صدای معلم

" به کجا می رویم ؟! "

رتبه اول کنکور در ایران و رتبه اول کنکور در افغانستان ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

مقایسه رتبه اول کنکور در ایران و رتبه اول کنکور در افغانستان

نتایج کنکور اعلام شده است و رتبه های نخست این ماراتن نفس گیر بعضا به اظهار نظرهایی در مورد خودشان و موفقیت حاصله می پردازند .

" تسنیم " در مورد " رتبه اول کنکور تجربی " می نویسد : ( این جا )

« امیر سیدشنوا  رتبه اول آزمون سراسری سال ۹۹ در رشته علوم تجربی می‌گوید: سال اولم بود که در کنکور شرکت کردم و برنامه‌ریزی و توکل به خداوند دلیل اصلی موفقیت بنده در کنکور است.

مقایسه رتبه اول کنکور در ایران و رتبه اول کنکور در افغانستان

او می‌گوید: از کلاس هفتم در مدرسه تیزهوشان تحصیل می‌کردم، در ایام مطالعه برای کنکور تفریحاتم را کنار نگذاشتم، سال اولم بود که در کنکور شرکت کردم و برنامه‌ریزی و توکل به خداوند دلیل اصلی موفقیت بنده در کنکور است.

سیدشنوا ادامه می‌دهد: از سال یازدهم شروع به مطالعه کردم. از کتاب‌های کمک آموزشی استفاده می‌کردم، اما نیازی به استفاده از کلاس تقویتی نداشتم، چون سطح مدرسه‌ای که در آن تحصیل می‌کردم خیلی بالا بود و در ایام تعطیلات کرونا معلمان و مربیان آموزشی با من همکاری تنگاتنگی داشتند.

نفر اول کنکور رشته تجربی می‌گوید: رشته مورد نظرم پزشکی دانشگاه تهران است و موضوعی که باید به داوطلبان کنکور سال‌های بعد بگویم این است که ساعت‌های بیشتر مطالعه منجر به موفقیت در آزمون نمی‌شود و کمیت بهتر از کیفیت است که به همین دلیل توصیه می‌کنم پشت‌کنکور نمانند چرا که پشت‌کنکور ماندن پدیده سختی به شمار می‌رود.

سیدشنوا می‌گوید: من در مدت مطالعه برای کنکور ۶ تا ۷ ساعت مطالعه در روز داشتم و قبل از کنکور به هیچ عنوان شبکه مجازی استفاده نمی‌کردم اما روزی یک یا نهایتاً دو ساعت تلویزیون تماشا می‌کردم.

او ادامه می‌دهد: اخبار کنکوری را از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها رصد می‌کردم و با برنامه‌ریزی جدی برای تمام کارهایم قدم برمی‌داشتم که این مسئله بیش از هر مسئله دیگری رمز موفقیت بنده بود.

این دانش‌آموز نخبه می‌گوید: تلاش پدر و مادرم و سخت‌کوشی معلمان و مسئولان در موفقیت من خیلی مؤثر بود که جا دارد از زحمات این بزرگواران تشکر کنم. »

" شمسیه " هم رتبه نخست کنکور در کشور افغانستان است .

پرتال وزارت معارف ( آموزش و پرورش ) افغانستان می نویسد : ( این جا )

« وزارت معارف، کابل: محفلی به منظور تقدیر از سه ستاره کانکور سال ۱۳۹۹ با حضورداشت محترمه رنگینه حمیدی سرپرست وزارت معارف و اعضای رهبری این وزارت با اشتراک جمع کثیری از نمایندگان مردم، اعضای کمیسیون معارف _ تحصیلات عالی، دینی _ فرهنگی در مجلس برگزار گردید.

شمسیه فرزند محمد نسیم دانش آموز لیسه محمد آصف مایل، نعمت الله دانش آموز لیسه حکیم ناصر خسرو بلخی و محمد مجتبی فرزند گل حسین دانش آموز لیسه عالی دوغ آباد سه تن از نخبگان کانکور امسال هستند که بلندترین نمرات را از میان اشتراک کنندگان اخذ کرده اند.

مقایسه رتبه اول کنکور در ایران و رتبه اول کنکور در افغانستان

بانو رنگینه حمیدی ضمن اظهار قدردانی از زحمات شبانه روزی دانش آموزان در عرصه تعلیم و تربیه، آنان را الگو برای فرزندان کشور و نسل های آینده معارف دانست و از والدین شاگردان بابت تقبل زحمات و تشویق فرزندان شان در راستای آموزش و پرورش ابراز تشکری نمود.

در ادامه بانو شمسیه اول نمره عمومی کانکور سال ۱۳۹۹ با اظهار تشکری از تشویق رهبری وزارت معارف، خواستار توجه جدی این وزارت در عرصه تعلیم و تربیه فرزندان کشور به خصوص اطفال که تا کنون از رفتن به مکتب بازمانده اند، شد.

سرپرست وزارت معارف تعهد سپرد که به عنوان خدمت‌گذار معارف، راه ترقی را برای آنان باز مینماید وی آموزش و پرورش را حق مسلم همه دانسته تأکید کرد که وزارت معارف برای فراهم کردن زمینه‌ی تعلیم و تربیه بهتر برای همه به صورت جدی کار خواهد کرد. »

زمانی که به اظهار نظرهای بسیاری از رتبه های نخست کنکور در ایران دقت می کنیم ؛ محتوای این سخنان در " من " خلاصه می شود .

این دانش آموزان ایرانی فقط از خودشان می گویند و این که در کدام مدرسه و یا موسسه کنکور درس خوانده اند .

اما رتبه اول کنکور افغانستان وقتی با وزیر آموزش و پرورش رو به رو می شود خواهان توجه آن وزارتخانه به " بازماندگان از تحصیل " می شود .

همین جا می توانید برون دادهای دو نظام آموزشی را مشاهده کنید .

یکی فقط خود را می بیند و نظام آموزشی و همه ارکانش در " رقابت " خلاصه می شود اما دیگری در کشور محروم و جنگ زده ای خواهان اجرای عدالت آموزشی برای همه افراد جامعه و شهروندان می شود .

موسسات کنکور هم با بزرگ نمایی و این که این پذیرفته شدگان در آن جا  به نوعی مشغول یادگیری بوده اند ؛ سعی در تبلیغ و کسب سود از طریق آموزش برای خود هستند بی آن که مشخص شود این فرآیند چه مشکلی از نظام آموزشی و بحران های کشور حل خواهد کرد ؟

مدیران آموزش و پرورش در ایران هم در هر سطحی از نتایج " کنکور " به عنوان شاخصی برای میزان موفقیت سیاست ها و اثربخشی عملکرد  مدیریتی خود حداکثر استفاده را می برند !

کدام کشور در فردا به " توسعه " زودتر خواهد رسید و کدام کشور باید همچنان محکوم به تکرار و استغراق در " روزمرگی "  و " منفعت طلبی های شخصی " باشد ؟

به کجا می رویم ؟!

پایان گزارش/


مقایسه رتبه اول کنکور در ایران و رتبه اول کنکور در افغانستان

سه شنبه, 08 مهر 1399 15:47 خوانده شده: 608 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +12 -2 --
ناشناس 1399/07/08 - 17:57
اینگونه دانش آموزان حالت تهوع آورند.
به زودی هم از ایران می روند.

فقط پز دادنشان می ماند.
برای این کشور جز ننگ و عار ندارند.

این دانش آموز‌ تنها جایی که می توانند رتبه ی اول باشند فقط کنکور نیست. در ایران هم بمانند مانند خیلی از پزشکان و مهندسان نالایق این مملکت رشد می یابند.

هر کس پدر پولدار داشته باشد مسلما در ایران موفق است.
صبر کنید و وی را در آینده ببینید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/09 - 11:01
توی ایران طوری یاد میدن تست بزنی که علاوه بر اینکه چیزی از جواب نمی فهمی طبق یک فنونی به جواب می‌رسی که ربطی به درس خواندن نداره مثل یک تاکتیک تست زنی هست خوبها پشت کنکور می مونن واقعا معلوم نیست رتبه یک کی هست چقدر هوش های برتر پشت این سد کنکور از بین رفتن همین رتبه اول ده دقیقه نمیتونه صحبت با محتوا بکنه من کجا درس خواندم و سطحش بالا بود یعنی چی ؟پدر ومادرش تلقین کردن باید دکتر بشی خدا می‌دونه علاقه خودش چیه؟ اول باید به اجتماع فکر کرد بعد به خود این دانش آموزان افغانستان خیلی سطح بالاتری از فهم و درک دارند و آینده بین هستند
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/07/08 - 18:21
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، از پذیرش بیش از ۲ هزار داوطلب مازاد در آزمون سمپاد امسال خبر داد و گفت: آموزش و پرورش ایرادات و خطاهای فاحش در طراحی سئوالات آزمون ورودی استعدادهای درخشان تابستان ۹۹ را پذیرفت.
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1399/07/08 - 19:02
رسوایی آموزش و پرورش در
آزمون سمپاد ۹۹
پاسخ + +3 -7 --
ایروانی 1399/07/08 - 19:07
درود و خسته نباشید خدمت جناب پورسلیمان عزیز
دیدگاه خانم حمیدی بسیار ستودنی و قابل تحسین بود . اما بنده حرف شما در مورد «من» گفتن دانش آموزش ایرانی را قبول ندارم چرا که او بد حرف نزد و طبیعی بود وقتی رتبه ی اول کشوری میشه این چنین حرف میزنه. گفت با توکل به خدا و برنامه ریزی و از معلمان و پدر و مادرشم تشکر کرد ، این بنظرم حرف بدی نزده وخودش رو در «من» خلاصه نکرده . ای کاش به اون سطح از
قدرشناسی و تواضع خانم حمیدی میگفت ولی در کل بد حرف نزده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/09 - 11:04
اتفاقاً هرکس رتبه اولی کردند نباید من من کنه باید وضعیت کشورش رو خوب ترسیم کند و دید وسیعتری نسبت به بقیه داشته باشد و جهت پیشرفت بقیه گام بردارد نه اینکه غرور داشته باشد
پاسخ + +3 -9 --
ناشناس 1399/07/09 - 07:53
به هر کلمه و جمله ای این چنین گیر بدهیم فقط به ناکجاآباد تخریب خواهیم رسید!
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1399/07/09 - 18:19
هیچ کس رتبه اولی نیست یک مشت حفظیات بدرد نخور که یک مشت یاد میدهند چطوری تست بزنی رتبه اول بشی پس رتبه های ورزشی موسیقی و افرادی که تجربه دارند چه میشود ؟؟؟رتبه ورزش و غیره هرکس در کنکور اول شد دلیل نفر اول بودن نیست این یک فن تست زنی است باید چشمان این مسولین باز کرد کنکور باید حذف بشه درسته خیلی پولساز هست ولی باید حذف بشه
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/07/10 - 15:16
کنکور دیگه بی مزه شده، انگار از سر عادت درباره اش حرف می زنیم. همه چی بی مزه شد و رفت

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور