صدای معلم

حاجی میرزایی در دهمین برنامه گفت و گوی هفته با حضور وزیر بهداشت :

وزیر آموزش و پرورش : آموزش حضوری اولویت اول ما است و با وجود شیوع کرونا مدرسه باید باز باشد

گروه رسانه/

پرتال وزارت آموزش و پرورش نوشت : ( این جا )

آخرین موضع وزیر آموزش و پرورش در مورد باز بودن مدارس و آموزش حضوری

وزیر آموزش‌ و پرورش در دهمین برنامه گفت و گوی هفته که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد با تشکر از تلاش‌های کادر سلامت کشور در دوران کرونا اظهار کرد: آموزش حضوری گام مهمی در تکوین شخصیت، رشد روانی اجتماعی، سلامت و جامعه‌پذیری کودکان است، شبکه شاد محدودیت مکان مناسب و نیروی انسانی باکیفیت برای ایجاد فرصت‌های برابر و عدالت آموزشی را به میزان زیادی رفع کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، محسن حاجی میرزایی در دهمین نشست از سلسله نشست‌های گفت و گوی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش‌ و پرورش و دستگاه‌های مختلف کشور و با موضوع گفت و گو بر محور تحول که با حضور وزیر آموزش‌ و پرورش، اعضای شورای معاونان، مدیران کل آموزش‌ و پرورش استان و روسای ۷۶۰منطقه آموزش‌ و پرورش کشور و یک میهمان ویژه که از اعضای هیات دولت، معاونان و مشاوران رئیس‌جمهور و یا نمایندگان مجلس انتخاب و به‌ صورت ویدئو کنفرانس و از طریق شبکه دانش‌آموز (شاد) برگزار می‌شود، در دهمین نشست آن‌که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد بابیان اینکه به نمایندگی از جامعه فرهنگیان کشور از خدمات جامعه سلامت کشور شامل پزشکان، پرستاران و همه کادر درمان تشکر می‌کنم و در شرایطی که کشور و بهداشت و درمان کشور تحت شدیدترین تحریم‌های ظالمانه قرار داست اما عملکرد خوبی در مقایسه با نظام‌های بهداشتی که تحت هیچ تحریمی نبودند، داشت.

وی با بیان اینکه کرونا همه مأموریت‌های آموزش‌ و پرورش را تحت‌الشعاع قرار داده است، گفت: مخاطره کرونا در نظام تعلیم و تربیت مخاطره‌ای خاموش و آسیب ماندگاری در نظام تعلیم و تربیت ایجاد می‌کند زیرا مدرسه و آموزش حضوری گام مهمی در تکوین شخصیت، رشد روانی اجتماعی دانش آموزان، سلامت و جامعه‌پذیری کودکان است؛ بنابراین مدرسه و آموزش حضوری فرصتی برای ساختن آینده کشور است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه در فاصله یک هفته از تعطیلی مدارس برنامه آموزش تلویزیونی تشکیل شد و به ادامه فرایند آموزش به‌صورت غیرحضوری پرداختیم، اظهار کرد: شبکه شاد در کوتاه‌ترین زمان ممکن به یک شبکه بزرگ تبدیل شد و در بین خدمات مبتنی بر فن آوری اطلاعات کشور ازنظر تعداد کاربر و خدمات مورد ارائه یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های کشور است و شبکه شاد به‌تدریج رشد کرده است و مشکلات خود را هم کاهش داده است.

حاجی میرزایی با تشریح اینکه آموزش‌ و پرورش همواره دغدغه فراهم کردن فرصت‌های مناسب آموزشی و عدالت آموزشی داشته است، اظهار کرد: کرونا فرصتی فراهم کرد تا برای عدالت و فرصت‌های آموزشی امکان جدیدی را ایجاد کنیم و اکنون می‌توانیم با استفاده از شبکه شاد بهترین معلم را در دورترین مناطق کشور در اختیار دانش آموزان قرار دهیم و محدودیت‌های مکان مناسب و نیروی انسانی باکیفیت با استفاده از شبکه شاد به میزان زیادی رفع شده است.

وزیر آموزش‌ و پرورش با تأکید بر اینکه آموزش حضوری اولویت اول ما است و با وجود شیوع کرونا مدرسه باید باز باشد، اظهار کرد: مدرسه حلقه اتصال آموزش‌ و پرورش با دانش‌آموز و خانواده است و اطمینان‌ بخش برای استمرار فعالیت‌های آموزشی برای نظام تعلیم و تربیت است.

عضو کابینه دولت تدبیر بابیان اینکه نگران در خانه ماندن کودکان در شرایط کرونا و افرایش وزن آن‌ها هستیم، اظهار کرد: برنامه‌های گوناگون ورزشی برای دانش آموزان پیش‌بینی کرده‌ایم تا دانش آموزان تغذیه و تحرک خود را اصلاح کنند.

وی با اشاره به اهمیت طرح کوچ و تأکید آموزش‌ و پرورش بر اجرای آن در شرایط کرونا، اظهار کرد: تاکنون ۶۰درصد دانش آموزان شاخص توده بدنی‌شان اندازه‌گیری شده است و آموزش‌های لازم به خانواده‌ها و دانش آموزان برای کاهش وزن دانش آموزان داده‌ شده است.

حاجی میرزایی بابیان اینکه در حوزه آسیب‌های اجتماعی طرح نماد را توسعه داده‌ایم اظهار کرد: این طرح در شبکه شاد در حال پی گیری است و برای افزایش تعداد مناطق و دانش آموزان تحت پوشش این طرح را اجرا می‌کنیم.

وی بابیان اینکه برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا هر دانش‌آموز یک مهارت اجتماعی را یاد بگیرد، اظهار کرد: کانون یاریگران زندگی، آموزش‌های بهداشتی و ... از دیگر طرح‌های آموزش‌ و پرورش است که محتوای متناسب با آن‌ها تهیه و در شبکه شاد بارگذاری می‌شود که برخی مطالب تا ۲۰میلیون بار دیده می‌شود.

وزیر آموزش‌ و پرورش در پایان با اشاره به اینکه نقشه راه آموزش‌ و پرورش، سند تحول آموزش‌وپرورش است و تربیت متوازن شش ساحت مطرح‌شده در آن سند از اهداف اجرایی آموزش‌ و پرورش است که در اجرای ساحت زیستی و بدنی به همکاری و مشارکت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیاز داریم.

پایان پیام/


آخرین موضع وزیر آموزش و پرورش در مورد باز بودن مدارس و آموزش حضوری

یکشنبه, 18 آبان 1399 16:32 خوانده شده: 191 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +14 -1 --
مدرس آزاد 1399/08/18 - 19:36
با وجود شیوع کرونا مدرسه باید باز باشد ????!؟؟؟؟

اولویت با چه حضوری بود؟

بار الهی!! همواره پناه بر تو !! ای بهترین حامی ستم دیدگان شتم کشیدۀ ستم نکرده !!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/18 - 23:18
وقتی هی به این وزیر بیچاره فشار می آورند که آلمان و اروپا حضوری است ایشان هم اجبارا مجبور شده بگوید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/18 - 23:19
یک موفقیت برای پور سلیمان است انشاالله که معلمان همه تندرست بمانند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/20 - 23:31
اولویت ایران یک آموزش و پرورش پیشرفته است با یک وزیر دانشمند و کاردان که بر انتشار کتب لازم و علایق دانش آموزان و استخدام معلمان انسان و خردمند و تامین معیشت آنان توانا باشد وگرنه این آقایان برای حفظ ریاست خود هر کار بیهوده‌ای انجام میدهند اولویت مدارس ما حذف برنامه شاد می باشد و یا یکسال تعویق مدارس تا سال دیگر
پاسخ + +11 0 --
مدرس آزاد 1399/08/18 - 20:12
وی بابیان اینکه برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا هر دانش‌آموز یک مهارت اجتماعی را یاد بگیرد، (متن)

همه اش یک مهارت اجتماعی؟
آیا مسائل اجتماعی یک مهارته است؟
آموزش یک مهارت اجتماعی خیلی هنر است؟
منظور مهارت کاری بوده، مهارت اجتماعی عنوان شده؟
شبکه مجازی باعث شده یک مهارت کاری بدون هیچ خدشه ای به یک مهارت اجتماعی تقلیل یابد؟ چه چیزی تکثیر می یابد؟ افزایش نیروی جاذبه بر جرم بدنشان در ارتفاع و شتاب ثابت؟
سند تحول در کلمات اولیه خود دارای نقص نیست؟
در تربیت متوازن یکی از کشورها، اولیاء برای فرزندان خود که از قرآن و احکام بهره ببرند، چند میلیون ابزار آنلاین و آفلاین مجازی خریدند سپس فقط، درصدی فرزند را از مجالسی بیرون کشیدند.
جذب نیرو در آموزش و پرورش از بدو تأسیس متوازن بوده که تربیتش متوازن باشد؟
بار الهی!! پناه می برم به تو از وجود و بقای توهّم در جذب نیرو در آموزش و پرورش!!
بار الهی !! ...
پاسخ + +10 0 --
احمد 1399/08/18 - 22:57
به نظرم با توهینی که این فرد به جامعه معلم ها کرد باید بایکوت شده و هیچ خبری از او منتشر نکرد و عکسی نگذاشت
مایه ننگ هستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/19 - 10:13
کل سیستم مایه ننگ است ....
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1399/08/18 - 23:23
آقای وزیر. یا باید اجباری حضوری باشد و دانش‌آموزان نیز حضور داشته باشند اگر اختیاری است پس معلمان هم باید اختیار ی باشد چون شاد در خانه هم هست. اینطوری که شما میگویید شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت است. تکلیف معلمان و دانش آموزان را مشخص کن یک بام و دو هوا نکن
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1399/08/18 - 23:25
اگر واقعا اولویت شماست باید دانش آموزان و معلمان. اجباری در مدرسه حضور داشته باشند از مسولیت خود فرار نکن. یا حضوری اجباری باشد. یا بصورت شاد در خانه
پاسخ + +5 0 --
شهاب 1399/08/21 - 16:53
باآموزش حضوری اجباری موافقم مشروط براینکه کلیه مسؤولیت های آن راشخص وزیر بپذیرد ومسؤولیتی متوجه کادرمدرسه نباشد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور