صدای معلم

"دعوت از صاحب نظران ، کارشناسان و فرهنگیان گرامی "

فراخوان صدای معلم برای سازمان نظام معلمی

سازمان نظام معلمی و نظام سنجش صلاحیت های معلمی و فراخوان صدای معلم

همان گونه که قبلا نیز تاکید شده است ، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین ساز و کارها برای ارتقای معیشت و منزلت معلم ، طراحی و استقرار « سازمان نظام معلمی » است .

بدون تردید پیاده سازی درست ، علمی و منطقی این ساختار می تواند گامی بزرگ در حرفه ای کردن نظام آموزش در ایران و برای نیارهای آینده باشد .

« سازمان نظام معلمی » قبل از انتخابات مجلس دهم یکی از موارد قید شده در میثاق نامه معلمی است که  به تایید 9 تشکل معلمی و نیز منتخبان ملی معلمان رسیده است .

مطابق اعلام مسئولان وزارت آموزش و پرورش اقدامات و برنامه هایی برای تدوین « نظام سنجش صلاحیت های معلمی » در دست است که ما تاکنون از مفاد آن بی خبر بوده ایم و شایسته است در جهت احترام به افکار عمومی فرهنگیان نسبت به اطلاع رسانی شفاف و دقیق اقدام گردد .

« گروه صدای معلم » از همه صاحب نظران ، کارشناسان و فرهنگیان گرامی دعوت می کند مقالات و یادداشت های خود را را در این زمینه برای ما ارسال فرمایند .

پایان پیام /

پنج شنبه, 06 خرداد 1395 14:17 خوانده شده: 42234 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +16 0 --
پرویزرحمت پناهی 1395/03/06 - 15:26
سلام،نگاه مسئولان بایدبه دستگاه آموزشی کشورعوض شودواین اولین وسنگ بنای کاراست وبودجه مناسب ومکفی دراختیاروزارت قرارگیرد،شان معلم همه گونه ودرهمه سطوح حفظ شود.امکانات مدارس تقویت شود.مدیران مدارس ازدخالتهای بیجای اولیاجلوگیری کنند.آماروحشتناک 30تا40نفربه شدت کیفیت اموزشی راتحت تاثیرقرارداده است وحتی عنان کنترل کلاسی ازدست معلم دررفته است.
پاسخ + 0 0 --
ابوالفضل 1395/03/06 - 20:49
وقتی دربرابر هر 1.8(به دونفرم نرسیده جل الخالق)یک 1نیرو ستادی وجود داره یعنی از یک میلیون جمعیت آموزش و پرورش فق650هزار نفر به کلاس میرن و 350هزار نفر نیرو ستادی وجود داره
سئوال: ایا واقعا این سازماندهی در دنیا نمونه جالب دیگری داره؟اقای فانی مدام میگن من سازماندهی کردم و میکنم عزیز دل برادر اقا فانی همین رو فکر کن
بعد بگو 56هزار نیرو مازاد دارم و توزیع جمعیتی رو بهونه کن
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1395/03/07 - 05:56
من معلم با تشکیل انجمن صنفی فراگیر فرهنگیان در همه استانها و سازمان نظام معلمی کاملا موافقم انشاا...در عمل عملی بشه
پاسخ + 0 0 --
وراوی 1395/03/07 - 22:02
در هر کشوری لازمه ایجاد تشکل های صنفی و یا سیاسی ایجاد بسترهای لازم است وبه نظر بنده این بستر در ایران به دلیل برخی مسائل مهیا نیست فقط عده زیادی از معلمین فهیم گرفتارتر میشوندچون ایران آموزش و پرورشی که نسلی آگاه تربیت کنه را نمی خواد بلکه با نگاهی خاص دانشگاه فرهنگیان و .... را به وجو دآورده و آموزش و پرورشی مثل این رو میخواد واونایی که میتونند خودشون رو از دایره کنارمیکشن چون چاره ای نیست باید قبول کرد که مردم ما با مردم کشو هایی که در 1285 میلادی صاحب صنف و تشکل رسمی بودن خزلی فرق دارن چون اونا رو فکر آزادمنشی مردمشون از آن موقع ها کار کردن تو الان ولی ما چی آ.پ با نیروهایی ضعیف و با دانشگاه فرهنگیان رتبه های نجومی کنکور و ... زمان میبره....
پاسخ + 0 0 --
وراوی 1395/03/07 - 22:08
... امثال آقای پورسلیمان و لنگرودی و عبدیها زیادن ولی سیستم اینا رو نمیخوا د زور که نیست و لی امیدوارم با تشکل هایی مثل این رو افکار تمرکز کنیم و به جای به حاشیه راندن سعی کنیم حداقل به سطح مردم کافر و لعین و بی دین و....!!! برتانیا در سال 1285 میلادی برسبم که طبقه بورژوازی توانستند مجلس مردم نهد تشکیل بدن و ....یعنی ما میتوانیم این کار البته چند دهه زمان میبره من که اون موقع بوی حلوام بلند میشه حداقل برای آیندگان ....
پاسخ + +12 0 --
ناشناس 1395/03/06 - 15:50
اولین گام برای ارتقا معلم, "حرفه ای شدن شغل معلمی" است.
یعنی باید معلمی رو شغل تخصصی دانست.
گام دوم ایجاد یک ساز کار قوی در جهت تثبیت این دیدگاه است. یعنی ایجاد "نظام معلمی" است. در این حالت ارگانها و شخصیتهای تصمیم ساز باید با رسمیت شناختن این ساز و کار, قوانین رو در جهت این اصل کلی اصلاح و تقویت کنند. که مطمنا یکی از اصلاحات اعتبار بخشی به حقوق و مزایای معلمان میباشد, چون شغل معلمی در راس هرم مشاغل تخصصی محسوب میشود.
البته در داخل سیستم, باید خود معلم همانند دانشگاه, در غالب "گروههای آموزشی" جایگاه واقعی و حقوقی در اجرا و تصمیم گیری مسایل آموزش رو داشته باشد. مدیران و کادر ستادی فقط کار اجرایی و پشتیبانی رو داشته باشند.
پاسخ + +12 -6 --
علی 1395/03/06 - 16:46
لابد پورسلیمان و امثال این موجودات هم بشوند رییس نظام معلمی !!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/03/06 - 20:42
اگر پورسلیمان نبود, چگونه میتونستید به پورسلیمان بگی موجود؟!!!!
ادب یاد گرفتنی است, یک کم ادب یاد بگیر.
پاسخ + 0 0 --
مهرداد 1395/03/06 - 20:52
دوست عزیز
متاسفانه برخی ها چشم دیدن موفقیت های این سایت را ندارند .
بگذار در دنیای کوچک خود بسوزند !
پاسخ + 0 0 --
محمدمهدی درستکار 1395/03/07 - 17:27
حتی شما هم که این صحبت دور از ادب را می کنید می توانید برای نظام معلمی کاندیدا شوید و خود را در معرض آرای معلمان قرار دهید البته اگر معلم باشید ( که گمان نمی کنم ) و اگر تلاش معلمان برای تشکیل آن به نتیجه برسد . انشاالله
پاسخ + +10 0 --
امین 1395/03/06 - 19:24
باسلام درتمامی کشورهای توسعه یافته به اموزش وپرورش بعنوان یک دستگاه زیربنایی ومولد نیروی عظیم انسانی نگریسته میشود وبودجه های عظیمی دراین زمینه اختصاص می یابد امامتاسفانه درکشورمابرخی ازمسولین به اموزش وپرورش بعنوان یک دستگاه مصرفی می‌نگرند اگر این دیدگاه تغییر نیابد مشکلات روزبه روزافزایش خواهدیافت.
پاسخ + +5 0 --
قاسم 1395/03/07 - 09:10
تا زمانیکه نگرش به آ.پ عوض نشود با ایجاد سازمان "نظام
معلمی" و ... هیچ اتفاق خاصی نمی افتد .درست مثل اینکه از این به بعد به معلمان پزشک بگوییم تا در آمدشان فزونی یابد. واقعا این طرحها ره چه کسانی و از کجا کشف میکنند؟!!
پاسخ + 0 0 --
محمدمهدی درستکار 1395/03/07 - 17:28
ما نظام معلمی را برای تغییر دادن نگرش ها می خواهیم
پاسخ + +8 0 --
معلم 1395/03/07 - 09:12
سنجش صلاحیت معلمی ، کاری است که هنگام استخدام باید اعمال شود نه بعد از استخدام یا چندسال بعد از آن . وقتی کسی را برای معلمی استخدام می کنید یعنی صلاحیت او را برای معلمی تایید کرده اید . بعد از استخدام دیگر فقط باید به فکر کلاس هایی برای اموزش علوم به روز به این معلمان باشید نه چیز دیگر
پاسخ + +4 0 --
معلم م 1395/03/07 - 18:53
سازمان نظام معلمی مثل نظام پرستاری لازم و مثمر ثمر هست اما نباید وارد مسایل سیاسی و جناحی بشه و قانونمند عمل کند
پاسخ + +1 0 --
دبیر 1395/03/13 - 22:05
عزیزی که نظر میدی لابدپورسلیمان واین موجودات بشن رییس این سازمان.حقیقتا بهترنیست ی مقدار بهتر باهم صحبت کنیم.واقعا درکش سخته که ی عده فرهنگی چنین ادبیاتی داشته باشن.به جای این حرفا بهتره ماهیت این کار روبشناسیم واگربه جمع بندی درستی رسیدیم حمایت کنیم.
پاسخ + +2 0 --
شهسوارزاده 1395/03/19 - 16:29
به نام دوست
استاد گرانقدر جناب آقاي پور سليمان مديريت محترم " سايت وزين گروه صداي معلم "
نکته سنجي و دور انديشي شما که ناشي از تجربه کار تشکيلاتي و رسانه اي مي باشد و قابل تقديس است .
آنجا که مي فرماييد :

" مطابق اعلام مسئولان وزارت آموزش و پرورش اقدامات و برنامه هایی برای تدوین « نظام سنجش صلاحیت های معلمی » در دست است که ما تاکنون از مفاد آن بی خبر بوده ایم و شایسته است در جهت احترام به افکار عمومی فرهنگیان نسبت به اطلاع رسانی شفاف و دقیق اقدام گردد . "


اميد است در سايه تعهد قلم بدستاني چون شما ، و در سايه تلاش خستگي ناپذير اتاق فکر و کارگروه هاي تخصصي تشکل هاي مدني ( حداقل نه تشکل مدني که ميثاقنامه با معلمان راه يافته به مجلس دهم را تنظيم نمودند.) با همکاري کميسيون آموزش و تحقيقات و فراکسيون قدرتمند فرهنگيان در مجلس دهم ، شاهد تصويب قانون نظام معلمي باشيم .
زيرا براي ارزشيابي و رتبه بندي معلمان در نظام رتبه بندي " سازمان نظام معلمي " يک ضرورت اجتناب ناپذير است .
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +2 0 --
کاظمی 1395/03/24 - 15:31
باسلام به نظر بنده سوء مدیریت در سازماندهی نیروی انسانی یکی از عمده مشکلات عمده در سیستم آموزش وپرورشه هستند آقایونی که عملا تو مدارس الکی میچرخن وحتی حقوق معاونتی هم میگیرن هستن کسانی که مشکل دارن نمیتونن سر کلاس برن تدریس کنن به ناچار اینا رو سیستم آموزش وپرورش عملا میان تو مدارسی سازماندهی می کنن که مدت خدمتش تموم بشه وبازنشسته بشه اینا رودیدم که میگم!!
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1395/03/28 - 16:49
متاسفانه از این قماش افراد کم کار و بهانه گیر زیاد داریم

به امید پاکسازی
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1395/03/28 - 16:52
نظام سنجش صلاحیت های معلمی مربوط به قبل از استخدام و حین استخدام است که ربطی به نظام صنفی معلمان ندارد.


با آغوش باز پذیرای تشکیل نظام معلمی برای احقاق همه جانبه حقوق معلمی هستیم.
پاسخ + 0 0 --
سید 1395/04/06 - 22:50
سلام این "نظام صنفی معلمان" می تواندبهترین مسیر قانونی برای پیگیری کلیه مطالبان به حق فرهنگیان کشورباشد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مشکل وزارت آموزش و پرورش در ایران چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور