صدای معلم

پیام خداحافظی وزیر آموزش و پرورش :

دانش آشتیانی : برای نشاندن آموزش و پرورش به جایگاه مطلوب هنوز راه درازی در پیش رو است

گروه اخبار/ دكتر دانش آشتياني در پيام خداحافظي از وزارت آموزش و پرورش، وفاق ملي، تعامل آگاهانه و همدلي نيروهاي موثر را از مهم ترين عوامل در دستيابي اين وزارتخانه به جايگاه واقعي خود دانست
 
پیام خداحافظی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در متن خداحافظي دكتر دانش آْشتياني آمده است:

به نام خدا

همكاران فرهيخته فرهنگي؛

اولیا‌ و دانش‌آموزان عزیز؛

مدیران‌ و‌ کارشناسان‌ ارجمند؛

اعضای محترم شورای معاونان؛

با سلام و عرض ادب

خداوند بزرگ را به پاس توفیق خدمت در عرصه مسئولیت اجرایی وزارت انسان‌ساز و اثر‌گذار آموزش ‌و ‌پرورش، که با اعتماد رئیس‌جمهور گرامی و رای نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای اینجانب فراهم گردید، شکرگزارم.

تربیت و رشد شایستگی‌های دانش‌آموزان کشور در ساحت‌های مختلف تعلیم و تربیت، محوریت دادن به معلمان و توجه به نقش کلیدی ایشان در مدرسه، قرار گرفتن مدرسه در جایگاه واقعی خود، مشارکت جدی خانواده‌ها در امور مربوط به مدرسه، رسیدگی به وضعیت حقوقی و معیشتی فرهنگیان، تمرکز زدایی از ستاد و چابک سازی وزارت آموزش و پرورش و همچنین به سامان درآوردن وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان بخشی از دغدغه‌ها و اولویت‌های همیشگی من برای تحقق بخشیدن به اهداف متعالی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بوده است.

در طی‌ مدت کوتاه تصدی اینجانب به عنوان وزیر آموزش و پرورش در دولت یازدهم نیز تلاش خود را معطوف همین اولویت‌ها قرار داده و خداوند را شاکرم که با همدلی و همکاری فرهنگیان عزیز و حمایت‌های دولت محترم به توفیقاتی در این زمینه‌ها از جمله تدوین لایحه سازمان نظام معلمی‌، تدوین طرح نظام تفکیک حقوقی معلمان از کارمندان، پرداخت هم زمان حقوق نیروهای قرار‌دادی و حق‌التدریس با کارکنان رسمی‌، پرداخت 11 هزار میلیارد تومان مطالبات انباشته شده سنوات قبل‌، اصلاح ساختار و رویکرد فعالیت های صندوق ذخیره فرهنگیان و تغییر جدی در شرکت‌های زیر مجموعه آن به ویژه در بانک سرمایه که مشکلات فراوانی را به وجود آورده بود، اخذ حدود 20 حکم قانونی در قانون برنامه ششم و قانون بودجه سال 96‌، تفویض اختیارات گسترده مالی و اداری به ادارات کل استان‌ها و مطالبی نظیر آن نائل آمدیم. اینجانب محقق شدن این اقدامات را مرهون زحمات فرهنگیان عزیز و همکارانم در شورای معاونان و مدیران و کارشناسان حوزه ستاد دانسته و از یکایک ایشان تشکر و قدردانی می نمایم.

تردیدی نیست که برای نشاندن آموزش و پرورش به جایگاه مطلوبی که آرزوی همه دوست‌داران نظام جمهوری اسلامی است و می‌تواند مسیر توسعه کشور را هموار سازد هنوز راه درازی در پیش رو است. راهی که جز در سایه وفاق ملی و مشارکت و تعامل آگاهانه تمامی نهادها و نیروهای تاثیرگذار بیرونی و داخلی و یکدل و یکصدا شدن آنها امکان‌پذیر نیست.

امیدوارم در پرتوی الطاف الهی‌، توجهات امام عصر‌(عج)‌، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مدیریت مدبرانه رئیس جمهور محترم، وزیر آینده این وزارتخانه بتواند این کشتی را به سرمنزل مقصود هدایت نموده و  کماکان شاهد عزت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف باشیم.

جمعه, 27 مرداد 1396 13:08 خوانده شده: 657 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1396/05/27 - 13:31
هر وقت گفته شد که "امیدوارم" وضع خوب شود، مطمئن باشید که وضع خیلی خیلی خرابه.
خدا به داد ما معلمان برسه که در این مملکت و در زمانی نامناسب شدیم معلم.
معلمی شغلی است که حاکمیت اگر نگیم از اون متنفر نیست، اهمیتی به اون نمیده.
الان در شهر محرومی مانند ورامین از کیسه بیت المال ۴ میلیون برای ۲۰ دقیقه مداحی به مداح میدهند و لی من معلم برای یک سال اضافه کاری ۴ میلیون رو میشه به اسم نبودن پول چندین ماهه که پرداخت نمیکنند و هر موقع پیگیر میشیم، امیدوارند که اعتبار بدهند.
ایشان خوب میدونند که این گداخونه ویران نه تنها نفسهای آخرش رو میشکه، بلکه مرده و بوی تعفن اون معلمان رو خفه میکنه.
برای من معلم فقط افسوس مانده که گرفتار این شغل منفور حاکمیت شده و ظاهرا هم راه نجاتی باقی نمانده.
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/28 - 06:53
دانش بهتر از فانی و بطحایی نبود؟
پاسخ + +5 -1 --
مهدی محمدی 1396/05/27 - 13:42
جناب آقای دانش آشتیانی هم به این نتیجه رسیده که هنوز عزم ملی در اصلاح ساختار آموزشی کشور به وجود نیامده و تغییر در این مجموعه به زمان و مشارکت بیشتری نیاز مند است و بطحایی هم کاری از پیش نخواهد برد
پاسخ + +6 0 --
فرهنگی 1396/05/27 - 15:19
"برای نشاندن آموزش و پرورش به جایگاه مطلوب هنوز راه درازی در پیش رو است"
و ایضا بفرمایید این راه هر روز درازتر میشود!
پاسخ + +9 -1 --
ناشناس 1396/05/27 - 19:39
به نظر من آشتیانی خیلی بهتر از بطحایی است
پاسخ + +5 0 --
دوست 1396/05/27 - 23:14
اصلاً فرقی نمی کنه که چه کسی وزیر باشه؟ مهم اینه که اموزش پرورش مستعمره سیاست هست و فقط با بازی سیاست جلو می رود. خدایی در آموزش و پرورش عدالت و قانون چه جایگاهی دارد؟به راستی آیا پست وزارت در این وزارتخانه همانند خیلی از پستهای مدیریتی دیگرش تشریفاتی نیست؟اگر وزیر نباشد اگر مدیر کل نباشد اگر... من و شما کارمان را انجام نمی دهیم؟؟؟؟ آموزش و پرورش ما همانند پیرمرد بسیار کهنسالی است که هر از گاهی کت و شلوار دامادی تنش می کنند. متاسفانه این وزارتخانه آنقدر هم کم اهمییت است که دست آخر اگر هم وزیر پیشنهادی رای نیاورد ،می گویند فلانی ،فعلاً شما سرپرست باش بعد هم یکباره صبح که از خواب بیدار شدند میگن؛ خوب حالا که خیلی خدمات ارزند ه ای داشتی وزیر باش.خدایا به فریاد حال ما و آخرتمان برس.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/05/28 - 18:06
باعملکرد وزرایی چون دانش فانی وبطحایی ووزیران قبلی، آ.پ درحال مردن است جناب وزیر مستعفی مسئولیت کوتاهی ها را بپذیرید وقبول کنید که این وضعیت حاصل کار شماست فرافکنی ممنوع، بدانید این کوتاهی ها در تاریخ ثبت می شود وخودتان بهتر می دانیدچگونه از شما یادخواهد شد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور