزان نادیدیده گرفته شد امیدوارم مسئولین سمپاد به خود بیایند
پاسخ + 0 0 --
کوثر ابرزنی 1399/07/15 - 11:30
واقعا باعث تاسف هست که سمپاد اینگونه رفتار کرده.چطور میخوان حق کودک ۱۲ ساله که یکسال زحمت کشیده رو جبران کنند.
آزمونی که روی جلدش نوشته اگر به سوالی ۲ جواب بدهید،غلط محسوب میشود ولی کلید آزمون ۱۰ سوال ۲ جوابه و بلکم ۳ حوابه دارد.۳ سوال حذفی داشت که از این ۳ تا ۲ سوال جواب صحیح داشت.رنگ فونت آزمون آبی روشن بود،که باعث میشود چشم بچه ها خسته شود و توانایی آنها در پاسخ دادن کم شود، تاریخ آزمون رو که جابجا کنن و اطلاع رسانی درستی انجام ندن و...و از همه بدتر با فرمولهای مسخره پاسخنامه بچه ها رو تصحیح میکنن که فقط حق بچه های نخبه پایمال میشه و دانش آموزان با تراز پایین وارد تیزهوشان میشن و دانش آموز زرنگ از تیزهوشان جا میمونه و بعد با کمال پررویی اسم خود را مسئول گذاشتن
فقط موندم خانم یاوری و مهاجرانی و عبداله پورو دیگر مسئولین سمپاد که با این سنشون نمیتونن سوالات را کنترل و بررسی کنن و به مشکلات پیش آمده رسیدگی کنن ،چطور از بچه ۱۲ ساله انتظار دارن که بتونه پاسخ صحیح بده.
امیدوارم که خداوند انتقام دل شکسته ی بچه ها رو از این مسئولین بگیره.
پاسخ + +3 0 --
بابایی 1399/07/15 - 11:33
سمپاد در مهمترین مرحله گزینش نخبگان مملکت با بی تدبیری حق رو ناحق کرد
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/07/15 - 11:45
آزمون امسال واقعا اشكالات اساسي زيادي داشت ،اميدوارم مسئولين رسيدگي كنند
پاسخ + +2 0 --
بابایی 1399/07/15 - 11:45
آینده کشور از همین انتخاب سمپاد پایه گذاری میشه،چرا امر به این مهمی باید پیش پاافتاده تلقی بشه و همراه با این همه خطا باشه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/15 - 20:13
آینده ی کشور؟؟؟ کدوم آینده؟
پاسخ + +2 0 --
مهدی 1399/07/15 - 12:22
کدوم نخبه؟! کدوم استعداد؟ توهم استعداد و نخبه بودن.
پاسخ + +1 0 --
داوطلب پایه دهم 1399/07/15 - 12:22
سلام
آزمون واقعا افتضاح بود.
تعویق چند باره
در پایه هفتم 10 سوال دو جوابی و 3 سوال حذف شده
در پایه دهم 2 سوال 2 جوابی و 8 سوال حذف شده و سوال 75 (درس مطالعات) از خارج از محدوده تعیین شده طرح شده بود
امیدوارم اگه امسال نمی تونن کاری کنن سال آینده برای پایه هشتم و یازدهم آزمون تکمیل ظرفیت برگزار کنن. رئیس سمپاد گفتن ظرفیت بیشتر برای دبیرستان متوسطه دوم نداریم، در صورتی که در یک شهر کلاس 12 نفره هست حداقل 5،6 نفر دیگه هم میتونن با تکمیل ظرفیت بگیرن
پاسخ + +1 0 --
داوطلب پایه دهم 1399/07/15 - 12:39
پیشنهادم اینه که برای هماهنگی بین معترضین و متحد شدن دانش آموزان دهم و هفتم یک گروه در تلگرام تشکیل دهید.
باتشکر
پاسخ + +2 0 --
سلمان 1399/07/15 - 12:41
بدترین آزمون که تا به حال دیدم
تصحیح بدتر از آزمون
واقعا مگه میشه یک آزمون با ۲ کلید تصحیح بشه
با این کار حق تعداد کثیری پایمال شد
امیدوارم مسئولین محترم معترضین را با پذیرش خشنود کنند
پاسخ + +3 0 --
فرهنگ 1399/07/15 - 12:50
اگر برگزاری این ازمون رو به خود همین بچه های 12ساله میسپردن درصد خطا در ازمون خیلی کمتر بود. 10سوال 2گزینه ای 3سوال غلط تصحیح با 3کلید و...... چندین خطای دیگه. کاش صدای ما به گوش مسئولین برسه تا حق زیر پا مانده ی بچه های معصوم رو بهشون برگردونن
پاسخ + +2 0 --
فرهنگ 1399/07/15 - 12:55
اگر برگزاری این ازمون رو به همین بچه های 12ساله میسپردن درصد خطای کمتری داشت.10سوال دوگزینه ای 3سوال غلط تصحیح با 3کلید و...... چندین مشکل دیگر. ما از صدای معلم میخواییم صدای فرزندان ما رو به گوش مسئولین برسونن و حق زیرپا مانده بچه های 12ساله رو بهشون برگردونن
پاسخ + +2 0 --
پیوندی 1399/07/15 - 13:03
واقعا جای بسی تاسف هست برای وزارت آموزش پرورش و سازمان استعدادهای درخشان ناکارآمد که در یک آزمون با ۱۰۰ سوال ( ۱۳ سوال اشتباه ) طراحی میکنه و تاسف بارتر اینکه در تصحیح پاسخبرگها با ۳ روش متفا‌وت اقدام میکنه و ناعدالتی رو بحد اعلا میرساند ، مگر ممکنه سازمانی که قراراست دانش آموزان نخبه تحویل جامعه بدهد اینقدر اشتباهات محرز داشته باشد و بدلیل این اشتباهات دانش آموطان با تراز پایین را پذیرفته و دانش آموزان دارای تراز بالاتر از باز بمانند
پاسخ + +2 0 --
امیرعباس 1399/07/15 - 13:29
واقعا متاسفم برای برگزارکنندگان این آزمون سراسر خطا
از تعویق چند باره و فروخته شدن سوالات به قیمت ۵ سکه و پاسخنامه ای با ۱۳ درصد خطا تا قبولی های که اکثرا از دانش آموزان ضعیف بودن و متاسفانه معلوم نشد که در اعتراضات با چه کلیدی پذیرش کردند فقط ظلم در حق بچه های ۱۲ ساله بود متاسفم
پاسخ + +3 0 --
حسین 1399/07/15 - 14:37
از ریاست محترم قوه قضاییه می خواهم در جهت احقاق حق فرزندم و دیگر فرزندان این کشور به قضیه ورود کند و متخلفان را شناسایی وحق را به نا بازگرداند
پاسخ + 0 0 --
مریم 1399/07/15 - 16:04
سلام .خداوند از حق خود می گذرد ولی از حق الناس نمی گذرد
مسولین سمپاد بدانند که حق عده زیادی بچه 12ساله را ضا
بابی تدبیری ضایع کردن واین حق الناس به گردنشان می ماند
پاسخ + +1 0 --
پارسا 1399/07/15 - 16:05
به طراحی سوالات آزمون و اشکالات بارز و تایید شده از سوی سمپاد و تصحیح یک آزمون با سه کلید و سه روش و فرمول متفاوت و رسیدگی به اعتراضات و استفاده از فرمول دوم یعنی حذف ده سوال دو گزینه ای‌ معترضیم و سمپاد باید کسانی را که با فرمول دوم وارد کرده، مدارس بیرون بکشد و عدالت برقرار کند. کسانی که اعتراضات را می شنوند و می خوانند و اطلاع دقیق ندارند، بدانند که سازمان سمپاد امسال در تکمیل ظرفیت هر دانش آموزی که غلط های بیشتری داشت را امتیاز داد(با حذف ده سوال دو گزینه ای) و مجدد بین قبول نشده ها تراز گرفت و دانش آموز قوی که در آن ۱۰ سوال تعداد صحیح بیشتری داشت از مدارس سمپاد جا ماند.وزارت محترم آموزش و پرورش تقاضای شفاف سازی داریم.
پاسخ + 0 0 --
سپهر 1399/07/15 - 16:22
ای کاش مسئولین جوابگوی این اشتباهات و بی عدالتیهای سمپاد میشدند آزمونی با ۱۳ درصد خطا یک آزمون باطل است . چرا باید چوب این ندانمکاری ها را فرزندان ۱۲ ساله و لایق بخورند .حتی در گزینش هم ۳ کلید برای یک آزمون و طی سه مرحله هر مرحله یک فرمول جدید واقعا خنده دار و تاسف برانگیز است .
پاسخ + +1 0 --
رایان 1399/07/15 - 17:41
با تشکر از شما جهت انعکاس خبر ضایع شدن حق فرزندان این سرزمین در روز روشن جلوی چشم همگان. امیدوارم وجدانهای بیدار و عدالت خواهی باشند تا مانع این ظلم آشکار شوند.
پاسخ + +2 0 --
نوری از کرمانشاه 1399/07/15 - 18:18
با سلام خدمت گردانندگان این سایت.
قابل ذکر است نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان دوره اول یعنی ششم به هفتم در سال جاری باعث گردید خیلی از والدین معترض باگردند و مهمتر از ان نحوه بررسی اعتراضات بصورتی بوده که که تعداد قابل توجهی از نخبگان واقعی با بی تدبیری سازمان سمپاد امکان حضور در مدارس تیزهوشان را تا این لحظه از دست بدهند. این مشکل به دور از شأن واقعی وزارت متولی فرهنگ و آموزش کشور می‌باشد که علیرغم توصیه اکید مقام معظم رهبری به صیانت از این امانت، کماکان اصرار بر برخورد غیرکارشناسی با والدین معترض هستند. لطفاً بررسی نماید تا نحوه بررسی نتایج اعتراض والدین به درستی صورت گیرد
با تشکر
پاسخ + 0 0 --
داوطلب پایه دهم 1399/07/15 - 18:46
خواهشا کسانی که میرن اعتراض لطفا ما دانش آموزانی که دهم بودیم هم آزمونمون ایراد داشته. چجوری بگیم
پاسخ + +3 0 --
خودم 1399/07/15 - 18:51
پخمه گان، نخبه گان را محک می‌زنند. دردی از این بالاتر هست؟
پاسخ + +1 0 --
آشنا 1399/07/15 - 19:13
آزمون 99 آزموني پر اشتباه بودكه مسئولين بعد از اعتراضات وسيع ومتعدد والدين ، به جاي راه حل مناسب وصحيح با راه حلي غير كارشناسانه ، براي كم كردن معترضين نه تنها نتوانستنداعتراضها را كم كنند بلكه موجب شدند تعدادي دانش آموز با ترازهاي پايين و غير استاندارد وارد مدارس تيزهوشان شوند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/15 - 19:19
بیشتر از یکماه است که سمپاد آرامش را از خانواد ها گرفته.
کجای دنیا آزمون ملی با ۲ یا ۳ کلید تصحیح میشه.۱۳ تا سوال مشکل دار. ۳ تا حذفی و ۱۰ تا دو گزینه ای.سوالات کمرنگ صفحه آخر دفترچه دوم.افزایش استرس سر جلسه به خاطر دودلی در پاسخگویی به سوالات مشکل دار.گرفتن زودتر از زمان مقرر برگه ها از دانش آموزان در برخی حوزه ها.تعویق مکرر آزمون و باز هم القاب استرس بیشتر.
آیا بچه های ۱۲ ساله ما واقعا تحمل این مشکلات و مدیریت زمان با آن وقت محدود را سر جلسه داشتند.والا ما افراد بالغ نمیتوانیم
چه برسد به بچه ۱۲ ساله. دادن نمره به پاسخهای غلط آن ۱۰ سوال بعد از اعتراضات .عدم اهمیت به خواسته های معترضین و .......
خلاصه اینکه ظلم زیادی کرد سمپاد به دانش آموزان نخبه.
بچه های ما از درس زده شده اند.و مسئول این مشکل سمپاد است.
مسئولی محترم لطفا رسیدگی نمایند.
پاسخ + +2 0 --
احمدی 1399/07/15 - 21:49
ياوري و عبدلله پور و حيدري و مهاجراني بايد تقاص پس بدن ...خانم دكتر ياوري اين ميزها انقدر بوده و به كسي وفا نكرده اين چه حرفي هست كه ميفرماييد اين مشكلات زمان مهاجراني بي كفايت بوده پس شما را براي چه گذاشتند رياست سمپاد خدا به خدا به دادتان برسد كه نفرين يكسري بچه دوازده ساله دنبالتون هست خداوند جاي حق نشسته شما اگر با كفايت بودي در همين اول كار خودتون را نشون ميداديد نه اينكه بي كفايتيتونو ثابت كنيد لعنت به شما و بقيه دستندركاران رهبر عزيزمون حق مارا ميگيرد
پاسخ + +1 0 --
امیرعباس 1399/07/15 - 23:55
این آزمون باید باطل بشه هیچ راه دیگه ای نیست وزارتدراره زما رو هدر میده
پاسخ + +1 0 --
امیر 1399/07/16 - 00:19
ازمون تیزهوشان اصلا چه معنی میده اینکه بچه هارو غربال کنی و عده ای رو با زدن چند تست اشتباه و گاها لورفته بفرستی به مدارس تیزهوشان و عده ای دیگه به رغم تواناییشون از این قطار جابمونند ازمون نیست یک خیانت خیانت به روح و روان کودک دوازده ساله س
پاسخ + +1 0 --
عدنان ندیری 1399/07/16 - 07:51
نمیخوام شنیده ها و دیده هایم رو باور کنم. مگر میشه اینهمه بیعدالتی مگر میشه دید ودم نزد. مگر میشه سکوت در برابر بیعدالتی. به کدوم آیین ومسلک هستند مسئولین آموزش وپرورش کشور. چطور ممکنه هیچکس از بین اونها جوابگو نباشه و راه حل بسیتر بدتر از اشتباهات اولیه خودشون ارائه بدن و خیلی هم راضی باشند. از بین کسانی که حتی اعتراض نداشتند افراد زیادی قبول شدند. فاجعه است. کسانی که معترض نبودند با حذف 10سوال امتیاز بالاتر گرفتند و پذیرش شدند. قلبم به درد میاد. من شاهد اوج بیعدالتی در فرهنگی ترین قسمت جامعه ام بودم. متأسفم.
پاسخ + 0 0 --
مادر 1399/07/16 - 09:09
پسرم حلی ۱ دوره دوم الان درس میخواندقبلش هم تیزهوشان بوده
بهش گفتم پسرم راستی میتونی توی صدای معلم نظربدی چون تو همه اتفاقات رو الان میدونی
گفت :میترسم
ازمسولین میترسم که مرا نیز مثل شماها بخواهند خفه کنندواینده ام راتباه کنند

باید خون گریه کرد
پاسخ + +4 0 --
مادر 1399/07/16 - 09:17
اشتباهی که سمپاد مرتکب شدوخودش هم پذرفته باعث شد بخاطراین بی عدالتی وحق کشی که تراز پایینترواردشدوترازپایینتربیرون ماند
والدین زیادی ازشهرهای دورونزدیک به تهران برای گرفتن حق بچه ۱۲ساله خودبیاند..
دراین رفت وامد پدر یکی ازبچه ها درجاده تصادف کردوبه کمارفت بماند که مادرش دستش شکست خسارت مالی هم دیدند
واقعامسولین چطورجواب این خانوادهها رو که خطرروبه جان میخرن فقط بخاطرحق ازدست رفته رو درپیشگاه خداوندمتعال که اگاه به همه چی هست رو میدن
پاسخ + +6 0 --
مدرس آزاد 1399/07/16 - 14:00
این گوشه ای از وجود و بقای توهّم در جذب نیرو در این وزارتخانه است
تازه اگر مرتکب اشتباه نیز نشوند مرتکب توهّم در جذب نیرو و غفلت و قصور در افعال انجام نداده‌اند.

بار الهی !! به حق مظلومین آسیب دیده از توهّم؛ اعتراض این جماعت از بابت نادانی و خطای آشکار شده است؛ نادانی و خطای آشکار نشده را در صورت صلاحدید، آشکار نما !!!
پاسخ + +2 0 --
دخترم معصومه 1399/07/16 - 23:44
من حق ضایعه شدن دخترم رامی خواهم
کسی جوابگونیست پاسخ نامه ارایه شده با کارنامه بارگذاری شده
مطابقت ندارد
چراپاسخ نامه ها درسایت بارگذاری نشد
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/07/17 - 00:46
امشب که شب اربعین هست با تمام وجود کسانی که باعث رنجش و آزار کودکان ۱۲ ساله سرزمینم شدند رو به امام حسین واگذار میکنم و هیج وقت از خطایی که کردن و از عاشورا تا همین اربعین امام حسین خانواده ها و بچه ها رو اینقدر اذیت کردن نمیگذرم
پاسخ + 0 0 --
یک دادخواه 1399/07/17 - 06:21
عده ای نون به نرخ روز خور میگویند که خانم یاوری مقصر نیست چرا که این بی لیاقتی و بی تدبیری تقصیر خانم مهاجرانی است .روی سخنم با اون عده ای که کارمند یاوری هست که به این سوال من پاسخ دهند که ایا آدم عاقل پستی ومقامی که نمیداند توش چه خبره چشم بسته تحویل میگیرد شاید فقط غیر از این آزمون لو رفته .....که هنوز رو نشده لطفا نون به نرخ روز خوران پاسخ دهند اما جوابم را خودم میدم خانم یاوری از هول حلیم افتاده تو دیگ ....
پاسخ + 0 0 --
مژگان رضایی 1399/07/17 - 10:36
سلام و درود،،،لطفا ازمون بچه های ۱۲ ساله را بررسی فرمایید و ترازهای پایین که پذیرش شده اند،را اصلاح نمایید که حقی از بچه ها ضایع نشود،،و به بچه ها از همین کودکی بفهمند که اشتباه جبران شدنی است،،،سمپاد در حق این بچه ها اشتباه کرده،،جبران کند،،چندین مدرسه تیزهوشان آمادگی خودشان را برای یک کلاس اعلام کرده اند،سمپاد اقدام کند،و خانواده ها را از نگرانی دربیاورد،که خداوند از خطاهایشان بگدرد،،
پاسخ + +1 0 --
علی 1399/07/18 - 18:09
با سلام.آزمون سمپاد ۹۹ اشکلات زیادی داشت از جمله ۱۰ سوال
دو گذینه ای و۳ سوال حذفی.و بدتر از ان نوع تصحیح به سه روش و سه کلید جواب بود.و دانش آموزانی که در مرحله دوم قبول شدند افرادی بودند که تعداد غلط های بیشتری داشتند و سطح علمی آنها بسیار پایین بود وآنها توانستند وارد مدارس سمپاد شده وبچه های ما که تراز بالاتر و تعداد صحیح بیشتری داشتند از مدارس سمپاد جا بمانند‌.لطفا مسئولین پیگیری کنند وحق پایمال شده کودکان ۱۲ ساله ما را از افراد مربوطه پس بگیرند.
پاسخ + 0 0 --
مقدم 1399/07/20 - 00:21
ما روز سه شنبه جلوی وزارت اموزش و پرورش تجمع برای شفاف سازی ازمون سمپاد داریم چون فرزندان ما تراز مابین هستند

کودکان ما به ناحق پشت درب مدارس سمپاد جا مانده اند

خواهش می کنیم از رسانه ها روز سه شنبه ۹ صبح تشریف بیاورید و کمک کنید برای رسانه ای شدن و شفاف سازی و استیفای حق بچه های ۱۲ ساله


با تشکر
پاسخ + +1 0 --
مادر دل شکسته 1399/07/20 - 00:32
سلام
ما روز سه شنبه جلوی وزارت اموزش و پرورش اعتراض حضوری برای شفاف سازی ازمون سمپاد داریم چون فرزندان ما تراز مابین هستند

کودکان ما به ناحق پشت درب مدارس سمپاد جا مانده اند

خواهش می کنیم از رسانه ها روز سه شنبه ۹ صبح تشریف بیاورید و کمک کنید برای رسانه ای شدن و شفاف سازی و استیفای حق بچه های ۱۲ ساله


با تشکر
پاسخ + 0 0 --
یک دادخواه 1399/07/20 - 00:34
نمیدانم چه بگویم از کجا شروع کنم از فرزند ۱۲ ساله ای بگویم که حقش تباه شده یا از خودم که یک عمره به بچه ام درس درستکاری شهامت و حق طلبی یاد میدهم ولی اکنون حقش توسط سمپادیها ضایع شده و من الان از باز پس گرفتنش عاجزام و شرمنده فرزندم خانم دکتر یاوری خانم مهاجرانی جناب عبد الله پور جناب باقرزاده جناب محدث جناب مظفری باز هم یاد آور میشوم که ظلم به بچه ۱۲ ساله کار قاضی شریح بود که سر طفلان مسلم را به باد داد در هر لحظه و ثانیه منتظر بلاهایی باشید که از آه دل من مادر جگر سوخته بیرون میاید و بد جور دودمانتان را به اتش خواهد کشید فراموش نشود خدائی هست خدایی هست خدایی هست
پاسخ + +1 0 --
زهرا 1399/07/20 - 07:38
ازمون تیزهوشان ششم به هفتم99 پراز خطا واشکال بود وحق بسیاری از بچه های باهوش ضایع شد خدا از مسببین این امر نگذردواقعا متاسفم در کشوری که بزرگانی چون فردوسی، حافظ ،ابوعلی سیناو.....می زیسته اند الان با نظام اموزشی که پراز تقلب واشکال وعدم شفاف سازی وعدم مسئولیت پذیری مسئولبن باعث سقوط کشور در زمینه ی علمی شده زمانی که ازمون تیزهوشان پر از خطا چه از لحاظ طراحی سوالات چه از لحاظ تصحیح پر از ایراد است دیگر نباید انتظار نخبه پروری دراین مملکت داشت وعلت فرار مغزها این است نباید جای دیگری دنبال دلیلش گشت وتا زمانی که با رشوه وپارتی بازی برای خرید صندلی در این مملکت رقابت میکنند نباید دنبال نخبه ودانشمند دراین کشور بود
پاسخ + 0 0 --
علي 1399/07/20 - 15:47
تا امروز چشم به عدالت وزارتخانه عریض و طویل آموزش و پرورش داشتیم متاسفانه در اقدامی نسنجیده با اضافه نمودن تعداد کمی دانش آموز در این مرحله بدنبال حق هستیم
در زیر مجموعه‌ شما چه میگذرد که قریب به یکماه است پاسخگویی به اولیا دانش آموزان را به فردا موکول میکنند و‌فردا نیز منتظر اجلاس اکابر وزارتخانه می مانند و‌ النهایه پایان هفته و تکرار قصه در هفته جدید.
مسئولیت کشاندن اولیا دانش آموزان از اقصی نقاط ایران به پایتخت و وزارتخانه به عهده مسببین امر از شخص وزیر تا مسئول سمپاد و مدیران تصمیم گیرنده ایست ، جای فرزندانمان کسانی بر صندلی مدارس تیزهوشان نشسته اند که امتیاز آنان از دلبندانمان کمتر است.
جهت فرار از همه خطاهای خود رسماً از هموطنان شریفمان عذرخواهی کنید و جهت جبران خطای اول و دوم و سوم تلاش کنید مرتکب خطای چهارم نشوید.
قاطعانه میگوییم هر فرد یا گروهی خواسته و یا ناخواسته باعث اجحاف حق شده عزتمندانه حق خود را از شماها می ستانیم و در این مسیر‌از تمام مراجع نظارتی و اصحاب رسانه و مجلس و دولت و ملت و .... استمداد میطلبیم
پاسخ + +3 0 --
ایجوی 1399/07/20 - 21:59
حراست سازمان استعدادهای درخشان خواب است؟!!!!
پاسخ + +2 0 --
محمد طاها قدیری 1399/07/21 - 14:11
قابل توجه مسئول محترم سمپاد من یک ماد معترضم برای اینکه
فرزند من در این سن ادونس زبانش را گرفته اگر کمی بهش فکر کنید متوجه اصرار و نگرانی من خواهید شد. بچه ای که ۱۲ سالش هست یک سال جهشی درس خوانده از همسن وسالهاش هم کوچکتره دو تا مقام کشوری داره چندین مقام استانی در رشته مختلف دارد پرسش مهر نفر برگزیده استان شده آیا به نظرتون این شکست تحمیلی به ضررش نخواهد شد؟
پاسخ + +2 0 --
منا 1399/08/01 - 22:54
ازموني كه ١٣ سوال غلط و با سه روش تصحيح شود بايد ابطال شود
پاسخ + +2 0 --
راضیه 1399/08/01 - 22:56
مادر بچه ي ١٢ ساله اي هستم كه به ناحق بخاطر بي كفايتي مسئولين سمپاد براي اولين بار طعم بي عدالتي رو چشيد
پاسخ + +2 0 --
نگار 1399/08/01 - 22:57
ازمون سمپاد امسال بايد در گينس ثبت شود ازموني سرتاسرخطا از سوال تا تصحيح

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور