صدای معلم

انتقاد از عملکرد مبهم مسئولان وزارت آموزش و پرورش ؛

نامه ی دریافتی : چرا تا این لحظه ابلاغ معلمان حق التدریس در سامانه زده نشده است ؟

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه ی زیر در انتقاد از عملکرد مسئولان وزارت آموزش و پرورش به صدای معلم ارسال شده است .

این رسانه منتظر ارائه پاسخ مسئولان و شفاف سازی در مورد مطالبات و دغدغه این همکاران می باشد .

انتقاد از عملکرد وزارت آموزش و پرورش در زمینه عدم صدور ابلاغ برای معلمان حق التدریس

با توجه به زمان بازگشایی مدارس از 15 شهریور ماه تا این لحظه ابلاغ نیروهای حق التدریس در سامانه زده نشده است.
طبق پی گیری های نیروهای حق التدریس و واگذاری تعداد قابل توجهی کلاس های آموزشی به آن ها تنها به صورت غیر رسمی انجام‌ شده است. کارگزینی ها نیز اعلام کرده اند که مطابق سال های گذشته ابلاغ ها در اتوماسیون قاعدتا از اول مهرماه  اعمال می شوند.
حسابداری ادارات نیز اذعان داشته اند ما موظفیم از زمان صدور ابلاغ حقوق و بیمه واریز نماییم.لذا ابلاغ های دستی که به نیروهای حق التدریس داده می شود ، به منزله ی دریافت حقوق و بیمه از 15 شهریور ماه تا ابتدای مهرماه نمی باشد.
بعضا امور مالی ادارات نیز به نیروهای مذکور گفته اند ، بیمه ی شهریور ماه را مانند سال های قبل خودتان باید پرداخت کنید و از آن جهت که حقوق شهریور ماه کارکنان رسمی پرداخت شده و دستورالعملی برای پرداخت حق الزحمه به نیروهای حق التدریس در شهریور ماه نداشته ایم معلوم نیست برای این دو هفته واریزی صورت بگیرد. چنانچه بخشنامه ای از وزارت برای استان ها ارسال شود ، مطابق آن عمل خواهد شد.
شایان ذکر است تاکنون در سه ماه تابستان برای نیروهای حق التدریس بیمه و حقوقی واریز نمی شده است ولی تفاوتی میان فعالیت شغلی این‌ نیروها با نیروهای رسمی وجود ندارد.
با وجود بلاتکلیف بودن وضعیت نیروهای حق التدریس ، جلسات مدون توجیهی جهت برنامه های بازگشایی مدارس طی دو هفته ی اخیر در قالب شورای آموزگاران در مدارس برگزار شده و آنان را موظف کرده اند که برای شروع سال تحصیلی آماده باشند.
حتی اگر کلاس ها به صورت مجازی برگزار می شد ، باید نحوه ی ساماندهی نیروها مدنظر قرار می گرفت.
نیروهای حق التدریس برای آرامش خیال خود  خواهان شفاف سازی در این مورد هستند و می خواهند بدانند که آیا تا روز شنبه ابلاغ های آنان در سامانه به روز رسانی می شود که بتوانند کار و فعالیت خود را شروع کنند یا خیر؟


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 انتقاد از عملکرد وزارت آموزش و پرورش در زمینه عدم صدور ابلاغ برای معلمان حق التدریس

پنج شنبه, 13 شهریور 1399 21:11 خوانده شده: 1391 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
دبیر مفت 1399/06/13 - 21:52
ما هم که رسمی هستیم تا برامون ابلاغ نزنن نمیریم مدرسه. تا الان که چیزی دستمون نرسیده.

رفتیم اداره برای ابلاغ گفتن فعلا فی سبیل الله.

عمرا. هنوز از آزمون رتبه بندی و حقی که ازمون پایمال شد دو ماه نگذشته. چقدر این جماعت پررو تشریف دارن.
پاسخ + +2 0 --
s 1399/06/13 - 22:23
وزیر محترم آموزش و پرورش تا فیش حقوقی نیرو های حق التدریس صادر نشود در کلاس حضور نخواهیم زد
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 09:26
بدون ابلاغ و تعیین دقیق حقوق و بیمه به مدرسه نمی رویم.
کسی هم نمی تواند ما را بازخواست کند.
هر وقت ابلاغ زدند ما همان موقع حاضر می شویم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 11:55
واقعا متاسفم برای خودم و همکاران
پاسخ + 0 0 --
همتی 1399/06/14 - 16:34
با سلام و احترام
وزیر محترم و مسئولین وزارت کاملا میدانند که فعالیت در مدرسه مجازی چند برابر وقت گیر تر از مدرسه حضوری است که بخشی از وقت معلم برای تولید محتوا و کار با نرم افزارهای مختلف سپری می شود و بخش دیگر برگزاری و تدریس در کلاس آنلاین می گذرد اگر پدیده دورکاری در سازمانها و دستگاه های دیگر بدون حقوق و ابلاغ است تا فرهنگیان هم از اعتراض خود انصراف دهند. ولی اگر مسئولین حقوق دورکاری بابت خواب و استراحت می گیرند معلم باید در همان دورکاری هم لا اقل پاسخ گوی سوالات و عدم حضور دانش آموز در کلاس آنلاین را شبانه روز بدهد. فعالیت معلم را نمی توان ارزش گذاری کرد که بنا باشد نصف ماه را هم بدون حقوق کار کند. ارادتمند معلم حق التدریس
پاسخ + +1 0 --
m 1399/06/14 - 16:49
سوای نظراتی که پیشنهاد تعطیلی مدارس رابه دلایلی دیگر می دهند دلیل این اجحاف آشکار وعدم پرداخت حقوق دراین مدت ومبهم ماندن زمان ابلاغ چه می تواند باشد?دراین شرایط باید کمک کرد کمر معلمان ومشمولینی که باهزاران سختی حق التدریس شده باحقوق ناچیز را گرفت
یا فرهنگیان کمرشان را زیر بار دردهای گران ویا اجحاف فراوان خم کنند
پاسخ + +1 0 --
m 1399/06/14 - 21:46
سوای نظراتی که پیشنهاد تعطیلی مدارس را به دلایلی می دهند دلیل این اجحاف آشکار وعدم پرداخت حقوق دراین مدت ومبهم ماندن زمان ابلاغ چه می تواند باشد??دراین مدت باید کمک کرد کمرمعلمان ومشمولینی که حق التدریس شده وباحقوق ناچیز تدریس می کنند خم نشود نه اینکه فرهنگیان کمرشان زیر بار دردهای گران خم شود
برای مقام معلم ارزش قائل شوید نه اینکه با این برنامه ها درجه ارزش یک معلم را به دانش آموزان جامعه نشان دهید
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 22:28
چندین وچندسال است که برای آموزش وپرورش باحقوق بسیارناچیزکارکردیم حالاهم این قصه هنوزادامه داردبااسترس فراوان دراین شرایط بازهم بایداز15 شهریورتااول مهررابدون حقوق وبیمه خدمت کنیم چندنفردروزارت آموزش وپردرش حاضرهستن فقط برای یک باردرطول خدمتشان نصف ماه رافی سبیل الله کارکنندخداکندوجدانمان نمیرد.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 22:28
چندین وچندسال است که برای آموزش وپرورش باحقوق بسیارناچیزکارکردیم حالاهم این قصه هنوزادامه داردبااسترس فراوان دراین شرایط بازهم بایداز15 شهریورتااول مهررابدون حقوق وبیمه خدمت کنیم چندنفردروزارت آموزش وپردرش حاضرهستن فقط برای یک باردرطول خدمتشان نصف ماه رافی سبیل الله کارکنندخداکندوجدانمان نمیرد.
پاسخ + +1 0 --
ترانه 1399/06/14 - 22:37
با سلام و احترام ؛ مسئولین محترم هر چیزی را که برای خود می پسندید برای نیروهای حق التدریس نیز بپسندید،چرا باید این همه اجحاف در حق و حقوقات ما صورت بگیرد،ما نسبت به تاریخ ابلاغ ها معترضو خواستار اصلاح آن هستیم.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/15 - 19:01
جناب وزیر... حقوق و بیمه ۱۵ روز شهریور و روزهای پنج شنبه که برا کار ما حق التدریسان اضافه نمودید را چگونه پرداخت میکنید؟!؟!؟!؟
بیگاری از نیروی حق التدریس تا به کی ادامه دارد؟
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/06/16 - 13:41
سلام باور کنید من این دو روز که مدرسه رفتم پوستم کنده شد . هر کلاس به سه گروه تقسیم شده و برایهر گروه باید تدریسم را تکرار کنم دیروز ۶ ساعت فقط تدریس کردم و توضیح دادم چهار تا ماسک عوض کردم واقعا نفسم بند امد حداقل حق التدریسها را پرداخت کنند.
پاسخ + +2 0 --
رها 1399/06/23 - 09:51
در این گرمای خوزستان با کرایه های سنگین تردد و در بحبوحه ی کرونا...رفتیم مدرسه و تدریس میکنیم اگر حقوقی قائل نشوند نهایت بی انصافی ست...کما اینکه نرفتن هم به منزله ی بی تفاوتی و بی نظمی قلمداد خواهد شد...
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/28 - 19:24
سلام.وزیرمحترم!دراین شرایط کروناچطوروجدانتان اجازه می دهد بامعلمان حق التدریس اینگونه برخوردکنید.ماهم از۱۵ شهریور سرکلاس حضورپیداکرده ایم .من غیربومی هستم وروزی ۴۰هزارتومان بایدپول سرویس وتاکسی بدهم به جای اینکه به ماکمک کنید توقع داریددوهفته هم رایگان تدریس کنیم مگرفرق مابامعلمان رسمی چیست؟؟!!!
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/06/31 - 22:47
با سلام خدمت وزیر محترم آموزش وپرورش به خدا قسم ما حق التدریسی ها از بس کارگری کردیم وبه اشخاص رو زدیم بابت خرج و مخارج خانه دیگر آبرویی برایمان نمانده چرا به فکر ما نیستید مگر چند سال باید عمر کنیم تورابه ابو الفضل به داد ما برسید وما را تعیین تکلیف کنیدما هم خدایی داریم همیشه باید کنار زن و فرزندان باید شرمنده شون بشیم یا حضرت عباس علیه السلام خودت کمکمان کن
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/31 - 22:54
با سلام خدمت وزیر محترم تو رابه امام حسین علیه السلام به فکر آبرو و شرمندگی ما حق التدریسی ها و خرید خدمات آموزشی ها ودر حضور خانواده باش وما را تعیین تکلیف کنید به والله دیگر خیلی شرمنده خانواده شدیم امیدمان را ناامید نکنید ما هم خدایی داریم با تشکر
پاسخ + 0 0 --
آراز 1399/07/01 - 15:04
با سلام و احترام
وزیر محترم و مسئولین وزارت همانگونه که مستحضرید فعالیت معلمین حق التدریس بصورت حضوری و مجازی از 15 شهریور ماه شروع شده و همچنین کلاسهای مجازی چند برابر وقت گیر تر از مدرسه حضوری است که بخشی از وقت معلم برای تولید محتوا و کار با نرم افزارهای مختلف سپری می شود و بخش دیگر برگزاری و تدریس در کلاس آنلاین می گذرد اگر پدیده دورکاری در سازمانها و دستگاه های دیگر بدون حقوق و ابلاغ است تا فرهنگیان هم از اعتراض خود انصراف دهند. ولی اگر مسئولین حقوق دورکاری بابت خواب و استراحت می گیرند معلم باید در همان دورکاری هم لا اقل پاسخ گوی سوالات و عدم حضور دانش آموز در کلاس آنلاین را شبانه روز بدهد. فعالیت معلم را نمی توان ارزش گذاری کرد که بنا باشد نصف ماه را هم بدون حقوق کار کند. 15 روز کار بدون حقوق آخه چراااا؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/02 - 20:55
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام خدمت وزیر محترم آموزش وپرورش به خدا ما حق التدریسی ها و خرید خدمات آموزشی ها بعضی مواقع نان شب هم درخانه نداریم و داریم در کنار اعضای خانواده خجالت می کشیم چرا ما را تعیین تکلیف نمی کنید ما که حدود ۵سال عمرمان رادر راه آموزش به دانش آموزان عزیز صرف کردیم به خدا کمکمان کنید خداوند اجر معنوی واخروی به شما خدمت گذاران عنایت فرماید با تشکر وسپاس فراوان
پاسخ + 0 0 --
ریحانه 1399/07/16 - 19:15
با سلام من معلم حق تدریس با تمام مشکلات مالی بی حقوقی در تابستان از ۱۵ شهریور در کلاس درس حضور پیدا کردم و خواهان پرداخت حقوق این ۱۵ روز میباشم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/17 - 23:26
باسلام خدمت وزیرمحترم آموزش وبرورش. بنده 17سال ازمردم باکلی مشکلات مالی واسترس رفت هرسال به انتطارتبدیل وضعیت. آخه باچه روحیه ای بادانش آموزم کارکنم. شما وبه قرآن به دادمان برسید
پاسخ + 0 0 --
حقی 1399/07/29 - 17:25
15روز شهریور بماند الان29مهر هست چرا تا این لحظه ابلاغ نیروهای حقی رو ثبت نکردن،45روز هست داریم با مشقت فراوان میریم مدرسه و می‌آییم بدون حق بیمه و حقوق اگه برای همکاری مشکلی پیش بیاد،مگه بیمه جوابگو میشه،با این وضعیت دیگه کاری هم نیست ک انجام بدیم و درآمدی داشته باشیم واقعا متاسفم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/30 - 07:42
هنوز حقوق مارو که الان ۳۰اذر هست واریز نکردن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/30 - 22:12
سلام

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور