صدای معلم

وزیر آموزش و پرورش در در آیین افتتاحیه اجلاسیه دوم کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان :

مدرسه نباید تعطیل شود ؛ دانش آموزان باید دسته‌بندی شوند و به‌تدریج به مدرسه بیایند

گروه گزارش/

در آخرین گزارشی که « صدای معلم » در انتقاد از مواضع مبهم ، چندپهلو و غیرواقعی رئیس مرکز سنجش و پایش وزارت آموزش و پرورش در مورد "چالش ها و راهکارهای ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در سال تحصیلی 1400-1399" " منتشر کرد ( این جا ) ؛ آمده بود :

« اولویت داشتن آموزش حضوری که بیشتر " شعار " بود ؛ حداقل " امتحانات مدارس " جدی گرفته شوند !

علی رغم تاکید وزیر آموزش و پرورش بر اولویت داشتن آموزش حضوری و نیز اذعان بسیاری از مسئولان و مقامات مبنی بر آن که " مدارس " از جمله مکان هایی هستند که بیشترین میزان پروتکل های بهداشتی در آن رعایت می شوند اما تعطیلی مدارس به بیش از 90 درصد مدارس کشور سرایت کرده است .

استمرار این وضعیت موجب لوث شدن بیشتر جریان آموزش خواهد شد .

« صدای معلم » ضمن دعوت از وزارت آموزش و پرورش به شفافیت و اقتدار لازم ؛ برگزاری امتحان به شیوه حضوری را فرصتی مناسب برای ارزیابی نزدیک به واقعیت آموزش های ارائه شده در این مدت ارزیابی می کند .

امروز  وزیر آموزش‌ و پرورش در آیین افتتاحیه کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان به نکاتی در این مورد اشاره کرده است که حائز اهمیت هستند و امید است از سوی مدیران ستادی ، همکاران و زیرمجموعه آقای حاجی میرزایی جدی گرفته شوند .

 

آخرین اعلام مواضع وزیر آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس و آموزش حضوری

وزیر آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه مدرسه حلقه اتصال آموزش‌ و پرورش و خانواده‌ است، گفت: در شرایط کنونی نیازمند تقویت و افزایش توانمندی‌هایمان هستیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاحیه اجلاسیه دوم کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، در مورد نام‌گذاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی اظهار کرد: این نوع نام‌گذاری سطح توقعات را از این تشکیلات بالا می‌برد زیرا نام اتحادیه همراه با انجمن، اسلام و دانش آموزان در یک تشکیلات آمده است.

وزیر آموزش‌ و پرورش تصریح کرد: امروزه تحولات بسیار زیادی در حال اتفاق است و نسبت ایفای نقش‌های ما در مقابل پدیده‌ها دائماً در حال تغییر است بنابراین نیازمند افزایش و تقویت و به‌روزرسانی توانمندی‌های خود هستیم.

وی ادامه داد: ممکن است، این تغییرات سلامت جسمی و روحی ما درخطر قرار دهد اما باید مصون ماندن در برابر تغییرات وتوانمندسازی خود در برابر تغییرات را در کانون توجه داشته باشیم.

حاجی میرزایی بابیان اینکه دانش آموزان بیشتر از بقیه جامعه در معرض خطر قرار دارند و به همین علت در آموزش‌ و پرورش نظام مراقبت‌های اجتماعی را اجرا می‌کنیم، اظهار کرد: دانش آموزان عضو انجمن‌های اسلامی در درجه اول باید مواظب خودشان باشند و سپس در این شرایط کرونایی فعال باشند.

عضو کابینه تدبیر و امید ادامه داد: در برابر پدیده غیرمنتظره‌ای قرار گرفتیم و تجربه‌ای در این خصوص نداشتیم. امروز هم معتقدیم هیچ آموزشی نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود و نباید مواجهه هیجانی با این موضوع داشته باشیم.

وی ادامه داد: مدرسه جایی است که دانش‌آموز فرامی‌گیرد چگونه از خودش مراقبت کند بنابراین معتقدیم دانش آموزان باید دسته‌بندی شوند و به‌تدریج به مدرسه بیایند زیرا امکان‌پذیر نیست که دانش‌آموز پایه اول به مدرسه نیاید و یا هنرجوی هنرستان‌ها برای فراگیری دروس عملی در مدرسه حضور پیدا نکند.

حاجی میرزایی اظهار کرد: مدرسه نباید تعطیل شود زیرا مدرسه حلقه اتصال آموزش وپرورش و خانواده‌ها است. مجاز نیستیم مدرسه را تعطیل کنیم اما باید در مدرسه مراقبت کنیم که دانش آموزان آموزش‌های لازم را ببینند و اعضای انجمن‌های اسلامی باید ببینند کجای این پدیده هستند و چه‌کاری می‌توانند انجام دهند.

وزیر آموزش‌ و پرورش با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: جامعه باید در برابر تکانه‌ها خود را حفظ کند و اتحادیه باید بداند چه نقشی در این شرایط تکانشی دارد.

وی افزود: شبکه شاد مولودی شش‌ماهه است و در همین شش ماه به بستر مناسبی برای همه فعالیت‌های آموزشی و تربیتی شده است. اتحادیه انجمن‌های اسلامی می‌تواند از این ظرفیت ایجاد شده استفاده کند و از این طریق در دورترین نقاط کشور برنامه‌های خود را ارائه دهید

پایان پیام/


آخرین اعلام مواضع وزیر آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس و آموزش حضوری

سه شنبه, 27 آبان 1399 16:38 خوانده شده: 168 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
کارشناس 1399/08/27 - 18:08
این وزیر حالش خوب نیست. نمی دونه چی می گه.
پاسخ + +3 0 --
شهاب 1399/08/27 - 21:17
آقای وزیرمدت هاست مجازی کارمی کنیم البته برای شاد ،چون دانش آموزان امکانات مجازی ندارند این مولودشش ماهه به اندازه ۶٠سال پیرمان کر د نه سرعتی دارد ونه عملکرد مطلوبی ،اگردانش آموزان دراین سامانه فعالیت می کردند دیگر چیزی از این سامانه بی سامان باقی نمانده بود
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/08/29 - 19:21
برو بابا
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/08/30 - 13:31
ما که جز کثیفی پوشک چیزی از این مولود 6ماهه ندیدیم.
تا گوساله گاو شود دل صاحبش آب شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/09/06 - 22:04
بیایید مسخره بازی را تمام کنید مدارس را باز کنید همانند تمام دنیا که اگر اینگونه نباشد هیچ یک از اولیا حاضر به پذیرش ارتقای فرزندش به پایه بالاتر در این شرایط نمیشود و من به عنوان یک معلم شاد را قبول ندارم چونکه بچه ی خودم هم نمیتونه آنگونه که در حضور بوده باشه( یادآور شوم خودم هم بهش کمک میکنم ولی هرگز مانند حضور در مدرسه نمیشه )

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور