صدای معلم

"اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که با بیشترین آمار ابتلا و مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا رو به رو شد . متعاقبا در این کشور برای مقابله با کرونا یکی از شدیدترین محدودیت‌های قرنطینه به مورد اجرا گذاشته شد "

همه ی دانش آموزان اسپانیایی در ماه سپتامبر به مدارس باز می گردند و اولویت فعالیت آموزشی در فضای باز است

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/
وضعیت بازگشایی مدارس در اسپانیا و شیوه نامه های بهداشتی برای دانش آموزان

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که با بیشترین آمار ابتلا و مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا رو به رو شد . متعاقبا در این کشور برای مقابله با کرونا یکی از شدیدترین محدودیت‌های قرنطینه به مورد اجرا گذاشته شد .

 بحرانی بودن وضعیت در اسپانیا باعث شد تا برخی کشورهای محدودیت‌هایی برای تردد مسافران به مقصد و از مبدا اسپانیا اعمال کنند.  مقامات رسمی اسپانیایی پس از برگزاری جلسات متعدد به‌منظور برنامه‌ریزی کردن برای آغاز سال تحصیلی جدید، از سرمایه‌گذاری کلان خود در بخش تغذیه دانش‌آموزان خبر دادند.

« سالوادور مکیپ، کارشناس علوم پزشکی در دانشگاه آزاد کاتالونیا که کتابی را با عنوان «بیماری های بزرگ مدرن» نوشته است، گفته است: «ما اکنون در یک لحظه مهم و ویژه این بحران قرار داریم، درست در نقطه ای که همه چیزمی‌تواند بهتر یا بدتر شود. ما باید تمام اقدامات پیشگیری را در دست بگیریم یا اینکه انتظار بحرانی عمیق تر را داشته باشیم.»

فرناندو سیمون هماهنگ کننده امور اضطراری در وزارت بهداشت اسپانیا گفته بود که هم اکنون ۵۰۰ کانون بحرانی در کشور داریم که ویروس کرونا در آنجا در حال گسترش است.

اسپانیا از اواسط ماه مارس قوانین سخت گیرانه‌ای را به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در پیش گرفت که بر مبنای آن مردم این کشور تنها برای خرید مواد غذایی، مراجعه به پزشک، قدم زدن کوتاه با سگ‌های خود در بیرون از خانه و یا کار کردن در شرایطی که نمی‌توانند از راه دور کار کنند، مجوز خروج از خانه‌های خود را داشتند. » ( این جا )

با این حال دولت اسپانیا  اعلام کرده است که در سپتامبر همه دانش‌آموزان به کلاس‌های درس باز می گردند .

بی بی سی گزارش می دهد :

« در اسپانیا از اواخر ماه مه عده‌ای از کودکان به شکل داوطلبانه به مدرسه رفتند اما قرار است در سپتامبر همه دانش‌آموزان به کلاس‌های درس بازگردند.

دولت اسپانیا دستورالعمل‌هایی منتشر کرده که هر یک از ۱۷ منطقه خودمختار این کشور با توجه به شرایط خود آن را به اجرا در خواهد آورد.

دانش‌آموزان باید فاصله دست کم یک و نیم متری از یکدیگر را رعایت کنند. البته کودکان کم سن و سال‌تر به جای آن در گروه‌های ۱۵ تا ۲۰ نفری قرار داده می‌شوند و مجبور به رعایت فاصله‌گذاری نخواهند بود.

وضعیت بازگشایی مدارس در اسپانیا و شیوه نامه های بهداشتی برای دانش آموزان

از مدارس خواسته خواهد شد فعالیت در فضای باز را در اولویت قرار دهند و ساعات شروع، پایان و زنگ‌تفریح‌های متفاوت در نظر بگیرند.

استفاده از ماسک برای کودکان بالای ۶ سال در سرویس مدارس، همین‌طور دانش‌آموزان و معلمانی که نمی‌توانند فاصله ۱.۵ متری را رعایت کنند، اجباری است.

ساختمان و وسایل مدرسه حداقل روزی یک بار تمیز خواهند شد و توالت‌ها باید هر روز سه مرتبه شسته شوند. »

« نکته جالب توجه این است که دولت اسپانیا، در کنار رعایت تمامی موارد ایمنی تعیین‌شده برای مهار ویروس کرونا در میان مردم خصوصاً دانش‌آموزان، همچنین بحث درباره چگونگی برگزاری کلاس‌ها به‌صورت ایمن، پیروی از رژیم غذایی مدیترانیه‌ای را بسیار حائز اهمیت دانسته است.

مقامات رسمی اسپانیایی پس از برگزاری جلسات متعدد به‌منظور برنامه‌ریزی کردن برای آغاز سال تحصیلی جدید، از سرمایه‌گذاری کلان خود در بخش تغذیه دانش‌آموزان خبر دادند.

در این برنامه قرار است بودجه‌ای بالغ بر چهار میلیون یورو صرف تهیه میوه‌های تازه، سبزیجات و شیر برای تمامی دانش‌آموزان سراسر کشور شود. به‌طور دقیق‌تر حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار یورو از این مبلغ برای تهیه میوه و سبزیجات تازه مورد استفاده قرار خواهد گرفت و بقیه هزینه نیز صرف خرید شیر خواهد شد. دولت همچنین در نظر دارد که در راستای آگاه کردن دانش‌آموزان از مضرات نوشابه و فواید تغذیه‌های جدید در مدارس، بودجه مجزایی را نیز به برگزاری کلاس‌های آموزشی در این زمینه اختصاص دهد. » ( این جا )

گفتنی است اسپانیا سالانه پذیرای حدود ۸۰ میلیون گردشگر خارجی است و درآمد صنعت گردشگری حدود ۱۲ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را شامل می‌شود.

پایان گزارش/


 وضعیت بازگشایی مدارس در اسپانیا و شیوه نامه های بهداشتی برای دانش آموزان

پنج شنبه, 13 شهریور 1399 12:43 خوانده شده: 318 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 -1 --
علی 1399/06/13 - 13:52
با سلام جناب پور سلیمان عزیز آیا برای شما وهمکاران محترم صرف حضور دانش آموز درمدرسه ودریافت حضوری آموزش بدون فراهم آوردن الزامات حضور در الویت است ؟برادر عزیز بله دراکثر کشورها براساس توصیه رسمی مشترک بین یونیسف و بهداشت جهانی الزامات با رعایت حداکثری برای آموزش هم حضوری و هم غیر حضوری در شرایط کرونا رعایت شده است استدعا دارد این توصیه های یونیسف و بهداشت جهانی را که به وزارت آموزش و پروش ایران هم ارایه شده گزارش کنید تا مشخص شود نظام آموزشی ما در فراهم آوردن شرایط حضور دانش آموزان در شرایط کرونا تا چه حد با واقعیت فاصله دارد حتی اگر گزارش های منتشرشده شما را هم در صدای معلم درخصوص فراهم آوردن آمادگی در برخی کشورها برای حضور دانش آموزان را ملاک قرار دهیم مشخص می شود نظام آموزشی در فراهم آوردن الزامات موفق نبوده است و امکان حضوری دانش آموز خصوصا در وضعیت قرمز فراهم نیست اماوقتی برخی از همکاران واقع اندیش با ارایه دلایل با حضور دانش آموز بدون رعایت الزامات مخالفت می کنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 20:48
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی از ستاد ملی مبارزه با کرونا خواست جلوی بازگشایی حضوری مدارس در کلیه مناطق کشور را بگیرد و گفت این دخالت در کارشناسی تخصصی نحوه مقابله با بیماری از سوی مسؤلین غیرمرتبط با امور بهداشتی، می‌تواند در کمترین فاصله زمانی به یک فاجعه انسانی تبدیل شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 20:55
آقای رییس کلاس بنده ۳۷ نفر هست و حاضر نیستند دو کلاس بشه اونم یک کلاس کوچولو انتظار دارید که این کلاس چگونه حضور ی باشه اگر نصف هم بشن هر کلاس میشه ۱۸ و ۱۹ نفر مگه با این مدیریت میشه مدارس اداره کرد. ابتدا باید مدیریت و مدیران را که از ویروس بدتر هستند برکنار کرد اینها هستند که باعث تباهی فرهنگی ودرسی شدند نه چند ماه تعطیلی خیلی وقت هست مدارس تعطیل هست خودمان خبر نداریم اگر مدرسه نداشتیم وضغ فرهنگ و اقتصاد خیلی بهتر از الان بود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 21:11
اسپانیا. ==ایران
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 23:09
همه ی دانش آموزان بورکینافاسو و سومالی وجزایرفارو وچین در ماه سپتامبر به مدارس باز می گردند وبه دستور آقای سالیمان اولویت فعالیت آموزشی در فضای 12 متری و‌ حداکثر جویندگان علم بازگشایی خواهد شد
پاسخ + +10 -1 --
علی ادامه 1399/06/13 - 13:57
ادامه.... شما ضمن اعتراض غیرمستند به آنان صرفا با روش ژورنالیستی و با چاپ نوشته های از برخی اعضای هیات علمی که جو گیر شدند این مخالفت ها را با اصطلاحات فاقد مبانی نظری چون"خود خوار انگاری" سرکوب می کنید دوست عزیز آیا شما که به شواهد و مستندات خود و دلایل خود باو ر دارید که مدارس آمادگی حضور دانش آموزان را دارند مسولیت مبتلا شدن دانش آموزان به کرونا را برعهده می گیرید و در مورد این واقعه هم ازخودتان پرسشگری خواهید کرد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/06/13 - 14:22
آقای علی

سلام

1- صدای معلم پذیرای نقدهای کارشناسی شماست .

شما می توانید این گزارش ها را نقد کنید .

واقعیت نگری تعریف دارد .

این توصیه های شما با تجارب جهانی نمی خواند .

ضمنا با منطق هم سازگار نیست .

دوست عزیز

من هم در این جامعه زندگی می کنم .

7 ماه دانش آموزان تعطیل شده اند و این دارد به یک " رویه " تبدیل می شود .

مگر زمانی که شما و سایرین به مسافرت ، مهمانی ، مراسم ، پارک ، خرید و... می روید از دیگران تصمین و مسئولیت می خواهید ؟!

هر کسی خودش باید مسئول عملکرد خود باشد .

نباید دیوار مدرسه را از این که هست ؛ کوتاه تر کنیم .

اگر نظام آموزشی ما از سایرین عقب است باید علل را مورد پرسش قرار داد . توضیح خواست . نوشت و...


با تنبلی و تن پروری و دیگران را مقصر دانستن مشکلی از این جامعه و بحران های آن حل نمی شود .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/06/13 - 18:11
صدای معلم با اطلاع رسانی های نادرست به میزان افراد بی مبلاتی که به سفر و پارک و تجمعات و مهمانی ها رفتند در گسترش کرونا و مرگ و میرهای آتی مقصر است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 20:48
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی از ستاد ملی مبارزه با کرونا خواست جلوی بازگشایی حضوری مدارس در کلیه مناطق کشور را بگیرد و گفت این دخالت در کارشناسی تخصصی نحوه مقابله با بیماری از سوی مسؤلین غیرمرتبط با امور بهداشتی، می‌تواند در کمترین فاصله زمانی به یک فاجعه انسانی تبدیل شود.
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1399/06/13 - 13:59
حاجی میرزایی با بیان اینکه حضور دانش‌آموزان در هر کلاس ۳۵ دقیقه است گفت: زمان‌های ساعات تدریس برای همه دروس حداکثر ۳۵ دقیقه است و تلاش می‌کنیم ساعت ورود و خروج متفاوت باشد تا تزاحم ایجاد نشود.
پاسخ + 0 0 --
علی ادامه 1399/06/13 - 14:45
با سلام مجدد جناب پورسلیمان متاسفانه در برابر نقد م پاسخ منطقی ارایه ندادید و پاسخ های حضرت عالی پراکنده و مغایر با نقدبنده است ۱-توصیه بنده عمل کردن به توصیه های یونیسف و بهداشت جهانی در خصوص فراهم آوردن الزامات حضور دانش آموز در مدرسه است آیا این توصیه بنده با تجارب جهانی ناسازگار و غیرمنطقی است!!!!!!۲- تجارب جهانی هم براساس این توصیه های یونیسف و به اشت جهانی عمل کردند و در واقعیت آن را ابتدا پیاده سپس نسبت به حضور دانش آموزان تصمیم مناسب اتخاذ کردند آیا در نظام آموزشی ما هم این کار انجام شده!!؟؟۳- منظور بنده از واقعیت نگری هم میزان تطابق تصمیم ها با توصیه های جهانی است ۳-در مسافرت ها و.... تصمیم گیری شخصی است اما در مورد حضوردر مدرسه افرادی چون جضرت عالی آنچنان بر طبل تهی پر سروصدا کو بیدید که نظام آموزشی را به اقدام هیجانی وادار کردید پس پاسخ گویی و پرسشگری در مورد خودتان الزامی است
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/06/13 - 15:22
آقای علی

درود مجدد

1- مرجع مورد نظر نمی تواند " یونیسف " باشد چون صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در اولین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در تاریخ 20 آذر 1325 برای کمک به کودکان آسیب دیده از جنگ جهانی دوم و تامین غذا، دارو و لباس آنها تاسیس شد.

پس احتمالا منظور شما سازمان " یونسکو " است .

صدای معلم جزء نخستین رسانه هایی بود که چارچوب پیشنهادی یونسکو در مورد بازگشایی مدارس را منتشر کرد و در مورد آن گزارش و تحلیل نوشت .

2- تا جایی که می دانم وضعیت بهداشتی بسیاری از مدارس ما با معیارهای اولیه نمی خواند چه برسد به اشل جهانی .

اما برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید مدرسه ها را تعطیل نگاه داشت ؟

پس کارکرد نهادهای مردمی مانند انجمن اولیا و مربیان در مدرسه چه می شود ؟

البته باید در این زمینه هم نهاد مربوطه و هم سایر ارکان مدرسه و نظام آموزشی پی گیر باشند و وضعیت مطلوب را بخواهند .


3-احاله مواردی که گفته شد به حوزه شخصی و مستثنی کردن آموزش به عنوان رکن مهم و مرحله اساسی در رشد و بالندگی هر فرد قیاس مع الفارقی است .

یعنی من ایرانی علی رغم مخالفت پروتکل های بهداشتی و توصیه های قانونی هر جا که دوست داشته باشم می روم و تفریح می کنم و حقوق دیگران را نادیده می گیرم چون به قول شما امری شخصی است اما زمان آموزش که می رسد کرونا را دستاویزی برای فرار از مسئولیت های شهروندی و مسئولیت پذیری همگانی می کنم !

مشکل اصلی ما این است که در جامعه ما ، " حوزه عمومی " شکل نگرفته و بسیاری از رفتارها در حوزه شخصی و مطلوبیت خواهی فردی و فرصت طلبانه در سایه خزیدن به رفتار " اکثریت " شکل می گیرد .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 20:59
معلمان و دانش آموزان بیچاره با این وزیر. مغالطه کار و سفسطه باز هر روزی یک حرفی میزند مگر قرار نبود تصمیم گیری با شورای مدارس باشد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 21:01
آقای پور سلیمان کجای دنیا کلاس ۳۸ نفر هست یونیسف کی گفته در بحران کرونا کلاس ۳۸ نفر باشد بعد خبری ازماسک و الکل و غیره هم نیست چون بودجه ای نیست اخوی
پاسخ + +5 0 --
علی ادامه 1399/06/13 - 17:34
با سلام و سپاس از تصحیح عبارت یونسکو که بنده در بیان اصطلاح اشتباه کردم .اما باز هم حضرت عالی متناشب با نقدهای بنده پاسخ ندادید .حضورتان لازم است عرض شود نشر گزارش حاوی یونسکو در صدای معلم امری پسندیده بود اما به معنای نادیده گرفتن توصیه های الزام آور آن نیست به نظر می رسید صدای معلم در مقام پرسشگری لازم بود از مسولان آموزش و پرورش اجرایی شدن این الزامات و نیز بهداشت جهانی را جهت آماده شدن برای حضور دانش آموزان پیگری کند اما صرفا به انتشار اقدام های دیگر کشورها جهت قانع کردن نظام آموزشی برای حضور دانش آموزان در مدارس پرداخته است.هیچ فرهیخته فرهنگی با اصالت دادن بر حضور در یادگیری مخالف نیست بلکه با عدم فراهم آمدن الزامات حضور مخالف است
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/06/13 - 20:37
دوست عزیز

آقای علی

صدای معلم پیش تر ؛ شیوه نامه بازگشایی مدارس صادره توسط وزارت آموزش و پرورش را مورد نقد قرار داده است و از عدم شفافیت و قاطعیت وزارتخانه در مورد اختصاص منابع مالی لازم در مورد بهداشت مدارس انتقاد کرده است .

در نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش که البته من هم حضور داشتم و به نشانه اعتراضی پرسشی را مطرح نکردم به این موارد در قالب پرسش اشاره شده بود .

مشکل این است که شما و سایر دوستان حاضر نیستید با واقعیت کنار بیایید .

تصمیم وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی حضوری مدارس اگر چه دیرهنگام اعلام شد و این خودش جای نقد دارد اما نشانه جسارت و شجاعت مسئولان به ویژه وزیر آموزش و پرورش است و باید آن را ارج نهاد .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 21:05
برای رسیدن به وضعیت مطلوب نباید مدارس را تعطیل کرد باید و حتما باید دانش آموزان و معلمان را به کشتن داد چون میدانیم نه امکانات لازم را داریم پس مدارس جهت رسیدن به وضعیت مطلوب باید باز باشند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 21:10
واقعا دیگه گفتن جسارت و شجاعت وزیر خیلی خنده دار است البته وزیر در مقابل خانواده ها خوب لجاجت میکند با گرز رستم و فرماندهی آقای پور سلیمان میخواهد به جنگ تانک فولادین برود و تانک را له ولورده کند انشاالله با حضور دانش آموزان و معلمان. تلفات سنگینی به آنها وارد خواهید کرد و پیروزمندانه برخواهید گشت.
پاسخ + +4 -1 --
علی ادامه۱ 1399/06/13 - 17:35
ادامه..... .نظام آموزشی به دلیل سومدیریت چون توان مالی برای پیاده کردن الزمات را ندارد ونیازبود رسانه هایی چون صدای معلم که دغدعه ی واقعی دراین حوزه را دارد به جای فشار رسانه ای که سبب شد آموزش و پرورش در یک تاکتیک منفعلانه اصرار برحضور را اعلام کند ،با ارایه نقدها بهمعاونت مالی آ.پ وسازمان بودجه حتی ریاست جمهوری که رییس شورای عالی آموزش وپرورش هستند نسبت به روشنگری برای تامین بودجه الزامات اقدام کند اگر چنین بود قابل تقدیر بود سپاس
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 20:38
یقین دارید فشار رسانه رای وزیر را
تغییر داد؟ با وزیر مصاحبه داشتید؟
کلی گویی، قاطع گویی ، عادت رسمی برخی گردیده است.
علم غیب ، چشم بندی و......
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/06/13 - 20:49
دوست عزیز ناشناس

سلام

1- دلایل مختلفی برای این تصمیم وزارت آموزش و پرورش می توان قائل شد .

البته در حد تحلیل است .


2- آیا شما رسانه و جریانی را در سطح کشور سراغ دارید که از همان ابتدای تعطیلی مدارس منتقد وضعیت بوده و منطق کارشناسی خود را مستمرا و بدون چرخش مواضع ناگهانی دنبال کرده باشد ؟

اگر نمونه ای دارید خوشحال می شویم ارائه فرمایید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 21:01
لابد رئیس جمهور هم با مطالعه این سایت، تصمیم قاطعانه برای بازگشایی مدارس گرفته اند!!

اگر وزیر و رئیس جمهور ما با انعکاس
اثرات سایت ها و رسانه ها ، تغییر نظر
می دادند، ما هم جامعه ای دموکراتیک
داشتیم نه این چنینی.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/06/13 - 21:08
دوست عزیز ناشناس

سلام

این رسانه هیچ ادعایی در این زمینه ندارد اما دلیل عصبانیت بیش از حد برخی را درک نمی کند .

اگر تاثیرگذار نیستیم ؛ چرا این همه ناراحت هستید ؟!

2- یکی از نشانه های جامعه دموکراتیک شجاعت مدنی افراد و شفافیت است .


کسی که نمی تواند حتی خودش را بیان و ابراز کند دموکراسی به درد او و همفکرانش نمی خورد !

3- این رسانه به وظایف حرفه ای خودش عمل می کند و خیلی به دنبال تایید این و آن نیست .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 22:55
اتفاقا خیلی خیلی تاثیر گذار هستید و نتیجه آن 15 مهر حتما نتیجه تاثیر گذار ی خود و دوستانتان را خواهید دید والله رهبری خیلی بر رعایت و تهیه امکانات تاکید دارند ولی گوش شنوا نیست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 01:36
شما اگر شجاعت داشتید از همکاران خود حمایت می‌کردید و کمنافع آنها را بر منفعت خود ترجیح میدادید وگرنه توهین به قشر زحمتکش بازنشسته نشانه شجاعت نیست حضرت علی می‌فرماید. سخن حق را بگو ولو به ضررت باشد صداقت لازمه روزنامه نگاری است
پاسخ + +7 -1 --
معلم 1399/06/13 - 18:38
جناب پورسلیمان هر چند در سفسطه ید طولانی دارید و با قلم توانمندتان حق را ناحق جلوه می دهید و به یقین می دانید در مقابل این ویروس چموش و ناشناخته پروتکل های ناکارامد مدارس بی تاثیر است ولی با لجاجت شخصی بر بازگشایی مدارس تاکید کردید
در صورت امکان اسم سایت صدای معلم را به سایت صدای مدارس غیرانتفاعی یا هر گروهی که منافع شان برسلامتی دانش اموزان و معلمان ارجحیت داشت،تغییر دهید
زمانی که معلمان درخواست می کردند مقاله ای در خصوص وضعیت معیشیتی و ...منتشر کنید انها را متهم به تنبلی کرده و عنوان می کردید خود معلمان متنی را اماده کنند ولی ماههای اخیر روزی دو یا سه گزارش جهت دار و تحریف شده با مضمون بازگشایی مدارس به صورت حضوری منتشر کردید و از اینکه در افزایش امار مبتلایان آتی نقش موثری دارید به خود می بالید ، شما به تنهایی نقش موثری در مرگ و میرهای آتی دارید ،دفاع از حقوق معلم و دانش اموز به ادعا نیست ، پایدار باشید !!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/06/13 - 20:56
دوست عزیز

سلام

1- به جای اتهام زدن ، پیش داوری و نیت خوانی ؛ منطق و دلایل خود را ارائه کنید .

هیچ گونه نفع شخصی از این بازگشایی برای صدای معلم متصور نیست .

فقط کلاه خود را کمی بالاتر بگذارید !

2- صدای معلم در همه موارد آموزشی سعی می کند وارد شود و تحلیل کند .

اما قبلا هم گفتیم ما رسانه صنفی محض نیستیم اما مسائل صنفی همکاران را منتشر می کنیم .

کسی جلوی شما را برای طرح مسائل تان حداقل در این رسانه نگرفته است .

پایدار باشید .
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 21:27
والله در قدیم که بچه‌ها درس نمی خواندند هم فرهنگ بهتری داشتیم هم اقتصادی بهتر هم اصول انسانیت و اخلاقی بهتر الان شما در مدارس چه چیز مثبتی می بینید در ایران فراگیری خواندن و نوشتن و بعد آموزش یک هنر.. صنعت ..ورزش ..کاری که مورد علاقه دانش آموزان است این بهترین روش است مثل مدرسه دارالفنون
پاسخ + +2 0 --
علی 1399/06/14 - 00:40
سلام. آقای محترم نه امکاناتش هست و نه بودجه آموزش و پرورش در زمان هر وزیری ویرانه شده وخرابه هست چطوری با اروپا مقایسه میکنی؟؟؟چرا اینقدر اصرار دارید این اصرار مگه چی داره ؟ مطمنی خطرناک نیست اگر حضور ی باشه ؟مطمنی خطرناک هست ولی اصرار وافری دارید اتفاقا رهبری فرمودند به سخنان متخصصان امر توجه فرمائید وعمل کنید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/14 - 12:26
باقرزاده:
اولیا شنبه با مدارس فرزندان خود تماس بگیرند، تا مطمئن شوند مدرسه
باز هست یا خیر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1399/06/15 - 06:39
محسن حاجی میرزایی:
نیازی به تماس با مدرسه نیست؛ همه دانش‌آموزان فردا به مدرسه بروند/ بازگشایی مدارس مغایر با مصوبات ستاد ملی کرونا نیست.

عجب وحدت نظری!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور