صدای معلم

" بزرگ ترین کمکی که کرونا به مسئولین کشور کرد ، فرار از پاسخ گویی بود. چون شرایط این گونه اقتضا می کند که سکوت و کم حرفی بهترین جواب است ! وضعیت دانشگاه فرهنگیان شفاف سازی شود ! "

ضد و نقیض ها در مورد کنکور 1399 در سایه ویروس کرونا ؟!

نرگس کارگری/ خبرنگار صدای معلم

ضد و نقیض ها در مورد کنکور 1399 در سایه ویروس کرونا

حاجی‌ میرزایی: نمی‌توانیم کنکور را برداریم (  ایسنا )

حاجی میرزایی با طرح این انتقاد که از پایه اول همه چیز بر اساس مصرف کننده نهایی یعنی کنکور تنظیم می‌شود و جهت گیری همه آزمون ها و ارزیابی‌ها به سمت آن است گفت: جهت گیری نظام آموزشی و خروجی نهایی به گونه‌ای است که معیار ارزشیابی‌اش کنکور سراسری است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: امروز برخی دانشگاه‌ها توانسته اند در آخر خط، ملاک‌های دیگری برای ارزشیابی قرار دهند و از ظرفیت های استارتاپ ها و گروه‌های کارآفرینی بهره مند شوند. نمی‌توانیم کنکور را برداریم باید در کنار آن متقاضیانی دیگری بگذاریم که نسبت به آلام مردم احساس مسئولیت کرده و جهت گیری را به سمت خودش ببرد.

ضد و نقیض ها در مورد کنکور 1399 در سایه ویروس کرونا

خبر   19 / 1 / 1399

وزیر آموزش و پرورش به خبرگزاری تسنیم گفت: به خانواده ها اطمینان و آرامش می‌دهیم که نگران سال تحصیلی فرزندانشان نباشند زیرا قطعا متناسب با محتوای آموزش داده شده هماهنگی‌های لازم به عمل خواهد آمد و نباید نگران از دست رفتن سال تحصیلی فرزندانشان باشند و به کسانی هم که دغدغه کنکور دارند اطمینان می دهم که ان‌شاء الله پس از اینکه پایان سال تحصیلی را اعلام کنیم سه هفته فرصت دارند که خودشان را برای کنکور آماده کنند تا با آرامش بتوانند در کنکور شرکت کنند.

خبر  28 / 11 / 1398

آمار داوطلبان کنکور ۹۹ کاهش یافت

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: بر اساس آمار نهایی تعداد یک میلیون و ۵۲ هزار و ۵۳۰ داوطلب نسبت به ثبت نام اقدام کرده‌اند. از این تعداد، ۲۲۹ هزار و ۶۸۵ نفر نیز علاقه مندی خود را به گروه های آزمایشی هنر، گروه آزمایشی زبان و یا گروه های آزمایشی هنر و زبان اعلام کرده اند.

این آمار در مقایسه با سال گذشته کاهش حدود ۶۸ هزار نفری تعداد داوطلب را نشان می‌دهند.

به گزارش ایسنا، مهلت تمدید شده ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ به منظور پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه‌حضوری، مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ پیام نور، موسسات آموزشی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد ساعت ۲۴ روز گذشته یکشنبه۲۷ بهمن به اتمام رسید و جاماندگان در این مهلت تمدید شده می توانستند منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای شرکت در این آزمون اقدام کنند.

 16 / 1 / 1399

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال خبرگزاری اقتصاد برتر که آیا همین شرایط می‌تواند تلنگری برای تغییر شیوه در نوع برگزاری کنکور باشد یا خیر؛ گفت: قانون در این زمینه وجود دارد، تلنگر این است که می‌توان امسال کنکور را برگزار نکرد و دانش آموزان با مراجعه به دانشگاه‌ها بر اساس سوابق پذیرش بگیرند.

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها ۱۸ فروردین اعلام می شود

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه ها که به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاد، ۱۸ فروردین اعلام می شود.

دانشگاه فرهنگیان جزو دانشگاه های پذیرش با سوابق تحصیلی نخواهد بود

قطعا به دلیل رقابت بالای داوطلبان برای ورود به دانشگاه فرهنگیان و الزام انجام فرایند گزینش و مصاحبه، دانشگاه فرهنگیان جزو دانشگاه های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی نخواهد بود.

احتمال تغییر شرط سن ورودی دانشگاه فرهنگیان

در مصاحبه با وزیر قول بررسی و در صورت صلاحدید افزایش سن از ٢٢ به ٢۴ سال داده شد.

واکنش وزیر علوم به پیشنهاد مجلس مبنی بر عدم برگزاری کنکور ۹۹

با توجه به اینکه کنکور در تابستان برگزار می‌شود، اظهارنظر در این مورد زود است. بدیهی است که برای رشته‌های پُرطرفدار هنوز برگزاری آزمون لازم است و جایگزین مورد قبول تعیین نشده است.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جزئیات پیشنهاد مجلس برای عدم برگزاری کنکور سراسری در سال ۹۹ گفت: من تنها یک قانون را یادآور شدم. این قانون درباره کنکور است که مصوب مجلس بوده و قابلیت اجرایی دارد. آنچه که الان اهمیت دارد سلامت جوانان است. هیچ آزمونی مهم‌تر از جان فرزندان ما نیست و قرار نیست که یک آزمونی، چون سال‌ها برگزار شده تغییر نکند.

او در ادامه بیان کرد: هیچ چیز قابل پیش بینی نیست، تاکنون با این مشکل مواجه نبودیم بنابراین چاره‌ای نداریم که برای حفظ جان فرزندان خود فکری اساسی کنیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در بسیاری از کشور‌های جهان در شرایط عادی هم کنکور اجرا نمی‌شود. کنکور ۲ ساعته که سرنوشت کشور و آینده سازان کشور را با دو ساعت و چهار سوال تست مشخص کند در بسیاری از کشور‌ها وجود ندارد.

او در ادامه بیان کرد: یعنی هنوز وقت آن نرسیده که کنکور را عوض کنیم؟ آیا در دو ساعت می‌شود شایستگان کشور را انتخاب کرد؟ بنده هیچ اعتقادی به شایسته سالاری در کنکور ندارم، اما اگر این شیوه بهترین شیوه هم باشد که نیست و دچار اشکال است به طوری که بسیاری از کشور‌های پیشرفته آن را کنار گذاشته اند و تفویض اختیار کامل به دانشگاه‌ها کرده اند، به خاطر شیوع کرونا می‌شود قانون مجلس درباره کنکور را اجرایی کرد.

میرزاده در ادامه درباره این قانون افزود: در این قانون گفته شده است که می‌شود حداقل ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها بدون کنکور باشد. قانون تصریح کرده که حداقل ۸۵ درصد و یعنی به صورت ۱۰۰ درصد هم می‌توان این قانون را اجرایی کرد و جذب دانشجو امسال کاملا بر اساس سوابق تحصیلی صورت بگیرد.

زمان جذب ۱۰۰ درصدی دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی رسیده است

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: قانون تصریح کرده است که باید بر اساس سوابق تحصیلی به جذب دانشجو پرداخت. خیلی خوب می‌توان استعداد دانشجو را با توجه به سوابق تحصیلی با یک مصاحبه تخمین زد و به جذب دانشجو پرداخت. به راحتی یک دانشگاه می‌تواند استعداد این متقاضی را تشخیص دهد. یک روز باید این کار شروع شود و به نظر من وقت اجرای جذب ۱۰۰ درصدی دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی هم اکنون است.

میرزاده در ادامه مطرح کرد: باید تفویض اختیار کامل به دانشگاه‌ها صورت بگیرد و اینکه دانشگاه‌ها صرفا به پر کردن صندلی خود اقدام نکنند بلکه باید در این جذب به نیاز جامعه هم توجه شود.

سرگردانی کنکوری‌ها میان تصمیم‌های متغیر؛ راهکار جبران چیست؟

او در ادامه گفت: باید اعلام شود که ما به این تعداد متخصص نیاز داریم. چرا واقعیت را نمی‌پذیریم؟ چرا دانشگاه‌های ما قبل از اینکه دانشجو بپذیرد مشخص نمی‌کند که دانشجو را برای کدام نیاز می‌خواهد تربیت کند؟ هم اکنون وقت این است که نیاز‌های واقعی جامعه برای ۴ تا ۸ سال آینده مشخص شود، پس از اینکه این نیاز مشخص شد تفویض اختیار کامل را به استان‌ها بدهیم و براساس پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی که هر استان دارد و همچنین مراکز علمی آن استان اختیار بدهیم که فلان تعداد دانشجو در چه رشته‌هایی جذب کنند.

میرزاده یادآوری کرد: متقاضیان باید رزومه خود را به دانشگاه‌ها بدهند و دانشگاه تقاضای آن‌ها را بررسی کند. البته نمی‌گوییم این شیوه جذب بر اساس سوابق تحصیلی بدون مشکل است، ولی به نسبت اشکالاتی که خود کنکور دارد مشکلاتی که برای دانش آموزان به وجود می‌آورد معایبش کمتر است. مفرح ترین و هیجان انگیز ترین ورزش در کشور ما ، موج سواری است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: در شرایط موجود با توجه به شیوع کرونا چاره‌ای نداریم که کنکور سراسری ۹۹ را برگزار نکنیم و تمام ظرفیت دانشگاه‌ها را بر اساس سوابق تحصیلی جذب کنیم. این پیشنهاد را به مجلس داده‌ایم که به قانون برگردیم و قانون را در باره کنکور اجرا کنیم.

او در ادامه با تاکید بر اینکه مافیای کنکور قدرتمند است، اضافه کرد: برای برداشتن مافیای کنکور باید از جایی شروع کنیم. از روزی که این پیشنهاد را مطرح کرده ام پیام‌های زیادی با مضمون برداشته نشدن کنکور از سوی اشخاص متفاوت برای من در حال ارسال است، اما باید از جایی آستین‌ها را بالا زد و شروع کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 19 فروردین) قوه مقننه، گفت: مجلس باید روی وضعیت کشور در پسا کرونا بحث و بررسی جدی انجام دهد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات با مسئولان وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم اضافه کرد: به مسئولان تأکید کردیم که اصل بر حفظ سلامتی دانش‌آموزان، دانشجویان، اساتید و معلمان است، سلامتی مهمتر از این است که ما کلاس‌های درس را تشکیل دهیم یا فرزندانمان مبتلا به این بیماری شوند یا ناقل این بیماری باشند.

نماینده مردم کرمان در مجلس افزود: تأکید کردیم که باید پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، ملاک عمل وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش باشد زیرا ممکن است ستاد مقابله با کرونا به دلیل برخی مباحث سیاسی، تصمیماتی بگیرد که با پروتکل‌های وزارت بهداشت همراهی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه مشکلات وزارت آموزش و پرورش کمتر از وزارت علوم، است، گفت: 80 درصد سرفصل‌های درسی دانش‌آموزان تدریس شده است و لزومی ندارد برای تدریس 20 درصد باقی‌مانده دروس، مدارس تشکیل شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: اگر آموزش و پرورش تصمیم گرفت، امکان برگزاری آزمون امتحانات نهایی دانش‌آموزان بر اساس همان 80 درصد وجود دارد و وزارت علوم نیز می‌تواند همین 80 درصد را مبنای سوالات کنکور قرار دهد.

زاهدی با بیان اینکه آزمون کنکور امسال باید استاندارد برگزار شود، اظهار داشت: مقرر شد هفته آینده در مورد برگزاری استاندارد آزمون کنکور بحث و گفتگو شود تا مانند آزمون‌های آنلاین دانشگاه پیام‌نور، آزمون کنکور نیز برگزار شود، باید تاریخ دقیقی برای پایان دروس آموزش و پرورش اعلام شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مشکلات آموزش عالی بسیار زیاد است، گفت: مؤسسات غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد دچار خسارت‌های سنگینی شده‌اند؛ باید به این مؤسسات یارانه خاص پرداخت شود."

ضد و نقیض ها در مورد کنکور 1399 در سایه ویروس کرونا

***

آنچه از مصاحبه های مسئولین مورد توجه قرار می گیرد ، بی برنامه بودن سیستم مدیریت کشور را بیش از پیش مشهود می سازد. رکنی که برای اداره هر جامعه ای از خانواده گرفته تا یک کشور الزامی ست و متأسفانه با وجود نقدهای بسیار به آن ، هنوز جایی در اصول سیاست های دموکراتیک و فلسفه ی اجرایی کشور ندارد. تنها نوعی سرگرمی ست که گه گداری در بحران ها نامی از آن برده می شود. همیشه باید از آن زود بگذریم. دلیلش هم نداشتن مدیران خوب و دانا در امور حساس است.

همه چیز به بازی و سخره گرفته شده است...

مفرح ترین و هیجان انگیز ترین ورزش در کشور ما ، موج سواری ست. ولی احتمالا این تفریح کمی زودتر از تابستان هم شروع شد . کرونا در کنار خطرناک بودنش ، کمک های زیادی به این سرزمین کرده است ، کاری که هیچ اختراع و رویدادی نتوانست انجام دهد. ناگفته نماند که ، تقویم آموزشی هم خواهی نخواهی تغییر کرد. انگار قرار است موجی از تحولات کمر شکنی که در شرایط عادی قابل اجرا  نبود ، در این بحران به جریان بیفتد. بزرگ ترین کمکی که کرونا به مسئولین کشور کرد ، فرار از پاسخ گویی بود. چون شرایط این گونه اقتضا می کند که سکوت و کم حرفی بهترین جواب است.

با این اخبار ضد و نقیض کنکوریِ این روزها ، دانش آموزان  سال آخر دبیرستان ، متوسطه دوم ، کلاس دوازدهم یا همان پیش دانشگاهی قدیم مضطرب تر شدند.

بسوزد پدر بی پولی !

 این طور که معلوم است باز هم مشخص است چه کسانی با امواج بلند دریا به ساحل می رسند. البته هنوز نمی توان گفت شانس آورده اند یا نجات پیدا کرده اند!

اگر جامعه دانش آموزی با ادامه قرنطینه ، از بیماری کرونا جان سالم به در ببرد ، حتما از اضطراب ، استرس و تنش هایی که امیدهایشان را در آلام ناملایمات قرار می دهد و آینده خویش را بیشتر از قبل مبهم می بیند ، دچار آسیب های اجتماعی فراوانی خواهد شد. آنچه از مصاحبه های مسئولین مورد توجه قرار می گیرد ، بی برنامه بودن سیستم مدیریت کشور را بیش از پیش مشهود می سازد.

دانش آموزی خواست که این سؤالش از مسئولین را بنویسم؛

 چرا خودتان را زجر می دهید ؟ اگر مجوز ورود به دانشگاه شریف در رشته مهندسی برق ، کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر ، حقوق دانشگاه تهران ، پزشکی شهید بهشتی ، روانشناسی و علوم تربیتی خوارزمی را برای کسی نیاز دارید ، تنها با یک تماس و نامه قابل حل ست . درد کجاست که این قدر تن و بدن ما را با این ماده و آن ماده خود ساخته می لرزانید؟

حداقل اعلام کنید زیرساخت های کدام دانشگاه های کشور را آماده کرده اید که پذیرش دانش آموزان توانمند بر طبق سوابق تحصیلی به دور از سودجویی ، با هدف رهایی از این همه فشار مقدور باشد ؟

اگر با تمام شرایط دانشگاه هایی که فرض مثال معرفی می کنید ، جانب انصاف را در پذیرش بر حسب علاقه و توانمندی به کار نبندند، باز هم آینده ما موش آزمایشگاهی شماست؟

این مطلب را از آن باب می نویسم که به دلیل آشنایی با کلام نافذ و سابقه ی درخشان  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ایجاد و رونمایی از روزنه ها و حصار خصوصی سازی که در وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم  ایجاد کردند ، لطمه های زیادی را به سیستم دانش بنیان و آموزشی این کشور وارد کرد و امروز هم علی الظاهر برای نخوت سیاسی و عملا کنش های معنا دار میان رقیب ، آرمان گرایانه ، نقش پسر شجاع را بازی می کنند . هر چند شکاف های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی حال حاضر ، نشان داده است که دیگر مجلس در رأس امور نیست ، لیکن ای کاش اندک محبوبیت خود را نزد مردم حفظ کنند و فرزندان این کشور را اسیر حدود نابرابر نکنند.

کنکور 1399 و کرونا

لاجرم هایی که با عناوین حفظ سلامتی مردم و به خصوص نسل جدید ( دانش آموزان) چون نوحه های سوزناک بیان می شود ، چگونه می تواند برای مثال بهداشت آموز کم بضاعت و بی بضاعتی که در سراوان سیستان و بلوچستان، لار استان فارس ، جیرفت کرمان ، قائنات خراسان جنوبی ، هریس آذربایجان شرقی ، گهواره کرمانشاه ، سربندر خوزستان و ... اطمینان خاطر را بدهد که به اندازه دانش آموزان دبیرستان هایی چون فرهنگ ، احسان ، علوی ، روزبه ، نیکان ، مهر هشتم ،امام باقر ، امام صادق ، روشنگر، مؤتلفه ، مفید و کمال و ... بعد از سمپاد و فرزانگان ، امکان راهیابی به دانشگاه های مادر و با تحصیل رایگان و بورسیه دار را پیدا خواهند کرد؟

هزینه هایی هم که برای دانشگاه های غیردولتی ، مجازی ، پردیس و دانشگاه های آزاد پابرجاست ، کدام تلاش و کوشش را برای دانش آموزی که توانایی پرداخت ندارد ادامه دار می کند؟ مگر نمی گویید کشور به همه این فرزندان و رسیدن به پیشرفت نیاز دارد ؟ دلگرمی شما برای آن ها چیست؟ در حد همین افاضات بی پایه و اساس و سرگردان کردن آن هاست؟

لازم به یادآوری ست ، طبق گفته خنیفر ، رییس دانشگاه فرهنگیان ، ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در کنکور 99 برابر با 30000 دانشجو معلم اعلام شده و حدود 13 هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی (ماده 28) جذب خواهند شد.

منتظر پاسخ گویی مسئولین نسبت به نحوه ی جذب و به کارگیری دانشجو در دانشگاه فرهنگیانی که این روزها در کش و قوس واگذاری به صورت خرید خدمات به دانشگاه پیام نور ، تکلیف روشنی ندارد هستیم تا با روشنگری های بیشتر فراغ بالی برای تعیین تکلیف  علاقه مندان به ورود به حرفه معلمی باشد.


ضد و نقیض ها در مورد کنکور 1399 در سایه ویروس کرونا

شنبه, 23 فروردين 1399 13:38 خوانده شده: 1189 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/01/23 - 14:44
بهترین روش جذب دانشجوبراساس سوابق تحصیلی به خصوص معدل است درصورتیکه فرد از عهده پاس کردن دروس دانشگاهی برنیاید خسارت های لازم را درصورت دریافت آموزش رایگان پرداخت نماید کنکور هدردهنده عمر ووقت جوانان این کشوراست
پاسخ + +3 -2 --
یار دکتر حسینی 1399/01/23 - 15:51
http://melliun.org/iran/170757 ***پیشنهاد این‌جانب در این مقاله برای حذف امتحانات و کنکور فعلی خسارت زا در ایران را به شدت و بی رحمی رد کردند چون
• کنکور برای آنها منافع مادی سرشار و هنگفتی دارد.
• کنکور ابزاری برای ترغیب سیستم آموزشی و تعلیم و تربیتی و دانش آموزان به حافظه محوری است: این مافیا از تربیت و پرورش شهروندان تفکر ورز می هراسد چرا که به خوبی می داند تفکر آنها را به حقایق می رساند و حقایق به رهایی آنها می انجامند.
• کنکور ابزاری بسیار راحت و کم هزینه ای برای مهندسی کردن نرم و نامحسوس جامعه است تا با سو استفاده از آن هر که را به مصلحت خود ببینند و بخواهند بر صدر نشانند و هر که را به مصلحت خود بدانند و بخواهند به قول خودشان که خدایی می کنند مطرود و منزوی و ذلیل و حتی معدوم کنند. -- دکتر سید محمدحسن حسینی
---------------------------------------------
پاسخ + 0 -1 --
اردبیلی 1399/01/23 - 16:12
حدود ۱۰ سال قبل یکی از همکاران در دبیرستان محمودیه قاسم آباد مشهد در جمع همکاران می گفت که دختر عمه اش ۲۰۰ ملیون تومان به رییس یکی از موسسات کنکور در تهران داده تا تضمینی دخترش را در رشته پزشکی دانشگاه تهران قبول کنند و این کار را هم کرده اند! چند وقت قبل گند فروش صندلی های پزشکی و مقالات، کتب و مدارک دکترای تخصصی و بورسیه ها و … در آمد! همه این را هم می دانند که افراد بی سوادی با لابی گری و رانت و رشوه دادن هیات علمی تاپ ترین دانشگاههای کشور شدند.
....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/23 - 17:06
علت فلاکت ما ایرانیان همین ... هستند.
پاسخ + 0 -1 --
داود 1399/01/23 - 20:02
احسنت مقاله خوبی بود.ولی گوش شنوا یی نیست.
پاسخ + 0 0 --
معلم سابق اعزام به خ 1399/01/24 - 20:07
کنکور دانش آموز را به سمت یادگیری سطحی و حافظه محوری سوق داده است و سواد و یادگیری عمیق ، بامعضل کنکور اتفاق نمی افتد.... اصلا آموزش به معنی اخص آن هیچ ربطی به ماجرای کنکور ندارد و این معظل به دلیل مشکلات انقلاب فرهنگی در سالهای پیش و ظرفیت محدود دانشگاهها در آن زمان بود و قرار نیست مثل بختک دایمی بر سر تعلیم و تربیت باشد.... یک مشکل دیگر کنکور این است که بعضی رشته های دانشگاهی تبدیل به بنگاه پول و در آمد زایی کرده است.مثلادر شرایط جامعه کنونی ما اگر درآمد یک پزشک با در آمد ماهیانه یک کارمند بیش از شصت برابر نباشد ، هیچ وقت استعداداین همه دانش آموز در رشته تجربی تباه نمی شد و تراکم کنکوری در این رشته به وجود نمی آمد...در کشورهای اروپایی هیچوقت در آمد یک پزشک دولتی دوبرابر یک کارمند یا معلم یا نیروی خدمات شهرداری نیست.بنابر این در آنجا اولویت اول دانش آموزان به رشته های دانشگاهی، بر خلاف ایران پزشکی نیست و بر اساس معدل و آزمونهای عملکردی ( نه تستی) هر کسی به فراخور علاقه اش به دانشگاه می رود و ادامه تحصیلات دانشگاهی به سادگی دانشگاههای ایران نیست.
پاسخ + +1 0 --
امیر 1399/01/25 - 06:11
این دوگانگی ها دقیقاً از همان بحران مدیریت ویا بنوعی مدیریت بحران زده و مدیریتی که ناشی از تفکرات سیاست زده خاص ناشی میشود وعواقب تصمیمات نسنجیده این مدیران بحران زده را باید خانواده هاپرداخت نمایند.
پاسخ + 0 0 --
س .س 1399/01/28 - 00:47
وقتی همه جا تجارت مبشود چه نیازی به صبا کردن باسواد از بیسواد میباشد ،ما باتمام توان برای برپایی ظلم در کشور عزیزمان تلاش میکنیم حالا هر جایی مظلوم واقع شوی ایراد ی ندارد مهم همان فعل انجام دادن کار است .کاری به ژاپن و فلان و فلان نداریم ولی خدایی برای انسان و مخصوصا یه جوان ارزش قائل شویم به سلیقه اش احترام بگذاریم،هنرمند را پزشک کردن و پزشک را هنرمند کردن ظلمی ست در حق آن جوان و ظلمی بزرگتر در حق بیماران .عزیزان و بزرگواران تا حالا به این فکر کردین چرا هنوز هیچ پزشکی در سراسر دنیا دارویی نساخته که کرونا را مهار کند ،بعد ۴ ماه هنوز بیماران آزمایشی مداوا میشوند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور