صدای معلم

رضوان حکیم زاده ؛ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش :

اکثر کشورها درگیر بحران " کرونا " هستند؛ اما اکثرا مدارس را بازگشایی کرده و آموزش را به صورت حضوری آغاز کرده‌اند

گروه اخبار/

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت :

بر اساس گزارش‌های جهانی و پژوهش‌های صورت گرفته، دور ماندن طولانی مدت دانش آموزان از مدرسه آسیب روانی بسیاری به آن‌ها وارد می‌آورد و موجب انزوای اجتماعی و تاثیر منفی در رشد مهارت‌های اجتماعی آنان می‌شود.

حکیم زاده تصریح کرد : یکی از برنامه‌های ما سرمایه گذاری روی ارتقای سواد سلامت است تا بچه‌ها را برای آینده آموزش دهیم؛ خاصه اینکه در این سن هر رفتاری به کودک بیاموزیم، جزئی از رفتارهای او و در بزرگسالی نهادینه خواهد شد.

بازگشایی مدارس در کشورها و ضرورت آموزش حضوری

پرتال وزارت آموزش و پرورش نوشت :

معاون آموزش ابتدایی با اشاره مؤکد نسبت به تجربه بازگشایی مدارس کشورهای غربی گفت: در مناطق سفید این امکان را داشتیم که بدون حفظ فاصله اجتماعی و ماسک مدارس را دایر کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، رضوان حکیم زاده در مصاحبه با برنامه "صبح و گفت و گو" با اشاره به تکمیل ۹۹درصد ثبت نام‌ها در دوره ابتدایی، اظهار کرد: امیدواریم باقی اطلاعات کامل شود و ثبت نام دوره ابتدایی تکمیل گردد.

وی شرایط پایه ابتدایی را خاص و ویژه توصیف کرد و افزود: شیوع ویروس کرونا جهانگیر است و اکثر کشورها درگیر این بحران هستند؛ اما اکثرا مدارس را بازگشایی کرده و آموزش را به صورت حضوری آغاز کرده‌اند.

حکیم زاده با اشاره به نحوه یادگیری دانش آموزان ابتدایی گفت: مسئله مهم، نگاه جامع به سلامت است که فقط شامل جسم کودکان نمی‌شود و در این بین، سلامت روحی و روانی آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

معاون آموزش ابتدایی ادامه داد: بر اساس گزارش‌های جهانی و پژوهش‌های صورت گرفته، دور ماندن طولانی مدت دانش آموزان از مدرسه آسیب روانی بسیاری به آن‌ها وارد می‌آورد و موجب انزوای اجتماعی و تاثیر منفی در رشد مهارت‌های اجتماعی آنان می‌شود.

حکیم زاده این مسئله را برای کلاس اول ابتدایی که دانش آموزان برای نخستن بار دنیای مدرسه را تجربه می‌کنند، از اهمیت بالاتری برخوردار دانست و تصریح کرد: دانش آموزان ابتدایی حتما باید با معلمان ارتباط نزدیک برقرار کنند تا تصوری از دنیای مدرسه و یادگیری داشته باشند.

وی همچنین به عدالت آموزشی به عنوان یکی از دستاوردهای حضور در مدرسه اشاره کرد و گفت: بر این اساس آموزش و پرورش مدل ترکیبی را به کار گرفت به شکلی که آموزش‌ها نیمی حضوری و نیمی مجازی باشد.

به گفته حکیم زاده سخت گیرانه‌ترین پروتکل‌های بهداشتی باید در مدارس اعمال شود و دانش آموزان در گروه‌هایی با حفظ فاصله اجتماعی دسته بندی شده و قسمتی از آموزش را در مدارس بگذرانند.

وی با اشاره به مدل ترکیبی مدارس در شهر تهران گفت: همکاران ما در مدرسه حضور دارند و به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم اجازه دهند دانش آموزان در ساعت کوتاه در نظر گرفته شده، در مدرسه حاضر شوند.

حکیم زاده افزود: مطلع نیستیم کرونا تا چه زمانی با ما خواهد بود و بچه‌ها باید زندگی کردن را فرا گیرند و البته باید این نکته را به یاد داشته باشیم که کودکان از محیطی کاملا قرنطینه خارج نمی‌شوند.

وی گفت: تقاضا می‌کنیم خانواده‌ها اجازه دهند بچه‌ها در مدارس حضور پیدا کرده و زندگی کردن را در شرایط دشوار امتحان کنند.

حکیم زاده اضافه کرد: یکی از برنامه‌های ما سرمایه گذاری روی ارتقای سواد سلامت است تا بچه‌ها را برای آینده آموزش دهیم؛ خاصه اینکه در این سن هر رفتاری به کودک بیاموزیم، جزئی از رفتارهای او و در بزرگسالی نهادینه خواهد شد.

وی افزود: دغدغه متخصصان هم موضوعی مهم است اما با توجه به تنوع اظهار نظرها، ما با وزارت بهداشت هماهنگ هستیم و در خصوص تهیه پروتکل، با هماهنگی و نظارت کامل وزارت بهداشت اقدام به تهیه آن کرده‌ایم.

حکیم زاده همچنین کار با کودکان را در شرایط سخت همراه با دشواری دانست و یادآوری کرد: در همه کشورها علی رغم مخاطرات، تصمیم به بازگشایی مدارس گرفته‌اند.

حکیم زاده با اذعان به اینکه پروتکل اجرایی در مدارس کشور سخت گیرانه‌تر از سایر کشورها است، افزود: ما در مناطق سفید این امکان را داشتیم که دانش آموزان بدون حفظ فاصله اجتماعی و ماسک در مدارس حاضر شوند ولی در آن مناطق هم گروه‌بندی‌ها را انجام دادیم .

پایان پیام/


بازگشایی مدارس در کشورها و ضرورت آموزش حضوری

پنج شنبه, 20 شهریور 1399 10:38 خوانده شده: 250 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 -1 --
ناشناس 1399/06/20 - 11:10
کاش درک می کردیم که فرهنگ جامعه ما و امکانات و ساختار مدارس ایران مشابه کشورهایی چون ژاپن و آلمان و کانادا و ایتالیا و انگلیس و فنلاند و سنگاپور و....... نیست.
مدارس ما فقط چهار دیواری است تا حصاری برای افراد داخل آن طی یک سال تحصیلی باشد.‌ مدارس ما حاوی بیشمار پوشه های اطلاعاتی
دانش آموزانی است که فقط عکس و مشخصات و تنبیهات و تذکرات بک ساله آنان در آنها درج شده است. بدون کم ترین امکانات آموزشی و آسایشی و امنیتی.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 20:33
مدارس ایران هم بازگشایی هستند و دایر هستند. معلمان همه در کلاسهای درس حضور دارند
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 11:16
کرونا به جنگ تمام اعضای بدن میرود !

▫️به نظر می رسد که Covid-19 علاوه بر ریه، کلیه و کبد و.... به سیستم عصبی نیز آسیب میرساند، کارشناسان انگلیسی با توجه به تحقیقات جدید هشدار داده‌اند که، موج جدید مشکلات ویروس کرونا تاثیرات جدی عصبی، شامل آسیب های ماندگار به مغز و اعصاب می زند.
▫️که باعث ایجاد مشکلات روانی از جمله روان پریشی ، سردرگمی، افسردگی و خستگی و ... می شوند !
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 11:24
خانم حکیم زاده پشت میز ریاست وبدون ملاقات مردمی با شرایط ایمن و بهداشتی با خونی رنگین تر از هموطنانش در مورد پروتکل های بهداشتی مدارس که هر معلم و اولیائی می داند چقدر از واقعیت دور است و دانش آموزان ابتدایی که آدامس از دهان هم بیرون می کشند و می خورند، اظهار نظر می فرمایند
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 11:27
هدف اصلی از شیوع جهانی کرونا تعدیل و کاهش جمعیت در سطح جهان است. به دلیل زیادی جمعیت ، تعادل اکوسیستم و منابع غذایی و آبی بهم خورده است. عده ای قدرتمند برای کاهش جمعیت خصوصا از بین بردن جمعیت بالای ۶۵ سال به دلیل ناکارآمد بودن و مصرف کننده بودن ، مستحق مرگ شناخته شده اند. چرا که هزینه مراقبت و درمان و نگه داری آنها تحمیل بزرگی به دولت هاست، و همین نکته عامل شیوع کرونا در سطح جهان است. دراین میان درصدی کودک و جوان‌ نیز فوت می کنند. اگر دقت کنید بیشتر کسانی که بیماری های زمینه ای دارند و باز از نظر اقتصادی هزینه برند، درگیر بیماری می شوند. و دو متهم اصلی ماجرا چین و آمریکاست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 12:30
آدمهایی که وحشیانه حیوانات را زنده زنده میخورند به سایر انسانها رحم نمی کنند
پاسخ + +3 0 --
معلم 1399/06/20 - 11:27
سواد سلامت را می توان مجازی آموزش داد به ویژه اینکه همزمان با دانش آموزان اولیا هم آموزش می بینند در حالی که در شرایط قبلی معمولا مدارس دسترسی چندانی به اولیا نداشتند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 20:34
مدارس ایران تعطیل نیستند. و معلمان حضور دارند
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 12:28
باعث تأسف است همچنین افراد.... خود بزرگ بین برای جمعیت عظیمی از دانش آموزان و معلمان و والدین تصمیم گیری میکنند با تأسف.
پاسخ + +1 0 --
علی ادامه۱ 1399/06/20 - 12:52
با سلام واحترام تا بحث حضور دانش آموزان در مدارس می شود نمیدام چرا این مسولین محترم فوری بحث تقابل بین اثربخشی حضور در یادگیری با غیرحضوری را به میان می کشند مسوول محترم که معلمان عزیز با دانش علمی و تجربی بیش از دانش آکادمیک شما به نقش حضور و درنتیجه اثربخشی تعاملی مستقیم دانش آموز با برنامه درسی و معلم واقفند و تاکید دارند بحث حضور دانش آموز با رعایت الزامات بهداشتی براساس پروتکل است که متاسفانه مانند همیشه در هفته های اولیه برای نمایش هم شده برای مدارس فراهم می شود سپس حذف می گردد .شما و مسولان بی توبیر لازم بود درطول ۶ماه تعطیلی مدارس تدبیری از لحاظ مالی برای تامین الزامات بهداشتی حداقل برای یکسال تحصیلی می کردید که مانند همیشه انجام ندادید لطفا برای فرار از بی مسوولیتی توجیهات کلاسیک را کنار بگذارید
پاسخ + +5 0 --
دبیر مفت 1399/06/20 - 13:00
وزیر آموزش و پرورش: طی هفته ای که گذشت از تعدادی مدارس بازدید کردم. درس شروع شده و دانش‌آموزان حداکثر تا ۱۲نفر در مدرسه حضور داشتند.

ما با کلاسهای 19 نفره رفتیم سر کلاس. کل کلاس 38 نفرند که نصف کرده بودند. همه کیپ هم و با فاصله نیم متر نشسته بودند. جرات دارید بیایید از کلاسهای ما بازدید کنید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 20:36
آقای پور سلیمان مدارس ایران تعطیل نیستند. و معلمان سر کلاسهای درس حضور دارند چرا اصرار دارید که بقیه کشورهای یمن و افغانستان و.... بازگشایی شدند و ایران تعطیل هستند
پاسخ + +4 0 --
شهاب 1399/06/20 - 15:23
امکانات بهداشتی مدارس بسیارضعیف است هیچ امکانات جدیدی اضافه نشده است بااین وضعیت انجام آموزش حضوری خطرناک است کشورهای دیگر اینگونه مدارس رابازگشایی کرده اند این کارشما مثل ادعای آموزش مجازی سال قبل است که افکارعمومی مسولان را نیشخندکرد آ.پ نیازبه امکانات وافزایش بودجه دارد وگرنه تعطیل کنید بهتراست چون با این شرایط سلامت جسم و روان دانش آموزاولیا ومعلم را به خطرانداخته اید درشرایط ترس یادگیری صورت نخواهدگرفت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 20:38
آقای. شهاب خان مگر شما هر روز مدرسه نمیروید ؟؟؟مگر مدارس تعطیل هستند ؟؟؟؟مگر معلمان غایب هستند ؟ اینجا طرف حساب والدین هستند که به مسولین و مدارس و امکانات بهداشت اطمینان. ندارند
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/06/20 - 21:38
ناشناس محترم
من هم عنوان نکرده ام که مدارس ایران تعطیل هستند
پاسخ + 0 -1 --
معلم 1399/06/21 - 09:24
آقای ناشناس جناب پورسلیمان آینده ی این مملکت را رصد می کنند نه افکار شما را
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/21 - 12:04
انشالله
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/21 - 13:32
معلم خان کسی نمی‌تواند افکار دیگران را رصد کند در ضمن آینده را باید ساخت نه اینکه رصد کرد چون غیر ممکن است برادر معلم ابتدا باید افکار ستایش محور را اصلاح کرد بعد پیشرفت انشالله. حاصل خواهد شد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/23 - 08:48
اولین ثمره بازگشایی مدارس؛ ۳۹ دانش‌آموز در لرستان کرونا گرفتند | همگی به مدرسه رفته بودند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/23 - 19:53
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی:
دانش‌آموزان 10 سال زودتر از زمان مناسب گوشی به دست شدند/ تنها در خانه ماندن تک فرزندان با والدین شاغل خطرناک است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور