صدای معلم

« از میان 31 استان و 760 منطقه آموزشی کشور به نظر می رسد که این فقط مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به عنوان بزرگ ترین استان کشور است که تاکنون در این مورد اظهارات شفاف و صریحی داشته است »

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان : امتحانات نوبت اول دانش آموزان ۱۰۰ درصد حضوری است

گروه استان ها و شهرستان ها/

« صدای معلم » در گزارش خود نوشت :

« هنوز مرجعی رسمی در آموزش و پرورش کیفیت آزمون ها و امتحانات در خرداد و شهریور سال تحصیلی قبل به ویژه در حوزه داخلی مدارس را مورد پایش قرار نداده است . هرچند این وضعیت در آینده و با مشاهده نتایج آزمون های معتبر بین المللی که امکان دخل و تصرف و اعمال نظر در آن نیست شفاف خواهد شد . »

این رسانه در ادامه با استناد به توصیه های سیاستی کارگروه مطالعات فوری پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش آورده است :

« علی رغم تاکید وزیر آموزش و پرورش بر اولویت داشتن آموزش حضوری و نیز اذعان بسیاری از مسئولان و مقامات مبنی بر آن که " مدارس " از جمله مکان هایی هستند که بیشترین میزان پروتکل های بهداشتی در آن رعایت می شوند اما تعطیلی مدارس به بیش از 90 درصد مدارس کشور سرایت کرده است .

استمرار این وضعیت موجب لوث شدن بیشتر جریان آموزش خواهد شد .

« صدای معلم » ضمن دعوت از وزارت آموزش و پرورش به شفافیت و اقتدار لازم ؛ برگزاری امتحان به شیوه حضوری را فرصتی مناسب برای ارزیابی نزدیک به واقعیت آموزش های ارائه شده در این مدت ارزیابی می کند .

این رسانه پیشنهاد برگزاری امتحانات در مدارس را با محوریت و نظارت اداره آموزش و پرورش می دهد . »

از میان 31 استان و 760 منطقه آموزشی کشور به نظر می رسد که این فقط مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به عنوان بزرگ ترین استان کشور است که تاکنون در این مورد اظهارات شفاف و صریحی داشته است .

 ایسنا نوشت :

وضعیت برگزاری امتحانات در کرمان و پیشنهاد صدای معلم برای برگزاری حضوری امتحانات

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه فاصله گرفتن دانش آموزان از محیط مدرسه می تواند تبعات جبران ناپذیری داشته باشد تصریح کرد: امتحانات نوبت اول دانش آموزان، ۱۰۰ درصد حضوری است.

احمد اسکندری نسب در نشست اعضای شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش با مدیران و روسای شهرستان ها و مناطق استان کرمان با بیان اینکه  شیوع کرونا وضعیت نهاد تربیتی و آموزشی را نه تنها فقط در بحث آموزش و تربیت دانش آموزان که در همه موارد به مخاطره انداخته است افزود: باید از هر فرصتی برای آموزش دانش آموزان در آموزش دروس و مسائل تربیتی و پرورشی بهره گرفت. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه امروز ناگزیریم آموزش ها را در بستر فضای مجازی به دانش آموزان ارائه دهیم اظهار کرد: امروز رسالت بزرگی بر دوش داریم و باید از تمام ظرفیت های درون و برون استانی به ویژه در خصوص آموزش های مجازی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: وجود اطلس آموزشی ضرورتی است که به رصد و پایش وضعیت دانش آموزان کمک می کند و اصلی انکارناپذیر است که اجرای طرح ها و برنامه های ابلاغی و تاکید بر انجام آن لازم است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: از آموزش هیچ دانش آموزی نباید غافل شویم اما خانواده هایی هستند که در این زمینه همکاری نمی کنند که باید توسط مدیر مدارس و رئیس آموزش و پرورش شهرستان یا منطقه این موضوع پیگیری شود.

وی گفت: افراد فاقد ابلاغ باید مشخص شوند و بر کار تک تک دانش آموزان و معلمان باید نظارت جدی داشته باشیم زیرا معلم رکن اصلی آموزش است و استمرار جریان یاددهی و یادگیری از ضروریات این دوران حساس است.

اسکندری نسب با بیان اینکه فاصله گرفتن دانش آموزان از محیط مدرسه می تواند تبعات جبران ناپذیری داشته باشد تصریح کرد: امتحانات نوبت اول دانش آموزان، ۱۰۰ درصد حضوری است.

وضعیت برگزاری امتحانات در کرمان و پیشنهاد صدای معلم برای برگزاری حضوری امتحانات

وی بیان کرد: راهبران آموزشی فرصت بسیار خوبی برای ما هستند که می توانند اوضاع را رصد و گزارش ارسال کنند، مدارس ما باید چابک، سرزنده و پویا باشند و ایثارگری معلمان همیشه به ویژه در شرایط موجود، در خور تحسین است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: زیرساخت های ارتباطی در مناطق روستایی باید بررسی شود و طرح نماد جزو برنامه هایی است که همه باید تحت پوشش قرار بگیرند.

وی گفت: طرح یاریگران زندگی و مهارت های اجتماعی باید در دستور کار باشد و آموزش معلمان جدید باید جدی گرفته شود و همه باید با جدیت و تلاش کار خود را پیش ببرند.

اسکندری نسب با بیان اینکه همه باید توجیه شوند که نحوه آموزش فرق کرده و مدارس تعطیل نیست افزود:  مطالبه اولیا و معلمان در مناطق روستایی و دور افتاده بر آموزش حضوری دانش آموزان است که درصدد هستیم مجوز تشکیل کلاس ها به صورت حضوری را بگیریم.

پایان پیام/


وضعیت برگزاری امتحانات در کرمان و پیشنهاد صدای معلم برای برگزاری حضوری امتحانات

شنبه, 01 آذر 1399 14:46 خوانده شده: 190 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -7 --
ناشناس 1399/09/01 - 15:33
آموزش غیرحضوری و مجازی،امتحان حضوری؟!
عجب استاندارد دوگانه ای!!
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/09/01 - 16:03
دوگانگی نیست، راستی آزمایی نیکوئیست!

آنهایی که مدعی هنرنمایی در آموزش مجازی هستند که البته قابلیت ها و عدم قابلیت هایی را دارد ، چه اشکال دارد که دانش آموزان از حال و هوای جدی بودن امتحانات خارج نشوند و امتحاناتشان بطور جدی و حضوری باشد؟!

می توان بین استانداردها تبدیل و تابع تبدیل زد
پاسخ + +4 -2 --
ناشناس 1399/09/01 - 16:19
باش تا صبح دولتت بدمد!

صددرصد غیرحضوریه.
پاسخ + +7 0 --
اکبری 1399/09/01 - 22:57
این شبکه شاد خیلی بد شده .حالا دیگه مگه معجزه بشه یک ویس بفرسته .فقط باید بنویسی تابفرسته
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/09/06 - 13:28
غیر حضوری مگه ما بچه هامون سر راه آوردیم یعنی چی آخه هیچکس اجازه نمیده بچش برا مدرسه
پاسخ + 0 0 --
فاطمه سلطان 1399/09/06 - 16:51
به نظر من امتحانات نوبت اول غیر حضوری باشن بهتره امتحانات نهایی حضوری باشن چی میشه مگه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور