صدای معلم

در گفت‌وگویی ویدیویی درباره جشنواره فیلم فجر مطرح شد ؛

انتقاد صریح " بهروز افخمی " از تعطیل کردن سینماها و مدارس به خاطر کرونا

گروه رسانه/

بهروز افخمی، کارگردان سینما به شدت از محدودیت‌های کرونا انتقاد کرد و آنها را ابلهانه خواند.

 

انتقاد صریح بهروز افخمی کارگران سینما از تعطیل کردن سینماها و مدارس به خاطر کرونا

بهروز افخمی کارگردان سینما به شدت از محدودیت‌های کرونا به شدت انتقاد کرد و آنها را "ابلهانه" خواند.

بهرور افخمی، کارگردان سینما و‌ مجری تلویزیون در گفت‌وگویی ویدیویی درباره جشنواره فیلم فجر و نحوه برگزاری آن در دوران شیوع کرونا گفت :  « تعطیل کردن سینماها و مدارس و تحمیل کردن ماسک به مردم کار غلطی بوده است » .

افخمی با اشاره به اینکه این سیاست‌ها در آمریکا تعیین شده و ایران "کاسه داغ تر از آش" شده گفت:  « برنامه جهانی وحشت که احتمالا با اهداف سیاسی در آمریکا و انگلیس طراحی شده در ایران طوری اجرا شد که به اصطلاح ما کاسه داغتر از آش شدیم » .

پایان پیام/


انتقاد صریح بهروز افخمی کارگران سینما از تعطیل کردن سینماها و مدارس به خاطر کرونا

جمعه, 17 بهمن 1399 23:17 خوانده شده: 247 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -1 --
علی ادامه 1399/11/18 - 10:47
با سلام از مدیریت محترم صدای معلم شگفت زده شدم از اینکه اثبات کند تعطیلی مدارس صحیح نبوده به سخنان ناسنجیده یک کاگردان سینما که بدون داشتن تخصص لازم کلا ویروس کرونا را منکر می شود و نابخردانه شدت کشندگی آن راهم که موردتایید بهداشت جهانی است زیر سوال می برد و از نزدن ماسک حمایت می کند استناد کرده است .طرفداران آموزش حضوری دانش آموزان با دلایل عقلی و مستند به شواهد علمی تایید شده درخصوص ویروس کرونا و سطح کشندگی آن معتقدند می توان با پیش بینی راهکارهای بهداشتی ازجمله زدن ماسک و... مدارس را فعال کرد هیچ کدام مانند آقای افخمی شیرین عقل نیستند کرونا را انکار کنند و راهکارهای نابخردانه پیشنهاد کنند
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/11/18 - 10:54
سلام

آقای احمد

1- اگر این کارگردان سینما در جهت تایید نظریه شما ، حرفی می زدند باز هم همین طور قضاوت می کردید ؟


2- این رسانه در مدت یک سال تعطیلی مدارس ، گزارش های متعددی را در این مورد منتشر کرده است .

با این حال و علی رغم ادعای شما مبنی بر وجود دلایل عقلی و شواهد علمی ، در این مورد چیزی مشاهده نکرده ایم .

این لشگر عظیم شما ، حتی توانایی نقد یکی از این گزارش ها را هم ندارند !


پایدار باشید .
پاسخ + +6 -1 --
علی ادامه 1399/11/18 - 11:10
با سلام مجدد شما پیام متن بنده را به دلیل هیجانی شدن درنیافتید و پاسخ احساسی ارایه کردید پیام این بود ۱- شایسته نیست کسانی که در یک حوزه تخصص ندارند با اعتماد به نفس ابلهانه بری آن حوزه نسخه بپیچند و شایسته نسیت برای دفاع از یک ایده به سخنانان افراد غیرمتخصص استناد شود ۲- بنده منکر فعالیت های صدای معلم در ارایه استدلال درخصوص بازگشایی حضوری مدارس نیستم و بارها این مقاله ها را مطالعه کردم و منطقی هم بود ۳- بنده نیز به عنوان متخصص یادگیری اعتقاد دارم یادگیری مجازی هیچگاه جایگزین یادگیری حضوری که با دست ورزی و تعامل همراه است نمی شود بنابراین موافق حضور انش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی چون ماسک و.. درقالب یک برنامه ی ی مشخص هستم .مگر شما هم که در مقاله ها یا حضور موافقید مانند آقای افخمی منکر کرونا کشندگی آن و حضور بدون پروتکل های بهداشتی هستید؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/11/18 - 11:24
دوست عزیز

1- روا نیست برای اثبات خویش ؛ از برچسب زنی استفاده نمایید .

شما از کجا متوجه شدید که این رسانه " هیجانی " شده است ؟

2- به نظر ما ، انتقاد آقای افخمی به دیدگاه نازل به " فرهنگ " در میان تصمیم گیران و برنامه ریزان اشاره دارد .

این که چرا در این یک سال همه جا باید باز باشند و فعالیت حضوری داشته باشند ؛ اما مدارس و دانشگاه ها و سینماها تعطیل باشند ؟


3- نیازی نیست برای اثبات خود به دیگران صفاتی چون " ابلهانه " ، " غیرمتخصص " و... الصاق نمایید .

شما می توانید بدون برچسب زنی و قضاوت ارزشی دلایل و استدلال خود را بیان نمایید .


3- تا جایی که می دانیم جز معدود رسانه هایی مانند صدای معلم هیچ کسی مخالف صریح تعطیلی مدارس در این مدت نبوده و آن را بیان نکرده است .


4- آقای افخمی نظر خود را بیان کرده است .

صدای معلم هم نظر ایشان را انعکاس داده است .

مگر این رسانه گفته است که با همه نظرات ایشان موافق است ؟

اما آن چه مهم است ؛ " صداقت " ایشان در بیان نظرات خود است که ما در این مدت از اکثریت مخاطبان و جامعه ایرانی چیزی نیافتیم ...


پایدار باشید .
پاسخ + +6 -1 --
علی ادامه 1399/11/18 - 11:51
با سلام ۱- بحث اثبات خویش نیست بحث تمایز قایل شدن به علم و شبه علم است تمام درد این کشور در تمام حوزه های کشورداری خصوصا فرهنگ و آموزش و پرورش اظهارات نسنجیده غیر علمی افراد نامتخصص با ورود به به حوزه های تخصصی دیگر است . ۲-هصجانی شدید چون درپاسخ تان با صغری و کبری ناقص به نتیجه احساسی رسیدید یک بار دیگر پاسخ هایتان را در بخش اول بررسی کنید شما نتیجه ای که به پیام متن ربطی ندارد را منعکس کردید ۳- اگر مصاحبه این آقا ناظر ی فرهنگ بود البته استنباطی که شما کردی نه ایشان حداقل لازم بود اعتراض به حق تعطیلی با انکار ویروس و تبعات آن نباشد ۴- استفاده از اصطلاحات غیر متخصص یا ابله یا شیرین عقل برچسب محسوب نمی شود برچسب زدن برای کتمان حقیقت است اما وقتی حقیقت این است که کسی که در حوزه ای تخصص ندار نباید نسخه بپیچد این کار را کرد این اصطلاحات شایسته کسی است که یا ابلهانه ویا نابخردانه آن حقیقت را منکر می شود۵- هیچ کس منکر مقاله های مناب صدای نیست چرا دایم ابن موضوع را تکرار می کنید ۶- انعکاس با ابهام نظرات دیگران آسیب زااست
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/11/18 - 12:27
آقای علی

- در نظر دادن شتاب نکنید !

اول متن را مطالعه کنید تا حداقل از اشتباهات نگارشی مصون بماند .

- آقای بهرور افخمی حداقل شناسنامه دارد و پیشینه ای .

شما که دم از " تخصص و سواد " می زنید ، واجد کدام سواد و یا مرتبه علمی، آکادمیک و اجتماعی هستید ؟


- شما برای دیگران انواع صفات منفی را ردیف می کنید و هدف خود را " کشف حقیقت " بر می شمارید !

حقیقت کلمات و جملاتی است که از ذهن به بیرون تراوش می کند .


بد نیست این خبر را که 11 آذر 1399 را منتشر شده است را هم مطالعه نمایید :

« بهروز افخمی، کارگردان سینمای ایران، در نامه خود به وزیر بهداشت و درمان پزشکی، ضمن مخالفت با برقراری محدودیت‌های کرونایی، گفته است با رسیدن میزان مرگ و میر به یک هزارم جمعیت کشور (۸۵ هزار نفر)، مصونیت همگانی ایجاد خواهد شد.

به گزارش شهرآرانیوز، طی چند روز گذشته نامه بلندبالای چندصفحه‌ای از بهروز افخمی کارگردان و نویسنده سینمای ایران خطاب به وزیر بهداشت منتشر شد که واکنش‌های مختلفی را در پی داشت.

بهروز افخمی در این نامه خطاب به وزیر بهداشت نوشته است:

«چرا آمار و ارقام را درست وارسی نمی‌کنید و چرا به‌جای تحلیل درست از آمار، نتایج دراماتیک و دلبخواهی می‌گیرید؟

چرا این توهم را القا می‌کنید که روزی ۴۰۰ تا ۶۰۰ کشته برای شیوع کامل کرونا یک فاجعه وحشتناک است؟»


در متن نامه بهروز افخمی آمده است:

وزیر محترم بهداشت و درمان

جناب آقای دکتر نمکیدکتر جان شما را چه می شود؟ شما پزشک معتبر و مقام سیاسی و مسئول مدیریت غائله کرونا هستید. همه ی مسئولین اجرایی مملکت به حرف شما عمل می کنند. مراجع تقلید و رهبر انقلاب بنا بر توصیه و کارشناسی شما فتوا می دهند و حمک می کنند.صداوسیما و رسانه های دیگر بنا بر دستور یا صلاحدید شما و پزشکان و کارشناسان تحت امر شما هر روز آهنگ های ترسناک می زنند و به دلیل رکورد شکنی تلفات کرونا به مردم تسلیت می گویند و هر روز را بدترین روز می نامند. مجریان تلویزیون به فرمان شما ماسک زده اند.مقامات کشوری و لشگری ماسک زده اند. مردم توی خیابان حتی اگر کرونا گرفته باشند و ایمن شده باشند باید ماسک بزنند یا آماده ی بگومگو و دعوا با همشهریانی باشند که آن ها را به خاطر نزدن ماسک فحش می دهند و تحقیر می کنند.مردان توی خانه باید ماسک به صورت بزنند یا صابون جنگ و دعوا با همسران را به تن بزنند. فاصله ی اجتماعی همه جا حتی توی خانه باید حفظ شود! مردان که خانه نشین شده اند و به چه کنم و چه کنم افتاده اند باید مراقب باشند که از بچه ها دور بمانند و یک گوشه بنشینند و توی سر خودشان بزنند.چرا ورزش و گردش و کسب و کار مردم را تعطیل کرده اید و چرا دارید کسادی افسردگی و ورشکستگی فراگیر را دامن می زنید؟

شما مقام سیاسی بلند پایه هستید. چرا آمار و ارقام را درست وارسی نمی کنید و چرا به جای تحلیل درست از آمار نتایج دراماتیک و دلبخواهی می گیرید؟چرا این توهم را القا می کنید که روزی چهارصد تا ششصد کشته برای شیوع کامل کرونا یک فاجعه ی وحشتناک است؟

مگر آمارهای وزارتخانه متبوع خودتان را ندارید؟

مگر نمی دانید اگر کرونا هم نباشد توی این مملکت که نزدیک نه میلیون مرد و زن سالمند دارد در پاییز و زمستان گذشته در ایران ده هزار نفر را کشته و در همین پاییز و زمستان هم ده هزار نفر دیگر را خواهد کشت؟

مگر نمی دانید که خطر مرگ افراد سالمند در صورت ابتلا به بعضی از آنفلونزاها بیشتر از کرونا است؟ »

پایدار باشید .
پاسخ + +5 -1 --
علی ادامه 1399/11/18 - 13:19
ادامه بحث دیگر بی فایده است زیرا جایی که تعصبات وارد بحث منطقی به دور باطل کشیده می شود که درحال حاضر درمورد شما رخ داده است شما وقتی درپاسخ های خود صرفا به ظاهر کلام نه پیام متن یعنی به ویرایش اشاره می کنید درحالی که می دانید نوشتن محاوره ای نه فنی با موبایل تا چه اندازه سخت است وازاین طریق می خواهید پیام متن را لوس جلوه دهید و برای فرار از ارایه پاسخ های منسجم مغلطه گویی کنید یا به صورت هیجانی به جای تمرکز به بحث به تخصص بنده می تازید درحالیکه نیک می دانید حقیقتی که در مورد آموزش حضوری گفتم صحیح است چه از زبان خودم چه به نقل از متخصصان این حوزه و کلا سفسطه گرایی را پیش می گیرید باید به قول برتراند راسل بحث را با یک خنده دوستانه تمام کرد در صورتیکه بنده اصلا نه درمورد بحث های شما و نه در بحث های علمی که دارم به هیچ وجه درصد قانع کردن دیگران نیستم و دراینجاهم اصرا ری ندارم مهم ارایه بحث منطقی است اینکه تا چه اندازه قانع کننده است را به نظر خوانندگان می سپارم و دیگر پیامی ارسال نمی کنم سپاس ازشما
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/11/18 - 19:12
خبر آنلاین
واکنش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سخنان بهروز افخمی
در هر دوره جشنواره فیلم فجر، حاشیه‌هایی وجود دارند که به بحث داغ رسانه‌ای تبدیل می‌شوند. امسال هم، یکی از این موارد، سخنان جنجالی بهروز افخمی در برج میلاد بود که با استفاده مردم از ماسک مخالفت کرده و بار دیگر، پاندمی کرونا در جهان را، ساخته و پرداخته دولت‌های آمریکا و انگلستان خوانده بود.
در واکنش به این سخنان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توییتی نوشت: «جامعه هنری کشور از روزهای نخست کرونا، همراه مدافعان سلامت بود و هست. سخنان و رفتار تعداد انگشت‌شمار را به همگان تعمیم ندهیم.»
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/11/18 - 19:13
اگرچه تعداد زیادی از هنرمندان، مدیران و اهالی رسانه، به نقد نظرات و سخنان بهروز افخمی نشسته و آن‌ها را رد کرده‌اند، ولی به نظر می‌رسد او با استفاده از فضای جشنواره فیلم فجر، به هدف خود که ایجاد جنجال و حاشیه است، رسیده و از این امر خشنود هم هست.
پاسخ + +7 0 --
معلم 1399/11/24 - 08:28
آقای افخمی شما حتما شنیدید که پیشگیری مقدم بر درمان است مگر الان معلمین دلسوز تلاش مضاعف نمی‌کنند؟؟ همکاران 24 ساعته در شبکه ی، شاد مشغول آموزش فرزندان این مرز بوم هستند و این تجربه جدید افق های جدیدی را بر نظام تعلیم و تربیت کشور گشوده که وزیر محترم تیز بارها به آن تاکید و اشاره فرموده‌اند در خصوص تعطیلی مدارس و سینما و غیره ستاد محترم کرنا باید تصمیم بگیرد و نظر کارشناسی بدهد ته مد یا شما
پاسخ + +1 0 --
محمود 1399/12/07 - 13:07
اینکه به آموزش به شدت لطمه واردشده و راهکار بهتری برای مدارس باید اندیشیده بشه شکی نیست. اینکه کرونا وجود دارد و این همه بیمار در بیمارستان ها و افرادی که جانشان را از دست میدهند رو از متخصصان اون حوزه می شنویم نه از سیاستمداران!!
انتشار خبر افخمی هم میشه گفت طبیعیه.
اما دفاع در مقابل نقد از این خبر از طرف این سایت جالبه!! ماسک نزدن و رعایت نکردن پروتکل ها و... واقعا قابل قبوله به نظرتون؟ این همه تحقیقات و پزشکان همه فریب خوردن ؟ بلد نیستن واقعا ؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور