صدای معلم

نامه ی دانشجویان ماده 28 دانشگاه فرهنگیان - مرکز شهید آیت شهرستان نجف آباد / استان اصفهان به صدای معلم

نامه ی دانشجویان ماده 28 دانشگاه فرهنگیان به مجلس

گروه استان ها و شهرستان ها / سال 94 وزارت آموزش و پرورش بر اساس ماده 28 اقدام به استخدام 5000 نفر از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه های کشور نمود. پذیرفته شدگان عمدتا کارشناس ارشد و دکتری هستند و هم اکنون در حال گذراندن دوره  کسب مهارت های معلمی در مراکز تربیت معلم کشور می باشند و با مشکلاتی روبه رو هستند که در نامه پیوست به طور کامل بیان شده و به امضای جمعی از کسانی که در حال سپری کردن دوره در مرکز شهید آیت نجف آباد در استان اصفهان هستند رسیده است.

مشکلات دانشجویان ماده 28 دانشگاه فرهنگیان به مجلس و صدای معلم

باسمه تعالی
«اعدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوى » عدالت ورزيد كه به تقوى نزديكتر است. «مائده8»


نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی


این متن نامه ای است از معلمان آینده، آنهایی که با همه ی نسل های جامعه ی ما بدون شک درگیرند و از برکت همکاران سابق شان هست که این متن نوشته می شود و خواننده هم توان خواندنش را می یابد. این موضوع خود حجتی است بر نقش بی بدیل یک معلم.
مقدمه ای بود تا شما بزرگواران را تذکری باشد که محتویات این نامه مربوط به قشری است که صدمه به روحیه و شخصیتش، نه تنها آثارش به همان قشر نیست بلکه آثاری منفی در پی خواهد داشت که همه از آن آگاهیم.


عزیزان و بزرگواران و نمایندگان قانونی مردم در مجلس شورای اسلامی
همان طور که شما مطلع هستید در سال گذشته وزارت آموزش و پرورش طی بررسی های چند ساله کارشناسان خود به این نتیجه رسید که برای این وزارتخانه بسیار کم هزینه تر خواهد بود که به جای تأمین نیروی مورد نیاز خود از طریق دانشجو پذیری در دانشگاه فرهنگیان ( که طی چهار سال دوره ی خود طبق قانون هم دارای حقوق هستند و هم چهار سال تحصیل شان نیز، جزء سابقه ی کاری آنها محاسبه خواهد شد- منتسب به ماده20) از میان دانش آموختگان مراکز آموزشی دیگر دست به استخدام نیروهای خود بزند؛ چرا که این گروه نه تنها نیازمند به تحصیل و گذراندن آموزش خود در این ارگان و متحمل شدن هزینه ی چهار سال حقوق و بیمه و.... برای این وزارتخانه نیستند بلکه افرادی هستند که اکثریت آنها دارای تحصیلات تکمیلی ( اعم از فوق لیسانس و دکترا) از دانشگاه های معتبر ، که خود سرمایه ای هستند برای این نهاد آموزشی که نباید از آن غافل شد.
در ابتدا باید خاطر نشان کرد که چنین طرحی نه تنها قابل مناقشه نیست بلکه ادامه ی آن موجب تقویت نهاد آموزشی کشور خواهد شد؛ زیرا در حین کم کردن هزینه های جاری وزارتخانه، موجب استفاده از استعدادهایی بالقوه بوده است که در اثر رقابت برکسب این امتیاز و عبور از چندین فیلتر استخدامی،  بدون شک افرادی شایسته برای این منصب خواهند بود.


اما در ادامه:

به زعم ما پذیرفته شدگان آزمون مربوطه، مشکلاتی در نحوه ی برگزاری دوره آموزشی مهارت های معلمی پیش آمده است که حل این مسائل برای بی نقص شدن کارنامه این طرح بسیار حائز اهمیت می باشد.
مسأله در جایی است که وزارتخانه ی مربوطه، دوره ای را بدون درنظر گرفتن شرایط زندگی فراگیران ( که اکثریت آنها متأهل و دارای خانواده هستند) به مدت 7 ماه حضور اجباری، در حالی برگزارکرده است که حکم استخدام شان تا پایان دوره به تعویق افتاده است و نتیجه ی بالعرض آن که افراد شغل و درآمد قبلی خود را از دست داده  و در عوض در طی دوره ی مربوطه از هیچ درآمدی برخوردار نیستند.
تا این جای کار، تمامی دوستان به خاطر عشقی که به این حیطه داشتند اعتراض گسترده ای نکردند و این بدعت تاریخی را در اعتراضاتی محدود به مسئولین دانشگاه فرهنگیان ارائه دادند که متأسفانه هیچ پاسخی دریافت نشد.
حال درد بالاتر این عزیزان- که موضوع اخص نامه مربوط به آن خواهد بود- آنجاست که مسئولین دانشگاه فرهنگیان در طی بخشنامه ای از مراکز خود خواسته اند که تمام هزینه های دوره را به صورت شهریه از فراگیران دریافت کنند. آن هم هزینه ای که به گفته ی خود عزیزان، در طی دورهای که عملا راه هرگونه کسب و کار برایشان بسته شده است و در هزینه های معیشتی خود دچار مشکلاتی هستند، خود ظلمی است که ناشی از بی برنامگی و بی تدبیریست.  
موضوع در جایی دردناک تر است که برای پرداخت این مبلغ ( 700هزارتومان برای یک دوره و 650هزارتومان برای دورهی بعد) زمان بندی مشخصی تا پایان اردیبهشت مشخص کرده اند( قابل ذکر است که در دفترچه ی آزمون استخدامی حرفی از آن به میان نیامده است) و طبق دستورات وزارتخانه، کسانی که مبلغ مورد نظر را تا آخر مدت معین شده پرداخت نکنند از ادامه ی طی کردن دوره محروم خواهند شد.
خاطر نشان می شود که مبلغ خواسته شده، با یک نگاه اجمالی بسیار بالاتر از هزینه ای است که دانشگاه فرهنگیان پرداخته است. دلیل ما براین مدعا این است که هزینه ی خوراک و خوابگاه به صورت روزانه از افراد دریافت می گردد؛ در نتیجه این مبلغ خواسته شده، تنها برای پرداخت حق التدریس اساتید بزرگوار می باشد که مبلغ تحمیل شده بسیار بالاتر و دور از منطق و وجدان است.
حال سؤال ما از شما بزرگواران این است که افرادی که خود کرامت نمیبینند و عزت شان در مقابل خانواده به خاطرنداشتن هزینه های کافی زیر سوال رفته است و طعم عزت را نچشیده اند، چگونه به فرزندان این کشور عزتمند و سرفراز درس کرامت و عزت بدهند؟
دولتی که با شعار "تدبیر و امید" بر مسند نشسته است چگونه این موضوع و این رفتار را با شعارهایش توجیه می کند؟
آیا ماندن در این شرایط برای فرگیران عزیز که با هزار امید و آرزو و عشق خدمت به وطن پای در این عرصه گذاشته اند، جز خفت و خواری چیزی دگر خواهد داشت؟
ما از شما نمایندگان محترم مجلس تقاضامندیم،- در صورت اعتقاد به اهمیت نقش معلم در ساختار تربیتی جامعه- این موضوع را در اسرع وقت مورد بررسی قرار داده و در مقابل خواسته های خارج از عرف این وزارتخانه از حقوق ضایع شده ما دفاع کنید.
باشد که معلمی- آنگونه که مد نظر اسلام است- در جامعه ی اسلامی شأن واقعی خود را به دست آورد.
 و من الله توفیق


دانشجویان ماده28 دانشگاه فرهنگیان-مرکز شهید آیت شهرستان نجف آباد / استان اصفهان


رونوشت :
ـ دفتر مقام معظم رهبری جمهوی اسلامی ایران
ـ دفتر ریاست جمهوری کشور
ـ بیوت مراجع عظام
ـ مرکز  خبر رسانی  صدا و سیمای جمهوری  اسلامی ایران

مشکلات دانشجویان ماده 28 دانشگاه فرهنگیان به مجلس و صدای معلم

مشکلات دانشجویان ماده 28 دانشگاه فرهنگیان به مجلس و صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 25 ارديبهشت 1395 19:12 خوانده شده: 5046 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +13 -1 --
معلم مظلوم 1395/02/25 - 20:29
بابا جان عزیزان من من احمق بودم که سال 1365 رفتم معلم شدم شما حالا با این وضعیت وحشتناک امده اید معلم بشوید که چی بشود؟اما بعد. اینکه شما میفرماییدچیزی نیست در مقابل درد و ادوه چهار نفر از شاگردان خود بنده که دانش اموخته دانشگاه صنعتی شریف در دوره دکتری هستند و تو حتما میدانی که دانشجوی شریف یعنی چه و دکتری شریف یعنی چه شریف ایران بی مبالغه یعنی هاروارد امریکا. خوب اینها فارغ التحصیل شده اند امده اند با هزار امید وارزو مدرکشان را که اگر در کشور های کفر روس سنگ الماسه بگذاری اب میشود برده اند به شرکت های دولتی و خصوصی که شاید استخدام شوند و نتیجه دکتری شریف را ببینند.
پاسخ + 0 0 --
معلم عاشق کار 1395/02/27 - 08:48
سلام به دانشجویان وهمه معلمین
بزرگی فرمود : نگویید انقلاب برای ما چه کرد ما برای انقلاب چه کردیم؟؟
شکی نیست که تبعیض ونابرابری حقوق در جامعه فرهنگی وجود داردو نیاز است معلم وقشر فرهنگی به حقوقی برابر باسایر کارمندان بانک ها ونفتی ها و.... به دست آورند.
این دانشجویان معترض همگی از نسل انقلابندو تربیت شده ی همین نظام تعلیم وتربیت اند. اگر خوبند ( که هستند) واگر خدای ناکرده بد. ماحصل جریان انسان سازی این سه دهه هستند.
روحانیون عزیز ،صداوسیما, معلمین تربیتی, معلمین ابتدایی وراهنمایی ودبیرستان و.همه ........ چه شده است که شغل مقدس معلمی دستخوش مادی نگری شده
جز این نیست که وقتی اشرافی گری وتجمل پرستی وفیش های حقوق آنچنانی نمودار می شود .

دیگر نمی توان هیچ توجیهی کرد که آقا قناعت کنید و.....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/02/27 - 10:50
چرا راه ادامه تحصیل فرهنگیان بخصوص کاردانهای تربیت معلم بسته شده؟؟ اونم در مقطع ارشد!!
پاسخ + +10 -1 --
معلم مظلوم 1395/02/25 - 20:30
میدانید ان شرکتهایی که بعضا مال اقازاده ا است و به هیچکس حساب پس نمیدهند و دولت در دولت درست کرده اند بهشون چی گفته؟ اون مدیر بیسوواد نادان گمراه که جز دلارهای رایگان و باداورده که بمدد پستهای بابایش بدست اورده را نمیشناسدو شرکت دولتی را دارد با اسافل اعضایش میگرداند و پول کارگر و کارمند بد بخت را میخورد بدون ترس و واهمه ( چون در مملکت قانون نیست!) و اصلا نمیداند انسانیت چطور نوشته میشود ولی همیشه در صف اول نماز جماعت بابایش حاضر!!! است بهشون چی گفته؟
پاسخ + +8 0 --
معلم مظلوم 1395/02/25 - 20:30
گفته برید بابا جون برید دنبال کارتون من شریف مریف حالیم نیست اگه میخوای دکتری رو بنداز دور بیا با لیسانس استخدامت کنم ( یعنی با دانش دکتری شریف کار کن و با مدرک لیسانس حقوق بگیر تا من بیشتر بدزدم). این عزیزان ناامید از درگاه ان موجود نانجیب اما امیدوار بدرگاه الله متعال برگشته اند و رفته اند در یکی از شهر ها مغازه ای کرایه کرده اند و از یک شهر کوچک گز عمده ای میبرند و اونجا میفروشند و گذران زندگی میکنند. حالا شما عزیزم از شهریه 700 و 650 مینالی؟ اگر اومدی توی این سیستم دیگه گور خودت رو با دست خو.دت کندی برو یه کار دیگه ای دست و پا کن که وضع خرابتر از این است که به نماینده ای نامه بنویسی که قبلا با هزار ساخت و پاخت و بده بستان به این صندلی رسده است.دفتر ریاست جمهوری کشور و مرکز خبر رسانی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را هم به حال خودش بگذار اما دو مورد دیگر را نمیدانم شاید یک گوشه چشمی بشما کردند. اما مگر مشکل شما این 700 . 650 است که به اینهمه ادم نامه نوشته اید؟نظر من این است که همین امروز بروید و پیگیر این کاغذ ها هم نباشید. الله اعلم بذات الصدور.
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1395/02/25 - 21:33
کلاه سرت رفته بیچاره برو دنبال کار بار حتی در شهرداری تاازدست این دروغگوها نجات پیدا کنی
پاسخ + +4 0 --
دوستدار شما 1395/02/26 - 06:10
عزیزان دلبند اگر اومدین پایین این متن اعتراضی خودتون را خوندید بادقت همین چندتاکامنت راکه نوشتند رابخونین وتوصیه هاشون راجدی بگیرین.اقا جان تو این سیستم به شاغل حقوق بگیرش که بهش محتاجن جواب درست پس نمی دن چپ وچار میگن .اونوقت شما انتظار رسیدگی دارین.منم سال 72 استخدام شدم چندسال دیگه بازنشسته میشم راحت میشم ازین بدبختی .اولین سال استخدامم توی یه مدرسه یه همکاری بهم گفت اومدی معلم شی بهت تسلیت میگم.اونموقع نفهمیدم چی میگه.بعدها متوجه شدم.برین دنبال کار نون و ابدار دیگه.اینجا خبری نیس.اگر هم اومدی که زندگیتو تباه کنی خوش اومدی بفرما.مگر این بگیر وببندو بدزدوببر رانمی بینید.
پاسخ + 0 0 --
معلم مظلوم 1395/02/26 - 17:32
عزیزم یک استادی داشتیم سال 64 میگفت که زنگی ایرانی جماعت یک کتاب 80 صفحه ای است که 50 صفحه اش مقدمه است و تشکر و تقریض و فهرست و 30 صفحه اش مطلب است. من نمیفهمیدم او چه میگوید میگفتم تحصیلکرده امریکاست از انقلاب بدش میاید باید اورا پاکسازی کرد. اما حالا من میخواهم عرض کنم که زنگی ایرانی جماعت یک کتاب 60 صفحه ای است که 50 صفحه اش مقدمه است و تشکر و تقریض وفهرست و ده صفحه اش مطلب است. میگویید ای بابا اینکه همون شد که نه نشد توجه نکردی بابا اون گفته بود 80 من عرض کردم 60 تفوتش بیست ساله عزیزم.
پاسخ + +3 0 --
جلال 1395/02/26 - 19:00
اگ بری همونجوی تو باغ ملی نجهبادا یه گوشش بساط پن کنی جوراب بفروشی بهترس تابیای معلم شی.
پاسخ + +5 0 --
معلم با سابقه 1395/02/26 - 20:05
تو این شغل نه عزتی داری نه احترامی به ویژه با دانش آموزای این دوره، اگه دنبال صداقت، احترام، پول،موقعیت اجتماعی و ... هستین اینجا نیایین، آموزش و پروش برا کلاس های بی حاصل ضمن خدمتش تصویب کرده از معلما پول بگیره شما که در آغاز راهین...
پاسخ + 0 0 --
معلم مظلوم 1395/02/26 - 20:55
اینا مثل اولای ما هستن اخ چه شرو شوری داشتیم مگه خسته میشدیم حظ میکردیم یکی رو از تاریکی جهل نجات بدیم. همه رو کردیم بیرون همه شون رو دکتر و مهندس کردیم فرستادیم امریکا و المان و سوئد. خودمون موندیم و پوسیدیم توی همون سیستم. فقط یک دوجین بیماری نصیبمون شد که والله العظیم قسم صبح تا شب باید 15 تا قرص بخوریم تا فقط بتونیم فردا باز بریم کلاس درس بدیم. یک شوخ طبعی میگفت بابا برو خودتو ببند به یه داروخونه تو که اینهمه قرص میخوری. ای داد ای بیداد.
پاسخ + +2 0 --
رضا 1395/02/27 - 17:48
به این همه بی تدبیری و سؤ مدیریت باید گریست. وزیر محترم راحت در کانال تلویزیونی ظاهر می شود و راحت دروغ می گوید. اونم در راس هرم،توقع از معلمان چیست! این اقا و ریاست دانشگاه فرهنگیان نه شایسته هستند و نه منصف.
پاسخ + 0 0 --
دانشجو معلم بدبخت 1395/02/30 - 19:38
تمام کامنت ها را خواندم .
دقیقا درست گفتند معلمان عزیز و با سابقه ، بنده دانشجو معلم هستم سال آخر تربیت معلم در این سه سال اکثر بچه ها که با رتبه های خوب اومدن واقعا پشیمون هستند و افسرده به خاطر همین سو مدیریت ها و .... آینده ی ما هم که همین عزیزان با سابقه ای هستند که داریم وضع و احوالشان را می بینیم و غم و اندوه مان صد چندان می شود ،متاسفانه بهای انصراف هم به قدری سنگین است که راه چاره ای نیست جز اینکه ادامه این مسیر با زجر و بدبختی طی شود.
پاسخ + 0 0 --
امیر 1397/06/31 - 00:25
سلام
مهارت آموز ماده ی 28 ورودی 96هستم
خطاب به فرهنگیان عزیزی که توی این سیستم سوختن و اومدن جلوی ما که راه برگشتی نداریم زاری میکنند.
میتونند این مطالب رو آنوقتی بگویند که ما ثبت نام میکنیم نه الان
پاسخ + 0 0 --
رضا 1398/02/04 - 09:05
همیشه افرادی هستند که تحت هر شرایطی فقط بلدن بگن چقد جامون بده
شما دو حالت داری یا جات بده یا خوب،
اگه خوبه که خدا رو شکر
اما اگه بده می تونی عوض دست رو دست گذاشتن و فقط گله و شکایت جات و بهتر کنی ،یا عوضش کنی یا یه کار دیگم کنارش انجام بدی، ماشالله تایم خالیتم که کم نیست،آموزش پرورش حقوقش کمه و حق و حقوق معلما نادیده گرفته می شه قبول ولی با گله کردن تا آخر عمر که چیزی برای رندگیت عوض نمیشه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا رتبه بندی معلمان در شکل و ساختار کنونی که برای آن تعریف شده است به ارتقای منزلت اجتماعی معلمان در جامعه منجر خواهد گردید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور