صدای معلم

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز : مدیر توانمند کسی است که توان حل مسئله داشته باشد

نشست مجازی وزیر آموزش و پرورش با مدیران مدارس البرز به صورت یک طرفه ، بدون پرسش و پاسخ و دعوت از رسانه های مستقل برگزار گردید !

گزارشگر : رضا قاسم پور

گروه استان ها و شهرستان ها/

گزارش صدای معلم از نشست مجازی وزیر آموزش و پرورش با مدیران مدارس البرز

 امروز چهارشنبه ۲۹ بهمن وزیر آموزش و پرورش با حضور در استان البرز در جلسه مجازی مدیران مدارس شرکت کرده و با مدیران در بستر شبکه شاد صحبت کرد .

 در آغاز جلسه سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز ضمن خوش آمد و گرامی داشت ایام گفت: به دنبال مستندسازی نباشیم، مدیر توانمند کسی است که توان حل مسئله داشته و امید آفرین و تحول‌گرا باشد. امسال بهترین زمان برای اجرای اصل مدرسه‌محوری است. مدرسه مرکز ثقل تحولات بوده و در زیست‌بوم جدید البرز حضور مدیران توانمند و کاربلد مغتنم و ارزشمند می‌باشد.

قاسمی در پایان سخنان خود افزود:

استان البرز اولین و تنها استانی بود که همان اوایل راه اندازی شبکه دانش آموزی شاد، جلسه نقد عریان و جدی شبکه تازه تاسیس شاد را در اشل ملی با حضور صدای معلم و سایر کارشناسان و صاحب نظران برگزار و منتشر نمود.

 حاجی‌میرزایی با اشاره به تنوع قومی، فرهنگی البرز گفت: با توجه به مهاجرت بالا در البرز مسائل مبتلابه مدیران آموزش و پرورش بسیار گسترده و متنوع می‌باشد.

وی با اشاره به با ارزش بودن شغل مدیریت مدارس افزود: تربیت انسان عرصه‌ای فراخ و گسترده طلبیده و فرایند پیچیده تعلیم و تربیت در شرایط کرونایی هر لحظه‌اش حاوی لحظات ناب و بی‌بدیل می‌باشد. برای تربیت انسان مجموعه متنوعی از دانش‌ها و مهارت‌ها لازم بوده و مدرسه کانون پژوهش می‌باشد.

سالانه بیش از ۸۰ هزار میلیارد صرف ۱۵ میلیون دانش‌آموز در آموزش و پرورش کشور می‌شود. اثربخشی منابع به اتفاقاتی که در مدرسه ساری و جاریست مرتبط بوده و ده محور حداکثری اعلامی بنده (مشارکت حداکثری، مسئولیت‌پذیری حداکثری و....) تضمین لازم و کافی برای اطمینان از درستی کارهاست.

 حاجی میرزایی با اشاره به ضرورت ارتباط حداکثری با دانش آموزان، همکاران و اولیا افزود: ارتباط لازمه موفقیت بوده و مدیر تراز اول مدیری است که پیوندهای اساسی با مخاطبینش دارد.

 وی در پایان ضمن ترغیب مدیران به جلب مشارکت خانواده‌ها در فرایند آموزش گفت: شرایط جدید دریایی است که ما قبلا در آن شنا نکرده‌ایم و فضای جدید کرونایی مهارت‌ها و قابلیت‌های جدیدی می‌طلبد و اکنون دوره بروز خلاقیت‌ها و هنرنمایی مدیران در اداره بهینه مدارس و خرید سرمایه اجتماعی است.

 وزیر آموزش و پرورش اشاره ای به مشکلات شبکه شاد ، سامانه سیدا ، شبکه اداری ، حق‌الزحمه‌های ناقص پرداخت شده و اضافه‌کاری همکاران نکرد .

به مشکلات مبتلا به مدیران در شرایط کرونایی هم اشاره ای نشد .

این نشست بدون پرسش و پاسخ و حضور خبرنگاران مستقل برگزار گردید .

پایان پیام/


گزارش صدای معلم از نشست مجازی وزیر آموزش و پرورش با مدیران مدارس البرز

چهارشنبه, 29 بهمن 1399 17:37 خوانده شده: 187 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/11/29 - 19:01
اینها همه از بی عرضگی و کارنابلد بودن روابط عمومی و دفتر وزارتی ناشی میشه
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/11/29 - 20:00
شبکه شاد بره بمیره
پاسخ + 0 -1 --
محمد باقر شیبانی 1399/11/30 - 11:57
"خلاقیت‌ها و هنرنمایی مدیران در اداره بهینه مدارس و خرید سرمایه اجتماعی"
اقای وزیر این کلام گهر بار را فرمودند و من می فرمایم که:دیر زمانی است که بی حوصلگی ها موج می زند و کوتوله ها فقط به فکر پول مدیریتش هستند.دنبال کار شاق نباشید.دوران کرونا و قبل کرونا و بعد کرونا مفهومی ندارد .اینها همانهای قبل این دوران هستند .انوقت چه شد که حالا بشود ؟خدا را هزاران هزار بار شکر که چنین پولی در سفرهء اکثریت بهترین ها قرار نگرفت .کلی عرض کردم واقعیت همین است.این موجها را پایانی نیست.والعاقبه للمتقین

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور