صدای معلم

" امسال وزارت آموزش و پرورش به همراه مشتاقان تعلیم و تربیت، به اضطرار شرایطِ حاصل از حضور ناخوانده و البته گزنده‌ی «ویروس کرونا»، کمی زودتر از موعد همیشگی، در حالی به استقبالِ بهارِ آراسته به علم و ادب، آغوش می‌گشاید و سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کند که فرآیند تعلیم و تربیت به دلیل وابستگی‌های اجتناب ناپذیر به «بسترهای نوین آموزشی» و فضای مجازی به عنوان معین و مکمّل مدرسه، بیش از سال‌های پیش به مساعی معلّمانه‌ی فرهنگیان فرهیخته از سویی و مشارکت همه جانبه‌ی خانواده‌های گرامی از سوی دیگر نیاز دارد "

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

گروه اخبار/
پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و بهار تعلیم و تربیت
 
پرتال وزارت آموزش و پرورش نوشت :
در آستانه بازگشایی مدارس وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی آغاز بهار تعلیم و تربیت و سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان، معلمان و اولیا تبریک گفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در آستانه آغاز سال تحصیلی 1400-1399  محسن حاجی میرزایی با صدور پیامی بازگشایی مدارس و آغاز بهار تعلیم و تربیت را به دانش آموزان، معلمان و خانواده‌ها تبریک گفت. متن پیام به شرح زیر است:

«به نام او که بزرگ آموزگار هستی است»

و باز، «بهاری دیگر در راه است»؛ و آن، نه «بهار طبیعت» که «بهار تربیت» است.

همان بهاری که «احتیاج به یادگرفتن» را در وجود کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز پر گوهر «زنده»، و«اشتیاق به یاددادن» را در دل آموزگاران، معلّمان، دبیران، مربیان و مدیران آن «ارزنده»می‌دارد.

و در «پانزدهم شهریور»، «فصل رویش» آغاز می‌شود.

همان فصلی که «منوّر به نور دانش» و «مزیّن به زینت ادب» و «معطّر به عِطر مهربانی»  است.

امسال وزارت آموزش و پرورش به همراه مشتاقان تعلیم و تربیت، به اضطرار شرایطِ حاصل از حضور ناخوانده و البته گزنده‌ی «ویروس کرونا»، کمی زودتر از  موعد همیشگی، در حالی به استقبالِ بهارِ آراسته به علم و ادب، آغوش می‌گشاید و سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کند که فرآیند تعلیم و تربیت به دلیل وابستگی‌های اجتناب ناپذیر به «بسترهای نوین آموزشی» و فضای مجازی به عنوان معین و مکمّل مدرسه، بیش از  سال‌های پیش به مساعی معلّمانه‌ی فرهنگیان فرهیخته از سویی و مشارکت همه جانبه‌ی خانواده‌های گرامی از سوی دیگر نیاز دارد.

این جانب،ضمن پاسداشت «ماه محرّم»و درک عمیق «مصائب»و«مسائل» این «ماهِ رُستن و رَستن»و اَرج نهادن به«سعی و صبر» آسمانی«قافله‌ی عشق»، به ویژه قافله سالار آن «حضرت اباعبدالله الحسین»(ع) و نیز بزرگداشت«هفته‌ی دفاع مقدس»و گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای آن دورانِ غرورآفرین، مسرورانه«احیای مجدد بوستان دین و دانش» و «رُویش دوباره‌ی غنچه‌های تعلیم و تربیت» را به باغبانان باغ بینش، یعنی «جامعه‌ی فهیم فرهنگیان»، و نیز آینده ساز ایران اسلامی، یعنی «دانش آموزان عزیز»و همچنین به همدلان و همیاران نظام تعلیم و تربیت، یعنی«اولیای گرامی» آنان تبریک می‌گویم و صمیمانه از درگاه اوّل معلّم عالَم برای همه‌ی «جاهدان عرصه‌ی آموزش» و «مجاهدان وادی پرورش»،سال تحصیلی سرشار از توفیق و سرریز از تعالی تمنّا دارم.

پایان پیام/


پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و بهار تعلیم و تربیت

جمعه, 14 شهریور 1399 21:26 خوانده شده: 305 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
عمومی 1399/06/15 - 07:16
در «پانزدهم شهریور»، «فصل رویش» آغاز می‌شود
شما قانون را به همین راحتی زیر پا میگذارید و اسمتان را وزیر هم میگذارید؟ مجموعه روابط عمومی هایی که در وزارتخانه و ادارات کل درست کرده اید مسئول توجیه و ماستمالی تصمیمات نابخردانه شما و روزمرگی است که این دولت فریبکار خود و مردم را دچار ان کرده و با لج و لجبازی دارد بسوی ناکجا اباد میرود. اگر مملکت قانون دارد خوب اجرا کنید وگرنه با چار تا مدیر کل بادمجون دورقاب چین و روابط عمومی هایی که روابط خاص شما هستند جز سیاهروزی برای فرندان مرز و بوم هیچ کاری نکرده اید. مدارس تایلند را نگاه کنید عکسهایش را دیده اید؟ چه تمهیداتی اندیشیده اند؟ به بلاهت میگویید تعالی؟شما اصلا سند 2030 را خوانده ای که میگویی در اموزش و پرورش ما جایی ندارد؟ اصلا حضرتعالی چکاره هستی که این حرف را میزنی؟ مگر خرد جمعی نیست؟ یادتان باشد اولیای دانش اموزان فرهیخته اند رعیت شما و امثال شما نیستند. روضه خوانهای بدبخت
پاسخ + 0 -11 --
عضو هيات علمي 1399/06/15 - 09:51
به نظرم همه كساني كه دغدغه منافع ملي و دغدغه تعليم و تربيت دارند و پيچيدگي و دشواري مديريت آموزش و پرورش در شرايط كنوني را بدرستي درك مي‌كنند، اقدامات وزير آموزش و پرورش در خصوص بازگشايي مدارس را تحسين خواهند كرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 12:14
امروز بچه ها آمده بودند با ماسک های آویزان. دهان به دهان بدون. رعایت اصلا نمی‌دانستند پروتکل
یست وضعیت شلوغ و منزجر کننده هوای گرم و شرجی نبودن کولر وبوی عرق بچه های بیگناه و آقای پور سلیمان در رادیو میخواهد از کلاسهای حضوری و پیشرفت های کانادا و ایتالیا و فرانسه و مدارس شمال تهران و بالای شهر تعریف کند و از مزایای درس حضور ی شدیدا دفاع کند چون اگر کوتاه بیاید معلمان پررو میشوند همه سوادشان اندک است شجاعت هم ندارند که صحبت کنند و‌هوار بکشند و برای خود توشه ای فراهم کنند و از شورای دانش آموزان یقه بدرانند
پاسخ + 0 0 --
عمومی 1399/06/15 - 12:15
فرمایشتان صحیح است اما نه در مملکتی که پدر بچه باید برود کارگری و کار گیرش نیاید و شب دست خالی برگردد و نان نداشته باشد بدهد به بچه اش بخورد و تازه برود ماسک سه لایه و الکل بخر د بیاورد که بچه اش برای جلب امثال و.... این وزیر بیکفایت برود مدرسه. مدرسه ای که سرانه اش کفاف خرید افتابه پلاستیکی را هم نمیدهد. عضو هیات علمی گویا روی دفتر کارت نوشته اند 6 ساعت دریس در مقطع دکتری و 30 ساعت مطالعه و تحقیق که در سی ساعت دفترت کامل بسته است و دنبال معامله گری و گاو بندی با اساتید دیگر در تقسیم راهنمایی و مشاوره پایان نامه های یکمشت بینوا سپری میکنید. خواهش میکنم اینقدر تحسین نکنید. همین که دفتر تان سی ساعت در هفته بسته است کافیست
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 13:54
واقعا اگر تصمیم گرفتن برای مردم سخت است، چرا این همه برای رسیدن به کرسی ریاست تلاش می‌کنید؟ وقتی می‌بینید از پس یک برنامه ریزی ساده برای وضعیت تحصیلی دانش آموزان عاجز هستید، بی‌خیال مدیریت شوید که هم خود را نجات داده‌اید و هم مردم را......
ماجرای کنکور کم بود حالا داستان مدرسه هم اضافه شد. شاید این کار آنها بی‌حکمت هم نباشد. مدیران کشور به دانش آموزان و دانشجویان می‌گویند، فکر نکنید که درس می‌خوانید و همه چیز تمام می‌شود، نه! استرس و بی‌برنامگی جز جدانشدنی سبک زندگی شماست.
کدخبر: ۱۶۷۵۲۲ . ۱۴ شهریور ۱۳۹۹
پاسخ + +2 0 --
دبیر 1399/06/15 - 16:35
پیامک دریافت شده، قابل توجه طرفداران بازگشایی مدارس با
خفه کردن صدای وزیر بهداشت
در گلو که اجازه استعفا هم به او نمی دهند.

با اینکه سال تحصیلی شروع شده، ولی هنوز بچه‌هایی هستند که ابزارهای لازم را برای درس خواندن ندارند؛ به خصوص در شرایطی که خیلی از آموزش‌ها مجازی شده.

شما مردم عزیز ایران می‌توانید از طریق شماره‌گیری #14* و یا واریز مبالغ نقدی خود به شماره کارت
6277-6077-7777-7777
سهمی در تحصیل کودکان محروم داشته باشید.

ایران همدل، بزرگترین پویش مردمی ایران است که کمک‌های شما را از طریق بهزیستی و کمیته امداد به دست نیازمندان می‌رساند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/16 - 13:00
فانی دوم در عصر پارینه سنگی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور