صدای معلم

« آیا مسئولان و مقامات در جهت احقاق حقوق مسلم قانونی در چارچوب قانون اساسی و آزادی های شهروندی و مدنی تلاش و اهتمام لازم را به عمل آورده اند ؟ »

محمدرضا رمضان‌زاده ؛ از فعالان صنفی معلمان برای اجرای حکم به زندان رفت

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه تشکل ها/

محمدرضا رمضان‌زاده فعال صنفی معلمان به زندان رفت

محمدرضا رمضان‌زاده ؛ از فعالان صنفی معلمان در خراسان شمالی جهت اجرای حکم یک سال حبس، سه شنبه 30 دی به زندان بجنورد منتقل شد.

در بهمن 1398 هفت تن از فرهنگیان استان خراسان شمالی: حمیدرضا رجایی ، سعید حق پرست ، محمدرضا رمضانزاده، علی فروتن ، مصطفی رباطی ، حسین رمضانپور و حسن جوهری، در دادگاه بدوی  مجموعا به  41 سال حبس و شلاق محکوم شدند.

پس از صدور این احکام ، « صدای معلم » در گزارشی به تاریخ 19 بهمن 1398 پرسش هایی را خطاب به قوه قضائیه مطرح کرد . ( این جا )

در این گزارش آمده بود :

« نخستین پرسش « صدای معلم » آن است که آیا آن گونه که معاون پیشین حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش تصریح می کند آیا خلاهای قانونی در مورد مطالبات صنفی احصا و یا تعریف شده است ؟

آیا می توان از این گونه اعتراضات صنفی که تفسیر موسعی از آن در جهت آسیب پذیر کردن امنیت و یا سیاسی کردن صورت می گیرد برداشت خاصی را معیار و ملاک نظر و عمل قرار داد ؟

آیا آن گونه که آقای عسکری می گوید مسئولان و مقامات قضایی نیز به مطالبات صنفی به عنوان مطالبات معقول انسانی می نگرند و مسائل این معلمان را که جنبه غیرشخصی داشته و سخن بسیاری از معلمان است را از آن سوی " میز " مشاهده و قبول دارند ؟

آیا مسئولان و مقامات در جهت احقاق حقوق مسلم قانونی در چارچوب قانون اساسی و آزادی های شهروندی و مدنی تلاش و اهتمام لازم را به عمل آورده اند ؟

پرسش مهم این رسانه از این مقام قضایی آن است که آیا واقعا در این گونه موارد تناسب " جرم و " مجازات " رعایت گردیده است ؟

آیا این مقامات وسایر مسئولان همان گونه که در مورد این گونه پرونده ها حساسیت های " ویژه " را به خرج می دهند در مورد سایر تجمعات و تحرکات که اکثرا سیاسی بوده و حتی معطوف به " منافع ملی " و " مصالح جامعه " نبوده و حتی در تضاد و تعارض با آن ها هستند پی گیر بوده و برخوردهای قانونی را انجام می دهند ؟

معلمان علی رغم تحمل سختی ها و رنج های فراوان که مهم ترین آن ها " تبعیض " است اما مخالف خشونت در همه ابعاد آن بوده و به اذعان مسئولان از سالم ترین و پاک دست ترین اقشار جامعه محسوب می شوند .

این اظهارات برای افکار عمومی معلمان قابل قبول و پذیرش نیست و افکار عمومی را جریحه دار کرده است .

« صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش می خواهد تا از مسیرهای قانونی پی گیر وضعیت این معلمان باشد . »

محمدرضا رمضان‌زاده فعال صنفی معلمان به زندان رفت

در 25 بهمن 98 ، جمعی از فعالان رسانه ای حوزه آموزش و پرورش در بیانیه ای احکام قضایی معلمان خراسان شمالی را محکوم کردند . ( این جا )

در این بیانیه چنین آمده بود :

« ما این اتهامات متناقض را در جهت به زانو در آوردن و شکستن شخصیت این همکاران می دانیم و به نظر ما این رویه، مورد قبول معلمان نیست.

ما می دانیم این همکاران، فعالان صنفی هستند و حداکثر فعالیت آنها دعوت به تجمع و تحصن آرام در اعتراض به وضعیت معیشتی معلمان بوده است.

ما نمی دانیم مستندات این اتهامات سنگین چیست ؟

معلمان قشر آگاه، قانونمند و منطقی جامعه و مورد وثوق و اعتماد مردم هستند. معلمان به دلیل ماهیت شغلی خود اهل دوز و کلک و مداهنه نیستند و مطالبات خود را بدون آرایه های کلامی بیان می کنند. زبانشان صریح و تلخ ، اما حقگو است. 

معلمان در عمل هرگز  از چارچوب قانون خارج نشده و  نمی شوند. مسئولان قضایی باید این ویژگی ها را ارج بگذارند.

ما گروهی از نویسندگان ، روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای حوزه آموزش و پرورش با امضای این متن معتقدیم که هیات منصفهء جامعه یک میلیون و 800 هزار نفری فرهنگیان شاغل و بازنشسته،  این اتهامات را قبول ندارد و این  همکاران را تبرئه می کند. »

پایان پیام/


محمدرضا رمضان‌زاده فعال صنفی معلمان به زندان رفت

چهارشنبه, 01 بهمن 1399 21:38 خوانده شده: 429 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
رضایی 1399/11/02 - 10:57
اگر راست می گویند و صداقت دارند
محاکمه ی معلمان بازداشت شده را به طور مستقیم از صدا و سیما پخش کنند.
پاسخ + +2 0 --
محمد باقرشیبانی 1399/11/02 - 12:13
باید همواره از شر" وسواس الخناس" به خدا پناه برد.در هر صنفی همواره عده ای وسوسه گر خناس هستند که به طور هدفمند چوب لای چرخ حق و حقیقت می گذارند.
"حافظ از کوچهء رندان به سلامت بگذر
که خرابت نکند تهمت مردانی چند".
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1399/11/03 - 14:56
معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد به دنبال پخش صحبت های توهین آمیز نسبت به رییس جمهور و وزرای دولت در یکی از برنامه های تلویزیونی صدا و سیما از این سازمان و کلیه عوامل پخش برنامه زاویه شبکه ۴ شکایت خواهد کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/11/04 - 11:07
بـــــرخــی اتفاقـــات و اظهارات مثل دماسنج در جامعــــه عمــــل می‌کنند. این اتفاقات نشانگر تحولاتی است که در بطن اجتماع، سیاست، فرهنــــگ و اقتصاد شکل گرفته‌اند و حکایت از یک روند اغلب درازمدت دارند. اظهارات مهمان یک برنامه در صداوسیما را نباید اتفاقی و تصادفی دید. موضوع فقط بیان یک واژه در برنامه تلویزیونی «زاویه» نیست. مدت‌هاست نوع سخن‌گفتن و کنش‌ها در ساحت سیاسی و ادبیاتی که به‌ کار گرفته می‌شود و رفتارهایی که رخ می‌دهند، نشان از نوعی زوال اخلاقی و نارسایی‌هایی در ارتباطات اجتماعی و سیاسی در سطوح
اجتماعی و سیاسی در سطوح قدرت با تسری‌یابندگی به جامعه دارند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/11/08 - 17:37
خدا حق معلم های نجیب رو از این بیلیاقت ها بگیر
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1399/11/21 - 20:10
صبا آذرپیک روزنامه‌نگاری که در زمینه افشا و اطلاع‌رسانی فساد حکومتی فعالیت می‌کند از سوی پلیس فتا دستگیر شده است. به گفته همسرش دستگیری او "از سوی چهار پلیس مرد و با خشونت" انجام شده است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.




نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور